Sayfa 69/126 İlkİlk ... 195965666768697071727379119 ... SonSon
627 sonuçtan 341 ile 345 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    705

Aldığı Beğeni: 757

Bahsedilme
    13 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Güzel bir cuma gününün ilk saatinden merhaba,

Geceye dair iki kelam etmeye geldim yine..

Bölüm doyurucuydu.. Evet fazla yüklendiler fakat gerçekten gerekliydi.. Olduğumuz yerde saymanın manası yok. Sonuçta bu hikaye bir şekilde tamamlanmalı.. Kaç bölüm sürerse sürsün, yolculuk tamamlanmazsa açıkçası daha üzücü olur.. O yüzden benim için gayet yeterliydi..

Ne çektin Suna diyerek başlamak istiyorum.. Nejat'ı bir yandan, hayalet Aylin'i bir yandan.. Her şeyi birbirine karıştıran masum Kayra diğer yandan.. Tabii ki de bölümün yıldızı Suna idi yine. Allahım Suna'yı iki üç bölümdür ne güzel yazıyorsunuz.. Gözlerim yaşarıyor.. Şükürler olsun diyorum.. Lütfen devam etsin böyle olmaya.. Bayıldım bu bölüm kendisine.. Demek ki böyle olması için, Nejat'ın kendisine olan duygularının gerçek olduğuna inanmak istiyormuş.. Bundan güç alarak kendini daha iyi ifade etmeye çalışıyor şimdi..

Şevket'in bu şekilde öğrenmesi iyi oldu.. Umarım Şevket'i yeni bir yalanla kandırmazlar.. Gerçeği söylesinler.. Şevket bir şekilde anlayışla karşılayacaktır.. Tabii bunun yanında, Nejat ile Şevket'in arasının bir süre iyi olmayacağı da aşikâr.. Bir buna üzülürüm sanırım.. Nejat tekrar güvenini kazanır Şevket'in elbet ama ona somut bir şeyler vermesi gerekebilir bunun için..

Nejat ile Suna bir türlü konuşamadılar.. Ve evet tahmin edersiniz ki ben çok memnun oldum.. Çünkü ben sevmiyorum bu tarz girdileri, çıktıları.. Yapalım, edelim.. Olmayacağı belli benim açımdan.. Bir de yemeğe çıkmak falan.. Dizilerde hangi çift doğru düzgün iki kelam etmek için yemeğe çıkıyor ki, ben hiç rastlamadım doğrusu.. Ayrıca Nejat'a da kızdım yahu.. İnsan Suna'yı evden alır da öyle yemeğe giderdi.. Ayrı ayrı gitmeye karar vermek de nedir.. İlla ekildiğini o masada göstererek, bize yaşatacak mıydınız.. Bu ikinci yemek fiyaskoları.. Çıkmayın yemeğe filan bir daha.. Nejat'ın atölyesine gidin siz Ne bileyim beraber eşyaları dağıtıp, birbirinizin kafasına atıp sonra yeniden yerleştirebilirsiniz Siz ancak öyle konuşursunuz, yemeğe çıkmak da neymiş
    Ve tabii iyi ki konuşmadılar ki, yatak odasındaki fragmanda bile çok klas gözüken o sahne gerçekleşti Aslında orada ikisi de konuştu.. Ve başlamadan, bitirdiler.. En mantıklısıydı onlar açısından. Açıkçası çok da doğru buldum.. Ortada çok ciddi bir sorun mevcutken böyle bir hayale sığınmak bencilce olurdu.. Bu hikayede bencil olan tek kişi varsa o da Aylin.. Ve biz bunu bölüm boyunca yaşadık.. O bencilliğine de devam edecek anlaşılan..

Tabii Suna ile Nejat'ın durumu böyle devam etmeyecek.. Şimdi ikisinin konuşması ne kadar sancılı da olsa, kolaydı.. Çünkü hiçbir şey başlamadı onların gözünde. Fakat sonra hiç de kolay olmayacak.. Ayrılık kapılarını çaldığında, verdikleri çoğu sözü unutacaklardır.. Suna'nın ne Nejat'tan ne de Kayra'dan öyle kolay kolay kopacağını hiç sanmıyorum.. Hepsi lafta kalacak gözüküyor.

Nejat'ın hareketleri fazla mıydı bölüm içinde.. Bir bölümde birden yükselişe geçince, evet fazla geldi diyebilirim.. Yoksa karakter yine rengini gösterdi, çizgisini bozmadı. Ağlamamak için tuttu kendini.. Güçlü olduğunu kanıtlama durumunu aslında beş yıldır üstünden atamamıştı.. Fakat buna gerek yoktu. Suna, bir bir anlattı ona..

Ne güzel seviyor Suna öyle değil mi.. Koşulsuz seviyor Nejat'ı.. Hiçbir beklentisi yok ona dair.. Adam "boşanmayacağım" dediğinde bile kendini düşünmedi hiç.. Sadece Nejat ile Kayra'yı düşündü.. Anlayışla yaklaştı, onun gözünden baktı dünyaya..

Ve tam orada bir yerlerde bölüm içinde en sevdiğim sahne gerçekleşti.. Nejat'ın, Suna'ya dondurma almaya giderken Suna'nın Aylin'in aksini yapacağını ispatlarcasına "Ben burada olacağım.." demesiydi.. Off nefis bir andı.. Suna olacaksın değil mi kuzum.. Saçma bir sebepten, yarı yolda bırakma baba kızı..

Nejat'ın neden Hayri'ye zamanında "Asla Suna ile olmaz.." dediği anlam kazandı bölüm içinde.. Hem Suna'nın saçmalamalarını hem de Nejat'ın geri adımlarını bu cümleyi onlardan duyarak, az da olsa öğrenmiş olduk.. Suna'nın en sade dille ne bileyim ilk defa başıma geldi böyle bir şey minvalinde cümlesi de, yaptıklarını bir nebze olsun hafifletiyor.. Umarım Suna başına gelen bu güzel şeyin kıymetini bilmeye devam edersin.. Ne olursa olsun..

Hande'nin bizimkilerden uzaklaşması iyi hoş da, ben onun yine de bu kadar rahatça hareket etmesini istemiyorum.. Nejat onunla bir kere de olsa yüzleşmeli.. Tamam arkadaşlıkları bitmesin anlarım da en azından hayatının dersini alıp, Hande öyle yoluna devam etsin.. Yalnızlık bir tercih meselesi.. Hande yaptıklarıyla yalnız olmayı tercih etti.. Yoksa gider Nejat'ın yanında olmaz mıydı Serkan gibi.. Olamadı işte.. Arkadaşının acısını bilmiyor şu an.. Kendi kendine yaptığı bir acımasızlık bu.

Alıntı tea25 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aylin bebegi ile birlikte rahmini kaybetti. Simdi Kayra kiymetlenir. Kocasini aldatan bir kadina mahkeme gercekte vekalet vermez, ama dizi bu ve senarist kendi kafasina göre takilir.
    Fakat bunun yanında, Nejat'ın da Suna ile hiç başlamamış olan bir ilişkisi mevcut.. Aylin bunu lehine kullanır.. Tabii bir de Suna'nın Aylin'e göre olan sahte anneliği.. Aylin zeytinyağı gibi üste çıkar bu gidişle

Bölüm gittikçe herhalde Aylin'i hiç görmeyeceğiz diyordum.. Boşanacaklar bitecek sadece Suna'nın gidişine odaklanacak hikaye diye düşünürken, ya ne kadar da iyimsermişim dedim sonra da.. Nasıl unutursun dizilerdeki mantığı.. Silah gösterildi mi mutlaka patlar diyen sen değil miydin geçenlerde.. Aylin'in ismi duyuldu, cismi de endam edecekti tabii.. Artık öbür bölümde görme ihtimalimiz yüksek görünüyor..

Hayır bir de dizi uzamaya devam ederse, işin diğer tarafı mevcut.. Aylin'in bir daha çocuğu olmayacak olması, evleneceği adamla da arasında sorunlar çıkartabilir.. Bu da, Nejat'ı tekrar hayatına alma gibi bir hırsa da dönüşebilir.. Aman Allahım.. Yine kendim kaşınıyorum

Ne diyorduk.. Gerilim, gerilim Gerilim demişken, Nejat'ın atölyesi de bayağı yatılacak kalınacak yermiş yahu.. Bak yine döndüm dolaştım atölyeye geldim

Rejinin de emeğine sağlık.. Çekim açıları ve tercihleri yine çok hoştu..

Bu haftaki bölüm girişindeki jenerik akışımıza da, bayıldım bayıldım..

Kısacası güzel ve verimli bir bölümdü benim açımdan. Artık kısmet gerisi..

Keyifli yorumlar..

Dip not: "Kadına Şiddete Dur De!" yazısını okuyabilen Kayracığım.. Seni o güzel yüreğinden öper, böyle duyarlı olan her yapıma da teşekkür etmeyi borç bilirim..
    Konu fracture tarafından (13-09-19 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    AFKfan (13-09-19), deren1970 (13-09-19), Narin (13-09-19), seval2005 (13-09-19), yedel (13-09-19)

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    316

Aldığı Beğeni: 669

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bu dizideki anneleri anlamak mümkün değil. Pervin'i ayrı cins Aylin'i apayrı. Aylin'in kızını neden terk ettiğini merak ediyordum, sebebi ne olursa olsun kendini aklayamayacaktı ama en azından Pervin gibi pek inandırıcı olmasa da bir bahanesi olur diye bekliyordum ama sadece Nejattan sıkılmış, kızını da başına atmış gitmiş, hiç umru olmamış gibi. Bu kadar.
    Aylin hamile kaldığı için boşanma davası açtı ve yine kızını bir kez olsun sormadan, görmeden çekip gidecekti. Ama dırırırı bebeğini kaybetti, bir daha anne olamayacak ve o hiç Kayra'ya karşı duyamadığı, hissedemediği annelik duygusu birden kabaracak da kabaracak kızım da kızım diye ortalarda dolanmaya başlayacak ve zerre kadar inandırıcı olmayacak.
    Anne olma şansını karnındaki bebeği kaybederek bitirdi gerçekten, artık anne olmak gibi bir şansı yok, Kayra'nın annesi değil, hiç olmadı, olmayacak da.
    Karakterle ilgili ayrıntıları bilmeden önce, Kayra'nın öz annesi ne olursa olsun kendince bir nedeni vardır, anne kız olabilirler diye düşünüyordum hatta kızının özlemiyle yanıp tutuşarak geri döner diyordum ama çok masum düşünmüşüm.
    Senaryo nasıl gider bilmem ama annelik şansını kaybettiği için yüzüne bakmadığı çocuğa annelik yapmaya çalışan bir kadının anneliğini zerre inandırıcı bulmam.
    Kayra için de anne figürü Suna artık, az bir süre birlikte olsalar da Suna'yı benimsedi anne diye. Kayra annesine bir şans verir mi verir ama hep Suna'yı anne olarak benimseyecek gibi geliyor.
    Hande bile Kayra'ya daha iyi bir anne olurdu bu Aylin'den. Bu kadını Kayra'ya bulaştırmasalar hiç keşke. Kayra'ya karşı u dönüşü mide bulandırıcı olacak.

Dizi hoş, arada bir izlemek güzel oluyor. İki buçuk saat gibi uçuk bir süresi olmasa düzenli izlemeye çalışırdım ama arada bir tv'den izlemek, yorumları okumak yetiyor.
    Senaristler şu konunun hakkını tam olarak veremiyorlar da ama.. Senaristleri kalemlerini beğendiğim isimler değil zaten, oyuncular da takip ettiğim oyuncular değil ama konu güzel oradan yakalıyorlar.

Tanıdık tanımadık selamlar herkese Arada sinsice gelip okuyorum yorumlarınızı

4. Beğenenler;
    AFKfan (13-09-19), deren1970 (13-09-19), fracture (13-09-19), seval2005 (13-09-19), yedel (13-09-19)

Durum:
    aslanbey09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    evim
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    27

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    0 Mesaj

kayra annesini buldu bence suna kayranın annesi başka anneye ihtiyacı yok ama tabi şimdi kayranın gerçek annesi ameliyattan çıkacak bir daha anne olamayacağını öğrenecek ve birden pişmanlık duyacak kayrayı görmek isteyecek necat göstermek istemeyecek sonra kayranın annesi velayet davası açacak ve sonra velayet savaşı başlıyacak belkide aylin kayrayı kullanarak necata yanaşıp ailelerini yeniden kurmayı teklif edecek yaptıkları ve ailesine yaşattıkları için çok pişman olduğunu söyleyecek najata ama yinede ne olursa olsun sonunda kazanan suna ile nejat olur bence
    ben birde bölümün son sahnesinde kayra sunaya anne dedi ya babasıda duydu ve sunanın sahte anne rolü oynadığını öğrenince nasıl tepki verecek merak ediyorum
    Konu aslanbey09 tarafından (13-09-19 Saat 06:29 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (13-09-19), fracture (13-09-19), mimoza17 (13-09-19), seval2005 (13-09-19)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,788

Aldığı Beğeni: 1,475

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmm

Tüm BTY ailesine sevgiler, saygılar. Dün akşam ki bölüm oldukça duygu yüklü bölümdü. Fragmanı izleyip Aylin denilen nefretlik kadın gelip Kayra'yı isteyecekmiş diye düşünürken, kadının umuru bile değilmiş Kayra. Bir an önce boşanıp gitmekmiş amacı. Şimdi böyle düşünen bir kadın bebeğini kaybedince Kayra aşkı depreşip, kızımı istiyorum diyecek öyle mi, ben böyle kurgu izlerken hiç bir zaman ANNELİK DUYGUSUNU yaşamayan ama anne olan kadın daha sonra hamile kalıp, bebeğini kaybetti. Bu durumda Kayra ile ANNELİK DUYGUSUNU yaşamak isteyecek diye olayı bize mi gösterecek şimdi bu senaristler. Ben bu kurguda ne düşüneceğim biliyor musunuz anne olup, evladını pat diye bırakan bir kadın başka erkekle olup, niye hamile kalır ki diye düşünürüm (bu da bir düşünce tarzı çünkü) çünkü içinde EVLAT SEVGİSİ, HASRETİ olan kişi bebeğini bıraklıp gitmezdi. Gittikten sonra başka bir erkekle olup, onun bebeğini doğurmak istemesi

Bir de bu arada yanlış hatırlamıyorsam önceki bölümlerde Nejat telefonla konuşurken (ilk bölümler) Aylin'i bir kere gördüm yanında bir erkek çocuğu vardı diye konuşma sahnesi görmedik mi biz, hafızam beni yanıltıyor mu.

Neyse bu arada Yeliz'ciğim kim demiş ERKEKLER AĞLAMAZ, sen aç da KORE ERKEKLERİNİN AĞLAYIŞINI İZLE adamlar güzel ağlıyor bir de. Eee bizim senaristler de Kore dizlerini takip filan ediyorlarsa aaa adamlar bak dizilerinde erkekleri ağlatıyor bizim neyimiz eksik demiş olabilirler der mişim

Sevgili Seval'ciğim iyi tatiller, tatil güzel geçse de arada girer burayı benden mahrum bırakmam demişsin, iyi yapmışsın

Görüşürüz, gelicem yine

8. Beğenenler;
    AFKfan (13-09-19), fracture (13-09-19), mehmetlover (13-09-19), mimoza17 (13-09-19), Narin (13-09-19), seval2005 (14-09-19), yedel (13-09-19)

Durum:
    semaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    24

Aldığı Beğeni: 107

Bahsedilme
    0 Mesaj

İzleyiciyi ratinglere bakarak anlamak zor; yarısmalardada dizilerdede rating zengini programlar malum. Tabii bu güzel dizide nasibini alıyor. Dün akşam çok güzel masalımsı bir bölümdü (tabii bölümlerin uzunlugu korkunç) ama 4 ün altında bir ratingde haksızlık.

maalesef izleyicimizde, siyasi tercihlerde yakışmıyor bu ülkeye

10. Beğenenler;
    fracture (13-09-19), seval2005 (14-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 9 kullanıcı var. (1 üye ve 8 konuk)

1. fracture

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri