Sayfa 53/193 İlkİlk ... 34349505152535455565763103153 ... SonSon
963 sonuçtan 261 ile 265 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,218

Aldığı Beğeni: 921

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Evet, ne diyordum? Hah... hatirladim, devam ediyorum....

En iyisi ben o sevimsiz ön izlemeyi unutup, yasli ve yorgun hafizamda kalanlari siralayayim...

Bölüm boyunca, bastan sona Nejat´in duygularinin farkina var(ama)masini mi izledik, sadece bana mi öyle geldi?

Suna´ya asik oldugunu idrak etmesini beklerken asiri sekilde Tolga´li kiskanclik sahneleri vardi.... Ve biz genelde "kiskanclik dozunda güzeldir" desek de, bence o sahneler anlam olarak eksik birakildi...

Cünkü bana göre Nejat gibi aci tecrübeler yasamis bir adam hissettigi kipirtilarin aslinda ASK oldugunu anladiginda yillar sonra basina gelen bu olaganüstü mutluluga sevindigi kadar da sasirmaliydi... Ben Nejat´in sevincini gördüm mü emin degilim... Ama saskinligini ve hatta bu duygularin yanisira hissetmesini bekledigim kaybetme korkusunu kesinlikle göremedim...

Bizim Nejat sadece tatli tatli gülümsedi durdu ve dogru SUNA´nin yanina kostu...

Almanlarin "Cocuga adini koymak lazim!" seklinde tercüme edebilecegim bir deyimi var. Somut bir varligi, bir gercegi kabullenmek, isin özünü görmektir "cocuga adini koymak!"

Iste ben Nejat´tan tatli bir coskuyla icinden disa tasan, günlük yasamini bile etkiliyen, her seyini degistiren bu duygularin adini koymasini bekledim! Suna´ya veya Serkan´a, Hayri´ye hic birine söylemese bile kendi kendine itiraf edebilirdi, etseydi iyiydi ama etmedi!

Tolga ile birbirlerine meydan okumalari hic hosuma gitmedi... Nejat´in hissettigi kiskaclik yüz ifadesiyle, hosnutsuzlukla ve Suna´ya dedigi gibi "adamin elleri devamli senin üzerinde" ile imalarda bulunarak, biraz daha sakinlik, olgunluk icinde kalabilirdi bence....

Gerci Tolga beni de cok sinir etti! Yani hic de bekledigim gibi sempatik bir delikanli degildi! Pis Tolga! Defol git! Nato´ya, Amerika´ya, Antartika´ya... Git de nereye gidersen git..

Enise patavatsizin teki ama sevimliydi... En azindan Sevket´te gözü olmayan bir dosttu..

Babasinin hastaligini duyunca daha cok kekeleyen adeta yine cocukluguna dönen Rafet´e cok acidim... Belli ki cok aci cekmis ama icine atmis yavrucak...

Kayra´nin odasinda Nejat ve Suna´nin yaptiklari görüntülü konusma cok güzeldi... Birbirlerini cok seven anne-baba ve cocuk ile cok güzel bir ailecik vardi orada... Bayildim...

Tabi ardindan karsilarina dikilen Tolga´ya gercegin anlatilma zorunlulugu ve daha sonra damlayan Hande sinsisi tüm o güzelligi bozdu...

Fakat barda Nejat - Suna tartismasi cok güzeldi! Hande´nin Nejat´in duygularina kendi kulaklariyla sahit olmasi daha da güzeldi... Ve bölümün en güzel sahnesinde cok güzel bir siiri okuyan cok tatli bir Nejat vardi!

Arada sirada baskalari da hikayedeki yerlerini aldilar tabi... Mesela Saniye´nin Hayri´ye sanki adam kendisine hakaret etmis gibi atar yapmasi bence hem gereksiz hem de sebepsizdi!

Serkan´in Burcu´nun yerine ambulans cagirmasini sonra Burcu´ya "falanca hastanedeyim, aman Melis duymasin!" demesini normal karsilardim ben mantikli bir insan olarak, yine saskinlikla kalakaldim... Serkan 2 metrelik adam, Burcu yarim porsiyon... Cok sancili bir kas sikismasi yasayan dev gibi birine o kizcagiz hem de o gec saatte yataktan cikip gelse bile ne yapmaya geldi orasini anlamadim!

Pervin´in hikayesi de yarim kaldi... Onlar tam olarak anlatamadi ama ben yine de anladim! Övünmek gibi olmasin cok iyi anlarim...

Simdi size de anlatayim izninizle.... 20 sene önce kim oldugunu bilmedigimiz bir erkek musallat olmus Pervin´e ve bu adamin Pervin´in etrafinda görenler de dedikodu yapmaya baslamislar haliyle yasadiklari mahallede...

Belki tecavüze ugramamak belki canini kurtarmak icin bilmiyoruz ama Pervin o adami hem de kendi evlerinde, ya bile isteye öldürmüs ya da kaza ile ölümüne sebep olmus! VE o olayin oldugu evde bir de yangin cikmis... Ve son anda eve gelen Sevket karisini yanginda ölmekten kurtarmis!

Ancak karisinin anlattiklarina degil dedikoducularin uydurduklarina inanmis ve "Sen beni aldattin! Icerdeki ceset de senin dostun... Yani beni boynuzladigin adam! Bundan sonra benim ve cocuklarim icin sen bir ölüsün! Cabuk defol git ve bir daha da sakin dönme!" diyerek Pervin´i evinden, hayatindan, mahalleden kovmus!

Kovus o kovus... Pervin de ne yapsin, sokakta kalacak degil ya... Kendisine inanmayan kocasini ve cocuklarini arkasinda birakip ailesinin yanina siginmis. Aile zengin ve güclü oldugu icin bir yolunu bulmus ve Pervin olmus Berrin... Ve tabi ki, bir sekilde cinayetin duyulmamasini da saglamislar! Olay kapanmis!

1. bölümde miydi 2. bölümde mi Saniye tam da Suna´nin Aylin rolünü oynadigini ögrendiginde Kayra hakkinda konusuyorlardi bahcelerinde... Hatirlarsaniz, orada annelerinin tek bir fotografi bile olmadigini söylemislerdi üzülerek... Kendilerine kataloglardan anne sectiklerini.. "O büyük yanginda hersey kül olmus!" demisti Saniye... Iste o yangin bu yangin!

40 yillik dostu Enise teyzelerinden annelerinin genclik resimlerini istemek nedense kimsenin aklina gelmemis... Annelerinin akrabalari olup olmadigini da hic arastirmamislar...

Yani canlarim, benim albümlerim yanip kül olsa da cevremdeki yakinlarimda onlarca yüzlerce fotografim vardir, sizin yok mu? Vardir! Kimin yok? Pervin´in yok!

offf... ben hala islerimi bitirmeden gevezelik ediyorum... pardon hanimlar yine kaciyorum... sevgiler... iyi tatiller...

Not: cok hizli yazdim, bir sürü hata yapmisim... düzelte düzelte bi hal oldum... yine de kusurlari hosgörün... kismetse pazartesi yine burada bulusuruz...
    Konu seval2005 tarafından (23-08-19 Saat 15:05 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    deren1970 (23-08-19), fracture (23-08-19), yedel (23-08-19)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    3,132

Aldığı Beğeni: 1,623

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben Geldimmmm

Dün Seval'ciğim senin uzun o güzel umutlu yorumunu, Fracture'ciğimin umutlu güzel analizli yorumlarını okurken, bu dizide bizi bekleyen KLİŞE SAHNELERİN geleceğinden emin olsak da, sizin yorumlarınızı ve diğer arkadaşlarımızın yorumlarında ki güzel istek temennilerin olması için, inşallah ya, inşallah bu defa değişik yazılan sahne, kurgular vardır diye umut edip, yeni bölümün ÖN İZLEME adı altında ki insanın sinir stresini artıran o saçma sapan sahneleri izler iken (kabul ediyorum Suna'nın ağzına iki tane çakaım geldi o sahnede ) yok dedim yok Fatoş kızım seni bu AYNI OKULDAN MEZUN EZBERCİ SENARİSTLERDEN çok şey bekliyorsun ki bunun sebebi sensin Seval, hep bunlar senin yüzünden biz bilmiyor muyuz bu senaristleri, bizi nasıl sahnelerin beklediğini adımız gibi bekler iken, bizi şaşırtacak, umut ettirecek şu şekilde yazarlar belki gibisinden ne diye yorum yazıp umutlandırıyorsunuz ki insanı Seval hanım, hiç saklanma buraya gel Fractura hanım ve diğer arkadaşlar, hepinizi görüyorum, yaklaşın yamacıma

Tamam tamam sakinim yaklaşın, sakinim çünkü kupa bardak dolusu TEA yardıma yetişti gerçekten Seval'ciğim ön izleme zımbırtısını izler iken aklımdan seni geçirdim. Ahh dedim keşke Seval'in dediği gibi bizi bekleyen kurgular olsa idi ama senaristler belli işte, başka türlü kurgu niye umut ediyorsam/k

Vallahi ben bıktım bu Suna hanımın ketum oluşundan, ağzını açıp tek şey söylememesinden bıktım usandım. Biz bıktık bu tarz kadın karakterleri görmekten ama ne hikmetse kadın senaristimiz bıkmamış, kesin Hande tarafından tehdit edilen, kendini çeken, ben yokum diyen, anlaşmayı bozan, Nejat'ın sorusuna duvar gibi durup, öyle bakan Suna karakterini yazmaktan bıkmamış, bıkacağı da yok.

Kendileri bili bu kafayla devam demek, diziye yaz sonu ba bay demek

İlgiye, bilgiye

4. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (24-08-19), AFKfan (23-08-19), fracture (23-08-19), mimoza17 (25-08-19), seval2005 (23-08-19), yedel (23-08-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,051

Aldığı Beğeni: 1,792

Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar,

Sizler gibi uzun uzun bölüm yorumu yapabilmeyi çok isterdim ama ne yazık ki işler güçler buna engel oluyor. İki saatte zor yazabiliyorum, araya telefonlar veya gelen gidenler girdiği için.

Fena bir bölüm değildi.Kayra 'nın eksikliğini hissettim.Saniye 'nin saçları ilk zamanlar kıvırcıktı , şimdi düzleşmiş yakışmış ta, güzellik vermiş kendisine.Enise Teyze , lafını sözünü esirgemeyen biri olsa da ben sevimli buldum kendisini.Hayat dolu, cıvıl cıvıl, konuşkan.Tombik kadınların sevimli olduğu tezi yine beni yanıltmadı :) Tolga 'yı yakışıklı bile bulmadım, başlarda zararsız gibi görünmesine karşın bölüm sonlarına doğru çirkinleşti.Korkarım ki misafir oyuncu olmayacak, bizimkilerin başına musallat olacak.Hande ile iş birliği yapacağı günler yakındır.

Rafet, bu bölüm beni uyuz etmedi, karaktere çeki düzen verilmeye başlanmış, sevindim.Burcu takıntısından kurtulursa çok iyi olacak. Burcu demişken, bu bölüm kendisini az gördüm sanki.Serkan 'la sahneleri azdı.Kız arkadaşa sarmaş dolaş yakalandılar ya hani, eğer kimse onları rahatsız etmeseydi Hint dizilerinde görüldüğü gibi düşüvermeden sonra uzun uzun bakışmalar , etkilenmeler olur muydu merak ettim.Yine söylüyorum: Burcu seni çok beğeniyorum tatlım.

Nejat, Suna 'nın yokluğunda ona alıştığını farketti.Ve ondan etkilendiğini, hoşlandığını.Karakterin duygularını görebilmemize sevindim.Artık o da Suna 'dan hoşlanıyor, geriye karşılıklı duyguların dile getirilmesi kaldı.İnşallah ilan- ı aşk beklerken kurdeşen dökmeyiz kızlar :) Nejat 'ın tatlı kıskançlıkları başta sevimli iken sonlara doğru sertleşti.Nejat 'ın Suna 'ya sarhoşken şiir okuması çok güzeldi, oyuncumuzun ses tonu ne kadar güzel yarabbi, analar neler doğuruyor :)

Hande, konuşulanları dinledikten sonra hınca kapıldı, intikam planını devreye soktu, çünkü canı yandı, Suna 'nın da canını yakmak istedi.Merak etmeyin , diğer seferlerde olduğu gibi bu sefer de planları ayaklarına dolanacaktır.Suna, sen adamı çatlatırsın.Nejat 'la gerçeği konuşmak varken neden kaçıyor, adamı deli ediyorsun ? Mutlaka bir çıkış yolu vardır.Umarım Suna 'nın suskunluğu uzun sürmez , küslük bölüm sonunda olsun sona erer.Birbirlerinden sürekli bir şeyler saklayan, açıklayamayan, yalan söyleyen çiftler beni yoruyor.

Seval Ablaa, yorumlarının arasına sıkıştırdığın iş yeri , patron dedikodularına bayılıyorum.Senin patronu keltoş, dominant biri olarak hayal ettim çaktırma, bırak hayallerimde öyle kalsın. Acil bir işim yoksa, canım da yorum yapmak istiyorsa masama dosya yığarım, birini elime alırım, içindekileri bilgisayara geçiriyormuş gibi görünürüm ki gelen giden beni çalışıyor sansın. Sana da tavsiye edebilirim.Patronun sana baktığında gözlerini kaçırırsan suçlu görünürsün, yüzüne bak ve sıcak bir gülümseme gönder.

6. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (24-08-19), AFKfan (23-08-19), deren1970 (23-08-19), fracture (23-08-19), mimoza17 (23-08-19), seval2005 (23-08-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    925

Aldığı Beğeni: 1,044

Bahsedilme
    14 Mesaj

Sevgili Seval,

Ben her zaman iyimser konumda yer almayı tercih edenlerdenim bu forumda. Nedeni de genelde hep bizim senaristler olur.. İki saatlik bölümleri olan dizilere, dizi demem ben çünkü.. Senaristler ne yapsın..Kırk dakikada anlatabileceği konuyu, iki saate yayıyor hepsi.. Yaydıkça yayıyor.. Katlanılması çok zor. Çıldırmamızın sebebi tamamen budur.. Mesela düşünüyorum kırk dakika olsaydı şu bölüm.. Çok yerinde bir dağılımla bitirirdik bölümü.. Hande karakteri bile olmazdı belki bu hikayede.. Ne gerek var mesela koskoca Aylin gibi bir karakter varken Hande'ye.. Adından ekmek yiyor senaryo, düşünün..

Kısacası o yüzden de sakin kalmaya çalışıyorum.. Yerli dizileri genellikle rejiye, karakterlere, çiftlere, oyunculara ve hikayeye göre değerlendiriyorum izlerken.. Ayrıca bu diziye romantik komedi olarak başlamak istemedim. Çünkü baştan konusu, bunun ağır bir dram içerdiğini gözümüze sokuyordu.. Bir baba, çocuğuna hayatını değiştirecek bir yalan söylüyor.. Daha ne olsun.. Buradan çıkmaları çok zor

Alıntı seval2005 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ..
    Bölüm boyunca, bastan sona Nejat´in duygularinin farkina var(ama)masini mi izledik, sadece bana mi öyle geldi?

Suna´ya asik oldugunu idrak etmesini beklerken asiri sekilde Tolga´li kiskanclik sahneleri vardi.... Ve biz genelde "kiskanclik dozunda güzeldir" desek de, bence o sahneler anlam olarak eksik birakildi...

Cünkü bana göre Nejat gibi aci tecrübeler yasamis bir adam hissettigi kipirtilarin aslinda ASK oldugunu anladiginda yillar sonra basina gelen bu olaganüstü mutluluga sevindigi kadar da sasirmaliydi... Ben Nejat´in sevincini gördüm mü emin degilim... Ama saskinligini ve hatta bu duygularin yanisira hissetmesini bekledigim kaybetme korkusunu kesinlikle göremedim...

Bizim Nejat sadece tatli tatli gülümsedi durdu ve dogru SUNA´nin yanina kostu...

Almanlarin "Cocuga adini koymak lazim!" seklinde tercüme edebilecegim bir deyimi var. Somut bir varligi, bir gercegi kabullenmek, isin özünü görmektir "cocuga adini koymak!"

Iste ben Nejat´tan tatli bir coskuyla icinden disa tasan, günlük yasamini bile etkiliyen, her seyini degistiren bu duygularin adini koymasini bekledim! Suna´ya veya Serkan´a, Hayri´ye hic birine söylemese bile kendi kendine itiraf edebilirdi, etseydi iyiydi ama etmedi!
    "Öptüm.." diyen Suna'ya karşılık;
    " Ben de.. Öptüm.." di
    ye on kere düşünüp şaşıran adam çok şirindi ama şimdi.. Yanlışlıkla olmuştur diye de kafasında kurmuştur bence..

Evet, Nejat'ın yoğun duygularının keşfini daha görmedik.. Zaten hemen de görmeyelim derim. Suna'yı sahiplenen, yanında olmasını isteyen ve özleyen adam rolündeydi dün gece.. Bu demektir ki, Suna'nın bir gün gidecek olmasını kaldıramama ihtimali mevcut.. Yavaş yavaş aklında böyle şeyler kuracak.. İlk tohumlarını attı.. Mesela dün ilk etapta öyle bir cümle kurdu ki.. Suna'ya, Tolga senin bakıcılık yapmana izin vermeyecek galiba dedi.. Yani adam baş göz etti bunları, ilerisini düşünüyor bir de.. Suna içini rahatlattı ama asıl derdi o değildi Nejat'ın.. Suna giderken ona olan bakışında endişesi saklıydı.. Tolga ya da bir başkası.. Bir gün bu kız hayatından gidecek.. Sürekli söylediği gibi Suna'nın.. Onun da özel hayatı var.. Ön izlemede de gördük özel hayatı şimdi

Serkan'ın bir huyunu çok seviyorum.. Lafı dolandırmadan ama karşısındakini de rahatsız etmeden arkadaşlarına yardımcı oluyor. Gerçek arkadaşlık böyle bir şey işte.. Şimdi dese Suna'dan hoşlanıyorsun diye, Nejat on kere laf edecek.. Serkan'ın bu tarz cümlelere karnı tok.. Bunları duyacağını bildiğinden, dolaylı yoldan arkadaşını rahatlatmayı seçiyor.. Fakat bir gün patlayacak gibi.. Hatta öyle bir patlayacak ki Nejat'a, Hande'den bile çıkabilir durum..

Sahi.. Hande ve Serkan demişken.. Nejat, Serkan'a bahsetmedi değil mi Hande'nin ona açıldığından.. Aslında bu bile, Nejat'ın Hande'ye olan yaklaşımını bir güzel anlatıyor.. Bu Nejat gerçekten zor biri.. İki dakika yine Suna'ya üzüleyim ben, nasılsa haftaya kızacağız.. Ama yok ben yine bir yol bulur, üzülürüm siz merak etmeyin

Alıntı nuro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Güzel bi bölümdü.Bol bol kıskanç Nejat izledik oh be dedim..Nejatın duygularından emin olduk..
    Yeni bölümden gösterilen sahneyle anladık ki Sunaya yine kızacağız galiba..Hayır neyden korkuyor anlamış değilim.Handenin her şeyi bilmesi mi sorun yani.Söylesin Nejata her şeyi böyleyken böyle desin birlikte çare bulsunlar,emimim ki Nejat sonuna kadar onun yanında olucaktır..
    Suna aşık.. Öyle olduğunu söylüyor. Öyle hissettiriyor.. Tamam diyoruz, inanıyoruz. Fakat Nejat'a bu konuda hiç yardımcı olmuyor. Suna aşkın bencil evresinde şu anda.. Mesela sabah Nejat'ın yatağında uyanıp da her şeyi hatırlar hatırlamaz kaçmasına anlam vermek çok zor.. Aman ben utanmayayım da ne olursa olsun derdinde.. Adam seni yemez sonuçta.. Oturup konuşmadan nasıl halledeceksin ki bu meseleyi.. Aşıksan söyle.. Adam seni istemiyorsa da istemesin.. Nejat seni utandıracak zorlayacak biri değil ki.. Beyefendi ve kibar bir şekilde davranmaya devam eder yine. Hande için de Suna'ya cevabını ne güzel söyledi.. Kırmadan halletmeye çalışıyorum dedi.. Suna buna dayanarak bile açıklama yapabilir.. Fakat yapmıyor tabii.. Çünkü gözü şu an kendi aşkından başkasını görmüyor.. Eskiden duyguları o kadar yoğun değildi.. Nejat'a daha kolay ulaşabiliyor, kalbinin içinden girebiliyordu.. Şimdi bunu pek beceremiyor..

Hayır ben Nejat'ın yerinde olsam mesela.. Suna'nın duygularını o söylemeden öğrensem, en ağır şekilde diyelim.. Sonra olanları değerlendirsem, Suna'ya kızarım da kırılırım da.. Muhatabı olduğu kişi, konunun çok uzağında alakasız insanların ve ortamların içinde kendine yer buluyor çünkü.. Acımasızlık resmen..

Olanları güven meselesine dayandıracaklar diye düşünmeye başladım.. Nejat, gerçekleri gördükten sonra Suna'ya olan güveni zedelenecek.. Adam nasıl teslim olsun bu saatten sonra.. Bir de çocuk sahibi olan bu adam; gözü gibi baktığı kızı için nasıl kendine Suna ile bir hayat kursun.. Şu anki Suna ile Nejat bir hayat kuramaz görünüyor..

Ben Suna'nın gerçekten aşık bir kadın gibi davranmasını istiyorum artık.. Nejat'a da somut gerçekler lazım çünkü, sadece Suna'ya değil..

Ayrıca, bu olması muhtemel tehdit her ne ise Nejat tarafından çözülebilir.. Nejat ile Pervin işbirliği de yakın gözüküyor, hastanede karşılaşmaları dizi matematiğine gayet uygun.. Suna bunun için de çemkirir Nejat'a sonra tekrar evi terk eder bilmem kaçıncı kez.. Bunun yanında Tolga da Suna'ya gerçek niyetini söyleyecektir tabii boş durur mu ve onunla yurt dışına gelmesini teklif edecektir.. Suna başta kabul etmese de, bir şekilde kabul edecektir.. Artık tam veda vaktinde de kavuşurlar ama aa durun olur mu öyle yine on iki saat geçti geçmedi Aylin gelir pat diye Suna'nın karşısına.. Haydaaa.. Suna'nın ne yapacağını tahmin etmemek zor değil tabii.. Nejat da artık çağırmaz, kapılara gelmez kükremiş bir hâlde vallahi Bu sefer bunları olmaması muhtemel durumlar olarak değerlendirmek istiyorum.. Burada latife olarak kalsın, rica edeceğim..

Bu arada Suna 25 yaşındaymış.. Kimliğinde 94 doğumlu yazıyordu. Nejat da üniversitedeyken tanışıp evlenip çoluk çocuğa karıştığına göre; 30 ile 32 yaşları arasında oluyor demek.. Niye her dizide karakterlerin yaşını hesaplamak zorunda kalıyoruz ki.. Bir künye çıkartsalar ya

Tabii koşullar ne olur bilemem, ticari iş sonuçta fakat dizinin birkaç şeye rağmen elbette devam etmesini istiyorum.. Pat diye bitmesini istemem hiç.. Fakat tabii çok da uzun sürmesine gerek yok.. Anlatacağını anlatsın yeter.. Şu an genel hikayeye bakarsak, hiçbir şey anlatmadığını düşünüyorum.. Kayra'yı kampa yollamayı bıraksalar, anlatacaklar da.. Kayra'yı, anne babasından pek uzak tutmayın e mi.. Sonra saçmalıyor ikisi de

Herkese keyifli yorumlar..
    Konu fracture tarafından (23-08-19 Saat 16:30 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    ab-ı çeşm (24-08-19), AFKfan (23-08-19), deren1970 (28-08-19), mimoza17 (23-08-19), seval2005 (23-08-19), yedel (23-08-19)

Durum:
    AFKfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    957

Aldığı Beğeni: 729

Bahsedilme
    13 Mesaj

On izleme bolum baslarindandir.... ve ikinci bolumun sonrasindan, Serkan is nedeniyle Suna'yi Italyan adamla tanistirmisti.... genel olarak konu o donguden ilerliyo.... artik arka fonda Berrin/Pervin hanim da konun icinde dahil olmaya basliyabilir... ilk dusunceme doneyim ben- su mektup olayina.... biliyoruz ki o mektup yine evde biryerde, Kayra'nin mektuplari arasinda bir yerde.... ilk dusuncem, Aylin gittikden sonra o mektubun ortaya cikmasiydi... insallah o mektup bulunma konusunu cok uzatmazlar.... ama Hande'nin de sahteligini de bu kadar erken cikarmaz diye de dusunuyorum.... umuyorum Nejat, Hande'ye sans vermez, yada umit vermez (ki oyle biri degil... karakterin aslinda bu tavirli, acik, olgun tarafini seviyorum ben)....

Aslinda dusundugumde tam da 4'un sonu gibi bitti bu bolum ayni zamanda..... orda hatirlarsak SERKAN OGRENMISTI SUNA'nin kim oldugunu, ve bolum sonu YINE NEJAT SUNA'dan ozur dilemisti, hikayesini anlatmisti.... 5'in sonunda da Nejat'in is adamlari odul olayi vardi.... demek oralara ilerledigine gore hikayenin, bu AILE PORTRE MEVZUSU ve yine HANDE MEKTUP olayina gidiyo hikaye.... hatirlarsak orda da Handenin yazacagi speech'le, Suna'nin yazdigi speech arasindaki farki gorduk....

Bolumde hoslanmadigim Nejat'la, Pervin'in hastanede karsilasmasi oldu.... bu ilersi icin bir forshadow aslinda.... demek bir olay karsisinda belki bazi konular gun yuzune cikacak, ama bu iyi birsey sonucu olmayabilir... isin icine hastane girdi.... bize verilen her sahne, aslinda puzzle parcasi.... mesela, 3'uncu bolumun sonunda da VEDA vardi.... Suna tam kapidan cikti, babasiyla karsilasti.... ve aslinda formul 7 bolum arayla isliyo..... so +7 (10 bolumde) bolum sonra, yine BABA olayi cikiyo..... 16B buyuk ihtimalle ogrenecektir babasi olayi diye dusunuyorum ben....

Kayra'la ilgili bir durum olabilir yine.... 2'in sonunda alerji olayi vardi.... belki boyle birsey sonucu da Suna geri gidebilir.... bir yerden bir acik gelicek, bakalim nerden pay almislar...

Nejat Kayra'nin dilegini 7B sonu bulmustu.... yani 12B de aslinda Mektup cikabilir.... insallah 14B'e kadar falan beklemeyiz, yada yuh 20B

EDIT: ben Nejat'in Pervini ogrenip Suna'dan gizli tutmasi zorunda kalacagini da dusunuyorum.....
    Konu AFKfan tarafından (23-08-19 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (28-08-19), fracture (23-08-19), seval2005 (23-08-19), yedel (23-08-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. nuro

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri