Sayfa 88/101 İlkİlk ... 387884858687888990919298 ... SonSon
504 sonuçtan 436 ile 440 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    879

Aldığı Beğeni: 604

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Hepimize günaydin...

sevgili Fracture yukarida yazdiklarinizi okumak bana nasil iyi geldi bilemezsiniz... Son bölümlerin tamamini kapsayan belki de bircogumuzun unuttugu ayrintilara bir bir deginmis ve okurken hatirladigim ama izlerken tamamen duygusallikla etkilendigim halde üzerinde durmadigim bir cok kilit sahnelerde siz cok daha fazlasini görmüs ve bir o kadar güzellikte aciklamissiniz! Eminim, senaristler sizin yorumlarinizi okumus olsa kendi yarattiklari karakterlerin derinligini görüp kendileri sasarlardi! Ellerinize yüreginize saglik! Cok tesekkür ederim! Cok iyi bir gözlemci ve yorumcusunuz...

Evet bir cok konu vardi üzerinde durulmasi gereken... Izlerken ilerleyen gelismeler arasinda insani rahatsiz eden tepkiler iddialar... Herkesin kendince dogrulari ve her ne pahasina olursa olsun bu dogrulari savunmasi! Hepimizin sorunudur esasen bu sadece ben bilirimcilik ortak bir görüs noktasinda bulusmamiza da en büyük engel belki..

Sitenin sorunlari cözülmüsse bu da cok büyük mutluluk hepimize... Umarim bir daha bu tür sikintilarla karsilasmayiz...

Buradaki isler beni, sizinkiler de sizi bekler... Hepimize güzel bir gün olsun, kolay gelsin...

2. Beğenenler;
    deren1970 (09-10-19), fracture (09-10-19), yedel (09-10-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    879

Aldığı Beğeni: 604

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese yeniden merhaba...

simdi geldigimiz noktada 17. bölümü beklerken bir durum tespit tutanagi tutalim mi?

-Nejat cok üzgün ve cok saskin! Kayra ile Suna´yi veya ikisinden birini kaybetmekten cok korkuyor! Birseyler yapmasi gerektigini biliyorsa da sebep oldugu bu aci dolu karmasayi nasil düzeltecegini kestiremiyor ayni zamanda herseyi yapmaya hazir!

-Suna cok cok cok üzgün! Ve herhangi bir yöne tek bir adim atacak konumda degil! Kayra git burdan dedigi icin gider, gel derse döner sadece Kayra icin Suna da herseyi yapmaya hazir! Kayra´ya olan sevgisi Nejat´a duydugu asktan bile daha güclü sanki...

-Ve Kayracik... En cok güvendigi ve en cok sevdigi iki insanin kendisini kandirdiklarini ögrendiginde yikildi! Cok öfkeli ve kirgin... Yetiskinlerin yalanlarinin kurbani oldugunu bilmesi hircinlastiriyor da haliyle, yavrucagin cani yandigi icin o da can yakiyor...

-Aylin bu karmasadan cok memnun olmali! Yillar önce terk ettigi kizi ve kocasinin hayatlarinda kendine bir yer bulma sansini yakaladi.. Sanirim veya korkarim bosanmaktan coktan vazgecti bile...

-Serkan yillardir ne güzel kendini kandiriyormus... Beni de kandirdi sevimli serseri... Hande´ye olan tutkusuyla kadinin adeta bir uydusu oldugunu görmemistim.. Simdi anlasilan o ki, sirkete bile Hande´ye yakin olmak ve onun etrafinda dönerek, ayni havayi soluyarak yasamak icin ortak olmus! Baya baya hastalikli bir durum yani... Salak sey ya...

Nejat ona "Hande gibi arkamdan is ceviren biriyle calisamam!" derken haksiz miydi? Serkan sürekli "abi yapma... siz arkadassiniz" dedi durdu... Serkan´a göre arkadaslarin birbirlerine her türlü kötülügü yapma özgürlügü mü var yoksa bu hak sadece Hande´ye mi veriliyor?

-Burcu´nun tam mutlu olma hayalleri yeniden yeseriyorken kafasi karisti kizin! Kendi kendine yüregi ile mantigi arasinda gidip-geliyor... Ah be benim sanssiz güzelim.... Ama Serkan´in gönlü Hande´ye tapulu oldukca, bedeniyle senin yaninda olsa neye yarar... Adam dikkatini dagitacak oyuncaklar pesindeymis meger... Bir de bilgelikle "kendi gelecegimi gördüm!" diyordu...

-Hande tüm soguklugu, duygusuzluguyla simdi Nejat´tan sirketteki hisseleri araciligiyla intikam alacak öyle mi? Aman ne güzel! Bu savas alanindan bir intikam melegimizi eksikti!

-Pervin´i benim de anlamam mümkün degil! Zaten gelmek icin cok gec kalmissin... Yine de cengaver gibi geldin de hangi ara ve ne zaman minik bir kuzuya döndün... Sinirsiz paran, gücün, aklin-fikrin vardi bunlar nereye kayboldu? Kendine iftira atan, cocuklarindan ayiran, seni evinden kovan bir adamla barisma derdin cocuklarina yapmak istediklerinden daha önemli olabilir mi?

Mesela Suna´nin son haftalarda neler yasadigini bilmiyor bile! Ne Hande´nin kizina yaptigi igrenc santajdan haberi oldu, ne de Tolga´nin "Suna´yi koruyorum" ayaklariyla Nejat´a arsizca diklenmesinden, cikarttigi rezilliklerden... Enise´nin bile Saniye´nin gaziyla yegeni ile Suna´yi evlendirme planlari yaptigini ve cocuklarin aralarini yapmak icin ugrastigini ögrenemedi... Ki, simdi de Suna´nin hayatina Aylin´in de girdigini bilmiyor! O kadinin Kayra´nin pesine düstügünü ve Suna´nin mutlulugu icin bir tehlike oldugunu, Nejat´a yeniden göz koydugunu, böylece kizinin hayatinin karardigini da bilmiyor... Varsa yoksa Sevket..

-Sevket de höt höt edip duruyor ama kendisi de aslinda tam bir cikmazda! Pervin´e gidip "Beni af et!" dedi ve af edildi ama bakalim cocuklarina da "Sizin anneniz yasiyordu! 22 sene önce bana ihanet ettigini düsündügüm icin onu bu evden ve sizin hayatinizdan kovdum! Annesiz büyümenize benim kirilan erkeklik gururum sebep oldu!" diyebilecek mi? Yaptiginin günahi öbür tarafta sorulacaktir belki de bu dünyadaki sonuclarina katlanacak gücü kendinde bulacak mi?

offf icim daraldi ama merak etmekten de kendimi alamiyorum...

Buradan yapimci sirkete seslenmek isterim: Kardesim, hayat zaten yeterince zor, hepimiz bir yerlere kosturmaktan yorulmusken ve yetmez gibi tüm BTY izleyenlerin sinirleri de bu kadar gerilmisken insan bu hafta hic degilse bir 2. hatta 3. fragman filan eklemez mi... resimler, özetler bir seyler... Sizin tek yaptiginiz sey her gün bir tane olmak üzere, son bölümün özel sahnelerini eklemek, ama onlarin ne önemi var ki...

Nedir bu ketumlugunuzun arkasindaki strateji? Böyle yapinca daha cok seyirci cekeceginizi mi saniyorsunuz, yoksa zaten izleyecek olanlari kacirtmayi mi umuyorsunuz...
    Konu seval2005 tarafından (09-10-19 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (09-10-19), fracture (09-10-19)

Durum:
    qsawe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Milas köylüsü
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    76

Aldığı Beğeni: 94

Bahsedilme
    0 Mesaj

Uzunnn bir ara sonrası herkese merhaba,

Bir duyum diyor ki 26 final... iyi diyor. Ben son bl. i yarım yamalak izler oldum çünkü. Klişeler boğuyor beni. Azına varım, çoğu sıkıcı.

SerBur sahnelerini izliyorum. Arada Hande ile Tolga mıydı, onu bile izledim ama ı ıhh esas çifti hızlı şekilde ileri alırken gördüğümü anlıyor ve kaçıyorum. Aylin'in derdi ne onu bile bilmiyorum. Zerre de umursamıyorum. Dedim ya klişeler sıkıcı. Beş altı sene görme, arama, sorma, merak etme sonra anne olduğunu hatırla... de getttttttt, cehenneme direk ol ki ateşten uzak kalmayasın.

Serkan Burcu ikilisi şimdilik iyi ama oradan da tecrübeyle sabittir ki yakında sıkılırım... tek istisnası var, mıç mıç yazmayacaklar, anında aralarını bozacaklar falan, tekrar debelenirken ben de izlemeye devam edeceğim. Yoksa sıkıntıdan patlar kapatırım kaydı.

Hande keşke gitseydi. Keşke... Ama işte bir klişe de o, kötü kadına bağlama çabası ile 'hakkı olanı' hatta fazlasını alacak... Pardonnnnn... Nejat demedi mi geçenlerde, küçük ortaklarsınız diye... neyin hakkı? alırsın paranı totona baka baka gidersin... düşersin önüne bak bence...

Kayra sahnelerini bile izlemedim. En üzüldüğüm yanı da o oldu. Çocuklara güzel sahneler yazılıyordu. Son bl. ler Aylin ile dibe çöktü, yukarı çıkar mı? Zor, giden gelmiyor izleyici olarak.

Ege'yi severim, kısık sesine arada takılsam da izlemekten hoşlanırım ama son zamanlarda her işte böyle hafiften kötümsü bir tip çizmesi oyuncu olarak önünü kapatacak. Hafızalarda kötü kalanlar kolay kolay iyi tarafa geçemiyor.

Furkan için tebriklerimi, Aslı için de hayal kırıklığımı şuraya bırakayım ve kaçayım.

İyi bakın kendinize... bir ara yine gelirim.

6. Beğenenler;
    deren1970 (10-10-19), fracture (09-10-19), seval2005 (10-10-19), yedel (10-10-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    20
    Verdiği Beğeni
    626

Aldığı Beğeni: 675

Bahsedilme
    13 Mesaj

26. bölüm dedikodusu gerçekten doğruysa bence çok güzel bir adım.. Dizinin hikayesi fazla gidemez artık. En doğru bölüm sayısı bana kalırsa da..

Yeter ki anlatacağını anlatıp bitsin.. 26 sayısı da gayet ideal bunun için..

Umarım en temiz ve ferah olacak şekilde bölümler izleriz.. Özenlerini kaybetmesinler..
    Konu fracture tarafından (09-10-19 Saat 22:38 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    seval2005 (10-10-19), yedel (10-10-19)

Durum:
    daemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    233

Aldığı Beğeni: 203

Bahsedilme
    3 Mesaj

Dediğim gibi diziyi izlemiyorum, oyunculuklar nasıl o sahnede mi düşük diye baktım oyunculuk yorumu yapmayacağım (oyunculukları kötü bulmadım ama furkan bu dizide biraz daha düşük buldum sanki) ama şu artık kadın döner eşini ve çocuğunu ister klişesinden vazgeçilsin.
    Adam biriyle aşk yaşaması için eşinin kötü olması gerekmiyordur.
    Kadın depresyona girmiştir çocuğuna zarar vermemek için gitmiştir, zaman hızla akan bir şey bugün yarın derken zaman geçmiştir. Gelir çocuğun yaralarını sarar çocuğun 2 annesi 2 babası olur isterse bu kadar basit.
    Ayrıca o çocuk 8-9 yaşında eski filmler gibi kandırılmaz ki, google yazsa zati çıkar annesi, hiç mi sosyal medyası yok anne babanın attığı bir foto yok. keşke çocuk daha küçük olsa 3-4 yaşında falan.
    Hikaye istendikten sonra açılır ama bizim senaristler illa saçma entrikalar yaptığı için.
    Bide şunu ekleyim unutmadan kimse 1 yıl çocuğa baktıktan sonra ve mutlu ailesi varsa ay ben depresyona girerim anne olamam demez, o ilk doğum zamanı olan bir endişedir. onun yerine doktoraya gitmiş olsaydı ne bileyim. bu kalp atışında ilk bölümlerde aştığı anne olma korkusunun 28 bölümde birden hortlaması gibi.
    Konu daemon tarafından (10-10-19 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (10-10-19), fracture (10-10-19), seval2005 (10-10-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 50 kullanıcı var. (2 üye ve 48 konuk)

1. mehmetlover,
  2. fıccın

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri