Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
19 sonuçtan 16 ile 19 arası

Konu: Bodrum Masalı - Bölüm Yorumları

Durum:
    nazella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ferhat&Aslı Aslan <3
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    503

Aldığı Beğeni: 358

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Bodrum Masalı (Kanal D)

Dün akşam Uzay ve çıtırık sahnelerini tekrar izledim UZAS aşkım tekrar depreşti

Uzaya spin off yasınlarr

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,027

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    3 Mesaj

Ay ben de biraz ASAT izledim senarist sipariş çifte göz kırpmadan önce ne de güzelmiş ASAT... Nolduysa ısmarlama çiftten sonra oldu zaten. Reytingler dibi boyladı dizi de bitti.

Durum:
    nazella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Ferhat&Aslı Aslan <3
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    503

Aldığı Beğeni: 358

Bahsedilme
    1 Mesaj

Ben reyting uzmanı değilim o yüzden bu konuda bişey diyemem ama reyting sonuçlarını sadece UZAS a bağlamak da bana mantıklı gelmiyor ... ben uzay ve Aslıyı ilk sahnelerinden beri yakıştırmıştım ve gııcık olmuştum açıkcası (uzayı o zamanlar hiiiiiiç sevmezdim bu nasıl saçma sapan bir karakter derdim ) Uzay Aslı ya hep farklı yaklaştı iletişimleri daha derin yazıldı en azindan bana göre öyle ... bende ilk başta AsAti çok beğndim ama Ateşin Alara aşkıyla yanıp tutuşutrken (o fantastik rüya sahnesini daha unutmadım) bir anda Aslıya aşık olması da içime sinmedi ... ki bu konuda da Uzay sağolsun AsAt çiftini birleştiren de o sonrasi malum ateşin bazı hal ve hareketleri de beni iyice soğutu ...

Senaristin uzas için ısmarlama senaryo yazdığını duşunmuyorum çünku uzasi beğenenler o kadar da fazla değildi aksine AsAtcilari memnun etmek için ilmek ilmek yazılabilecek AsAt çiftini oldu bitiye getirdi genel hikayedeki gibi bazı saçmalıklar da tuz biber oldu...

ayrıca dizi gençlik dizisiydi Kavak yelleri gibi eninde sonunda başka çiftler yazılacakti

zevker ve renkler diyorum Bodrum masalını bana unutulmaz yapan Uzay karekteri oldu hala sahnelerini izlerken keyf alıyorum eskilmiyor ... Aslı ya olan sevgisi ona yardım etmek istemesi ona olan bakışları çok güzeldi ... Asla kardeş olabileceklerini duşunmedim Uzayın Aslı ya olan bakışlari zaten herşeyi anlatiyordu bana göre ... e tabi senarist son bölumde iki replikle çark etmeye çalışsa da bence Endgemi uzas di hatta yıllarca bu sektorde çalıian koşe yazarlarının dikatini çekmişti UZAS

Neyse artık bir önemi de yok zaten her iki tarafında hevesi kursaklarında kaldı sezon finali yerine adam aklı bir final yazılsaydı bari en azından bir taraf mutlu olurdu...

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Polat & Elif
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,027

Aldığı Beğeni: 218

Bahsedilme
    3 Mesaj

AsAt 14. bölümde gerçekleşmek zorundaydı çünkü dizilerin pat diye bitirilmesi söz konusuydu. Ki BM için kaçınılmaz son gerçekleşti, o da pat diye bitirildi...

Tabii ki ısmarlama senaryoydu, ama o kelimeyi bilerek kullandım, çünkü AsAt sahnelerine de ısmarlama diyordu da bazıları....

Ama KY güzel bir dizi miydi hayır tam aksine sonuna kadar sürekli çift değişimine uğrayan, kimseleri memnun etmeyen, bu memnuniyetsizlikten doğan kaostan beslenen bir diziydi... BM'nin onun yoluna gitmesini benim takip ettiğim hiçbir izleyici istemiyordu. AsAt portakal motifiyle bezeli bir çiftti, o kadar sembolden sonra Uz..'a direksiyon kırılacak değildi.

Ben de Uzay'ı severdim, kardeş olduklarını da düşünmedim ama kardeş olduklarını iddia edenlerin de haklı argümanlarıvardı... Ben sadece Uzay'ı bambaşka bir karakterle sevdim, imkansız bir karakterle...

"e tabi senarist son bölumde iki replikle çark etmeye çalışsa da..."

Bu kısmı anlamadım açar mısınız?

Uz.. end-game falan değildi, Uzay başrol değilken nasıl end-game olsun? Başrollük, yan rollük meselesi değildi aslında, Aslı zaten yan karakterdi, yan+yan olunca eşitlik bozuluyor... Dizinin başrolü Ateş'ti ve onun aşkı başroldeydi...

O köşe yazarı da ısmarlama bir yazı yazmıştı o gün. Herkesin tepkisini çekmişti. Devam etseydi, en büyük AsAtçı olan Uzay'ı gidip de Aslı'ya aşık etseydi senarist, Uzay'a bi kelime söylenecekti ama... burda yazamam ceza yerim.

Tekrar ısmarlama lafını kullandım ama tepkim size değil. Daha önce de dediğim gibi, ısmarlama lafını ilk kullananlara ve döneklere. Başından beri Uz..'ı tutuyormuşsunuz ben sevmesem de, haklısınız, zevkler ve renkler. Ama Uz.. azınlığı hep sonradan dönen AsAtçılardır. Bu da daha çok Alperen'in gerçek-hayattaki davranışlarıyla diziyi ayırt edemeyen birkaç kişidir... O kişilere önerim, SIMS oynamaları. Zira orda istedikleri çiftleri, aldatmaları, entrikaları gerçekleştirebilirler. Ama dizi söz konusu olunca, onun SIMS'ten farklı bi tarafı vardır. Bu kitle -Hakaret etmek istemediğim için sıfatlarını yazmıyorum.- hiçbi zaman memnun olmayacak ve dizilerdeki zengin, yakışıklı, acı çeken, bu nedenle acı çektiren erkek klişesinin azalarak bitmesi zaman alacak.

Duamı edeyim, tez vakitte bu klişenin bitmesi dileğiyle. Bir-iki derken yetti. Midem kaldırmıyor artık. :)
    Konu Selin tarafından (29-08-18 Saat 23:55 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri