Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bıçak Sırtı - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    haluk_tolgahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    32
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Bıçak Sırtı - Bölüm Yorumları (3)

Konusu da kadrosu da muhteşem

Yeni sezon dizilerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bugün sıra Kanal D’nin yapımlarından birisine, Bıçak Sırtı’na geldi. Biliyorsunuz Kanal D, geçen sezon diziler liginde sahaya en güçlü takımla çıkan kanal oldu. Binbir Gece, Arka Sokaklar, Elveda Derken, Yaprak Dökümü bu sezonda da devam edecek. Kanalın yaz başında gösterime soktuğu Kavak Yelleri, Genco ve Zoraki Koca da aldıkları yüksek reytinglerle iddialarını ispatladılar. Onlar da kış sezonunda zirve mücadelesi verecek. Kanalın yeni sezon bombalarından Bıçak Sırtı ise gerek konusuyla, gerek müthiş oyuncu kadrosuyla şimdiden yılın dizilerinden biri olmaya aday gibi görünüyor.

GEÇMİŞ DEĞİL BUGÜN

Bıçak Sırtı, “Son Osmanlılar”ın yani Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye dışına çıkartılan Osmanoğlu Ailesi’nin trajik öyküsünü anlatıyor. Yani imparatorluktan ulus devlete geçiş sürecini konu alıyor. Bıçak Sırtı’yla, 600 yıllık bir imparatorluğun son sahiplerinin kitaplara ve belgesellere konu olan hayatları, bir dizi halinde ekrana geliyor. Dizinin arkasında Aliye, Beyaz Gelincik, Hırsız Polis ve Binbir Gece gibi önemli yapımlara imzasını atan TMC’nin olması da Bıçak Sırtı’nın elini iyice güçlendiriyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda, genç kuşağın en yetenekli isimlerinden Nejat İşler, Mehmet Günsür, Fikret Kuşkan, Vildan Atasever, Erkan Can ve Melisa Sözen yer alıyor. Hem tarih meraklıları, hem de bu oyuncu kadrosunun hayranları, yönetmenliğini Selim Demirdelen’in yaptığı Bıçak Sırtı’nın başlaması için gün sayıyor.

Yeni sezon dizilerini tanıtmaya yarın atv’nin önümüzdeki günlerde gösterime sokacağı Ertelenmiş Hayatlar ile devam edeceğiz. Bu sene bütün kanalların elinde birbirinden güçlü diziler olacak. Biz de sizler gibi ekrandaki bu amansız rekabetten kimin galip çıkacağını merakla bekleyeceğiz.

İŞTE BIÇAK SIRTI’NIN HİKAYESİ

Osmanlı soyundan gelen bir aile. Sürgünden sonra Fransa’da doğan baba Selim Reşat, 1974’te hanedan üyelerine af çıkınca Türkiye’ye dönmüş ve İstanbul’a yerleşmiştir. Kendisi gibi kökenlerine bağlı yetişen büyük oğlu Orhan (Fikret Kuşkan), hanedanın başka bir kolundan olan Nisan (Melisa Sözen) ile evlidir. Küçük oğlu Mehmet (Mehmet Günsür) ise asalet kavramına önem vermeyen, dik başlı bir gençtir.

Selim Reşat, aile mirasını devralmak için kendisine bir torun verilmesi şartını koşar. Soylarının devamını sağlayacak bir “şehzade”nin dünyaya gelmesi onun için her şeyden önemlidir. Ne var ki Orhan kısırdır. Ancak bu gerçeği herkesten gizler. Karısına bile kısır olanın kendisi değil, o olduğunu söyler. Ve bir gün beklediği fırsat karşısına çıkar. Bir doktor arkadaşının yardımıyla, ölmek üzere hastaneye getirilen hamile bir kadının bebeğini alır.

Kadın cinayete kurban gitmiştir. Kocası Ali (Nejat İşler) cinayetle suçlanmış ve müebbet hapse mahkum edilmiştir. Orhan böylece yeni doğmuş bir bebeğe sahip olur. Üstelik bebek üzerinde hak iddia edecek kimse de yoktur. Bebeğin gerçek babası Ali, işlemediği bir suçtan dolayı on yıldır hapis yatmaktadır. Dizinin hikayesi, sırf bu davayı çözmek için avukat olan Ali’nin kız kardeşi Güneş’in (Vildan Atasever) abisini hapisten çıkarmasıyla başlar. Hem karısının hem kendi çocuğunun katili olarak yargılanan Ali, bebeğin ölmediğini ve Osmanlı soyundan gelen bir ailenin oğlu olarak yaşadığını öğrenir. Orhan birden karşısına çıkıp aile hayatını ve inandığı her şeyi tehdit eden ve en önemlisi de oğlunu elinden almak isteyen bu adamdan kurtulmaya, Ali ise bir yandan gerçek katilin peşine düşerken diğer yandan oğluna yaklaşmaya çalışacaktır. Bu arada Orhan’la, Nisan’ın evlilikleri çatırdamaktadır. Nisan, gerçek kimliğini bilmediği Ali’ye yavaş yavaş garip bir tutkuyla bağlanır.

Bıçak Sırtı, Son Osmanlıların sürgün acılarının günümüzdeki izlerine bakacak, soyluluğun ve sıradanlığın ne kadar kırılgan kavramlar olduğunu tartışacak. Ve gerçek babalığın ne demek olduğu sorusuna, Orhan ve Ali gibi iki zıt karakter üzerinden cevap bulmaya çalışacak.
    vatan tv
    Konu NATY&FACU tarafından (22-01-14 Saat 15:44 ) değiştirilmiştir.
    Yazıda imza ve resim birarada kullanılamaz.

Durum:
    hekimoglu64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hyoldas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 yaşında bir şehzadeye yakıştırdığınız çocuklara bak :hıh :hıh

Sizin bahsettiğiniz çocuklar çok küçük ve sevimliler...

bize lazım olan ukala, başkaldıran, olgun görünen çocuklar. :img-wink:
    arkadasim o zaman sen bul baska cocuklar varmi varsa yazda bizde ögrenelim
    kusura bakma ama ortami geriyorsun ne demek yakistirdiginiz cocuklar neleri var ikiside süper cocuk oyuncular bu yorumu okumamis sayiyorum ama cevap vermek zorundaydim neyyse

saygilar....

hyoldas
    hyoldas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı EvaLongoria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ee boncuk da da bi şehzade havası var. hatta ege de de var =)

sizin tercihleriniz ne yönde ki =)
    Eva'cım benim aklımda bir oyuncu yok ama tip olarak şirinlik muskası haline gelmiş o küçük oyuncuların yer alması rol açısından uygun olmaz diye düşünüyorum.

Birde Nejat'ın çocuğu olacağı için biraz daha ona benzeyen birini bulmaları gerekiyor.

Yepyeni bir yüz olmalı :img-wink:

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı emosss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o zaman babam ve oğlum'un hüseyini olsun..
    ya ama şehzadede olsa çocuk işte...ya aslında bi ara bi oyuncu listesi verilmişti..yokmu onların içinde çocuk oyuncu??

bu arada sesli çekim olacağı söylenmiş.. ya ben başında demiştim bu vildan'a biri dublaj yapsın diye.. ağlamasa bari:icon_whis

Ya gerçekten yalvarıyorum ağlamasın..Lütfen ama lütfen ya..Zaten bir sene boyunca ağlama sorunu yaşayan bir oyuncunun bol bol ağlamasını izledik:icon_whis.Nasıl katlanırım ben bir daha.Sadece ağlamalarda dublaj olsa:icon_whis
    Spoiler İçermektedir

Hande haklı olabilirsin fakat bu çocuk zenginliğin getirdiği bir şımarıklık da taşımalı.Ciddi görünüşlü birinde bunu yansıtmak daha zor olur gibi...Mustafa hakkında herşey de kerem rolünü oynayan arda seçgun'u çok beğeniyorum hem...O oynarsa herhangi bir yabancılık da çekmez fikret ve nejatı tanıyor çünkü.Çok da iyi oynuyor yaşına göre...
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    hekimoglu64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    15
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı mause Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ege'yi ilk Kınalı Kar dizsinde izlemiştim sonra da Babam ve Oğlum'da.Bu role güzel olur diye düşünüyorum.
    Boncuk olamaz çünkü bu sezon yeni dizisi başlıyor.Yanlış hatırlamıyorsam Deniz Uğur'un dizisinde oynuyor Boncuk.

Meryemcenin Yusufcuğu olmasında başka kimi isterlerse oynatabilirler.:sad53:
    evet arkadasim ege cok tatli cocuk iyi olur bence
    dogru bpncugun yeni dizisi var deniz ugurla bende simdi hatirladim
    surda cokhaklisin meryemcenin yusufu olmasinda kimolursa olsun haa birde aliyenin oglu arda ayberk kosar yani oda olmasin.........bence en iyisi egee

saygilar.....

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri