Sayfa 1/79 123451151 ... SonSon
392 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bu Kalp Seni Unutur Mu? - Bölüm Yorumları

Durum:
    BERNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    İzmir
    Konular
    246
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Bu Kalp Seni Unutur Mu? - Bölüm Yorumları

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'i aştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz. Bir önceki baslığa asağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
    http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?t=96470

Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Sohbet ortamı oluşturmayınız.

Saygılarımla
    Süper Moderatör
    BERNA

Not: Lütfen öbür başlığın sonundaki uyarımı okuyunuz ve lütfen artık bu konuyu kapatınız.
    İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman ayrılmalarına yakın zamandır.
    Dostoyevski

Durum:
    Che1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    #nicesin,dîlemin?
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Günaydınlar...

"geveze92

hayır yanlış anlamadım... ayrıca beni eleştirebilirdinizde bu sizin en doğal hakkınız bencede dizi taraflı değildi ama siyasi dönemden çok aşk dönemini yansıtıyor(-du) vıcık vıcık aşk... İlk başlarda böyle değildi, galiba iyi gelen reytinglerini tavan yaptırmak için biz Cemile&Sinan'a yasak aşk yaşatalım dediler. afedersiniz ama işin suyunu çıkardılar.

bazı kaynaklarda Atatürk'ün şöyle bir sözü olduğundan bahsedilir: "komünizmin başı görüldüğü yerde eziniz." açıkçası ben bu sözün doğruluğundan şüphe duyuyorum.

kemalist ve komünist olan bir insan tanıdınız mı? ben tanıdım... kendi ailem! geçen gün kuzenimlede tartıştık o bana; bir Fransız'ın tarihini anlatırken, galibiyetlerini de mağlubiyetlerini de anlattığını, öz eleştride bulunduğunu söyledi, ona göre Türkler kazandıkları savaşları vesaire hep destansı bir şekilde anlatırmış, özeleştride bulunmazlarmış... Pehh.. güldüm sadece, ama sorguladığımda doğru olduğu kanısınada vardım, şu anda ne yapacağımı şaşırmış haldeyim, sağı solu, faşisti, komünisti, benim için hepsi aynı.

kemalist ve komünist bir ailenin çocuğuyum. galiba ikisinden birini seçmem lazım, yalnız birşey soracağım; kemalistler komünist olabilir mi? "

Değerli geveze92,
    Yanlış anlaşılmamış olduğuma sevindim,zira burada tepki almak yada eleştri yapmaktan hoşlanan bir insan değilim.
    Soruna gelince...Ben senin aileni tanımak isterdim diyerek söze başlasam nasıl olur?Hem kemalist hemde komunist olan bir kesim hayatımda ne gördüm ne de duydum desem bana inanır mısın?Fikirlerini gerçekten çok merak ettiğimi söylemeliyim.
    Benim bildiğim kadarıyla kemalistler komunizm felsefesini kabul eden görüşte olan insanlar değillerdir.Çünkü Kemalizm Yani Mustafa Kemal felsefesinde komunizme yer yoktur.Mustafa Kemal'i komunist yapmak benim için en büyük yaralardan biridir.Biz komunizmle yönetilen bir devlet olmadığımıza göre bu devleti kuran bir baş kahramanın komunist olmasını düşünmek sence ne derece akıl kari olabilir?
    Ama Kemalizmle komunizmin benzer noktaları olabileceğini savunabilirim.Belki vardır,ama iki görüşü birden savunmak biraz ters düşüyor bana.
    Sana tavsiyem,(sadece ufak bir tavsiye nickine bakacak olursam kardeşim olabilecek birisin) iki görüşü de iyi analiz et.Türkiye koşullarında Kemalist olmak da Komunist olmak da ne demektir kimseye bağlı kalmadan kendi görüşlerinle tespitlerde bulun.Bu ülkenin yıllardır yaşadığı,çektiği acının altında işte bu bağımsız olamama fikri yattığını da unutma.Yıllarca kürtlerin,komunistlerin,ülkücülerin yada dincilerin ne için çaba gösterdiğini anlaman uzun sürmeyecektir,inanıyorum..
    Dizinin bitmemesine sevindim.Sevdiğim oyuncular için çok iyi oldu diye düşünüyorum,Bülentleri,Okanı,Cem Benderi,Engini,Saygını görmek harika olacak.
    Melis Birkan bence iyi bir oyuncu.Ama ben Cemile'den çok fazla hoşlanmıyorum,burası doğru.Oyuncu ayrı karakter ayrıdır gözümde.Mesela Tansel Öngel muhteşem bir oyuncu ama Yalçın karakterini sevdiğimi söyleyecek değilim yani.
    Herkese keyifli paylaşımlar..

Durum:
    [arzu] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Bir Timur Sevdim/k
    Konular
    12
    Verdiği Beğeni
    6

Aldığı Beğeni: 14

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart günaydın

yeni başlığımız hayırlı olsun.

kanal üzerine düşeni yerine getiriyor. bu verilen arada kanala çok iş düşüyor, unutturmamak adına bol bol reklam yapması gerekir demiştik. onlar daha fazlasını yapıp tekrar yayınlıyorlar hemde PT1 kuşağında. bundan sonra iş asis yapıma, sayın Tomris Giritlioğlu ve Nilgün Öneş'e kalıyor. projelerine/projemize sahip çıksınlar, inan ve cesaretlerini bize göstersinler. bekliyoruz...

Despire_ER
    Despire_ER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

arkadalar bksu 9 mart değilmiydi saat 20:00 da başka birşey varrr ne oluyor böyle kesin açıklama yok şu 4 bölüm tekrar dimi
    bana sorarsınız show şu iza etmeye çalışıyor diyorki diziyi bitirmedik dizinin arkasında duruyoruz demek istiyor
    9 mart salıda 22.00 da gibime geliyorrr bence bide 16 mart diyorlar o nerden çıktı anlamadım
    ofof izleyici hep böyle merakta kalıyor izlenmeyen dizinin hali kötü oluyor ne olucak şimdiiiii yokmuuuuu varmıı kesin bir bilgimiz yok

Durum:
    öylebiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Topkapı Sarayı
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aah ahh, senaryoyu baştan yolunda tutabilselerdi böyle cambazlıklara, paniklere ve meraklara hiç gerek kalmayacaktı. :icon_whis Hala tanıtım manıtım görmediğim için tekrar meselesinin ne olduğunu da anlamadım ama hem 17. bölümden önce bir süre kör topal gitmiş hem de daha sonra ara vermiş bir dizinin hatırlatmalarla gelmesi güzel.

İlk bölümlerin tadı tekrar yakalansa keşke. Bir zamanlar çok seviyordum bu diziyi ve hatta Cemile'yi bile :) Sonra ne olduysa oldu, olaylardan çok isimler için izlediğim bir dizi haline geldi. İnşallah toparlanır, eski heyecanlara yeniden kavuşur ve hiç olmazsa bu sezon sonuna kadar keyifle izleriz.

Bu arada lütfen sahneleri biraz derinleştirsinler, replikler biraz içi dolu olsun ve böylece elimizdeki oyuncular da kendilerini gösterebilsin. Günlük muhabbetlerle bölüm geçiştirilmesin. En son Sinan ve Kerim'in Cemile ve Zeynep hakkındaki sohbeti çok hoşuma gitmişti mesela.
    OKAN YALABIK
    farklıdır...
    fark yaratır

Sayfa 1/79 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)