Sayfa 3/47 İlkİlk 123456713 ... SonSon
234 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Son - Bölüm Yorumları

Durum:
    bakirca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Bad Guys
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Geçen bölüm yazacaktım Dizi İran 2013'te başlıyor ve 9 ay öncesine dönüyor. Şimdiye kadar 2 ay geçtiğini öğrendik hadi 3 ay olsun. Kalan 6 ayı 10 bölüm içinde zaman atlaması ile mi anlatacaklar acaba diye. Unutmuşum. 2 ay geçti denildikten sonra geçen zaman 1 ay olmamış demekki. Aksi tadirde şu an Aylin'i İran'da görmemiz gerekirdi. Anlaşılan kalan 9 bölümde yaklaşık 1 ay içinde yaşananları göreceğiz.

Yorgo ve Rosa'ya ne oldu derken sağlam bağlandıklarını düşünüyorum hikayeye. Sadece Selim'i lokantada gördükten sonra 6 ay zaman atlandıysa, Rosa Aylin'i gördüğünde Yorgo için "7 ay oldu kaybettik" dediğine göre Yorgo zaman atlaması öncesinden dahil olmuş olmalı olaylara... Selim'in düğümü 20.02.1982'de çözülecek artık neredeyse eminim bundan. 1982 demişken Alev'in mezar taşına gün ay yazılmasa da doğum yılının 1982 olması bir tesadüf mü acaba?

Halil'in bu olanlarda parmağı varsa bile sebebi Aylin değil. Aylin olsaydı daha farklı davranırdı diye düşünüyorum. Sadece Alev'in ölümünden dolayı "suçluluk ve vicdan azabı" duyuyor olması düşündürücü. Önleyemediği için de olabilir, sebep olduğu için de:img-wink:

Taner ilk gördüğümüz Taner ile tamamen alakasız bir karaktere dönüştü. Konuşması, hareketleri, herşeyi ile başka birini izliyor gibiydim dün akşam. Çok rahatsız ediciydi. Nihat biraz önce gelse ve Bahman kısmını duysa belki Taner'i durdurmak adına söylerdi Cevdet'in Bahman'a ulaştığını. Asım'a ulaşılamıyor olmasından çok Bahman için hiç birşey yapmadan sadece kendi kaçışını planlamış olması ilginç. Muhtemelen Bahman'ın şu anda ailesine kavuştuğundan haberi vardır diye düşünüyorum. Ali konuşabilse Asım ile Bahman'a Cevdet'in ulaştığı ortaya çıkacağı için böyle bir yola gidilmesi normal gerçi. Nihat konuşsa ya da Bahman Amerika'dan arayıp Ali'ye ya da Kudret'e durumu anlatsa çoktan çözülecek olay.

Mezar kazanın kim olabileceği kısmında Kudret'i çoktan elemiştim. Eğer o çıkarsa çok şaşırırım. Kudret'in ayaklarından tavana astığı kişiyi Nihat'a benzetmiştim ama değilmiş eğer bize ileriki bir zaman dilimi gösterilmediyse. Kudret, Majid ve Leyla'yı tanıyan biri olarak Aylin ile görüşürse Aylin'in İran'a gidiş süreci bu şekilde başlayabilir. Leyla'nın nedense sağ olarak kurtulacağını düşünmüyorum. Kaçışının başarılı olduğunu görmedik henüz. Leyla ölecek belki Majid de. Selim bulunacak ve Aylin Selim'in çocuğunu Türkiye'ye getirmek için İran'a gidecek belki de.

Selim'in Yorgo gözetimi altında olması mezar kazan kişinin Selim'in ikizi olabileceği ihtimalini artırdı nazarımda. Belki de daha önce dediğim gibi ikizler yer değiştirmişti. Gerçek Selim, Ömer onun hayatını çaldı diye bir nevi intikam alıyor şimdi.

Netten izlediğim için olabilir bu bölüm bir kaç ayrıntı yakaladım önemli olabilecek. Çünkü ne zamandır diziyi bir yandan başka şeylerle uğraşırken izliyordum. İlk dikkatimi çeken Selim lokantadayken karşısına oturan mezar kazan şahıs suları sol eliyle dolduruyor ama içerken sağ eliyle içiyor. Bu da iki elini de kullanabilen biri olduğunu düşünmeme neden oldu. Selim iki elini de kullanabiliyor gördüğüm kadarıyla. Halil önceki bölümlere de bakmak lazım tabi ama solak. Sağ elini de kullanabiliyormu bilmem. Bu bir ipucumuydu onu da bilmiyorum:)

O kadar silahlar patlıyor Feride derin uykuda:img-hyste sinefil'in de dediği gibi olmadı!!! Yıl 2013 Ali gazete okuyor baş sayfada Meral Okay haberi, yine olmadı!

Hiç flashback gösterilmeyen bir bölüm olması sevindiriciydi. Tekrar tekrar aynı sahneleri izlemek durumunda kalmak sıkıcı oluyor, eleştirilerim dikkate alınmış diyeceğim ama biliyorum ki bölüm önceden çekiliyor:)

Durum:
    Esire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    unutmak
    Konular
    28
    Verdiği Beğeni
    0
    2 beneği almış
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart sona sekiz bölüm kaldı..

son bölümlerde nedense ben ömerin ölmediğine inancım yükseldi..
    neden çünkü ailesinin bir düşmanı yada selimin bir düşmanı yoktu..

yorgo neden selimi hapis etsin ki..
    ne için sadece ömer için yapar bunu yorgo..
    galiba yorgo ömeri (selimi )kurtardı rosa ya götürdü..

nedense ben leylanın da sleimi hayatına giriş biçimini bu intikam bir parçası olarak görüyorum..

leylanında selime aşık olup ikizleri dünyaya getirmesi de oyuna çok büyük uardımcı oldu..
    eğer böyle değilse tek seçenek halilin en baştan beri inceden inceden selimi hayatından çıkarmak istediği ağır basıyor..

selime üzüldüm.. o orta yolu bulmaya çalışırken olanlar ona ve aleve oldu..
    Her İhanet Sevgi ile Başlar

Durum:
    narima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Est sularus oth mithas...
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Esire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aylin en zaman anlayacak bakalım selimin onu ve ömeri terk etmediğini..
    umarım selimi kurtarırlar çünkü gene esir...
    adam çektikleri bir yana bir iki bölümdür ömeri göremiyorum..
    birde dizinin sonunda majid-leyla yada selen -majid mi olacak merak ediyorum..

merhabalar
    bence selım.doktorluk aklına geldı.ve kendını tedavı edıyor.ama ÇARŞAMBAYI hatırlayamıyor.Bu esnada LEYLA-SELIM.HALIL-AYLIN.SELIN-MAJID olabılır.Zaten ılk alyansı cıkartan HALIL oldu.Arkasından Aylın cıkarttı.
    [COLOR=#000000RICORDATE SEMPRE QUESTA]'[/NOTTE COME L'INIZIO DELL'ETERNITA]

Durum:
    agree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Bursa
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

aylin halil le konuşurken barda halil o gün de çarşambaydı bugün gibi dedi. muhtemelen uçağın düştüğü gün. bence selim o gün evden çıkıp leyla ya gittiği için o günü hatırlamak istemiyor, bu yüzden çarşambayı yok sayıyor ve söylemiyor.

Durum:
    narima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Est sularus oth mithas...
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

BEN HALIL ILE AYLINI HEP BIR CIFT OLARAK GORDUM.ZATEN selım ortada varken bıle onlar bır cıft olabılırlermıs.ama selımın bırden evlılık teklıfı ortalıgı berbat etmıs..Dıkkat edersenız AYLIN.HALIL ıle o bara gıdene kadar ve ıctıkten eve gelene kadar ve yatakta halılı gorene kadar YUZUGUNU HIC CIKARTMADI.Ama cıkartırken de attı.Bence bazı seyler basa sarıyor.
    [COLOR=#000000RICORDATE SEMPRE QUESTA]'[/NOTTE COME L'INIZIO DELL'ETERNITA]

Sayfa 3/47 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri