Sayfa 32/32 İlkİlk ... 222829303132
158 sonuçtan 156 ile 158 arası

Konu: Bir Bulut Olsam - Bölüm Yorumları

Durum:
    michael werner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    gezi de...
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dilimde bir sarki ,aklima burayi düsürdü.
    Diziler artik icine cekemiyor.
    Hatta bazilari rahatsiz ediyor.
    Söyle,ekran demek de demode oldu:img-hyste pc.den kafa dagitmak icin keyifle izleyebilecegim bir dizi bulamiyorum.Bir zamanlar dizi bu,dizi dediklerimizin yerinde yeller esiyor.
    Gunumuz dizileri manipülasyon agirlikli,endoktrinasyon yogunlugunda ,biz ve ötekilerin catismasina dönüsmüs.
    Bence tabi ,eski kalemlerin özellikle Meral Okay gibilerinin eksiklikleri her gecen gün daha cok hissediliyor.
    Günümüz dizilerinde ,hayatin icindeki bizleri bulamiyorum.
    Bizim gibi toplumlarda her gün cogalan Narin gibiler görmezden geliniyor.
    Insanoglu gelismisligin en üst düzeyinde ortacag,in geriligine özeniyor.
    Imkanlarimiz cogaltikca,insanlik azaliyor galiba.
    Aslinda bir sarkiya takildim,buraya gelmek istedim.
    Ahmet Kaya.dan..
    Bir menekse kokusunda seni aramak var ya!diyor..
    Menekse kokmaz..
    Imkansizligin sarkisi bana bu diziyi hatirlatti.
    Mustafa,imkansiz bir askin esiriydi.
    Narin kelebekti.
    Serdar,Narin,in bulutu oldu.
    Geride kokmayan menekseler kaldi.
    Askin kalemine selam olsun.
    Yeri hic dolmayacak güzel insan.
    umut
    ...............
    Cagdas Onur Öztürk.

Durum:
    perrie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    chy
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

"Ve sen bir insan edinmişsindir kendine, bir şarkı edinmişsindir,
    Bir umut."
    özlem27

Durum:
    Yasemingll - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    112

Aldığı Beğeni: 133

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Bir Bulut Olsam - Bölüm Yorumları

Nerden başlasam yazmaya bilemiyorum aslında 10 yıl olmuş bu dizi tv sahnesindeki ömrünü tamalayalı. Ben yayınlandığı dönemde bir lise öğrencisi olduğumdan belki niyetlensem de o dönem çok da içine girememişim hikayenin. Şimdi malum tekrarları yayınlanıyorken niyetlendim yine geç kaldım belki ama izlediğim yerden itibaren dizi çok büyük etki yarattı ben de. Nette biraz gezinince de genel fotoğraf oluştu kafamda. Nasıl bir dünya kurmuş MERAL OKAY nasıl yazmış her karakteri böylesine sağlam nasıl geçirmiş izleyiciye o dünyayı ilmek ilmek işlemiş hikayesini ,karakterlerini. Dedim ya nasıl böyle sağlam bir dünya kurmuş gerçekten hayret ediyorum izledikçe. MY ilk sezonunu izlemiştim orda da karakter yaratma gücü etkilemişti beni ,Asmalı Konak zaten çocuk olamama rağmen çoğu sahnesi ezberimdedir ama Bir Bulut Olsam gerçekten çok farklıymış. Şimdi izlerken diyorum ki keşke hayatta olsaydı da bize yine başka dünyalar kursaydı. Allah rahmet eylesin, ruhu şad olsun bu özel kadının.
    İzlerken Engin Akyürek 'e hayran olmamak elde değil. Ben kendisini izlemeyi severim ama Mustafa Bulut'u gerçekten bambaşka oynamış ,oynamış demek haksızlık olur bence ete kemiğe büründürmüş karakterini. Fatmagül ü de Kara Para Aşk'ı da bir süre izledim ama hiç bir karakterinden böyle bi etki bırakmamıştı ben de. Belki de Mustafa Bulut kadar derin yazılamdğından hiç biri... Ben gri karakter severim ama iyiliğe yakın olan benim için her zaman daha ağır basar ama burda öyle olmadı. Diğer karakterlerde kabul ettiğim bencillik saplantı kavramını burda şimdiye kadar kabul edemedim. Ne bu karakteri başka kılan ?Tukusu mu öfkesi mi? Diziyi tamamladığımda bunun cevabını verebilir miyim bilmiyorum. Kara Sevda da bn Emir Kozcuoğlu karakterini de çok sevmeme rağmen hep aynı şeyi söyledim bencillik bu . Çukurovada da malum karakteri sosyal medyada pek çok seveni var ama ben onu görmekten bile kaçıyorum. Ama dediğim gibi Mustafa Bulut için bencillik deyip geçemiyorum. Hastane sahneleri geliyor aklıma hiç bir şeyi hatırlamamsı kendini dahi unutup Narini kıyıda köşede kalmış o fotoğraflarda seçmesi onu görünce değişen ruh hali nerdeydin diye soruşu(Narinin cevabı da bir o kadar yerinde tabi beni bıraktğın Cehennemdeydim). Tabiki de Narin e yapılan eziyetleri ucundan kıyısından ,gram haklıya çıkartmıyor tüm bunlar. Kocasından da aynı eziyeti görünce bu kızın ne günahı var diye için için haykırırken buldum kendimi. En başta dediğim gibi karakteri yazan da oynayan da muazzam bir iş çıkartmış. Meral Okay kötülüğü de iyiliği de tüm hücrelerinde barındıran deli bir adam yazmış. Engin Akyürek de o deli adamı ete kemiğe büründürmüş. 10 yıl sonra her iki isme de benden çok büyük bir alkış...

Bu başka dünyanın en tepesindeki bir diğer karakterde bir o kadar özel tabi. Narin Bulut olarak çıktığı yolu defalarca paramparça olup ,yerlere serilip yeniden yeniden ayağa kalkarak ,hatta kendi ağzıyla söylediği gibi ölüp yeniden direlerek Narin BATUR olarak tamamlamış Narin... Hayatı en başından elinden alınmış olmasına rağmen sessiz boyun eğişlerinin içine hep bir umut saklamış. Her şeyi kabullenen görüntüsünün altnda aslında içinde onu cehenneminden çıkaran bir dik başlılığı gizli. Hak ettiği mutluluğa ulaştığında onu hayatın bir başka acı gerçeği yerle bir etti . Umudunu yeryüzüne çıkarma cesareti veren adamı kaybetti. Ömrünün geri kalanını ona hasret yaşayarak geçirmek kaderini yazmış kalem ona. Malesef çok acı ama ne yazık ki bir o kadar gerçek. Dr. Serdar gerçek bir kahraman olarak yazılmış sonu da öyle olmuş. Tek tek dokunduğu ,değiştirdiği insanların hayatından bir anda yok olmuş. Geride güzelleştirdiği tonlarca şeyle beraber tabi.
    Başka bir dünya kurmuş Meral OKAY biraz masal ,çoğunlukla bizden ama başka bir yazmış,çıkarmış ortaya. İnsanı ordan oraya savuruyor izlerken, her duyguyu en derinden hissediyor izlerken insan. Emeği geçen herkesin yüreğine sağlık... Tüm oyuncular; ustaları gençleri ,set çalışanları,yapımcısı,yönetmeni ve bugün aramızda olmayan bu dünyanın kalemi Meral OKAY ben muhtemelen fırsat buldukça açıp açıp izleyeceğim ve yad edeceğim sizleri...

Sayfa 32/32 İlkİlk ... 222829303132

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri