Sayfa 1/65 123451151 ... SonSon
323 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bir İstanbul Masalı- Senaryolar

Durum:
    hermioneweasley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    cennett
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Bir İstanbul Masalı- Senaryolar

SEVGİLİ ARKADAŞLAR buda benim 37.bölüm üzerine senaryom umarım beğenirsiniz.
    37.bölüm
    Esma mırıldanarak :selim
    Selim yüksek sesle:esma der ve ona doğru yürür.Yanındaki Robert o’yu görüp görmemek arasında kalmıştır.Esma’nın elinden tutarak :seninle konuşmak istiyorum der.Selim dün akşam söylemek istediği her şeyi söylemek istemektedir.Ama nişan meselesi aklının bir köşesinde kalmıştır.Esma’yı aldığı gibi götürür.Giderken de yanındaki arkadaşına beni merak etme der.Esma’nın elini hala sıkı sıkıya tutmaktadır.Selim konuşmak için Esma’yı yakın bir restorana götürmüştür.İkisi de masaya otururlar ve bir süre konuşmazlar.İlk söze Selim başlar:neden beni İstanbul da bıraktın sonra niye buraya geldin? Ben senin mektubunla saatler geçirirken sen nişanlandın? Neden Esma?
    Esma şaşırmıştır:’’Selim ne nişanlanması?Ben kimseyle nişanlanmadım.ama şunu bil:sen orada mektubu okurken ben burada eğlenmiyordum’’ der. Gözleri dolmaya başlamıştır.
    Selim ona sarılmak ister ama aklında sorular vardır ve tek isteği bu lanet soruları bir an önce sorup,karşısında oturan ama sonsuza kadar seveceği kadına sarılmak ve onu doyasıya öpmekti.
    Selim:Esma Roberto kim?Yani senin için ne anlam taşıyor?Ve en önemlisi benim seni görmemi istemedin?
    Esma(kırılmış bir sesle):O benim arkadaşım sadece arkadaşım.Benden bunu nasıl beklersin?Henüz seni zihnimden silememişken?
    Selim bunu duyduğuna çok sevinmişti.İçinden bir kez daha ömrünü geçireceği kadına sarılmak istemiştir.
    Esma: seni görmeyi hep istedim hem de çok.Ama ne yazık ki mantığım buna hayır diyordu.Senin ve Demir’in arasında kalamazdım.Ailemin tekrar üzülmesini istemiyordum.Bunlar kafamdaki karmaşanın sadece bir kaçıydı.Bu yabancı yerlerde 3ay boyunca kimsesiz gibikalmak çok zordu.ve en zoru yanımda ne ailem nede sen vardın?Bildiğim tek bir şey vardı:o da seni unutmak.Unutmalıydım.ama bunu başaramadım.
    Artık gözlerinden yaşlar yavaş yavaş iniyordu.Selim içinden kafretsin der ve Esma’nın elini tutar.Esma da ona bakar.selim ona eğilerek:seni seviyorum ve herzaman seveceğim der.
    Esma’nın yüzüne renk gelmiştir’ben de seni seviyorum der.Ve restorandan çıkarlar.Bütün günü birlikte geçiriler.Selim sormak istediği bütün soruları sorar Esma da yanıtlar.Yanıtlarkende kimi zaman güler.
    Selim esma yı yurduna bıraktıktan sonra kuyumcuya gider.her baktığı yüzükte esma yı gözünün önüne getirir.sonunda en güzel yüzüğü alır.ona rağmen bu yüzük bile benim meleğimin yanında sönük kalır diye düşünür.
    Sabah esma nın yurduna gider.aynı kadın kapıyı açar ve selimi esma nın odasına götürür.selim kapıyı hafifçe aralar.esmayı dün giydiği kıyafetlerle yatağında uyurken bulur.onun yanına gider.onu izlerken öyle zevk alıyordur ki... Onu öperek uyandırır.esma gözlerini açar.selim günaydın canım der.esma da ona.sonra yüzünü yıkar ve geri döner. hadi canım hazırlan bugün benimlesin.esma tamam der. elele yurttan çıkarklar.önce kahvaltı yaparlar sonra sonra şehirde dolaşırlar. dolaşırlarken zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar. Selim hadi yemek yemeye. Esma : nereye? Selim :sürpriz der
    Esma meraklanmıştır ama tamam der.selim onu romantik bir restorana götürür. Selim ismini garsona verince garson:yeriniz hazır efendim der ve restoranın en güzel yerini onlara gösterir.bir süre hasretlerini gözleriyle anlatmak istercesine bi
    Rbirlerinin gözlerinin içine bakarlar.sonunda selim cebindeki yüzüğü çıkarıp:esma 3ay boyunca hem seni hem cevabını bekledim ama yine soruyorum:bana söylediğin herşeyi elele verip çözmeye,karım olmaya varmısın? Benimle evlenirmisin?
    Selim esma’ya öyle bakıyordur ki.. esma içindekileri bir kenara bırakıp onun bakışlarındaki gizemi ve samimiyeti izlemek istiyordur.ona büyü gibi gelen bu zamanda :evet selim seninle evlenirim ve senin karın olurum der.selim:yaşasın der ve esmayı dinlemeden ve çevreyi gözetlemeden onu öper. Bu öpücük onun için dünyalara bedeldir. Ve o an tango çalmaya başlar. Selim esma ya dönerek:benimle dans edermisiniz bayan esma arhan? Esma :elbette der ve piste çıkarlar. Onlar öyle neşe ve büyüyle dans ederken,restorandakiler ister istemez onları seyrediyorlardır.aşıklar ise izleyicileri fark edemeyecek kadar kör olmuş ve sadece birbirlerinin gözlere bakıyorlardır. Müzik bittiğinde,yaşadıkları bu büyünün etkisinden sıyrıldıkları anda tüm restoranın onları alkışladıklarını görürler. Birbirlerine neşeyle bakarlar. Restorandakilere selam verip,masalarına geçerler.restorandan elele çıkarlarken günün yıldızı oldukları için ellerine güller verilmiştir. Vee aşk çeşmesine giderler.kendileri için dileyebilecekleri en iyyi dileği dilerler.ikiside aynı dileği dilemiş-lerdir.’’ Ömür boyu ayrılmamak’’ gezerlerken selim:sevgilim bana nufus cüzdanını verirmisin? Esma :tabii.ama bir dk.. selim devamı getirir:yarın evleneceğiz. Esma: ama selim ailelerimiz... selim :merak etme canım birlikte söyleyeceğiz. Hatta istanbul’da senin bvir Arhan olduğunu tüm insanlığa duyuracağım der. Esma :nasıl? Selim:seni bu evrenin en şık gelini yaparak... esma:selim şahitlerimiz?!Selim :merak etme akşam buradalar.benim ki zekeriya senin ki de yanılmıyorsam ki yanılmıyorumdur;zeynep. Esma:harikasın canım der ve selimi yanağından öper.yine akşama kadar birlikte zaman geçirirler sanki 3ay geçen ayrılığın acısını çıkarırcasına. Akşam saat 9 civarında havaalanına zekeriya ve zeynepi almaya giderler. Zekeriya :ooo üstad naber? Sanırım bomba gibisin. O sırada zeynep ve esma birbirlerine sarılıyorlardır. Zekeriya :acaba benim asistanım nasıl bu adamı eski haline çevirdi?! Yıkılıp giden bu adamı. Zeynep:hani senin asistanın herşeyi başarırdı yani bunu da başarmış olması şaşırtıcı değil değil mi? Zekeriya :ne söylesen haklısın valla. O geceyi Selim Zekeriya ile Esma ise Zeynep ile geçirir.
    Ertesi sabah selim de esma da sevinçten uçuyorlardır.ogün dördü birlikte roma nın merkezinde gezdiler. Esma Selim’e nakadar ısrar ettiysede Selim ona gelinlik almakta diretir. Selim :ben seni hep benim karım olarak benim yanımda gelinlikle düşledim.Lütfen bunu engelleme. Esma çaresizce:peki peki der.
    Öğleden sonra nikah dairesinde:
    Nikah memuru:Sayın Esma Kozan, Selim Arhan’ı kocanız olarak kabul ediyormusunuz?
    Esma:evvet !!! Ediyorum.
    Nikah memuru :Sayın Selim Arhan, Esma Kozan’ı karınız olarak kabul ediyormusunuz?
    Selim:evet!!! Ediyorum .
    Nikah memuru:bende sizleri T.C. Devletinin bana verdiği yetkiye dayanarak sizleri karı-koca ilan ediyorum.
    Selim ayağa kalkar Esma’yı da kaldırır veeeeeee öpeerrrrrrrrrrrrrrr.
    Nikahtan sonra Esma: selim sana bir haberim var.
    Selim:söyle karıcığım.
    Esma: sen İstanbul!a döndüktünden bir kaç gün sonra bende döneceğim.
    Selim: o zaman bende seninle geleyim aşkım.
    Esma:Ama Selim sen yönetim kurulu başkanısın ve zamanında orada olman lazım.
    Selim:ama Esma
    Esma:ben Esma Arhan’ım selim bey yani senin eşin,dolayısıyla verdiği kararlara karışmam gerekebilir.bu yüzden zamanında şirketinin başına geç. Bende 2gün sonra geleceğim inşaallah.
    Selim:ama sensiz nasıl geçecek o 2gün?
    Esma:2 gün dayanın artık Selim bey der gülümseyerek.
    Ve o geceyi birlikte sabahlarlar. Sabahleyin de Esma, Zekeriya ve kocasını yollar. Zeynep ise onunla kalır.
    Ama selim ve zekeriyanın bindiği uçak kaza yapmıştır.esma nın bundan haberi yoktur. Zekeriya kazayı hafif yaralarla atlatırken,Selim hastahanede yatmaktadır. Zeynep’in Roma da Esma ile birlikte olduğunu bilen Çiçek,Zeynep’i arar ve Selim’in uçağının kaza yaptığını ve onun hastahanede yattığını söyler.Ama Çiçek onların evlendiklerini bilmemektedir. Zeynep biran olduğu yerde kalır. Esma’ya bu durumu nasıl açıklayacağını düşünmektedir. Esma:Zeynep ne oldu? Çiçek o arada telefonu kapatmıştır. Zeynep :sakin ol, otur şöyle. Esma : meraklıdır ama üzücü bir haber olduğunu tahmin etmektedir.Ama aklının ucundan geçmeyen tek kişidir;o kişi. Zeynep: selim .. Esma:Zeynep ne olmuş ona? Zeynep :tamam sakin ol. Söyleyeceğim sadece Selim’in bindiği uçak kaza yapmış. Sakin ol. Zekariya da birşey yok.Ama Selim şu anda hastahane de yatıyormuş.
    Esma yıkılmıştır;kocası hastahane de yatıyordur o hala buradadır.hemen alelacele toplanır ve İstanbul’a giderler. Esma inerinmez Selim’in kaldığı hastahaneyi telefonla Çiçekten öğrenir ve hastahaneye gider. Herkes Selim’in odasının başucundadır.doktor hiçkimseyi içeri almamaktadır. Esma’nın geldiğini gören Arhanlar şaşırmışlardır.O sırada odadan doktor çıkar. Ömer :doktor beyoğlumla görüşebilirmiyim?
    Doktor: hayır efendim.Selim Bey sadece eşiyle görüşmek istiyor.
    Bu sözleri duyan herkes çok şaşırmıştır,Zekeriya ve Zeynep hariç.
    Esma :lütfen efendim eşi benim der. Bu sözlerin ardından şaşanlar dahada şaşmıştır.
    Esma kimseye bakmadan doğru Selim’in odasına gider. Selim onu görünce sevinir. Esma yanına gider,onu öper,oturur,elini tutar ve nasılsın canım ? der. Selim’in gülümsemesi yayılır ve seni seviyorum Esma Arhan,yani benim biricik karım.
    Esma:Selim herkes bizim evli olduğumuzu öğrendi.
    Selim: öğrensinler.onlar birşey değiştiremezler.Ben seni seviyorum sende beni bu bir gerçek. Ve benim karımsın buda 2inci bir gerçek.
    Esma sürenin dolduğunu söylemek ister ama kocasının cevabını zaten biliyordur. ‘’Selim gitmem gerekiyor.’’
    Selim:gitme tek ilacım sensin.
    Esma: selim daha seni görmek isteyen bir ailen var onlarlada görüşmen gerekiyor.
    Selim:ama
    Esma(selim’i öperek):en kısa zamanda geleceğim canım der ve Selim’e bakarak çıkar.
    Kendi ailesini gören Esma,onların yanına gider. Hasret giderirler. Evlilik konusunda çok konuşmak istemelerine rağmen birşey demediler. Arhanlar ne yapacağını bilemez haldedir. Babası Esma’yı eve bırakır ve Çiçek gelir.Ona olanları baştan sona anlatan Esma, sonra uyumak istediğini söyleyerek ablasından müsade ister.
    Çiçek onu serbest bırakır. Esma 2 saatlik bir uykudan sonra uyanır.toparlanıp hastahaneye gider. Bu arada telefonuyla Zekeriya’yı arar.
    Z: alo Esma
    E: merhaba Zekeriya nasılsın?
    Z: kazadan sonra toparlanmaya çalışıyorum.
    E:tahmin edbiliyorum şu an neredesin?
    Z:hastahanenin giriş kapısındayım.Üstadıma bakacağım,yani kocana.
    E:gerçekten mi? Bende giriş kapısına birkaç metre uzaktayım. O anda birbirlerini ararlar ve bulurlar o anda telefonlarını kapatırlar. Esma Zekeriya’ya yetişir.
    E:Arhanlar öğrendiler Zekeriya.
    Z:Vay vay sende bir Arhan olduğunu unuttun galiba hıı?
    Esma (mahcup olarak):sanırım evet.
    Z:onların bildiğini bende biliyorum.
    E:ne diyorlar?
    Z:şaşkınlar.Ama Selim’i ziyaret ettikten sonra biraz yumuşamışlar galiba. Esma birşey diyemez . O anda Selim’in odasına girerler.Selim uyuyordur. Esma yanına gider ve oturur.Selim’in elini tutar.Selim elini tutan kişiyi tahmin etmiş ve Esma’nın elini sıkmıştır.Esma o an Selim’in uyanık olduğunu anlar.Esma :seni numaracı,insan eşini böyle mi karşılar?!!
    Selim:elbette hayır canım.Şu yataktan bir çıkayım sana,seni nasıl karşılayacağımı göstereceğim.
    Zekeriya:merak etme üstad! Bu akşam çıkıyorsun o YATAKTAN.
    Selim :tamam o zaman Serpil hanıma söylermisin evi şöyle toparlasın?Akşam kendi evimde eşimle olacağım.
    Esma(gülerek):ama selim ailelerimize bir açıklama borcumuz var.
    Selim:merak etme elbette bunları eve yerleşmeden önce yapacağız.saat şu anda (duvardaki saate bakarak) 17:00 yaklaşık 2 saat sonra buradan çıkarım.Ve seninle birlikte çıkacağım Esma.
    Esma:ama eşyalarım.
    Selim:merak etme yenisini alırız .
    Esma:olmaz Selim benim eşyalarım var.
    Selim:tamam ama seni göndermem. Ara anneni yada ablanı bir zahmet toplayıversinler. Esma Selim’e bakınca onun gayet ciddi olduğunu görmüştür.Telefonunu alır ve ablasını arar. Bu arada Zekeriya Selim ile konuşuyordur.
    Ç: alo Esma
    E:senden bir ricam var.hala bizdeysen benim eşyalarımı toplayabilirmisin?
    Ç:neden?
    E:ben Selim’in yanındayım.Benden akşam eve gitmemizi istiyor.yani köşke gidip ailelerimizle görüşdükten sonra. Lütfen sizde orada olun.
    Ç:tamam canımm. Ben eşyalarını toplarım.zaten çoğunu yerleştirmemiştin ki..akşam annemlerde görüşmek üzere.
    E:sağol abla bay bay
    Zekeriya ile konuşmakta olan Selim eşinin telefon konuşmasının bittiğini görünce:’’ne oldu prenses?’’
    Esma:tamam ablam sağolsun toplayacak der ve Zekeriya’nın yanına oturur.kalan saatleri konuşarak geçirdiler.sonra hazırlandı ve hastahaneden taburcu oldu. Zekeriya bir işim var diyerek onları başbaşa bırakmıştı.
    S:arabayı ben kullanacağım
    E:sen yorgunsun kemerini bağlayıp yanıma oturacaksın. Böylece arabayı ben süreceğim.
    Selim bir süre itiraz etse de sonunda kabul etti. Ve doğru köşke yollandılar. Esma araba sürerken Selim onu seyretmeyi ihmal etmiyordu tabii.
    S:muhteşem sürüyorsun karıcığım.
    E:eee Selim Bey sonuçta ben Cemal Kozan’ın kızıyım.
    S(dalga geçerek):nasıl unuttum yaa..
    Esma bir şey demez ama gülümser.köşke geldiklerinde ilk Arhan ailesine gittiler. Demir ve Binnur’da oradaydı.veee Ada’da oradaydı. Esma Ada’yı ilk defa görüyordur.
    Demir sessizlik içinde,bir anne ve babasına bir selim ve esma ya bakar.
    S:anne,baba sizinle konuşmak için geldik. Belki evlendiğimizi bizim ağzımızdan duymak isterdiniz ama kaza buna engel oldu. Anne ve babası soğukça bakmaktadırlar. Demir konuşmaya girme ihtiyacı hisseder.
    D:hadi anne ve baba, hayatınızda birkez olsun abimin kendi mutluluğu için sevinin. Hadi ama!! Tebrik edin onları !! ömer ve Behiye Arhan bir kez daha şaşırdılar tabbii Selim Esma ve Binnur’da. Selim o zaman Demir’e gülümser. Behiye’de gülümser; selim senin adına sevindim oğlum. Sonra Esma’ya dönerek’’umarım oğlumu sen mutlu edersin kızım’’der ve Esma’ya sarılır.Esma:’’bundan emin olabilirsiniz anne’’der. Ömer’de yarım yamalak ‘’tebrikler’’ der.5-10 dk. Oturup müsade isteyip kalkarlar. Selim evden gülümseyerek çıkar.sonra Esma’nın ailesinin evine giderler. Kapıyı Ozan açar.’’abla’’der ve sarılır.Arkasından Selim bey pardon, enişte bey affedersiniz enişte hoşgeldin. Esma gerçekten Selim ile birlikte ailesinin yanına gittiğine çok sevindi.Gördüğünden yanılmıyorsa selim’de onun kadar sevinmişti.
    C:hoşgeldiniz kızım der ve sarılır. Ardından hoşgeldiniz selim bey.
    S:ayıp oluyor baba ben senin damadınım artık.
    C:affedersiniz,pardon,hoşgeldin Selim der ona dasarılır.
    Sohbete başlandıktan 10-15 dk sonra kalkarlar. Esma bavuluyla birlikte evden ayrılır ve ailesine bir daha sarılır.Ozan’da ona bavulu taşıyarak yardım eder ne de olsa eniştesi hastadır.Esma anahtarları alır ve yine direksiyonun başına geçer,Selim’de mecbur Esma’nın yanına geçer.Esma yol boyu onun çocukca küsmüş hareketlerine güler.
    Eve geldiklerinde Esma elindeki bavulu antreye bırakır. İkisinin de kalbi küt küt atıyordur. Selim :sen ve ben ,kendi evimizde. Ben ve karım diye bağırır.
    Esma gülerek:öyle yapma canım der
    Selim: ama sen benim tek ilacımsın der veonu kucaklar.
    Kanepeye otururlar. Esma hemen kalkar:sevgilim karnın açmı?
    S:evet hayatım.
    E:ne yemek istersin?
    S(muzipce):seni der ve Esma’ya yaklaşır.
    E:hadi ama açmısın gerçekten?
    S:evvet dedim yaa der sırıtarak
    E:tamam o zaman seni ben terbiye edeceğim.Gel şöyle otur.Bir kaçdakikaya kalmaz birşeyler hazırlarım. Zaten Serpil hanım yemekleri hazırlamış.
    Hemen sofrayı kurar.Esma onu seyreden Selim’e:hadi hayatımm yemeğe.Selim:tamam der.ve yemeklerini sessizce yerler.yemek bitince Esma sofrayı toplar.Selim de ona yarım eder.birlikte balkona çıkarlar.
    S:hayatım sen yarın işe gitmeyeceksin değil mi?
    E:Gideceğim canım hem Tuğrul hocaya açıklama yapmam gerekiyor.
    Selim en sevdiği şey elinden alınan bebek gibi’’ama...’’ Esma o an elini Esma’nın dudaklarına götürür:lütfen aşkım çalışmam gerekiyor. Ve yarın sende işine gideceksin.
    Selim pes ettim dercesine başını sallar ve ani bir hareketle Esma’yı kusaklar.
    E:na’pıyorsun, Selim?!
    S:seni yatağımıza gütürüyorum der.
    E:tamam,anlıyorum.
    Selim esma’yı nazikçe yatağa yatırır.
    E:Selim pijamamı giymem gerek.
    S:eee
    E:müsade etsen de giysem.
    S:Esma unuttun mu biz evliyiz.ne olacak yaw? Der gülerek
    E:haklısın biz evliyiz değil mi?
    S:evvvett canım biz evliyiz ve dolayısıyla izin ver seni ben giydireyim.
    E: ee peki.
    Ertesi sabah erkenden kalkarlar,kahvaltılarını yaparlar,ikisi birlikte çıkarlar.
    S:seni ben bırakabilirim karıcığım.
    E:evet bırakırsan sevinirim.
    Selim arabayı parka koyar. Esma’ya ‘’bende geliyorum,sana yardımcı olurum’’ der.
    Esma ‘’peki’’der. Birlikte Tuğrul hocanın odasına girerler.
    T.H:oooo kimler gelmiş.
    E:hocam sizinle ....
    T.H:hadi Esma dersine gir,geç kaldın Selim beyle konuşurum ben der.
    E:peki.Selim’i öper ve görüşürüz der.
    Esma gittikten sonra:hocam kusura bakmayın Esma benim yüzümden1 gün erken ayrılmak zorunda kaldı.
    T.H:anlıyorum.
    S:biz evliyiz ve ona bir sürprizim var. Gerçi ona Roma’da söylemiştim ama telaştan unuttu galiba.
    T.H:nedir o?
    S:2 gün sonra malikanenin bahçesinde düğün yapacağım. katılırsanız seviniriz der.
    T.H:elbette katılırım der
    S:çok teşekkür ederim.müsadenizle
    T.H:müsade sizin der. Selim çıkar.
    Arc ‘de işlerini bitirdikten sonra,Zekeriya ve Demiri çağırdı.
    S:sizinle konuşmam gerekiyor.
    Z ve D:dinliyoruz
    S:2 gün sonra Esma’ya sürpriz olarak düğün yapacağım. Sizin yardımınıza ihtiyacım var.
    D:tabii abi elimden ne gelirse yaparım.
    Z:evet aynen,üstad.
    S:onun bundan ruhu bile duymayacak.Bütün medya orada olacak en son saatlerde haberleri olacak. Ve ona bir gelinlik almamız lazım.ayrıca annemlerin ve Esma’nın ailesinin haberleri biraz geç olacak özelliklede annemlerin. Bana yardım edebilirmisiniz?
    Z ve D:elbette
    S:iş meselesine gelince Zekeriya senden Şahika hanım hakkında geniş araştırma istiyorum.herşeyi yazacak.
    Z:tamam,Selim.
    Hep birlikte şirketten çıkarlar.Selim Esma’dan önce eve gidip ona yemek hazırlamak ister.Alışveriş yapıp hemen eve gider.tam sofrayı kurmuş,mumları yakmış,ışıkları kapatmıştır ki..Esma içeri girer.’’daha gelmemiş herhalde benim sevgili kocam’’holün ışığı açar,sonra içeri girer.girdiği anda önce masayı sonra Selim’i görür. Ona sarılır.’’senin büyle özelliklerin olduğunu bilmiyordum’’der.
    S:eee Bayan Arhan kocanız sizin için herşeyi yapar. Esma onu öper,Selim de onu tutkuyla öper.
    S:hadi canım yemeğe der onu sandalyesine oturtur sonra kendi oturur.
    Birbirlerine doyumsuzca bakan ikili ymek yemeyi unutmak üzeredir.
    Sonra sessizce oturular.O sırada Dmirler gelir.kapıyı açan Selim:aman aman amcasının bir tanecik yeğeni gelmiş, (Birnur ve Demir’e) buyrun
    Esma ayaklanmıştır;hoşgeldiniz.
    Selim ve Demir yarın ki sürpriz düğünü konuşurken,Birnur ve Esma mutfakta çay hazırlıyordur. Eğlenceli bir geceden sonra Demirler gider ve Selim ve Esma da yatarlar.
    Ertesi sabah selim heyecanlıdır.Esma’yı bırakır ve ARC’ye gider. Toplantıdan sonra Selim,Zekeriya veDemirle konuşur
    S:Zekeriya Zeynep’i alacağız ve gelinlik beğeneceğiz. Demir sen malikaneyi düzenleyeceksin.Gelinliği aldıktan sonra bizde geleceğiz.Sonra ben Esma’yı almaya gideceğim.ben köşkten çıkarken de basına haber verilecek.
    Z ve D:tamam
    Zekeriya ,Selim ve Zeynep;Esma’nın düşlerindeki gelinliği almak için çıkmışlardır. Dükkanda gelinlikleri beğenirken Esma arar.
    S:çalışıyorum hayatım,ben seni akşam alırım tamam mı?
    E:tamam der ve kapatır.
    Vee sonunda gelinliği seçerler.
    Z:bunu çook beğenecek çünkü bu onun hayallerindeki gelinlik.çok şanslı bir arkadaşım var.
    Köşke giderler. Hazırlıkları Demir harika yönetniştir,Binnur da ona yardım etmiştir.
    S:herşey tamam.Ben Esma’yı almaya gidiyorum. Medyeye haber verin Zekeriya.
    Z:tamam,Selim.
    Selim okulun kapısında Esma’yı bekler. Onu görünce arabadan iner, onu öper,arabanın kapısını açıp onu oturtur.
    S:hayatım,akşam yemeğini köşkte yiyeceğiz.
    E: Selim, niye bana haber vermedin?
    S:çünkü bende yeni öğrendim.
    Köşke gelmeden önce Selim arabayı durdurur.
    E:ne oldu?
    Selim bu arada Zekeriya’yı cep tlf.nundan çaldırır;geldiklerini belli etmek için. Sonra Esma’ya dönerek:canım gözünü kapatmak zorundayım bu bir kural der
    E:ama niye?
    S:hadi hayatım;sanırım sana sürpriz yapacaklar.
    E(tatmin olmamış bir şekilde):tamam der.
    Selim Esma’nın gözünü bağlar ve arabaya bindirir.köşke giderler.
    E:Selim,neler oluyor?
    S:birşey yok hayatım der ve köşkün merdivenlerini onun elinden tutarak çıkartır.sonra oradan arka bahçeye götürür.içinden’’herşey istediğim gibi’’diyr geçirir. Onlar bahçeye girdikleri zaman herkes alkışar.
    E:Selim ne oluyor?Selim bir şey demez sadece eliyle bağladığı kumaşı çözer.
    E(gözünü kırpıştırdıktan sonra):Selim!
    S:efendim hayatım?
    O sırada Zeynep elinde paketle Esma’nın önüne gelir. Esma :bu ne ki?
    S:Bu senin gelinliğin sevgilim ve herkes senin ve benim düğünüm için burada.
    E(şaşkın şaşkın):selim!! Der ve sarılır.herkes alkışlar.
    S:hadi hayatım gelinliğini giyde gel Zeynep ve birkaç arkadaş sana yardımcı olacak. der Zeynep ile birlikte Esma’yı gönderir. Bu arada kendisi kendi takımını giyer. Ve Esma’da gelinliğini giyer odadan çıkar.
    S:harikasın,muhteşemsin veee çooook güzelsin aşkım
    E:teşekkür ederim sende çook yakışıklısın. Birlikte bahçeye inerler.Esma gerçekten ilgi odağı olmuştur. Her ikiside bu kadar mutlu olduklarını hatırlamıyorlardır. Gecenin sonunda yaptıkları tango ise herkesi büyülemiştir.misafirleri yollarken herkes ‘’tebrikler Selim bey’’ yada ‘’tebrikler Esma hanım’’ der.Esma Tuğrul hocayıda düğünde görünce şaşırmış ama sevinmiştir.Ama bununda Selim’in bir oyunu olduğunu anlamıştır. Veee en sonunda Selim Esma’yı kucakladığı gibi arabasına atar ve evlerine götürür.Esma: harikasın!!! Seni çook seviyorum der.Selim:bende seni çooook seviyorum.der.
    E:Selim,herşey çok güzeldi,beni gafil avladın. Ama çok yorgunum.üzerimi değişmem gerekiyor.der ve yatak odasına girer. Üstünü değişirken Selim odaya girer.
    E:kapıya vurulmadan,girilmez Selim Arhan,büyüklerin sana öğretmedi mi?
    S(muzipçe):öğrettiler ama burası aynı zamanda benimde odam,yani ikimizin odası.
    E(gülmemeye çalışarak):tamam, peki peki der.O sırada üzerini değişmiştir.
    Selim tam papyonunu çıkarırken Esma’nın yürüyüşü dikkatini çeker ve hemen ona doğru koşar.Esma bayılıp yere düşmeden yakalar onu......

Durum:
    hermioneweasley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    cennett
    Konular
    2
    Bahsedilme
    0 Mesaj

evvvet arkadaşlar bu da devemı bu da devamııı
    Selim Esma’yı düşmeden önce yakalamış,hastahaneye götürmüştür.
    Doktor Esma ile birliktedir ve onu muayene etmektedir. Selim ise dışarıda onların odadan çıkmasını beklemektedir. Kafası olanları gözden geçirmektedir ama hiçbir şey Esma’nın sağlığı hakkında şüphelenmesi gerektiğini göstermiyordur. Bu onu mutlu ediyordur ama.... bir de ‘ama’ sı vardı işte. Durmadan karısının sağlığı için dua ediyordur.
    Bu arada doktor ise Esma’yı muayene ediyordur.Esma ise bayıldığı zaman içindeki yavrusunun ona ‘’merhaba anneciğim’’ dediğini duymuştur. Esma ayıldığı zaman ise doktorun onu muayene ettiğini ve Selim’e haber vermek için çıktığını görür.
    Eoktor Bey!
    Doktor ona döner ‘’buyrun hanımefendi?’’
    E:lütfen Selim’e söylemeyin, ben kendim söylemek istiyorum...Bir çocuğumuz olacağını. Lütfen söylemeyin.
    D:’’peki efendim’’der ama şaşırmıştır sadece 1 yada 1,5 haftalık çocuğunun olduğunu bilmesi özelliklede bu baygınlığın ardından...
    Doktor odadan çıkar ‘’Selim bey korkulacak bir şey yok.sadece yoğun bir tempo,ve yorgunluk...’’
    Ama Selim ‘sadece’den gerisini dinlememiştir. Kendisini rahatlatacak sözler sadece bunlardır. Doktor sözlerini bitirdiğinde;
    S:teşekkür ederim doktor bey eşimi götürebilirim değil mi?
    D:tabii tabii götürebilirsiniz.
    S:tekrar teşekkür ederim. Der ve soluğunu Esma’nın yanında alır.
    S(koşarak):nasılsın karıcığım?
    E:merak etme,sadece yorgunluk olmalı.
    S:’’hadi hemen gidiyoruz.’’ der ve saatine baktığında saatin gecenin 3’ü olduğunu görür.
    E:peki.
    Selim Esma’nın elinden tutar ve hastahaneden çıkarlar.Esma bir süre sonra dalmıştır;acaba ben bunu nasıl söylesem bu koca adama?
    S(arabayı durdurur,evlerine gelmişlerdir):Esma..
    E:efendim?
    S:hadi hayatım evimize geldik.
    Esma kafasını sallar ve arabadan çıkar. Selim elini onun omuzuna koyar ve merdivenleri çıkarlar. Evlerine geldiklerinde Esma yorgun bir halde odalarına gider. Selim onu rahatsız etmez ama doğru mutfağa geçer;canından çok sevdiği karısı için çorba yapacaktır.Çorbayı yapmayı bitirdiğinde ise onu hazırlayıp doğru yatak odasına gitmiştir.
    Esma ise uyuyamamıştır içindeki bu büyük mutluluğu Selim ile paylaşmak istemektedir ama nasıl?
    O sırada Selim elinde tepsi içeri girmiştir.
    E: Selim!?
    S:efendim canım? Sadece sana sıcak bir çorba yapmak istemiştim belki yorgunluğunu geçirir diye..
    E:Selim... seni çook seviyorum.
    S: bende seni ama önce sana şunu içirmeliyim..
    Esma ‘’ neden bu adamı delicesine sevdiğimi zamanla daha net olarak anlayacağım galiba, gerçi şimdi bile bunu gayet net anlıyorum. Onun gözlerindeki bu bakış beni alıp götürüyor.n’olur Selim bu bakışlarını hiçbir zaman esirgeme ,özellikle de sana ait birini karnımda taşıyorken..’’
    Selim içindeki sonsuz sevgiyle karısına çorbayı içirmiş,onu öpmüş ve yatırmıştır.
    Esma ise Selim’e hamile olduğunu nasıl söyleyeceğini düşünme işini yarına bırakmış,uymuştur. Selim ise elindeki tepsiyi mutfağa koymuş yatmıştır.
    Ertesi sabah şirkette yaptığı toplantıdan sonra Zekeriya’yı çağırmıştır.
    S:Zekeriya,senden istediğim araştırmayı bitirdin mi?
    Z:evet,üstad bende seninle bunu konuşmaya gelmiştim. Sana söylememiştim ama Şahika hanımdan geldiğinden beri hoşlanmamıştım ve sen araştırma yap deyince içini dışını herşeyini araştırdım.ve kızma ama Esma’dan yardım aldım.Düğünden önce 1-2 saatliğine..hem onu iyi oyalamış olurum diye düşündüm.
    S(mırıldanarak):neden yorgun olduğu şimdi anlaşılıyor der
    Z:efendim?
    S:yok bir şey. Ee araştırma..
    Z:haaa ve Esma’nın yani senin muhteşem karının yardımıyla onun Numan Gerçek ile bağlantısı olduğunu öğrendim.veee yine Esma’nın yardımıyla bütün bunların içinde Teoman’ın da olduğunu öğrendim. Vee bu zalimlerin amacı ise;seni koltuğundan indirip sonrada diğerlerini indirip ARC’yi tamamen göçertip ellerine geçirmektir.
    S:aferim benim karıma,eve gidince normalden daha fazla öpeceğim ve buna o da bir şey diyemeyecek
    Z:ah bu aşşşşkkk.EEee ne yapıyoruz?
    S:onları yanlış yönlendireceğiz.Bu konu sen ben bir dee Demir arasında kalacak başka kimse bilmeyecek.
    Zemir mi?
    S:evvet. Lütfen benim adıma ona herşeyi anlat.
    Z(şaşırmış halde):tamam üstad der odadan çıkar.
    Selim hemen Esma’yı arar.
    E:efendim canım?
    S:seni çoook seviyorum
    E:bende seni. Ama lütfen bana bunun için aradığını söyleme.
    S:ama niye sen benim değil misin?
    E:tamam sana aidim ama böyle zırt pırt ararsan ne ben çalışabilirim ne de sen telefonunun faturasından kurtulabilirsin.
    S:tamam canım anladım tutarlı olmam gerekiyor sanırım
    E:evet canım.aynen öyle..söylemek istediğin başka birşey var mı?
    S:evet var. Neden bana zekeriya’ya yardım ettiğini söylemedin?
    E:haa o mu? Şöyle ki; dün geceyi hatırlarsan,hiçbir fırsat olmamıştı.
    S:anlıyorum canım .
    E:başka bir şey var mı?
    S:evvet ..seni seviyorum.
    E(gülerek):seni terbiyesiz der ve telefonu kapatır.
    Selim de gülerek telefonunu kapatır.
    Esma bu arada hamile olduğunu Selim’ e nasıl açıklayacağını düşünüyordur. Vee bir an aklına birşey gelir hemen onu yapmak için yola koyulur.
    Hemen alışveriş yapar ve akşama sevdiği adam için, yemeklerini biran önce yapmak için evine gider. Bu arada yoruluyordur ama içindeki heyecan ona güç veriyordur. Anne olacaktır;bu dünyanın en iyi duygusudur.
    Sofrayı hazırlar,saatine bakar(19:00) selim işinden çıkmıştır.vee ışıkları söndürür.
    15 dakika sonra selim eve gelince hiç sesini çıkarmaz.
    S:hımmm ışıklar kapalı,eve gelmemiş olmalı ama yanılıyorum galiba çünkü onun o muhteşem,beni çeken kokusunu alıyorum.. diyerek yavaş adımlarla salona geçer.hımmm sanırım yanılmıyorum.yavaşça Esma’ya yaklaşır ve kollarını ona bağlar.
    E:nasıl anlıyorsun, anlamıyorum ki?insan sana doğru düzgün sürpriz de yapamaz.
    S:sanırım sözkonusu kişi sen olunca söylediklerinde haklısın der ve onu zarif bir şekilde masaya oturtur.kendisi de oturur.bir süre yemeklerini yedikten sonra ;
    E:hayatım,sana çook önemli birşeyy söylemem lazım.
    S:dinliyorum canım der ve gözlerini Esma’ya diker.
    E(bu gözlerdeki aynı samimiyeti görünce rahatlar):Selim ben... yani, sen baba olacaksın.
    Selim kısa süren şaşkınlığını atlattıktan sonra;ALLAAAAAAAAAH BABA OLUYORUM BABA O heyecanla balkona çıkar ve bütün sesiyle;SENİ SEVİYORUM,KARICIĞIM;SANA AŞIĞIM!!!!
    Esma şaşkın ama bir o kadar da mutlu,kocasına bakıyordur.Selim’in sözlerini duyunca da:Selim!!!
    S:efendim canım der ona koşar ve onu bütün benliğiyle öper.Esma bu öpücüğü beklemiyordur ama sevinmiştir.seni seviyorum,sana aşığım,çocuğumun mükemmel annesi!!
    E:selim tamam,hadi yemeğini ye..
    S:doğru der Esma’nın tabağına bakar ve Esma’yı sandalyeye oturtur.yanına da kendisi oturur.hadi canım bunları da yemen lazım..
    E:selim,yemeğini ye dedim yemeğimi yedir demedim.
    S:hadi,canım.. ben sonra yerim önce sen.
    bir süre sonra;
    E:selim doydum,yeter artık.
    S:hadi canım bunu da
    E:selim!!!
    S:tamam tamam.
    Esma kalkar:hadi yemeğini ye!
    S:tamam yiyorum işte bir kaç lokma alır. Doydum
    E:tamam o zaman der masayı toplamaya başlar
    S:masayı toplamayı bırakıyorsun ve gidiyoruz.
    E:nereye?
    S:elbette ailemizin yanına
    E:ama selimm
    S:hadi onların da bunu bilmeye hakları var.
    E:tamam tamam anlaşıldı.sen kesin kararlısın bilmez miyim ben seni.Ama önce bunları toplamam gerekiyor.
    S:hadi o zaman çabuk olurmusun?
    E:tamam tamam bitti.
    S: hadi o zaman canım seni uçuruyorum..
    Köşke geldiklerinde;doğruca Ömer ve Behiye’nin yanına giderler.
    S:anne,baba size çook önemli birşey açıklamamız lazım. Ama önce Esma’nın ailesinin de burada olmasını istiyorum.Tatiana!,Tatiana!!
    T:aa hoşgeldiniz Selim bey,buyrun.
    S:hoşbulduk. Lütfen annemi ve babamı çağırırmısın?
    Tatiana şaşırmıştır ve Ömer ve Behiye’ye bakar.’’ama efendim anneniz ve babanız burada.
    S(gülerek):öteki annemi babamı yani Esma’nın annesi ve babasını.
    T:tamam efendim,anladım.
    Selim ve Tatiana arasında geçen diyaloğu dinleyenler ise gülümsemek ile meşguldur.
    Tatiana birkaç dakika sonra yanında Cemal ve Suzan ile döner.
    Cemal tam Selim’e dönüp ‘buyrun Selim Bey’ diyecekken hemen Ömer’e dönüp;Buyrun efendim?
    Ömer:sizi Selim çağırdı Cemal Bey
    S(Cemal’ın birşey sormasına fırsat vermeden):size ben ve Esma’nın açıklayacağı önemli şeyler var,BABA
    Cemal ve Suzan meraklı gözlerle onlara bakarlar.
    S(elini Esma’nın beline koyarak):bizim bir çocuğumuz olacak yani yeni bir torununuz olacak.
    Bu sözlerin ardından ortaya çıkan sessizlik, sanki orada bulunan insanların içindeki fırtınanın, heyecan fırtınasının kalplerinde kapladığı yeri test etmek ister gibidir.
    İlk kendine gelen bayanlar olmuştur; Behiye ve Suzan
    Suzan Esma’ya hızla yaklaşarak;’’kızım.tebrikler.’’ der ve ona sarılır.
    Esma ise içinde yaşadığı heyecanın birden ağlama duygusuna dönüştüğünün farkındadır. Esma ’’acaba bende senin gibi bir anne olabilecek miyim?Senin gibi onun her derdinde onun yanında olabilecek miyim?’’diye düşünür ve gözlerinden sessizce damlalar
    düşmektedir.Suzan kafasını kaldırdığı zaman Esma Behiye’nin sesini duyar;tebrikler kızım der ve ondan yine beklenmeyen birşey yapar; Suzan’dan müsade ister Suzan geri çekilir ve Behiye Esma’ya sarılır.
    Baylar onları izlemektedir.Ömer’in başında asık olan suratı biraz yumuşamıştır.
    Cemal:tebrikler,kızım der ve ona sarılır.
    Ömer ise sadece tebrik eder fazla birşey demez ama içinden ’bu kızdan hoşlanmaya başladım galiba’ diye geçirir
    S:aa tamam artık biraz rahat bırakın benim karımı der ve Esma’yı oturtur.
    B: Tatiana Selim’in odasını hazırlar mısın,bugün burada kalacaklar.
    S ve E:olmaz anne,evimize gidelim.
    B:itiraz istemem,bugün buradasınız
    S ve E: peki tamam
    T:peki efendim der ve kaybolur.
    Cemal ve Suzan evlerine gitmek için müsade isterler.
    E:anne.. der . ayağa kalkar ve Suzan’ın yanına gider. Lütfenn...
    Suzan Esma’nın gözlerindeki korkuyu ve heyecanı görmüştür.:tamam Esmam yarın seninle konuşurum der ona sarılır.
    E:tamam der annesini ve babasını kapıdan kendisi çıkarır tabii arkasından Selim’de gelir.
    Esma Selim ile birlikte içeri döner;Ömer ve Behiye ise ilgiyle onlara bakıyorlardır.
    Behiye gerçekten de Demir’in dediklerinde doğru olduğunu düşünüyordur. Gerçektende Selim’in bu kadar mutlu olduğunu hatırlamıyordur.biri bana Selim’in Şoförümüzün ve aşçımızın kızıyla evleneceğini ve çocukları olacağını söyleseydi kesinlikle siz delisiniz derdim herhalde diye düşünür.
    İki karı koca biraz sohbet ettikten sonra;ömer ve behiye müsade isterler ve odalarına çıkarlar.
    S:hadi canım...der ayaklanır
    E:Selim ben yatmak istemiyorum.
    S:o zaman biz de yatmayacağız.
    E:kalk o zaman
    S:nereye?
    E:bahçeye ..
    S:tamam,hadi der ve birlikte bahçeye inerler.
    Esma ağacına yaslanmış bahçenin kokusunu içine çekmek istercesine derin derin nefes alır.Selim’de yanında elini tutmaktadır.Bir süre sonra Selim Esma’ya yaklaşır,fısıldayarak:içindeki korkuyu anlayabiliyorum canım ama şuna inan senin her şeyini paylaşmak için yanındayım ve sonsuza kadar yanında olacağım.
    Esma ona sarılır yine gözlerinden yavaş yavaş damlalar iniyordur.;bende,bende hep senin yanında olacağım der.
    Bu sözleri güzün geldiğini belli eden ağaçlar bile duymuş sanki hareket ederlerse ortamın büyüsü bozulacakmış gibi hiç hareket etmiyorlardır sanki.
    E:selim şu yere düşen yeşil ama bahardan dolayı sarılaşan yaprağı benim için alıp,benim anım olarak saklarmısın?
    Selim sessizce ama masumca Esma’ya bakar:tamam canım der ve Esma’nın Sözünü ettiği yaprağı yerden alır.
    Sonra üşüdüğünü hisseden Esma :Selim içeri girelim,havalar soğumaya başladı gerçekten.
    Selim :tamam der ve ısıtmak istercesine kollar.
    Ertesi sabah Selim erken kalkar,Esma uyuyordur. Kıyafetlerini giyer ve Esma’yı öpüp odadan çıkar.telefonuyla da Tuğrul hocayı arar.
    T.H:buyrun
    S:merhaba Tuğrul bey, ben Selim
    T.H:buyrun Selim Bey
    S:Esma hakkında konuşmak istiyordum müsait misiniz?
    T.H:buyrun.
    S:Onun adına bugün izin almak istiyorum.
    T.H:ama
    S:anlıyorum yani; bende sizin gibi bir yöneticiyim.Ama durum özel.Esma hamilede.
    T.H:haa.anladım.tabii bugün gelmeyebilir hatta öbür gün de izin veriyorum.ama başka izin yok.
    S:teşekkür ederim,tuğrul bey
    T.H:rica ederim,ayrıca tebrikler Selim bey.
    S:tekrar teşekkür ederim. İyi günler.
    O arada selim bir şeyler atıştırmış,annesinin ikisine de Esma’yı göndermemelerini,onun adına izin aldığını söylemiş, şirkete gitmek üzere yola çıkmıştır.
    Esma da köşkte uyanmış ve bir şeyler atıştırmak için mutfağa inmiştir.orada aradığı kişiyi bulmuştur;annesini.Suzan da onu görmüştür;Esma gel kızım,bir şeyler yedin mi?
    Esma başını hayır anlamında sallamıştır.
    Suzan da bunun üzerine hemen bir şeyler hazırlamıştır.Esma bir iki lokma aldıktan sonra:anne
    Suzan:efendim,kızım?
    E:Anne, korkuyorum,sana ihtiyacım var.
    S:kızının elini tutar.anlıyorum canım der.
    E:ona ait bir şeyi şu anda bedenimde taşıyorum.O bir çocuk; sadece Selim ve bana ait olan birşey,hissettiğim sorumluluk beni heyecanlandırsa da korkutuyor ve ben bu korkunun nedenini bilmiyorum.
    S:merak etme kızım korkuyor olman doğal,hayatta aldığın tüm sorumlulukları toplasan dahi,alacak olduğun bu sorumluluğun yükünü geçemez.çocuğunu eline aldığın zaman,kalbinde hissettiğin o heyecan;ben şimdiye kadar hiç heyecanlanmamışım dedirtecek sana.
    E:anne,şu an bile hep onu düşünüyorum.acaba onu nasıl yetiştireceğim diye.
    S:ah canım kızımm der ve ona sarılır.
    E(içi rahatlamış bir şekilde) :sağol anne ya der.Şimdi hazırlanıp çıkmam lazım Tuğrul hoca beni öldürmeden de işimin başına geçmem lazım.
    O sırada Behiye hem Suzan’ı hem de Esma’yı şaşırtarak mutfağa girerek;Günaydın.hayır kızım bugün işe gitmeyeceksin,Selim senin adına Tuğrul Bey’den izin almış
    E:aa,hayır yine mi?
    B:bana çıkmadan önce öyle dedi.
    E:tamam,anne teşekkür ederim.(behiye’ye) Sonra her ikisine de bakarak;şimdi izninizle gitmek istiyorum der.
    B:nereye kızım?
    E:biraz hava alacağım.
    Selim’in odasına çıkıp kıyafetini değiştirir.Bir an Selim’e telefon açmayı düşünür ama sonra ona sürpriz yapmayı daha uygun bulur..
    Çıkarken Behiye’ye:anne ben çıkıyorum.
    B:dur kızım,şöför seni götürür.
    E:teşekkür ederim,ben taksiyle giderim.
    B:kendin bilirsin,kızım
    Mutfağa da girip anne ben çıkıyorum,ve herşey için teşekkür ederim.der ve ona sarılır.sonra da köşkten çıkar.gelen taksiyle ARC’ye gider.
    Bu arada Selim mutluluktan dört köşe olmuş,Zekeriya ve Demir’e baba olacağını söylemiştir.Üçü Selim’in odasında konuşurken,kapı çalınır.
    S:girin.
    Esma odaya girer.
    S:vay,hoş geldin canım der ayağa kalkar ve onu öper otur.
    E:hoş bulduk.sana sürpriz yapmak istedim hem de şu meseleyi konuşmuş oluruz dedim.
    S:iyi yapmışsın.biz de şu anda onu konuşuyorduk zaten.
    E:tamam o zaman gelecek yönetim kurulu toplantısı ne zaman?
    S:1 hafta sonra
    E:güzel herkes gözünü dikmiş ona bakıyordur. Kız kardeşin Hande’den Şahika hanım’ın haberi var mı?
    S,Z ve D:hayır.
    E:tamam o zaman onu arayıp bütün olayları anlatıyorsunuz.Ve bu konuyu araştırmayı ona veriyorsunuz.
    Z:güzel fikir,sonra
    E:o mutlaka yurt dışında bir şeyler bulur. burada da biz ona destek verip,araştırma yaparsak haftaya yönetim kurulu toplantısında onların hiç düşünmediği plan uygularız ve onlar da ister istemez hisseleri geri vermek zorunda kalırlar.Eminim bir yerlerden açık buluruz.
    D:güzel.bence hemen uygulamaya geçmeli.
    S:harikasın,canım
    Z:ben hep derim zaten benim asistanım bir tanedir.
    E:tamam o zaman hemen başlayın.
    Bu toplantıdan sonra hep birlikte restoran da yemek yerler.Demir’de Birnur’u çağırmıştır.
    E:bence bugün akşam bizde toplanalım. Orada rahat konuşuruz ve çalışırız.
    HEPSİ:tamam olur.
    Yalnız Selim:amaaa
    E:selim ayıp oluyor..
    S:tamam,haklısın
    O sırada Esma’nın cep telefonu çalar.
    E:efendim babacığım?
    C:kızım sen ve Selim ile birşey konuşmamız gerekiyor.
    E:ne konuda baba ?
    C:annenle gelince söyleriz. 1 saat sonra evinize geleceğiz.
    E:tamam babacığım.görüşmek üzere.
    S:ne olmuş canım?
    E:bizimle konuşmak istiyorlarmış.1saat sonra bizim eve gelecekler.
    S:tamam o zaman bizde gideriz.Zekariya ben öğleden sonra olmam malum ilgilenmem gereken konular var der (sırıtarak)
    Z:tamam üstad
    Restorandan hep birlikte çıkarlar.Zekeriya şirkete,Demir Birnurla birlikte,Esma da Selimle birlikte evlerine giderler.
    Cemel ve Suzan geldiğinde ise kanepede Selim,başını Esma’nın bacakları üzerine koymuş televizyon seyrediyordur.zil çalınca her ikisi de kalkarlar.
    E:hoş geldiniz anneciğim vee babacığım.
    Suz(sarılarak):Hoş bulduk yavrum.
    S:hoş geldiniz baba
    C:hoş bulduk,damat.
    E:buyrun geçin
    İçeri geçip kısa bir kaç sözden sonra Esma çay koymak için kalkar,döndüğünde Cemal;
    Size söylemek istediğimiz konu:biz emekliğe ayrılıyoruz.
    Selim ve Esma şaşkın şaşkın birbirlerine bakarlar.Cemal :kooperatif tamamlandı,sizler okudunuz ve evlendiniz.Geriye Ozan’ın okuması kaldı.Onun masraflarını da küçük bir restoran açarak karşılayacağız.
    S:Şeyyy baba başka bir sebebi yok değil mi?
    C:yok,oğlum.
    Selim pek tatmin olmamış şekilde;tamam
    E:sizin adınıza sevindim anne.
    Sonra konu değişir ve Esma’nın karnındaki çocuğa gelir.
    Suz:ismini ne koyacaksınız?
    Selim ve Esma birbirlerine bakarlar;bunu hiç düşünmemişlerdir.
    Suz:anlaşıldı daha düşünmemişsiniz.yani kız olursa ,erkek olursa diye.
    E:evet haklısın anne düşünmedik.
    C:neyse kızım,artık kalkalım biz.
    S:biraz daha kalsaydınız baba.
    C:yok oğlum gidelim der ve ayaklanırlar.
    Onları gönderdikten sonra
    E: selim hadi işinin başına,haa bir de lütfen benim adıma olur olmaz yere izin alma olur mu?
    S:tamam canım ama ben sadece seni düşünmüştüm.
    E:lütfen
    S:tamam,ayrıca sana öpücük borcum var.
    E:o niye o?
    S:çünkü ne zaman karanlık bir kuyuya düşsem bana elini uzatıp çıkarıyorsun.
    E:tamam o zaman borcunuzu verebilirsiniz.
    S(yaklaşarak):ben hiçbir zaman hiçbir kimseye borçlu kalmadım der.
    Esma birşey demez sadece Selim’in onu öptüğünü hissetmektedir....
    Akşam çalışmak için gelenler;hemen başlamıştır.Esma ile Birnur da sadece oturup kadın kadına konuşuyorlardır.Beyler de nasıl bir operasyon yapacaklarını tartışıyorlardır. O sırada Selim’in cep telefonu çalar.
    S:alo buyrun?
    Şahika:selim bey, ben şahika.
    S(biraz yüksek sesle):buyrun Şahika hanım?
    Şahika adını duyan herkes susmuştur
    Ş:babanız,babanız
    S:babama ne oldu Şahika hanım ne oldu?(sesi bayağı bir yükselerek)
    Odadaki herkes sus pus olmuştur.
    S:şu an neredesiniz ?(çok sert bir sesle)
    S: hemen geliyorum. Der ve telefonu kaoatır.
    Herkes Selim’e bakıyordur.
    S:babam,babam saldırıya uğramış.....

Durum:
    tige - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

ben de bişeyler karaladım arkadaşlar ..

selim demire olanları anlatıp onunda olgunlukla kabul etmesi sonucu çok rahatlamıştır.Şimdi tek istediği şey sonsuza kadar sevmeye söz verdiği esmasının dönmesidir..O geldiğinde çok şey kolay olmayacaktır ama zaten bunları bilerek başlamıştır herşeye ikiside..selim bu düşünceler içinde evinde oturuken telefon çalar arayan esmadır

S-sevgilim,
    E-bitanem,seni çok özledim
    S-gözleri dolar o kadar mutludur ki..ben de bitanem ben de seni çok özledim.tek istediğim bir an önce gelmen
    E-ben de bunun için aradım burdaki tüm işlerim bitti yarın gelebilirim ben
    S-inanmıyorum bitti demek nihayet
    E-evet şimdide evdekileri arayıp haber vericem
    S-hayır esma arama yarın ben alayım seni ve birlikte benim evimde kalalım aşkım biliyorsun evlendikten sonra sadece seninle birgün kalabildik lütfen ...
    E-tamam selim yarın sen al beni o zaman
    S-seni çok seviyorum bir an önce gel
    E-ben de selim ben de çok seviyorum

ertesi sabah selim erkenden kalkar evdeki yardımcısına akşam için güzel bir masa hazırlamasını tembih eder ve şirkete gider..

Z-hayrola üstat erkencisin?
    S-evet zekeriya uyuyamadım ben
    Z-yinemi üstat bu dertler bitti sanmıştım
    S-dertten değil zekeriya mutluluktan uyuyamadım
    Z-ne o da ne demek
    S-boşver zekeriya hadi işimize bakalım

toplantılarına girerler yoğun bir gün sonunda selim odasına döner
    Z-hayrola selim habire saate bakıyorsun
    S-işim var çıkıyorum ben
    Z-ne işi bu üstat
    S-çok meraklısın çok zekeriya der ve gülümser aşağıya iner

C-çıkıyormuyuz selim bey?
    S-ben yanlız gidicem cemal abi sen de eve git yarında gelmene gerek yok beni almaya iyi akşamlar
    C-nasıl isterseniz efendim..

selim önce eve gider..dediği gibi masa mükemmel hazırlanmıştır.aldığı mumları özenle yerleştirir ve kırmızı gülleri de odalarına ..ve havaalanına gitmek üzere yola çıkar o kadar heycanlıdır ki ..ve esma gözükür..

Esma koşarak selime sarılır..

S-hoşgeldin meleğim der öper
    E-bitanem benim
    S-seni çok özledim
    E-ya ben günler çok zor geçti

eve doğru yola koyulurlar.Selim esmanın elini bir an olsun bırakmaz
    eve gelirler selim kapıyı açar
    S-buyrun prenses evinize hoş geldiniz
    E-aman tanrım ne kadar güzel
    S-senden güzel değil ki hiçbişey
    E-sen ...sen harikasın selim
    S-sen herşeye layıksın karıcığım der ve saçlarından öper kokusunu içine çekerek
    E-Biz biz evliyiz inanamıyorum selim 3 ay önce giderken çok mutsuz gitmiştim şimdiyse mutluluktan ayaklarım yerden kesilmiş haldeyim
    S-sımsıkı sarılır beni bir daha bırakma yoksa asla dayanamam
    E-asla,seni sonsuza kadar sevicem der
    S-ben de canım
    E-sarılır
    S-aç değilmisin prenses sen
    E-açım bitanem hemde nasıl
    S-o zaman buyrun sevgili karıcığım oturalım

yemek yerler masayı selim toplar esmaya sen dinlen der..kanepeye otururlar ve 3 ay boyunca birbirlerine anlatamadıkları ne varsa anlatırlar..
    çekilen acılar,zor geçen günler artık geride kalmıştır.ikiside çok mutludur artık..esma üzerini değiştirmek için odaya geçer ve tüm odanın yerler de dahil her yerin kırmızı güllerle dolu olduğunu görür geri koşup selime sarılır..selim esmayı kucağına alır ve odaya giderler birlikte..
    sabah esma erkenden kalkar ve kahvaltı hazırlar.selim o kadar güzel uyuyordurki kıyamaz ve terasa geçer..selim uyanır ve esmayı yanında göremez ve seslenir

S-Esma,aşkımmm
    E-bitanem terastayım
    Selim yanına gider
    S-yanımda olmayınca korktum
    E-gittimmi sandın
    S-bir daha seni bir yere göndermiyceğimi biliyorsun dimi güzel kız der ve sarılır..
    E-o kadar güzel uyuyordun ki kıyamadım kaldırmaya
    S-evet aylardan sonra ilk kez bu kadar güzel uyudum senin yanında esma
    E-hadi açlıktan öldüm der selimi masaya goturür
    S-offf karıcım bana kahvaltıda hazırlarmış
    E-tabiki zevkle hemde

kahvaltılarını yaparlar
    S-hazırmısın esma bugün bizim için zor bir gün olacak?
    E-hımmm başka çaremiz yokki korkuyorum ama yine de
    S-korkma ben varım ve seni her şartta herşeye ve herkese karşı korurum ne pahasına olursa olsun
    E-sarılır ve öper

köşkün bahçesine gelirler kapı açılır
    S-seç bitanem önce nereye
    E-sence selim
    S-sizinkilere
    E-evet selim öyle yapalım

kapıyı çalarlar

Suzan-esma,canım kızım inanamıyorum güzel kızım benim
    C-kızım sen neden haber vermedin?
    E-şeyy babacım
    S-merhaba cemal abi haber vermedi çünkü ben istemedim çünkü onu ben almak istedim bu benim görevim..
    C-efendim anlamadım ben...
    S-çünkü ben onun kocasıyım cemal abi

cemal fenalaşır ve konuşamaz
    Suzan-Cemal cemal lütfen ne oluyor
    C-tamam iyiyim suzan ben...
    S-bi içeri girelim suzan abla anlatacağız
    Suzan-ay evet kusura bakmayın şaşkınlıktan buyrun buyrun
    S-cemal abi biliyorsun romaya gittim ben ve orda esmayla karşılaştık..onsuz geçen zamanlarda ne halde olduğumu da en yakından siz biliyorsunuz..ve evlendik biz..ben esmayı gerçekten seviyorum abi böyle gizli olsun istemezdim ama sizde olayları ailemin tavrını biliyorsunuz.esmayı kaybetmeyi göze alamazdım..
    C-şeyy ben çok şaşırdım ama size güveniyorum selim bey kızımı mutlu edeceğinize inanıyorum.
    E-babacığım özür dilerim ama..
    C-tamam kızım artık bunları konuşmanın anlamı yok olan olmuş
    Suzan-behiye hanım onlar ne derler allahım?
    S-daha onlara haberi yok ilk size açıklayalım istedik
    E-ben korkuyorum selim çok
    S-korkmak yok esma biz kötü bişey yapmadıkki..birbirimizi seviyoruz ve evlendik bunu da herkes kabul etmek zorunda!!
    E-selimin elini sıkı sıkı tutar
    S-hadi şimdi biz gidelim..cemal abi suzan abla özür dilerim ama başka çaremiz yoktu bana güvenin herşey güzel olacak

köşkün kapısından girerler..
    B-selim
    Ö-selim
    S-merhaba anne,baba
    B-selim buda ne demek şimdi
    S-ne ne demek anne
    B-esma
    S-esma bundan sonra hep benim yanımda göreceksiniz anne çünkü o benim karım
    Ö-saçmalama selim bunu yapmış olamazsın
    Esma selimin elini sıkıca tutmaktadır..
    S-sizden fikir almak gibi bir niyetim yok olsa bunu evlenmeden yapardım.ne düşündüğünüzünde önemi yok şuan sadece sizin de haberiniz olsun istedim..
    B-selim yanlış yapıyorsun
    S-asıl yanlışı siz yapıyorsunuz anne ne kadar mutluyum görmüyormusunuz ?
    D-ooo sevgili yengem gelmiş
    Ö-sen biliyormuydun demir
    D-evet bir kaç gün önce öğrendim.

ortam çok gerilmiştir ve selim esmanın daha fazla üzülmesini istemez..
    S-kendi evimde yaşıyacağız ve siz kabul edene saygı gösterene kadar da köşke gelmeyeceğiz..esmayı kimsenin üzmesine izin vermiyceğim..
    B-ama
    S-aşkım gidelim
    E-iyi günler diyebilir sadece çok üzgündür..
    S-üzülme böyle olacağını biliyorduk...zamanla alışacaklar alışmasalarda umrumda değil..
    E-umarım herşey dediğin gibi olur
    S-esmanın güzel yüzüne dokunur düzelecek yeterki sen üzülme der ve sarılır...

Durum:
    tatlicadi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

EVET ESMA TÜRKİYEDE NİHAYET
    Selim güzel bir cumartesi akşamı evinde dinlenmektedir. Cep telefonu çalar arayan esmadır. Çok mutlu bir şekilde telefona cevap verir.
    Sel: Aşkım
    Esm: Ne kadar güzel bir telefon açmak böyle ama Sen her telefona böyle cevap verirsen yandık
    Sel: Sen her motosikletle gelenin arkasına binmeyeceğine söz ver bende telefonlara böyle cevap vermeyeceğime
    Esm: Aman ne komik nerdesin
    Sel: Evdeyim sevgili karıcığım
    Esm:……………….
    Sel: Esma orda mısın
    Esm: Evet evet buradayım sadece karım dedin içim öyle bir hoş oldu
    Sel: Ne yani sen benim karım değil misin
    Esm: Evet senin karınım sende kocam hala inanamıyorum. Yalnız mısın
    Sel: Hayır yanımda harika bir afet var
    Esm: Bak sen nasıl bir afet bu
    Sel: Çok güzel gözleri olan harika bir afet, sadece gözleri değil saçları dudakları her şeyi harika
    Esm: Selimmmmmmmm kızıyorum ama
    Sel: Ne şuan tam karşısındayım onun, Ama sesi telefonda
    Esm: Neeeee
    Sel: Senin resminin tam karşısındayım şaşkın sen ne zannetmiştin
    Bu arada kapı çalmaya başlar ama selim esmanın sesini biraz daha duymak için kapıya cevap vermemektedir
    Esm: Hımmmmm selim ben sana seni ne kadar çok sevdiğimi söylemiş miydim
    Sel. Evet ama sen tekrar söyle
    Esm: Seni seviyorum selim hem de çok…
    Sel: Ne zaman geliyorsun seni çok özledim.
    Esm: Yarın akşam geliyorum bende seni çok özledim
    Sel: Seni karşılamak için orda olacağım
    Esm: Selim babam gelecek beni karşılamaya ve artık şu kapıyı açsan diyorum gelenin gitmeye niyeti yok
    Sel: Aaaaaa sen nerden biliyorsun kapının çaldığını
    Esm: Kapının zili telefondan romaya kadar geldi
    Sel: Ama ben seninle konuşmak istiyorum
    Esm: Kapıdakini içeri al konuşmaya devam et ayyyy selim bu kadar basit
    Sel: Sen bende akıl mı bıraktın seni düşünmekten başka hiçbir şey yapamıyorum
    Selim kapıyı açmaya giderken birandan da esmaya olan aşkını anlatmaktadır.
    Sel: Esma keşke çabuçak yarın olsa ve sen …………….Selim kapıyı açar
    Esm: Gelsen mi diyecektin
    Sel: Esma senin ne işin var burada
    Esm: İstersen gidiyim
    Sel:……………AMAN TANRIM
    Esm: Evet ben gideyim. Selim iyi misin
    Sel: Evet iyiyim
    Esm: Emin misin selim ben gerçekten istersen giderim
    Selim resmen şoktadır elinde telefon esma ile konuşmaya devam etmektedir
    Esm: İstersen telefonları kapatalım.
    Sel: Ne aaaa. Evet
    Esm: EEEEEEE kapıda mı konuşacağız
    Sel: Anlamadım
    Esm: Beni içeri davet etmiyecek misin
    Selim kapıdan çekilir esma içeri girer. Selim ilk şaşkınlıktan sonra esmaya sımsıkı sarılır
    Sel: İnanamıyorum hala esma aşkım sen buradasın nasıl
    Esm: Sürpriz, Herkes yarın gelecek biliyor ama eğer yarın gelseydim seni hemen göremeyecektim bende bir gün erken gelip seni görmek istedim
    Sel:Canım benim bu akşam beraberiz yani
    Esm: Evet bu akşam ve yarın öğleye kadar
    Selim esmaya tekrar sarılır ve onu etrafında döndürür.Tüm akşam beraber olan karı koca önce yemek yerler sonra kanepede oturup romantik müziklerin eşliğinde birbirlerine olan özlemlerini gidermeye çalışırlar. Sabah uykudan uyanan esma selimi görür karşısında tek kolunun üstünde doğrulmuş onu izlemektedir
    Sel: Günaydın Aşkım
    Esm: Günaydın ne yapıyorsun
    Sel: Dünyanın sekizinci harikasını seyrediyorum.
    Esm: Ne garip
    Sel:Nedir garip olan benim kollarımda uyanmak mı
    Esm: Oda var ama yani aylardır evden uzaktayım. Ailemi çok özledim, onları görmek için sabırsızlanıyorum. Hepsi gözümde tütüyor, Sadece seslerini duymak için bile dünyaları vermeye hazırken, Türkiye ye gelir gelmez onların aynına gitmedim. Daha da önemlisi evlendim onların iznini almadan. Bana çok kırılacaklar buna rağmen ben buradayım
    Sel: Pişman mısın
    Esm: Neden
    Sel: Evlendiğine,
    Esm.Hayır hayır asla, seninle evlenmek hayatımda yaptığım en güzel şey seni sevmek dışında tabii, bugüne kadar onlardan gizli hiçbir şey yapmadım. Ondan dolayı biraz garipsedim sanırım.
    Sel: Peki önce buraya geldiğine
    Esm: Önce eve gitseydim seni en az bir hafta daha göremezdim. Bu kadar ayrılıktan sonra beni kolay kolay bırakmazlardı. Ve ben buna dayanamazdım. Herhalde bahçeye çıkıp avazım çıktığı kadar selim diye bağırmaya başlardım
    Sel: ha ha ha ha ha seni öyle düşünemiyorum. Tabi seni duyan annemi, babamı, senin anneni babanı iyi ki önce buraya gelmişsin demek ki
    Esm: Biliyorum yada bilmiyorum garip geldi işte şimdi ne olacak selim
    Sel: Seni alıyorum inan bana, Her şey çok güzel olacak , Ailen kırılacak belki ama bizi en çokta onlar anlayacaklardır .. Ama yeter artık bu tembellik çok vaktimiz kalmadı beraber geçirecek. Hem sen hala niye yatıyorsun kalk ta kocana bir kahvaltı hazırla tembel
    Esm: Ben yeni gelinim canım o yüzden kahvaltıyı senin hazırlaman gerekiyor.Ve ben duştayken sen kahvaltı hazırlamaya başlasan iyi olur…..
    Esma duşa girer selim ise büyük bir keyifle karısına kahvaltı hazırlamaya başlar bu arada kapı çalar gelen zekeriyadır selim ay Allah der içinden selim zekeriyadan kurtulmanın yollarını düşünmeye başlarken zekeriya içeri girmiştir bile
    Sel: Hayırdır zekeriya sabahın bu saatinde
    Zek: Sabah mı saat on buçuk üstat hadi hazırlan gidiyoruz
    Sel: Nereye ve ben gelemem işim var zekeriya
    Zek:Hadi çok yoğun bir hafta geçirdik selim şöyle Pazar günü çıkıp stres atayım diye düşündüm sonra sen geldin aklıma. Harika bir kır kahvesi keşfettim Pazar günü kahvaltısı için harika bir …. …..…………….yer
    Zekeriya hiç soluk almadan selimi ikna etmek için konuşmaktadır, Ama birden susar selim zekeriyanın baktığı yöne bakınca esmanın elbisesini görür yerde bu arada oluşan sessizlikten banyodan su sesi gelmeye başlamıştır.zekeriya inanamaz gözlerle selime bakar
    Zek: Misafirin mi var
    Sel: Şey….. aslında….. ben…… Evet
    Zek: İnanamıyorum selim bunu nasıl yaparsın
    Sel: Neyi
    Zek: Esmayı nasıl aldatırsın selim bunu senden hiç beklemezdim o kıza bunu nasıl yaparsın
    Sel: Zekeriya……. Bak ben
    Zek: Sus selim sana inanmıştım esmayı sevdiğini sanıyordum. Tüm o hallerin inanmıyorum selim…. Sen…… ben Yazık çok yazık
    Sel: Bak açıklayabilirim
    Zek: Neyi açıklayacaksın selim neyi esmayı aldattığını açıklaması var mı bunun
    Bu arada esmanın sesi duyulur. Odaya doğru gelmektedir.
    Esm: Selim canım benim bornoz bavulda kalmış seninkini kullandım.
    Esm: Zekeriya beyyyyyy
    Zek: Esmaaaaaaaaa……..
    Sel: İşte bunun açıklaması var
    Her Seçim Bir Vazgeçimidir

Durum:
    solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ortam son zamanlarda gereksiz yere gerginleşti gibi..
    Kötü senaryo umutsuzlukları da eklenince gülmeyi unuttuk biraz sanırım.
    Bunun için daha önce hiç denemediğim birşeyi yapıp, biraz da esinlenerek bir senaryoda ben yazacağım şimdi.
    Umarım yanlış anlaşılmaz,amacım sadece eğlenmek ve eğlendirmek.

Esma ile Selim'in düğününde,herkes çok mutlu oynuyor,gülüyor,mutsuz 3 kişi var:
    Demir-Ömer-Behiye..
    Ada bebek herkesi muhteşem gülümsemesiyle mest ediyor.Birnur da kendinin pardon kızının mutluluğunu
    herkes görsün diye masadan masaya geçişler yapıyor..
    Kısacası Mona Lisa'yı bile kıskandıracak derecede muhteşem bir tablo var.
    Aniden herkes bir sesle irkilir:
    -Durun siz evlenemezsiniz..
    herkes Demir'e bakar..Ama O değildir bu sesin sahibi..
    Zaten ses bayan sesidir.Aman Allahım yoksa Behiye mi?
    Yoo o da değil..
    Ağaçların arasından bir bayan gelir:
    -Siz,evlenemezsiniz çünkü siz kardeşsiniz.
    Ortam tahmin ettiğiniz gibi,şok ortamı,bayılan bayılana..
    İlk bayılan Birnur'dur hiç şüphesiz..Ada bebek ağlamakla meşgul...
    neyse uzatmayalım kadın konuşmaya devam eder:
    -Ben ''bilmem hangi hastahene'de'' ebeydim..ve Suzan hanım sizin doğumda öldüğünü sandığınız oğlunuz Selim'dir..
    yıllardır bu ıstırapla yaşadım,ama vicdanım artık çok konuşmaya başladı,o zamanlar kocamın hastalığı yüzünden
    zor zamanlar geçiriyorduk..Paraya ihtiyacımız vardı...Behiye Hanım bizim hastahane'de tedavi görüyordu..
    Çünkü çocuğu olmuyordu..Birgün kocasının kendisini aldattığı için bir an önce çocuk sahibi olması gerektiğini söyledi bana..
    Ben de sizin bebeğinizi çaldım,öldü dedik,ve para karşılığı Behiye hanıma verdim o bebeği..
    Suzan ve Cemal şaşkın,diğerlerini anlatmayayım uzun sürer..
    Suzan Selim'e doğru gider:
    -Oğluumm........Onun için seni bu kadar seviyormuşum...Ana kalbi işte...
    der ve sarılır...Bütün bu karmaşada mutlu bir kişi vardır emir...Esma ve şirket hepsi onun artık..
    O da ne olayın şoku bitmeden bir ses daha:
    -Hayır siz kardeş değilsiniz........Davullar çalmaya devam etsin..
    Birnur bayıldığı yerden gözlerini açar,hemen ayağa kalkar..Esma Selim'e doğru gider..
    Demir yine bildiğimiz Demir...
    Ağaçların arasından bir erkek çıkar bu kez:
    -Bahattin Goyalı'nın karısı kızı doğduğunda çok çirkin diye çok ağlamıştı...Kocam beni terkeder diye...
    Ben de o hastahanede temizlikçiydim ve bi gece Suzan hanımın bebeği ile değiştirdim...
    herkes hep bir ağızdan:
    -Yanii...
    -Yanisi yok işte Esma Bahattin Goyalı'nın kızı Birnur da Suzan ve Cemal Kozan'ın...
    Birnur bu kez gerçekten bayılır...
    Esma ve Selim en mutlularıdır,evlenmelerine bir mani yoktur kardeş değildirler...Elele tutuşurlar...
    Şok atlatıldıktan herkes gerçek çocuğuna sarıldıktan sonra eğlence devam eder....
    Ta kii........Ömer'in ağzından dökülen :
    -Abiiii......
    -Evet ya abin,aslında ölmedim,yıllardır bir ölü gibi yaşadım ama ölmedim.beni vurup ve öldü diye bıraktığın deniz kenarında balıkçılar buldu..
    Yıllardır yaşıyorum ve senin bana ait olan serveti nasıl harcadığını izliyorum..Ama artık bitti...
    herkes duysun Ömer benim kardeşim değildir,o bizim evin bahçıvanının oğluydu..babası ölünce babam O'nu yanımıza aldı ve oğlu gibi davrandı..O aslında bir Arhan değildir..
    Bayılma sırası Behiye'de...Gitti tüm ihtişam,para servet,ve sınıf....
    Polisler Ömer'i kelepçeleyip polis arabasıyla gittikten sonra düğün devam eder kaldığı yerden..
    Mutsuz 2 kişi daha var hala:Behiye ve Demir...
    Bir ses daha:
    -Durun ..
    bu kez herkes sinirlenir:
    -yeter ya....
    Sesin sahibi düğün halkına yaklaşır..Ayşe'nin babasıdır gelen:
    -Demir oğlum der ve Demir'e sarılır...
    Ayşe,Behiye'ye bakar:
    -Üzgünüm ama görevim bu kadar,ben aslında özel bir dedektiftim..ve babam sandığınız kişiye çalışıyordum..
    Yıllar önce bakamadığı oğlunu bu köşkün bahçesine bırakmış,o bebek Demir...
    Demir:
    -Hayır olamaz,bu adam benim babam olamaz der ve bayılır
    Küçük Hanım Ada babasının başında:
    -Baba,hadi kalk artık,geç kaldık,annem arabada bekliyor..Selim amcamlara geç kaldık..Selma'yı çok özledim..
    Demir gözlerini açar,kalkar hazırlanır vs..Selimlere doğru yola çıkarlar..

Meraklısına Not:Selma?(Sel-im...Es-ma isimlerinin ilk ve son hecelerinin birleştirilmesiyle Selim ve Esma'nın kızlarının ismidir..)
    Türk Dil Kurumuna Not:Selim,Se-lim diye hecelere ayrılıyor ama ben isim Sema değil de Selma olsun diye Sel-im yaptım,umarım sorun olmaz)

Sayfa 1/65 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)