Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
30 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Vampir Avcısı (1-2-3)

Durum:
    BuFFyLoVeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Vampir Avcısı (1-2-3)

(Arkadaşlar,uzun olduğu için sığmadı. ’Sizin Senaryonuz’ sekmesini tıklayarak devamını bulabilirsiniz.İlgilenenlere duyurulur.)
    -Vampir Avcısı -
    ‘Her nesilde bir seçilmiş dünyaya gelir.O’nun görevi dünyayı vampirlere,iblislere ve karanlık güçlere karşı korumaktır.O avcıdır.’
    Kehanet;her nesilde diğer insanlardan daha güçlü ve çevik olan bi kızdan bahsetmektedir.O da Defne Gün adlı gençtir.Son avcının Sunnydale deki cehennem ağzını yok etmesinden önce Gözcü Konseyinin patlatıldığını Buffy fanları bilir.Ama şu vardı ki o gün konseye incelenmek üzere yeni bulunmuş,çok önemli kaynaklar gelmişti.Patlamayla onlarda yok oldu tabi.Konsey bu araştırmayı avcıya ve gözcüsüne bildirmemişti.Çünkü o sırada yoğunlaşılması gereken şey The First adlı iblis ve kıyamet senaryosuydu.Yeni konsey toplanınca bu araştırmalara tekrar dönüldü.Kehanetler Zebani adlı bir iblisi,ve dünyayı tehdit eden unsurlardan -yeni olarakta- Türkiye’deki yeni bir avcıdan söz ediyodu.Bunun üzerine konsey yeni avcıyı İstanbul’un Fatih ilçesinin eski sarnıç diye bilinen Karagümrük semtinden atadı.Ona Taner Aldağ adlı bir gözcü gönderdi ve gariplikler ard arda geldi.
    Defne’nin en iyi arkadaşı Yiğit sadece O’nun avcı olduğunu biliyodu.Yiğit’in soyunda ise bir avcı vardı.Bu yüzden az da olsa yetenekli birisi ve Defne’yi devriyelerde yalnız bırakmıyor.

Bölüm 1:Sürprizler

Seda;Defne ve Yiğit’in yakın arkadaşlarındandır.Güzel biridir ve bunu değerlendirmektedir.Her zaman çıktığı biri vardır.Şimdi ise dershanesindeki en havalı çocuklardan biriyle;Sedat’la çıkmaktadır.
    Saat 22:30 suları.Seda hesapta arkadaşında kalmaktadır.Sedat’la çıkmaktadırlar aslında.Mevkii Hırka-i Şerif camiidir.Merdivenlerden yukarı çıkmaktadırlar.
    Seda:Buraya hiç geldin mi?
    Sedat:Çok küçükken Ramazan’da gelmiştim bi kere.Adı Hırka-i Şerif camii,di mi?
    Seda:Evet.İlginç isim.Yani hırkayla ne alakası var!
    Sedat:Bence peygamberimizin hırkasının burada bulunmasıyla bi alakası olabilir :) (der imalı imalı)
    Seda;Sedat’a bakmaktan ne dediğini şaşırmıştır.Burayla ilgili aklında bulunan bir çelişkiyi çözmüş gibi cevap verir ve de kıvırmaktadır.
    Seda:Hadi biz bilmiyoduk.Zaten insanlar buraya bu yüzden Ramazanlarda akın akın geliyo;heee;anladım!
    Sedat:Neyi?(kısa bir sessizlik ardından)
    Seda: (Hala verdiği utanç verici durumu kıvırmaya çalışmaktadır.) Hiç.Ceyda hocanın çocuğunu gördün mü?
    Sedat:Hayır.
    Seda:Yaa,çok tatlı bi hırka;şey şerif yani bebek!Yani hırka olsa tatlı olmazdı, güzel olurdu.Şerife bakarsak anlamını bile bilmiyorum...
    Sedat:Aaa,bank,oturalım mı?(Sedat;Seda’nın saçmalamaya başladığını fark eder)
    Seda:Olur.İyi olur.Hadi oturalım.(Sedat arkasını dönünce sessizce bir of çeker.)
    Camiinin içinde bakımlı bir bahçe vardır.Sedalar tam oturacaktır ki tam oturacakları yerin karşısındaki çalılar hışırdamaya başlar.
    Seda:O ses neydi?
    Sedat:Bi dakika (der ve Sedayı eliyle geriye iter)
    Sedat:Koş,git burdan!
    Seda:Noluyo?
    Sedat:Seda,git
    Seda:Ama...
    Sedat:Giiit!!! (der ve çalılar yarılır.Arasından bir vampir çıkar,onlara doğru saldırır.Vampir Sedat’a saldırır ama Sedat ona hızlıca bir yumruk geçirir.Vampir oralı olmaz.Sedat’a bir yumruk sallar ,Sedat yere yapışır.Vampir Sedat’ın üstüne atlar,boğazına doğru!Seda ise çığlık çığlığadır.O sırada Defne ve Yiğit koşarak gelir.)
    Yiğit:Hesapta ölüler,tazıdan farkları yok.(Yiğit vampiri arkasından tutarak sürükler,yere fırlatır.Vampir yerden Yiğit’in ayağına tekmeyi basar.Yiğit tek ayak üstünde tepinmeye başlar.)
    Defne:Demek o kadar da ölü değil.(Vampir ayaklanmıştır.Defne vampire bir tekme atar,bir tane daha geçirir ve dönerek kafasına son tekmeyi indirir.Vampir dengesini sağlar ve Defne’nin karnına yumruk atar)
    Vampir:N’oldu avcı,yığıldın?
    Defne:Önce kendi kusurlarını görmelisin (der ve vampire doğru koşar ve üstüne atlayıp onu yere yığar,ardından ayaklanır.)
    Defne:Karnındaki kazık mesela!
    Vampir:Kahretsin!(der ve toza dönüşür.Defne kazığı çoktan saplamıştır.) (Yiğit’in yanına gider onu kaldırır.)
    Yiğit:Öyle bakma.Bir vampirin ölümsüz olduğunu biliyorum.Ek bilgi diye şey yaptım ben...
    Seda:Kanıyo!(Sedat’ın vampirle boğuşması sırasında kolu yarılmıştır.)
    Defne:İyi misin?
    Sedat:Evet,o kadar önemli değil.Gitsem iyi olacak,çok geç oldu.
    Yiğit:Öncelikle,bu akşamı unutun.Tamam?(Sedat ve Seda hala şok içindedir)
    Seda:O neydi?
    Yiğit:Vampir.(çok normal bi şekilde. Seda çığlık atmaya başlar.)
    Defne:Hışşşşşş!Kapa çeneciğini!Etrafta evler var!Sen de biraz daha ağırdan al yaa,ne öyle kedi,köpek gibi!Zaten bilmeleri gerekmiyordu.
    Yiğit:Tamam,tamam.Bakın evet demin önce gördüğünüz...(Yiğit daha sözünü bitirmeden Seda çığlık atmaya başlar.)
    Defne:Ay,şakkadanak bayılıcam şimdi!Seda sus yaaa!Yaa,Dracula,Frankeinstein,Casper gibi bunlarda gerçek!
    Yiğit:Casper mı?
    Sedat:Bakın,yeter.Kesin şu konuşmayı eve gitmek istiyorum.Saat kaç haberiniz var mı?
    Yiğit:Saatle bozdun kafayı,erkek ol azıcık!
    (Sedat hafif duraksayarak,)Sedat:Pardon,Yiğit?!
    Yiğit:Şey,yani korkma,korkma alışırsın!
    Sedat:Pardon,doğaüstü kişilik sensin tamam mı?
    Yiğit:Eh,övünmek gibi olmasın.(Yiğit hafif havalanmıştır.)
    Sedat:Biliyomusun,sinirlerimi bozmaya başladın.
    Defne:Tamam,çocuklar relax!Hepsi vampirin yaydığı negatif enerjiden!
    Yiğit:Keser misin şunu!
    Defne:Espri be espri!Sinir erken götürür insanı zaten!
    Sedat:Bakın,ben gitsem iyi olucak.
    Defne:Ne o,Sedat bey Cem Yılmaz falan mı bekliyodun?
    Sedat:Yanınızda Zeki Müren bile komik kalır!
    Seda:Ay,adını söylemeyin kalkar gelir şimdi!
    Yiğit:Aslında yüzü bembeyazdı,korkardım küçükken ondan.Bide Michael Jackson’dan!
    Defne:Pudrayla ilgili olabilir mi?
    Yiğit:Zeki Müren için olabilir ama Michael’a herkes aynı şeyi yapıyo,o deri aldırmaya bayılmıyo sadece vertigo hastalığı var!
    Sedat:Şey,başım dönmeye başladı!
    Defne:Kolunu unuttuk.Gel pansuman yapalım sonra gidersin.Ailene de çaktırma diycem ama kan içinde olmuş bu sweat-shirt!
    Sedat:Şey,acele edelim arkadaşımda kalıcam zaten.
    Defne:Yiğit;sende Seda’yı eve götür.
    Sedat:Seni ararım,kusura bakma!
    Seda:Önemli değil.(Yiğit’in koluna girer.)Zaten herşey kötü gidiyo.Okul,randevular şimdi de vampirler!
    Yiğit:Akacak kan damarda durmazmış!(Sedat hemen kafasını çevirir ve sinirli sinirli)
    Sedat:Şimdi ben mi kaşındım ,bunu mu ima ediyosun!
    Yiğit:Sözüm meclisten dışarı,Sedat!(yılmış bi ses tonu vardır)
    Defne:Sen normalde mi böylesin,ay mı ters tepti?
    Seda:Gitmiyecek miyiz?
    Yiğit:Hayır kalalım,Seda!
    Seda:Hıııı?(Kinayeyi anlayamayacak kadar kafası karışmıştır.)
    Yiğit:Yürü Sedacım,yürü!
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Sabah olur.Yiğit servisten iner.Camdan servis şöförüne
    Yiğit:Şey,Selo abi,beni birazcık geç alabilir misin?
    Servis Şöförü:Valla,rotamız zaten çok karışık ama ne kadar geç?
    Yiğit:Yarım saat,bi saat mesela ?
    Servis basar gider.Yiğit kendi kendine;
    Yiğit:Tabi,senin avlaman gereken iblisler yok.
    O sırada bir tanıdığının yanından geçerken ona garip garip baktığını görür,hemen numaradan gülümser ve;
    Yiğit:Merhaba Mehmet bey amcacım,nasılsınız?(Cevap alamaz.)
    Yiğit yine kendi kendine:Hakkımdaki satanist haberleri yayılmaya başlar yakında.(der ve camda komşusunun ona baktığını görür.)
    Yiğit:Merhaba Saime teyze!(der,kafasını eğer ve zoraki gülümsemesini devam ettirmeye çalışır.O sırada Seda’nın annesi Muhsine teyzeyi camda görür.)
    Yiğit:Aa,Muhsine teyze,açsana kapıyı!
    Muhsine teyze:Gel yavrum!(Sedalarla Yiğitler arasında sadece bir apartman vardır.Yiğit yukarı çıkar.Muhsine teyze dairenin kapısını açar.)
    Yiğit:Nasılsın Muhsine teyze?(der ve içeri girer.)
    Muhsine teyze:İyiyim yavrum,sen nasılsın?
    Yiğit:N’olsun işte çoluk çocuk!
    Muhsine teyze:Ay,bi alemsin,Yiğit!Okul nasıldı,annemler geldi mi?
    Yiğit:Nesi komikti ki?…Neyse;okul her zamanki gibi trajikomik olaylar dizini.Ölmüşüz;ağlayanımız yok.Annemler de eli kulağındadır.düğün hazırlıkları var ya ağabeymin;iyice bitmişler artık!
    Muhsine teyze:Koca adam oldun be,kendi başına kalıyosun evde.Sanki o iki sene önceki doğum gününde kukuletalı...
    Yiğit:Batman maskesi...
    Muhsine teyze:Hatırlıyor musun?(Yiğit iki sene öncesine gider.Doğum gününü hatırlar.Yiğit arka odaya girer.Üstü başı kola içindedir.)
    Yiğit:Bi de kolayı çalkalamayın dedik.(Tam üstünü çıkaracaktır ki odadaki divanın altından sesler gelir.)
    Yiğit:Kim var orada?(der eğilir ve Batman maskeli biri fırlar,’böööö!’ diye bağırır.Tabi Yiğit de aşağı kalmaz.Bi çığlık patlatıp bayılır.Maske Defne’nindir
    Defne maskeyi çıkarır,gülmeye başlar.)
    Defne:Yiğit,kalk be amaan,tırsak şey!(Yiğit’ten ses yoktur.)
    (Defne yarı sakin yarı endişeli bir biçimde;)Çocuklar,kolonya getirin!(Yiğit bugüne geri döner.)
    Yiğit:Çat pat hatırlıyorum.
    Muhsine teyze:Kaç gün kekelemiştin? (Yiğit lafı geçiştirir gibi;)
    Yiğit:Bir,iki neyse Seda napıyo?

Durum:
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Vampir avcısı (2.kısmı)

Muhsine teyze:İçerde,bana bak akşama yemeğe gel,yalnız başına yeme evde!
    Yiğit:Gelirim tabii,yemekleri sen yaptıysan!(Yiğit içeri girmiş,Seda’nın kapısını tıklatmaktadır.)
    Seda:Yine nane-limonsa hayır,anne!
    Yiğit:Sayılmaz!
    Seda:Aa,gelsene!(Seda yatakta oturmaktadır.Bilgisayarda ise Ata Demirer çalmaktadır.)
    Yiğit:Sen gerçekten korkmuşsun;Ata Demirer bile seni güldüremiyo;baksana
    Seda:Okula gelemedim,kahvaltı etmedim.
    Yiğit:Okula gelemediğin için üzgün müsün?Bi dakka!
    Seda:Pardon,Bi sosyal çevrem ve üstünlüğüm var.Peki,Dün akşam olanlar...Gerçekten etkilendim.
    Yiğit:Alışırsın umarım.
    Seda:Neden en baştan başlamıyosun?
    Yiğiti:Pekala, bağırmayacağız.Evet o bir vampirdi.Köpek dişleri gelişmiş,kan emer...
    Seda:Gerçekten mi,hiçbir fikrim yoktu!
    Yiğit:Bak,her nesilde bir avcı doğar.Dünyayı bu yeraltı dünyasından korur. Vampirler kalplerine kazık batırınca toza dönüşür.Çok çeviklerdir ama avcı kadar değil.Sen yeter ki boğazını koru onlardan!
    Seda:Sedat vampir olucak mı peki?
    Yiğit eliyle işaret ederek:Vücudumuzu Tanıyalım konusunu işledik sanıyodum.Boğaz-kol,boğaz-kol...ayrıca Sedat ölmedi gördüğüm kadarıyla.Vampir olman için seni ısıran vampirin şah damarını kesip sana içirmesi lazım.
    Seda:Niye şah damarımı içiyim ki?
    Yiğit:Boşver,onu soracak kadar tarkatın kalmıyo o zaman!
    Seda:Tamam be.Sabah konuştum.Kolu iyiymiş.
    Yiğit:Dersaneye gidince bende konuşurum.
    Seda:Aman birbirinizi boğazlamayın da...
    Yiğit:Garanti vermiyorum da ne bu sinir.Bana neden gıcık gidiyo,anlamadım?
    Seda:Senle ilgili değil,biraz ben sinirlerini bozmuş olabilirim.
    Yiğit:N’oldu ki?
    (O sırada annesi içeri girer.Onlara börek getirmiştir.)
    Seda:Hiç,aa anne gel!(Seda da bu sayede utanç verici cahilliğini geçiştirmiştir.)
    Muhsine teyze:Size börek getirdim!
    Yiğit:Allah razı olsun Muhsine teyze,zaten buradan direkt dersaneye gitçektim.
    (Muhsine teyze gider.)
    Seda:Peki sen mi avcısın,Defne mi?
    Yiğit:Avcı kızdır.Kural böyle.
    Seda:Ya sen?
    Yiğit:Benim babaannemin halası zamanında avcıymış.Eceliyle ölebilecek kadar yaşamış.Vampirlere kök söktürmüş zamanında.
    Seda:Sana pek geçmemiş o güç galiba.Vampir seni feci yığdı,
    Yiğit:Gafil avlandım.Ama o Burak’ı kaçmadan önce hırpaladım.
    Seda:Vampirlerin isimleri mi var?
    Yiğit:Yoo,kuçu kuçu diye çağırıyoduk biz vampirleri.
    Seda:Böyle bi deneyim yaşamadım daha önce kusura bakma,sen ne zaman bir vampirle ilk defa karşılaştın?
    Yiğit:İki sene önce.
    Seda:Yine dilin tutuldu mu?
    Yiğit:Hayır Seda.
    Seda:Doğum gününü hatırlıyo musun?(Seda kekelemeye başlar.Yiğit’in taklidini yapmaktadır.)Bat-,bat-,bat-,bat-,...!
    Yiğit:Tamam,tamam!Bugün yeterince maziyi tazeledim.Zaten saat geldi.
    Seda:Ya, saatin işi ne!İnanamıyorum ya vampirlerden bahsediyoruz.Şuna bak.Bu benim için böyle nasıl anlatayım...
    Yiğit:Anlatma bence geciktim
    Seda:İyi be!Sedat’a selam söyle.
    Yiğit:Sen söyle!
    Seda:Kontör sıkıntısı çekiyorum,söyle kontör atsın!
    Yiğit:Sömür bakalım elalemin evladını,bide vampirlerden korkuyo,asıl sen bi vampirsin!
    Seda:Maddi yönden inkar etmiyorum!
    Yiğit:Bende karşı cinse olan hayranlığını başka yönde düşünüyodum.
    (Seda yastık atar Yiğit de kaçar bu arada!)
    xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Defne;kütüphaneye girer.Taner bilgisayara gömülmüştür.
    Defne:Merhaba!
    Taner:Nerdesin sen?(Taner kızgındır.)
    Defne geri çekilir.
    Defne:Kırılacak eşyalarını ortada bırakırsan böyle olur!
    Taner:Neden bahsediyosun sen?
    Defne:Galiba senin bahsettiğin şeyden bahsetmiyorum.
    Taner:Bu konuya virgül koyalım şimdilik.
    Defne Selma Hoca’yı kapıda görür:Evet,konuştuklarımız başkalarının dikkatini çekebilir.
    Taner:Tamam,normal davran.(Selma Hoca içeri girer.)
    Selma:Merhaba Taner bey,merhaba Defne!
    Defne:Merhaba,ben normalim.
    Selma:Emin misin?
    Defne:Normal bi kişinin kendinden bu yönden haberdar olması çok normal.
    (Selma Hoca o sırada kitaplara yönelir).
    Taner:Normal bi kişi durup dururken normalim demez.Bu bi anormalin işidir.
    Selma,kitaplara bakarken:Bütün gün kütüphanedesin,ama Türkçen 3,
    Defne:Çok mu kötü sanki?
    Selma:Kötü değil ama neden 5 değil?
    Defne:Galiba o kadar mükemmeliyetçi değilim.Rahatım
    Selma:Eğer sen rahatsan, Taner hemen kitabı getircem,bi şeye bakmam lazım.
    Taner:Tabii Selma hanım.(Selma kapıya yönelir.)
    Defne:Siz benim notumu nerden biliyosunuz?
    Selma:Senin Türkçe öğretmeninim.(Selma çıkar.)
    Defne:Selma ismi neden tanıdık geliyo diyodum.
    Taner:Bak,bu anormal.
    Defne:Kaça kadar devriyedeyim ben biliyo musun?O kadının dersleride hep ilk saatte!Uyuycam mi dersimi mi dinliycem?
    Taner:Sormuyosun di mi?
    Defne:sen bişi diyodun...
    Taner:Dün akşam Koyun baba parkında üç tinerci cesedi bulunmuş.Zavallılar parçalanarak öldürülmüş.
    Defne:Saat kaçta olmuş?
    Taner:23:30 suları.
    Defne:Biz de akşam Seda ile çıktığı çocuğu vampirden kurtardık.Onlarda şahit oldu.
    Taner:Sedat’ın soyadı ne?
    Defne:Bilmiyorum.Neden?
    Taner:Neyse,ama işlenen cinayette hiçbir cinayet aracına rastlanmamış.
    Defne:İblis kokusu mu alıyorum?
    Taner:Ben de öyle düşündüm,son aylardaki cinayet olaylarını araştırdım.Tüm cinayetler benzer özellikler taşıyor.Mesela hepsi 23:30,24:00 arası.Hiçbirinde bi cinayet aracına rastlanmamış.Şimdi ise günleri araştırcam,aralarında bir düzen olabilir.Böylece iblisimizin ne zaman acıktığını öğrenebiliriz.
    Defne:Sonra ben gider onu öldürürüm.
    Taner:Sonra ama evet.Ama ya cinayet günlerinden bişi çıkmazsa?
    Defne:Aman o da ölmesin,n’apalım?(Taner’in ciddi ciddi baktığını görür.)
    Defne:Ama tabi bu bi şaka.
    Taner:Daha fazla devriyeye çıkacaksın.
    Defne:Ben zaten fazla devriyeye çıkıyorum.
    Taner:Olabilir.Bu üç cinayeti de engelleyemedik.Bu yüzden Yiğit de devriyeye çıkacak.Farklı yerlerde.
    (İki dakika sonra)
    Defne telefonla konuşmaktadır.
    Defne:Taner,Yiğit seninle konuşmak istiyomuş!
    Taner’in yüzünde endişeli bi ifade vardır.
    Taner:Nasılsın Yiğit?
    (Telefondan sesler gelmektedir.)
    Taner:Tamam,beraber çıkarsınız devriyeye.sen tabi avcı değilsin.LGS de var,tabi.Tamam,sen bilirsin.Ben öylesine dedim zaten.(Taner telefonu kapatır.)
    Taner:Hemen yumurtladın mı?
    Defne:Eninde sonunda öğrenecekti.
    Taner:Neyse,baksana bu resmi tanıyo musun?
    Defne bilgisayarın oraya gider.
    Defne:Evet,Bu Sedat.Ne bu?
    (Taner başlığa doğru çıkar ve)
    Taner:Dün cinayette ölen kişiler.Çok üzgünüm.
    Defne:Ne?!
    Yiğit dershanenin kantininde oturmaktadır.Arkadaşı Atakan gelir.
    Atakan:Naber?
    Yiğit:İyi galiba.
    Atakan:Eee,Geziye geliyomusun?
    Yiğit:Ne gezisi?
    Atakan:Seminer varmış.Sadece A,B ve P sınıflarına.
    Yiğit:Gezi değil ki.
    Atakan:Yine de gezmiş olucaz ama değil mi?
    Yiğit:Evet Atakan ama ben gelmek istemiyorum.
    Atakan:Maalesef zorunlu.
    Yiğit:Evet,zorunlu işkence.E,hadi kalk bari!(Tam o sırada Yiğit’in telefonu çalar.)
    Yiğit:Sen git ben geliyorum.(telefonu açar.)Efendim?
    (Arayan Defne’dir.)
    Yiğit dinlemektedir.Suratı gittikçe daha şoka uğramış bi hal almaktadır.
    Yiğit:Sedat mı?Ne zaman?
    (Defne)
    Yiğit:Emin misiniz peki?
    (Defne)
    Yiğit:Çok üzüldüm ya.Bi de seminer var şimdi gelemem.
    (Defne)
    Yiğit:Zorunlu heralde.İyi,görüşürüz.
    (Yiğit aşağı iner ve seminere gider.)
    ()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()() ()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()()
    Defne ve Taner kütüphanededirler.Saat 22:30’dur. Taner cinayet günlerini araştırmaktadır.Defne ise cinayet fotoğraflarına bakmaktadırlar.
    Defne:Bunlar parçalanmış.Bi çok uzuvları kemirilmiş gibi.Daha doğrusu yenmiş.
    Ama hiçbiri Sedat’a benzemiyo.Belki de tanınmayacak halde olduklarından.
    Taner:Yaz ve dinle;Nisan ayındaki cinayet 24’ünde,mayıs ayındaki 23’ünde.Haziran’daki ise 9’unda;çok düzensiz ya.Şimdi de Ay takvimine bakıcam.Resimlerden bişi çıkarabildin mi?
    Defne:Fare-adam diye bişi var mı?

Durum:
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Vampir avcısı (3-son-)

(Arkadşlar kusura bakmayın,okuduğunuz yazılanların son kısmı.'Sizin Senaryonuz' sekmesine girip Vampir avcısı (1)ve (2)den okumaya başlayınız.)
    Taner:Hayır.
    Defne:O zaman yok.
    (kısa bi sessizlik ardından;)
    Defne:Seda’ya nasıl anlatıcaz,bilmiyorum.Aslında bi bakıma pasosunun bulunması onun öldürüldüğü anlamına gelmez.
    Taner:Zaten bi kesinlik yok,polisler de biz de araştırmaya devam ediyoruz.
    Yasemin:Umarım yaşıyodur.
    Taner printerdan çıkardığı kağıdı incelemeye başlar.
    Taner:Olaylar iki ay önce başlamış ve hepsi...işte!
    Defne:Ne buldun?
    Taner:Olayların hepsi dolunayda gerçekleşmiş.Dünkü hariç.Dolunayda ortaya çıkan bir iblis;kurt adam diycem ama dün noldu peki?
    Defne:Dün de Yeniay’dı.O zaman dünkü tesadüf müydü?
    Taner:Olabilir.Öyle olsa bile onu gelecek aya kadar bulamayız.Ama büyü kullanırsak olabilir.Bir arkadaşımı arasam iyi olur.Çok iyi bir büyücüdür.
    Defne:İyi de bi ay sonra olsa kaç yazar şimdi olsa kaç yazar,kurt adamın yerini bilmiyoruz ki.
    Taner:Haklısın.Peki n’apıcaz?
    Defne:Bi de pardon ama kurt adam dövmedim hiç bugüne kadar.Çok zor mu?
    Seminer bitmiş,sınıflar dersaneye dönmüştür.Yiğit tuvalete gidiyordur.
    Yiğit:İçindeki güçmüş.Gel de çıkar.Çok kolay bir şey gibi bahsediyo bide.
    Tuvaletin kapısını tam açacaktır ki içerden sesler duyar.
    İçerdeki kişi:Bak,sana ne olduğuyla ilgilenmiyorum.Kurt adam olabilirsin.Benim de kişisel sorunlarım var.Neyse hemen hazırlan.Koyun baba parkı’nın orada boş bi depo var,parkın orda bekle beni.
    Kapı açılır ve içerden Sedat çıkar.Yiğit şok olmuştur.
    Sedat:Yiğit?
    Yiğit:Hayalet?
    Sedat:Ne?
    Yiğit:Sedat?
    Sedat:İyi misin?
    Yiğit:Hayır yani evet;galiba!Ya sen.
    Sedat:Ben de iyiyim.Sağol.Ama gitmek zorundayım.
    Yiğit:Sedat,dur.Dün sana bişi olmadı mı?
    Sedat:Ne demek istiyosun?
    Yiğit:Dün birkaç olay olmuş,şey neyse senden sır çıkmaz -yani umarım-;cinayet vakası.Senin pason o mevkide bulunmuş.
    Sedat:Pasom mu?Onu buldunuz mu?
    Yiğit:Evet,seni öldü sandık.Tam bilmiyorum ama polisler aileni teşhise çağırmış bile olabilir.
    Sedat:Ben şimdi ailemi arar hallederim.Pasomu oradan geçerken dün düşürdüm.Yani akşam eczaneden sonra.Sağol!
    Yiğit:Yaran nasıl?
    Sedat:İyi;yalnız dediğim gibi gitmek zorundayım.
    Yiğit:Tabiî,görüşürüz.
    Yiğit hemen Defne’yi arar.
    Yiğit:Alo,Defne?
    Defne:Efendim,Yiğit?
    Yiğit:Sedat ölmemiş şimdi buradaydı,konuştuk bile.
    Defne:Nasıl yani?
    Yiğit:Ben tam tuvalete gidiyodum;içerde onun telefonla konuştuğunu duydum.
    Bir kurt adamla buluşmaya gidiyormuş.Bir depodan bahsediyorlardı.
    Yiğit:Tüm bulduklarımız boşunaydı o zaman.Sedat ölü değilse?Şifreli konuşmadıklarına emin misin?
    Yiğit:Şansa mı bırakalım?
    Defne:Tamam,sen yerlerini öğren parkın oraya gel.
    Yiğit:Tamam.
    Defne:Sedat ölmemiş.
    Taner:Nasıl ölmemiş ya!
    Defne:Kusura bakma,ölememiş.
    Taner:Öyle demek istemedim.
    Defne:Anladığım kadarıyla Yiğit onu telefonla konuşurken duymuş,bi kurt adamla mı buluşçakmış, ama kesin değil.Sadece emin olmak için onları gizlice dinleyelim.Eğer oysa,onu şimdi bulursak iyidir.Daha sonra İstanbul’da nerde bulucan kurt adamı!
    Taner:Bi dakka;e-mail geldi.
    Yasemin:En azından e-mail’i biliyosun.Seni hiç bu kadar popüler kültürte yakın görmemiştim.
    Taner bilgisayarda e-mailini okur:İşte bu!
    Defne:Noldu,çıkıyo musunuz?
    Taner:Hayır!Bu o büyü değil.Bu Eksik Bütünlük büyüsü!
    Defne:Ben de anlamak istiyorum.
    Taner:Arkadaşım bu akşam bi büyü yapacakmış ta bu o büyü değil ya.Bak;bu eskiden çok sık kullanılan kurt adamları bulmak için Yeni ay döneminde yapılan bi büyüdür.Ay’ın görüntüsü yani aynıdır.Ama dolunay etkisi vardır.
    Defne:Eğer öyleyse Sedat birazdan bi kurt adamla mı konuşucak?
    Taner:Evet gerçekten ölmeden onu kurtaralım!Kendine dikkat et!
    Defne:Merak etme!
    Yiğit parkın orda beklemektedir.Defne gelir.
    Defne:Hadi,çabuk olmalıyız!
    Yiğit:Eee,şimdi nolucak?
    Defne:Nasıl ‘eee’?
    Yiğit:Ya o kurt adam değilse?Hemen girişmeyeceksin heralde.
    Defne:Heralde,Taner’in arkadaşı bi büyü yapıyo.Ay’a dolunay etkisi verme büyüsü gibi bişey.
    Yiğit:Sedat’ın başı dertte o zaman.Ne o ne de karşısındaki bunu bilmiyo.
    Defne:’Evreka!’ senin için.Taner arkadaşına ulaşmaya çalışıyo büyüyü bozmak için.
    Yiğit:Ya biz?
    Defne:Onu içerde tutucaz!
    Deponun önüne gelirler.
    Yiğit:İşte burası.
    Sessizce içeri girerler.Ortada Sedat ile başka biri konuşmaktadır.
    Sedat:Bilmiyorum Oğuz ama bi yolunu bulmalısın.Bu şekilde yaşayamam.
    Oğuz:Biliyorum,ama kasıtlı yapmadım ki,benim suçum değil.Sen sen olmuyorsun o sırada sadece beslenmek istiyorsun!
    Yiğit ve Defne fısıldaşmaktadırlar:
    Yiğit:Neden bahsediyolar?
    Defne:Hiçbir şey anlamadım.
    Yiğit:Neden bahsediyolar diyorum.
    Defne:Salak,seni anladım.Anlamadığım kişi onlar.
    O sırada büyü etkisini göstermeye başlar.Ama ilginç olan şu ki Sedat’ta dönüşmektedir.
    Yiğit:Sedat’a noluyo ya?
    Yiğit:Anlamadım ki.
    (biraz sonra)
    Defne:Tekrarlasana be!
    Yiğit:Bana bak sende,söylesek bi dert,söylemesek bi dert!
    Defne:Taner’i ara büyüyü çabuk bozsun,kurt adam’ları’ bulduk.
    Yiğit:Telefon çekmiyo!
    Defne:Harika ya,nasıl çekmez?
    Yiğit:Defne;bizi duydular galiba!
    İki kurt adamında o tarafa baktığını görürler.Kurt adamlar kükremeye başlar.
    Defne kutuların önüne atlar.
    Defne:Merhaba çocuklar,aç mıyız?
    Sedat saldırıya geçer,Defne eğilir ve karnına yumruğu geçirir.Yiğit ise diğerine yönelir.Yiğit bir tekme savurur.Oğuz ise Yiğit’e yumruk atar.Yiğit kutuların üstüne yığılır.
    Defne:Yiğit!
    Yiğit baygın bir halde:İyiyim!Gördün mü tekme attım!
    Defne:Pençelere dikkat et!
    Oğuz Yiğit’e doğru koşar.Yiğit onu görür hemen doğrulur.Kenara çekilir.Oğuz duvara toslar.Yiğit son tekme geçirir.Oğuz yığılır.
    Yiğit:Yerde!!!Tekme 2!!
    Defne ise Sedat’a yumruklar savurmaktadır.Son bir tekme geçirirken Defne’yi ayağından yakalar ve duvara fırlatır.Sedat tam Defne’ye yönelecekken Yiğit’in ona bir kasa fırlatmasıyla yığılır.Yiğit o sırada Oğuzun da uyanmaya başladığını görür.Hemen telefona bakar.Telefon o sırada çektiğini görür ve Taner’i arar.
    Yiğit:Taner büyüyü boz!
    O sırada Oğuz uyanmış ve Yiğit’e doğru gelmektedir.
    Taner:Arkadaşıma e-mail’i attım,tamam!
    Yiğit:Ya;Çabuk ol.Burda iki kişiyiz.aslında ikiye iki ama…Çok zor durumdayız.
    Taner:Ne diyosun ya?
    Yiğit:Kahretsin!(Taner telefonda bi çığlık sesi duyar)
    Taner:Yiğit?
    Taner,Defne ve Yiğit kütüphanededirler.
    Taner:Sedat;Oğuz’dan pençe yemiş geçen ay.Bu yüzden o da dönüştü.Dünkü cinayet te ona ait.Pasoyu dönüşüm esnasında düşürmüş.Artık dolunaylarda ikisinide kontrol altında tutmak lazım.Bu arada Allah’tan kimse pençelenmedi değil mi?
    Yiğit:Verilmiş sadakamız ve gücümüz varmış.Büyük halama dua edicem bu gece sağolsun!
    Defne:Pansuman yaparken görmüştüm o pençe izini ama çok azdı.Ve o bölüm yırtık değildi.Anlamalıydım.
    Yiğit:Senin suçun değildi.Sedat’ın bize söylemesi gerekirdi.
    Taner:Ona iblis avladığını söylersen nasıl sana gelmesini bekleyebilirsin?
    Yiğit:Vampiri gördü,onu da söyleyeyim dedim.
    Taner:Peki bundan ne ders çıkardık?
    Defne:Hiçbir şey.
    Yiğit:Niye,bence bi kurt adamdan saklanırken sessiz olmak gayet güzel bi ders.
    Defne:Hadi canım,ben Sedalara onu tinerci diye uydururdum hemen vampir diye atlamasaydın!
    Taner:Ben,benim hiçbir suçum yok
    Yiğit:Mütevazi değilsin.
    Defne:Sakar arkadaşların var;senin suçun değil ama söyleyeyim dedim.
    Taner:Tamam,yeter.Hadi geç oldu,evli evine köylü köyüne.
    Yiğit:İyi geceler.
    Defne:İyi geceler!
    Defne ve Yiğit kapıya doğru yürürken; Yiğit:Ya şimdi Oğuz Sedat’ı pençelediyse,Oğuz’u kim kurtadam yaptı?
    Defne:Sus Taner duycak!Ondan sonra bide onu araştır.Avcıyım,tamam ama uykum var ya!
    Taner:Duydum bile.Dönün bakıyım siz!
    Defne ve Yiğit geri döner.
    Defne:Gerizekalı!
    Yiğit:Tamam,tamam!
    ________________________________________SoN_______ _____________ BuFFyLOVeR

Durum:
    mrdoom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Question

Willow'un Vildan Atasever, Giles'ın da türkücü Kubat tarafından cast'lanması halinde tekrar gösterimleri iç karartan CNBC-E saatlerini pekala Flash TV'ye (düşünülebilir bir kanal) kaydırılması mümkün "Turka'nın Vampirle Buluşması" şeklinde lejand'lanabilir dizi film aksiyonu. Francis Coppolla'nın gözlerini yaşartabilecek bir konsepti var.

Durum:
    Set Görevlisi
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Teşekkür ederim?!

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)