Sayfa 6/193 İlkİlk ... 23456789101656106 ... SonSon
963 sonuçtan 26 ile 30 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    nuro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Another Earth
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    162

Aldığı Beğeni: 326

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

2.bölüm bütün kategorilerde 2.olmuş,iyi galiba.

Dün akşamki bölümü beğendim izlerken eğlendiğimi de söylemeliyim.Sunanın başta teklifi kabul etmemesi yerindeydi.Sonra kahve elden gidince el mahkum en fazla ne olabilir dedi o da.Sonra 3 ay teklfi geldi.Ablasının durumu bilmesi doğru olandı.Aslında babasına da söylemeliler,sonuçta bakıcılık yapıyorum filan diyebilir.

Sunanın vurdumduymazlığı beni kızdırdı.Nejat ona Kayrayı emanet etmişken bi sürü dikkat edilmesi gereken nokta varken Sunanın bunları göz ardı etmesi,Kayrayı okula götürmek yerine kaçırması hoş olması.Gerçi Kayra baya sıkılmıştı,eğlendi güldü doyasıya yedi içti,her çocuk gibi dizini yaraladı bunlar hoş şeyler ama Nejatın verdiği kağıdı okumalıydı,önem vermeliydi.

Doğumgünündeki sahneler güzel ve eğlenceliydi.Kayranın annesiyle olan tüm sahneleri..Mutluluğu gözlerinden okunuyordu bıcırığın,anne ve babasını da bi araya getirmeyi unutmadı.Anne babamı öp baba hadi selfie çekelim..Suna da az değil,Handeye bizim resmimizi çeker misin dedi,ve kendine aile bul gibi bi şey dedi.Hande Sunayla uğraşıcak belli,zaten şüphelendi,200bin aldığını da öğrendi,arkasına ajan bile taktı bakalım neler olucak.

Ben Nejatın arkadaşı Serkanın Aylini tanıdığını düşünmüştüm,o da tanımıyor.Hande ve Serkana kiralık anne olayını anlatıcam dedi Nejat,Serkan neyse de Hande bunu öğrendiğinde Sunaya neler yapmaz.Bu Aylinin tanıyan hiç mi kimse yok arkadaş,sosyal medya hesabı da iyiki yokmuş,yoksa Hande öğrenmişti her şeyi.

Kayranın asistanı arayıp Sunaya babam senden özür dileyecek konulu operasyonu güzeldi,hemen nasıl da organize oldu.Nejatın özrü güzeldi,dans sahnesi güzeldi.Ama sonda Kayranın bayılması ve Sunanın çaresizliği kötüydü.Suna çantayı alabilirdi,dikkat etmedi.Nejat onu kovmakta haklı ama Kayra yine annesinni arayacak daha ne kadar annen gitti annen geldi oynayacaklar.

2. Beğenenler;
    deren1970 (24-06-19), mimoza17 (30-06-19), seval2005 (21-06-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,218

Aldığı Beğeni: 921

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese tekrar merhaba....

Annesi tarafindan istenilmeyen, aranilip-sorulmayan minicik bir cocuga gercegi söylemek ile onu yalanlarla kandirmak arasinda dogru olani yapmak kesinlikle cok zor bir karar olmali...

Yani hepimiz kendimize "Nejat´in yerinde ben olsam kizima ne söylerdim?" diye soracak olursak, hangimizin yaniti "dogru" olandir acaba?

Kimimiz "Evet, cocugun psikolojik gelismesini mahvedecek olsa bile ne kadar aci olursa olsun gercegin en basindan itibaren söylenmesi en dogru olandir!" diyebilir...

Iyi de, böyle bir karar, zavalli bir bebegin bilinclenme yolunda daha ilk adimlarini attigi andan itibaren annesinin sevgisine layik olmadigi icin kendisini degersiz hissederek büyümesini ve kesinlikle cok mutsuz bir kisilige dönüsmesini de göze almak demek degil midir?

Belki bazilarimiz cocugun en azindan kisiligi gelisinceye dek kandirilmasinin ona daha az zarar verecegini savunarak bu secenegin daha dogru olacagini düsünebilir...

Bu durumda cocuga ya "Senin annen melek oldu! Ama yasasaydi seni cok severdi!" denilebilir, kim öyle bile olsa cocuk kendini yine eksik hisseder... Ya da Nejat´in yaptigi gibi "Annen seni cok seviyor, günün birinde cikip-gelecek!" türünden yanlis umutlar verilebilir... Ki, bu da kisa bir süreligine cocugu cok mutlu eden bir cözüm gibi görünse de gördügümüz gibi eninde sonunda baska sorunlar doguracak, isleri iyice arapsacina döndürecektir..

Demek ki, tek basina geride kalan kisi anne veya baba olarak hangi yolu secerse secsin canindan cok sevdigi cocugunun üzülmesine engel olamayacaktir. Tam bir "iki ucu kirli degnek!" misali...

Suna, Nejat´in cok zor durumda kalmasini "Bunu kizina o yalanlari söylemeden önce düsüncektin!" dedigi icin aklima takildi bu konu. "Benim babam bana böyle bir yalan söylemis olsaydi ondan nefret ederdim!"

Suna icin ne kadar kolaydi bunlari tak tak tak haykirmak... Babasi tarafindan yalanlarla aldatilan bir evlat olmak istemiyor ama babasini kendi yalanlariyla aldatan evlat olmaya hic itirazi yok masallah cok bilmis kizimizin...

Suna karakteri baskalarini yargilarken arada sirada kendine bakmayi da ögrenir insallah...
    Konu seval2005 tarafından (21-06-19 Saat 11:51 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (24-06-19), mimoza17 (30-06-19), yedel (21-06-19)

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,218

Aldığı Beğeni: 921

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nuro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.bölüm bütün kategorilerde 2.olmuş,iyi galiba.

Dün akşamki bölümü beğendim izlerken eğlendiğimi de söylemeliyim.Sunanın başta teklifi kabul etmemesi yerindeydi.Sonra kahve elden gidince el mahkum en fazla ne olabilir dedi o da.Sonra 3 ay teklfi geldi.Ablasının durumu bilmesi doğru olandı.Aslında babasına da söylemeliler,sonuçta bakıcılık yapıyorum filan diyebilir.

Sunanın vurdumduymazlığı beni kızdırdı.Nejat ona Kayrayı emanet etmişken bi sürü dikkat edilmesi gereken nokta varken Sunanın bunları göz ardı etmesi,Kayrayı okula götürmek yerine kaçırması hoş olması.Gerçi Kayra baya sıkılmıştı,eğlendi güldü doyasıya yedi içti,her çocuk gibi dizini yaraladı bunlar hoş şeyler ama Nejatın verdiği kağıdı okumalıydı,önem vermeliydi.

Doğumgünündeki sahneler güzel ve eğlenceliydi.Kayranın annesiyle olan tüm sahneleri..Mutluluğu gözlerinden okunuyordu bıcırığın,anne ve babasını da bi araya getirmeyi unutmadı.Anne babamı öp baba hadi selfie çekelim..Suna da az değil,Handeye bizim resmimizi çeker misin dedi,ve kendine aile bul gibi bi şey dedi.Hande Sunayla uğraşıcak belli,zaten şüphelendi,200bin aldığını da öğrendi,arkasına ajan bile taktı bakalım neler olucak.

Ben Nejatın arkadaşı Serkanın Aylini tanıdığını düşünmüştüm,o da tanımıyor.Hande ve Serkana kiralık anne olayını anlatıcam dedi Nejat,Serkan neyse de Hande bunu öğrendiğinde Sunaya neler yapmaz.Bu Aylinin tanıyan hiç mi kimse yok arkadaş,sosyal medya hesabı da iyiki yokmuş,yoksa Hande öğrenmişti her şeyi.

Kayranın asistanı arayıp Sunaya babam senden özür dileyecek konulu operasyonu güzeldi,hemen nasıl da organize oldu.Nejatın özrü güzeldi,dans sahnesi güzeldi.Ama sonda Kayranın bayılması ve Sunanın çaresizliği kötüydü.Suna çantayı alabilirdi,dikkat etmedi.Nejat onu kovmakta haklı ama Kayra yine annesinni arayacak daha ne kadar annen gitti annen geldi oynayacaklar.
    Sevgili Nuro merhaba...

cok güzel deginmissin önemli görünen noktalara, ellerine saglik...

Ben de Suna´nin davranislarina bayagi taktim... Insallah 3. bölümde farkli bir Suna izleriz diye umut ediyorum ama öncesinde tam da takmisken Suna´nin nereden buldugunu anlamadigim ama fazla ve yersiz buldugum özgüveni ile sergiledigi aptalca cesareti üzerine de iki laf etmezsem olmaz...

-Ailece büyük maddi sikintilar icindeyken bile sirf kendini tutamadigi icin, kendi dengesizligi yüzünden calistigi hotelden kovuldu!

-Ertesi gün ailesine dogru olmadigi halde yeniden hotelde ise basladigini söyledi!

-Ama o kadar salak ki, "Burcu, evdekiler seni de beni de hala hotelde calisiyoruz biliyorlar, aman diyim, yalanimi ortaya cikartma!" demeyi bile akil edemedi!

-Karsiligini nasil verecegini hic düsünmeden ve hic bir aciklama yapmadan Nejat´in teklifini kabul etti!

-Is tecrübesi oldugu halde is saatleri olarak "Kayra uyaninca isbasi yapar - uyuyunca ceker giderim!" gibi sacmaliklari sanki cok normal bir seymis gibi rahatlikla söyledi! Daha ilk gecesinde ve sabahin 2. de ancak evine dönebildi...

-Nejat´tan üc aylik "kiralik anne" olmanin karsiligi 200 bin TL pesin istedi. Parayi aldigi gün (hayirli bir is icin!!!) harcadi! Ama böylece üc ay boyunca eve maddi yardimda bulunamayacagini, kendine harcayabilecegi tek kurus harcliginin olmayacagini, en basitinden elindeki telefon faturasi, yol masraflari, makyaj-hijyen malzemeleri gibi giderlerini nasil karsilayacagini hic sormadi....

-Kendisine adeta tiksinerek bakan, güvenmeyen ve her firsatta hakaret eden Hayri´ye gercegi söylemeye nedense hic mi hic gerek görmedi! "Ben babamin ekmek kapisini, calistirdigi kahveyi kurtarmak icin aldim o parayi Hayri abi!" deseydi kücük hanim gururunu ayaklar altina almis mi olacakti? Cennet Mahallesi güzelleri gibi acik acik "Sen kim oluyorsun da ben sana aciklama yapacagim! Host köpek!" havalarina girdi...

-Üc ay boyunca birlikte calisacagi biri olan Hayri´nin kendisini "firsatci-maddiyatci-cikarci-akli-bir karis havada" olarak tanimasi Suna hanimin gururunu hic rahatsiz etmiyor, zerre kadar dokunmuyor mu?

-Ve artik "patronu" olan adamin kendi cocugu icin yaptigi programi daha ilk is gününde nasil bir simariklikla degistirebildi!

-Kizinin üzerine titreyen adamin kendisine yazili olarak verdigi cok ciddi uyarilari büyük bir umursamazlikla seyine bile takmadi!

-Hele hele hangi manyakca cesaretle yalan söyleyerek o süper lüks arabanin anahtarini aldigini ve hic tanimadigi bir aracta, kendisine emanet edilen bir cocukla trafige ciktigini gördügümde oturdugum koltukta büyük bir dehsetle hoplayip-geriye düstügümü size burada bildigimiz sözcüklerle anlatamam bile... Ben Schock! Baya bir saydim zira Suna hanimi yazan cizenlere....

Veee..... son sahnelere gelince.... Tam da Nejat asiri sert davrandigi icin Suna´dan özür dilemisken... Aralarinda sanki arkadasliga-ortakliga benzer bir samimiyetin ilk temelleri atiliyorken bu defa Kayra´nin hareketleriyle "yok artik!" demeye basladim...

Cünkü, böyle ölümcül-ciddiyetle alerjisi olan 6 yasindaki her cocuk (Ki, masallah cin gibi bizim kiz) nerede olursa olsun icinde ne oldugunu bilmedigi bir yiyecegi yememesi gerektigini bilir! Nedenini anlamasa da, kendisine bazi yiyeceklerin yasak oldugunu bilir! Bu yüzden bence Kayra´nin orada her gördügünü yemesi, hem de her masadaki her tabaktan defalarca alip alip tekrar tekrar yemesi cok tuhafti..

Tamam bu sahne Nejat´in Suna´yi kovmasi icin gerekliydi ama bence o kadar yanlis kurgulanmis, o denli abartili cekilmis ki, bana zerre kadar inandirici degil aksine cok sahte - yapmacik geldi...

Haaa... Nejat´in gözyaslariyla kizina sarildigi sahneler, Suna´nin Kayra icin endiselenmesi inandiriciydi ama ben yine de o aksam Nejat tarafindan evden kovuldugunda Suna´ya aciyamadim dogrusu...

Umarim bu yasadiklari ona güzel bir ders olur! Fragmana kadar sövüp - sayabiliriz saniyorum... Fragman mutlaka karsilikli özür dilemelerle gelecektir karsimiza...

Sevgiler..
    Konu seval2005 tarafından (21-06-19 Saat 13:37 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    deren1970 (24-06-19), mimoza17 (30-06-19), nuro (22-06-19), yedel (21-06-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    92
    Verdiği Beğeni
    557

Aldığı Beğeni: 889

Bahsedilme
    3 Mesaj

Suna karakteri biraz daha az çelişkisiz yazılsın lütfen, ilk olarak bu yaptığınız doğru değil
    bunun çözümü yalan söylemekmi gerçekten yalan söyleyemezsiniz gibi akıllı akıllı büyük büyük laflar edip
    sonrada aaamaaannn ya çocuk nasılsa diye aşırı sorumsuz aklı havada davranması bana hiç inandırıcı gelmedi
    bunun dışında güzel diyebileceğimiz bir bölüm izledik yinede...

Durum:
    aslanbey09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    evim
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    38

Aldığı Beğeni: 149

Bahsedilme
    0 Mesaj

ben begendim tipik bir yaz dizisi ama güzel

Sayfa 6/193 İlkİlk ... 23456789101656106 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri