Sayfa 47/47 İlkİlk ... 374344454647
235 sonuçtan 231 ile 235 arası

Konu: Bizim Evin Halleri - Senaryolar

 1. #231
  Durum:
  Çevrimdışı
  aycn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  14.08.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2,268
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Doğumunu yapan misket fenalaşır.Fakat ambulans yetişir ve hemen hastaneye götürülürler.Rikkat ve peyamide kazadan son anda kurtulmuşlardır.Dağ evine gittiklerinde orada kimseyi bulamazlar.Bunun üzerine peyami rüzgarı arar rüzgar hastanede olduklarını söyleyince onlarda hastaneye giderler.Hastaneye zamanında yetişmişlerdir.Misket tehlikeyi atlatır.Bebekte çok sağlıklıdır.Rikkat ve peyamide gelirler ve rahat bir nefes alırlar.Safa nezarethaneye götürülmüştür.Rüya Çetinin başındadır.Çetin bir ara kendine gelince rüyaya beni safa vurmadı deyince rüya şok kalakalır.Polisler içeriye gelir aynı şeyi onlarada söyler ve rüyanın gözleri önünde son nefesini verir.Rüya sinir krizleri geçirir.Neva ve Füsun onu teselli ederler ve safada nezarethaneden çıkar.Sabaha karşı eve gittiklerinde safa nevaya biraz bozuk atar ona inanmadığı için ama sonradan barışırlar.Rüyada safadan özürdiler.Safa kabul eder.Rüya bunalıma girer.
  Sabah olduğunda misket uyanır bebeğini kucağına alır.Rüzgar misket ve ömür mutlu aile tablosu sergilerler.Rikkat fotoğraflarını çeker.Misketin doğum yaptığını öğrenen ailede hastaneye gelir.Günerde artık hayata tututnmaya karar vermiştir ve dilayı ismet ve sayhanla büyüteceklerdir.
  Bu arada Füsun ve Şadanda barışır.
  Aradan 4 yıl geçer.Ömürün 4.yaş gününü tüm aile büyük bir partiyle nemidelerde kutlarlar.Nevanın partide midesi bulanır.Safa endişelenir.Ama neva endişelenecek bir şey olmadığını hamşle olduğunu söyleyince safa havalara uçar tüm aile çok sevinir.Rüyada kendini hep işine vermiştir ve bir daha asla sevmemiştir.Şeyda yurtdışında kariyerini ilerletmiş ve orada yeniden aşık olmuştur bu seferki aşkı karşılıklıdır ve o kişiyle evlenmiştir.Günerde bir daha sevememeiştir.Kendini dilaya adamıştır.Onu ismet ve sayhanla büyütmeye devam ediyordur.Onlarda mutludur.Füsun ve Şadan ikinci baharlarında başarılı olmuşlardır.Nemide annede ömüre bakıyordur.Misket ve rüzgarda çok mutludur.Bir gün misket,rüzgar eve geldiğinde ona ömüre bir kardeş geleceğini söyler ve rüzgar havalara uçar sarılırlar.
  MUTLU SON.............

 2. #232
  Durum:
  Çevrimdışı
  dilekten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  24.04.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  17
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Yapımcılar bu Çetin'e kıyamıyorlar diziden de çıkaramıyorlar ya bari onu öldürüp veya memeleketi terkettirip yerine iyi kalpli temiz ahlaklı ikiz kardeşi olarak tekrar getirsinler. Adı da "Metin" falan olabilir.

  Tabi Neva onun Çetin'in ikizi olduğuna inanmaz "hala peşimdesin" diye ter ter tepinir ama hiç yoktan Rüya buna tutulsa bile bizim içimiz rahat eder ne de olsa bu garibin kimseye bir kötülüğü dokunmadı evlensin der kabul ederiz. Hem bu durum BEH yeni formatına ters düşmez zannımca, Neva'ya o ilaçlı meyve suyunu içirdikten sonra bu neki hatta eminim duruma uygun türkü bile bulunur, bir kaç kafamızın içinde çınlar durur.

  Hicran'ın henüz açığa çıkmamış sırrından da korkuyorum kimbilir neler çıkacak altından. Eğer bu konulardaki klişelere uyarda katil çıkarsa şaşırmam ancak böyle olmazsa kesin çok zengin bir ailenin hayatta eline çay bardağı alıp servis yapmamış kızı çıkacak. O kadar bardak kırmalar sakarlıktan değil bence böyle işler yapmaya alışkın olmadığındandır.

  Güner Kamuran'a vurulsa sonra bunlar Dila'yı da alıp bir daha dönmemek üzere zeytinyağı diyarlarına gitseler ve biz artık onları unutsak. İsmet'le Sayhan da kendi yavrularına kavuşsa. Tıp ilerledi bir daha denesinler şanslarını canım doğru dürüst bakmadan bıraktılar her şeyi.

  Zeliş'in senaryoya çok gereksiz bir şekilde eklenmiş aşiret davasından da bir şey çıkacağını sanmam ama nereye bağlanacak çok merak ediyorum. Artık Rüzgar'mı kurtaracak onu kurşundan yoksa abisi mi kıyamayacak bilemem ama her halukarda çok gereksiz, demode bir konu bu yahu...

 3. #233
  Durum:
  Çevrimdışı
  dilaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  07.02.2006
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  2,260
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  işte kamuran senaryom.

  kamuranın geçmişte kardeşiyle ilgili bi takım yaşadığı şeyler vardır.belki bu onun anlattığı gibi kıskançlık,bi babaya yaranma yada bir erkek mevzusudur.çünkü günlükten bi sayfa kopardığında kardeşim aşık olmuş bende onu anneme anlatmıştım demişti belkide aynı kişiye aşık oldular.ve her ne oldusa keriman bigün çeker gier ve o gün bugündür iki kardeş birbirini görmez.kamuranın kerimanı görmediği süre içinde ise kamuranın kardeşine kini dahada artmıştır.ve onu hamile olarak gördüğü anda o kini boşaltır.aradan yıllar geçer keriman ölür,kamurana vasiyeti ulaşır ve olaylar bundan sonra başlar.

  kamuran babasının sözünden hiç çıkmamış olsada kerimana çok özenmiştir.babası gittikten sonra küçük bi fabrikayı gece gündüz çalışıp büyütmüştür ve bi servet elde etmiştir.zaten gıcık olduğu kardeşinin bunlara hiçbi hakkı yokken bide onun gayrimeşruh çocuğuyla malları paylaşıcağını öğrenmesi onu deli etmiştir.ve hemen bi plan yapıp iyi teyzeyi oynamaya yiğeninin yanına gitmiştir.önce durumu bi kolaçan etmiştir biraz yanlarında kalıp gözlem yapmış dilayı ve çevresindekilerini izlemiş onların zaaflarını bulmaya çalışmıştır.bu aradda kendini kardeş canlısı gibi göstermye çalışmak için günere yüklenmeye başlamış, kerimanın hayatına sahip çıkarak onun evine yerleşmiştir.

  sayhan ve ismetin kavgalarında arayı yumuşatmaya çalışmıştır hep yapıcı olup kendini sevdirmek için.iyi niyeitni göstermek için malların yarısını dilanın üstüne yapmıştır hemen.insanlarada iyi niyetlerini göstermeye başlamıştır.ismete ikinci bi yoldaş olmuş seliye bi arkdaş sayhanada güven veren bi akraba olmuştur.artık planını yola koyma zamanı gelmiştir.

  ismet ve sayhanın arasındaki anlaşmazlıkdan yararlanıcaktır suçu birbirlerine atmaları bi çocuğa bakamicaklarını göstermek için.selinin erkek zaafını bulup burdan yola çıkıcaktır böylece suçu hem selinin üstüne yıkıcak hemde kendisi ismete daha yakın olucaktır çünkü iki arkadaşın arası çoktan açılmış olucaktır.fakat selinin susması onu ben kaybettim dememesi işlerin akışını değiştirmiştir.kamuranın işini uzatmıştır.bu yüzden selinin ağzından ogün olanlarla ilgili bilgi almaya çalışır.

  bu yüzden dilayı gölde aramayı önerir.ama bi sonuç çıkmaz.seliye kendini yakın hissettrimeye çalışır seli yine bişey demez.ve en sonunda basit bi sayıklamayı üstelik gelen haberle ilgili olarak sayıklanan bişeyi uluorta söyleyip cem beyi şüphelendirmeye çalışır.tv haberini istememiştir biri dilayı görr diye.sahte fidyecilere istenen parayı ismetlerden sonra getirr çünkü biliyodurki onlar sahte neden para kaptırsınki,dilayada ona klan mirası söylemiştir dila yok olunca bundan bilsinler diye.

  bütün bunları yapmasının sebebi dilaya haksız kalan mallar.dilayı ortdan kaybedip emin bi yere gönderip sayhanla ismetin bidaha ondan haber alamamasını sağlamak.sayhanla ismet ondan umdunu kestikleri zamandan yani uzunca bi süreden sonra kendiside memleketine dönüp dilayı yanına aldıracaktır.ve dilanın tek vasisi kendisi olucaktır.dolayısıyla miras hakimiyeti tekrar ona geçecektir.yada 5 yıldan sonra gaiplik kararı çıkıyoya bu sürenin dolmasını bkleyip dila kayıtlara ölü olarak geçicek ve miras tekrar ona geçicektir.

  fakat sayhanın şüphelerini sezdiğinden ismete karşı sayhanı korur.sayhanı kendi safına çekmeye çalışıcaktır şimdi.ona sürekli hakverip onun yanında olmaya çalışırken fazla yakınlaştığını düşünücektir ve bu onu farklı duygulara iticektir.fakat ilerde bu duyduğu sevgi yüzünden işleri planladığı gibi gitmiyecek bu aşk onu elevericektir.

  kestiremediğim 2 şey var

  ya sayhana olan duyguları yüzünden afallayıp kendini ele vericek
  yada ismeti yeterince kötüleyip sayhanın aklından sildikten sonra yada sildiğini sandıktan sonra sayhana duygularını açıp gerçekten dilayı istiyosa onunla birlikte gelmesi gerektiğini söylicektir.
  ama bu iki şeye gerek kalmadan cem beyden profosyonel bi beceri bekliyorum.bu işi o çözmeli

 4. #234
  Durum:
  Çevrimdışı
  bltszlk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  10.11.2007
  Yer
  erkek
  Mesajlar
  98
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  dizeden ayrılanlar..fincanhala,sadık dede ,ismet,haluk,civan,dilara yalçın,misket,neva ablamız,rüzgar ,duriye keriman.atvdeki bölümlerdede nedense dalyan abimiz yoktu.neden çıktı koskoca aile kadrosu neden çıktılar diziden eskiden ilk izlediğim zaman 2002 trt de 12.30 da bakmışımdır .diziye yeni gelenler kamuran ,mert kurdal ,zeliş,,hicran,çetin belası,rol değişimi cantuğ turay ,begüm şahin,zeynep koltuk,.dizide keşke ahlen devam eden trt de aynı kadro ile devam etseydi.atv kansl 1 diziyi mahvettiler birde TRT de çok güzel jenerik şarkısı vardı. saygılar senaryonuz öok güzel özellikle final bölümü

 5. #235
  Durum:
  Çevrimdışı
  aycn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  14.08.2008
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  2,268
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Beh devamı

  76.Bölüm
  Kamuran Sayhanı beklerken Osman gelmiştir ve Kamuran’dan para ister.Ancak Kamuran geçiştirmeye çalışsada Osman bu kez ciddidir.Açıkça Kamuranı tehdit eder.Eğer parayı vermezse Dilayı annesine geri verecektir.Osman evdeyken kapıyı Sayhan çalar.Kamuran’ın korkudan etekleri tutuşur.Zoraki Osman’ı arka odaya saklar ve Sayhan’ı içeri alır.Sayhan’ı salonda bir bahaneyle bekletirken Osman’ı da evden çıkarır.Alt katta ise Osman apartmandan çıkmak üzereyken Saly’de Oraya yaklaşıyordur.Ancak Saly son anda atkısın yere düşürür ve onu alırken Osman’ın yüzünü göremez.Osman’da arkası dönük yoluna devam eder.Saly İsmet’e tekrar gider ve af dilemeye çalışır.Dila’yı bulacağını söyler.Ancak ismet hiçbir şekilde taviz vermez ve onu tekrar evden gönderir.Neva artık Safa’dan umudunu kesmiştir ve Ayvaz’la çok iyi arkadaş olmuştur.Sabahleyin iş yerine girerken Neva ve Safa karşılaşır ancak Neva onu görmezden gelir.Safa’nın morali bozulur ve hncını Hicran’dan alır.Bu arada Zeliş Rüzgara çok kırgındır ve onun yüzüne bile bakmıyordur.Okuluna tek gitmeye kalkar ancak Rüzgar buna izin vermez.Neva’da olanlara anlam veremez.Rüzgar Zelişin kaybolmamasını söyleyerek bir süre onu okula bırakması için Neva’dan rica eder.Neva’da seve seve kabul eder.Zeliş’i okula Neva bırakmaya başlar.Rüzgar’ın kafası çok karışıktır.Misket’in resimlerine sürekli bakıyordur.Ona ihanet emekten korkuyordur.Misketin resimlerine bakarak onunla konuşur ve Misket’i hiçbir zaman unutamayacağını bir kez daha görür.Akşam olduğunda ise Nemide Rüzgar Neva Şadan ve Zeliş yemek yerken ansızın kapı çalar.Kapıyı deliğe bakarak Zeliş açar gelen kişiyi tanımıyordur.Ancak içeridekiler o kişi çok iyi tanıyordur.
  BÖLÜM SONU

Sayfa 47/47 İlkİlk ... 374344454647

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.