Sayfa 12/38 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon
190 sonuçtan 56 ile 60 arası

Konu: Çember - Bölüm Yorumları

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 1,960

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı GuliBiyaban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim diziler uzun olduğu için bir saatlik bölümlü diziyi nasıl uyarlayacaklar.
    Çifter çifter.
    2.bölüm de TEN 5.bölümden girdi.
    Orada da İncil'den örnek veriliyor.
    Kore versiyonunda ilk bölüm iki saatti. Direkt bölümü bölümüne yayınlanıyor. Yani diğer uyarlamalarda olduğu gibi iki üç bölümü bir bölüm yapmıyorlar. Demek bu bölüm onların 5. bölümüne denk geliyor. İkiyi, üçü, dördü atlayıp beşe bakayım bari :)

Önemli bir konuya değinilmiş, beğendim. Güzel mesajlar vardı. Zulme göz yummak bir nevi ortak olmak da olabiliyor. Dünyadaki birçok kötülük sözde masum özde masum olmayan kişilerin umursamazlıkları veya korkaklıkları veya aptallıkları yüzünden oluyor. İslam'da bir zulümle karşılaşıldığı zaman ya elle engellenmesi gerektiği, kişinin buna gücü yetmiyorsa dille engellemesi gerektiği buna da gücü yetmiyorsa kalbiyle buğz etmesi gerektiği vurgulanır. Ama bakıldığı zaman bu konuda sınıfta kalıyoruz maalesef..

Ayşe komiser o kişiler sadece rastlantı oradaydı, suçsuzlardı derken yanılıyordu. Kız gerçekten de göz göre göre öldürülmüştü. Etraftakiler müdahale etmediler, bir nevi göz yumdular. Ki bu tarz bir olaya günümüzde de sıkça rastlanıyor. Baba söylediklerinin bir çoğunda haklıydı. Ama yaptıklarında hatalıydı. Ceza verici olan kendisi değildi. Suçluları eleştirirken kendisi onlardan daha büyük suç işledi. Ve maalesef yargısız infaz da yaptı. Cinayete şahit olan herkesi aynı kefeye koydu.

Konuyu sevdim ama hoşuma gitmeyen durumlar da oldu. Bizim bey baba gitti olaydaki en masum kişileri öldürdü. Sağ olsun ilk olarak kadınları asıp kesmiş. Orda dalyan gibi adamlar hiçbir şey yapmazken öldürdüğü kadın yine de bir şekilde engel olmaya çalıştı. Videoya çeken dingil de sağ olsun olayın başını çekmeyince kadının uğraşıları baba tarafından görülmedi. Ki kadın senelerce bunun vicdan azabını yaşamış daha fazla şeyler yapıp engel olabilirdim diye. Ama videoya çeken duyarsız sonrasında vicdan azabı çekmediği gibi hala alay bile edebiliyor konuyla. Ve katilin elinden de kurtulan o öldü.

Biz aksiyonda niye yetersiziz diye de yine hayıflandığım bir bölüm oldu. Elalemin on sene önce izlediğim hatta yirmi sene önce izlediğim yapımları bizim günümüz çekimlerinden daha iyi. Polisiye dizi hatta film yapıyorsan bu konuda daha iyi olman lazım.. Ara ara hoşuma gitmeyen oyunculuklar da oldu.

Baba-oğul cesedi daha önceden fark etmeliydi. Dibine gelince görülecek pozisyonda değildi burası olmamış. Bir de orijinalde mi böyle bilmiyorum ama cinayetleri işleyen kişinin kızın ailesinden biri olabileceği hatta ilk akla gelenin baba olabileceği ortaya çıkınca bizimkiler babanın kim olduğunu araştırıp yakalama emri çıkartmadan önce başka öldürülebilecek kişileri belirleyip onlara koruma emri çıkartıldı. Ben mi kaçırdım acaba dedim anlamadım ama videodaki öksürükten adama ulaşıldı ben anlamadım. Bu kızın babası kimdir neyin nesidir diye bakmadı mı bunlar?

Durum:
    forgetmenot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    23

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    0 Mesaj

Pazartesi gecesi 'farkli turde ' bir dizi izleyelim diye oturduk basina.Sayfada yazilanlar cok ciddi.Uyarlama deyip, orjinal dizinin adini yazmak çok mu zor?Izleyiciyi 'aptal' yerine mi koyuyorlar?Bu seyirciler neler neler izliyor takip ediyor hafife aliyorlar.Ofislerinde yuksek egolarla toplantilar yapip yapip şisiyorlar.Bu bolum ilk bolumun heyecani yoktu sonu kolay tahmin edilebilirdi.Bazi mimikleri dizi boyunca o kadar cok ve cogu zaman anlamsizca tekrar ettiler ki aslinda 'sicak' bir mimikten 'insani soğuttular.Bir tek profesor denilen siyah arkadan toplanmis sacli kisi haric dizi boyunca MUTEMADIYEN' Goz kirptilar.Nefret ettim.Oyunculuklar belirli bir duzeyin uzerinde.Ancak bir Serhat Kılıç vakası var ki oyuncunun kendi mizacindan kaynaklaniyor 'iticiligi'.O kadar hirsli,yuksek egolu bunu da isine yansıtan bir oyuncu ki insanın seveceği varsa da sevmiyor.'Çok buyuk' oynuyor altını çize çize.Gece showunu da izlediydim boyleydi,komedi oynadı ayni,röpunu izledim gene boyleydi.Bakın bakın ben koşabiliyorum yuksek atliyorum yuzuyorum daliyorum,surf yapiyorum,ućuyorum,kaçıyorum.Şoyle yetenekliyim boyle dunya çapındayim,oyle farkliyim,şoyle soyluyum boyle boyluyum.Bir dur be adam bir nefes al.Bir izin ver seni keşfedelim, yeteneklerini yavas yavas ortaya ćıkar, bir gizemin olsun,bir sus azıcık.Adam hırsıyla adeta dişi Gulben Ergen.Kurtuluş da yok vesselam.Dizinin en tatli ikilisi, kari koca oyuncularımız.Dizinin zaten insani tuketen, kasvetli konusundan bu ikili sayesinde biraz nefes alıyoruz.Şu alintı, esinlenme her ne zerzavatsa o isi halletsinler.Resmi meslek odalari,bilirkisiler vs uyuyor mu ?Bir Abdullah Oğuz adi var herseyden once.Ayip oluyor.

Durum:
    GuliBiyaban - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    ♥ ÇAĞLAR Ertuğrul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Arkadaşlar 2. sezonluk dizi 2.sezon 2013 de yayınlandı.
    Ben indireli çok oldu diziyi.
    Arşive açıp bakıyorum hangi bölüm hangi bölümden girmiş diye.

Durum:
    Okyanus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    247

Aldığı Beğeni: 1,960

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı AFKfan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde polisye diziler, tek tek gider de.... hikayenin ozunde olan seri katil yuzunden zaten cok elestirdik bu konuyu.... hani baglansa konu, daha iyi olur... yoksa hic alakasiz, kiz kendini oldurcekmis, oylesine tesadufen bu katili seciyo... yani niye olmasin, ama konuyu daha ilginc yapabilirler...
    Orijinal versiyonda daha ikna ediciydi kızlar o yüzden öyle söyledim :) Bir de bazı detaylar bizde atlanmış.

Lakin orijinali izlerken bir şey kafama takıldı. Hani Deniz'i yalan makinesine sokuyorlar ya o da alnının akıyla sınavdan geçiyor. Çünkü zaten kendisi gerçekten Denizmiş. Orijinalde sorguyu yapan daha da zorluyor. Bizimki yine de sınavı geçiyor. Ama sorulan sorularda kardeşiyle ilgili şeyler de var, sanki onları kendisi yaşamış gibi anlatıyor. Yani olay sadece ismin tutması değil. E peki bu kız nasıl tüm soruları firesiz kapatıyor? Kardeşinin hayatını iyice benimsemiş desek çocukken güçlü olan kızın büyüyünce güçsüzleştiği anlatıyor orijinalde. Kız yani daha safça, güçsüz, kendini salmış biri. Zaten kardeşinin kurduğu plandan haberi de yok, bir mektupla öğrenmiş. O yüzden o yalan testinden o denli güçlü o denli soğukkanlı çıkmasına şaşırdım.

Bu arada sen yeni bölümü ne zaman izleyeceksin, en yakın zamanda izle :) Ne zaman yüklüyorlar? Olmadı orijinalini izle en doğrusu o sonuçta araklamış bizimkiler zaten :)

Durum:
    edasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Sakarya
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    55

Aldığı Beğeni: 65

Bahsedilme
    1 Mesaj

Dizinin en iyi kismi 2 saat olmamasi :)
    1. bolumu daha guzeldi.
    Yasli adami gorunce yuzu tanidik geldi. Bu oyuncuyu sadece burda 10 sn gostermek icin getirtmemislerdir dedim. Dedigimde cikti.
    Ekip guzel. Survivordan gelen kiz olmasaymis daha iyi olurmus.
    Serhat Kilic gulduruyor iyi ama Ergun plak 2017 versiyon gibi.
    Pelin alkilide normalde itici bulurumda burda sempatik geldi.
    Bolume gelcek olursak ben orda olsaydim napardim diye dusundum. Katilin ensesi tekme atiyorum hayalimde ama gercekte nolurdu. Donup kalirmiydim. Guzel bi konuya parmak basmislar. Gercekten kac tane adam var katilin 2 3 kati hicbir sey yapmamalari da :icon_sorr
    Ilk 2 ölen kurban da cok vicdan cekmis ki 2side benzer olaydan ödul almis.

Kaniti denk geldikce hala izliyorum. Vasati. da vasati yan oyunculari vardi. Ama olaylar daha ilgi cekici ve karmasikti sanki. Birde baskomser Orhan ve yardimcisi Selim vardi.
    Tabi kanitlari aciklayan bilgi veren Sevil Atasoy cok ayri hava katiyordu.
    Kanitin bi aynisi cekemediler.

Aslinda 1. bolum baya iyiydide bu daha basitti.
    Ormandaki catisma sahnesi vasatti. Olen kizin babasi vururum diye tehdit ediyor. Sonra atilan montu okla vuruyodu yanlis gormediysem ee adamidami okla vurcakti.
    Biraz daha ozenseler.

Koreden uyarlamaymis. Ve bunu nasil yazmiyolar. Suc degil mi.

Artik yaz dizisi diye bisi yok koreden uyarlama diziler var. Uyarlama bile degil copy paste
    Az ozgun olun yeter artik.

Sayfa 12/38 İlkİlk ... 2891011121314151622 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)