Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon
1001 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Binbir Gece - Bölüm Yorumları (11)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  moonbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  28.09.2005
  Yer
  Down Under
  Mesajlar
  3,102
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Binbir Gece - Bölüm Yorumları (11)

  İlk sahneye ne güldüm. Seval konuştukça haftaya nasıl tüm tükürdüklerini yalayacağı aklıma geldi. Kerem Bennu’yu iyi savundu annesine karşı. Peride’ye cevabını da takdir ettim doğrusu: "Peride anne biz artık çocuk değiliz. Bu saçma konuşmaya lütfen devam etmeyelim."

  Kerem’le Bennu’nun hastanede Onur’un ameliyatını beklerken elele oturmaları çok hoştu. Ama burda bile kim kime destek oluyordu karışıktı. Dergi olayı yüzünden Kerem Bennu’yu mu teselli ediyordu yoksa Onur yüzünden Bennu Kerem’i mi belli değildi. Seval gıcık yüzünü gösterdi hastanede Bennu’ya. İşin kötü tarafı Bennu’nun bunu hakettiğini düşünerek kendini suçlaması. Kerem’in Bennu’yu alıp götürmesi çok duyarlı bir davranıştı. Eee İnceoğlu ne de olsa. :img-hyste

  Ama Kerem’in kolunu Şehrazat’ın omzuna atarkenki tereddütü aslında özette sözü edilen çelişkileri gösteriyordu. Çelişki Bennu mu Şehrazat mı değil aslında çünkü Şehrazat Kerem için ulaşılmaz bir konumda. Asıl çelişki Kerem'in Şehrazat’a karşı bunları hissederken Bennu’yla bir ilişki yaşayıp yaşamayacağı. Bence yaşamamalı. Bu Bennu’ya haksızlık. Evet Bennu Kerem’in henüz ona aşık olmadığını biliyor ama Şehrazat’a aşık olduğunu bilmiyor. Sadece ona bir zamanlar ilgi duyduğundan haberdar. Bu ikisi çok farklı şeyler. Bilse belki o da böyle bir erkeği istemeyecek.

  Hastanedeki Şehrazat'a karşı tavrına rağmen Kerem Bennu ile ilişkisine devam etmeye kararlıydı. Aradaki o episod olmasa Kerem’in Bennu’nun kahvesinden almak istemesindeki samimiyeti hoştu. Kerem’in Bennu’nun alkol problemini öğreniş şekli olarak iyi bir fikirdi. Sahneyi ilk gördüğümde Kerem’in Bennu'dan uzaklaşması iyi olmuş diye düşündüm. Çünkü zaten Bennu’nun problemlerini alkolde boğmaya çalışması hoşuma gitmiyor. Ama üstüne üstlük bu durumda bunu gerektirecek Seval’in tavrından başka sebep de yoktu. Kerem Bennu’ya inanılmaz bir destek verdi: "Ben gerçeği biliyorum Bennu. Nolduğunu neden olduğunu. Yetmez mi? Annem adına özür dilerim senden." Alnını alnına dayayışı, özür dileyişi falan çok hoştu. Kerem Bennu’yu annesine karşı savunmuştu ve annesinin de zamanla farklı düşüneceğini iddia ediyordu (ki Seval söz konusu olunca buna ben de inanıyorum çünkü Seval Peride’den çok daha farklı bir karakter. Engel olamayacağı şeylerle savaşıp hep kendisini hem de çevresindekiler huzursuz edecek biri değil. Son noktada çocuklarının iyiliği için pek çok şeyi kabul edecek birisi) Ama bölümün tamamına bakınca Kerem Şehrazat’a aşık olmasa böyle mi davranırdı demeden edemiyor insan. Sanki Bennu’nun problemini bahane olarak kullandı ve çok çabuk vazgeçti gibi geliyor. Öte yandan Bennu’nun Kerem’e yalan söylemiş olması anlık da olsa sert bir tepki gerektirebilecek önemde bir olaydı. Ben de olsam sinirlenirdim. Böyle yalan söylenince bir ilişki için en önemli şeylerden biri olan karşılıklı güven oluşamaz. Ama bir insanın tepkisi bir ay boyunca sürerse başka nedenlere de bakmak gerekir.

  Resim tamamen şaşırtmacaymış. Biz ikisinin arası iyi derken meğer o fırtınadan önceki sessizliği gösteriyormuş.

  İşin Bennu tarafına bakarsak Bennu sadece Kerem’e değil Şehrazat’a da yalan söyledi. Bu içki konusunda zaten herkese yalan söylüyor. Başta Melek’e de söylemişti. Şehrazat’a Kerem’le dergi meselesi yüzünden ayrıldıklarını söyledi. Halbuki bu Kerem'e haksızlık ve iftiraydı. Adam o konuda Bennu’ya tam destek vermişti. Bu arada Bennu ve Şehrazat’ın bu konuyu konuştukları sahnede Bennu’nun kasten intihara teşebbüs etmediğinin vurgulanması iyi oldu.

  Ben hala Şehrazat’ın Kerem’le konuşmasının üstüne vazife olmadığını düşünüyorum. Türkçeye nasıl çevrilir bilemem ama Şehrazat’ın bunu yapması “opening the can of worms”a eşitti. O bu konuşmayı yapmasa Kerem durduk yere aşkını itiraf edecek değildi. Şehrazat Onur’un "ben Kerem’le konuşmayayım. En son konuştumaya çalıştığımda pişman etti beni. Senden akıl almaya ihtiyacım yok dedi bana" sözlerinden burda kurcalanmaması gereken bir şeyler döndüğünü anlamalıydı. En yakın arkadaşının söyleyemediği şeyin kendisi tarafından söylenebileceğini ve etkili olacağını nasıl düşündü?

  Bence bölümdeki önemli konuşmalardan biri tabi ki Kerem’le Şehrazat arasındaki bu konuşmaydı. Ama önemi ne Şehrazat’ın Bennu’nun kardeşi gibi olduğundan, ne kadar iyi bir insan olduğundan ve kendisine ne kadar destek olduğundan söz etmesindendi ne de Kerem’in Şehrazat’a aşkını itiraf etmesinden. Bence o sahnenin asıl önemi Kerrm’in "Şu hayatta anlayışlı olmak niye hep bana düşüyor? Herkes benden anlayış bekliyor. Annem. Bennu. Burak" sözlerinde gizliydi. Evet annesi de Bennu da Kerem’den anlayış bekliyor. Burak’ın dünya umurunda değil gibi. Onun beklentileri hakkında kendisini görmeden yorum yapamayacağım. Burda da önemli nokta Kerem’in saydığı isimlerden çok eksik bıraktığıydı: ONUR. O anda eminim en çok onu düşünüyordu çünkü ona anlayış göstermesi en zor gelen kişi oydu. Tam bu düşünce üzerine Şehrazat üsteleyince itirafını yaptı.
  Konu NATY&FACU tarafından (25-12-13 Saat 20:24:28 ) değiştirilmiştir.


 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  S.U.S.H.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  30.04.2007
  Yer
  Balıkesir
  Mesajlar
  244
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart 28 nCİ bÖLÜM öZETİ aMa Maç Tadın da

  Evet O kaldığımız sahnede başladı Şehrazat ben Kalkayım diyor Kaan bekler sadece hayl kurmuş bizim Domat Ha Ha Cansel sevgi Ali kemal üçgenine geçtik noluyo ya Bir haftadır boşuna mı kızdık bu domata Tüh Ya Özür Brother Kerem Ama Odane kerem Yağmur yağıyor teknede Şiraz Evde Onur gelmiş Ve O sahne Tam Çağlayan Olacaktı Şiraz Yıldırımdan korkuyormuş meğersem Ya Kerem Yağmurda Teknede Sırılsıklam kafayı çekiyo bune ya Burhanbeyin evine zıpladık dur bakalım ne olacak burhan hesap soruyor ama ali öyle mutsuzum diyor bırakın gideyim çok mutsuzum sadece çocuklarım var gideyim diyor arkamda sadece annem var diyor ne sahne ya ben ağladım yani Kudret yine 12 den vurdun Bravo yani Burhanbey tek kelime edemedi demek ki onlar da farkında sabah oldu Kerem in yatındayız telefonu çalıyor kerem in Onur arıyormuş firdevs kahvaltı getirdi terasta evinin kerem hastayım galiba diyor hastaneye götüreyim diyor ama kerem istemem diyor Burhanbey nadide hanım gitmwsine izin verdim diyor burhanbeye ali kemal i demi kaybedelim kabahatin hepsini füsuna yıkma nadide hanım füsunu biz bulduk ceremesini de biz çekeceğiz diyor onur seval i arıyor kerem için geçmiş olsun diye telefon ediyor seval portakal suyu diyor içmem diyor Bennu dan yana sıkıntın varmı diye soruyor ama bişeyim yok diyor bennu yalçın toplantıya gidiyor yalçın abi onur un evleneceğine çok sevindim diyor bennu yada gönderme yapıyor sıra sizde siz de tarih aldınız mı çifte dügün yaparsınız diyor ali kemal eşyalarını almak için nadideyi arıyor peride onur un odasın da dur bakalım peride yine iğneliyor ail kemal burçin le vedalaşıyor füsun ve nadide alışverişte Füsuna mutsuzsunuz gençiliğin üzüntüyle geçiyor madem yürütemiyorsunuz birbirinizi daha fazla kırmadan yuvamı yıkayım diyor füsun senden hiç beklemezdim böyle bişeyi diyor ali kemal in melankoli hallerini izliyoruz duyğu sömürüsü yapmış kudret biraz klarnet çalıyo yuh yani ne diyeyim ya eski günlerin hayallerini görüyor ali kemal onur un odasına şiraz giriyor ilk defa kızım diyor aaaaaaaaa dügün tarihinizi konuşuyorduk onur la yurtdışın dan gelecekler var yemeğe gidelim diyor peride detaylar neyse onu konuşacaklarmış yine ali kemal sahnesi ya hakkınızı helal edin diyor nimet ve ayşeye onlar bile sayğı duyuyor bu zavallı adama ne yapsın ya cansel in bebek meselesi yok daha ortada peride gelinlik için ne düşünüyorsunuz diyor henüz karar vermedik diyor aaaaaaaa Peride senin eşine gelinlik dikerse sevinçten uçar diyor du bakalım ne olacak şimdi Kerem yattamı evdemi anlıyamadım ama Yatak tadergi okuyor aha şiraz perideye döndük ilk defa başbaşa kaldık diyor peride onur laevlenmeye kara vermenize A ne diyor ONUR'UN EŞİ OLMAYA LAYIKSINIZ SİZ ŞEHRAZAT HANIM DİYOR YA Şehrazat lafı gediğini koyuyor oğlumun ve benim aksal Soyadına talip degiliz hiç bir zaman da olmayacağız diyor gece oldu cansel ali kemal evindeyiz ben bu canselin tutumunu beğenmeye başladım ama oda ne füsun hani bana destek olacaktınız diyor a boşanın demiş varmı duyan ya :icon_whis
  benden boşanacak dostuyla evlenecek olacak şeymi bu ya dedi (reklam arası) 22 30 Şu anda

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  elcince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  05.06.2007
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  77
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  peride kesin gene birşeyler planlıyor o cadı öyle iyi hisler beslemez şehrazata.
  bakışlarından belli.sinsi bu kadın sinsi.
  bence dizinin başını çok saçma yapmışlar.işte gene bir senaryo tuhaflığı.sadece bir haftalık bir heyecan yaratmak için boş şeyler yapıyorlar.o neydi öyle kasedi başa sar meğer şehrazat gitmiş olsun aman ne güzel bundan sonra sizin bitirdiğiniz bölümlerde heyecan duyar mıyız biz...
  ay işte peridenin gerçek yüzü çıktı ortaya.
  füsun da tam hasta.severek evlenmemişler ali kemalle.gelecekleri için hiç umut yok.hani bir sevgileri olurdu belki canlanırdı diyeceğiz fakat zaten en başta füsun gibi birinden düzelmesini bekleyemeyiz.olan gene çocuklara olacak.ama canseli de sevmiyorum.evli barklı çocuklu adama asılarak mutlu mu olacak.füsunla ali kemal boşansın ama ali kemal canselle de evlenmesin.bu keremin aşkı nerden çıktı şimdi...of ya bennu gayet iyi bir kız.şehrazata olan aşkının da bir sonu yok.artık bennuya yönelsin.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  dilay1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  13.11.2006
  Mesajlar
  262
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alemal'in çocuk odasındaki ağlamalarına kuscam birazdan.
  Amma, adama empati kurdurmak için uğraşıyorlar.

  Nadide'yi de yerin dibine batırdılar, inanmıyorum ona 'ayrılın' dedirtiler.
  Füsun'u bir gün kayırıp haklı bulacağım hiç aklımdan geçmezdi.


  *Onur'a da inanamıyorum, Peride'nin iki tatlı diline hemen teslim etti kızı, bırakıp gitti. Ah saf ah
  Konu dilay1 tarafından (05-06-07 Saat 23:34:45 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  Melal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cezalı Üye
  Üyelik tarihi
  16.08.2005
  Yer
  Na-Refte
  Mesajlar
  39,015
  Konular
  335
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Ayy Peride'ye çok güldüm.
  Onur'cuğum nasılda bunları diyen annem mi gibisinden bakıyordu.:img-hyste
  Hele Şehrazat'a gelinliğini kime diktireceksin demesi istersen benim terzime diktir demesine falan koptum.:)
  Şehrazat Peride'ye güzel ayar verdi sağolsun ağzına,diline sağlık Şehrazat'cım.:)
  Kerem o kadar yağmurun altında kalırsa olacağı buydu.
  Alemal ve Burhan beyin sahnesini izlerken içim acıdı.
  Füsun ise hala yuvasını dağıtmamaktan bahsediyor.
  Asıl onun hazmedemediği kendisiyle mutlu olamayan Ali Kemal'in başka bir kadın mutlu olması.
  Sopalık bu kadın ya Burhan bey ve Nadide hanıma nasılda bağrınıyor kendisini sütten çıkma ak kaşık sanıyor bu kadın.

Sayfa 1/201 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Binbir Gece - Bölüm Yorumları (15)
  By yelda92 in forum Binbir Gece
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 12-01-09, 12:52:42
 2. Binbir Gece - Bölüm Yorumları (13)
  By MoOnDaNcE-11 in forum Binbir Gece
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 04-10-07, 13:16:01
 3. Binbir Gece - Bölüm Yorumları (12)
  By ozde-01 in forum Binbir Gece
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 15-09-07, 17:17:15
 4. Binbir Gece - Bölüm Yorumları (5)
  By Melal in forum Binbir Gece
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 24-01-07, 01:58:40
 5. Binbir Gece - Bölüm Yorumları (2)
  By sevdam in forum Binbir Gece
  Cevaplar: 1000
  Son Mesaj: 20-11-06, 19:58:36

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
canlı maç izle
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.