Sayfa 82/137 İlkİlk ... 327278798081828384858692132 ... SonSon
685 sonuçtan 406 ile 410 arası

Konu: Ağlama Anne - Bölüm Yorumları

 1. #406
  Durum:
  Çevrimdışı
  hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  15.06.2017
  Yer
  Zeyno - Memoli
  Mesajlar
  6,049
  Konular
  1
  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart


  Ağlama Anne
  Damla, Zeynep’i doğuran değil büyüten annesidir. Adnan’ın aşık olacağı bir karaktere sahiptir. Tüm hayatını doğar doğmaz ölüme terk edilen bir bebeğe adamış fedakar bir kadındır. İyi niyeti ve saflığı yüzünden okunan örnek bir insandır Damla. Henüz 18 yaşında iken hapse düşen ablasının bebeğini evlat edinmiştir. Genç yaşta sırtladığı bu yük nedeniyle aşkı ve yuva kurmayı hayatına dahil edememiştir. 18 yaşında doğurmadan anne olmuştur. Dişinden tırnağından artırarak Zeynep’i hem okutmuş hem de babası belli olmayan bir çocuğu başından beri Zeynep’i benimsemeyen ailesinden korumuş ve bin bir fedakarlıkla onu bugünlere getirmiştir.

  Ağlama Anne
  Alev, Zeynep’in öz annesi, Damla’nın ablası. Adnan’ın geçmişte tek gecelik ilişki yaşadığı kadın. Alev hırslı bir kadındır. Sarhoş olduğu bir gece yapmış olduğu tek hata ile bütün hayatı kararmıştır. Muhafazakar ailesine yaptığının hesabını veremeyeceği için, bebeğini aldırmaya karar vermiş, ancak bunu beceremeyince bebeğini kaldığı öğrenci yurdunda gizlice doğurmuş ve onu ölüme terk etmiştir. Bebek son anda kurtarılmış, Alev ise, hapse atılmıştır. O gün ailesi ile olan tüm bağları kopmuştur. Ancak aradan yıllar geçtikten sonra Alev çok pişman olmuş, aslında hayatta kızından başka hiç kimsesinin olmadığını anlamıştır. Şartlı tahliye olduğu gün kızına annelik yapan kız kardeşi Damla’nın karşısına çıkarak kızını geri ister.


  Alev, sırf eğlence olsun diye Adnan’la yaşadığı tek gecelik aşk kendisine pahalıya patlamış olup, yaptığı bu hareket bütün bir hayatı boyunca acı çekmesine neden olmuştur. Yaşadığı ilişkiden sonra hamile kalan Alev, bebekten kurtulmak istediği bir sırada çevresinin haberi olmasıyla adı evlat katiline çıkmıştır. Kızıyla hiçbir zaman anne kız ilişkisi içerisinde olmaz. Yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle tedavi görmektedir.
  Ağlama Anne
  Adnan, Zeynep’in babası, Nedret ve Çetin’in oğlu Özlem’in eşi, Mert’in eniştesidir. On sekiz yıl önce Alev ile birlikte olan, bugün Alev’in hala unutamadığı tek aşkı. Damla’nın ise, aşık olacağı tek adam. Adnan başarılı ve geleceği parlak bir iş adamıdır. Diğer bir değişle adam gibi bir adamdır. Gençken tatil için gittiği Antalya’da yolu Alev’le kesişmiş, aynı gece Alev’le birlikte olmuştur. Sabah olduğunda Alev uyanmadan İstanbul’a dönmüştür. Oradan da eğitim için Fransa’ya gitmiştir. Alev’in hamile kaldığından haberi yoktur. Baylan Holdingin sahibi Nevzat Bayer’in kızı Özlem ile evlidir. Ve Alya isminde altı yaşında bir kızı vardır. Kızı Adnan’ın en hassas noktasıdır. Mutsuz bir evliliği vardır ve eşinden boşanmaya karar vermiştir.
  Ağlama Anne
  Ali Osman, annesiz babasız büyüyen Ali Osman’ın halası Kevser büyütmüştür. Ailesini çocuk yaşta kaybetmek Ali Osman’ı erken yaşta büyümeye, sert yapıya bürünmesine, her işini tek başına halletmesine neden olmuştur. Bugün hatırı sayılır bir güce sahip olmasına karşın, prensiplerini hala terk etmemiştir. Gücünün yanında aynı zamanda da saygı görmesinin sırrı bu tutumudur. Herkese bir şekilde istediğini yaptıran Ali Osman’ın söz geçiremediği tek kişi Alev’dir. Çünkü Alev söz konusu olduğunda, Ali Osman kalbine hükmetmekte zorlanmaktadır.
  Konu Rüzgar tarafından (31-10-18 Saat 19:50:45 ) değiştirilmiştir.

 2. #407
  Durum:
  Çevrimdışı
  tubaaslı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  24.02.2009
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  17,577
  Konular
  9
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Ağlama Anne - Bölüm Fotoğrafları
 3. #408
  Durum:
  Çevrimdışı
  siyah lale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  11.01.2007
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  29,518
  Konular
  6
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Ağlama Anne - Özel Çalışmalar


 4. #409
  Durum:
  Çevrimdışı
  samanyolu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  03.04.2008
  Yer
  Hanımeli
  Mesajlar
  1,854
  Konular
  0
  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Ağlama Anne - Bölüm Yorumları

  Bana kalırsa dizinin bazı hataları var ve bu hatalar düzeltilmediği takdirde reyting daha da düşecek gibi.Şöyle ki bir kere bir çok cevaplanmamış soru var.Ve senarist çok yüzeysel gidiyor.Hızlı gitmek için yapıyor bunu ama bu diziye bence zarar vermeye başladı.Misal ben Alev'in geçmişini hapiste yaşadıklarının irdelenmesini isterdim.Ki kızına anlatacağı hikayeden bahsedince ikinci bölümde baya heveslenmiştim ama senarist resmen unuttu.Arada bir durulup karakterlerin iç hesaplaşmalarına şahit olmalıyız.Bunu bir kaç sahnede vermeye çalışıyor ama çok hızlı geliyor bana.Mesela Alev ve annesinin kavuşma sahnesi öylesine güzeldi ki ama kısa kesildi ben doyamadan pat diye geçti bu durum pek hoşuma gitmedi doğrusuAynı şekilde Alev-Ali Osman sahnesi de çok güzeldi.Sonra Alev Adnan buluşması oldukça merak edilen bir karşılaşmaydı ama ne kadar yanlış yazılmış.Bir anlık görüyor Adnan Alev'i öyle bir şaşırıyor o kadar.Bana kalırsa reyting kaybında bunlarında payı var.Seyirci Alev Adnan buluşmasından belli ki beklediğini bulamadı.Zira reytinge baktım da özette Elimi Bırakma'nın önündeyken dizi sonrasından nasıl geriye düşmüş.Demek ki olmayan şeyler var.Yapım bir düşünmeli kanımca

  Ben Birce için izliyorum ama doğrusu karakterini de çok sevdim.Tabi bunda Birce'nin karakteri çok iyi çıkarmasının payı var.Her hafta acaba bu bölüm nasıl oynayacak diye bekliyorum ama onun dışında dizide beni heyecanlandıran çok bir şey yok hatta bazen bazı sahneler günlük bir diziden farksız geliyor.Bakalım bu hafta baba kız karşılaşmasını bekliyorum ama yine senarist yanlış yazımına mı kurban gidecek diye de sormadan edemiyorum.Bir de çok çabuk konuları tüketiyorlar bu pek iyi değilDizi gerçekten daha iyi yazılabilir.Hikaye iyi yazılmaya müsait.Zira iyi sahneler de var.
  Alev Ali Osman sahnelerine ayrı bayılıyorum zaten ama pat pat kesmeyin lütfen senarist bey.Onun dışında Alev ve annesinin kavuşması bölümün en sevdiğim sahnesiydi şüphesiz

 5. #410
  Durum:
  Çevrimiçi
  Nergiz Bloom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  08.04.2018
  Mesajlar
  29
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Ağlama Anne - Bölüm Yorumları

  Duygu dolu güzel bir bölüm izledik. Damla ve Adnanin uyumunu sevsemde Zeynepin bu ilişkiye hemen onay vermesi biraz garip oldu. Sonuçta Adnan evli karısı ile sorunları olsada , ondan boşanmak istesede. Özlemin psikolojik sorunlarının olması Adnanı haklı çıkarmıyor. O zaman her psikolojik sorunu olan eşi aldatmak lazim kadin erkek fark etmez. Ki daha boşanma davası bile açmamış Özleme en azindan bu kadari olsaydi o bile yok. Damla ve Adnanin uyumunu sevdim Zeyneple olan sahnelerde güzeldi ama işte olay bu kısmı, bence mantık hatası senarist bu kısma mantıklı birşey bulması lazim.

  Alev karakteri....
  Alev öyle biriki bir an evet sende çok çektin, zor şeyler yaşadın diyorum başka bir anda Alev sen ne saçmalıyorsun bu nasıl bencillik diye biliyorum. Adnanla konuşmasında bazi kısımlarda Alev haklıydı o hatayı beraber yapmistilar ama bedeleni bir tek Alev ödedi. Ama körü körüne Adnani suçlu bulmasınıda haklı bulmuyorum iki gündür (ki dizide ne kadar süre tanistiklarini bilmiyoruz tam) tanıdığı adamla beraber olan o, kimse zorlamadi onu sonuçta hamile kalmasaydi eğer 20 yil sonra Adnani hatirlarmiydi yada önemli olurmuydu bilinmez. Alev kendi içinde de çatışan biri o yüzden ne onu tam savuna nede tam suçlaya biliyorum. Genç yaşında hapse girmiş 18 yil ne yaşamış bilmiyoruz girdiği gibi çıkması mümkün değil. Alevin o dönemlerde ne yaşadığınida bilmek isterim umarım senarist bunu gösterir.

  Bazi yorumlarda neden Damla Zeynepi kızı gibi büyütmüş teyzesi gibi değil sonuçta ona söyleye bilirdi şimdi nasıl babasina karşı geliyorsa yine gelebilir demişler.
  Damla Alev gibi değil o babasi ile kavga etsede sınırları aşmadan bunu yapıyor. Alev babasina baş kaldırdı,isyan etti, kırmızı çizgiyi geçti bu yuzden de babasinin gözünde yok hükmünde. Ama Damla öyle değil bağırsa da çağırsa da hep bir sınırı var onu geçmiyor. 18 yaşında gerçekten babasinin Aleve ablasina yaptığını gördükten sonra oda isyan edermiydi ki zaten evdeki hiç kimse bunu yapmamış Alev dışında.

  Özlemi de merak ediyorum anladığım kadarı ile Adnanla severek evlenmisler. Ne olduda Özlem böyle delirdi önceden varmiy di? Yada sonradan ne oldu da böyle oldu? Merak ediyorum. Umarim alti boş bırakılmaz. Ayrica kardeşi ablasının durumundan habersiz gibi dertleştileri kısımda öyle hissettim.

  Alev artık evine geri döndü kızı ile yakınlaşması için büyük fırsat. Ama Alevin birşeyi anlamasi lazim eğer Zeynebe ulaşmak onun sevgisini kazanmak istiyorsa eğer Damlaya ihtiyacı var onu kendinden uzaklaştırmak yerine Damlaya tonla soru sormasi lazım kızim neyi sever neyi sevmez nelerden hoşlanır çocukken nasıl biriydi ona nasıl davranmaliyim gibi ondan yardim istemeli. Birde bu tavrını Zeynebin yaninda gosterirse eğer o zaman Zeynebe ulaşması daha zor olur. Nasıl Adnan kızını görmek nasıl biri olduğunu öğrenmek Damladan yardım istiyorsa o da yapmalı. Alevin Damlaya kizginliginin kıskançlık olduğunu düşünüyorum şimdilik çünkü senarist bize tam bir sebeb göstermedi Alev bu yüzden Damlaya böyle davraniyor gibisinden bir sahne görmedik. Damla Alevin sahip olmadığı herşeye sahip bir anneye bir babaya bir eve ve kızına. Alev babasina karşı gelerek bunların hepsini gayip etti. Damla almadı ondan Alev kayip etti ve bunun bedelini de kaybın acısını da hala yaşıyor.
  Konu Nergiz Bloom tarafından (01-11-18 Saat 23:43:08 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle