Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
34 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yeniden Çalıkuşu - Bölüm Yorumları

Durum:
    Event - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yeniden Çalıkuşu - Bölüm Yorumları

Yeni yayın döneminde Çalıkuşu eseri günümüze uyarlanmasıyla yeniden ekrana gelecek. Bildigim kadariyla dizi starda yayınlanacak.

Saygılar

Durum:
    muratcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Kahramanmaraş
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Cool Bana Göre

Kardeş Iyi Hoşta Bende O Haberi Duydum Hemde Eski Feride Oynayan
    Aydan şenerde Varmiş Ama Bana Sorarsan Eskisinin Yerini Tutamaz
    Ama Izlemeyenler Için Iyi Olur Bende Izlemedim Genede Bir Bakarim
    Bana Göre Iyi Proje Değil.......

Muratcan

Durum:
    MardiGras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aydan Sener kesinlikle rol almayacagini acikladi. Zaten yeniden calikusu dedikleri, feride nin torununa , feridenin basinda gecenleri gunumuzde yasatmak. Ogretmen bir torun vb vb. Acikcasi ben izlemeyi dusunmem. Romanin uyarlamasi bence cok basarili idi. Calikusu ile butun benzerligi ismi olacak diye dusunuyorum. Asli olan bir konuda kopyasina muracaatin anlami var mi ? Zannetmem .

Sevgiyle Kalin ...

Durum:
    Event - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Vallahi bana bıraksanız ben Aydan Şener'li dizi versionunu da tercih etmem. Benim favori çalıkuşu uyarlamam, Kartal Tibetli, Türkan Şoray'lı film versionu.

Kast hakkında kesin bilgim olmadığı içn bir şey diyemiyorum. Çalıkuşu hikayesini bilenler için, bence günümüze uyarlanması hoş bir fikir. Romeo&Juliet'in günümüze uyarlandığı Leonardo Di Cabrio'nun oynadığı film de bence başarılıydı.

Durum:
    gzm
    gzm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    gayya kuyusu
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

"Çalıkuşu" ekrana dönüyor...

Reşat Nuri Güntekin’in ünlü eseri "Çalıkuşu", Star TV’nin yeni yayın döneminde "Yeniden Çalıkuşu" adı altında yayınlanacak.
    Çekimlerine ay sonunda başlanacak diziye ilişkin düzenlenen basın toplantısında, Star Televizyonu ve Calinos Yapımcılık’ın işbirliğiyle gerçekleştirilecek proje hakkında bilgi veren Star Medya Grup Başkanı Cengiz Özdemir, bu dizinin aynı zamanda bir kültür projesi olduğunu söyledi. Özdemir, "Çalıkuşu’nun ’Haydi Kızlar Okula’ kampanyasının yapıldığı 2005 Türkiyesi ile ilgisini uzun uzadıya anlatmaya gerek yok sanırım. Tarihimizde bir devamlılık, kültürümüzde bir devamlılık, doğal olarak sorunlarımızda bir devamlılık var" dedi.
    Sadece popüler içerikli diziler yapmak yerine böyle ölümsüz bir eseri yeni kuşaklar için yeni bir anlatımla hayata geçirmek istediklerini dile getiren Özdemir, "Yeniden Çalıkuşu" dizisinin izleyicinin beğenisini kazanmasının en büyük dileği olduğunu bildirdi.

SANATÇILARIN GÖRÜŞÜ
    Dizide "Çalıkuşu Feride"nin torunu ve onunla benzer bir hayat yaşayan Handan’ı canlandıracak olan Tuba Ünsal da böyle efsane olmuş bir dizinin yeniden uyarlamasında rol almanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi.
    "Kenan" karakterini canlandıracak Burak Hakkı da "Çalıkuşu" dizisi yayınlandığı dönemde 12-13 yaşlarında olduğunu ve beğenerek izlediğini anlatarak, bu nedenle "Yeniden Çalıkuşu" adlı dizide oynaması teklifini aldığında çok heyecanlandığını kaydetti.
    Aydan Şener de yaklaşık 20 yıl önce TRT’de yayınlanan "Çalıkuşu" dizisinin çok beğenildiğini ve yankılarının hala sürdüğünü ifade ederek, "Yedi bölümlük bir diziydi. Ama benim yalnız Türkiye’de değil, Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’da da çok fazla tanınmamı sağladı" dedi.
    Dizinin tekrar çekileceğini duyduğunda çok mutlu olduğunu da anlatan Şener, ancak bunun dizinin aynısı değil, farklı bir hikaye olacağını söyledi. Şener, "Yani Ferideliği hala elimde bulunduruyorum. Feride benim, bunu da belirteyim" diye espri yaptı.
    Zerrin Arbaş da "Yeniden Çalıkuşu"nun senaryosunun çok iyi yazıldığını, ayrıca kızı Derya Arbaş’la daha önce birlikte bir dizide rol alan Burak Hakkı ile aynı dizide rol alacak olmanın da kendisini mutlu ettiğini bildirdi.
    Reşat Nuri Güntekin’in kızı Ela Güntekin ise bu eser nedeniyle Cumhuriyet döneminde pek çok genç kızın Anadolu’ya öğretmenlik yapmaya gittiğini, ancak aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı müfettişi olan babası Güntekin’e bazılarının "Sizin romanınızı okuduk, buraya geldik. Şimdi dertlerimizi dinlemeye mi geliyorsunuz?" dediğini anlattı.
    Senaryosunu Hakan Haksun’un yazdığı, yönetmenliğini Cem Akyoldaş’ın yaptığı dizi, Star TV’de Eylül ayı ortalarında yayınlanmaya başlanacak. Konusu günümüzde geçen dizide, hayatındaki psikolojik travma nedeniyle Anadolu’ya giderek öğretmenlik yapan ve zamanla Çalıkuşu hikayesindeki Feride’nin büyükannesi olduğunu öğrenen Handan’ın öyküsü anlatılacak.

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)