Sayfa 46/47 İlkİlk ... 36424344454647 SonSon
233 sonuçtan 226 ile 230 arası

Konu: Bir Zamanlar Çukurova - Bölüm Yorumları

Durum:
    Heartfilia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    377

Aldığı Beğeni: 100

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Bir Zamanlar Çukurova - Bölüm Yorumları

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senarist olmak isteyenlere ders olarak Müjgan verilebilir. Bastan sona analiz etsinler ve önemli bir karakter nasil yazilmaz ögrensinler.
    Yilmazi kaybetmek istemeyen Müjgan, sözde aldatmayi kanitlamak icin sekilden sekile giren Müjgan, Kayitlari Demir gibi sosyopat birine yollayan Müjgan, olaylarin sorumlusu ben degilim diye ortalarda gezinen Müjgan, Yilmazdan umudu kesince cocugunu alip kacan Müjgan, Züleyhanin evde oldugunu ögrenince apar topar dönen Müjgan, ben evliligimizi kurtarmak icin döndüm diyen Müjgan, birinin vurulmasina, digerinin hapse girmesine neden olan Müjgan, hala kendini hakli ve sucsuz gören Müjgan, ben seni seviyorum birakma diyen yine Müjgan. Madem ölümü göze aldin keske Demirle Hünkari da yaninda götürseydin Müjgan...
    Açıkçası benim Müjgan için düşüncelerim bambaşkaydı. 1.sezondaki Müjgan ile 2.sezondaki Müjgan arasında dağlar kadar fark var. Yılmaz ve Züleyha'nın gerçeklerini öğrendiğinde , Züleyha'ya dakika başı nispet yapmasını bir miktar anlayabildim Fakat Adnan'ı öğrendikten sonra Züleyha'ya destek çıkar diye düşünmüştüm. Züleyha'ya yakın olur diye düşünmüştüm ama bu dizi için fazla düşünmüşüm İyice delirdi Müjgan , bambaşka birisi oldu çıktı . Bundan sonra hikayesi nasıl yazılacak , ölmediğini biliyoruz hepimiz klsdfjl

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    380
    Verdiği Beğeni
    201

Aldığı Beğeni: 660

Bahsedilme
    28 Mesaj

Alıntı daemon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Züleyhayı bu kadar dik yazmalarını bile sevdim, Yılmazı da bu bölüm kararlı ve dik gördüm.
    İnşallah Müjgan kıytırık intiharı ile saçma bir hal almaz. Müjgan ölmek istemiyordu hepimiz biliyoruz.
    Birlikte savaşan birileri yazarlar inşallah.
    Ayrıca Demirin Züleyhaya yaptıkları konusunda çok görgü tanığı var, en başta da hünkar. Hepsi tanıklık etse, iyi bir savunma ile züleyha 2-3 yıla kurtulur. Ama Demir gibi yaptığı birşeyden ceza almaması da saçma olur.
    Yilmaz ve Züleyha birbirinden bagimsiz tam istedigimiz yerdeler aslinda, yüklerinden kurtulmus sadece kendi gönüllerini dinliyorlar. Mümkün oldugu kadar.
    Ama birlikte olduklari sahneleri eskisi gibi Samimi algilamadim, ilk bölümlerdeki hallerine benzetemedim. Aralarinda sogukluk ve mesafe sezdim.
    Ya sette esen soguk rüzgarlarin eseri bu, ya da cok gec kalindigi icin birlesmeleri artik tat vermiyor. Demek neymis, her sey vaktinde güzelmis. Kavusmalarini 30-40 bölüm uzatirsan böyle inandiriciligini yitirirsin. Gecmis olsun…

Tanik konusunda haklisin ama ne kadar tanik olursa olsun, söz konusu Demir Yaman olunca Cukurovada akan sular durur.
    Hünkar oglunun aleyhine taniklik etmeyeceginin sinyalini son bölümde verdi. Ne kadar kizsa da karsi gelse de sonunda yine Demirin arkasinda duracak.

Alıntı Heartfilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası benim Müjgan için düşüncelerim bambaşkaydı. 1.sezondaki Müjgan ile 2.sezondaki Müjgan arasında dağlar kadar fark var. Yılmaz ve Züleyha'nın gerçeklerini öğrendiğinde , Züleyha'ya dakika başı nispet yapmasını bir miktar anlayabildim Fakat Adnan'ı öğrendikten sonra Züleyha'ya destek çıkar diye düşünmüştüm. Züleyha'ya yakın olur diye düşünmüştüm ama bu dizi için fazla düşünmüşüm İyice delirdi Müjgan , bambaşka birisi oldu çıktı . Bundan sonra hikayesi nasıl yazılacak , ölmediğini biliyoruz hepimiz klsdfjl
    Ne olduysa Adnani ögrenmesiyle oldu zaten. Birden Yilmazi kaybetme korkusu sardi - sonunda kendi cabasiyla adami kaybetti
    Yilmaz bu olaydan sonra Müjgana karsi yumusayabilir. Ilk etapta barisma olmaz ama soguk rüzgar da eskisi kadar esmez artik. Müjgan kendini affettirmek icin melege dönüsebilir. Tam tersi de olabilir, iyilestikten sonra Yilmaza sirt cevirebilir Yilmaz da vicdan azabiyla Müjganin pesinden kosabilir Bu dizide imkansiz diye birsey yok, her an hersey olabilir.

3. Beğenenler;
    Bayandizici (23-03-20), Heartfilia (23-03-20), suzican (27-03-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    377

Bahsedilme
    1 Mesaj

Nazan Kesal'ın karakteri villain sanırsam Bu dizide iyi karakter sayısı niye az
    Demir'in mentoru Sevda , Yılmaz'ın Fekeli , Müjgan'ın Behice ve Züleyha bu konumda yine Hünkar'a kalıyor Ee ne diyeyim bari bu sefer birisi Züleyha'ya rahatlık göstersin bari

5. Beğenenler;
    Bayandizici (27-03-20)

Durum:
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    377

Bahsedilme
    1 Mesaj

Bu dizi sınırlarımı zorluyor Demir kim? Züleyha bu çocukların annesi değil mi? Yanına aldıramıyor mu? Kanun diye bir kavrama sahip değil mi????
    Ee şimdi ne olacak Züleyha birkaç sene yatar herhalde Daha çilesi bitmedi bu karakterin sonuçta, daha da çekeceğide vardır illaki
    Bu dizi Züleyha'nın kederi ve ağlamasıyla yürüyor galiba. Hayır 61 bölüm olmuş ben bir kere Demir karakterinin, bedel ödediğini görmedim. Diğer tüm karakterler bedellerini öderken bu karakter ne diye bu kadar torpilli.

7. Beğenenler;
    Bayandizici (27-03-20)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Winterfell
    Konular
    380
    Verdiği Beğeni
    201

Aldığı Beğeni: 660

Bahsedilme
    28 Mesaj

Alıntı Heartfilia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nazan Kesal'ın karakteri villain sanırsam Bu dizide iyi karakter sayısı niye az
    Demir'in mentoru Sevda , Yılmaz'ın Fekeli , Müjgan'ın Behice ve Züleyha bu konumda yine Hünkar'a kalıyor Ee ne diyeyim bari bu sefer birisi Züleyha'ya rahatlık göstersin bari
    Buldum: Züleyhanin mentoru mapushanedeki kadinlardan biri olacak
    Züleyhayi tanidikca anlayacak, anladikca sevecek, sevdikca destekcisi olacak. Fekelinin disi versiyonu gibi. Umarim bu kadinin uhuleti ve suhuleti yoktur, aksi halde yine isimiz is…

Sevda karakterine cok umut bagladim. Demirden yana cikarsa büyük hayal kirikligi olur. Dizide haksizlik, kötülük, can yakma vs. bu kadar ön plandayken yeni kötülerin gelmesi dengeyi daha cok bozar (ki zaten yeterince bozuk). Behice de bu bölüm karakterin hangi yolda ilerleyeceginin sinyalini birkez daha verdi.

Bu arada durusma sahnesinin kurgusunu cok begendim Züleyhanin birkac saniye sonra olacaklari tahmin ettigi icin yüzünü cevirmesi güzel ayrintiydi. Senaristler yüzünden tüm ekip olumsuz yorumlarla karsilasiyor ama aslinda yönetmen ve kurgu iyi is cikariyor.

9. Beğenenler;
    Heartfilia (27-03-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri