Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
27 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Ateşten Koltuk - Bölüm Yorumları

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  delfin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  23.03.2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  1,198
  Konular
  14
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Ateşten Koltuk - Bölüm Yorumları

  "Ateşten Koltuk" hangi başbakanı anlatacak?

  Çarşamba akşamı Vouge'da FOX'un yöneticileriyle yemekteydik. Genel Müdür Dave Parker Raid, Genel müdür yardımcısı Koray Altınsoy ve Haber müdürü Doğan Şentürk, yemekte FOX'un Türkiye'deki ilk yılında nereden nereye geldiğini anlattı.
  Onlara göre FOX 11 ayda tam da planladıkları noktada. Kanalı TGRT'den devraldıklarında izlenme payının 4 olduğunu, bu rakamın şimdilerde ise 7'ye yükseldiğini söylediler.
  Amerika'da yapılan 5 yıllık planın ilk yılını başarıyla tamamlayıp hedefe doğru koşan FOX'un ekranında önümüzdeki günlerde ne gibi yeni projeler var diye sorunca aldığımız yanıt şu oldu:
  FOX, Türkiye'nin yakın siyasi tarihini mizahi bir dille anlatacak bir dizinin hazırlığı içinde.
  Dizi, İngilizlerin ünlü sit-com'u "Emret Bakanım" - bir dönem Haluk Bilginer, Kenan Işık ve Haldun Dormen'li kadroyla yerli versiyonu da çekilmişti - gibi siyasi hiciv yapacak. Projenin sahibi yapımcı değil ama yayıncı biri; Mehmet Ali Ilıcak.
  "Ateşten Koltuk" bir başbakan ve yakın çevresinde yaşananları ekrana taşıyacak.
  Dizide ilginç isimler rol alacak.
  Kimler mi?
  Tayfun Eraslan, Gülay Kuriş, Meyra Ilıcak, Mert Kılıç, Ali Atıf Bir ve Can Ataklı.
  FOX'un bir diğer yeni ve iddialı dizisi de "Üvey Aile" olacak. Bu dizide de başrolleri Salih Kalyon, Güngör Bayrak, Taner Ertürkler, Turan Özdemir ve Uğur Demirpehlivan oynayacak.
  Dizi köklü ve varlıklı Velizade ailesi ile onların yaşam biçimi ile taban tabana zıt bir hayat içinde çingene Kabataş arasındaki mücadeleyi ekrana taşıyacak.
  Haydi hayırlısı...

  Ali Eyyüpoğlu / Milliyet

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  verycool91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  06.02.2007
  Yer
  Yalan Dünya :)
  Mesajlar
  2,941
  Konular
  6
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  cidden çok ilginç...oyuncuların nerdeyse hepsi köşeyazarı.ki hal böyle olunca dizinin tutma olasılığı önceden tahmin edilebiliyor...:icon_whis

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  mxrxt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  05.04.2007
  Yer
  uzay:-)
  Mesajlar
  1,830
  Konular
  45
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Başbakan Erdoğan'ın hayatı dizi film oluyor. Dizinin tanıtımında kullanılan '29 Şubat'ta çok şey değişecek' ifadesi ise dikkat çekiyor.

  'Hatırla Sevgili' dizisinde hayatından küçük bir kesit sunulan Başbakan Erdoğan'ın hayatı dizi film oluyor. Bu arada, dizinin kısa tanıtımında '29 Şubat'ta çok şey değişecek' deniliyor

  Ateşten koltuk

  'Hatırla Sevgili' dizisinde hayatından küçük bir kesit sunulan Başbakan Erdoğan'ın hayatı dizi film oluyor. Bu arada, dizinin kısa tanıtımında '29 Şubat'ta çok şey değişecek' deniliyor.

  Yıllardır konuşulan ancak bugüne kadar bir türlü yaşama geçirilemeyen Başbakan Tayyip Erdoğan'ın hayatının filme çekilmesi projesi, sonunda gerçek oluyor. Özel bir kanalda yayınlanacak dizinin kısa tanıtımında, "29 Şubat'ta çok şey değişecek" deniliyor. Mehmet Ali Ilıcak ile Emir Tamer'in sahibi olduğu EMMA Prodüksiyon Şirketi tarafından çekilen "Ateşten Koltuk" adlı dizide kimlerin oynadığı ise saklanıyor. Dizi film aslında hayali bir başbakanın hayat hikayesini, ailesini, çevresinde gerçekleşen olayları ve yaşadıklarını anlatıyor ancak projenin çıkış noktasının Başbakan Erdoğan olduğu belirtiliyor. Dizi filmin anlaşması geçen hafta yapıldı ve sponsorlar bulundu.

  Senaryo güncel...

  Ateşten Koltuk dizisinde, gerçek hayatın akışı ve güncel gelişmelere göre bir senaryo akışı izleneceği öğrenildi. Bu arada, "Hatırla Sevgili"de de Başbakan Erdoğan'ın hayatından kısa bir kesit işlenmişti.

  Takvim

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  delfin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  23.03.2006
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  1,198
  Konular
  14
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  İşte yeni başbakanımız (!)


  Politik içerikli dizilerin sayısı hızla artıyor. Mevcut pek çok dizi de, ülke gündemine yön veren olayları senaryosunun içine dahil ederek "sosyal ve siyasal mesaj" katsayısını arttırıyor. Yakında FOX'ta yayınlanacak "Ateşten Koltuk" adlı dizi ise "bir başbakanın" hayatını ekrana taşımaya hazırlanıyor. Mehmet Ali Ilıcak ve Emir Tamer'in sahibi oldukları EMMA Prodüksiyon tarafından hazırlanan dizide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatının işleneceği konusundaki spekülasyonlar ise boş çıktı. Dizi, Erdoğan sonrasında koltuğa oturacak hayali bir Başbakan, eşi ve kızı etrafında yaşanan olayları ekrana taşıyacak. Ancak dizide bugünün gündem maddelerini oluşturan PKK baskınları ve türban tartışmaları gibi konular da ağırlıklı olarak yer alacak. Dizinin senaryosunu da yazan Mehmet Ali Ilıcak'ın, eşi ve annesi de yapımda yer alacak. Nazlı Ilıcak, dizide yine gazeteci/TV programcısı olarak rol alırken, ailenin gelini, ses sanatçısı Meyra ise Başbakan'ın kızını oynayacak. Dizinin başlangıç bölümünde, Başbakan'ın konuk olacağı Çapraz Ateş programı sahnesi için de Reha Muhtar ikna edilmeye çalışılıyor. Bir başka gazeteci Can Ataklı da dizide Başbakanlık Müsteşarı olarak rol alacak. Başbakan Kemal Atak'ı Tayfun Eraslan, eşini ise Gülay Kuriş canlandıracak. Dizinin FOX'ta dönmeye başlayan tanıtımlarındaki bir ifade ise son derece ilgi çekici. Ateşten Koltuk dizisi tanıtılırken, "Bu ülkede yarın ne olacağını hiç kimse kestiremez. Her şey değişebilir. İktidarlar bile" deniliyor. En manidar anons ise "29 Şubat'ta çok şey değişecek" şeklinde olanı... Tanıtımı izleyenler, telaffuz edilen tarih ile Türk politik yaşamında dönüm noktalarından biri olan "28 Şubat Süreci" arasında bağlantı kurmadan edemiyorlar.

  Yüksel Aytuğ / Sabah - Günaydın

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  İFAKAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  17.03.2006
  Yer
  Yine iş :(
  Mesajlar
  21,787
  Konular
  8
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  TÜRKİYE’NİN İLK SİYASİ İÇERİKLİ DİZİSİ ÇOK YAKINDA İZLEYİCİYLE BULUŞMAYA HAZIRLANIYOR!.. “BİR BAŞBAKANIN MEDYA, İŞ DÜNYASI VE TERÖR ÜÇGENİNDE YAŞADIKLARINI” ANLATAN “ATEŞTEN KOLTUK” ÇOK SES GETİRECEK GİBİ!.. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!..


  Mehmet Ali Ilıcak ve Emir Tamer’in ortaklığında kurulan Emma Prodüksiyon, bir başbakanın medya, iş dünyası ve terör üçgeninde yaşadıklarını “Ateşten Koltuk” dizisi ile ekranlara taşıyor  Emma Prodüksiyon’un “Bir sabah uyandığınızda her şey değişmiş olabilir… Başbakan bile!” sloganıyla tanıttığı dizinin çekimleri sürüyor. “Ateşten Koltuk” Şubat ayı sonunda Fox ekranlarında yayınlanmaya başlayacak.  Ateşten Koltuk’ta daha önce hiç değinilmemiş bir konuyu işlediklerine dikkat çeken Mehmet Ali Ilıcak “Diziyle, hep göz önünde olan, ama bir sis perdesinin ardında kalan insanları ve onların dünyasına dair bilinmeyenleri anlatmak istiyoruz” dedi.  Seçimi yüksek oy oranı ile kazanmış bir başbakanın göreve başladığı ilk günden itibaren yaşadıklarının konu edildiği Ateşten Koltuk’ta Başbakan’ın yakın çevresi, büyük medya grupları ve sanayicilerle olan ilişkileri ile terör konusu politik göndermelerle anlatılıyor.  Ateşten Koltuk - Kast


  Başbakan Kemal Atak Tayfun Eraslan


  Başbakanın Eşi İnci Atak Gülay Kuriş


  Başbakanın Kızı Selin Atak Meyra Ilıcak


  Müsteşar Sinan Utku Can Ataklı


  Ekonomi Bakanı Seyfi Demirci Deniz Oral


  Ekonomi Bakanı Metresi Merve Paksoy Alona


  İş Adamı Cengiz Kazan Murat Onuk


  İş Adamı Eşi Berrak Kazan Arzu Pavlova


  ANTET Başkanı Okan Kırcalı Serdar Oskay  Öykü : Mehmet Ali Ilıcak


  Senaryo : Mehmet Ali Ilıcak & İhsan Aydın  UÇANKUŞ

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Boş Koltuk - J.K.Rowling
  By Küçük Cadı in forum Dünya Edebiyatı
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 28-02-16, 13:52
 2. Zeynep Koltuk
  By aliyeaynalar in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 192
  Son Mesaj: 28-03-14, 21:15

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.