Sayfa 188/191 İlkİlk ... 88138178184185186187188189190191 SonSon
953 sonuçtan 936 ile 940 arası

Konu: Bir Zamanlar Çukurova - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    354
    Verdiği Beğeni
    175

Aldığı Beğeni: 551

Bahsedilme
    25 Mesaj

Standart Cevap: Bir Zamanlar Çukurova - Bölüm Yorumları

Son bölümün bazi sahneleri cok iyidi, özellikle Züleyha'nin Hünkar'a karsi ayaklanmaya baslamasi umut vaadedici…
    Örnegin bahcedeki hali ve söyledikleri, vergi davetine Hünkar'in gitmek istedigini görünce verdigi tepki ve attigi alcaltici bakislar, Hünkar'in yaninda kendini Demir'e acindirmasi. Züleyha ufak ufak uzun zamandir bircok izleyenin bekledigi ve istedigi davranisi sergilemeye basladi Kendimi tekrarliyorum farkindayim ama @nemoo; 'nun da yazdigi gibi Züleyhanin artik gelisim göstermesi lazim. Ya üzerindeki ölü topragi silkeleyip ipleri eline alacak, yada Demir'e tamamen boyun egecek. Hala Yilmaz diye sayikladigina göre ikinci sezon icin ilk secenek daha olasilikli. Bu arada Yilmaz'in Fekelisi varsa Züleyha'nin da birine ihtiyaci var. Nasil Yilmaz Fekeli sayesinde bu güce ulasti, Züleyha da ayni sekilde birinin yardimiyla ayaklanmali. Acaba Betül geldiginde Züleyha'nin destekcisi mi olacak? Yilmaz icin gelir diye düsünmüstük hep ama simdi Müjgan varken ve Yilmaz ona hayatini borcluyken ve ona minnettarken Betülle olmaz… bu durumda basindan beri adi gecen Betül Züleyha'nin tarafinda olabilir

2. Beğenenler;
    nemoo (24-04-19)

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Teşekkür ederim TurkeyStyler :) Yani gerçekten Züleyha'yı bu kadar etkisiz bir karakter olarak yazmaktan başka bir sürü seçenek vardı ancak nedense hiçbirini kullanmadılar. Züleyha, özellikle de Adnan'ın doğumundan sonra, üzerindeki ölü toprağını silkelenip atabilir ve Demir'i parmağında oynatarak Hünkar'la arasını açabilirdi. Hünkar'ın konaktaki konumunu sarsacak entrikalar çevirebilirdi. Madem Adana'da bu kadar hürmet gösterilen bir aileler, en azından şu derneklerde bilmem nerelerde daha faal bir rol üstlenip bu sayede hem Demir'i arkasına alabilirdi hem de Hünkar'ın bu konulardaki üstünlüğünü sarsabilirdi. Ama bunların hiçbirini yapmadı, onun yerine o lanet odaya kapanıp bölümlerce ağladı. Ya oğlu kaçırıldı ya Yılmaz vuruldu Yani artık senaristleri de sıkmadı mı anlayamıyorum, Yılmaz'ın kaçıncı vurulması bu? Adnan'ın kaçıncı kaçırılması? Ben şahsen Züleyha'nın daha sinsi, entrikacı ve Hünkar'dan intikamını böyle alan bir karaktere dönüşmesini tercih ederdim. İzlemesi daha keyif verirdi en azından. Şimdi yeni yeni o hizaya geliyor gibi ama artık çok geç ne yazık ki.

Bir de Züleyha'yı hala "Demir bu nasıl bir sevgi, keşke seni, senin beni sevdiğin gibi sevebilseydim, bundan sonra elimden geleni yapacağım" vs. dedirtip duruyorlar ya... Yahu adam sana yapmadığı eziyeti, yapmadığı işkenceyi bırakmadı, hala şunu diyebiliyorsun ya! Daha doğrusu hala şu repliği yazabiliyorlar ya, pes! Bir değil, iki değil, bu kaç oldu. Hayır madem öyle, en azından Demir'i kandıracak, onu inandıracak bir-iki bir şey yap, birkaç gün suyuna git ne bileyim, biraz daha akıllı hamleler yap. Ama yok, her seferinde anında Yılmaz'a kaçmaya çalışıp her seferinde de yakalanıp odaya kapatılıyor ve asla ders almıyor :) Neyse, umarım son bölümdeki ufak tefek hareketleri artık başka bir Züleyha yazılacağının sinyalidir. Yoksa bu Züleyha artık gerçekten kabak tadı verdi.

Ha bunlar sadece Züleyha için değil, diğer karakterler için de geçerli aslında ama sonuçta bütün hikaye Züleyha üzerinden ilerliyor :) Mesela Gülten ve asla yara almayan Yılmaz aşkı... mesela o çok kıymet verdiği itibarı Züleyha yüzünden yerlerde sürünmesine rağmen Demir'in Züleyha'ya olan saplantısının hala dolu dizgin devam etmesi... mesela Yılmaz'ın her olayda gözünü karartıp belanın içine dalması... mesela Fekeli'nin bitmek bilmeyen aforizmaları... bir şeyler değişmedikçe dizi izleyici sıkmaya baymaya devam edecek ve şimdi olmasa da eninde sonunda kan kaybetmeye başlayacak.

4. Beğenenler;
    suzi67 (26-04-19)

Durum:
    kalsedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    T.C.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi akşamlar, biraz önce fragmanı gördüm aklımda bir sahne kaldı beni gülümsetti...Çocuğu olmuyor denilen Demir'in ikinci çocuğu olacak galiba Seher'le Gaffur'un samanlık hatırası olarak. Buna Hünkar hanımda şaşırır malum Adnan'ın organizasyonunu kendi yapmıştı. Bunun Demir'den olduğuna Seher dışında hepsi inanır da sonrasında Hünkar gerçeğin peşine düşer gibi.İlk çocuk Yılmaz'dan, ikincisi Gaffur'dan.... olur mu olur...

6. Beğenenler;
    TurkeyStyler (30-04-19)

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    869

Aldığı Beğeni: 920

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben Müjgan ile Yılmazcı olarak bu bölüme bayıldım sinema sahnesi süperdi Tarık akanı kıskanan Yılmaz çok tatlıydı dediğim gibi kendince Müjgan'ı seviyor hem de çok ama bunun kendi de farkında değil Züleyha onun için yarım kalmış bir aşk o yüzden Müjgan'ı sevdiğinin farkına varamıyor neyse gelinlik seçme sahnesi sonra Müjgan'ın Züleyha ile konuştuğunu söylediği sahne son sahneleri kısacası bu ikilinin bütün sahnelerine bayılıyorum diziyi bir tek onlar için izliyorum o yüzden öteki karakterler umurumda değil yeni gelen Ercüment mi nedir onu da sevmedim tam pislik bir karakter onlara benziyor

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    354
    Verdiği Beğeni
    175

Aldığı Beğeni: 551

Bahsedilme
    25 Mesaj

Vay be Seher sen neymişsin öyle
    Kimsenin başaramadığını başardı, Demiri parmağında oynatıyor. Gaffurdan hamile kaldı mı bilmiyorum ama kalmadıysa bile yakında o da olur. Sonra da Demire çocuk senden dedi mi iş tamamdır.

Bakalım ihaneti kendine ve Züleyha ya nasıl açıklayacak. Gerçi kimsenin haberi olmadan bebeği aldırmasını ister. Züleyha olayı öğrendiğinde ortalık karışacak.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri