Sayfa 14/14 İlkİlk ... 41011121314
68 sonuçtan 66 ile 68 arası

Konu: Bir Dilim Aşk - Replikler

Durum:
    shuis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

N: (feritin çay fincanını doldurmak için alırken) demli mi olsun?
    F:hı hı, demli olsun (arkasından gülümseyerek bakarken, mutfaktakileri hatırlar, gözleri faltaşı gibi açılır ve nehirin arkasından koşarak elindeki tepsiyi alır) sakın ha!aa olur mu öyle şey?ben doldururum.
    N:kalktım bir kere canım.
    F:hayatta olmaz, ben dolduracağım. lütfen oturur musun?
    N:ay ne olacak?ne var bunda?
    F:hayır, hayır, hayır!
    Ha:ah benim tontiş oğlum, görücüye çıkmış kız gibi çırpınıyor, naapsın?
    F:lütfen oturur musun?
    N:ay otururum.
    F:hadi!
    N: allah allah (koltuğa oturur)

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

A:çişim geldi!
    N:tamam, çiçeğim.
    Ha:kız zilli içtin çayları lıkır lıkır, çişin geldi değil mi şimdi?
    A:evet!
    N:tuvalet ne tarafta ferit?
    F:yukarıda olsa gerek!
    N: (şaşırır) nasıl gerek? (hamiyet de şaşkın şaşkın ferite bakar)
    F: ı tuvalet ne tarafta anne?yani en müsait olanı?
    A:anne, çişim geldi.
    Ha: (yüksek sesle) aa bu da bir acayip (ferite doğru sesini alçaltarak) hem benim oğlum olduğunu söylüyorsun, hem tuvaletin yerini bilmiyorsun!
    A:anne çişim geldii!
    N:hadi ferit, çocuk sıkıştı.
    ...(ferit kapılardan birini açar)
    F:burada da yok!
    N:ferit, tuvaletin yerini bilmiyor musun?
    F: (gülerek) avucumun içi gibi bilirim de hani sizlere evi gezdireyim diyorum. aaa nerede kalmıştık?evet.(başka kapıyı açarken)bu ev sultan hamit tarafından silahlararağı bekir bey için yaptırılmış olup (oranın da tuvalet olmadığını görünce kapıyı kapar)
    A:anne çok çişim vaar.
    N:tamam hayatım (ferite) çocuk altına kaçıracak.
    F:aa...özür dilerim, özür dilerim, özür dilerim!evet!
    N: (başka bir kapıyı işaret ederek) herhalde burasıdır?
    F: aa evet! (kapıyı açar ve oya ile buluşmak için hazırlanan hamdiyi görür, kısık sesle hamdiye) ne işin var?
    H:senin ne işin var?
    F:tuvalet ne trafta?
    H:aşağıda! (aşağı inerler, ferit tuvaletin yerini gösterir)
    N:emin misin?
    F:herhalde!
    N:çocuğun dayanacak gücü kalmadı da onun için.
    F: (hamiyetin yanına gider) ne bunlar?ne bunlar? anlaşmamızda bu yoktu!iliğime kadar sömürdün ama bir tuvaletin yerini söylemiyorsun!
    Ha:a aa!anlaşmamızda tuvalet yeri söylemek yoktu benim güzel oğlum;bunlar ekstraya girer. bastır parayı, sana kolonya ve mendil bile tutarım.
    F: seni hastanenin muhasebesine mi alsam naapsam?
    (nehir ve akasya tuvaletten çıkar, nehir feritin resimlerine bakar ve akasyayla birlikte ferit ile hamiyetin yanına giderler)
    N: geç otur!
    F:aa geldiniz mi?
    Ha: (akasyaya) kız zilli çiş çiş dedin, benimkini de getirdin.hadi bakalım sıra bende!
    N: (ferite) fotoğraflara bakıyordum da bir garip geliyorsun bana.tuhaf yani:sanki hepsinde aynı yüz ifadesi var (çerçevelerden birini alır, bunu gören ferit nehirin dikkatini başka yöne çekmek amacıyla seri hareket ederek nehire kek tabağını uzatır)
    F: a kek alır mısın?
    N:yok, yok, istemem sağol!
    F:bak çok güzel, gerçekten!
    N: (elindeki fotoğrafı göstererek) mesela bu fotoğrafta saçın filan bir garip geliyor bana! (hamdi çarşafları birbirine bağlayarak camdan kaçmayı planlarken yere düşer, attığı çığlığı nehirle ferit duyar) bir şey oldu! (çerçeveyi bırakır)
    F.yok canım, bir şey olmadı.
    N:dışarıdan! (kapıyı açar, dışarı çıktıklarında beline bağlı çarşaflarla kendilerine el sallayan hamdiyi görürler ve nehirin ağzı şaşkınlıktan açık kalır)
    8. bölüm sonu

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart 9. bölüm

N: hamdi bey!
    H: (üstü başı çamur içinde bir yandan beline bağladığı çarşafları toplarken bir yandan feritle nehire doğru aksayarak yürür) aaa siz de mi buradaydınız?iyiyim, iyiyim...siz keyfinize bakın. (nehirle ferit merdivenlerden inerler) geçerken "Ben bir ferite uğrayayım." dedim.
    F: hamdi bey, ne işiniz var burada, bu ne hal?
    H: önemli bir şey yok.narkozu biraz az verdiğimiz bir hastayla boğuştum da.
    N: narkozu az mı verdiniz? (ferite dönerek) ferit bir şey olmuş bu adama.
    F: iyi misiniz?
    H: iyiyim, iyiyim. panik yapmayın (içeri girerken tökezler, ferit yardım eder)
    N: aman, aman! içeri al, içeri.
    H: aslında az da sayılmaz...
    F:yavaş! (nehir kapıyı kapatır)
    H:...bir deveyi bile bayıltacak kadar narkoz verdik (salona geçerler) ama "burnum nasıl oldu?" diye aniden uyanınca biraz uğraştık haliyle.(3ü de koltuğa oturur)
    N:şaka yapıyorsunuz herhalde? olur mu öyle şey?
    H: oluyor oluyor işte (çarşafı boynuna dolar) neyse kadıncağızı yakalayabildik de ameliyat edebildik.öfff, amaaan, kapatalım bu konuyu canım!sık sık başımıza gelir bunlar. (ferite) başımda bir şişlik var mı, ferit bey (nehire dönerek) den bozma şoförüm?hı? (ferit şişlik arar)
    N:hasta sizi bağlamış gibi hamdi bey?
    H:sona doğru öyle bir şeyler de oldu ama bahsetmek istemiyorum.hoş değildi. (hamiyet içeri girer ve hamdiyi görür)
    Ha: hamdi! aaa en sevdiğim çarşafım!
    (hamdi ayağa kalkarken nehirle ferit aynı anda)
    F:yavaş, yavaş!
    N:aman, aman!
    H: nasılsın hamiyet teyze? öpeyim (elini öper) gayet iyi gördüm seni.ama çççift görüyorum seni o ayrı mesele.
    Ha: (nehirle ferite) n'aptınız buna ayol?fena saçmalıyor zavallı çocuk.
    akasya: tanıdım; bu amca tetemin şeyi...
    N:şşş!
    H:ııı tete yaa, aayy canım benim! oya te...oya te (bayılır)
    N:ay aman, aman!ferit, bir şey yap! (nehir daha sonra elindeki tası tuvalete götürecekken ferit engel olur) aa biliyorum tuvaletin yerini!
    F: tamam (içeri geçer, hamdiyi hafifçe tokatlayarak) salak mısın, hamdi bey? n'apıyorsun böyle?
    H: (ayılır) ııy, oyam çağırdı,O'na gidiyordum ben.
    F.oyanın sırası mı şimdi?
    A: tetem mi yaptı seni böyle?
    Ha: oya kim, tete kim, n'oluyor burada?
    A: hani benim yanımda vardı ya?çok güzeldi, böyle yeşil yeşil gözleri vardı.
    Ha:aaa, boncuk ayşe! (hamdiye döner) senin ne işin var bakayım boncuk ayşeyle?
    H:yok bir şey anneciğim!
    F:evet!
    H: (akasyanın varlığını hatırlayarak düzeltir) hamiyet anneciğim yani.
    Ha: bana bakın siz bir dolaplar çeviriyorsunuz ama 3-5 gofrete susmam artık.
    F: (telaşlanır) valla bir durum yok, hamiyet teyze... (nehirin içeri girdiğini görünce düzelterek) si, hamiyet teyzesi!
    N: daha iyisiniz, değil mi?
    Ha: (nehire) bak, bak senin boncuk ayşenin adını duyunca canlanıverdi işte böyle.
    N: (anlamayarak) boncuk ayşe?
    A: oya tetem (hamdi güler)
    N:aa, evet!
    Ha: bak, bak (nehiri kastederek) bunun da haberi var.senin aranda bir şey var değil mi boncuk ayşeyle?
    A: tete tete!
    Ha: (akasyaya) tete - mete kız, her neyse! bana bak hamdi, çabuk cevap ver, çabuk!
    N: (ferite) ferit annene ne? (ferit ne bileyim dercesine kollarını açar)
    Ha: sus be sarı cadı!hamdi benim oğlum ayol!
    F: (hemen atılır) o da oğlu sayılır! oğlu sayılır, canım!
    H: ya! elinde büyüdüm. sinirlenme anacığım, gel seni bir öpeyim, gel! (öpmek için eğilir, kulağına) kadayıf. (öper)
    Ha: (hamdiyi iter) ayol sen olmuşsun kadayıf şu haline bak! vallahi yolarım o boncuk ayşeyi!
    F: (ayağa kalkar) annemin fünyesi çekildi (nehirleri de ayağa kaldırır) yakında patlayabilir. hadi! (hamdiyle hamiyet de ayağa kalkar)
    Ha: nereden senin annen oluyorum ayol?
    F: (hafifçe öksürür) bak demiştim. (hamiyete dönerek susmasını işaret eder)
    H: hadi bakalım.
    N:hamiyet teyze!
    F: (nehri iteleyerek) hadi çıkalım, lütfen! (onlar salondan çıkarken hamdi hamiyete döner)
    H: şöbiyet alacağım, çikolata alacağım, cips alacağım,sus!
    Ha: (ağlamaklı bir sesle) sen önce benim çarşafımı ver, o benim çeyiz çarşafım ayol!
    H:tamam (çarşafı verir) sus!
    N: ferit, dur bir hamiyet teyzeye teşekkür edeyim.
    F: sonra edersin, önemli değil.
    N: (içeriye seslenerek) hamiyet hanım teyze gidiyoruz.
    F: hadi, hadi (kapıyı açmaya çalışır)
    N: bir dakika ferit! (hamdi ve hamiyet yanlarına gelir) herşey için çok teşekkür ederiz, ellerinize sağlık!
    Ha: git de mutfaktaki adamlara teşekkür et! bu ferit denen şey eve adam alıyor (nehir ferite bakar, hamdi gülmeye başlar)
    F: (nehire) sapıttı yine! (O da gülmeye başlar, sonra hamiyeti öper) çok geçe kalmadan gelirim anneciğim (kısık sesle) çikolata alacağım.
    N:bize de bekliyorum hamiyet hanım teyze! (ferit ile nehir evden ayrılırlar)
    H: inşallah!inşallah!
    Ha: hamdi!bu kılıkta nereye? (hamdiyle hamiyet aynı anda konuşmaya başlar)
    H: çikolata alacağım, cips alacağım, şöbiyet alacağım. bir sus, bir sus!
    Ha: üstüne bak, başına bak!bana bak, kılığına kıyafetine bak!nereye gidiyorsun? (hamdi çıkarken kapıyı kapatır)

Sayfa 14/14 İlkİlk ... 41011121314

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri