Sayfa 6/199 İlkİlk ... 23456789101656106 ... SonSon
995 sonuçtan 26 ile 30 arası

Konu: Ölene Kadar - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    papatya67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ölene Kadar Engin Akyürek
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı blue79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dağhan senin de dediğin gibi mehmet e izin vermemiştir inş.
    mehmet osman dan sonra zaten sürekli selviye ince ince göndermeler yapıyordu.(özellikle dağhanların evde masada yılmazı konuşurken)
    kulubede de mehmet kendine hakim olamadı ve oğlu yerine koyduğu osmanın gidişinin öfkesini selviden çıkardı...

daghan mehmeti sakinleştirip kulübede yanlız kaldiğinda da selviye fragmandaki ne yüzünü ne sesini diyip gönderiyor.
    (paşam sevdiğim kızı sadece ben azarlar,gerekirse ben kovarım mehmet de kimmiş diyor :icon_whis)

sanırım bu sahnede takılıp kalmamızın nedeni ölene kadar da izleyicinin kesin bir tarafta olmaması...
    herkes hem dağhanı hem de selviyi aynı oranda tutuyor.en azından ben sadece dağhancı ya da selvici değilim...
    böyle olunca da selvinin azarlanması ezik büzük halleri,bu esnadaki dağhanın
    bakışları beni çok üzüyor.:icon_sorr

yeni bölümlerde daha aktif ve hırçın bir mehmet göreceğiz galiba, hikayenin genişlemesi için bence daha iyi olacak...
    Selvinin Dağhana herşeyi açık açık anlatması lazım.Selvi yalanı yalanla kapattığı sürece, Dağhan Selviden iyice kopar. Yılmazında Bunu neden yaptığını ve kardeşinin tamamen suçsuz olduğunu açıklaması lazım.Madem kardeşini bu kadar seviyorsun ve her fedakarlığı onun için yaparsın, o zaman gerçeği dosdoğru anlat.Anlat ki, asıl hikaye ondan sonra başlasın.Enderi hem hukuki, hemde maddi yönden köşeye kıstırıp, intikam alınabilsin.

Mehmet görmüş geçirmiş bir polis.Fevri hareket edeceğini sanmam.Aklını kullanarak Dağhan ve Selviyeyle bu işi çözecektir.

Durum:
    Kariha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 4

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı İnci Kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

En azından farklı, sıradanlaşmamış, düşündürücü ve hatta bazı konularda aydınlatıcı bilgiler içeren, detayları önemseyen bir dizi izlemek istiyorum.

Fakat son gelen fragmanda görüyoruz ki; kalaşnikoflar, kılıçlar, ölçüsüz öfkeler, duygusal şiddet havada uçuşuyor... Suç suçu-suçlu başka bir suçluyu doğuruyor! Saygın iki mesleğin sahibi iki insan karanlık kişilerden farksız bir çizgide diziye aksiyon pompalıyor... Neden?

Dr.Dağhan gençliğini suya yazdıranları, babasını öldürenleri, çocuğunu elinden alanları elleriyle öldürdü diyelim "Oh cezalarını çektiler" mi diyeceğiz? Kendi adıma ben onlara hak ettiklerini buldular gözüyle bakamam.. Bu tür caniler için ölüm kurtuluş olur benim gözümde... Geriye bu defa kendini yeniden dört duvar arasında katil olarak bulan bir Dağhan kalır... Oysa onlarda dört duvar arasında yaşasalar ne demek olduğunu yaşayarak görseler daha büyük ceza olmaz mı? Bunu da bir doktor ve bir avukat hatta mesleğinden edilmiş bir polis ile elele başarsalar!!!

Bu dizinin intikam yönü; akılcı ters köşe entrikalar, psikolojik baskılar, düşmanı faka bastırma, kıstırarak çemberini daraltma, korkulu diken üstü kaçışlar, yaşamdan uzaklaştırma ve çaresizliklere gömme olmalı...

Nabza şerbet, 2000 deneğin zevkine koşan reyting odaklı bir dizi olacaksa ki ilerleme o yönde... 2milyon belki de 20milyon izleyicisini 2000 kişiye feda etmiş olacak... :icon_sorr
    Haklı bi yorum, katılıyorum.
    Dağhan ve Mehmet intikam alacaksa bunu daha akılcı, planlı ve düşmanların zaaflarını, defolarını ezber ederek, o noktalardan vurarak yapmalı.. Sadece kişilerin saygın mesleklerine göre de değerlendirmiyorum bunu ben. Çünkü diğer türlü silahla, yumrukla, şiddetle alınan intikam, seni o düşmanlardan kötülerden farksız kılıyor. Geçen bölüm mesela Dağhanın öfkeyle polisin silahını alıp Enderi öldürmek istemesi, son sahnede ölesiye dövüp mezara diri diri gömmek istemesi bunlar tamamıyla kontrolsüz öfkenin sonuçlarıydı. Tamamen duygusal, sonuna kadar haklı ama yanlış yol..Ki anlıyorum, Dağhan şuan mantıklı düşünemeyecek kadar yıkık ve yaralı..

Oysa ki Dağhan biraz durup mantıklı düşünebilse bu Endere zarar vermekten onu yok etmekten öte kişinin kendini yok etmesi, kendine zarar vermesi aslında. Dağhan düşmanını onun yine kendisiyle, kendi zaaflarıyla bitirebilir. Selvi de Dağhana bunu vurguluyor sürekli. Hem daha fazla zarar görmemesi için, hem de intikam yoluna bi katile dönüşmemesi için.

Selvinin de mesela abisinin katil olduğunu öğrendiğindeki duruşu, onu hemen adalete teslim etmek istemesi beklediğim bi tavırdı. Ama sonrası canıyla tehdit edilince duygusal yaklaşıp, zaafına yenilip yanlışla işbirliği yoluna gitmek durumunda kaldı. Onun harici hala hukuki yollardan gizliden Enderi bitirme için uğraşmasını sevdim. Bu yönden Selviyi tamamen mesleğine ters davranıyor diyemiyorum.Ama Selvi'nin, Dağhanın babasının ölümünden sonra farklı bi yol izlemesi de gerekiyor artık. Enderin bu şekilde durduralamayacağı ve birşeyler yapmasının görevi olduğunu görmesi gerekiyor..Selvi abisinin diğer cinayetlerini öğrendiği vakit nasıl bi yol izleyecek neler yapacak merak ediyorum..

Umarım senarist kolaycılığa kaçmak yerine beklediğimiz gibi bi intikam hikayesi sunar bizlere.

Bir de unutmadan beni korkutan dizinin aksiyon ayağı hızlanırken duygu ayağının eksik kalması, ikisi de bi dengede gitsin lütfen. Bir de karakterlerin iç dünyalarını, daha fazla görelim, iç seslerini, çatışmalarını duyalım. Karakterleri daha iyi anlama açısından.
    Dağhanın, Selvinin,Enderin, Berilin, Mehmetin..

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

'Ölene Kadar'a sürpriz oyuncu

Giriş Tarihi: 3.3.2017 15:17 Güncelleme Tarihi: 3.3.2017 15:32
    Başrollerinde Engin Akyürek, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu, Gülcan Arslan ve Tansu Biçer’in rol aldığı Atv'nin sevilen dizisi “Ölene Kadar”a çok önemli sürpriz bir isim dahil oluyor.

Yer aldığı her projede canlandırdığı karakterden uzun zaman söz ettiren başarılı oyuncu Mesut Akusta, Tims Productions'ın dizisi "Ölene Kadar"a 8.bölümde sürpriz bir karakter olarak dahil oluyor.

OYUNCU MESUT AKUSTA "GÜRCÜ TEKİN" KARAKTERİNE HAYAT VERECEK

Heyecanın her bölüm daha da arttığı "Ölene Kadar"da Mesut Akusta canlandıracağı "Gürcü Tekin" karakteriyle nabızları yükseltecek. Karanlık tarafta yer alan ve tüm karakterlerin hayatını etkileyecek olan Tekin'in gizemi ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacak.

http://www.sabah.com.tr/magazin/2017...iz-oyuncu?f=sm

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Enginin burda öfke ve acı karışımı bakışı olağanüstü ya:good:

Durum:
    Defne06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Konular
    1102
    Verdiği Beğeni
    644

Aldığı Beğeni: 1,438

Bahsedilme
    10 Mesaj

Sayfa 6/199 İlkİlk ... 23456789101656106 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri