Sayfa 1/81 123451151 ... SonSon
405 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bir Dilim Aşk - Bölüm Yorumları

Durum:
    Fundab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Bir Dilim Aşk - Bölüm Yorumları

Arkadaslar,

Bir Dilim Ask'la ilgili yorumlarimiza buradan devam edebiliriz.

Durum:
    mykayra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

11.Bölüm...

Yeni bir başlık açmanın tam da sırası gelmişti dizideki dönüm noktasını düşününce... (İlk yorum da benim kısmetimmiş... 8) )

Tadına doyum olmayan, çokça romantizm,biraz hüzün, biraz gözyaşı...

Dilimler halinde aşk kokulu enstanteneler sundu bize bu bölüm...

Yazılırken hissedilen duygu yoğunluğunun oyuncuların eşsiz perfonmasıyla birleşince, bizlere de tam olarak yansıdığını düşünüyorum...
    Dizinin ne zaman bittiğini anlamadım bile...

Nehir belki yaşadıklarından dolayı standart aşıklardan çok farklıydı...Ama anlatılmak istenen tema inanılmaz oyunculuk yeteneğiyle birleşince çok etkileyiciydi...
    Pencerenin ardında Ferit'i seyretmek isteyişi, ilk başlarda kaçıp saklanması, itirafın eşiğindeykenki yüz hali....

Ferit'in daha cesurca davranıp, yaşadığı kördüğümü çözümleme çabaları, yüzünden okunan ızdırap, ama kendinden emin olması,kararlılığı alkışlanacak şeylerdendi..

Oya herzamanki gibi kıpır kıpır ve tam olması gerektiği gibi...Göz alışkanlığı olsa gerek bu bölümde saçları da hoşuma gitti...

Hamdi tam bir lokomotif gibi...Her zaman herşeye yetebiliyor...Ondaki dinamizm insanı da harekete geçiriyor... 8)

Hamiyet de sonunda sadece menfaatçi biri olmadığını çok da duygusal bir biçimde gösterdi hepimize...Aslında çok yufka yürekli bir kadın o..Belki de eşi olmadığı için evladı ne kadar büyüse de koruyup kollama içgüdüsünden öyle davranıyor...

Dizinin mizah unsurları Funda ve saz ekibi oldukça başarılıydı... 8)
    Başak Sayan yani Funda'nın entirakalı rollerde, kötü kadını oynadığı zamanları bildiğim için böyle hafifmeşrep bir kadını da iyi oynayabiliyor olması oyunculuğu adına insanı mutlu ediyor...Gerçekten dizinin en eğlenceli karakteri...

Biraz da son moda tabirlerle ifade edeyim...
    "Benim bittiğim an" son sahneydi...

Dalgaların arasında kırılan umutlarını bir araya getirme çabalarında bir Ferit...

Zirve cümle: "Sevdiğini bırak gitsin, dönerse senindir, dönmezse bilki hiçbir zaman o senin değildi." deki sonu beklerkenki gözlerinden akan hüznün "NOEL AMCA" sesiyle ve Nehir'in sıcacık gülümseyişiyle yerini
    heyecanın mutlulukla harman edildiği iklimlere doğru yolculuğu...

Benim bittiğim an o andı....

Ne de güzel denmiş...."Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz..."

Emeği geçen herkese teşekkürler... 8) 8) 8)
    Bazı yaralar vardır ki,kapanmış olsalar bile dokununca sızlarlar..**..Turgenyev..**..

Durum:
    _hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Zonguldak
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

valla mykayra cok güzel yazmissin.
    daha fazla söylenecek bisey yok
    süper bir bölümdü
    Doktor doktor insanlar hiç bilmiyor
    Doktor doktor insanlar hiç duymuyor
    Doktor doktor insanlar hissetmiyor

Durum:
    Fundab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben internetten izliyorum ve dizi hala suruyor...Ben de birkac not duseyim reklam arasinda...

11.bolumden aklimda kalanlar:
    Pelin’in babasi Ferit icin endiselenmesi ve son halleri icin “daha cok ask belirtileri gibi” demesi ve babasina siir yazmasini onermesi ...

Hamdi Oya’ya: “Birileri yalan soyledi diye bizim mutlulugumuz bozulmasin, soz ver.”

Oya’yla Akasya’nin baba diyaloglari...

Hamdi Ferit’e annesi Hamiyet’in herkesi iftar yemegine cagirdigini soylemesi uzerine Ferit’in cevabi: “Allah kabul etsin. Kaynasirsiniz bari…”
    Hamiyet’in Ferit’e mesaji (Hamdi vesilesiyle): “Iftar davetine gelmek sevaptir. Isi dustugunde geliyor, bir kez de ben cagirdigimda gelsin…”

Biskuvi kapama...

Hamiyet: “Ferit oglum disaridan tereyagli karisik pide soylesin…”

Falci Funda’ya “Hemen size bir dosya acalim…Cinlerim dolarla calisiyor hanimefendi. En iyi tesekkur sekli dolarla odeme yapmanizdir…”

Yorumlar dizi bittikten sonra... Bunlar ara sicak...

Durum:
    cyrano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

10. bölümü çok ama çok beğenmiştim. Doğrusunu söylemek gerekirse dizi kalitesi ve hikayenin bu bölümde iyi bir aşama kaydettiğini düşünüyorum. 11. bölüm bu aşamanın tesadüfi ve tek seferlik olmadığını gösterdi. Duygusal filmleri hiç sevmem ama Bir Dilim Aşk'ın duygusal anlatımı çok hoşuma gidiyor. Daha ne diyebilirim ki :)

Sayfa 1/81 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri