Sayfa 2/20 İlkİlk 12345612 ... SonSon
99 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Böyle mi Olacaktı? - Bölüm Yorumları

Durum:
    feelingg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni bölüm mükemmel olmuş ellerinize sağlık harikasınız

Beste ile Ezgi sahnesine bayıldım ya harikaydı hahah beste gerçekten çok güzel ağzının payını verdi ezgiye Ezgi de Nasıl duygu sömürüsü yapıyor ya karşısında koskoca beste girgin selder var o yer mi be bu numaraları ne komiksin Ezgi :)
    Nevzatçığımda çok güzel posta koydu Ezgiye ya bu nevzatı çok seviyorum ben bence onun da hayatında biri olmalı
    Seyhan da dul zaten

Defne ve Ece sahnesini de çok beğendim evet ya bir Zaman'lar Ümit Nasıl hoşlanıyordu ondan Defne de bişeyler hissediyordu ki sevgili oldular ama şimdi onun kalbini taşıyor hayat gerçekten çok garip

Defnenin hamile olmasına çok ama çok sevindim
    Mevsime kardeş geliyor
    Hayret senaristler Nasıl bir çocuğa daha karar verdiler herkes çoğalıyor Mümtaz'ım yerinde sayıyor ya adalet mi bu :)

Zübeyir ile Ezginin işbirliği içinde hareket ettiğini düşünüyorum Zübeyir diyor şimdi ortaya çıkma masal acaba doğumdan sonra flan ortaya çıkartıp o süre zarfında da Ezginin hamile olmasını flan mı bekleyecek bu Zübeyir öznurun yanında çalışan adamdan herşey beklenir valla
    Ama öznur yaşıyor mu orası da meçhul bence

Beste ile Özgür 1. Evlilik yıl dönümlerini kutladılar evliliklerinin ilk yılında en çok badire atlatan çift sanırım beste ve özgür :)
    Beste de Nasıl unutmuş hahah tabi ezgiye laf sokmaktan unuttu yıl dönümü flan ah seni seni beste

Son sahne bağa heyecan ve merak uyandırdı masal şimdi Ezgi ile kuzeyin evlendiğini biliyor sinirlinden ya da ben ortaya çıkarsam ne olur düşüncesinden ortaya çıkmayı erteleyecek bence

Yeni bölümü çok merak ediyorum Can'lar

Durum:
    aycn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

1257.Bölüm
    -Masal şaşıp kalmıştır....Bir şey diyemez...
    Ezgi:Bir şey diyecek misiniz yoksa kocamı beklemeyi mi tercih edersiniz...
    Masal:Şey ben.....Acil bir işim var sonra gene gelirim iyi günler...
    Ezgi:Güle güle
    -Ezgi anlam veremez...Masal ağlayarak yolda yürüyordur...
    Masal:Evlenmiş inanamıyorum bunu bana nasıl yaparsın....Hem de bu kadar kısa zamanda...
    -Masal yürürken karşısına bakmaz ve biriyle çarpışır...Dönüp baktığında çarpıştığı kişinin Kuzey olduğunu görür.....Ona öfke dolu gözlerle bakıyordur...Kuzey’de ona bakıyordur ve de karnına....Defne Beste’ye gelmiştir....
    Beste:Hoşgeldin..
    Defne:Hoşbulduk Özgür çıktı mı
    Beste:Çok oluyor çıkalı benim öğleden sonra hastanede işlerim var biraz geç gideceğim o yüzden...Gel otur sen...Çay yapayım
    Defneur çaydan önce sana vermem gereken bir haber var..
    Beste:Gözlerinin içi güldüğüne göre güzel bir habere benziyor..
    Defne:Evet hem de çok güzel...
    Beste:O zaman daha fazla bekletme de çıkar ağzındaki baklayı güzel haberlere hasretiz zaten hadi söyle....
    Defne:Beste...ben hamileyim..
    Beste:Ne inanmıyorum ciddi misin
    -Defne kafa sallar..Beste gülümser ve Defne’ye sarılır..
    Beste:Canım benim çok sevindim....
    Defne:Sen bir de Armağan’ı göreceksin hamileyim diye üstüme titrer oldu bir dediğimi iki etmiyor dün geceden beri
    Beste:O zaten öyleydi Defne yeni bir şey değil kocan seni çok seviyor...Şimdi yeniden baba olacak..Bak ya nereden nereye geldiniz gel bir daha sarılacağım sana
    -Beste Defne’ye tekrar sarılır...Kuzey ve Masal birbirlerinin gözlerinin içine bakıyordur....Kuzey Masal’ın koluna dokunmak ister Masal sert bir şekilde kolunu çeker....
    Kuzey:Şey ben özürdilerim hamilesiniz sanırım iyi misiniz
    Masal:Gayet iyiyim...Yardıma ihtiyacım yok...
    Kuzey:Tamam ama önünüze bakmadan yürüyen sizsiniz yani bu kadar sert ses tonuna gerek yok bence...
    -Masal yumruğunu sıkıyor kendini patlamamak için zor tutuyordur...
    Kuzey:Neyse bebeğiniz iyidir umarım
    -Masal karnını korumacı bir şekilde tutar..
    Masal:.Çok iyi hem de...merak etmeyin..
    -Masal sert ve duygu dolu bir bakış atıp yoluna gider..Kuzey arkasından bakakalmıştır... Beste çay getirir...
    Beste:Al bakalım
    Defne:Sağol..Özgür’de olsaydı iyiydi ikinci kez dayı olacak
    Beste:Evet çok sevinecek
    Defne:Masal geldi aklıma hayatta olsaydı doğumuna çok az bir zaman kalmış olacaktı..Ama malesef kader izin vermedi ayırdı onu bizden bebeğiyle birlikte...Kuzey’de o gerizekalıyla evli.
    Beste:Ben dün ona bayağı bir haddini bildirdim.
    Defne:Ne yaptın?
    Beste:Bu soruyu ne yapmadın diye sormalısın bence
    Defne:Anlat o zaman
    Beste:Basbayağı girdim lokantaya müşteri gibi oturdum ve onu kendime bir güzel hizmet ettirdim laflarımı da bir güzel soktum..Nevzat’ta arkadan sessiz sessiz güldü..
    Defne:Kendini Masal’ın yerine geçti falan sanıyor ona tahammül edemiyorum
    Beste:Asla olamayacağını bence anlamıştır artık. Dün bayağı bir ayar verdim çünkü Kuzey’in de umrunda değil zaten bunu da açık açık söyledim.
    Defne:Ne olursa olsun Kuzey’in yaptığı şey affedilir gibi değil..
    Beste:Neyse tamam kapatalım artık bu konuları sen doğacak bebeğine odaklan bence
    Defne:Seninde artık anne olma zamanın gelmedi mi Beste onca şey yaşadın bence harika bir anne olursun
    Beste:Bilmiyorum Defne bir kere aldırdım bir kere düşük yaptım açıkçası korkuyorum ya gene bir şey olursa diye
    Defne:Bence bırak artık geçmişi sonuçta artık Özgür’le evlisin sevdiğin adamlasın..Önünüzde de uzunca bir hayat var bunları düşün çok şükür kötü günleri de atlattınız..
    Beste:Akşam bana evlilik yıldönümümüz için çok güzel sürpriz hazırlamış ben de salak gibi unutmuşum ama onu bile önemsemedi biliyor musun
    Defne:Önemsemez tabi çünkü seni tanıyor son bir yılda çok ağır şeyler yaşadın delirdiğini düşündün babanı kaybettin bunlar kolay şeyler değil
    Beste:Özgür’e sahip olduğum için çok şanslıyım kaybettiğimiz yıllar için kendime kızıyorum..
    Defne:Boşver artık oldu bitti bence artık sizin de anne baba olma vaktiniz geldi bir düşünmeye başlayın derim.
    -Kuzey lokantaya gelmiştir...Aklı az önce karşılaştığı ama bilmediği Masal’ın bakışlarındadır...
    Ezgi:Hoşgeldin
    Kuzey:Hoşbulduk
    Ezgi:Ödedin mi faturaları
    Kuzey.Evet
    Ezgi:İyi bari...Ama sen pek iyi görünmüyorsun hayırdır bir şey mi oldu
    Kuzey:Yok bir şey..
    Ezgi:Özürdilerim Kuzey
    Kuzey:Of ne saçmalıyorsun gene Ezgi ya
    Ezgi:Bir şeyin olsa bile benimle paylaşacak kadar umrunda değilim ne de olsa dimi dün zaten Beste’de dalga geçer gibi söylemişti umrunda bile değilsin diye
    Kuzey:Ezgi ne zaman bana Beste ve Defne’yi şikayet etmekten vazgeçeceksin ne bekliyorsun benden söyler misin zaten bana karşı cephe almış durumdalar ki kendilerince çok da haklılar onlar Masal’ın kardeşleri sayılırdı ve seni sevmiyorlar olay bu sen de ona göre tavrını koy muhattap olma bitsin gitsin yeter artık ben bunları duymak istemiyorum
    Ezgioğru sen hatanın bedelini benimle evli kalarak ödüyorsun zaten
    Kuzey:Yeter artık Ezgi akşam evde tartıştık burası lokanta şu an kimse yok ama her an müşteri gelebilir burada da tartışmak istemiyorum izninle mutfağa geçiyorum
    -Kuzey mutfağa giderken Ezgi seslenir..
    Ezgi:Az önce bir kadın geldi seni sordu
    Kuzey:Bir kadın mı nasıl bir kadın
    Ezgi:Bilmiyorum incelemedim...Ama tuhaftı Kuzey beyi arıyorum ona söyleyeceklerim var dedi ben de faturaları ödemeye gittiğini söyledim...Beklemek istemezse bana da söyleyebileceğini söyledim ama birden acil işim var dedi gitti...Dediğim gibi tuhaftı daha önce buralarda hiç görmemiştim...Belki gene gelir..
    Kuzey:İyi mutfakta işlerim var rahatsız etmezsen sevinirim
    -Kuzey mutfağa gider..Ezgi sinir olmuştur...Zeynep Ecelerin kapısını çalar..Kapıyı Narin açar...Zeynep’i karşısında görünce şaşırır..
    Narin:AA Zeynep abla
    Zeynep:Merhaba Narin nasılsın
    Narin:İyiyim iyiyim de hayırdır anneme geldiysen evde yok
    Zeynep:Yok ben sana geldim canım seninle konuşmaya
    Narin:Evde olduğumu nereden biliyorsun
    Zeyneperin bugününün boş olduğunu söyledi sanırım ders programını takip etmiş
    Narin:Seni o mu gönderdi yani
    Zeynep:Hayır beni o göndermedi sadece konuştuğumuzda haftaın bugünü okulda olmadığını söyledi ben de şansımı deneyip kapını çalayım dedim iyide etmişim biraz konuşalım mı
    Narin:Bence konuşacak bir şey yok Zeynep abla
    Zeynep:Bence var...Narin hem de çok şey var...Hadi hazırlan çıkalım hava da fena değil bir yerde oturup sohbet edelim kırma beni...
    Narineki bekle o halde
    -Masal üzgün bir şekilde Zübeyir’in evine döner..Zübeyir onu karşılar.
    Zübeyir:Masal nereye gittin sen gerçekten bir daha gelmeyeceksin sandım..
    Masal:Kuzey’e gittim
    Zübeyir:Karşısına çıktın mı yani
    Masal:Evet
    Zübeyir:Allah kahretsin bana inanmıyorsun dimi sırf seni yanımda tutmak için yalan söylediğimi düşünüyorsun..Öznur’un yaşadığına inanmıyorsun
    Masal:Zübeyir tamam..
    Zübeyireki o halde bunu sana ıspatlayacağım bekle burada
    -Zübeyir arka odaya gider..Masal kanepeye oturur başını ellerinin arasına alır...Zübeyir elinde bir dosya ile geri gelir...
    Zübeyir:Bak..
    Masal:Bunlarda ne?
    Zübeyir:Öznur’un sahte kimlikle ülkeden çıkış yaptığına dair belgeler.Bak resmine gözlük ve peruk takmış..Bunlarda uçak biletlerinin bir kopyası havayolunu arayıp istedim..İstersen arayalım bu tarihlerde çıkış yaptığını kendin duy..
    Masal:Zübeyir tamam...
    Zübeyir:Bak Masal evet sana karşı duygusal hisler besliyorum seni bu yüzden kurtardım ve evet yanımda kalmanı da istiyorum ama sana yemin ederim ki bunun için böyle bir yalan kurgulayacak kadar şerefsiz değilim...Öznur ölmedi kendini öldü gösterdi ve şu an her neredeyse Kuzey’i izliyor sen ortaya çıkarsan yarım bıraktığı işi bitirmek de çekinmez..Kendini düşünmüyorsan karnındaki bebeğini düşünün doğumuna ne kaldı şurada...Abini düşün aileni düşün...
    Masal:Zübeyir tamam yeter dedim yeter kapat bu konuları artık!!!
    Zübeyir:Sen neden sinirlisin Kuzey’e kim olduğunu söyledin mi?
    Masal:Hayır söylemedim çünkü Kuzey evlenmiş hem de çocukluk arkadaşı olan benim de yangından bir gün önce tanıdığım lokantada çalışan Ezgi ile evlenmiş..
    -Zübeyir şaşırmıştır...
    Zübeyir:Evlenmiş mi bu kadar kısa bir zamanda mı yani
    Masal:Evet evlenmiş bu yüzden de kim olduğumu söyleyemedim..
    Zübeyir:Ama bu nasıl olur
    Masal:Bilmiyorum tek bildiğim çok şaşkın ve de üzgün olduğum hani o diğerleri gibi değildi mükemmel erkekti bu kadar mıydı yani hala aklım almıyor...
    Zübeyir:Sen onları nasıl gördün sarmaş dolaş falan mı?
    Masal:Hayır lokantaya gittiğimde Kuzey yoktu Ezgi’ye Kuzey’i sordum o da bana söyleyebilirsiniz ben karısıyım dedi..Sonra çıkışta Kuzey’le çarpıştım içimdeki öfkeyi kusmamak için kendimi zor tuttum ama bir şekilde buraya geldim işte
    Zübeyir:Bende çok şaşırdım Kuzey seni çok seviyordu bunun için annesini karşısına aldı...Belki de evlenmemişlerdir yani Ezgi sana öyle söylemiştir olamaz mı
    Masal:Neden böyle bir yalan söylesin ki hem sen neden beni teselli etmeye çalışıyorsun sevinmen gerekmez mi
    Zübeyir:Bak Masal evet seni seviyorum ama senin de Kuzey’i sevdiğini biliyorum ortaya çıkmanı istemiyorum çünkü Öznur çok tehlikeli ama her şeyi öğrenmeden hüküm verme derim...Belki de bir yalandan ibarettir..Ama..
    -Zübeyir Masal’ın elini tutar..Masal anlam veremez..
    Zübeyir:Kuzey benim için bitti dersen bütün bunlar doğruysa ben seninle evlenmeye çocuğuna da baba olmaya hazırım...
    -Masal şaşırmıştır...
    Masal:Evlenmek mi sen ne dediğinin farkında mısın ben yaşamıyorum ki bir ölüyüm..
    Zübeyir:Evet Masal öldü belki...
    -Zübeyir cebinden Masal için çıkarttığı sahte kimliği çıkartır...
    Zübeyir:Ama Bihter yaşıyor yeni bir yüzle....
    Masal:Sen bana yeni kimlik mi çıkardın?
    Zübeyir:Evet çünkü ihtiyacın olacaktı...Bak buradaki adın Bihter Karlı.Sen sadece karar ver ben beklerim...
    -Zeynep ve Narin bir cafede oturmuşlardır...
    Narin:Seni dinliyorum Zeynep abla ne konuşacaksın benimle
    Zeynep:Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki buraya geldiğimden Derin’in haberi yok.
    Narin:Yani..
    Zeyneperin sana karşı bir şeyler hissediyor Narin hem de uzun zamandan beri
    Narin:Biliyorum bana duygularını söyledi ama ben...
    Zeynep:Red ettin biliyorum
    Narin:O zaman benimle ne konuşacaksın
    Zeynep:Ben senin de Derin’e karşı boş olmadığını düşünüyorum Narin o yüzden seninle konuşmak istedim.
    Narin:Öyle olsa teklifini kabul ederdim ama..
    Zeynep:Hiç iyi rol yapamıyorsun yanakların kıpkırmızı oldu bile
    Narin:Zeynep abla sen aramızı yapmaya falan mı çalışıyorsun anlamadım ben
    Zeynep:Hayır tatlım sadece senin neden duygularını saklamaya çalıştığına anlam veremiyorum
    Narin:Bir şey sakladığım falan yok benim
    Zeynep:O yüzden mi Derin’i arkadaşından kıskandın sevgili olduklarına inandın Derin’e laf sokup durdun söyler misin bir ilgin yoksa neydi tüm bunlar
    -Narin cevap veremez..
    Zeynep:Bak cevap veremiyorsun işte eğer amacın naz yapıp Derin’i peşinden koşturmaksa baştan söyleyeyim böyle yaparak onu üzersin ayrıca fazla naz aşık usandırır diye de bir laf vardır...
    Narin:Hayır öyle bir amacım yok
    Zeynep:O zaman?
    Narin:Ben daha önce hiç ilişki yaşamadım.. O yüzden korkuyorum çekiniyorum nasıl davranacağımı bilemiyorum
    -Zeynep güler..
    Narin:Neden gülüyorsun komik bir şey mi var
    Zeynep:Tüm mesele bu mu yani
    Narin:Evet..
    Zeynep:Tatlım Mümtaz abin benim 4. 5. sevgilim falan mı oldu sanıyorsun
    Narin:Öyle değil mi yani
    Zeynep:Hayır yani ilk aşkım değil evet ondan önce platonik hoşlandıklarım elbet oldu ama ilişki olarak ilk Mümtaz’la yaşadım ve şimdi evliyiz..Hem Derin’de senden farklı değil ki belli ki çocukluktan beri bir ilgisi var sana karşı şimdi aynı üniversitede karşılaşınca da gün yüzüne çıktı..
    Narin:Ya sonunda üzülürsem mutsuz olursam pişman olursam
    Zeynep:Bunu denemeden bilemezsin ki bak ben Derin’e kefilim belliki sana bayağı bir abayı yakmış seni üzmeyecektir..Bence sen de onu mutlu edersin
    -Narin düşüncelidir....Defne evdedir..Armağan’da eve gelmiştir..Eli Defne’nin karnındadır..
    Armağan:Aşkım tekme atmıyor bu ya
    Defneaha kaç aylık o Armağan ne tekmesi
    Armağan:Bir an önce doğsun istiyorum ya
    Defne:Bana bak o doğunca Mevsim’in pabucunu dama atmayacaksın dimi
    Armağanefne neler diyorsun allah aşkına ben öyle şey yapar mıyım ikisini de eşit seveceğim hatta bundan sonra bir tane daha mı yapsak
    Defne:Yok artık evde çocuk sürüsü gezsin istiyorsun herhalde
    Armağan:Bence hiç fena fikir değil ne güzel kocaman bir ailemiz olur işte..
    -Defne güler..Armağan onu öper..
    Armağan:O kadar kötü gün yaşadık ama bak gene bir aradayız mutluyuz büyüyoruz..
    Defne:Evet ben de böyle düşünüyorum hala da inanamıyorum öleceğimi düşünürken Ümit’in kalbi bana hayat verdi ve şimdi içimde yeni bir canlı daha büyüyor..
    Armağan:Ben sana dedim dimi birlikte olduktan sonra aşamayacağımız şey yok yeter ki inanalım
    Defne:Haklısın aşkım iyiki varsın
    -Birbirlerine sarılırlar....Masal Mümtaz’ın evinin sokağına gelmiştir...
    Masal:Allahım ne yapıyorum ben ya abimin karşısına çıkıp ben Masal’ım mı diyeceğim..
    -Sonunda Mümtaz apartmandan çıkar ve yürümeye başlar...Masal abisini uzun zamandan sonra görünce kötü olur....
    Masal:Abi...abiciğim ne kadar da uzun zaman olmuş...Ne olmuş sana böyle...
    -Beste hastane odasında bir çocuğu muayene ediyordur...
    Besteerin derin nefes al bakayım...Tamam...Şimdi bir de kocaman A yap bakayım....Aferim sana...Tamamdır...Boğazlarını üşütmüşsün..
    Kadın:Bu ara çok soğuk su içti doktor hanım o kadar ikaz etmeme rağmen
    Çocuk:Ya anne şikayet etme beni
    -Beste güler..
    Beste:Bu yaştaki çocuklarda oluyor malesef böyle şeyler..Ama biraz da üşütmüşüz sanırım..Sıkı giyinmiyoruz galiba ha
    Kadın:Hava değişimi var bu ara o kadar diyorum montunu hırkanı giy diye ama dinleyen yok malesef
    Besteemek ki neymiş bundan sonra kendimize dikkat ediyormuşuz..Annemizi dinliyormuşuz.Ben boğaz spreyi antibiyotik ve ateş düşürücü yazdım bunlar iyi edecektir delikanlıyı...
    Kadın:Teşekkür ederiz doktor hanım
    Beste:Rica ederim iyi günler
    -Kadın ve oğlu çıkar..Sonra içeri telaşlı bir halde hemşirelerden biri girer..
    Hemşireoktor hanım!!
    Beste:Neler oluyor?
    Hemşire:Acil durum hademelerden biri kazan dairesini temizlerken gaz kaçağı olmuş sanırım düşmüş bayılmış orada..Şimdi oradan geliyorum..Müdahele edilmesi gerekiyor..
    Beste:Neler diyorsun sen kilitli falan mı kalmış
    Hemşire:Hayır sanırım kendince kapamaya kalkmış o sırada da bayılmış işte..
    Beste:Hemen geliyorum sen müdahele odasını hazırlat ve acil müdahele ekibini çağır..
    Hemşire:Tamam..
    -Beste derhal kazan dairesine girer duman altı olmuştur...
    Beste:Öhö öhö...Ne olmuş buraya böyle.....Veli bey...
    -Beste hademenin yanına giderken ayağı bir şeye takılır ve yere düşer o sırada kapı kapanır....Hademeye kendince ilk müdaheleyi yapmaya çalışır...
    Beste:Veli bey kendinize gelin ben doktor Beste iyi olacaksınız....
    -Beste oradaki bir şeylerle gaz kaçağını kapamaya çalışır..Bir taraftan da öksürüyordur...
    Beste:Öhö öhö.....
    -Beste hademeyi kaldırıp kolunu omzuna atarak kapıya gider..Ancak kapı kilitlenmiştir...
    Beste:Bu kapı açılmıyor..
    -Beste hademeyi yere yatırır ve kapıyı açmaya çalışır...
    Beste:Açılmıyor allah kahretsin!!!.İmdatt!!! yardım edin kilitli kaldık zehirleniyoruz kapı açılmıyor...
    -Beste öksürüyor ve zor ayakta duruyordur...Sonunda dayanamaz ve o da yere düşer....
    1257.Bölüm sonu

Durum:
    aycn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

1258.Bölüm
    -Beste kazan dairesinde gazların içinde bayılıp kalmıştır...Hemşire sedye ekibiyle birlikte gelir ancak kapıyı kapalı görür..
    Hemşire:Kapı kapanmış..
    -Açmaya çalışır.Ama kitlenmiştir...
    Hemşire:Olamaz kitlenmiş....Beste hanım içeride misiniz duyuyor musunuz beni Beste hanım....
    -Beste kapının önünde baygındır hiçbir şey duymuyordur...
    Görevli:Anahtarı yok mu açabileceğimiz
    Hemşire:Var tabi olamaz ya nasıl kapandı bu kapı böyle...Kesin doktor hanımda bayıldı kaldı içeride...Ben anahtarı alıp geleyim..Diğer hekimlere de haber vereyim
    -Mümtaz deniz kenarına gelmiş bir bankta oturuyordur..Martılara simit atıyordur...Masal onu uzaktan izliyordur..Yanına gidip gitmeme konusunda kararsızdır..
    Masal:Abim...ne olmuş sana böyle nasıl da çökmüşsün...Şimdi karşına çıksam ölmedim ben yaşıyorum Masal’ım desem ne yaparsın kimbilir..
    -Masal cesaretini toplar ve sahile Mümtaz’ın yanına gider...Mümtaz bankta oturuyordur..Masal Mümtaz’ın gözlerinin içine bakıyordur...Mümtaz’da onu fark eder...Sanki tanıdık biriymişçesine o da Masal’ın gözlerine bakar....Hemşire başhekimin toplantı odasına pat diye girer...
    Başhekim:Toplantıda olduğumuzu biliyor olmalısın
    Hemşire:Biliyorum efendim ama acil bir durum var alt kattaki kazan dairesinde doktor Beste hanım ve hademelerimizden biri kilitli kaldı üstelik gaz kaçağı var...
    Başhekim:Aman allahım bu bir felaket!!!
    -Hastaneye yeni gelen doktorlardan Asu hemen duruma müdahele etmek ister..
    Asu:Ne diyorsunuz siz hemen inelim o halde....Acil müdahele gerekebilir...
    -Asu hemşire ile birlikte kazan dairesine iner...Hemşire anahtarla elleri titreyerek kapıyı açar..
    Asu:Sakin ol lütfen...
    -Beste ve hademe yerde baygın yatıyordur...Asu Beste’yi görür görmez tanır...
    Asu:Aman allahım Beste....
    Hemşire:Tanıyor musunuz
    Asu:Evet yurtdışından arkadaşım...
    -Asu hemen hem Beste’nin hem de hademenin nabzına bakar.....
    Asu:Nabız yavaşlamış acil müdahele gerekiyor...
    -Asu eliyle Beste’nin ve hademenin kalbine masaj yapar....Sonra çantasından şırınga çıkarır ve ikisine de göğsünden iğne yapıp adrenalin uygular..Beste’de hademede gözlerini açar...
    Asu:İşte oldu....Hadi sedyelere koyup müdahele odasına götürün şimdi..
    -Görevliler Beste ve hademeyi sedyelere koyup yukarı çıkarırlar...Asu’nun bu davranışı başhekimin ilgisini çeker.
    Başhekim:Aferim sana Asu tam bir doktor gibi davrandın..
    Asu:Bunun için yıllarca okumadım mı zaten...Beste ile aynı hastanede çalışacağım için de mutlu oldum çok severdim kendisini
    Başhekim:O da en az senin kadar mesleğinde başarılı ve de hassas bir doktor zaten hademeyi kurtarmak için kimseye söylemeden buraya inmesi de bunun kanıtı bu hastanenin sırtı artık siz varken yere gelmez
    -Asu gülümser..Yukarı çıkarlar...Mümtaz ve Masal halen birbirlerine bakıyorlardır...
    Masal:Af edersiniz oturabilir miyim
    Mümtaz:Tabi buyurun lütfen.
    -Masal gergince banka oturur..
    Masal:Martılar ne güzel dimi
    Mümtaz:Evet çok seviyorum onlara simit atmayı
    Masal:Bende severim..Bir dakika
    -Masal yandaki simitçiden bir simit alır...
    Masal:Bir simit verir misiniz teşekkürler....
    -Masal tam yeniden oturacakken kestaneci geçer.....
    Masal:AA kestaneci bir dakika durur musunuz lütfen..
    -Masal kestane alırken Mümtaz hüzünlenir...
    Masal:İşte geldim kestanede aldım geçerken görünce dayanamadım çok severim ister misiniz sizde..
    Mümtaz:Yok sağolun size afiyet olsun
    Masal:İyi misiniz kötü oldunuz sanki birden..
    Mümtaz:Benim rahmetli kardeşimde kestaneyi çok severdi...O geldi aklıma birden
    -Masal’da kötü olur ağlamamak için kendini zor tutuyordur...Hemen kestaneyi çantasına koyar..
    Masal:O zaman hemen kaldırıyorum çok özürdilerim
    Mümtaz:Hayır özürdileyecek bir şey yok sonuçta kardeşimin sevdiği şeyleri seven pek çok insan var bu hayatta hepsinden kaçamam buna artık alışmam lazım
    Masal:Kardeşinizi çok mu özlüyorsunuz?
    Mümtaz:Hem de nasıl şu an hayatta olabilirdi..
    -Mümtaz Masal’ın karnına bakar..
    Mümtaz:Hamile misiniz?
    Masal:Evet doğumuna az bir zaman kaldı
    Mümtaz:Ne tesadüf kardeşim de hamileydi ve hayatta olsaydı o da doğum aşamasında olacaktı ama bu zalim hayat onu da bebeğini de erkenden aldı..En kötüsü de kocası her şeye neden olan o kocası olacak herif hiçbir şey olmamış gibi hayatına devam ediyor inanabiliyor musunuz?
    Masal:Hayatına devam ediyor derken hiç üzülmedi mi yani...
    Mümtaz:Üzüldüğünü söylüyor ama neye yarar kardeşimin kırkı çıkmadan ölümünden birkaç gün sonra başkasıyla evlendi söyler misiniz bu nasıl sevgi nasıl aşk...Güya çok seviyordu kardeşimi hatta çok gururlu adamı oynuyordu...Ama gördük ne olduğunu işte
    -Masal duyduklarına inanamıyordur..
    Masal:Tamam sakin olun lütfen belli ki çok kızmışsınız haklısınız da...Kardeşinizi çok özlüyorsunuz ama kendinizi bırakmayın eminim sizi böyle görse çok üzülürdü
    -Masal Mümtaz’ın elini sıkar...Mümtaz ona gülümser...
    Mümtaz:Neden bilmiyorum ama size karşı tuhaf bir yakınlık hissettim ben aşağı yukarı kardeşimle aynı yaşlarda olmalısınız hamilesiniz de....
    -Masal çok kötü olmuştur...
    Mümtaz:O kocası olacak herifin mutlu olmaması için her gün dua ediyorum onun o psikopat annesi yüzünden hem kardeşim hem de kardeşimden farksız kuzenimi toprağa verdim...
    Masal:Gerçekten bu kadar kötü biri mi kardeşinizin kocası yani bu tarafını kardeşiniz hayattayken hiç mi göstermemiş.
    Mümtaz:Eğer kardeşimi gerçekten sevseydi daha kırkı çıkmadan iş yerinde çalışan kızla evlenir miydi sizce onu geçtim ölümünden 3 gün sonra onunla yatar mıydı...Resmen kardeşime de hatırasına da ihanet etti...Bir de gururlu asi insanı oynuyordu..Halbuki kardeşim onu ne kadar da sevmişti bu kez gerçekten aradığı mutluluğu bulduğuna inanmıştı...Hayatına giren her erkek üzdü onu Kuzey’in farklı olduğuna inanmıştı şimdi mezarında kemikleri sızlıyordur..
    -Masal duydukları karşısında şok olmuştur...
    Mümtaz:Size karşı bir yakınlık hissettiğim için bunları anlattım...Kardeşime o kadar benzettim ki sizi izin verirseniz size sarılabilir miyim..
    -Masal ağlamaya başlar ve kollarını açar...Mümtaz kardeşi olduğunu bilmeden Masal’a sarılır..Masal’da hasretle abisine sarılır...Beste müdahele odasındadır..Burnunda oksijen tüpü vardır...Başında da başhekim..Gözlerini açar..
    Beste:Başhekimim..
    Başhekim:Geçmiş olsun Beste ucuz atlattın..
    Beste:Ben en son kazan dairesindeydim hademeyi kurtarmaya çalışıyordum..
    Başhekim:Merak etme o gayet iyi onu kurtaracağım diye az kalsın sen de gidiyordun ama aferim sana doktor olmak bunu gerektirir...
    Beste:Evet kapı kapandı ve kilitli kaldık...
    Başhekim:Senin hayatını kimin kurtardığıı öğrenmek istersin sanırım yani ilk müdaheleyi yapanın...Gazların içinde nabzın yavaşlamıştı...
    Beste:Kim kurtardı beni?
    -İçeri Asu girer...Beste onu görünce şaşırır..
    Asu:Geçmiş olsun Beste dünya ne kadar küçük öyle değil mi
    Beste:Asu sen misin gerçekten..
    Asu:Evet canım artık bu hastanedeyim...
    Beste:Öyle mi hayırlı olsun...Hayatımı sen mi kurtardın
    Asu:Yapmam gerekeni yaptım diyelim
    Başhekim:Evet Beste, Asu hanım kazan dairesinde kilitli kaldığınızı duyar duymaz aşağıya indi ve ikinizede adrenalin uyguladı..Sizin gibi doktorlar olduğu sürece bu hastanenin sırtı yere gelmez..Neyse ben çıkayım artık bu arada eşine haber verdik.Gelmek üzeredir..Bu gece müşade altında kalman gerekiyor..Yarın çıkarsın
    Beste:Sağolun hocam
    -Başhekim çıkar...
    Beste:Sanada teşekkür ederim hayatımı kurtardın
    Asu:Yorma kendini..Artık buradayım bol bol hasret gideririz.EE Mithat ne yapıyor..
    Beste:Ben ondan ayrıldım Asu...
    Asu:Ayrıldın mı
    Beste:Evet gerçekten sevdiğim adamla hayatımı birleştirdim iyiki de öyle yapmışım neyse şimdi bunları konuşmak istemiyorum Özgür’ün yanında ondan bahsetmezsen sevinirim.
    Asu:Tamam canım nasıl istersen önemli olan senin mutlu olman....
    -Özgür gelir ve hemen Beste’ye sarılır..
    Özgür:Beste aşkım....
    Besteur yavaş iyiyim merak etme
    Asu:Hastamızı yormayalım lütfen bu gece buradasınız..
    Beste:Bu arada Asu benim yurtdışından arkadaşım..Tesadüf ki bu hastanede işe başlamış hayatımı da o kurtardı
    Özgür:Öyle mi memnun oldum ve teşekkür ederim karımı kurtardığınız için
    Asu:Bizim görevimiz hayat kurtarmak zaten neyse ben çıkayım artık bir şey olursa çağırırsınız...
    Beste:Tekrar sağol
    -Asu gülümseyip çıkar...Özgür Beste’nin saçını okşar elini öper..Beste gülüyordur...Akşam olmuştur....Masal üzgün bir şekilde Zübeyir’in evine gelmiştir...Oturuyordur..Konuşmuyordur....Mümtaz’d an duyduklarını sindirmeye çalışıyordur...
    Masal:Bu kadar mıydı gerçekten sevgin Kuzey...Hani sen farklıydın beni gerçekten ben olduğum için sevmiştin..Ben öldükten hemen sonra başka bir kadının yatağına nasıl girebildin...
    -Masal karnını tutar....
    Masal:Hayır sen beni de bu bebeği de hak etmiyorsun....
    -Zübeyir gelir..
    Zübeyir:İyi misin geldiğinden beri bir sessizsin..Nereye gittin
    Masal:Abime gittim
    Zübeyir:Kim olduğunu söyledin mi yoksa
    Masal:Hayır...Söylememek için çok direndim emin ol....Bir yabancı gibi oturdum sohbet ettim abimle o kadar çökmüş ki benden sonra...
    Zübeyir:Ne konuştun peki
    Masal:Kuzey’in evliliği hakkında..Abimden duymam gereken her şeyi duydum...Bundan sonra Kuzey diye biri benim için yok ve onun da benim yaşadığımdan haberi olmayacak..O ne beni ne de karnımdaki çocuğu hak etmiyor çünkü...
    Zübeyir:Abin sana ne anlattı Masal böyle öfke dolmuş gözlerin
    Masal:Ne önemi var o da hayatıma giren diğer erkekler gibiymiş işte dahası mı var..Zaten Öznur yüzünden ortaya çıkıp çıkmama konusunda kararsızdım ama artık emin oldum bundan sonra Masal olamam...
    Zübeyir:Yani..
    Masal:Evet teklifini kabul ediyorum seninle evleneceğim...
    -Zübeyir gülümser...
    Masal:Ama benden bir şey bekleme duygusal bir karşılık yani bundan sonra sadece doğacak çocuğum için yaşayacağım her şey onun için...
    Zübeyir:Tamam sen nasıl istersen....Ben seni gerçekten seviyorum Masal ömrümün sonuna dek seni beklerim...Zaten seni bu kadar çok sevmesem bebeğinin kürtajını....
    -Zübeyir birden elini ağzına getirir...Masal şaşırmıştır....
    Masal:Ne diyorsun sen ya ne kürtajı
    Zübeyir:Bir şey demedim boşver..
    Masal:Hayır dedin....Ağzından kaçıracaktın tuttun kendini bebeğimin kürtajıyla senin ne alakan var aman allahım yoksa.....
    Zübeyir:Evet Masal kürtajı engelleyen de bendim....
    Masal:Vay be sana ne çok şey borçluyum hayatımı ve bebeğimin hayatını...Ama merak etme evleniyorum işte seninle...
    Zübeyir:Ben o amaçla söylemedim Masal
    Masal:Tamam neyse ne git nikah gününü al bebeğim doğdu doğacak bir an önce evlenelim...Ben yatıyorum iyi geceler
    -Masal gider..Zübeyir düşüncelidir..Ertesi gün olmuştur...Kuzey lokantanın deniz gören tarafıbda denize bakıyordur....Elinde Masal’ın fotoğrafı vardır...
    Kuzey:Seni çok özlüyorum aşkım...Belki beni bir yerlerden görüyorsun Ezgi’yle evlendim diye kızıyorsun bana ama inan ben de böyle olsun istemedim sen beni affetsen bile ben kendimi af edemiyorum....yaptığım hatanın bedelini de her gün sensizlikle ölerek ödüyorum.....Birileriyle konuşmaya ihtiyacım var Özgür...
    -Kuzey telefonu çıkarıp Özgür’ü arar..Özgür hastanede Beste’nin yanındadır...
    Özgür:Efendim Kuzey..
    Kuzey:Özgür merhaba nasılsın ne yapıyorsun bugün
    Özgür:Beste dün hastanede ufak bi kaza geçirmiş onun yanındayım akşama doğru çıkacağız
    Kuzey:Kaza mı ne kazası geçmiş olsun yapabileceğim bir şey var mı?
    Özgür:Yok kazan dairesinde gaz kaçağı varmış orada gaza maruz kalmış sadece ama iyi şimdi çok şükür...İlk müdaheleyi yeni gelen bir doktor yapmış
    Kuzey:Hay allah ya ben geleyim o zaman yani Beste beni gördüğüne pek sevinmez..
    Özgür:Olur mu öyle şey ya gel tabi sen bizim arkadaşımızsın bekliyoruz
    Kuzeyeki o zaman görüşürüz
    -Telefon kapanır..
    Beste:Ne dedi Kuzey
    Özgür:Ne yapıyorsun dedi bende senin burada olduğunu söyleyince gelmek istedi hayır diyemedim haliyle
    Beste:Gelmese de olurdu da neyse
    Özgür:Aşkım yetmedi mi artık ya onun için kolay mı zaten her gün sevmediği bir kadınla aynı evde iş yerinde
    Beste:Bunu o kadınla evlenmeden önce düşünecekti neyse bu konuları konuşmayalım
    Özgür:Bencede sen iyi olmaya bak
    -Özgür Beste’ye sarılır...Kuzey lokantaya gelir...Montunu alır..
    Ezgi:Kuzey nereye gidiyorsun?
    Kuzey:Beste hastanede gaza maruz kalmış ziyarete gidiyorum
    Ezgi:Gaza mı maruz kalmış
    Kuzey:Of Ezgi şimdi sana bunu anlatamam ama iyiymiş müdahele etmişler..
    Ezgi:Anladım ben de gelsem seninle bir geçmiş olsun desem
    Kuzey:Onların seni sevmediğini biliyorsun şimdi gelirsen gerginlik çıkacak bunu mu istiyorsun
    Ezgi:Evet biliyorum onların bana yaptıkları hayvanca muammelelere rağmen ben insanlığımı göstermek istiyorum sadece
    Kuzey:Gerek yok Ezgi sen burada kal..Ben dileklerini iletirim görüşürüz
    -Kuzey lokantadan çıkar..Ancak Ezgi onu takip edecektir..
    Ezgi:Üzgünüm ama bu kez seni yalnız göndermeyeceğim
    -Masal Zübeyir’in evinde pencereden bakıyordur..Zübeyir gelir...
    Zübeyir:Masal...
    Masal:Aldın mı nikah günümüzü
    Zübeyir:Evet bir saat sonra evleniyoruz
    Masal:Bir saat sonra mı bu kadar çabuk nasıl oldu?
    Zübeyir:Yıldırım nikahı diye bir şey var memur eve gelecek...Hazırlansan iyi olur..
    Masal:Tamam hazırlanırım hemen....
    Zübeyir:Masal yemin ederim benimle evlen diye yapmadım sana bunca iyiliği beni yanlış anlamanı istemiyorum ben seni gerçekten seviyorum
    Masal:Bu konuyu konuşmaya gerek yok Zübeyir tamam..Ama benden seni sevmemi bekleme çünkü ben birilerini sevme limitimi fazlasıyla doldurdum...Bundan sonra sadece oğluma vereceğim sevgimi
    -Masal odaya gider...Beste hastanede odasındadır..Nil’de gelmiştir..Özgür’de oradadır...
    Beste:Neden buraya kadar yoruldun Nil abla gayet iyiyim ben çıkacağım zaten akşam
    Nil:Olur mu öyle şey sen halamın eniştemin emanetisin bizlere tabiki de geleceğim
    Beste:İyiki varsınız...
    Nil:Ahmet geliyor arada soruyor seni
    Beste:Bu konu hakkında konuşmak istemiyorum ilgilenmiyorum
    Nileki nereye kadar sürecek bu durum Beste ne olursa olsun siz kardeşsiniz et tırnaktan ayrılır mı
    Beste:Ben değil o yaptı her şeyi...Bunu sizde biliyorsunuz....
    Nil:Biliyoruz ama..
    Beste:Tamam lütfen konuşmak istemiyorum hastanede olduğumu söylemedin umarım
    Nil:Yok söylemedim
    Beste:İyi...
    -Defne gelir...Hemen Beste’ye sarılır...
    Defne:Beste canım...
    Beste:Hoşgeldin Defne
    Defne:İnanmıyorum sana ya ne işin vardı kazan dairesinde
    Beste:Hayat kurtarmak için gittim ama olan bana oluyordu az kalsın
    Nil:Neyseki şimdi gayet iyi arkadaşı kurtarmış Beste’yi
    Defne:Arkadaşı mı
    Nil:Evet yurtdışından arkadaşım bu hastanede göreve başlamış da..
    -Kapı açılır bu kez gelen Kuzey’dir...Defne Kuzey’i görünce sinirlenir...
    Kuzey:Merhaba...
    Özgür:AA hoşgeldin Kuzey
    Kuzey:Hoşbulduk ben duyunca dayanamadım gelmek istedim geçmiş olsun Beste
    Beste:Sağol...
    Defne:Buranında havası kaçtı birden sanki...
    Özgürefne!!!
    Kuzey:Sorun değil Özgür böyle tepkilerle karşılaşacağımı bilerek geldim ben iyi misin Beste nasılsın..
    Beste:Gayet iyiyim merak etme..
    Özgür:Kafeteryaya inelim mi Kuzey biz
    Kuzey:Olabilir
    Özgür:Hadi o zaman aşkım biz aşağıdayız
    Beste:Tamam
    -Özgür ve Kuzey odadan çıkarlar...
    Defne:Özgür’de ne diye hala görüşüyor şununla anlamıyorum....
    Nil:Sakin ol Defne arkadaşı sonuçta
    Beste:Bencede sakin ol bebeğin hissetmesin
    Nil:Bebek mi sen hamile misin Defne
    Defne:Evet hamileyim kızıma bir kardeş geliyor..
    Nil:Çok sevindim gel bir sarılayım sana
    -Nil ve Defne sarılırlar...
    Defne:Sağol...
    -O sırada odaya Ezgi girer..Defne’de Beste’de şaşırır..
    Defne:Senin burada ne işin var ya...
    Ezgi:Hemen celallenmeyin...Kuzey’den duydum Beste’nin gaza maruz kaldığını bir geçmiş olsuna geleyim dedim Kuzey nerede bu arada
    Nil:Özgür’le cafeye indiler..Sen ondan ayrı geldin galiba
    Defne:Tabikide ayrı gelmiştir..Kuzey bunu buraya gelirken yanında getirecek değil....Hoş zaten hep ayrı gayrı takılıyorlar ya...
    Ezgi:Yeter ama artık ya ben tüm hakaretlerinize rağmen buraya Beste’ye geçmiş olsun demeye geliyorum...Gördüğüm muammeleye bak....
    Nilefne tamam doğru söylüyor sakin ol lütfen
    Beste:Sende sağol Ezgi’ciğim eksik olma gayet iyiyim
    Ezgi:Sevindim aman dikkat et kendine
    Defne:E tamam geçmiş olsun dedin gidebilirsin artık
    Ezgi:İzin ver de buna Beste karar versin ben onu ziyarete geldim seni değil
    Beste:Geldiğin için tekrar sağol ama gördüğün gibi yanımda olan insanlar var...Hem hasta ziyaretinin de kısası makbüldür...Akşam çıkacağım zaten...
    -Ezgi bozulur....Defne ve Nil gülerler...
    Ezgieki tamam gidiyorum..
    Defne:Yürü anca gidersin böyle ufak tefek numaralarla kendini sevdirip aramıza girebileceğini sanıyorsun ama yanılıyorsun ne yazık ki..
    Ezgi:Aranıza girmek mi ikinizde başından beri kafanızda aynı şeyi kurup duruyorsunuz ama benim böyle bir amacım yok buraya sadece insanlık etmeye geldim
    Defne:Tabi canım biliriz biz senin insanlığını...
    Ezgi:Yetti artık be ağzını topla anladık Masal arkadaşınız dostunuz ama o çok mu masum sanki bana suç atarken bunu da göz önünde bulundur bence
    Defne:Ne diyorsun sen be ağzını topla
    Ezgioğruyu söylüyorum sanki kendi çabasıyla zengin oldu basbayağı hazıra kondu hazır yedi yaşadığı süre boyunca yalan mı sanki...Kuzey’i de parasıyla etkilemeye çalıştı.....Daha doğrusu hazıra konduğu mirasıyla mı demeliyim..
    -Defne kendini tutamaz Ezgi’nin saçına yapışır..
    Defne:Ne diyorsun sen be gebertirim kızım seni kimse alamaz elimden...
    -Beste ve Nil gülüyorlardır....
    Nil:Ayıp oluyor ama Defne bırak değmez....
    Ezgi:Bırak beni be manyak...
    Defne:O lafları yuttururum sana,seni parçalarım bir daha Masal’ın adını ağzına almayacaksın anladın mı beni almayacaksın!!!!!
    -Defne Ezgi’nin saçlarını yoluyordur...Ezgi engel olamıyordur..İçeri Özgür girer ve hemen Defne’yi Ezgi’den ayırır...
    Özgür:Ne oluyor burada aman allahım Defne ne yapıyorsun sen bırak!!!!
    Defneislik!!!
    -Ezgi saçını tutuyordur..
    Ezgi:Siz neye gülüyorsunuz ya tiyatro mu oynuyor burada Defne saçımı başımı yoluyor sizde izliyorsunuz bir çekirdek eksik elinizde...
    -Kuzey’de gelir..Ezgi’yi orada görünce şok olur..
    Kuzey:Ezgi senin ne işin var burada!!!
    -Zübeyir ve Masal nikah masasındadırlar..Zübeyir’in iki arkadaşı şahittir...
    Memur:Siz Zübeyir Özaslan Bihter Karlı’yı eşiniz olarak kabul ediyor musunuz
    Zübeyir:Evet..
    Memur:Siz Bihter Karlı Zübeyir Özaslan’ı eş olarak kabul ediyor musunuz
    Masal:Evet ediyorum...
    Memur:Bende sizleri karı koca ilan ediyorum buyurun imzalayın
    -İmzalar atılır..Sonrasında Masal’ın sancıları tutar..
    Masal:Ah bebek geliyor ah!!!!!
    1258.Bölüm sonu

Durum:
    feelingg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ş.Urfa
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni bölüm süper olmuş ellerinize sağlık

Masal ile Mümtaz sahnesini çok beğendim çok duygusaldı ellerinize sağlık
    Masal kuzey ile ilgili herşeyi abisinden öğrendi ama tabi abisi kime ne anlattığını bilmiyor ki hahaha boşboğaz Mümtaz :)
    Masal öğrendikleri ile kuzeye daha çok sinir Oldu ve tek çaresinin Zübeyir ile evlenmek olduğunu düşündü Zübeyir de demek kürtajdan kurtarmış masalı vay be ne aşk ama
    Bana Zübeyir nedense hiç samimi gelmiyor ama görecez artık
    Şimdi maalesef evlendiler bir de Bebek geliyor demek bence şimdi daha duygusal sahneler yaşanacak bu cephede

Asu da bana nedense pek samimi gelmedi bir şüphe uyandırdı sanki başhekimin gözüne girme çabasında gibi geldi bana hayırlısı bakalım :)
    Bestenin iyi olmasına sevindim gerçi hayatını asu kurtardı sayılır
    Beste hastaneyken kuzeyin kuyruğu hahaha pardon biricik eşi Ezginin cümleleri ilginç o masalın mirasını Nasıl kıskanıyor öyle allahım aynı ben :)
    Ezgiye bir yakınlık duydum bu bölüm hahaha
    Ama bence Ezgi bu mirasa taktı daha önce tahminde bulundum ama buraya yazdım mı bilmiyorum bence Ezgi masalın dayısının gayrimeşru kızı flan olabilir bu düşmanlığın bu kıskançlığın bir sebebi olmalı bence

Yeni bölümü çok merak ediyorum

Durum:
    onur29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    23
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 15

Bahsedilme
    0 Mesaj

1259. Bölüm
    Kuzey şaşkındır.
    KUZEY: Sana gelmemeni söylemiştim Ezgi.
    EZGİ: Ben sadece Beste’ye geçmiş olsun demek istemiştim, ama Defne üzerime atladı. Özgür gelmese öldürecekti beni.
    NİL: Abartma istersen Ezgi.
    DEFNE: Sen hiçbir şey yapmadın değil mi? Ben durup dururken atladım üzerine. Bana bak kızım eğer Masal hakkında tek bir kelime ettiğini daha duyarsam yemin ederim bu sefer seni kimse alamaz elimden.
    ÖZGÜR: Defne tamam!
    KUZEY: Masal mı? Masal ne alaka? Yine yanlış bir şey mi söyledin Ezgi?
    EZGİ: Hiçbir şey söylemedim.
    DEFNE: Ne demek hiçbir şey söylemedim ya? Delirtme kızım beni.
    NİL: Ezgi Masal hakkında ileri geri konuşunca Defne de sinirlendi Kuzey. Durum bu. Bence sen karını da alıp gitsen iyi olacak.
    KUZEY: Kusura bakmayın. Yürü Ezgi.
    Kuzey Ezgi’yi kolundan tutup odadan çıkarır.

Armağan oteldedir. İşleriyle ilgileniyordur. Odasının kapısı açılır. Seçkin gelir.
    SEÇKİN: Kolay gelsin oğlum. Girebilir miyim?
    ARMAĞAN: Oo Seçkin amca. Gel tabi. Hoş geldin.
    Armağan kalkıp Seçkin ile tokalaşır.
    ARMAĞAN: Otursana. Hangi rüzgar attı seni buraya? Pek uğramazdın.
    SEÇKİN: Bu tarafta bir işim vardı. Geçerken uğrayayım dedim.
    ARMAĞAN: İyi yapmışsın.
    SEÇKİN: Yoğunsun herhalde. Rahatsız etmiyorum değil mi?
    ARMAĞAN: Olur mu öyle şey. Yoğunum ama seninle bir kahve içecek zamanım var. Hemen söylüyorum.
    Seçkin gülümser.

ÖZGÜR: Biraz daha kontrollü olabilirdin Defne.
    NİL: Defne’ye kızma Özgür. O kızın dediklerini duymadın.
    ÖZGÜR: İyi de burası hastane Nil abla.
    DEFNE: O zaman o da ona göre davranacaktı. Yeter artık. Şu kıza daha fazla tahammül edemiyorum. Kuzey’le bir daha görüşürsen lütfen ona karısını ayak altından çekmesini söyle.
    NİL: Neyse, ben gideyim artık çocuklar. Beste’cim sen de dinlen.
    BESTE: Sağ ol Nil abla. Suat abi’ye selam.
    ÖZGÜR: Ben de çıkış işlemlerini halledeyim. Malum birkaç saate çıkarız.
    Nil ve Özgür odadan çıkarlar. Asu girer.
    ASU: Selam.
    BESTE: Gel Asu.
    ASU: Nasılsın bakalım?
    BESTE: İyiyim. Sayende.
    ASU: Deme şöyle.
    BESTE: Tanıştırayım. Bu Defne çocukluk arkadaşım aynı zamanda eşimin ikiz kardeşi.
    ASU: Öyle mi? Memnun oldum.
    Asu ile Defne tokalaşır.
    BESTE: Asu da yurt dışında çalıştığım hastaneden bir arkadaşım. Dün hayatımı kurtaran doktor oluyor kendisi. Artık burada. Birlikte çalışacağız.
    DEFNE: Memnun oldum.
    ASU: Birazdan çıkıyorsun.
    BESTE: Evet.
    ASU: Hemen işe döneceğim diye ayaklanmak yok on göre. Bilirim ben seni. Birkaç gün dinlen.
    BESTE: Merak etme. Ha bu arada, eğer yarın müsaitsen seni yemeğe davet etmek istiyorum.
    ASU: Yemeğe mi?
    BESTE: Evet Asu. Lütfen kırma beni. Hem Özgür le de tanışırsın.
    ASU: Peki o zaman. Neyse ben çıkmadan yine uğrarım. Görüşürüz.
    BESTE: Görüşürüz.
    Asu çıkar.

Ezgi ve Kuzey lokantaya gelmiştir. Kuzey sinirden deliye dönmüştür.
    KUZEY: Sana inanmıyorum. Gelme dediğim halde kalkıp gelmişsin.
    EZGİ: Kuzey ben…
    KUZEY: Konuşma Ezgi! İyi niyetine beni inandıramazsın.
    EZGİ: Sen ne diyorsun?
    KUZEY: Eğer oraya gerçekten iyi niyetle gelmiş olsan Masal mevzusundan tartışma çıkarmazdın.
    EZGİ: Tartışmayı ben çıkarmadım Kuzey. O manyak Defne çıkardı.
    KUZEY: Kim bilir neler söyledin yine?
    EZGİ: Ne yani bana değil de ona inanıyorsun öyle mi?
    KUZEY: Evet çünkü Masal konusunda o insanların hassasiyetini biliyorum. Sen de bunu bile bile resmen delirtiyorsun insanları.
    EZGİ: Demek öyle. Ben delirtiyorum öyle mi? Bana her fırsatta laf sokan, namusuma kadar dil uzatmaktan geri kalmayan o kızlara hak veriyorsun yani? Pes.
    KUZEY: Konuyu saptırma.
    EZGİ: Asıl konuyu saptıran sensin. Söylesene bana, Masal’a hala hassasiyeti olan onlar mı yoksa sen misin?
    KUZEY: İşte senin sorunun tam da bu biliyor musun? Hala kendini Masal’la bir tutman. Onunla kıyaslaman, ama artık yeter. Sana karşı tüm iyi niyetlerimi suiistimal etmenden sıkıldım. Bu geldiğin nokta artık benim tahammül edebileceğim bir nokta değil Ezgi.
    EZGİ: Ne diyorsun sen?
    KUZEY: Ben artık bu evliliği daha fazla sürdüremeyeceğim. Boşanacağım.
    Ezgi şok olur.
    KUZEY: Kusura bakma.
    Kuzey lokantadan çıkar. Ezgi yıkılmıştır.

Zübeyir bir doktor çağırmıştır. Masal evde doktorun yardımıyla doğurmak üzeredir.
    DOKTOR: Biraz daha ıkının.
    MASAL: Aaaaaah.
    Sonunda doğum gerçekleşir. Doktor bebeği alır ve bir havluya sarıp Masal’a verir.
    DOKTOR: Müjde. Bir oğlunuz oldu.
    Masal gözleri dolmuş bir şekilde bebeğini kucağına alır.
    MASAL: Oğlum… Oğlum.
    Bebeğin ağlamasını duyan Zübeyir de içeri girer. Masal’ı kucağında bebeğiyle görünce onunda gözleri dolar.

Seçkin ve Armağan kahvelerini içmişlerdir.
    SEÇKİN: Ben kalkayım artık.
    ARMAĞAN: Ben yolcu edeyim seni.
    SEÇKİN: Hiç gerek yok oğlum. Bilmediğim yer mi? Zaten yeterince vaktini aldım. Sen işine bak.
    ARMAĞAN: Ne olacak Seçkin amca.
    SEÇKİN: Hadi oğlum. Hiç zahmet etme. Ben giderim.
    ARMAĞAN: Peki.
    SEÇKİN: Görüşürüz. Defne’ye selam.
    Armağan ve Seçkin öpüşürler. Seçkin odadan çıkar. Etrafa bakınır. Kimsenin onu görmediğinden emin olunca çıkış kapısına gitmesi gerekirken otelin içine doğru yürür.

Beste eve gelmiştir. Özgür ve Defne yanındadır.
    DEFNE: Ben hemen yatak odasını hazırlayayım.
    BESTE: Ay yok Defne. Gerek yok. Hem ben sıkılırım odada. Burda salonda uzanırım.
    DEFNE: Peki.
    ÖZGÜR: İyisin değil mi aşkım?
    BESTE: İyiyim Özgür. Merak etme.
    ÖZGÜR: Bu arada seni de tebrik edemedim Defne. Beste söyledi. Hamileymişsin.
    DEFNE: Evet.
    ÖZGÜR: Çok sevindim. İkinci kez dayı oluyorum demek.
    DEFNE: Ee artık baba da olmanın zamanı da geldi bence.
    Özgür gülümser. O sırada kapı çalar. Defne gidip açar. Gelen Ahmet ve Ada’dır. İçeri girerler. Beste onları görünce bozulur.
    AHMET: Abla.
    BESTE: Ne işin var senin burda? Kim haber verdi?
    ÖZGÜR: Ben söyledim Beste.
    AHMET: Ben aradım Özgür abi’yi. Hastanede olduğunu söyleyince… Duramadım. Hastaneye gittik ama taburcu olmuşsun.
    ADA: Geçmiş olsun Beste abla.
    BESTE: Sağ ol Ada.
    DEFNE: Otursanıza.
    BESTE: Ada oturabilir. Hatta yemeğe de kalabilirsin Ada’cım.
    AHMET: Abla lütfen yapma böyle.
    BESTE: Sen de yemeğe kalsana Defne dördümüz yeriz. Armağan’ı da çağırırız.
    Ahmet bozulur.
    AHMET: Neyse, biz gidelim en iyisi. Tekrar geçmiş olsun. Hoşça kalın.
    ÖZGÜR: Sağ olun.
    DEFNE: Ben sizi geçireyim.
    Defne Ahmet ve Ada’yı geçirir ve geri gelir.
    DEFNE: Beste kızma ama….
    BESTE: Bu konu tartışmaya da yoruma da kapalı. Lütfen tek kelime etmeyin.
    ÖZGÜR: Beste görmüyor musun çocuğun pişmanlığını?
    BESTE: Of Özgür. Umurumda değil. Lütfen üzerime gelmeyin.
    DEFNE: Tamam tamam. Sustuk.

Masal kucağında oğluyla odadadır. Zübeyir gelir.
    ZÜBEYİR: Nasılsın?
    MASAL: İyiyim.
    ZÜBEYİR: Doktor ikinizin de iyi olduğunu söyledi. Oğlun çok tatlı maşallah.
    MASAL: Sağ ol. Kucağına almak ister misin?
    Zübeyir şaşırır.
    ZÜBEYİR: Gerçekten mi?
    MASAL: Tabi.
    ZÜBEYİR: Ben… Hiç bebek tutmadım. Bir şey olmasın şimdi.
    MASAL: Korkma olmaz bir şey. Al hadi.
    Masal bebeği Zübeyir’in kucağına verir.
    MASAL: Başına dikkat et. İşte böyle.
    Zübeyir gülümsüyordur.
    MASAL: Ben bu mutluluğum için sanırım sana bir teşekkür borçluyum.
    ZÜBEYİR: Hayır Masal.
    MASAL: Yo öyle. Sen o gün o kürtaja engel olmasaydın şimdi kucağımda bebeğim olmayacaktı.
    ZÜBEYİR: Ben bunu sadece seni sevdiğim için yapmadım Masal. Bir annenin o şekilde evladından koparılmasına müsaade edemezdim.
    Masal küçük bir tebessüm eder.
    ZÜBEYİR: Ee ismi ne olacak bu küçük prensin?
    MASAL: Demir olsun. Demir gibi sert ve sağlam olsun. Kimse kıramasın, kimse canını acıtamasın.

Ertesi Gün

Beste evdedir. Akşam için hazırlık yapıyordur. Kapı çalar. Gidip açar. Gelen Asu’dur.
    BESTE: Aa Asu. Hoş geldin.
    ASU: Hoş buldum. Bilerek erken geldim. Şimdi akşam için kendini yorarsın sen diye. Yardım edeceğim hiç itiraz istemem.
    BESTE: Olur mu canım öyle şey?
    ASU: Niye olmasın Beste? Yabancı mıyım ben?
    BESTE: Peki madem. Hadi geç öyleyse.

Kuzey lokantanın mutfağındadır. Ezgi gelir.
    EZGİ: Dün gece gelmedin.
    KUZEY: Evet.
    EZGİ: Burda kalmışsın. Nevzat söyledi.
    KUZEY: Evet Ezgi.
    EZGİ: Kuzey bak… Ben dün olanlar için çok üzgünüm tamam ileri gittim belki ama Defne’nin yaptığı da….
    KUZEY: Tamam artık Ezgi. Konuşmanın bir anlamı yok.
    EZGİ: Kararlısın yani? Boşanacaksın öyle mi?
    KUZEY: Evet Ezgi. Zaten en başından beri bir hataydı bu evlilik. Aslında hata olan öncesiydi ama… Neyse işte.
    EZGİ: Bu evliliği hata olarak görüyorsun yani?
    KUZEY: Ben seni mağdur etmemek için evlendim bunu sen de çok iyi biliyorsun ama sen bu evliliği gerçek sandın Ezgi. En başından beri söylemiştim benim seni sevmem mümkün değil. Bu gözle bakma, üzülürsün demiştim.
    EZGİ: Hiç şans vermedin ki.
    KUZEY: Vermeyeceğimi biliyordun. Durumu bu raddeye getirmemeliydin.
    EZGİ: Ben…Ben çok üzgünüm.
    Ezgi’nin gözleri dolar.
    KUZEY: Ben sana bunları yaşattığım için özür dilerim Ezgi ama olmuyor. Görüyorsun birbirimize zarar veriyoruz. En doğrusu bu yanlıştan dönmek.
    Kuzey mutfaktan çıkar. Ezgi ağlıyordur. Nevzat girer.
    NEVZAT: İyi misin sen?
    Ezgi toparlanmaya çalışır.
    EZGİ: İyiyim.
    Ezgi birkaç adım attıktan sonra durur. Başı döner ve birden yere yığılır. Nevzat yanına koşar.
    NEVZAT: Kuzey abi! Kuzey abiii!

Beste ve Asu mutfaktadır. Beste fırına yemeği koyar.
    BESTE: Her şey tamam.
    ASU: Kahvelerimiz de hazır.
    BESTE: Eline sağlık. Zahmet oldu sana da.
    ASU: Ne zahmeti canım.
    BESTE: Hadi gel kahvelerimizi içeride içelim.
    Birlikte salona geçip otururlar.
    ASU: Evin çok güzelmiş.
    BESTE: Teşekkür ederim.
    Asu etraftaki fotoğrafları inceler.
    ASU: Kocanla da çok yakışıyorsunuz. Söylesene nasıl oldu? Yani nasıl tanıştınız?
    BESTE: Bizim ki uzun hikaye. Çocukluktan beri tanıyoruz birbirimizi. Yıllar önce birlikteydik. Ben yurtdışına çıkmadan önce ayrılmıştık. Yeni bir şey değil yani.
    ASU: Mithat’tan da önce yani.
    BESTE: Hem de çok önce.
    ASU: E peki Mithat? Yani sormayayım diyorum ama… Mithat seni çok severdi. Evlendiğinizde nasılda mutluydu. Gözünün içine bakıyordu resmen. Ne oldu da bitti?
    BESTE: Beni aldattı.
    Asu şaşırır.
    ASU: İnanmıyorum.
    BESTE: Ben de inanamadım, ama doğru maalesef. Türkiye’ye geldikten sonra. Üstelik 18 yaşında bir kızla.
    ASU: Yok artık. O zaman söyleseler inanmazdım. Peki nerde şimdi? Türkiye de mi?
    BESTE: Hapiste.
    Asu bir kez daha şok olur.
    ASU: Niye peki?
    BESTE: Sevgilisiyle beraber birlikteliklerini öğrenen Özgür’ün annesini öldürmeye kalktıkları için.
    ASU: Yuh. Gerçekten şoktayım.
    BESTE: Neyse canım. Kapatalım bu konuları.
    ASU: Bence de. Hiç kolay olmamıştır senin için eminim.
    BESTE: Evet. Türkiye’ye geldiğimden beri hiçbir şey kolay olmadı ki. Dertler yakamı bırakamadı resmen. Tam Özgür’le evlendik mutlu olacağız derken bir sürü şey oldu. Bu iyi günlerim. Sen esas geçen yıl görseydin beni tanıyamazdın.
    ASU: Niye ki? Ne oldu başka?
    BESTE: Aklımı yitiriyordum. Hatta bir ara yitirdiğime inanıp akıl hastanesine bile yattım.
    ASU: Beste sen neler diyorsun böyle?
    BESTE: Neyse, tatsız konular. Kapatalım lütfen. Sen anlat asıl. Neler yaptın? Nerden esti Türkiye’ye dönmek?
    ASU: Sıkıldım artık orda kalmaktan. Hem bizim hastane yönetimi değişti. Birkaç tatsız tartışma yaşadım falan. Sonra kafama esti bir gecede istifamı verip tası tarağı toplayıp geldim işte. Pek bir şey yok hayatımda. Türkiye’ye alışmaya çalışıyorum. Bir yandan da uzmanlık sınavına hazırlanıyorum.
    BESTE: Aa gerçekten mi? Ben de hazırlanıyorum. Gerçi çok üzerine düşemedim hızlanmam gerekiyor birz.
    O sırada kapı çalar.
    BESTE: Hah Özgür’dür.
    Beste kapıya gider.

Kuzey Ezgi’yi hastaneye getirmiştir. Ezgi kendine gelmiştir. Doktorun odasındadırlar.
    DOKTOR: Tahlil sonuçlarınız çıktı.
    EZGİ: Mühim bir şey değildir herhalde.
    DOKTOR: Gözünüz aydın. Hamilesiniz. Hem de 11 haftalık.
    Ezgi ve Kuzey şok olur.

1259. Bölüm Sonu
    -

Sayfa 2/20 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri