Sayfa 1/24 1234511 ... SonSon
118 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Elisa di Rivombrosa (TV8)(Arsiv1)

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  Moryel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  28.11.2006
  Yer
  Forks
  Mesajlar
  120
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  1. Bölüm

  Kont Conforti, Duk Ranieri ve katilleri tarafından öldürülmeden önce, Kralı öldürmeyi planlayan soyluların listesini Yüzbaşı Lombardi’ye vermeyi başarır. Öte yandan, Rivombrosa malikanesinde, Kontes Agnese Ristori, genç yardımcıs Elisa'ya, bir süredir askeri bir görevle uzaklarda olan oğlu Fabrizio’yu bir daha göremeyeceşinden endişe ettişini anlatmaktadır. Eve dönüş yolundaki Fabrizio, suikastçilerin listesi peşinde olan arkadaşı Lombardi’nin, Ranieri tarafyndan düzenlenen pusuya düşürülmesine şahit olur. Fabrizio arkadaşını kurtaramaz fakat kıymetli belgeleri ele geçirerek, ölmekte olan arkadaşına, bunları Krala elleriyle vereceğine söz verir. Rivombrosa’ya döner dönmez, annesine koşan Fabrizio, onu, Elisa’yla birlikte kütüphanede bulur. ikisi arasında müthiş bir çekim oluşur ve Fabrizio, onun bir hizmetçi olduşunu bilmeden Elisa’ya aşık olur.

  10. Bölüm

  Fabrizio'nun nekahat dönemi Elisa'nın bakımı altında geçer. Elisa, parmağında yüzük olmadığını fark eden Fabrizio'ya gerçeği açıklamak zorunda kalır. Fabrizio, eğer "dostu" olmayı kabul ederse toplum tarafından kabul edilen ve saygı gören bir metres olabileceğini söyler.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  meyyale28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  02.09.2006
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  24
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı bbg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ayyyy nolur anlatır mısın noldu bugün....düştü mü çocuuuk,nolur anlat...zaten artık sadece salı günleri izleyebileceğim,lütfen izleyenler anlatsın....:sad53:
  Merhaba valla ben bu diziyi altıncı bölümden itibaren izliyorum, hastası oldum ama Tv 8 çok kesinti yapıyor mümkün olduğunca resimlerinide ekleyeceğim..

  Bu dizide de neler olacak neler bir bilsen valla şaşar kalırdınn.. Konuyu biliyorsan bugün olayları yazıyorum..

  Kontun evi ateşe verilmişti yani kütüphaneyi biliyorsundur. Dün bölümü izleyemedim yayın yoktu burada. Ama olanlar biliyorum tabii.

  Elisa bebeğini kaybetti. Doktor geldi ve tedavisini yaptı kızın. Tabi bu arada Fabrizyoda kızın yanına girmek istedi ama doktor izin vermedi. Ayrıca doktor Fabrizyoya Elisa nın bir daha bebek sahibi olamayacağını söyledi. Tabi kont yıkıldı resmen.

  Kont kızın ailesine haber verdi ve annesi ve kız kardeşi kızın yanında kalıyor daha çok kız kardeşi ilgileniyor. Konnta gece onu beklerken Elisayı kaybedeceğinin üzüntüsüyle ağladı çokk romantikti. Ahh canım çok tatlı ama biraz sa ve beni sinir ediyor kont.

  Anna kontun ablası hak ettiği yerde.Kocası metresiyle günün gün ediyor, adamın evine hacizciler geldi ve borçlarını istediler. Adam Kaynının mirasının peşinde. Anna da o evde çekiyor ve kardeşinin yanına dönemk istiyor ama daha çok çeksin ohh olsun ona.

  Pis kızıl saçlı cadı Markiz Elısa nın bebeğinin kaybetmenin bahanesiyle köşke yerleşti, Elısa kadını kesinlikle sevmiyor ve Kont hala bu kadının iyi biri olarak görüyor, gözü ne zaman açılacak bilmiyorum.

  Ayrıca hani küçük Martino vardıya, büyük ihtimal, o cadının oğlu olma ihtimali varrr.Galiba çocuğu alıp kendi evine götürecek.

  Angelo vardı, Elısa nın eski nişanlısı oda kontun evine geri döndü casusluk yapacak.Kontta ona evinin korumacılığını önerdii.

  Olanlar şimdilik bu kadar. Sormak istediğin olursa buyur sorrr.. Sevgiler...

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  meyyale28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  02.09.2006
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  24
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı pianista Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  anlamadıgım yer yokta izleyemediğim yer var en son cuma ve pazartesiyi izleyemedim özet gecersen cokcokk sevinirim..zaten haftada 1gun izleyebiliorum o gunlerde ben de yazarım diğer günlerde zor olmazsa özet isticem sendenn zaten forumda herkes bunu istio senden okuduguma gore işin zor:):)cok teşekkürler sevgiler saygılar
  Merhaba, İki günlük bölümü nasıl birleştireceğim bilmiyorum ama genel hatlarıyla yazayımmm..

  Martino, yani kont'un oğlunun annesi Lukrezya değil ve çocuğun yaşını bahane ederek onun oğlu olduğunu söyledi. Fabrizyo salağınıda bir güzel oyuna getirdi yanında ağladı kadın. O zamanalr bunu sana söyleyemezdim, evlenmek üzereydim, herkesten sakladım dedi cadaloz. Aslında kadının bu fikre kapılmasının sebebide yanında ki yardımcı kadın oldu. O Fabrizyonun oğlu olduğunu Elısa ve yaşlı kadın konuşuırlerken duydu. Markiz gerçekten çok kötü bir kadın uamrım sonuda felaket olur.

  Bir çocğu babasından nasıl ayrı büyütür yaa, sırf oğlanı Fabrizyo yu görmek için kullanıyor ama Fabrizyo oraya gelincede kız ve oğlanı dışarı gönderiyor. Adamla başbaşa kalabilmek için.

  Kont Drahgo yani Julia aşk açısı çekiyordu. Marta'nın son yemin töreni vardıo rahibe olabilmek için. O gün oraya geldi ama adamı içeri almadılar. Elısa dan da ricada bulunmuıştu, nişan yüzüğü almış ve onu Marta'ya vermesini söylemişti.

  Elısa da fırsatını buldu ve Marta ya yüzüğü verdi. Marta da Elısa ya dediki sizin düğünü bozamn kişi Markiz Lukresya dedi. O dostunuz değil dedi, lütfen ana inan dedi. Elısa inandı ama asıl Kontu inandırmaktı mesele, bugünkü bölümde de Fabrizyo Elısa ya inanmadı ama Anna olayı doğrulayınca Markizden hesap sormaya gitti. Elısa bende geleceğim dedi ama adam izin vermedi.

  O sırada Martıno hizmetçi kızla pazara gittiler ve Martino kaçtı, Anna nın kızının yanıa gidip bir güzel oynadı, Elısa beni sevmiyor, sevseydi yanıma gelir dedi. Burayı özlüyorum dedi. Daha sonra yine gizlice pazara hizmetyçi kızın yanına gitti.

  Fabrizyo Lukresyayı görmeye gitti. Tabi kadın hemen rol yapmaya hazırdı. Bir iki bağlama çekti. Fabrixzyo biraz sert davrandı, nasıl yaparsın bunu dedi, kadın da ben sana aşığım, seni seviyorum dedi. Şu anda evli olabilirdik, Martinoda oğlumuzu birlikte yetiştirirdik dedi. fabrizyoda sen beni bıraktın dedi ben değil dedi. Artık aradan çokk zaman geçti dedi. Ama Lukresyanın söylediklerinden sonra bizim salak aptal gerizekalı kontun yelkenleri hemen indi ve vahşi bir şekilde öpüştüler. sonra kadını itti ve gitti.

  Ondan sonra Fabrizyo Elısanın yanına geldi ve Lukrasya bana aşık dedi onun için yapmış dedi. Elısa da sen sonsuza kadar onun kölesiolacaksın dedi. Fabrizyoya çok kızdı ve adam Lukresyayı öptüğünü söylemedi.

  Elısa da Lukresyanın yanına giti hesap sormaya, Lukresya da evet kalbini alamam ama dedi dudaklarını alırım dedi. Öpüştük dedi. hala beni sitiyor o dedi.Senden sıkılmış olabilir dedi.Aşkta ve savaşta her şey mubahtır dedi. Sen kısır bir kadınsın dedi ama ben ona bir oğul verdim dedi. Bu tarz şeyler işte. Elısa da, sen hayeletlerine yaşa gibi bir söz kullandı en sonunda ama güzel sözdü de hatırlayamıyorum.

  Binca yani şlişman hizmetçi kız vicdan azabı çekiyordu geçen bölümde, yaptıklarından dolayı bu bölümdede Elısa dan özür diledi ve bir şans daha istedi. lısa da bana neden bu kadar iyi davranıyorsun dedi. Oda işte gerçekleri göremedim, sizin sevginizi göremedim gibi laflar etti ve özür diledi.

  Angelo da kütüphanede Kont ta bulunana listeyi arıyo az kalsın yakalancaktı ama Bianca sayaesinde kurtuldu. Salak kont adama söylese listeyi çocuk krala iletecek zaten. Angelo da Markizin kocasıyla iş yapıyor.

  Vali Markizin kocasını kaldırma planları yapıyorlar.

  Julia yani Kont Drago Marta yı görmeye gitmişti son kez demeye, MArta onu görmedi ve yüzüğü rahibeyle geri gönderdi.Adamda çok üzüldü tabii.

  Bu arada Julio Markizin yanına gitmişti ve orada Valide vardi. Markizin aşığı yani. Julio ya o listeleri almalarını söylediler. Julio o benim dostum yapamam dedi. Ama seninde listede ismin var dediler. Juloda çekip giderken, korumalar durdurdu onu ve Lukresya yalvardı ne olur lsiteleri al, Fabrizyonun hayatı tehlikede dedi.

  Julio da bu sefer Kont Fabrizyonun evine yerleşti ve gece ktüphanede içki içerlerken ben artık kitap okumnaya başladım dedi, yalandan kitapları karıştırdı. Sonra yatmaya çekildilerç

  fabrizyı ve Elısa arası bozuktu ama Fabrizyo kızın odasına giti ona sarıldı. Bu sırada ses duydular ve kütüphaneye gittiler.

  Julio yine listeyi arıyordu. Fabrizyoyla kılıç dövüşü yaptılar. Julio un elindeki kılıç düştü ve Fabrizyonun kılıcı da onun akrnının hizasındaydı.A slında Fabrizyo kendini koryordu Julıo onu birkaç yerinden yaraladı. Bu rıada da Fabrizyonun kılıcının tuttu ve karnına batırdı.

  Beni kurtarmayın son dileğimi getirin, doktor çağırmayın dediler ve Martanın bulunduğu yere götrdüler adamı.

  Bu sırada Fabrizyoya Lukesyayla ilgili şeyler açıklayacaktı ama bir şey diyemedi. Marta geldi ve ona senin dudaklarında ölmek istiyorum dedi. Ve öldüüüü...

  Ayy çok uzun bir anlatım oldu, işte bu kadar sevgiyle kalın.Unuttuğum yer varsa affedin artıkk...

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  ssekers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  26.02.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart elisaaa............

  :img-yes:Arkadaşlar herkese merhaba,elisa di rivombrosa felaket bir hastasıyımm, ilk bastan bir kaç bölümünü seyredemedm sadece sonradan keşfettimm bir anda takılı kaldım:) gercekten cok güzel, sonra hiç kaçırmadım,baya bir arastırdm benim gibi seven varmı die sizleri buldumm, izledikçe hayranlığım arttı ve bir sürü onlar hakkkında fotoğraf arşivi yaptm süper olduu,ama ne yazıkki yakın zamanda yani yarın işe başlıormmm ve acayip üzüldümm :) yani basladığıma sevinmem gerekeceğine üzüldm,ama bu siteye bulunca bbiraz üzüntüm gitti, BU arada Meyyale28 nefis anlatmışşsın ellerine sağlık izlemiş gibi oldum gercekten,bu kadar güzel bir diziyi bu kadar bağlanmısken izleyememek kötü olcak,ama sürekli burda olcam,arkadaşlar aranıza beni kabul edersiniz mutlu olurummm :) :) hoşçakaln

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  meyyale28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  02.09.2006
  Yer
  Giresun
  Mesajlar
  24
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı meyyale28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Elısa Mahkemeye şahitliğe çıktı. Oda listeden bahsetmedi. Kont da o bir şey bilmiyor dedi. Mahkemede siz karışmayınd edi. Birde orada yargışlardan biri Elısaya siz markizle sevgiliymişsiniz bebeğiniz varmış dedi Kont yine bu mehkemeyle ilgili bir şey değil dedi. Başka adam da doğru dedi. kızı dinleyip gönderdiler, sen gidebilirsin dediler. Kızla Angelo eve geldi, oasına çıkacakken hizmetçöi kız odanıza giremezsiniz dedi, sizi de biizimle aynı yerde kalacaksınız dedi. Annanın kocası Elısayı hizmetçilrin yanına atı yani.
  Özetin devamı

  Elisa içeri girmeyince mutfağa gitti.

  Kontes Anna ile konuşmam lazım ama yukarı çıkamıyorum Amelia bunu sen yapabilirmisin dedi.

  Amelia da bu imkansız çünkü markiz Anna yı odasına kilitledi dedi.

  Bunu üzerine Elisa Markizin odasına girdi ve anahtarı çaldı Anna nın yanına gitti mahkemeyi anlattı ve gidip mahkemede şahitlik yapmalısın bana inanmadılar dedi...

  Oda başta biraz korktuysa da Elisa nın cesaretlendirmesi ile yola çıktı.

  Mahkemede Lukresya nın kardeşi ile ilişkisi olduğunu ama krdeşi onu istemediği için ona iftira attığını söyledi ama sanırım ona inanmadılar yargıç bu mahkemenin seyrini değiştirmez dedi..

  Bu arada markiz uyanıp Anna yı bulamayınca anahtarı kesin Martino çalmıştır diye çocuğa önce bir yumruk attı ahırda yere düşünce de gelip kırbaçlamaya başladı tam o sırada Angelo yetişip pis şişkoyu bi güzel patakladı Martino yu kurtardı.
  Elisa Angelo ya Martino yu da alıp annesine gitmesini söledi.

  Oda ben bir askerim kaçmam dedi.

  Elisa da ama Fabi yi kurtaqrmak için sana ihtiyacım var dedi.

  Sonra doktor geldi Markiyi muayene ederken ona frengi olduğunu söledi adam çok kızdı. Gidip Betta yı da alarak şehre gitti
  Bu arada Angelo ve Elisa da şehre gitti mahkemeyi gösterdi Fabi ye idam cezası verdiler..

  Dışarda Elisa delirdi

  tam Fabiyi çıkarırlarken kızıl cadı yanına geldi seni kurtarabilirim yeterki istediğimi ver dedi Fabide ona sni vicdaınla başbaşa bırakıyorum dedi...

  dışarı çıkan cadı yı Angelo silahla kaçırdı seni tanımıyorum benden ne istiyorsun dedi o sırada elisa gelip silahı aldı ve kadının kafasına dayadı..

  kDINDA ONA SEN BİR HİZMETKARSIN EĞER BİŞEY APMAK İSTİYORSAN BENLE UĞRAŞMAK YERİNE kontu kurtarmay çalışırsın dedi

  Elisa da yapıam ama şunu uutma eğer fabi idam edilirse gelip seni öldürecem dedi. ve ordan ayrıldılar..

  bu sırada vali Anna nın kocasını sokakta gördü ve ona minnetini göstermek için bir kese verdi kesenin içnde onların gizli grubunun bir madalyonu vardı ki aynı madalyonu hapiste fabiye teklif etmişti...

  başkada bişey olmadan bölüm bitti

Sayfa 1/24 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Friends (1)
  By Rose in forum Friends
  Cevaplar: 713
  Son Mesaj: 31-01-20, 15:31
 2. Elisa di Rivombrosa (TV8)
  By michelle in forum Pembe Diziler
  Cevaplar: 451
  Son Mesaj: 04-08-16, 20:09
 3. Fırtına(Arsiv1)
  By wesley in forum Biten Pembe Diziler
  Cevaplar: 116
  Son Mesaj: 08-07-08, 14:11
 4. Elisa di Rivombrosa
  By carpediem_81 in forum Dizi & Film Müzikleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-04-08, 16:43
 5. Pelin Karahan Arsiv1
  By masal_perisi in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 106
  Son Mesaj: 12-06-07, 16:42

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
tipobet
cialis
kamagra
deneme bonusu
Güvenilir Bahis Siteleri
maltepe escort
buca escort
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort
almanya medyum

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.