Sayfa 160/160 İlkİlk ... 60110150156157158159160
799 sonuçtan 796 ile 799 arası

Konu: The Big Bang Theory - Sohbet ve Yorum Başlığı

Durum:
    sinemkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    40

Aldığı Beğeni: 51

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: The Big Bang Theory - Sohbet ve Yorum Başlığı

TBBT ile ilgili yorum yapmak istiyordum şimdi son bölümünü izleyince 12 sezona yakışır şekilde içimi dökmek istedim Uyarımı da yapmışken kendimi tutmadan ilk sezonlardan giriş yapıyorum.

İlk sezonlarda sosyal becerileri kötü olan dört bilim insanının yaşamları izletildi. Bu sezonlarda Leonard ve Penny ilişkisi sıksa da dizi genel olarak gayet eğlendiriciydi. Bence Penny’nin işlevi olduğu bölümler de ilk 3 sezondaydı. Raj-Howard diyalogları ve karakterleri çok ilgi çekiciydi. Leonard’ın köprü karakter olması ve tabii ki Sheldon’ın farkında olmadığı bencillikleri, alışkanlıkları ve dörtlünün birlikte geçirdiği zamanlar çok değerliydi.

İlerleyen sezonlarda olması gerektiği gibi kadın karakterler diziye dahil oldu. Yanlış hatırlamıyorsam 4.sezonda Amy ve Bernadette diziye giriş yaptılar. Bu sezondan sonra karakterlerin yaşamları değişti. Diziye artık ilişkiler hakim olmaya başladı ki bu durum da yadırganamaz elbette. Fakat keşke yeni giren karakterler güzel yazılsaydı diyorum. Örneğin Bernadette karakterinin diziye girişiyle devam ettiği karakter arasında dağlar kadar fark var. Bize başlangıçta gösterilen Bernadette, yalan söylemeyecek, kimseye kaba davranamayacak kadar hassas bir insandı. Fakat bir sezon sonrasında bu karakterin grubun en hırslı, en acımasız kişisine birdenbire dönüşmesi kabul edilemez. Amy’de de aynı tutarsızlığı görüyoruz. Başlangıçta Sheldon’ın kadın versiyonuydu daha sonra birdenbire normal bir kadına dönüştürüldü. Ha şunu da belirteyim benim için acımasız Bernadette ve Sheldon’ın kadın versiyonu olmayan Amy daha izlenesi ama dediğim gibi tutarsızlık sinir bozucu oluyor.

Neyse..kadın karakterleri tutarsız yazan senaristlerin bütün ilişkileri güzel yazması beklenemez elbette. İzlediğim diziler içinde Leonard-Penny ilişkisi benim için en kötüsüdür. Yukarıda da demiştim zaten ilk sezonlarda bile sıkıcıydı bundan sonrası ne olacak diye merakla beklemedim, aralarında kimya göremedim. Neden birbirlerini sevdiklerini de anlamadım ki seviyorlar mı ondan bile emin değilim. Sezon ilerledikçe bu ilişki alabileceği en kötü şekli aldı. Evli çift olmalarına rağmen sadece ev arkadaşı izlenimi aldığım Penny’nin mecburen evlenmiş gibi davranması Leonard’ın, Penny’nin her türlü aşağılamasını kabullendiği bir ilişkiye bir daha şahit olmam umarım.

Howard-Bernadette ilişkisi nispeten daha iyi durumda, iki karakterin çekişmeleri kesinlikle eğlenceli ama başka yönünü pek göremiyorum. Yani demek istediğim sürekli çekişme bir süre sonra yorabiliyor. Fakat yine de Leonard-Penny yerine bu ilişkiyi izlemeyi tercih ederim.

Benim dizideki favorim ve gelişiminin kabul edilebilir şekilde gösterildiği tek ilişki Sheldon-Amy’dir. Amy karakterini çok sevmesem de ikisinin ilişkisini izlemeyi sevdim. Sanırım bunda en büyük etken Sheldon karakterinin gelişimini adım adım vermeleriydi. Örneğin Amy, Sheldon’ın hayatına girdikten sonra Sheldon için aslında hiçbir şey değişmiyordu. Kaldı ki Amy’nin kız arkadaşı olduğunu kabul etmesi bile bir sezon sürüyordu. Amy’nin hayatındaki yerinin farkına varması 9.sezondaydı. Yani tam Sheldon karakterine yakışacak şekilde bu ilişki yazıldı. Birdenbire her şeyi değiştirerek değil farkına varmadan çeyrek adımlarla yazıldı. Mesela benim için Sheldon karakterinin dönüşümünün zirve yaptığı bölüm 11. sezondandı. Sheldon’ın her şeyden, herkesden uzak yaşayan bilim adamını ziyarete gittiğinde herkesin beklentisine rağmen orayı cazip bulmaması ve eve dönmek istemesi karakter gelişimini mükemmel bir şekilde ortaya koyuyordu.

Aslında yorumumun başından beri söylemek istediğim şey ilk sezonlarda ayrı ayrı karakterlerle eğlendiren dizinin kendi içindeki dönüşümünü tam olarak becerememesi.

Bu yorumu yazmamın en büyük sebebi de bu akşam izlediğim son bölümünün hayal kırıklığı olması. Bu sezon bitecek bir dizi olmasa umursamam ama son sezona yakışır bir planlama göremiyorum henüz. En azından 12 sezonluk bir diziden bu yıllara saygı olarak daha özenli hikayeler ve bitişe götürecek adımlar görmeyi bekliyorum.

Bakalım..bundan sonraki bölümler umarım daha iyi olur. Yorumum her ne kadar dizinin olumsuz taraflarına odaklansa da yine de her şeye rağmen bu dizideki karakterleri izlediğim için mutluyum, sadece fazla yakınlığın getirdiği yakınma hakkını kullanıyorum.
    Konu sinemkaya tarafından (06-01-19 Saat 03:48 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    Bristow (06-01-19), TurkeyStyler (08-04-19)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    365
    Verdiği Beğeni
    178

Aldığı Beğeni: 580

Bahsedilme
    25 Mesaj

Son yorumumda keşke zirvede bitirselermiş yazmışım, şimdi son sezonu izlerken keşke dizi devam etse diyorum. Kaç ay ara verdikten sonra dizinin hikayesine yeniden adapte olmak zor oldu (bu arada Modern Family'yi izledim ve ordaki "mockumentary" olayına alıştım) ama alışınca yine ilk günkü gibi eğlenerek izledim. Bu dizi bitince sitcom türünde kocamam bi boşluk oluşacak...

4. Beğenenler;
    Bristow (08-04-19)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    31
    Verdiği Beğeni
    112

Aldığı Beğeni: 434

Bahsedilme
    5 Mesaj

İçimden bir şeyler kopup gitti sanki, ne harika bir finaldi

Çoğunluk bozduğunu düşünmüş ama benim için çizgisini hiç bozmadı, gençliklerini izlemeyi de severdim evlilik hayatlarını da.. Kadın karakterlerin hepsini de benimsemiştim. Sanki böyle uzaklarda bir yerde arkadaşımın bir evi varmış ve ben o evi ziyaret etmiş uzun süre misafiri olmuş, zamanım dolunca da kalkıp gitmişim, son kez apartmanında dolaşmışım, son kez beraber yemek yemişim son kez gülmüş eğlenmişim gibi..

Hoşçakal Sheldon, Leonard, Penny, Howard, Raj, Bernadette ve Amy

Sizleri çok özleyeceğim.

Durum:
    lilyum5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Mystery Train
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    60

Aldığı Beğeni: 27

Bahsedilme
    1 Mesaj

Dizinin tam da bitmesi gerektiği gibi bittiğini düşünüyorum. Son sezonlara doğru yalpalasa da bende yeri ayrı olduğu için hep keyifle izlemeye devam ettiğim eşsiz bir yapım. Yine yer doldurulamayacaklardan. Özgün karakterlere sahip ve üst düzey esprilerle bezeli bir diziydi. Bilimle aramın öyle ahım şahım olmamasına rağmen hep sıkılmadan izlediğim bir dizi oldu. Tek şikayetçi olduğum nokta son zamanlarda bizim havalı ineklerin maceralarını izleyememek. Son sezonda özellikle birkaç bölüm de olsa dördünü yan yana görmeyi çok istemiştim. Son sahne ise çok anlamlı benim açımdan. O küçük apartman dairesinde yine gülüp sohbet ederek bir arada olduklarını görmek yeterliydi zaten.

Tabii ki Leonard'ın Sheldon'ı tokatladığı sahne favorim. Yılların birikmişliği ne de olsa ve hak etmiştin velet.

Konu lilyum5 tarafından (28-05-19 Saat 01:25 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri