Sayfa 5/193 İlkİlk 1234567891555105 ... SonSon
963 sonuçtan 21 ile 25 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    qsawe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Milas köylüsü
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    80

Aldığı Beğeni: 102

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Bu sezonun yeni başlayan 3. rom komu... Ya da gün sıralamasına göne 2. mi?

Aşırı abartılı ve söylendikçe yenisini yaratan yalan ile başlıyor dizi.

Kayra kaç yaşında ben anlayamadım. Okumayı 6 yaşında öğreniyorlarsa 5 olmalı. Aynı sınıfta okuma bilen var... karmaşık sahneler, belirsiz olaylar olarak izlerken rahatsız etti.

Abi ve yaptıkları...Abi ve yüzsüzlüğü... Abi ve masadaki paranın tamamını almış olması... O paraları borç için kullanır değil mi? Aklımda deli sorular.

Abla ve arkadaş iyi. Niyetleri de tavırları da iyi. Suna iyi mi? Aslı'yı severim. Bıcırık hallerine bayılırım. Fakat tanımadıkları kişilere anlamadan, sormadan çemkiren herkese kızarım. Ağzınızı önce doğru soruyu sormak için açın kardeşim. Sonra haklıysanız zaten giydirirsiniz. Sırf o eve elinde pasta ile gitmesi için esas kızları bu kadar rezil yazmayın. Başka mazeret mi yok o özür ziyareti için?

Klişelere yenileri eklendi. Bu yaz başlayan iki dizide de esas kızlar karbon kopya... Üzücü...

Pedagokların bu diziye yardımı vardır değil mi? Danışılıyordur umarım. Çünkü bir çocuğa bu kadar büyük bir yalan söylemek ve yalana bir de yalan anne katmak gerçekten büyük travma yaratacak olaylar.

Tüm bunlara rağmen yine de en izlenesi 2. dizi.

2. Beğenenler;
    deren1970 (19-06-19), mimoza17 (19-06-19), seval2005 (19-06-19)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    3,132

Aldığı Beğeni: 1,623

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmmm

Yeni yaz dönemi dizileri başladı ve bu akşam AA dizisinde 2. bölümünde anlaşmalı evlilik olayı işlenecek, gelelim bu diziye aaa paralelliğe gel, bu dizide de anlaşmalı ANNE OLAYI işlenecek. Ne kadar benzer tahmini kurgular bunlar böyle Acaba diğer dizi senaristleri ile bu dizi senaristler yok yok aynı mı demiyeceğim, bayağı kankalık mı var acaba aralarında. Öyle ya bu kadar benzer kurguların aynı bölümlere denk gelmesi

Evet kızımız Nejat'la ANNECİLİK oyunu için anlaşma yapıyor. Babasını ağlar iken görünce 200.000 TL karşılığı varım diyor. Hadi bakalım bakalım neler olacak bölümde

4. Beğenenler;
    qsawe (19-06-19), seval2005 (19-06-19)

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    4,399

Aldığı Beğeni: 2,746

Bahsedilme
    10 Mesaj

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Geldimmmm

Tüm BTY ailesine sevgiler, saygılar. Sevgili Seval'ciğim, nuro'cuğum aaaa Fatoş/abla sen böyle değildin sözlerinizi duyacak olsam da, sıfırcı, notu az olan biri olmasam da üzgünüm ama dizinin ilk bölümü benden alsa alsa en fazla 3-4 not alabilir, kısacası pek beğenmedim ben diziyi, ilk bölümünü maalesef

Şimdi Nejat'cığımı sevsem de beğensem de Suna karakterini, tepkilerini ATARLI ABLA pozlarını pek de başarılı bulamadım, yani Furkan beyciğim Nejat karakterini çok güzel bir şekilde oynamış iken Aslı hanımcığım üzgünüm ama Suna karakterini ilk bölümde bana sevdiremediniz, tepkilerini pek geçiremediniz

Yanlış anlaşılmayacağımı düşünerek bölümün ilk başında Suna'nın giydiği o yeşil gömlek hiç olmuş mu desem yani mahalle, mahlale kahvesinden dem vurup, mahallenin kızına göre fazla cesur bir gömlekmiş diyerek konuyu burada kapatsam iyi olacak sanırım Gonca Sarıyıldız ile Furkan beyin boyu posu daha bir uyuyor demiyeceğim çünkü Yasak elma'da 1.90 lık alihan ile 1.60 lık Zeynep'i yakıştırıp, seven bir izleyici olduğuma göre dediğim gibi Suna karakterinin tepkileri, suna'nın Nejat'ın evine gidişi, içki ile sarhoş oluşu felan fıstık sahneler beni hadi canım moduna soktuğundan mıdır nedir ama ilk bölümü pek sevemedim ben. İnşallah 2. bölüm negatif görüşlerimin azaldığı bir bölüm olur diyerek sevgiler ve saygılarımla sizi kucaklıyor, öpüyorum BTY Ailesi
    Kuzum Fatoşum, bölüm o kadar da kötü değildi. Ver şuna bir 6-6.5..
    Ama kadın başrol konusunda sana katılmamak elimde değil.
    Oyuncu bana asla Kiralık Anne rolünün göstermesi gereken sevgiyi de duyguyu da geçiremedi.
    Ne bakışlarıyla ne sesiyle, ne de oyunculuğu ile..
    Atarlı, anlamadan dinlemeden bağırıp çağıran, yanlış anlayan kadın rolünü Elçin S. Defne ile öyle güzel yansıttı ki, belki de ondan başkalarını beğenemeyişim.
    Oysa Furkan, cool ama kızına karşı gayet sıcak babayı gayet güzel canlandırmış, onu beğendim..
    Çocuk oyuncu yetenekli ama hiç de 6 yaşında göstermiyor.
    Okumayı bilmiyor olması da bana saçma göründü tabii..
    Yine de diziye şans vermekten yanayım..
    Belki ilerledikçe taşlar yerine oturur..
    Aylin rolü için de Erkenci Kuş dizisini Aylinini düşündüm.
    Çocuğunu bırakıp kaçan anne rolüne uyar diye düşünüyorum.(Aylin gelir mi gelmez mi daha belli olmasa da)
    Aslının Furkanı havuza düşürdüğü sahne de hiç olmamış.
    Takılıp düştüğünü güzel yansıtamamışlar.
    Hususi geri dönüp adamı havuza itmiş gibi göründü gözüme..

6. Beğenenler;
    deren1970 (20-06-19), seval2005 (21-06-19), yedel (21-06-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,218

Aldığı Beğeni: 921

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydin...

sevgili Mimozacigim seni de burada görmek ne güzel! Cok sevindim arkadasim, ne iyi etmis ve gelmissin...

Dün aksam 2. bölümünü de izledigimiz Benim Tatli Yalanim´daki bazi olmamisliklara ragmen ilerleyen bölümlerde bir yandan senaristlerimizin hikayedeki güzellikleri gelistirecegini, diger yandan da yönetmenimizin özellikle Suna karakterindeki keskin köseleri törpüleyerek onu bize daha sicak-samimi-sevimli-ve-tatli bir genc kadin olarak yansitacagini umuyorum...

Bence sicak yaz aylarinin persembe aksamlarinda birkac saatligine olsun günlük kosturmalarin ardindan yorgunlugumuza iyi gelecek, gözümüzü de zihinlerimizi de yormayacak, genc yasli herkesi eglendirecek tatli bir diziyi hak ediyoruz...

Bölümle alakali aklimda kalanlari daha sonra paylasagim...

Simdilik herkese selamlar-sevgiler...
    Konu seval2005 tarafından (21-06-19 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    mimoza17 (30-06-19), yedel (21-06-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydınn,

Furkan Palalı, baba rolüne o kadar yakışmış ki..Kızını kucaklayıp göz yaşı dökmesi beni çok etkiledi.Gerçekten dört dörtlük bir baba.

Kayra'yı oynayan oyuncu Lavinya Ünlüer sekiz yaşındaymış.Kayra'nın yaşından büyük gösterdiği açıkça belli oluyor zaten.Yaşını gösteren bir oyuncuyu oynatsalardı daha mı gerçekçi olurdu bilemedim.

Hayri, bu aile için çok önemli olmalı.Aylin'i de tanıyor.Onun hikayesini de merak ediyorum.Kadın bakıcıya alışkınız ama erkek bakıcı tuhafıma gitti :) Anladığım kadarıyla Nejat , kızı söz konusu olunca titiz davranıyor.Kayra'yı Hayri'den başkasına emanet etmek istememiş.Bu arada Saniye- Hayri aşkının ilk filizleri atıldı :) Talihsiz bir tanışma olsa da ilerleyen bölümlerde bu ikiliden ümitliyim :)

Suna'nın abisi bana hiç sempatik gelmiyor.Burcu'ya karşı hisleri var gibi.Umarım senarist bu ikisini çift yapmayı düşünmüyordur.Çünkü ben Burcu - Serkan shipliyorum :))

Suna'ya dün akşamki bölümde kızdım.Bir anlaşma yapmışsın, paranı da almışsın ama daha ilk günden tozutuyorsun.Çocuktan farkı yok, sorumsuz ve lay lay lom bir genç kız gibi davrandı.Umuyorum kendisine ders çıkarıp birazcık büyür, bu işin ciddiyetinin farkına varır.Hande'ye ayar vermesi güzel de.. Nejat'ı şimdiden sahiplenmesi, Nejat'a sevgilin imasında bulunup trip atması ve kadını rakibi olarak görmesi bana yanlış geldi.

Hande karakteri nefretlik..Onun sahnelerini izlerken gerilmemek , saçını başını yolasım gelmesi elimde değil :)

10. Beğenenler;
    mimoza17 (30-06-19), seval2005 (21-06-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri