Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon
999 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bodrum Masalı - Bölüm Yorumları (7)

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Bodrum Masalı - Bölüm Yorumları (7)

Bir önceki başlık 1000 mesaja ulaştığı için arşivlenmek üzere kapatılmıştır.
    Yorumlarınıza bu başlıktan devam edebilirsiniz.

Tek cümlelik kısa mesajlar , sohbet içerikli mesajlar , tamamı büyük harfle ,bold(kalın) , altı çizili ve renkli yazı tipi ile yazılmış mesajlar yasaktır.
    http://forum.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=34469
    Konu NATY&FACU tarafından (14-08-17 Saat 21:08 ) değiştirilmiştir.
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,816

Aldığı Beğeni: 1,481

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben geldimmm

Aha yeni başlık açılmış, hayırlısı olsun. Bol bol güzel yorumların olduğu, Aslı-Ateş'i konuştuğumuz, Aslı-Maya ilişkisini, Faryalı-Aslı-Maya-Kelebek ilişkisini konuştuğumuz bir başlık olur inşallah. :good:

Şimdi işin açıkçası dün akşam ki bölümde Yıldız'ı izledikten sonra allah biliyor ya hiç içimden Yıldız-Faryalı olsun, Aslı Faryalı'nın kızı çıkmışsa ne olmuş, Faryalı-Yıldız çok güzeller demek gelmiyor.Çünkü gram elektrik almadığım, alamadığım Yıldız ile Faryalı2yı bir arada düşünemiyorum kusura bakılmasın. Dünkü Yıldız'ın tepkilerinden sanırım bir ben rahatsız oldum. Faryalı'nın neyse derdi bir tane daha çıkarsa çocuklarını alıp gidermişmiş, ilişkilerini çabuk çocuklarla paylaştı diye Faryalı bozuldu sanan Yıldız'ın nesini seveyim ben :img-beee:

Daha hiç Maya'yı görmedik ama Faryalı-Maya çok daha güzel olurdu eminim. Maya-Bora demişsiniz ki olur mu olur. Yeter ki Bora'yı hala saçma salak konumda izleyeceğimize, Bora-Maya çifti yaratılsın, onlara yazılacak bir ilişkiyi izleriz hep birlikte. Faryalı-Maya yapmayacağına göre senarist :img-wink:

Timuçin Esen'in oyunculuk resitali vardı dün akşam. Bu adam nasıl dağılmasın, Asım'ın kızı sandıkları Aslı öz be öz kızı çıktı. Kızından mahrum edilen bir baba var, anne var ki bakalım bu olayı nasıl işleyecek senarist :img-wink:

Ateş oğlanı galiba BAHAR ÇARPMIŞ :img-hyste öyle ya son bölümlerde 40 yıllık çift gibi davranan, ruhsuz donuk Ateş-Aslı izledi bu bünye. Şimdi pat diye Ateş oğlanın Aslı'yı tenhalarda filan kıstırmasını görünce, izleyince insan şaşırıyor tabi. Neyse senarist beyin yanlış yoldan kısa zamanda dönmesi ne güzel oldu :good:

Bir güzellik de Alara'yı hiç görmemek oldu ki onun bu dizide fazlalık olduğunu anlaşılır umarım, kısacası bu dizide Alara olmamalı, Ferdi ye gelince olsa da olur olmasa da

diyerek yeni bölümü merakla bekliyorum ben de sizler gibi:img-wink:

Görüşmek üzere Bodrum masalı ailesi :img-kiss:

Bu arada aramıza yeni katılan arkadaşlar da hoş gelmişler :good:

Durum:
    GÜL GÜZELİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bursa
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 13

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dünkü bölümü başlı başına konuşulcak şeylerle dolu ama benim değinmek istedigim Maya&Faryalı&Bora üçlüsü..

Şimdi dün Faryalı Kelebeğe Mayayla hikayesini anlattı doğal olarak pat diye Aslı benim kızım diyemezdi..Lakin anlatırken o gözler niye öyle parladı anlayan varmı..

Mayadan bahsederken hiç pişmanlık duydugu,hata olarak gördügü birinden bahseder gibi bahsetmedi..Tam tersi Maya ona iyi gelmiş zamanında ve bugün bile hala hatırladıkça o günler için mutlu gibi sanki..

Maya geldiginde Faryalıya ona soguk mesafeli davranmıcakmış gibi hissettim dün..Yani Yıldıza elimi hiç bırakma dedi ama Mayayı anlatırkenki o gözlerinin içi parladıya Yıldıza söyledi o söz bile havada kaldı zaten koca bölüm bitek Mayayı anlatırken yüzünde tebessüm gözlerinde ışıltı vardı Faryalının..

Burdan Boraya bağlarsak şayet; Bora Mayaya aşık olursa eğer Faryalı Mayayı kıskanırmı diye düşünmeye başladım..Lal zaten Borayı kıskanıcak bi anda aşık çıktı ki ( bence önceden böyle bi durum yoktu değiştirme var gibi) bence Mayayı da Faryalı kıskanıcak gibi..

Hani aşık oldugundan değil ama genede paylaşamıcak Mayayı Borayla sanki..Gördükçe rahatsız olucak buda Yıldızla aralarında sorun olucak filan..Aslında Yıldızla Mayanın aşkını kıyaslarsak Faryalı Mayaya köle olsa yeridir de genede Yıldızdan vazgeçmicektir ama iki kadın arasındada kalıcak bence çünkü Maya basit bi rakip değil..

Faryalıya aşkı için çok şey yapmış yetmemiş çocugunu doğurmuş buda yetmemiş yıllardır evlat acısı çekmiş kadın bu durumda Faryalı Mayayı sırtında taşır çok değer verir eğer düşündügüm gibi olursa tabii..

Durum:
    turkumm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    20

Aldığı Beğeni: 51

Bahsedilme
    1 Mesaj

Fatoş ablacım dün yıldızdan hiç hoşlanmayanlardan biri de benim..Belli ki Faryalının bir derdi yıldız bunu çözmek için uğraşmak yerine destek olmak yerine hemen vazgeçmeyi düşündü neymiş efendim çocuklarını alır gidermiş... Ay gidersen git dedim Yani izlerken..

Aynı şekilde Su da beni sinir etti.. Yahu bu dünyada sadece sizin mi derdiniz var ? Neymiş annesi çok üzülüyormuş kelebek gidip abisi İle konuşsunmuş.. Eee Faryalı ? Kelebek ? Onlar üzülmüyor mu ? Bu kadar mı bencil olunur.. Kelebek orta yolu bulmaya çalışıyor ortam yumuşatmaya çalışıyor Su hanım trip atıyor...

Şu dizide zerre kadar sevmediğim ve seveceğimi de düşünmediğim iki karakter var YILDIZ Ve SU... Dün izlerken şöyle söyledim Su'yu da al git yıldız !

Bu iki karakter dünyanın kendi etraflarında döndüğünü sanıyor onlar mutlu olsun gerisi umurlarında değil karşıdaki insanın bir derdi var mı yok mu önemli değil onlar için..

Artık Su karakterine Kelebek İle birlikte de katlanamıyorum... Kelebek şu kızın yanında gerçekten harcanıyor gerçekten...

Durum:
    nehirgözlü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    portakal ağacında
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Yeni başlığa geçmişiz.
    Hayırlı olsun. Portakal koksun inşallah :img-in_lo

Dünkü bölüm için Başar hocaya gerçekten kocaman bi tebrik. Bi bölümde tüm sorulara cevap verip, tüm eleştirileri yok etmesi takdire şayan.

Genel hikayenin gidişatı ise daha ilgi çekici hale geldi. Şimdi mesela ben Faryalı-Ateş baba-oğul çıksın istiyodum zamanında. Alp ve Timuçin’in karşılıklı döktüreceklerinden emin olduğum için çok istiyordum özellikle. Öyle çıkmayınca üzülmüştüm ama şimdi izlediklerimizi düşününce daha iyi olmuş diyorum. Hikayeye çok bişey katmayacaktı çünkü o durum. Fakat Aslı’nın babası çıkması daha güzel oldu. Ee üstüne bide Maya geliyor. Cepheler artıyor yani. Bence daha iyi oldu.

Bu durum karşısında Yıldız’ın tutumunu çok merak ediyordum. Aslı’ya karşı özel bi sevgisi vardı. Ondan soğur mu acaba diye bi düşündüm ama fragman soru işaretlerimi sildi.

Yıldız Faryalı’nın çocuğunu aldırmış bi kadın. Faryalı’nın elinde baba olma hakkını almış. Şimdi Aslı onun kızı çıktığı için, Faryalı’nın babalığı tatması adına bile sevinmeli. O yüzden ‘Ateş Aslı’ya sahip çık’ demesine çok mutlu oldum.

Bide Süha’nın Yıldız ile yaptığı konuşmada çok güzeldi. Süha demese tek seni sevdi, ne olur onun elini bırakma yanında ol falan diye belkide Yıldız’ı böyle göremezdik.

Allah herkese Süha reis gibi bi yoldaş nasip etsin ne diyelim. Faryalı’nın derdini kendi derdi bildi. Onun gibi ağladı, onun gibi içerledi.

Bölüm başındaki yemek sahnesinde Faryalı’nın masadaki halleri, Aslı’ya olan bakışları. Herkesin bi gariplik olduğunu fark etmesi ama sebebini anlayamaması.

Ateş ve Yıldız sahnesi de çok güzeldi. Özlemişim ben bu ana-oğul sahnelerini. Onu da fark ettim.
    Ateş annesine çok düşkün. Annesine düşkünlüğü ve Aslı sevgisi arasında umarım bigün seçim yapmak zorunda kalmaz.

Faryalı’nın gerçeği öğrendiği sahnedeki halleri bitirdi beni. Faryalı ile birlikte bende ağladım :icon_sorr
    Timuçin Esen iyiki bizim dizimizde. Muazzam ötesi bi oyunculuk.

Tüm gerçekleri Ateş’in de duyması. Faryalı giderken onun ağzından da bişeyler duymak istemesi ama sorularına cevap alamaması. Faryalı’nın o sahnede ağzını açıp tek bişey diyemeyişi ne kadar gerçekçiydi.

Faryalı’dan istediği cevapları alamayan Ateş’in Süha ve Yanna’nın yanına gidip isyan edişi.
    Bu sahne de Ateş’e bayıldım tek kelime ile. Süha da onaylayınca durumu Ateş’in önce Aslı’nın gözlerine bakıp nasıl söyleyeceğim korkusu yaşaması ama bu gerçeği de ondan saklamamak istemesi.
    Tereddütsüz Aslı ile konuşmaya giderken Süha’nın sen söyleme babası söylesin diyişi sonrası duraklayan Ateş. ‘Babası söylesin’ diyince o kadar garip hissetim ki kendimi.

Asım’ın sahnelerine de bayıldım. Aslı’yı kaybetme korkusunu iliklerimize kadar hissettik resmen.
    Ateş ve Asım sahnesi harikaydı. Ateş’in o arada kalmışlığı. Söylese dert söylemese dert. Asım’ın çaresiz hali, Aslı’yı kaybedeceğim diyip Ateş’e ne olur bişey biliyorsan söyle diye yalvarışı.
    Alp, Ateş’in o arada kalmışlığını çok iyi oynamış yahu, hayran kaldım bi kez daha. Kendince Asım’ı sakinleştirmeye çalışması da çok güzeldi. Aslı seni bırakmaz, Aslı size çok değer veriyo vs.

Oldun sen Ateş oldunnn hem de çok güzel oldun :img-in_lo

Bora ve gizemli annesi. Burdan ne çıkacak meraklandım. Fikrimin İnce Gülü eşliğinde, Nejat İşler’in o güzel bakışlarını seyretmek çok keyifliydi :img-in_lo
    Şimdi Bora&Lal mi olacak yani anlamadım ama sahnelerinden elektrik almıyorum desem yalan olur. Çünkü Nejat İşler harika bakışlar atıyor :img-hyste
    Nejat’ın öyle bakışlar attığı birinden elektrik almamamız imkansız olur. Bige de karşılıksız hislerinin oluşunu güzel yansıtmış. Sevdim aslında bu ikiliyi, olabilir ama bide Maya&Bora’yı görelim derim.

Bir diğer bayıldığım sahne Kelebek-Faryalı sahnesi. Faryalı’nın bütün olan biteni masal anlatıyormuş gibi anlatması, detay atlamadan Kelebek ile konuşması ne güzeldi.
    Hani başkası olsa Aslı’nın babası benmişim diyebilir di ama biz uzun uzun tüm hikayeyi dinledik.
    Kelebek’in o anki hislerini de Hilmicem iyi yansıtmış. Timuçin Esen’in yanında nasıl yükseliyor.
    Seviyorum bu abi-kardeş sahnelerini. Duyduklarından sonra ‘nasıl yapabilirler böyle bişeyi abi, bu nasıl vicdansızlık’ diye bağırışlarını da sevdim.

Aslı ve Kelebek’imin sahnesine de hayran kaldım. Çok özlemiştim zaten bu dostluğu. Kimse Aslı ile konuşmuyor, kimse bişey demiyo kız öyle dolmuş ki artık kesin öldüler diye düşünmüş. Onu söyleyişindeki o gözlerin doluşu neydi? Ezgi harikasınnn!
    Aslı’yı öyle görmeye dayanamayan Kelebek’in de teselli edişini nasıl sevdim.

Lokantaya gelen Ateş’in önce Aslı’yı öyle uzaktan izleyişi ve gittikçe Ateş’in yüzüne odaklanan kamera.
    Ateş’in yaşadığı duygu yoğunluğu yine çok güzel yansıtılmıştı. İşte bunlar hep Alperen Duymaz.
    İçinden söylemek geliyor ama yapmaması gerektiğini biliyo, diğer yandan yanında olmak istiyo ama belli etmekten de korkuyo.

Aslı ikinci kez kesin öldüler di mi, bana doğruyu söyle nolur derken yine içim ezildi. Aslı’nın aklına gelen tek ihtimal bu çünkü. Başka ne düşünebilir ki insan? Nasıl düşünsün Faryalı’nın babası olabilceğini?

Gece otururlarken Kelebek’ten mesaj gelmesi. Ateş’in az işim var diye yalan söyleyip kalkması. Aslı’nın o an gerçekleri öğrenmeye an be an yaklaştığını anlaması ve Ateş’in gitmesinden korkuşu. ‘Ne işin var ya Ateş’ diyişinde o korkuyu çok fazla hissediyorsunuz. Resmen duyacağı şeyleri yalnız başına kaldıramamaktan korktu.
    Ateş de bunu hissetmiş olmalıki, avuç içinden uzun uzun, koklaya koklaya koklaya öptü, güç verdi. Gelicem ben hemen diyip, duyacaklarından sonra yanında olacağını da hissettirdi. Ee tam da o sahnede öyle bi türkü girdiler ki hissetiğim duyguların tarifi yok.

Aslı ile birlikte adım adım gerçeğe yaklaşıyor gibiydik. Faryalı’yı karşısında görünce ki hali gözümün önünden gitmiyor. Aklındaki tek ihtimal ölmüş oldukları, belliki kendini buna da hazırlamış ama yaşadığı o korku çok başka bişey. Ne olursa olsun bunu duymaya hazır değil.

Şimdi bu çok uzun ve duygu yüklü bi yorum oldu. Eğlenceli sahnelere daha sonra değineceğim.

Tekrar teşekkürler Başar Başaran.

Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri