Sayfa 68/193 İlkİlk ... 185864656667686970717278118168 ... SonSon
964 sonuçtan 336 ile 340 arası

Konu: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Durum:
    seval2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,567

Aldığı Beğeni: 1,073

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Tatlı Yalanım - Bölüm Yorumları

Herkese günaydin...

sitemiz sabahin ilk saatlerinde zorluk cikartti ama görüldügü gibi sorun cözülmüs...

Dün aksam benim dünya tatlisi, gözümün nuru, biricik kizimla cok güzel bir ana-kiz muhabbetimiz oldu.. Bilen bilir, cok güzel bir duygudur bu... Canindan cok sevdigin evladin karsinda genc bir kadin olmus oturuyor... Can kulagi ile seni dinliyor... Ayni fikirde olmasa da kendi düsüncesini söylerken bile bence en önemli olan, o seni de anliyor...

Laf lafi acti, derken söz benim tavsiyemle onun da severek izlemeye basladigi Benim Tatli Yalanim´a kadar geldi... Ve oradan "genel insan iliskilerine" dek bayagi derinlere indi... Biz ikimiz de ertesi günün is günü oldugunu unuttuk, zamanin nasil gectigini bile anlamadik gece yarisina kadar...

Ben Nejat´in Suna´ya karsi tavirlarini cok gereksiz ve karakterine de ters buluyorken, 27 yasindaki kizim gayet anlasilir oldugunu hatta normal sayilacagini savundu mesela... Suna´nin hallerini de hic yadirgamadigini, karakteri cok gercekci buldugunu ve oyuncuyu da cok sevdigini ekledi sözlerine... Serkan ve Burcu konusunda ayni duygular icindeydik ama Sevket ve Pervin arasindaki trajik olaylarda yine görüsümüz birbirinden az da olsa farkliydi... Günümüz zamane kizlari icin bazi sorunlarin cözümü daha kolay anladigim kadariyla...

Sohbet ve saatler ilerledikce KADIN - ERKEK arasindaki yapisal farklari didikledik durduk. Özellikle film kahramanlari unutup etrafimizdaki ortak tanidiklarimizdan örnekler vererek karsilikli... Ailemizdeki erkeklerler basladik, babalar, agabeyler, dayilar, amcalar, enisteler... Ve o erkeklerin hayatlarindaki mutlu-mutsuz fedakar kadinlar... Farkli farkli kisilikler, dogrulari ve yanlislari, eksik veya fazlalariyla konumuz oldular...

Simdi burada yazdiklarimi okurken "Ya, biz baya baya ve resmen DEDIKODU yapmisiz kizimla" diyebilirim.... Valla farkinda olmadik... olaya tamamen bilimsel yaklastik... aman kimse duymasin... Ne de olsa biz dedikoduyu hic sevmeyen bir milletiz...

Konusmanin icinde ve sonunda söyle bir gercek ortaya cikti... Ben bugün her zamankinden cok daha belirgin olarak, canimdan cok sevdigim iki yetiskin oglumla benzer konularda konusmaya kalksam ayni frekansi yakalayabilmemizin mümkün olmayacagini anladim. Iliskimizde bir eksiklik var ve bu nedenini bilmedigim eksikligi onlar büyüdükce ben yaslandikca daha cok hissediyorum...

Eksik olan sevgi degil, saygi degil, yakinlik degil.. Ama bir sey var... Erkek evlatlarimla iletisimim belirli bir yere kadar sürüyor, sonrasi gelmiyor... Babasiz ve tüm gün calisan bir anneyle büyüdükleriyle mi, tamamen icgüdüsel dürtüleriyle mi alakali, iki cins arasindaki genetik farkliliklardan mi kaynakli bunun sebebi, yoksa sadece hissedebilme becerilerinden mi geliyor? Inanin bilmiyorum...

Yani, sonuc olarak, ekranlarda karsimiza elbette abartilarak cikartilan karakterler eger direk olarak "birer katil, eli silahli mafya üyesi veya assagilik tecavüzcü, sadist, duygusuz ruh hastasi degilseler veya tam tersi yakisikli mi yakisikli, sahane mi sahane ve olaganüstü iyi yürekli süpermen" degilseler, üc asagi bes yukari icimizde yasayan senin- benim- bizim gibiler... Mi?

Sanki dizilerde gördüklerimizle gercek hayatimizda olan erkeklerin ve kadinlarin ortak yönleri ve benzerlikleri o kadar coktu ki... Sasirmadik bile kizimla dün geceki konusmamizda...

Aldim sazi elime, vurdum sazin teline, lafi da lastik gibi uzattim yine... Dizi deyip gecmemeli diyorum aslinda... galiba... Baksaniza durup dururken bana neler düsündürdüklerini... Sohbet konusu ettiklerini.... Töbe... töbe... hadi Seval hanim... bu kadar gevezelik yeter, buyrun isinizin basina...

Kolay gelsin hepimize hayatla bas etmek ve icindeki tüm zorluklar...

Sevgiyle kalin...

MINIK NOT: Tesadüfen karsima "bölüm resimleri ve özet" cikti ama oradan alip buraya ekleme yapamiyorum ben... Belki bu teknik konularda bilgili ve yetenekli arkadaslarimiz bu konuya bir el atarlar diye düsündüm... Özett bu defa daha kisa fakat ilgi ceken cümleler var...
    Konu seval2005 tarafından (03-09-19 Saat 15:15:04 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (03-09-19)

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,338

Aldığı Beğeni: 2,042

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölüm özetini buldum, kopyala yapıştır yapayım da haberi olmayanlar için bilgilendirme olsun :))

"Tolga’yla ettiği kavga sonrası duygularına yenik düşen Nejat, hiç beklenmedik bir anda Suna’yı öper. Suna, sonunda duygularının karşılıksız olmadığından emin olmuş, bulutların üzerindedir. Ancak, Hande tehdidi varken, Nejat’la nasıl bir araya geleceğini bilememektedir. Bu sırada Nejat, duygularıyla yüzleşmekten kaçması ikilinin arasındaki gerginliği tırmandırır. Suna, artık Nejat’a adım atan taraf olmayacağına dair kendine söz verirken, aşıkları bir araya getirmek için Burcu ve Serkan işbirliği yaparlar. Hande ise Nejat ve Suna’ya engel olamayacağını anlayınca kozunu kullanmaya karar verir."

Nejat 'ın Suna 'yı öpmesi bir çeşit cezalandırma gibi de geldi bana. Sevdiğiniz kıza en ağdalı cümleler kullanıyorsunuz, neredeyse aşkınızı ilan ediyorsunuz, " Üzgünüm ben Tolga 'yla çıkıyorum. " karşılığı geliyor. Yalnız kalmak istiyorsunuz çekip gidiyorsunuz arkanızdan geliyor. İnsan o durumda kendisini mahçup hisseder , utanç da duyabilir. Suna, öpücükten sonra Nejat 'ın duygularından emin olmuş ama kendini geri çekmeye karar vermiş, aferin kızım.
    Nejat, duygularını tarta dursun, çok sevdiğim ikili Burcu ve Serkan harekete geçmiş bile. Canlarım benim , aşıkları birleştirme çabanızı takdir ediyorum da azıcık ta kendi ilişkinize bir ad koysaydınız evladım :)) Hande 'ciğim boşuna kürek çekiyorsun, atı alan Üsküdar 'ı geçti bile :) Serkan ve Burcu dışında bu ilişkiye onay veren , onlara destek olacak bir kişi daha var . Tabi ki Pervin.. Keşke Hande 'nin kızı için bir tehdit olduğunu öğrense de şu kızı aradan çekse :) Anneler evlatları için neler yapmaz dimi :)

Seval Ablacığım, içten yorumunu sevgiyle okudum , o kadar güzel ifadelerle dolu ki yazdıkların tebrik ediyorum. Babasız çocuk büyütmek çok zor olmalı , bir de çalışan bir anneyseniz. Rabbim sana güç kuvvet versin , evlatlarını senden ayırmasın inşallah.Erkek çocukları belirli bir yaşa gelmeden olgunlaşmıyorlar diye biliyorum. Annemin oğulcukları evlenip çoluk çocuğa karışınca anneme daha yakın oldular mesela.Belki sorumluluk sahibi olmaya başladıktan sonra anne babalarının değerini anlıyorlardır.Benim de üç evladım var, biri kız ikisi oğlan. Kızım çok değerlidir benim için.Akıllı , olgun, sorumluluk sahibi , tutumlu, çalışkan bir öğrencidir. Azıcık huysuzdur, biraz da suratsız ama olsun o kadar kusur kadı kızında da olur dimi :) Benimki 16,5 yaşında . Üç yaz dizisini de birlikte izliyoruz. Benim Tatlı Yalanım 'a ayıla bayıla bakmıyor, yaşı gereği herhalde. En çok Her Yerde Sen 'i beğendi. Erkek çocukları sorunlu oluyor.Büyük oğlum henüz dokuz yaşında ama aslan burcu olduğundan mıdır nedir kibirlik abidesi ve çok zor beğenen bir çocuk. Bize kök söktürüyor :)

Sevgiler, saygılar sunuyor iyi yorumlar diliyorum..

Konu yedel tarafından (03-09-19 Saat 15:46:52 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), seval2005 (03-09-19)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,567

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölüm özetini buldum, kopyala yapıştır yapayım da haberi olmayanlar için bilgilendirme olsun :))

"Tolga’yla ettiği kavga sonrası duygularına yenik düşen Nejat, hiç beklenmedik bir anda Suna’yı öper. Suna, sonunda duygularının karşılıksız olmadığından emin olmuş, bulutların üzerindedir. Ancak, Hande tehdidi varken, Nejat’la nasıl bir araya geleceğini bilememektedir. Bu sırada Nejat, duygularıyla yüzleşmekten kaçması ikilinin arasındaki gerginliği tırmandırır. Suna, artık Nejat’a adım atan taraf olmayacağına dair kendine söz verirken, aşıkları bir araya getirmek için Burcu ve Serkan işbirliği yaparlar. Hande ise Nejat ve Suna’ya engel olamayacağını anlayınca kozunu kullanmaya karar verir."

Nejat 'ın Suna 'yı öpmesi bir çeşit cezalandırma gibi de geldi bana. Sevdiğiniz kıza en ağdalı cümleler kullanıyorsunuz, neredeyse aşkınızı ilan ediyorsunuz, " Üzgünüm ben Tolga 'yla çıkıyorum. " karşılığı geliyor. Yalnız kalmak istiyorsunuz çekip gidiyorsunuz arkanızdan geliyor. İnsan o durumda kendisini mahçup hisseder , utanç da duyabilir. Suna, öpücükten sonra Nejat 'ın duygularından emin olmuş ama kendini geri çekmeye karar vermiş, aferin kızım.
    Nejat, duygularını tarta dursun, çok sevdiğim ikili Burcu ve Serkan harekete geçmiş bile. Canlarım benim , aşıkları birleştirme çabanızı takdir ediyorum da azıcık ta kendi ilişkinize bir ad koysaydınız evladım :)) Hande 'ciğim boşuna kürek çekiyorsun, atı alan Üsküdar 'ı geçti bile :) Serkan ve Burcu dışında bu ilişkiye onay veren , onlara destek olacak bir kişi daha var . Tabi ki Pervin.. Keşke Hande 'nin kızı için bir tehdit olduğunu öğrense de şu kızı aradan çekse :) Anneler evlatları için neler yapmaz dimi :)

Seval Ablacığım, içten yorumunu sevgiyle okudum , o kadar güzel ifadelerle dolu ki yazdıkların tebrik ediyorum. Babasız çocuk büyütmek çok zor olmalı , bir de çalışan bir anneyseniz. Rabbim sana güç kuvvet versin , evlatlarını senden ayırmasın inşallah.Erkek çocukları belirli bir yaşa gelmeden olgunlaşmıyorlar diye biliyorum. Annemin oğulcukları evlenip çoluk çocuğa karışınca anneme daha yakın oldular mesela.Belki sorumluluk sahibi olmaya başladıktan sonra anne babalarının değerini anlıyorlardır.Benim de üç evladım var, biri kız ikisi oğlan. Kızım çok değerlidir benim için.Akıllı , olgun, sorumluluk sahibi , tutumlu, çalışkan bir öğrencidir. Azıcık huysuzdur, biraz da suratsız ama olsun o kadar kusur kadı kızında da olur dimi :) Benimki 16,5 yaşında . Üç yaz dizisini de birlikte izliyoruz. Benim Tatlı Yalanım 'a ayıla bayıla bakmıyor, yaşı gereği herhalde. En çok Her Yerde Sen 'i beğendi. Erkek çocukları sorunlu oluyor.Büyük oğlum henüz dokuz yaşında ama aslan burcu olduğundan mıdır nedir kibirlik abidesi ve çok zor beğenen bir çocuk. Bize kök söktürüyor :)

Sevgiler, saygılar , iyi yorumlar diliyorum..

Yelizcigim o güzel sözlerin icin ayri, özeti alip geldigin icin ayri sana cok tesekkür ederim ablam... Öncelikle Allah hepimize cocuklarimizi bagislasin! diyorum her zaman oldugu gibi ve tüm anne-babalara cocuklarini kendi ayaklari üzerinde duran, dogruyu yanlisi ayirt eden, sorumlulugunu bilen, cesur ve caliskan, vicdanli, iyi yürekli insanlar olarak yetistirmelerinde yardimci olmasini diliyorum canim...

Icinde yasadigimiz zaman diliminde git gide zorlasan yasam sartlariyla isik hiziyla gelisen teknolojiyi, her gün biraz daha azalan kültürel degerleri ve cogalan bencilce düsünme normalligini görmemek icin kör olmamiz, gelecekten korkmamak icin de kafamizi kuma gömmemiz lazim! Tüm bunlara cocuklarin evin ve ailenin disindaki olumsuzluklardan da son derece etkilendiklerini eklersek gelecek nesiller icin anne-baba olmanin, bir iki nesil öncesine göre cok daha zor ve yorucu olacagini düsünüyorum ben. Umarim yanilan ben olurum...
    Özete gelince.... Serkan icin "Nejat´a cok iyi bir dost ama kendine hayri yok!" demistim ya... Beni hakli cikarttigi icin bir tesekkür de ona edeyim... Aferim güzel cocuk... Nejat´in jetonlari sevgili Sahra´nin da dedigi gibi 8 köseli, ne kadar ugrassa da kendi kendine bir türlü düsmüyor! Serkan ve Burcu elele vererek o jetonlarin tümünü tak tak tak düsürmeyi basarirlar insallah... Aaa... bu kadar inkar yeter ama...

Hande cosmus... anliyormus Suna ile Nejat´in birbirlerinden uzak duramayacaklarini... bah hele... elindeki kozu oynayacak, silahindaki tek ve son kursunu patlatacakmis... patlatsin be ya... patlatsin da görsün bakalim... eline ne gececekse artik... bence fazlasi fazla gerildik zaten onun yüzünden... gitsin desin bakalim Sevket´e böyle böyle... ondan baska bilmeyen kalmadi zaten, birakalim da ögrensin bakalim noolacak...

Ne kadar sakinim, farkinda misiniz... aaa... güzel bir duygu bu... kim korkar Hande´den ayol... Kimsin sen Hande! Ya sen kimsin be!

Saka bir yana 12. Bölüm özeti bir cok güzellik vaad ediyor... Bakalim, görelim...

Sevgiler herkese..

6. Beğenenler;
    deren1970 (06-09-19), fracture (03-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (03-09-19)

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    19
    Verdiği Beğeni
    967

Aldığı Beğeni: 1,135

Bahsedilme
    14 Mesaj

Herkese merhaba,

Bugün yoğunluktan, sadece güzel yorumlarınızı okuyabildim.. Gelen özet ve fotolara da göz ucuyla bakıp, bir "Hımm.." dedim ve geçtim.. Gece dinlenmeden, iki kelam etmeye geldim şimdi de..

Öncelikle Serkan ve Burcu'yu sarıp sarmalayabiliyor muyuz acaba.. Bu iki karakteri, gerçekten seviyorum.. Arkadaş gibi, arkadaşlar.. Dizilerde şu esas karakterlerin etrafındaki "arkadaş" ifadesini kazananlar hep bir yerlerde eksik kalır.. Fakat bu iki karakter öyle değil.. Mesela Burcu'nun hiç yorum yapmadan, Suna omzunda ağladığında ona sarılmasına bayılmıştım.. Sessizlik, bazen arkadaşlığın en güzel tesellisi oluyor.. Konuşsa neye yarar.. Aynı şekilde Serkan'ın, Nejat'ın egosunu zedelemeden ona fikirlerini söylemesine bayılıyorum.. Bu da Nejat'ı ne kadar iyi tanıdığını gösteriyor..

Şimdi bu iki güzel dost, bir türlü kendilerini kurtaramayan kuyuya düşmüş diğer güzel iki insana yardım ediyor.. Yine onları incitmeden, onlara göre en doğru yolla yapacaklardır bunu.. Anlaşılan yine ikisini baş başa bırakma bahaneleri.. Fakat bunu yaparken de, bir önceki bölümde Pervin hanımın yaptığı hatayı yapmayacaklardır.. Evet Pervin ya da Berrin hanım, bütün iyi niyetiyle bir hazırlık içindeydi.. Buna kuşkumuz yok. Fakat bilmediği bir şey vardı ki, ikisini de ne Serkan ne de Burcu gibi iyi tanıyordu.. Hande'nin gölgesi düşmüştü o geziye fakat şu var ki Hande olmasaydı da onlar için bir şey farketmeyecekti.. Ortada "romantik" bir ortam mevcuttu ve her ikisi için de bu durum müsait değildi.. Çünkü ikisinin de ayrı ayrı sorunları vardı kendileriyle.. Hande dışında olan problemlerden bahsediyorum tabii.. Çözümlenmemiş duyguların içinde, bu "zorunlu romantik" ortamın bir değeri kalmıyor.. Ne zaman duygular etrafta gezinir, o zaman diledikleri gibi tatillerini yaparlar.. Zamanı değildi daha..

Serkan ile Burcu ise tam tersine ikisini bu "zorunlu romantik" ortamdan çıkarıp, onları bir mücadele içinde bırakıyor.. Çünkü biliyorlar ki, ikisinin de bir mücadele içinde olması gerekiyor.. Ve ortada bir mücadele varsa gerçekten, iki tarafın da bir çabası gerek.. Serkan ile Burcu bunu anlatmak istediler gibi görünüyor ikisine de..

O araba Serkan'ın diğer arabasına benziyordu zaten, öyle anımsıyorum.. Meğer ortada bir plan varmış.. Spor yapmaya gidelim diye kandırdı galiba Nejat'ı kıyafetlere bakılırsa.. Suna da Burcu ile gezintiye çıkar.. Ortada iki inatçı keçi buluşur, artık köprü mü yıkılır yoksa başka şeyler mi olur göreceğiz..

Bunun dışında Suna'nın artık Nejat'ın kendisine olan duygularından emin olmasına memnun olduğumu belirtmeliyim.. Şükürler olsun diyorum.. Hayır endişelenmiyor değildim, öptü beni ama Kayra yüzündendir neden olacak bile diyebilirdi yani Şimdi anlaşılan Nejat'ın gözlerinin içine bakacak bir süre, "Ee devamı?" dercesine.. Fakat Nejat'ın ilgisiz hâli de canından bezdirecek.. Kendisine bu uzun ve meşakkatli yolda, büyük bir sabır diliyorum.. Nejat gibi birine aşık oldu, kolay değil.. Günler sonra yine Suna için üzülmekteyim, oh be özüme döndüm

Özette yazılana göre, tabii bu durumun ikisi arasında yaşattığı gerilime de ayrı bir parantez açıyorum.. "Gerilim" bu çift için en sevdiğim ifade Hadi bu da benim itirafım olsun bu gece..

Hande'ye gelirsek.. Şimdi bir laf vardır.. Silah gösterildi mi bir kere, mutlaka bir yerde patlar diye falan.. İşte malum.. Bir kere o pim çekildi.. Kimlik ortada dolanırken, Hande'ye geçmişken olacaklar baştan belliydi.. O yüzden yapacakları umrumda değil şu saatten sonra.. Hatta ben de katılıyorum.. Bir an önce de ne yaparsa yapsın.. Çünkü bıktım onun şu cümlelerinden.. Suna ile Nejat çoluk çocuğa karışacak, hâlâ şunları der..

"Nejat ile aranda hiçbir şey olmayacak.. Sen benim rakibim değilsin.. Çocuklar da büyümüş, maşallah.. Neyse ne diyordum, hah rakibim değilsin.. Nejat ile sen diye bir şey olamaz, mümkün değil.."
    Konu fracture tarafından (04-09-19 Saat 01:34:43 ) değiştirilmiştir.

8. Beğenenler;
    AFKfan (04-09-19), deren1970 (05-09-19), mimoza17 (05-09-19), seval2005 (04-09-19), yedel (04-09-19)

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    Frankfurt
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,567

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba...

yakinda insallah yillik iznime ayrilacagim icin (nihayet sira bana geldi!) calisma masami toparlamaya, arkamda bitmemis is birakmamaya ve ortaligi toparlayip temizlemeye verdim bugün öncelikle kendimi... Ellerim yillarin aliskanligi ile düsünmemi gerektirmeyen isleri yaparken zihnim yerinde durmuyor tabii... Cikip dolasiyor kendince bir yerlerde... Örnegin "aksama ne pisirsem?" sorusuna yanit aradim dosyalari düzenlerken.. Masami silmeye basladigimda "isten cikista alis-veris yapsam iyi olur.." diyordum.... neler alabilecegimi aklimda siralarken evdeki eksikleri hatirlamaya calistim... cöpleri toplamaya gectigimde "Afili Ask"´in yayin günü oldugu icin gülümsüyordum... ardindan "Benim Tatli Yalanim"´in 12. bölümüne bir gün kaldigi icin heyecanlandim...

"Nerde kalmistik?" diyerek özeti animsayinca bugün farkli baktim yazilanlara... "yok beee..." dedim... "ciks" Özetci bizi kandiriyor kesinlikle.. Hande elindeki kozu kullanmaya karar verir ama tam Sevket´e anlatacakken ani bir sey olur kesinlikle vazgecer... cünkü Nejat onun Sevket´e anlatarak, Suna´ya yaptigi kötülügü ögrenirse Hande´yi oracikta hayatindan cikartir... Bu durumda karakterin hikayedeki rolü biter... oysa melek yüzlü seytanimiz sürekli bir tehlike unsuru olarak ortalikta dolasmali... hatta kötü kalpli vicdansiz Aylin gelince onunla isbirligi yapmali...

Tamam tamam.. Hersey simdilik yolunda devam edecek... Hande niyetlense de hic kimseye bir sey söylemeyecek! Nejat kendi duygularindan ve Suna´dan kacacak ama Suna onu kovalamayacak!

Serkan arkadasinin aptalca davranislarina daha fazla dayanamayip Nejat ile Suna´yi basbasa birakacak planlar yapacak! Bu arada kendi de Burcu ile yalniz kalacak.... Serkancim senden büyük bir atilim olmasa da Burcu´ya dogru kücük kücük adimlar bekliyoruz artik evladim...

Kayra´cik yine bize bir görünüp bir kaybolacak... Büyük trajedi Sevket-Pervin ayrilik sebepleri yine arada kaynayacak... Gayet normal seyler yani...

Öyleyse olabilecekleri düsünmeyi gönül rahatliyla birakip dosyalarima dönebilirim... di mi...

Kolayliklar diliyorum...
    Konu seval2005 tarafından (04-09-19 Saat 14:09:16 ) değiştirilmiştir.

10. Beğenenler;
    deren1970 (05-09-19), fracture (04-09-19), mimoza17 (05-09-19), yedel (04-09-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri