Sayfa 1/184 123451151101 ... SonSon
917 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Beyaz Gelincik-Bölüm Yorumları

Durum:
    Alexia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    Somewhere
    Konular
    102
    Verdiği Beğeni
    746

Aldığı Beğeni: 5,174

Bahsedilme
    66 Mesaj

Standart Beyaz Gelincik-Bölüm Yorumları

Yine yeni yeniden....
    Bitmeyen efsanemizde buluşuyoruz.
    Kuralları yazmaya gerek duymuyorum:img-wink:
    Keyifli yorumlar.

Alexia

Durum:
    ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    İstanbul
    Konular
    221
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

1. Bölümden başladım izlemeye.

Hiçbir şey bilmiyormuş gibi izlemek en güzeli. :img-yes:Sizlerede tavsiye ederim böylesi daha keyifli oluyor. Tabi katil kim,Ömer ve Ceren evlenecek,sonra boşanacak sonra tekrar evlenecek,bebekleri olacak,Ceren intikam meleğinden kanatsız meleğe dönecek,Mustafa ve Meryemcenin Yusufcukları olacak,Mustafa ölecek vb önemli detayları biliyoruz ama çok umursamadan tadına vara vara izlesek daha eğlenceli olur sanki Bg nostaljisi :)

Yıllar sonra yeni başlıkta yeniden bölümleri yorumlama keyfide anlatılmaz,yaşanır. Herkesi bekliyoruz:happy0064

Alexiacım yeni başlık için teşekkürler:love05Bu cümleyi yazmayı çok özlemişim:icon_sorr) ( Bu sefer benim doğum günümde açılmıyor başlık ama:img-hyste)

Durum:
    efsaneask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ♥FENERBAHCEM♥
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    561

Aldığı Beğeni: 1,252

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni baslik hayirli olsun...
    Ben BG´yi zamaninda deliler gibi izliyordum ama hic burada olamadim
    sizin yazdiklarinizi severek ve eglenerek okuyorum hepinizin
    ellerine saglik :img-wink:

Benim ciftim Meryemce&Mustafaydi :img-in_lo:img-in_lo

Durum:
    Alexia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    Somewhere
    Konular
    102
    Verdiği Beğeni
    746

Aldığı Beğeni: 5,174

Bahsedilme
    66 Mesaj

1. bölümle başlıyorum....
    Dizilerin 1. bölümleri tüm karakterleri tanıtır, bize kısaca karakterlerin şu andaki hayatları hakkında bilgi verir, geçmişleriyle ilgili ise küçük ipuçlarını gösterir.
    Bence dizilerde de gerçek hayattaki gibi, bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder. Ceren diziye kabuslarla başladı, son bölüme kadar kabuslar peşini bırakmadı. Ömer ise diziye, esas kadının değilde 2. kadının yanında başladı, 2 sezon boyunca da 2. kadınların dibinden ayrılamadı.
    Ceren'in Ömer'le ilk tanıştığı sahnede de, Ömer deli gibi bağırıyor, ve 2 sezon boyunca da deli gibi bağırmaya devam ediyor.
    1. bölümle sonrasında aynı şekilde devam etmeyen bazı şeyler var tabi ki.
    Örneğin Meryemce. 1. bölümdeki Meryemce güçlü bir karakter, sorun çözen, kendi başına karar verebilen, sonraki Meryemce'ye göre daha sofistike bir karakter. Meryemce'yi değiştiren 2 neden olabilir; birincisi Aziz, ikincisi de yazarların daha zayıf bir karakter yaratma isteği olabilir.

Durum:
    ÇAKIL85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    İstanbul
    Konular
    221
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

1. BÖLÜM

-İlk bölümü izlerken bir şey dikkatimi çektİ. EP'nin o zamanlar Türkan Şoray kanunları yokmuş :icon_whis

-Tarlalar,pamuk tohumları,bembeyaz pamuklar... Ne kadar güzel sahneler vardı şimdiki dizilerde göremediğimiz.

-Bg zamanı Adanaya gidemedik,ama bir gün mutlaka Adanaya gidip Bg'nin çekildiği yerleri görmek istiyorum.:img-in_lo

-Bu kadar mı çok sene geçti Bg'nin üzerinden? EP ne kadar genç duruyor ilk o dikkatimi çekti.

-Aliş fazla hayalperest olduğunu daha ilk bölümden belli etmiş. Hasta dedesine bakıp "İyisin dedem iyisin. Daha birlikte
    100. yaşına da kutlayacağız" diyor. Yok artık bizi de gömecek Aslan Dede. :img-hyste Gerçi senelerce yaşadı dedecik.

-Tarla da Ceren Ömeri ilk kez bağırırken gördüğünde Allahhh kime çattık biz böyle bakışıyla bakıyor Ömer'e kaşlarını kaldıra kaldıra:img-tomat

-Ömer Paşa aslanbaşı amblemli havlularla ayakkabılarını siliyor. Sanat iyi çalışmış valla. Veli Kahraman işini her zaman çok iyi yapar zaten.

-Gülizar "Bugün aklımdan sen geçtin" dediğinden Ömer kalpten gidecek sandım. Kahvesi boğazında kalıyordu adamcağızın. Burda da bize dakika bir gol bir ipucunu verdiler. Demek oluyor ki geçmişte bunların arasında bir şeyler olmuş :)

-Mustafa ve Meryemcenin yemeğe gittikleri sahnenin girişi çok güzel çekilmiş. Çok seviyorum o kısacık sahneyi.

Gezdiğim dikenli aşk yollarında
    Elimden bir kırık saz geldi geçti...

-"Dışarda ne var ki hırs,intikam,öfke ben burda huzur buluyorum..."

Bunlar bir katilin sözleri :img-hyste Bunu bilerek izlemekte komik oluyor. Sevgi kelebeği Halil'in o zamanki karakterine uygun sözler tabi ama geçmişte yaptıklarını ve gelecekte yapacaklarını düşününce eğlenerek izledim.

-"Ne diyebilirim rastlantı. Yoksa özür mü dilemem gerekiyor." O kadar güzel replikler yazmış ki Kuledibi daha ilk bölümde karakterlerin özelliklerini rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Ömer; Karşılaşınca özür dilenecek bir adam çünkü o bir ağahan.
    Ceren; Patronu olan Ağahan'a karşı bile lafını esirgemeyecek bir karakter.

-Cerenin Pamuk açıklaması karşısında Ömer tek kelime eder..."Harika" Ömer'in daha sonra defalarca tekrarlayacağı çok sevdiği bir kelime. İlerdeki bölümlerde bol bol harikaladığına tanık olacağız. Harika derken hala aklıma Ömer geliyor. Ne çok dalga geçmişiz adamcağızla.:img-hyste

-"Ukalaları severim". O kadar çok seviyor ki evleniyor :)

-Mutfak tayfasının içtenliğini ilk bölümden anladık Hatçe Ananın Mustafa sevgisini de :) Tencere kaynadı
    Hatçe kız oynadı :)

-Aliş: Karizmamız çizilir
    Hatçe Ana:Neyin çızılır ne?
    Aliş:Yani ağalığımıza halel gelir diyorum

Karizmanın çizilmesinin Adana versiyonu süper:)

-Cerenin bölüm sonunda arabasının önünde anne diye ağlaması hala içimi acıtır. Hala o duyguyu yakalayabiliyorum çok ilginçtir ki. 36. bölümde,Mustafanın ölümü sonrasındaki sahnelerde ve son bölümde ağlayacağımı garanti edebilirim demek ki gönül rahatlığıyla:icon_whis

Sayfa 1/184 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri