Sayfa 2/193 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
963 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Bugünün Saraylısı - Bölüm Yorumları (2)

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  meari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  08.12.2013
  Mesajlar
  190
  Konular
  8
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Merhaba..
  Senarist değişme haberi doğruysa umarım dizi olumlu yönde etkilenir bu değişimden..
  Şu ana kadar olan bölümlerde Savaş dışındaki karakterleri yüzeysel olarak işledi senaristler..Süreyya'nın durumu,Fatih'in işi bırakması, Rezzan, Üftade,Ayşen'in saflığı çok yüzeysel geldi bana Savaş ile empati kurarken diğerlerinin neyi neyi niçin yaptığı çok havada kalmış gibi geldi..

  Fatih'in doktorluğu bırakması ile ilgili bi flashback izledik ama yeterli gelmedi bana..İlk bölümde Savaş Fatih'in ablasına doktordan haber var mı diye soruyor..Ablası da 'Mecburi hizmeti bitti ama aramadı, köyleri dolaşıyor.' gibi bi cümle kuruyor..Benim anladığım Fatih'in bi süre doktorluk yapmış olduğu,ilk yenilgide bırakmadığı..Daha önce de mutlaka iyi kötü anıları olmuştur..
  Süreayya'nın annesinin tavırları,ilgisizlik,aşkının karşılığı olmaması nedenlerinden dolayı mı psikolojisi bozuldu, yoksa başka nedenler de mi var..Bi hastane geçmişi olduğunu biliyoruz..
  Rezzan-Üftade çekişmesi sadece cemiyet önünde daha üstün olmak adına bi rekabet mi daha fazlası mı var?
  Ata neden bu kadar pasif?Hayatı mutlu geçmemiş anladık da çocuklarıyla hiç ilgilenmemiş mi?Ayşenden uzak kalmış ama Feride ile ilgili bildiği pek bişey de yok.
  Yan hikayeler ağır ve yüzeysel ilerliyor sanki..Şimdiki senaristlerin yazdığı Savaş karakterini çok beğeniyorum gel gitleri,değişimi çok güzeldi umarım bozulmaz ama dizinin ilerlemesi için yan hikaye de lazım, Fatih başrollerden biri olmasına rağmen geri plana atıldı ve ben onun hikayesini de merak ediyorum.
  Tüm bunları düşününce senarist değişiminin olumlu yönde olacağına inanmak istiyorum..Reytingler de ortada şu an çok kötü değil ama iyi de değil..Beğenerek izlediğim dizinin bitmesini hiç istemem..Bu yüzden bi müdahale gerekiyordu diye düşünüyorum, ya senaristlerin hikayeyi canlandırması ya da değişimi, henüz öyle çok oturmuş bi karakter yok dizi yeni yeni açılmaya başladı..İyi düşünelim iyi olsun..:img-eat:

  Geçen bölümün yorumunu yaparken atlamışım..Ayşen işten anlamadığı için yardım etmek isteyen Selim'i dinlemek yerine tüm sorumluluğu ona vermek istiyor..Ata beye sahip olduğu parayı kaybetmeyi önemsemediğini çünkü kendisininmiş gibi hissetmediğini söylüyor..Ben de demek istiyorum ki öyleyse durum daha vahim değil mi?Kendisinin parası gibi hissetmemesini anlayabiliyorum ama madem öyle hissediyor, iyi meleğimiz, her zaman başkasını düşünen kızımız harcadığı parayı kazanmak için uğraşmıyor..Kendisinin olmadığını düşünüyor ama savura savura da harcıyor..Harcasın tabi harcamasın demiyorum hele Feride varken daha çok gider paralar, neyse ki kızımız bayağı zengin..:icon_whis
  Benim isteğim Ayşen'in oturup düşünmesi şirkette ya da başka bi yerde kendine uğraş edinmesi lazım, illa çalışması gerekmiyor kursa gidebilir, eğitimine devam edebilir..Şirkette çalışırsa da sadece iki imza atıp patronculuk oynamasını istemem artık kendisini geliştirmek için bişeyler yapmalı..:img-wink:

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  NATY&FACU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Emektar
  Üyelik tarihi
  01.08.2006
  Yer
  M. KEMAL ATATÜRK
  Mesajlar
  57,783
  Konular
  752
  Bahsedilme
  27 Mesaj

  Standart

  10. Bölüm Özeti
  Ata, Savaş'ın kendisine kurduğu tuzağı fark ederek Savaş ile yüzleştiğinde, Katipoğlu ailesini derinden sarsacak başka bir gerçek ile daha karşılaşır ve Atıf'ın tasarımları çaldığını öğrenir. Bu ihanetten en büyük payı Feride alır.

  Ayşen tüm samimiyeti ve saflığı ile hataları telafi etmeye çabalarken hem kendisini hem Ata'yı farkında olmadan büyük bir çıkmaza sürükler.

  Süreyya'nın Fatih'e olan aşkı günden güne derinleşip kontrol edilemez bir noktaya gelir. Fatih bir yandan Süreyya ile uğraşırken diğer yandan kendi gerçekleriyle yüzleşmesinin zamanı geldiğini anlar. Artık ne Katipoğlu'nun ne de Ataman'ların ve ne de iki ailenin tam ortasında duran Fatih için hayat eskisi gibi olamayacaktır.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  09.05.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  24,713
  Konular
  2
  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart

  Herkese Merhabalar

  Bugünün Saraylısı ailesi sevgiler, saygılar efendim.:img-kiss: Dün bölümü açtım ve (yok yok tümünü tekrar izlemedim ve sözlerim yanlış anlaşılsın istemem ama bölümleri tek izlemek yetiyor bana ki bu da sanırım bölümlerin tekrar tekrar izlenecek özellikte olmadığı için. Bir kere izlemek yetiyor maalesef:icon_sorr) neyse Savaş'ın 20. yıldönümü konuşmasını izledim demiyorum bir kaç kere OYNAT UĞUR'cuğum yaparak:img-hyste, aslında ileriki bölümler için bir şekilde İPUCU verildiğini gördüm ki sevgili Rahime:love01: asla bu detayı kaçırmazdı:img-wink: neyse ben ne demek istediğimi inşallah şimdi anlatabileceğim sizlere:img-wink:

  Bu arada SENARİST DEĞİŞİKLİĞİ bazı dizilere İYİ gelir bazılraında ise gideni arattırır ki bu dizide bu değişikliğin etkisi nasıl olur bakacağız artık:icon_whis diğer bir konuda Salı günü diş doktoruma giderken dizinin çekim araçlarına denk geldim ki sanırım YALI çekimleriydi onlar. Yalı Savaşları ne de olsa TAM GAZ olunca:img-hyste

  Evet bakın Savaş sözüm ona TAŞLAR hakkında konuşma yaparken aslında Ayşen'i hatta hatta KEZBAN Neslihan'ı anlatmış ki, konuşma sırasında zaten Neslihan ve Ayşen'in gösterilmesi de bunu tamamlayan unsurlardı. İşte o konuşma;

  Savaş: Taşlarla uğraşmak SABIR ister (ki bana göre türkçe meali Ayşen ile ilişkisini anlatan bir DETAY bu) Ağır ağır, yavaş yavaş sabırla. (Ayşen ile ilişkisi) O kadar ağır çalışmalısın ki taşın sabrı tükenmeli ama sen direnmelisin. (Ayşen'in kendisine olan direnci kırması)

  Taş bile senin karşında PES etmeli (Ayşen'in pes edip, geceye onunla katılması:img-wink:) Taşı kıymetli kılan IŞILTISI değildir. Bazen eline öyle taşlar gelicek ki ışıltısından gözlerin kamaşacak (Neslihan uyuzu:img-beee:) ama tek kuruşluk değeri olmayacak:goodki bunu söylerken zaten Neslihan'ın o iğrenç görüntüsü, makyajı akan görüntüsü verildi)

  Asıl kuyumculuk ışığı içinde saklayan taşı bulmaktır ve o ışığı gün yüzüne çıkarmaktır (Ayşen'i bulması, Ayşen'in birden hayatına girmesi)

  Sabırlı olacaksın, inançlı olacaksın ve azimli olacaksın ki işte o zaman o taş dile geliri ışıltısını da hikayesini de seninle paylaşır

  (Ayşen ile ileride olacakları durumu özetleyen cümleler bence bu sözler) Ayşen şu mücevher konusu ile Savaş'a olan tüm inanç ve güvenini kaybedecek ki bunun anlamı Savaş'ın Ayşen'i kaybetmesi olacak:icon_sorr ama eğer Savaş Ayşen'i seviyorsa, aşık olduysa, ondan vazgeçmez ise sabırlı, inançlı, azimli olursa eğer Ayşen'i kazanır yoksa geçmiş olsun:img-wink:

  Sevgili meari ne güzel konulara işaret etmişsiniz :good:bu dizide maalesef ki KARAKTERLER VE OLAY KURGULARI bana göre OYA GİBİ İŞLENEMİYOR:icon_sorr yeni senarist ile bu olacaksa ne ala. Fatih karakteri mesela 9 bölüm geçti Fatih'i tam tanıyamadık ve ben gördüğüm, izlediğim Fatih'ten ıhhh aalamadım elektrik ve Ayşen-Fatih'in bana verdiği şey ise iyi anlaşan, konuşan ARKADAŞ-DOST luk başka bir şey yok.:img-wink: Bundan sonra gösterilecek Fatih Ayşen ile bu kararım değişir mi bakacağız ve Ata bey, çocukları ile ilgili yorumumu daha sonra yazayım. Bu konuda benim de söyleyeceklerim var çünkü:)

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  Ruhkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  03.02.2009
  Yer
  Okan Yalabık
  Mesajlar
  3,413
  Konular
  2
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Özet yine bomboş. Feride'nin hastanelik olmasından anlamıştık zaten Atıf'ın durumunu.

  Fatih ile ilgili üstü kapalı bir anlatım var acaba Süreyya'nın duygularını mı anlıyor sonunda?

  "Artık ne Katipoğlu'nun ne de Ataman'ların ve ne de iki ailenin tam ortasında duran Fatih için hayat eskisi gibi olamayacaktır" şu cümlenin çevirisini yapabilir misiniz arkadaşlar? Lütfen Türkçe dil ve anlatımı bilen biri yazsın şu özetleri :)

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  ozlem05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  15.12.2005
  Yer
  Heryerden
  Mesajlar
  4,605
  Konular
  4
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı NATY&FACU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  10. Bölüm Özeti


  Süreyya'nın Fatih'e olan aşkı günden güne derinleşip kontrol edilemez bir noktaya gelir. Fatih bir yandan Süreyya ile uğraşırken diğer yandan kendi gerçekleriyle yüzleşmesinin zamanı geldiğini anlar. Artık ne Katipoğlu'nun ne de Ataman'ların ve ne de iki ailenin tam ortasında duran Fatih için hayat eskisi gibi olamayacaktır.


  Ruhkıran bende senin gibiyim cnm birşey anlamadım :icon_sorr

  Ne Atamanlar ne Katipoğlu ve nede iki aile ne demek ya :calis özeti hazırlıyan ne mezunu acaba? Neyse özetten anladığım kadarıyla bu bölümde Fatihin yoğunlukta olacağı bir bölüm olacak.

  Bölüm resimlerinde gördüğüm Feride hastaneye götürülürken Fatihde ambulansın içinde, hastanede Ayşen babası ve Fatih bekliyorlar. hastaneden Ayşeni eve götüren Fatih olacak.

  Özette yazan Fatihin kendi gerçekleriyle yüzleşmesinin zamanı gelmiştirden benim istediğim Fatihin mesleğine geri dönmesi, aşktan bahsediyorsalarda bu çocuk zaten Ayşene aşık kendiside farkında. Bu yüzleşme olamaz. Neyse cumartesi görürüz neler olacak.

  Siyah lale son yaptığın çalışmalarda çok güzel olmuş cnm elerrine sağlık.:img-wink:

Sayfa 2/193 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Bugünün Saraylısı - Bölüm Yorumları
  By NATY&FACU in forum Bugünün Saraylısı
  Cevaplar: 172
  Son Mesaj: 01-11-14, 18:51:01
 2. Bugünün Saraylısı - Bölüm Yorumları (1)
  By NATY&FACU in forum Bugünün Saraylısı
  Cevaplar: 939
  Son Mesaj: 15-01-14, 02:56:18

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle