Sayfa 68/73 İlkİlk ... 1858646566676869707172 ... SonSon
362 sonuçtan 336 ile 340 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    544

Aldığı Beğeni: 555

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Herkese merhaba,

2. fragman gelsin, bir tane yetmez dedik; iyi ki demişiz.. Usul usul önümüze düşmüş meğer.. Hem de çok etkili bir şekilde düşmüş..

Nejat'ın öfke problemi hâlâ devam ediyor.. Öfke problemi diyorum çünkü onun tek iletişim aracı bu ne yazık ki.. Sorunlarını öfke ile aktarıyor hep.. Hatta çözüme de öyle ulaşıyor kendince. Baştan beri karakter bu çizgisini bozmadı.. Ve yine bakıyoruz ki aslan gibi kükremeye başlamış, saldırıp duruyor etrafa..

Üstelik bu sefer biricik kızına gösteriyor bu öfkesini.. Nejat'ı tanıdığımız günden beri bir kere bile sesini yükseltmediği kızına, ilk defa bağırıyor.. Karakterin en dibe çöküş hâli bu olmalı. Bundan ötesi olmaz diye düşünüyorum..

Bunun en büyük nedeni elbette; karşısında hesap soracağı, içindekileri bir bir söyleyeceği asıl muhatap olacak kişiyle daha yüzleşmemiz olması.. Suna'nın dediği gibi.. Ne zaman onunla yüzleşir, o zaman bu öfkesi diner ve biraz da olsa rahatlar..

Suna, tam da olması gerektiği gibi davranıyor.. Nejat'ı sakinleştirmeye çalışıyor her zaman olduğu gibi fakat en önemlisi Kayra'yı bütün bunlardan uzak tutmaya çalışıyor. Annesi olarak yapıyor bunu öncelikle.. Onu gerçekten seven biri olarak.. Kayra'nın altı yaşında olduğunu bilerek ve babasının ona söylediği yalanın asıl nedenini babasına bir tokatla anlatarak.. Daha varlığıyla teşrif etmemiş sadece ismiyle bile Nejat'ı alt üst eden gerçek anne Aylin'in, yıktıklarını toparlayarak bunu yapıyor.. Suna ejderha gücüyle her yere yetişiyor.. Nejat ne kadar yaralı bir aslansa, Suna da ateşiyle sevdiklerini çembere alan bir ejderha.. Suna umarım bu tavrını, Aylin'in varlığını kanlı canlı birebir yaşadığın zaman da sürdürürsün.. Kayra'nın da Nejat'ın da gerçek bir sevgiye ihtiyacı var çünkü..

Ve son olarak.. Bu bölüm Suna da Nejat da sarılmalara doyamıyorlar Her sarılmanın ayrı bir hikayesi olacak gibi.. Beni en çok etkileyen de, mahkeme günü evde sarıldıkları an olacak sanırım.. Nejat'ın bu sarılmaya her ne kadar ihtiyacı olduğu görülse de, bana kalırsa Suna'nın daha çok ihtiyacı var.. Çünkü bu mücadelede sevdiği adamın da yükünü o omuzluyor ve o da Nejat'a sığınıyor..

İşte aşk böyle bir şey.. Kendi adıma o sarılma için teşekkür ederim..

İnanıyorum ki güzel bir bölüm olacak.. Umarım bölümü izlerken de aynı keyfi alırız..

Bekliyoruz..
    Konu fracture tarafından (12-09-19 Saat 09:11 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    deren1970 (12-09-19), seval2005 (13-09-19), yedel (12-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,351

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Ben : " Seval Abla 'nın yokluğunu aratmayayım, günde bir kez de olsa başlığa yazmaya çalışayım . " Sonrasında evdeki hesabım çarşıya uymadı tabi.İşten güçten başımı kaldıramadım , sizlerle bir arada olabilmeyi çok istedim ama şartlar elvermedi maalesef. Sayfamız biraz suskunlaşmış sanki , neyse yeni bölüm sonrası canlanırız inanıyorum.

Tam bizimkiler duygularından kaçmamayı başardılar , oldu bunlar diye sevinirken Aylin 'in gelişi tuz biber olacak.Kızını terkedip gitsen de gün olur aklın başına gelmiştir, onu görmek, tanımak isteyebilirsin. Ama kızınla bir iletişime geçmeden, bildiği , tanıdığı bir dünyadan en önemlisi çok sevdiği babasından zorla alınmak istenmesini kabul edemiyorum. Her şeyin bir yolu yordamı olmalı .Bana göre öncelikle Nejat 'la görüşüp uzun bir konuşma yapması gerekirdi.Ben başaramadım, yanlış davrandım gitmemeliydim ama şimdi pişmanım ve kızımı bundan sonra belirli günlerde görmek istiyorum diyebilirdi.Kötü niyetli düşüncelerle değil , böyle direkt olarak mahkeme celbiyle değil. Gerçi henüz diziyi izlemedik , akşam olsun hele, bölüm sonrası bazı ip uçlarına ulaşabiliriz.

Nejat , yıkılmış, tam her şeyi unutmaya başladı, Suna yaralarını sardı derken eski yarası yine açılıyor. Darma dağın oluyor.Kolay değil elbet , onu anlayabiliyorum. Kayra 'ya bağırmak istemediğini hepimiz biliyoruz aslında. Suna 'nın işi zor. Aileyi bir arada tutmak , Nejat 'a tam destek olmak zorunda. Bu arada Kayra 'nın babası Nejat olamayabilir mi acaba ? Bu benim için çok sarsıcı olur. Umarım senaristler bu yola girmez. Yok ya , Aylin bu kadarını yapmamıştır herhalde..

Nejat 'a topuz da çok yakışmış, insan güzel olmaya görsün dimi . Furkan Palalı 'nın zarifliği , fiziği mankenlikten geldiğinin kanıtı adeta. Boyu bosu endamı ekrana çok yakışıyor.

Benim tatlişlerim Doğrucu Davut Serkan ve bıcırık Burcu arasında neler neler olacak meraklardayım.

Hepimize iyi seyirler diliyorum. Tatlı kalın ..
    Konu yedel tarafından (12-09-19 Saat 15:28 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (13-09-19), fracture (12-09-19), seval2005 (13-09-19)

Durum:
    tea25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 26

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aylin bebegi ile birlikte rahmini kaybetti. Simdi Kayra kiymetlenir. Kocasini aldatan bir kadina mahkeme gercekte vekalet vermez, ama dizi bu ve senarist kendi kafasina göre takilir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (13-09-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    751

Aldığı Beğeni: 461

Bahsedilme
    0 Mesaj

Çok güzel bir bölüm değil miydi ? Nejat çok aşırı tepki verdi Aylin'in boşanma isteğine çok sinirlendim ama son sahne herşeye bedeldi... helâl olsun..

8. Beğenenler;
    deren1970 (13-09-19), fracture (13-09-19), yedel (13-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,580

Aldığı Beğeni: 1,351

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sinema tadında bir bölümdü. Nasıl etkisinde kaldıysam üzerimden kamyon geçmiş kadar oldum. Duygusal sahneler çoğunluktaydı. Furkan Palalı nasıl bir oyuncudur ki izlerken mest oldum. Karakteri üzerine öyle bir girmiş ki adeta yaşamış. Gerçekten kendisini ayakta alkışlamak istiyorum. Gözlerim doldu, Nejat 'ın gözleri doldukça onu sarmalamak geldi içimden.Neyse ki yanında Suna vardı, bu görevi fazlasıyla yerine getirdi :)

Biz kadınlar erkekleri duygusuz, ağlamaktan çekinen, özür dilemeyi bilmeyen kullar olarak biliriz ya genelde. İşte bu Nejat bu kalıbı yerle bir etti , erkeklerin de acı çektiğini , pekala çok hisli olduklarını , güçsüz duruma düşebildiklerini , gerektiğinde ağlayabileceklerini gösterdi. Ben kendim adına çok etkilendim bilmiyorum..Klasik dizilerde genelde erkekleri güçlü , sağlam duruşlu görürüz ya. Aslında bütün erkekler öyle değilmiş işte. Senaristi de bu konuda kutlamak istiyorum.Dilerim diğer dizilere de örnek teşkil eder.

Büyük ters köşe olduğumuzu düşünüyorum. Aylin 'in Kayra 'yı almak için döndüğünü düşünürken meğer Kayra onun umuru değilmiş.İlk şoku atlattıktan sonra önce Nejat için üzülmüştüm ama bu sayede çiftimizin Aylin belasından kurtulacağı için sevinmiştim.Son sahnede dumura uğradım. Bir daha çocuğu olmayacağını öğrenen Aylin hiç istemese bile koşa koşa Kayra 'ya gidecektir. Bu kez de yanılabilmeyi çok isterim.

Şevket 'in Kayra 'yı görmesi ilk etapta hoş karşılanmamış olabilir ama aslında gerçeklerin ortaya çıkması iyi oldu. Belki bir kaç bölüm Şevket 'in kızgınlığı sürebilir ama çok ta uzatmaz herhalde. Sonuçta kızını çok seviyor, Kayra 'nın mutluluğu da söz konusu. Bi de şunun şurasında üç hafta kalmış , ikna edilmesi zor olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Aslına bakılırsa bu hikayede en masum olan, kandırılan kişi Kayra 'mız.. Küçücük yüreğiyle Suna 'nın gerçek annesi olmadığını öğrendiğinde nasıl kaldıracak , nasıl bir travma yaşayacak yavrucak..Ben en çok onun için üzülüyorum. O küçücük bir çocuk. Suna ile konuşmasında söyledikleri ileriye dönük yaşayacaklarımızın işaretleriydi aslında. O kısma sıra geldiğinde Kayra 'nın yaşayacağı acıyı nasıl kaldırırım, yüreğim elverir mi bilmiyorum.

Burcu ve Serkan her zamanki gibilerdi.. Farkettim ki Serkan, Burcu kendisine aşık olacak diye çok korkuyor :))) Biliyor da bilmezliğe vuruyor gibime geliyor. Serkan 'ın aşık olduğunda nasıl bir adama dönüşeceğini çok merak ediyorum :) O günün gelmesi ne kadar sürerse sürsün beklemeye razıyım.

Saniye ve Hayri 'ye gelirsem.. Bu çiftte bir olmamışlık var sanki. Erkek arkadaşım ilişkimizi kimsenin öğrenmesini istemiyorsa işkillenirim ben mesela. Evli mi acaba , ya da beni geçici bir heves olarak gördüğü için mi herkeslerden saklıyor diye kurarım kafamda. Bu Hayri de bir şey var ama yakında kokusu çıkar zaten.. Bak işte yine kıskandı ve harekete geçmesi yakındır :) Bu sefer babasının gözü önünde evlenme teklifi ederse hiç şaşırmayacağım.

Şevket 'in kızları da amma ballıymış :) Geçen hafta Suna 'nın kısmeti çıkmıştı , bu hafta da Saniye 'nin kısmeti açılıverdi :)

Gece gece çok yazdım, epeydir yorum yapamayınca dolmuşum demek ki :) Okuyan gözleriniz zeval görmesin :)

Not : Seval Ablacığım, yorumunu yeni gördüm. Tatilde bile bir iki cümleyle de olsa bizim yanımızda olabildiğin için teşekkürler. İyi vakit geçir. Mucks ..
    Konu yedel tarafından (13-09-19 Saat 00:44 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (13-09-19), fracture (13-09-19), seval2005 (13-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 32 kullanıcı var. (3 üye ve 29 konuk)

1. Cemned,
  2. zorlu ikili,
  3. refran

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri