Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon
134 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dolunay - Bölüm Yorumları

Durum:
    pinkzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Bir Timur Sevdim
    Konular
    34
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 2

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Dolunay - Bölüm Yorumları

Kanayan yarayı sarmak istiyoruz

Pek çok tartışmaya neden olan 'Yolda' filminin başrol oyuncularından Yeşim Büber, bir yıl sonra ekranlara döndü. atv'de yaz sezonuna damgasını vuracak olan 'Dolunay' dizisinde sokak çocukları için çalışan 'Şükriye' rolündeki Büber, "Hayatın içinde, çok samimi bir dizi bu" diyor.

Son dönem televizyon dünyasının ve beyazperdenin parlayan genç yıldızlarından biri Yeşim Büber... Onu son olarak Yılmaz Güney'e göndermeler yapılan ve tartışmalar yaratan 'Yolda' filminde izledik. 'Kırık Ayna'dan sonra bir yıldır herhangi bir dizide oynamayan Büber, bu yaz sezonunda atv'de yayınlanacak olan 'Dolunay' isimli dizide 'Şükriye' karakteriyle çıkacak karşımıza. Yeni rolünden dolayı epey heyecanlı olduğunu söyleyen genç oyuncu, 'Dolunay'da sokak çocukları için yuva kurmaya çalışan bir genç kızı canlandıracak: "Bu diziyle dikkatleri toplumun kanayan yarası durumunda olan sokak çocuklarının üstüne çekerek, insanları başka türlü düşündürmeye çalışacağız..."

* Yaklaşık bir yıldır hiçbir televizyon dizisi projesinde görev almadınız değil mi? Evet biraz dinlenmek istiyordum. Bir de 'keyifli bir proje' beklentisindeydim. Bu arada Erden Kıral'ın çektiği 'Yolda' adlı sinema filminde oynadım. Geçen yıl iki dizi ve bir de tiyatro vardı. Samimi sakin bir iş bekliyordum.

* Bu projeye sizi çeken neydi? Bu projede olmamın sebebi, sokak çocuklarıyla ilgili olması. Farklı samimi, sıcak, adam öldürmeler, tecavüzlerin olmadığı bir iş. Gerçekten hayatın çok içinde. Dizide; aşk, sokak çocukları, aile ilişkileri anlatılıyor. Çok samimi bir dizi...

* Dizide çizdiğiniz karakter nasıl biri? 'Şükriye' son derece neşeli, ailesine ve sevdiklerine çok bağlı ama tek başına ayakta durmaya çalışan ve var olmaya çalışan bir karakter. Sokak çocukları için bir vakıf kurmaya çabalıyor. Bu düşünce üzerinden kendi de var olmaya çalışıyor.

* Şükriye sanki abilerinin baskısından biraz kurtulmaya çalışan bir karater gibi... Aslında bildiğimiz bir Türk ailesi. Öyle çok modern bir aile değil. İki tane abi ve bir yenge var. Onlar sürekli müdahale etmeye ve 'Şükriye'nin hayatını kurmaya çalışıyorlar. Ama 'Şükriye' de onlara rağmen kendi hayatını kurmaya çalışıyor. Yalnız şöyle de zannedilmesin; onlarla bu çatışma sevgisizlik anlamına gelmiyor. Birbirlerini çok seviyorlar.

* Dizinin çocuklara ne faydası olacak? Toplumun böyle bir problemi var. Bu çocuklar bizim aramızda ve onları bizden ayıramayız. Dışlamak hiç doğru bir şey değil. Ve tabii onları topluma kazandırmamız da lazım. Onlar toplumun düşmanı değil, sadece toplumun hasta çocukları olarak onları görmemiz lazım. Biz bu diziyle insanların dikkatini toplumun kanayan yarası durumunda olan sokak çocuklarının üstüne çekerek, insanları başka türlü düşündürmeye çalışacağız

* Dizide çocuk oyuncular var. Onların arasında sokak çocukları var mı? Tabii var. Hatta başrol diyebileceğimiz rollerden bir tanesinde bir sokak çocuğu oynuyor.

* 'Dolunay' diğer diziler arasından sıyrılabilecek mi? Ben böyle olacağına inanıyorum. İnanmasak başlamazdık zaten. İnsanların çok fazla kendilerinden bir şeyler bulacağı bir dizi bu. Bence insanlara sıcak gelecek ve herkesin hoşuna gidecek bir dizi. Zaten biz de elimizden geldiğince en iyi performansımızı sergilemeye çalışıyoruz.

Durum:
    Emektar
    Yer
    Bir Timur Sevdim
    Konular
    34
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Kendimi oyuncuyum diye tanıtmayacağım

12 Haziran'da atv ekranlarında izleyiciyle buluşacak olan 'Dolunay' dizisinin başrol oyuncusu ünlü balet Tan Sağtürk, rolü için saçlarından giyimine kadar tüm imajını değiştirdi. Sağtürk, "Ben baletim kendime oyuncu demem" diyor.

Yaklaşık 30 yıldır bale ile uğraşan ve Türkiye'nin en başarılı baletlerinden biri olan Tan Sağtürk, 5 yıl önce rol aldığı 'İkinci Bahar' dizisinin ardından ilk kez bir dizi projesinde başrol oynuyor. Geçtiğimiz haftalarda 'Avrupa Yakası'nda da misafir oyuncu olarak rol alan Sağtürk, Yeşim Büber ile birlikte kamera karşısına geçtiği 'Dolunay'ın çok başarılı olacağını söylüyor. Sağtürk'ün tek sıkıntısı ise rolü için değiştirmek zorunda kaldığı saçları... Başarılı balet, yeni imajını ilk başta çok yadırgadığını, klasik işadamı görünümünü kendisine yakıştıramadığını söylüyor: "Aynada yeni imajıma bakınca yadırgadım tabii. Büyük bir projem var kafamda. Dans ve müziğin iç içe olduğu bir dizi düşünüyoruz. İki projede de aynı karakterle oynamam yanlış olurdu. Bu yüzden imaj değiştirmek zorundaydım. Klasik işadamı formuna girmem gerekiyordu. Saçlar koyu renge boyandı. Arkaya doğru tarandı ve kısaltıldı. Sakalımı kestim ve bıyık bıraktım. Küpemi de çıkarmam gerekti. Boş günümde eski şeklini veriyorum saçlarıma. Çünkü o tarzım benim dansçılığımla da özdeşleşmişti."

* Bu dizide başrol oynamayı kabul etmenizin nedeni nedir? Bugüne kadar gelen teklifler cazip gelmemişti ama bu proje sokak çocukları ile ilgili. Sosyal sorumluluk projesi gibi. Bunun üzerine kurulu bir çalışma. Bir de canlandıracağım rolden çok hoşlandım. Okullarımıza çocuk esirgeme kurumlarından çocuklar aldık. 'Artık eğitim sistemimizi yoluna koyduk para kazanıyoruz' dediğimiz bir anda, bu teklif beni çok etkiledi.

SIRADA BİR PROJE DAHA VAR

* Oyunculuk, baleyi etkileyecek mi? Bale ilgili işlerim devam edecek. Gösterilerim devam edecek. Bu projeden sonra aklımda bir projem var. O zaman kendi imajıma dönmemde yarar var. Çünkü orada canlandıracağım karakter dansçı. Ben zaten bir bale sanatçısıyım, kendimi oyuncu olarak tanıtmam hiçbir zaman! Oyunculuk yapıyorum ama benim için bir numara her zaman danstır.

* Balenin oyunculuğa katkısı, eksileri var mı? Biz balede 1-2 saat boyunca sahnede ağzımızdan tek cümle çıkmadan bir hikayeyi anlatıyoruz. Yani vücut dilini kullanarak kendimi ifade etmekte çok zorlanmıyorum. Cümlelere dökerken elbette ki bir takım acemilikler olacaktır. Ben bütün oyunculara da mutlaka dans eğitimi almaları gerektiğini söylemek istiyorum.

* Sizin için oyunculuk zor mu? Dizide benim oynayacağım Ahmet karakteri ile benim karakterim birbirine çok zıt. Dolasıyla kolay değil ilk kez başrol almış birisinin kendisine zıt bir karakteri oynamaya çalışması. İlk bölüm bitti. Ama şimdilik çok zorlandığımı söyleyemem.

* Dizi için oyunculuk eğitimi aldınız mı? Bütün bale sanatçılarının aldığı yegane etiğim zaten oyunculuk eğitimidir. Bir hikayeyi bir konuyu ele alırsınız çünkü. Konuşmadan anlatmak zorundasınız o hikayeyi. Dolasıyla ekstra oyunculuk eğetimi almaya gerek yok.

* Hayranlarınızın yeni imajınıza tepkisi nasıl olur sizce? Bu dizide oynadığım karakter insanların tepkisini değil daha çok sevgisini alacak bir karakter olacağı için kişisel bir problem yaşacağımı düşünmüyorum. Ama tepkileri dizi yayınlanmaya başladığından itibaren izleceğiz ve birlikte göreceğiz.

"Dizinin ilk bölümünün yayınlanacağı 12 Haziran gecesi, kurduğumuz okullardan birinin gösterisinde olacağım. Çocuk Esirgeme Kurumu'ndaki öğrencilerin katılımıyla oluşturulmuş bir gösteri olacak. Dizi yayındayken ben çocuklarla sahnede olacağım."

Durum:
    evanescencefreak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ..
    Konular
    9
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Dolunay (ATV)

Pazar aksami saat 19:00 Atv ekranlarinda baslayacak olan yeni bir dizi.
    Konusu yine ask dayanikli olan bir dizi sanirim.
    Ben izleyecegim,ya siz?
    izledikten sonrada goruslerinizi yazabilirsiniz.

Durum:
    theroseberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    L+P=TLA
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Baş rol oyuncusu olarak Yeşim Büber seçimi çok doğru değil bence. Bana her zaman çok itici gelmiştir kendisi.Çok başarılı bir oyuncu olduğu söylenemez.Yaz sezonunun dizisi olduğu için seyredilir büyük ihtimal.Ne de olsa Tan Sağtürk de var.Bence koyu renk saç çok yakışmış Tan Sağtürk'e.Ayrıca yıllardır saçlarını ne zaman düzeltecek, düzgün bir şekilde tarayacak diye merak ediyordum.Allah'a şükür düzeltmiş saçlarını...

Durum:
    Emektar
    Yer
    Bir Timur Sevdim
    Konular
    34
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dolunay

atv’nin sürprizlerle dolu yaz ekranının yepyeni dizilerinden biri olan “DOLUNAY” 12 Haziran Pazar akşamı başlıyor. Başrollerini ünlü balet Tan Sağtürk ile Yeşim Büber’in paylaşdığı “DOLUNAY”, güzel bir aşk hikayesinin yanı sıra toplumun kanayan yarası sokak çocuklarının dramını da ekrana taşıyor. Tara Film - AFS Film Yapım ortak yapımı olan “DOLUNAY”, hikayesiyle olduğu kadar güçlü oyuncu kadrosuyla da oldukca iddialı. Dizide Tan Sağtürk ile Yeşim Büber’e başlıca rollerde Rasim Öztekin, Serra Yılmaz , Köksal Engür, Nail Kırmızıgül ve Hande Katipoğlu eşlik ediyor. Farklı hikayesiyle herkesi etkileyecek, tiryakilik yaratacak “DOLUNAY”da hayatlarına tanık olacağımız “sokak çocukları” da oynuyor. Yönetmenliğini Hakan Mumcuoğlu’nun yaptığı dizide Tan Sağtürk ve Rasim Öztekin yepyeni bir yüzle karşımıza çıkıyor.

Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)