Sayfa 3/24 İlkİlk 123456713 ... SonSon
118 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Elisa di Rivombrosa (TV8)(Arsiv1)

Durum:
    Moryel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Forks
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

]5. Bölüm;

Kontesin cenazesi ile başladı herkes siyah giyinmiş ve ağlıyor..

Cenazeden sonra evde miras okundu tüm aile ve hizmetkarlar ordaydı..

Kontes herşeyi oğluna bırakmış.. Anna ya ve Emilia ya da çok az bir meblağ bırakmış Kızım saygın ve ... Markizle evli olduğundan fazlaca bir şeye ihtiyacı yok demişşş Alvez delirdi tabi bu duruma..

Tüm hizmetkarlara 10 ar gümüş bırakmış..

Elisa ya atı Fedro yu kolyesini bırakmış ve kütüphaneden istediği kadar yararlanma hakkını...

KOnt daha sonra Elisa ya gidip Anna ile konuştuğunu ve Emillia nın öğretmeni olarak kalacvağını söledi.. özür dilerim dedi kızda özür dilesenizde pişman olmadığınızı biliyorum dedi....

Elisa da kalmayacağını söledi.. Mafeylere gidip Margarita dan iş istiyceğini söyledi..

Kont da ona sen delisin elde edebilceğin herşeyi elinin tersiyle itiyorsun dedi..

Elisa ve Angelo Mafeylere gittiler

Lukresya cadısı baş sağlığına geldi..

Markiz kabul etmeye çekiniyordu ama Margarita onu ikna etti zorla..

Elisa ayrılacağını Emilia ya söledi kız çok üzüldü ağladı Anneside burdan istediğini aldın tabii şimdi gidip kandıracak başka bir yaşlı bulcaksın herhalde dedi..

Elisa Konta gidip ayrılacağını söledi kontda ta nereye istersen git dedi...

Elisa şook oldu... Angelo geldi izin vermedi öyle değilmi dedi hayır izin verdi dedi...

Ama Kont daha sonra Mafeylere ve çevredeki bütün asillere mektup yazıp yeğeni için en iyi öğretmenin o olduğunu ve vazgeçmek istemediğini kibar bir dille anlatınca....

Bütün kapılarr Elisa ya kaapnadı...

Sonra Elisa eve geldi... Kont önüne ççıktı o sırada Julio da orda piliç eve döndü dedi...

Konta sövdü saydı vurnmaya kalktı kont yanağını uzattı.. ama kız vurmadı.. siz buna değmezsiniz siz yaparsınız böle bişeyi dedi.. ben yapmam dedi..

Sonra kolyeyi gidip kontun yatağına koydu..

Osdasına girdi ve elbiselerini toplamaya başladı kopntda geldi sen efendine böle davranmaya nasıl cesaret edersin dedi... Bağırmayın herkesi uyandıracaksınız dedi...

Kont bağırdı çağırdı defol git dedi..

Anna odasından çıktı noluuyo diye onuda kovdu...

Kont odasına gisdince aptal manyak deli diye bağırıp durdu delirmiş bir haldeydi..

Sonra ertesi sabah Kont Angeloyu çağıdı şehre gitcez diye.. belgeleri çantasına koydu..

Angelo da ben gelmesem tita gelse olmaz mı dedi ben Elisa yı götürcektim dedi... Kontda Elisa yı tita götürsün sen benimle geleceksin dedi...

Elisa herkesle vedaşatı arabaya bindi gidiyordu KOntta pencereden bakıyor..

O sırada kolyeyi buldu...

kapı açıldı geleni Angelo sanıyor.. O deli gitti mi dedi..

Annada sonunda bunu anlamana sevindim dedi.. baktı kolyeyi görünce yoksa o burdamıydı dedi dün gecede seni odasına davet etmişti dedi Kont da seni ilgilendirmez dedi..

Bu sırada Kont Julio Draco hani kadınlarla birlikte olduğu hanın kapısında sarhoşş kadın ona içerde temizlik olduğunu sölüyor...

Elisa Tita ya pazarda durmasını sölüyor birşeyler alcak... Elisa ekmek felan alıp fırından çıkıyor o sırada Kont Draco ortaya çıkıyor ve Elisayı sıkıştırıyor sarılıp öpmeye çalışıyor Elisa duvarla kont arasına sıkışmış durumda yan tarafda elinin yetiştiği yerden koca bir taşı kapıp KOnt un kafasına geçiriyor... sonra herkes başlarına doluşur adamı öldürdü katil pis cadı diye bağırıyorlar..

Askerler koşup Elisa yı tutuyor ve hapse götürüyorlar...

Angelo olayları hemen Kont a sölüyor Kont ve Angelo şehre koişuyorlar... Kont Angelo ya mereak etme onu ordan çıkarıcaz diyor bölüm bitiyor...
    Konu Dazzle tarafından (27-08-08 Saat 21:34 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    bbg
    bbg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı diler1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lütfen acil cevap lazım.fabiozo öldükten sonra elisa başkasına aşık oluyormu ve elisa fabiozo nun ölümünde kaç bölüm sonra ölüyor ve fabiozo kaçıncı bölümde ölüyor.lütfen acil cevap
    niye bu kadar acil anlamadım ama bildiğim kadarını anlatayım....

elisa artık aşık oluyo mu o konuda tam bi bilgi yok ama macera olsun diye yeni bikaç adam giriyo diziye...:img-yes:

elisanın ölümü sanırım gösterilmiyor.....çünkü 20 yıl sonra direk kızından başlıyor diye duymuştum....

fabicik ise 28. bölümde ölüyor.....
    26. bölümde ki sezon finalidir....elisa fabiyi asılmaktan kurtarıyor...sonra 27. bölümde eli ve fabi evleniyo....28 de de fabicik ölüyooooo.....:sad53:

Durum:
    Figüran
    Yer
    Forks
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

5. Bölüm;

Elisa yı hapse tıktılar orda ilerki bölümlerde cadı olarak karşımıza çıkcak kızla tanıştı...

Bu arada Julio evde yatayor kfası sarılı Margarita ya naz yapıp duruyo hain başım acıyor bana şarap getir..

BU arada Fabi geliyor Julio ya şikayetiini geri al diyor o da naza devam beni öldürüyordu az daha diyee...

Kontumuz şehre gitmeye karar veriyorrr Angelo ile birlikte yola çıkıyorlar gidince kralla görüşmek istediğini sölüyor ama Vali nin yanına götürüyorlar Ona Krala vermesi gereken belgeler olduğunu sölüyor bana verebilirsiniz diyor vali Bu arada Lukresya da içerden onları dinliyor..

Sonra kont valiye Elisa dan bahseiyor bir yanlışlık olduğundan Valide hemen bir kağıt yazıp veriyor Elisa için...

Bu ada Listeyide bana teslim edebilirsn diyor Kont bir duralıyor tamam ama şimdi yanınmda değil diyor oysda yanında... Hemen orddan çıkıyor getiricem diyor Vali peşine adam takıyorr

Lukresya saklandığı yerden çıkıp Vali ye kızıyor sana liste dememişti sen kendşn ağzınla yakalandın diyor...

Bu arada Martino Elisa ya pencereden yemek getiriyor..

Doktor malikaneye gelmiş Elisa ya kıyafet götürceğini sölüyor Anna ile bir konuşma geçöiyor ama birazını kaçırmışım sen başkasını tercih ettin hemde bir hizmetçiyi gibi bişeyler diyor... bide kızına bakmasını istiyor..

Doktor Elisa yı ziyaret ediyor

kont kaldığı yere gidince hemen mektubu açıp içne bakıyor ve listeyi görüyor bir okuyor kiii...

En başta

Dük Ranieri (YAni Vali)
    Markiz Bovil (Lukresya ama KOnt kocası sanıyor)
    Kont Julio Draco (Kont un en yakın arkadaşı)
    Markiz Mafey (Marhgarita nın babası)

Ve liste böle devam ediyor....

Kont hemen Angeloyuda alıp tekrar yola çıkıyor...

Bu arda askerler gelip Elisa yı alıyorlar Julio nun olduğu yere getiriyorlar Jlio onu görünce kim bu kadın mı bumu bana saldıran hayır deil ben bu kadını daha önce hiç görmedim idyor

Yüzbaşı eminmisin ama bu kadın dedi

Julio da yüzbaşına bağırdı sen beni salak mı sanıyorsun

Elisa hapistan çıktı bi de baktı ki atı da kapıd abekliyorrr

Kont koştu geldi hapise belgeyi verdi ama bide ne görsün Elisa çoktan çıkmış gitti Barda Julio yu bulup teşkkür etti.

O da bana borçlandın dedi...

Elisa annesi ile konuşuyor Kont drako seni kurtardı diyor oda o değil Fabiozo dedi ve bölüm bitti

Durum:
    Figüran
    Yer
    Forks
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Di-Rivombrosa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TV 8 'de aynı bölümleri bir daha gösteriyorlar...yeni bölümler başlıyacak mı ?
    tekrar bitince başlıycakmış öle duyduk bugün 6. bölüm oldu toplam 26 bölüm bitince 2. sezon devam etcek diye biliyoruz ama ben kızları Agnese in hikayesini çok merak ediyorum Sevgili Michelle izlemiş ilk bölümleri anlattı deli oldum delii olmazsa bende onların resimlerinden ekliyim accık

6. Bölüm;

eLİSA MALİKANE YE GİTTİ kONTTA teşşekkür etti

Kont a fiktrini değiştirdiğini Emilia nın öğretmeni olmayı kabul ettiğini söyledi Kont ve Emiliiea çok sevindi..

Kont Drako ve Fabi ava çıkmışlardı giderken Fabi Julio ya listeden söz etti Julio da ne olursa olsun benim için fark etmez dedi..

Kontta senin bu dünyada değer verdiğin bişey yok mu dedi var dostluk dedi...

Dostluk beni cehennemede götürebilir hayatımıda kurtarabilir de dedi.

Sonra Fabi ye senin kafan Elisa da başka bişeyde değil dedi..

Mesela şu Angelo onunla evlenmesini sağlayabilirsin dedi..

Kont da Elisa yı tanımıyorsun böle bişeyi kabul etmez dedi..

O zaman sende evlenicez de ve onu yatağa at dedi...

Sonra evde yiyip içerken Elisa geldi ve julio ya teşşekr etti..

O da teşekkür etmen gereken ben değilim dedi..

Bir kocan dedi..

ama ben evli değilim dedi.

Ama bir gün evleneceksin dedi...

Fabi ona kızdı.

Elisa dışarı çıktı ama konuşmalarını dinledi.

Fabi sus artık Julio dedi.. evlilikten bahsediyorum ddedi ama bu benimle ilgili seninle değil. dedi

Ahh aşk dostum o bir hizmetçi dedi. hayır Elisa hizmetçi değil dedi..

Elisa da dışarda bu konuşmaları duyup mutlu oldu zavallı zannediyor ki kont kendiyle evlenmek istiyor..

Daha sonra kont Lukresya ya gitti isebella ya onu çağırmasını söledi o da ben çağırmam git kendin bul dedi...

Kont kapıyı çaldı lukresya girin dedi bi girdiki kadın belden yukarısı çplak

seninle konuşmak için gelmiştim dedi... ister burda konuşalım ister salonda bekle dedi..

Salonda bekliyim dedi..

Sonra listeyi anlattı ve kocasınn listenin başında olduğunu söledi Lukresya önce güldü sonra yalandan bayıldı..

Listeyi vercem krala kocanda gtutuklancak dedi mallarınız gitcek dedi..

Benim mallarıma bişey olmaz ben koccama muhtaç değilim dedi Van necerlerin tek varisiyim dedi..

sonra İsebellayı Vali ye yolladı...

Elisa ve Bianca yine saçsaça başbaşa kavga ettiler kont yüzünden..

Kont Elisa ya yürüyüşe çıkalım dedi Emiliia yı da alıp Angelo nun sürdüğü arabayla gezmeye çıktılar..

Angelo kont yokken eniştesinin köylülere yaptığı eziyetlerden bahsetti bir evin önüne geldilerr ev bakımsız kalmış Kont evi Angelo ya hediye etti..

Angelo garibim tabi Elşisa ile evlenip o evde yaşamayı hayal ediyor evde tadilat yapıp Elisa yı çağırdı..

Evi Elisa ya gezdirdi..

Yazık hayaller kurup duruyo burası en güzel oda ve bizim yatak odamız olacak dedi...

Bizim mii dedi

Bizim benim ve karımın dedi...

Lukresya nın uşaklarından biri Kontu görmeye geldi. bir mektup getirdi.. Yaptılkları içn hanımınıza çok teşekkür ettiğimi ve emirlerinize hazır bekliyor dedi..

Eve dönerken Angelo hala cvp vermedin dedi...

Biliyorum ama olmaz dedi

Sen evlenip çocukların olsun istemiyormusun dedi..

İstiyorum ama olmaz dedi...

Neden dedi

Çünkü seni sevmiyorum dedi..

Kont hesapları inceliyor Anna da yanında bu hesapların hepsi yanlış ya yolsuzluk ya ilgisizlik dedi..

Bu hesapları incelemen burda kalacağın anlamına mı geliyor dedi..

Bu sırada Bianca bir paket getirdi KOntum bu merkezden gelddi dedi..

Onu Elisa ya götür dedi Anna şaşaladı Elisa ya mı o ne dedi... hiç bir şey dedi..

Elisa paketi açtı ve kırmızı çok güzel bir elbise çıktı konta bir mektup yazdı gerçekten çok güzel bir hediye ama konumuma uygun değil kabul edemem kontuma çok teşekkür ederim yazarken..

Elbise üstünde Emllia ya gösterir çıktı..

Emilia festival niye bu kadar önemli yoksa Angelo ya güzel görünmek için mi dedi..

Sonra festivali gösterdi.. Angelo bir ayna kazanıp Elisa ya hediye etti güzelliğini görmen için dedi...

Angelo ona kes artık şunu Elisa o seninle sadece eğlenmek istiyor ddedi

Elisa da sen ne anlarsın ki dediçç

O sırada Kont geldi

Bianca Kont artık asillerin hizmetçi eğlencesine katılmadığını bilmiyor diye dalga geçti

Kontta kont en güzel kostümlü kızla dans eder dedi ve Elisa yı alıp dans etmeye başladı...

Angelo deli oldu..

Bu elbiseyi bana neden hediye ettin dedi..

ÇÜnkü seninle olmak istiyorum dedi

Ama önceden bana emir vermek istiyordun dedi

Şimdi seni izlemek istiyorum dedi...

Sonra onu öpmek için yaklaştı son defasında beni ıssırmıştın dedi..

Öpüşürlerken Ameliia geldi.. Elisa balaoya dönelim diye gitti...

Anna sabah Fabinin odasına daldı.. Neler yapıyorsun sen sonun Dopktor Cephiye mi benzemesini mi istiyorsun dedi..

Benzemiycek dedi..

Elisa ve Margerita konuşuyorlardı ve duyduğu konuşmayı anlattı kontun evlenmek istediğini sanıyor..

Kont Elisa yı çağırttı..

Sana olan duygularımın farkındasın dedi.. Sana bir teklifim olacak ama kızabilirsinn dedi

Elisa mutlu mutlu sırıtıyor yo kızmam diye...

Sen Angelo ile evlenmelisin dedi..

Ama ben sana çok yakın olucam dedi..

Bana metresiniz olmamı mı teklif ediyorsunuz dedi bu elbiseyi bu nedenle mi hediye ettiniz dedi...

Hayır ben seni sdeviyorum ama seninle evlenemem dedi...

ama neden dedi..

Çünkü ben bir kontum dedi..

Sizin farklı olduğunuzu sanmıştım dedi..

istersen başka biri ile de evlenebilirsin dedi..

Angelo iyi dedi ve çıktı

Kont arkasından gitti niye böle yapıyorsdun sen evlenip onurlu bir kadın olacaksın bende seni sevmeye devam edicem dedi..

siz kendinizi tanrımı zannediyorsunuz dedi..

beni dinlemezsen seni dövücem dedi..

Hayır siz beni sevmiyorsunuz dedi..,

Bana bak dedi

bakıyorum

hayır bakmıyorsun baksaydın seni ne kadar sevdiğimi görürdün dedi..

Siz beni sevmiyorsunuz sadece istiyorsunuz dedi..

Evet seviyorum ve istiyorum dedi.

Kızı tutup merdivenlerin üstüne yatırdı seni ilk gördüğüm andan beri istiyoru ve seviyorum dedi eğer bunu ilan etmemi istersen bunuda yaparım dedi..

Ayağa kalkıp ben elisa yı seviyorum diye bikaç kere bağırdı..

Sonra kızın yanına gitti ben seni seviyorum ama sen sadece kendini seviyorsun dedi..

Eğer beni sevseydin böle yapmazdın dedi.

Ben seni öle seviyorum ki seni başkasıyla paylaşmaya bile razı oluyorum dedi..

Bu gece yatmadan aynaya iyice bak ve bizi düşün dedi ve gitti o sırada Lukresya geldi Kralla görüşmeyi ayarladım dedi..

Bunu kutlamamız lazım dedi kadının elini tutup içeri girerken Elisa yı çağırın bize piano çalsın dedi ve bölüm bitti
    Konu Dazzle tarafından (27-08-08 Saat 21:37 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Lauri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Hever Castle
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Oyuncular :img-wink:

Alessandro Preziosi ... Count Fabrizio Ristori

Vittoria Puccini ... Elisa di Rivombrosa

Jane Alexander ... Lucrezia Van Necker

Linda Batista ... Isabella

Valentina Beotti ... Lucia Ceppi

Regina Bianchi ... Countess Agnese Ristori

Cesare Bocci ... Antonio Ceppi

Kaspar Capparoni ... Giulio Drago

Pierluigi Coppola ... Angelo Buondio

Antonella Fattori ... Anna Ristori

Emanuela Garuccio ... Celeste

Marina Giordana ... Artemisia Scalzi

Antonino Iuorio ... Alvise Radicati di Magliano

Anne-Valérie Lefèvre ... Madame Roland

Simona Mastroianni ... Giannina

Eleonora Mazzoni ... Margherita Maffei di Barbero

Giovanna Rei ... Betta Maffei di Barbero

Luis Molteni ... Don Tognino

Ralph Palka ... Capitano Terrazzani

Carlotta Previati ... Emilia Radicati di Magliano

Francesca Rettondini ... Clelia Bussani

Giovanni Rizzuti ... Titta

Pamela Saino ... Orsolina

Antonio Salines ... Jean Luc Beauville

Paola Sebastiani ... Checca

Pietro Sermonti ... Beppo

Riccardo Simone Sicardi ... Martino

Daniel Tschirley ... Martino Ristori at 16 (as Daniel T. Shirley)

Sabrina Sirchia ... Bianca Buondio

Marzia Ubaldi ... Amelia

Vittorio Viviani ... Lodovico Maffei di Barbero

Luca Ward ... Ottavio Ranieri
    Konu Lauri tarafından (17-03-08 Saat 16:52 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/24 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri