Sayfa 1/39 1234511 ... SonSon
191 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Böyle Bitmesin - Bölüm Yorumları

Durum:
    NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Yönetici
    Yer
    M. KEMAL ATATÜRK
    Konular
    764
    Verdiği Beğeni
    110

Aldığı Beğeni: 40

Bahsedilme
    26 Mesaj

Standart Böyle Bitmesin - Bölüm Yorumları

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.

Bir önceki başlığa http://forum.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=125354ulaşabilirsiniz.

Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.

NATY&FACU
    Bölüm Sorumlusu

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,605

Aldığı Beğeni: 1,417

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı DILEK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ve bu arada Nazli,Zeliha bile sorgu odasinda sorgulama yapti!!:icon_whisgercekten de iki üc bölümdür aile masasinin o hikayeleri kalmadi sanki..yada biz onu hissedemiyoruz..

BU aradaa Nisa hanimin göndermelerini duydunuzmu Zeliha ekrana cok yakisiyormus..haber spikeri bile olurmus ondan..:img-hysteyapma bunu bize Nisa..senin onu cok ,cok cok sevdigini biliyoruz tescillemedene gerek yoktu yani yaa neyse..:mad72::whistle2

zeliha melek..özellikle de Nisanin melegi..ona övgü dolu sözleri de bölümün sonlarina dogru geldi NIsadan..:img-tomat

Bennnnn De Geldimmmmm :)

Tüm hala bu diziyi izlemeye devam eden (benim gibi) arkadaşlarımıza selamlar, sevgiler efendim

Dilek'ciğim soma Nisa hanımın o İNCİ'lerini ben de duydum. Övüne övüne KANATSIZ MELEK kızı Zeliha'yı övmesini duydum, gördüm:img-beee:eeee anneciğinin kızı da böyle olur değil mi ama. Hafızasını kaybetse de çatır çatır olayı araştırır, o yetmez SORGU ODASI'na girer, adam sorgular veee veeee HABER SPRİKERİ olur da bence MAGAZİN haberlerine de el atsın biricik Zelihası. hayır çok seviyoruz ya magazini, hele ki Zeliha2nın sunduğu program TADINDAN YENMEZ:img-beee:

Anladık ZELİHA AŞKLARI devam edecek:img-beee: ve İZLEYİCİ'ye kulak verme, önem verme de askıya alınmış bu belli:icon_sorr bu arada söylemiştim ama yine söyleyeceğim SENARİST DEĞİŞİKLİĞİ öyle böyle belli olmuyor dizide:icon_sorr 40 küsur bölüm izlediğimiz Böyle Bitmesin ile şimdiki Böyle Bitmesin arasında DAĞLAR gibi fark var maalesef:mad72:

Dizi iyice POLİSİYE oldu ki bu arada bu haftaki konuda adamın parmağının kesilmesi (ay devam edemeyeceğim) nasıl sahneydi öyle. Geçen hafta aleni, çocukların gözü önünde ÖLÜ GÖMME, bu hafta PARMAK KESİLMESİ, haftaya bakalım bahtımıza nasıl sahneler

Ne yapıyorsunuz allah aşkına. Eskiden dizide bir NAİF'lik SICAKLIK, SAMİMİYET vardı ki onların hepsi uçtu gitti. Şimdi önce Nisa hanımın:img-beee: ve ailesinin Zeliha aşkı var iyi mi:img-tomat

Durum:
    glin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    3+1
    Konular
    151
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bence dizide hala o sıcaklık ve içtenlik devam ediyor.
    Konular kesinlikle ilk sezona oranla çok daha iyi, daha bir polisiye olmuş.

Yeni bölüm fragmanından iki çalışma.
    Bu Atilla karakteri tam anlamıyla saplantılı insan tipini iyi yansıtıyor.

Avukat Atilla x Komiser Nisa Yazıcı

Durum:
    Blue Butterfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    VahideMustafa
    Konular
    14
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

BÖYLE BİTMESİN 48. BÖLÜM ÖZETİ

“boyu el, dili papuç”
    Zeliha “hatırlamıyorum” tavrını sürdürerek, Atila’yı kendisinden uzak tutacağını düşünmektedir. Aile Masası’ında biri oturuyor. Birgül elinden düşürmediği o soruları neden çözüyor? Önder, hayalleriyle çizdiği bir dünyada yaşarken, aslında neyin peşinden koşuyor? Bu tarafta söylenecek bir şarkı, diğer tarafta sürdürülecek bir evlilik. Nisa, bol kahkahalı bu serüvende neler yapacak? Böyle Bitmesin 48. Bölümünde; Gamze Özçelik, Kamil Güler ve Zeynep Dörtkardeşler’i ağırlıyor. Cuma akşamı, saat 19.50’de TRT1 ekranlarında.

Durum:
    Blue Butterfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    VahideMustafa
    Konular
    14
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 3

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese merhaba,
    Bölümün üzerinden o kadar zaman geçti, neredeyse yeni bölüm gelecek ama ben henüz yeni yazabiliyorum, hevesimi söndürdüler ama fragmanda Nazlı&Yusuf'un çok tatlı halleri var. :happy0064

Dipnot:Nazlı'nın saçları da çok güzel olmuş. :img-in_lo Hep böyle kalsın, hiç değiştirmesin. Değiştirecekse de en fazla bir toncuk açtırsın lütfen.

Alıntı DILEK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iste senaryodaki hata yada tutarsizlikta burdan geliyor:img-wink:.. NIsa Latif cifti gibi bir cift varken niye diger cifti tam zitti bir sekilde yazmak??aksi ,sorunlu, anlasilmaz,anlasamaz devamli problem yasayan olarak yazmalari niye...yani iki cift var bir ciftte hic problem yok hersey güllük gülistanlik ,hersey toz pembe..ama diger tarafta ise güven probleminden dolayi sular durulmuyor..yok sinama,yok deneme yok karsindaki dogrumu söylüyor yalanmi onu ögrenme vs...yani bu ne dengesizlik..:icon_whis

sanki NY zorla evlendirilmis bir cift gibi bi huzur yüzü göremediler bizde bi izleyemedik..:icon_sorrahhh Necati beyyy gitmeyecektiki kim bilir nasil olurdu o zaman..
    Senaristlerde ''illa'' bir çifti güllük gülistanlık diğerini inişli çıkışlı yazalım sevdası varsa bunu pek âlâ Atilla-Zeliha ve yahut sonradan dahil edilecek bir başka bir çift için yapılabilirdi. Bu uğurda resmen Nazlı ve Yusuf'un güzelim ilişkisini harcadılar. Nisa ve Latif zaten mükemmel, öyleyse yan çifti batıralım ki mükemmellikleri daha da ortaya çıksın denilerek; tekrar evlenmeleri büyük bir hevesle beklenen Nazlı&Yusuf geri plana atılmamalıydı. Dizide çoklu başrol olayı var. Ana çift iyi güzel olsun yan çiftler yansın çok yanlış bir bakış açısı üstelik seyirciden böyle bir talep de yok. Aksine onların da Yazıcı ailesi kadar sıcak sahneleri olsun diye diye dilimizde tüy bitti ama tık yok. Öyle sahneler yazılmadığı gibi Yazıcı Ailesini'nin güzelim sahneleri de azaltıldı. Sanırım yapımcı ve senaristler bize çaktırmadan: ''Bu sene bu diziyi bitireceğiz, biz bitirmesek istatistikler bitirecek. Eee, siz de çok alışmadan kendinize yeni yeni dizicikler bulun artık.'' demeye çalışıyorlar.

Alıntı aglamakelebek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Zelihanin Yusufa kacak bakislarini ben mi farkettim..

Atilla bu konuda hakli, Nazli bu konuda hakli.. Nazli Yusufa guveniyor ama Zelihadan emin olamiyor.. Ben de olamiyor..
    Ben de fark ettim o bakışları. Geldiği bölümden beri ilk kez öyle bir bakışını gördüm hatta ama art niyet aramadım. Bir aşık aşık bakmak vardır bir de pişmanlık bakışı vardır yani Zeliha'nın bakışında benim gördüğüm şey; şartlar farklı olup da beni sevseydi Yusuf'la evlenseydim şimdi daha mutlu olurdum bakışı. En azından bana öyle geldi ki umarım öyledir. Zeliha'nın -en azından bir dönem- Atilla'ya gerçekten aşık olduğuna da ikna olmuştum. İlerleyen bölümlerde hikayeyi iyiden iyiye karıştırmaya karar verirlerse yazdığım şeyi hatırlatınız, bir güzel yutabilirim efenim.

Zeliha'nın başlıktaki en büyük savunucularından biri benim hatta en azılısı olabilirim ama bu Zeliha'yı sevdiğim anlamına gelmez. Ben sadece Zeliha'yı anlamaya çalışıyorum, geçen sezon Nazlı'yı anlamaya çalıştığım gibi. Zeliha diğer Türk dizi/fimlerindeki fettan kadın havasında olsa ben de daha tepkili olurdum kendisine karşı ama bütünüyle değerlendirce çok masum geliyor gözüme. Zeliha'nın bir kabahati yok ki? Ne ilk sezon be sezon. Bu sezon hikayeye kendi isteğiyle bile dahil olmadı ki yani tesadüf eseri Yusuf buldu, Nisa sahiplendi. Kendi kendine bir şey yapmışlığı yok. Kaçmak sığınmak için onları da tercih edebilirdi ama başka yollar seçti. Aksi olsaydı Zeliha bir daha bizimkilerin karşılarına çıkmazdı bence.

Onceden bu tur bolumler oldugunda bir dramatik, bir komedi olurdu evde de muhakkak iyi seyler olurdu o da diziyi kurtarirdi.. Ama iki bolumdur Arka sokaklar mi izliyoruz, aile dizisi mi.. Uyusturucu, kacirma, kovalama, siddet parmak kesme(o saat cocuklar ayakta) bebegi fabrika bandina koyma.. Izleyici kitlesini unuttular galiba.. Ayrica 2 bolumdur evlilikler kurtuldu mu, ben gercekten ciftlerin hikayesinde sevgi unsurunu hissedemiyorum..
    Yazıcı Ailesi'nin ev sahnelerinin o bölümdeki vakaya nispeten daha az/fazla olduğu bölümlerde aileyi de vakayı da dengeli görebiliyorduk fakat bu bölüm ana hikaye hiç yokmuş gibi davranılıp bütün bölüm olaya odaklanmış. İzlerken bunalacağımı zaten tahmin etmiştim fragmandan. Yazıcı Ailesi de olmayınca sıkıntım iki katına çıktı.

Çocukluğumdan beri uykusuz düzensiz bir insanım. ''Çocukların izleyemeyeceği saat'' denilen zaman diliminde yayınlanan birçok şeyi izledim küçükken. Şimdi de benim gibi çocuklar olduğuna eminim yani diziyi gece yarısından sonra da yayınlasalar çocukların yine izleme ihtimali varken; kesinlikle izleyebilecekleri bir saatte yayınlanıyor ve tekrarları daha da izlenilebilecek bir saate denk geliyor. Kendimi bildim bileli TRT devlet televizyonundan çok ''aile'' kanalı olarak bilinir. Yayınlandığı diziler ve programları aileyle, ''Eyvah şimdi karşımıza ne çıkacak?'' diye korkmadan izleyebildiğimiz bir kanaldır. Aileler de bunu bilir ve bu kanala güvenir. Belirli yapımcıların, senaristlerin dizileri de öyledir. Misal; Birol Güven adını gördüğünüzde karşınıza bir entrika dizisinin çıkma ihtimali düşüktür. Aynı şekilde ben AT Yapım'ı, Böyle Bitmesin'i görünce huzurla izleyebileceğim bir dizi diye başına otururken sürekli dehşetin vahşetin içinde buluyorum kendimi.

Evet, ben de aynı şekilde düşünüyorum. Sadece son iki bölüm değil, sezon başından beri (birkaçı hariç) konu edilen ailelerin hiçbir tutar yanı yok. İlk sezon karakterlerin ''gerekçeleri'' bölüm sonuna doğru ortaya çıktığında bizler iki tarafa da hak verir, o evliliklerin gerçekten kurtarılabilir evlilikler olduğuna ikna olurduk çünkü; iki kişinin arasındaki sevgiyi, aile bağlarının kuvvetliliğini ve çatırdamanın geçerli bir sebebi olduğunu görürdük. Bu sezon ise aslında birbirini sevmeyen ve büyük ihtimalle bundan sonra da sevmeyecek olan çiftlerin neredeyse zorla barıştırılmasını izliyoruz. Örneğin; Birce Akalay'ın konuk olduğu bölümün sonunda hiçbir şey yokmuş gibi yollarına devam edebilen bir çifte şahit olduk. Birbirlerini ya da en azından bir tarafın diğerini sevmediği aşikarken sırf ''Aman arada çocuk var, aman evlilikler yıkılmasın.'' Aman öyle aman böyle diyerek arası düzeltilen çiftler ne Böyle Bitmesin'in mantığına uygun ne de Böyle Bitmesin izleyicisinin.

Bolum konusundaki kurguya iyi kafa patlatmislar bu konuda tebrik ediyorum senaristleri.. Yalniz Necati Bey'den ogrenmemisler mi (Ben bile BBS roportajini kac kerr izledim.) Hatirladigim kadariyla anlatiyorum, biz zaten SIKici bir sey anlaticaz, bosanmalar sorunlar diger yandan karakter eve gldiginde ayni seyleri anlatmanin seyirciyi Bogmanin anlami yok.. O yuzden Yazici ailesi daha enerjik, eglenceli olmali.. demisti..
    Necati Bey'dan sonra devam eden senaryo ekibi aksiyonu, karmaşayı çok iyi yazıyor. Çok iyi dolayıp çok iyi çözüyor. Buna bir diyeceğim yok ama iş; aşk, arkadaşlık, aile gibi konulara gelince ciddi anlamda sınıfta kalıyorlar.

Alıntı glin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence dizide hala o sıcaklık ve içtenlik devam ediyor.Konular kesinlikle ilk sezona oranla çok daha iyi, daha bir polisiye olmuş.
    Bilemiyorum, ben hissedemiyorum. Diğer dizilere kıyasla yine hoş bir hava var ama geçen sezondaki samimiyeti alamadım, kendi adıma. Necati Bey'in yola çıkış amacı ''polisiye'' dizi yazmak olmadığı için tam tersini düşünüyorum, maalesef. Başından beri öyle yazılsaydı ve öyle kabullenip izlemeye başlasaydık sorun olmazdı ama izleyici kitlesinin büyük bir kısmı her iki unsurun da (aile-vaka) dengede olmasından hoşlanıyor. Buna ben de dahil. Ali İl konusunda katılıyorum. Kendisini genelde iyi rollerde izlediğim için bu rolü kafamda oturtamamış, iyi bir yanı çıkacak diye beklemiştim ama giderek daha bir inanıyorum psikopatlığına. Gifler için teşekkürler, ellerine sağlık.

BÖYLE BİTMESİN 48. BÖLÜM ÖZETİ

“boyu el, dili papuç”
    Zeliha “hatırlamıyorum” tavrını sürdürerek, Atila’yı kendisinden uzak tutacağını düşünmektedir. Aile Masası’ında biri oturuyor. Birgül elinden düşürmediği o soruları neden çözüyor? Önder, hayalleriyle çizdiği bir dünyada yaşarken, aslında neyin peşinden koşuyor? Bu tarafta söylenecek bir şarkı, diğer tarafta sürdürülecek bir evlilik. Nisa, bol kahkahalı bu serüvende neler yapacak? Böyle Bitmesin 48. Bölümünde; Gamze Özçelik, Kamil Güler ve Zeynep Dörtkardeşler’i ağırlıyor. Cuma akşamı, saat 19.50’de TRT1 ekranlarında.
    Kendi mesajımı alıntılamak zorunda kaldım ama yazmadan duramadım. Eskiden konuk oyuncular da daha bir özenliydi. Son birkaç bölümdür adlarını hayatta Böyle Bitmesin ile yanyana getiremeyeceğim isimlerle karşılaşıyorum. Benim hiçbir oyuncuya karşı kesinlikle ve kesinlikle bir tepkim, bir beğenmemezliğim olamaz zaten profesyonel anlamda değerlendirecek kapasiteye sahip olmadığım için işini yapan, en azından yapmaya çalışan herkese saygı duyarım. Yanlış anlaşılmaların önünde geçmek için öncelikle bunu belirteyim ama eskiden konuk oyuncularımız ünlü ünsüz arası olurdu. Tanınmamış ama tanıdığımız isimler. Son bölümlerde çok fazla popüler oyuncu var. Umarım ifade edebilmişimdir.

ÖNEMLİ NOT:
    Böyle Bitmesin'in sosyal medyadaki resmi fan sayfasında bölüm özeti için bir fotoğraf paylaşılmış. Profilinden gördüğüm kadarıyla ''çocuk'' diyebileceğimiz yaşta bir arkadaşımız da altına x dizi dururken Böyle Bitmesin'in izlenmeyeceğine dair bir yorum yapıvermiş. Bunun üzerine sayfa sorumlularımızdan gelen cevap, bol ünlemli bir ''İzlemeyiniz!!!'' Öylesine yazılmış bir yoruma, -yorumu yazan kişinin tahmini yaşı da düşünülünce- bu kadar sert cevap verilmesini yanlış buldum. Kaldı ki yorumu olgun yaşta bir insan yazsaydı bile saygı sınırları içerisinde, ''İzlemeyebilirsiniz.'' gibi yumuşak bir ifade kullanılıp sonuna da nezaketen bir gülücük '':)'' eklenseydi daha yaraşır olurdu.:img-wink: (Sonradan silinmiş sanırım ama gözümüzden kaçmadı, gördük bir kere efenim. Tekrarlanmasın.)

Keyifli yorumlar.

Sayfa 1/39 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri