Sayfa 4/199 İlkİlk 123456781454104 ... SonSon
995 sonuçtan 16 ile 20 arası

Konu: Ölene Kadar - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    papatya67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ölene Kadar Engin Akyürek
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ölene Kadar İçerde miyiz!

Sema Karabıyık
    02 Mart 2017
    Ölene Kadar, ana karakteri avukat olmasına rağmen hukuku parantez içine alan bir dizi. Daha önce yazdığım yazıda Ezel benzetmesi yapmıştım. Ezel; sevdiklerinin ihanetine uğrayan Ömer'in hapishanede çıkan isyanda yüzünden tanınmayacak şekilde yaralanması, kayıtlara ölü olarak geçtikten sonra yüzünü, sesini, kimliğini değiştirerek Ezel Bayraktar ismiyle kendisine bunu yapanlardan intikam almaya eski mahallesine dönüşünün hikayesiydi. Onları ihanet ayırdı ama intikam birleştirecek mottosuyla dikkatleri çekmişti. İntikam hikayesini kumar üzerine inşa ettiği için ne polisin ne hukukun bahsi geçiyordu.
    Ölene Kadar ise tekrar yargılama, yeni delil eşliğinde beraat etme teziyle başlangıç yaptı ama devamında bulunan delillerle hukuk sistemini hiçe saymaya başladı. Sistemde savcı yok, avukat Selvi bir televizyon görüntüsüyle Dağhan'ın beraatını sağlıyor. Gerçek katili bulmak için attıkları ilk adımda ise oklar tekrardan Dağhan'ın üzerine dönüyor. Selvi papağan misali ikinci defa aynı suçtan yargılanmayacaksın cümlesini tekrarlıyor. Ama senaryonun iddiasına göre cinayetin işlendiği gün iki milyon gibi yüklü bir meblağ öldürülen kişi tarafından Dağhan'ın babasının hesabına yatırılmış. On yıl sonra bu işlemin banka kanalları kullanılarak yapılması mümkün olmadığına göre on yıl önce kurulan komplonun bir parçası. Psikopat Ender, Dağhan'ın çıkış yollarını kapatmak üzere yapmış. Fakat ne o zaman ne Dağhan'ın ikinci defa yargılandığı mahkemede bu konu araştırılmamış ya da araştırılmaya gerek görülmemiş!
    Detaylar üzerinde çalışılmadığı, sadece Dağhan ve Selvi arasındaki aşka odaklanıldığı için senaryo her adımda sınıfta kalıyor. Olayın çözüme kavuşması bir itirafa bakıyor, Selvi olan biten her şeyi anlatsa suçlular cezasını çekecek, Dağhan ve ailesi refaha erecek. Uzun ve engebeli bir yol tercih edilince, şirket içine sızma, ortak olma, Ender'in düşmanlarıyla ittifak kurma gibi, olay çözümsüzlüğe doğru yol aldı. Dağhan babasını kaybetti, Selvi'nin abisi ikinci defa elini kana buladı.
    Cinayet suçundan haksız yere müebbet hapis cezası alan, 11 yıl sonra özgürlüğüne kavuşan Dağhan; elini gerçekten kana bulamak üzereydi ki, oğlun yaşıyor itirafıyla Ender'i öldürmekten son anda vazgeçti.
    Senaryo işine geldiği şekilde delil üretip devamını getirmediği gibi dizilerin olmazsa olmazı haline gelen satılık polis karakteri de delilleri yok etmeye devam ediyor. Dağhan'ın babasının öldürüldüğü olay mahallinde boş kovanı bulup Ender'e teslim ederek en büyük ipucunu ortadan kaldırdı. Bu şartlarda, delilleri karartan polis, rapor neticelerini değiştiren doktor gibi detaylarla son ana kadar gerçeğin aydınlatılması mümkün değil!

http://www.yenisafak.com/yazarlar/se...-miyiz-2036519

Durum:
    ikarusey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı blue79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ah daghanim ah...
    Tamam sen selviye kız bagir kabulüm ama mehmet reis:img-beee:
    senin yaninda, diger adamlarin icinde bağırmasına,hesap sormasina nasil izin verirsin.

Alıntı ilksin4562 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Mehmet reisin Selviye bagirmasi beni de cok uzdu. Daghanin oylece durmasi. Aslinda normal o durum icin evet ama yine de Selvi icin uzuluyorum ya.

Tahmin edildigi gibi Daghan ilk Ozgurden suphelenmis. Ama ben hala bizim yigenin bir kiz olduguna inaniyorum. Ozgur Fahri'nin oglu😄😄😄
    Mehmet Abi Selvi'yi haşlarken; Dağhan'ın öylece durduğuna, Mehmet Abi'ye müdahale etmediğine inanmıyorum.
    Mutlaka bi müdahalede bulunuyordur o duruma.
    ''Tamam Mehmet Abi!'' , ''Dur biraz!'', ''Hayır! Sakin ol Mehmet Abi''...vs.
    Mehmet, 'Senin baban gittiyse benim de oğlum yerine koyduğum Osman gitti anladın mı?!' repliğini Dağhan'ın bu müdahalesinden sonra söylüyor olabilir.
    Dağhan'ın içi gidiyor, içi dayanmıyor belli ki Selvi'ye o anda.
    Ancak sonrasında kendisi de hayli üzüyor Selvi'yi.
    ''hiiiiiiihhh yalan mıydı!'' Selvi çok etkileyici bu sahnede.

Alıntı Kariha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız, Mehmetin şu kötü polisle (adı neydi unuttum) bi tanışıklığı, geçmişten bi husumeti de olabilir, hatta hapse düşmesinde bi komplosu falan..

Yalnız Dağhanla Selvinin kız kulesi sahnesi de var, ve Selviyi kovduktan sonra galiba. Orda Dağhanın yüzü pek öfkeli gelmedi bana, daha çok meraklı bi ifade.

Berili unutuyordum ne yaptı da girdi acaba? Dağhan olamaz dimi içerdeki, bi daha nasıl çıkar yoksa
    Bu çok mantıklı biliyor musun!:img-wink: Yani bekliyorum ben de böyle bişi.
    Komiserin adı Erdal'dı galiba. Erdal komiser'in mutlaka olmuştur bi yamuğu geçmişte Mehmet'e. Bir değil çok yamuğu olmuştur hatta.

Selvi Kız Kulesi, Dağhan Galata...
    Bilirsiniz Kız Kulesiyle Galata Kulesi masalını.

''İşte ben bir Kız Kulesi
    İstanbul’un uyuyan prensesi
    Ve sen Galata Kulesi
    Bu dünyada bir deli aşık yani''

“İstanbul deyince aklıma kuleler gelir.
    Ne zaman birinin resmini yapsam öteki kıskanır.
    Ama şu Kız Kulesinin aklı olsa, Galata kulesine varır.
    Bir sürü çocukları olur”

Edit: Yiğen kız mıdır erkek mi bilemiyorum ama bence de Özgür bizim çocuk diil.:good:
    Beril & Dağhan çocuk bizim!
    Ender & Beril çocuk bizim diil!
    Dağhan & Selvi çocuk bizim
    Özgür hiiiç bizim çocuk diil!:img-hyste:img-hyste:img-hyste
    Bence bu çocuk arama işi öyle kolay çözülecek bişi değil. Hayli uğraşır kafa yorarız biz bu konuda gibi geliyor bana

Durum:
    nisailayda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    25

Bahsedilme
    0 Mesaj

Fragman çok etkileyici Bölümü çok merak ediyorum.Bazen internette yayınlanması için uzun fragmanlar yapıyorlardı inşallah bu bölümde olur.Dizi bence sağlam adımlarla ilerliyor ben oyunculuklarla birlikte uyumunda yakalandığını düşünüyorum.Veee gelsin perşembe diyorum.

Durum:
    papatya67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ölene Kadar Engin Akyürek
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Durum:
    ilksin4562 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Engin Akyürek..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ikarusey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet Abi Selvi'yi haşlarken; Dağhan'ın öylece durduğuna, Mehmet Abi'ye müdahale etmediğine inanmıyorum.
    Mutlaka bi müdahalede bulunuyordur o duruma.
    ''Tamam Mehmet Abi!'' , ''Dur biraz!'', ''Hayır! Sakin ol Mehmet Abi''...vs.
    Mehmet, 'Senin baban gittiyse benim de oğlum yerine koyduğum Osman gitti anladın mı?!' repliğini Dağhan'ın bu müdahalesinden sonra söylüyor olabilir.
    Dağhan'ın içi gidiyor, içi dayanmıyor belli ki Selvi'ye o anda.
    Ancak sonrasında kendisi de hayli üzüyor Selvi'yi.
    ''hiiiiiiihhh yalan mıydı!'' Selvi çok etkileyici bu sahnede.
    Umarim boyle olur. Evet Daghana o sozu sarfetmesi icin iiki ihtimal soz konusu. Ya daghan selvinin ustune gitmesine engel oluyor. Ya da daghan mehmete isine karismamasi gerektigini bunun kendi davasi oldugunu soyluyor. Daha once de yapmisti onu korumak icin. Mehmet abi de boyle bir soz sarfediyor olabilir. Osmanin sirf mehmetin aktiflesmesi icin hikayeden cikarildigi fikrini benimsemeye basladim. Yoksa daghanin davasi olacakti. Ama simdi ikisinin deortak davasi oldu ender meselsi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri