Sayfa 1/89 123451151 ... SonSon
443 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Çalıkuşu - Bölüm Yorumları

Durum:
    sılam59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Tekirdağ
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Filizce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fragmanda bana en garip gelen düğünde Kamran mutlu dans ediyor yani sanki nikah olmuş gibi. Sanki Feride nikahtan sonra kaçıyor evli bir kadın olarak. Ben öyle düşündüm fragmanı izleyince. Sanırım Kamran Feride yi bulacak öyle bitecek. Ağva çekimlerinde Burak ta varmış çünkü.
    Fragmanı izleyince içime oturdu resmen. Belki bir kavuşma olacak ama esas bizim izlemek istediğimiz Feride hikayesi yarım kalacak. O son sahne bile bana Feride'yi Anadolu'da izlemek ne güzel olacaktı dedirtti. Keşke böyle olmayıp kitabın baş kısmı daha kısa tutulsaydı da 5-10 bölüm Anadolu sahneleri izleseydik. Belkide şimdi dizimiz bitiyor olmazdı .

Durum:
    gokce_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı #göçebe# Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ağlatmak mı istedin sevgi ağladım işte munise ve feride sahnesiyle..
    giderken bi damlacıkta olsa feride ve munise yazmana çok sevindim..
    sahne çok güzel olmuş:img-in_lo
    feridenin gözyaşlarını silen munise.. çok çok sıcak bi sahne..
    nerdeyse muratın silmesini unutucam..
    neden ben hep senin yanlışlarını affetmeye bu denli meyilliğim biliorum hep daha iyisini yazıp onarıyosun işte:)

ferideye veda çok zor olacak.. o minik kulebe sahnesinden belli..
    keşke dierlerini boşverip son haftalarda ferideme odaklansaydın sevgi..
    doyamadık biz ona:icon_sorr

çalıkuşu en güzel düşünden uyandı ama siz uyanmayın efsane sahnesine gönderme:) bu kez uyandırıyo kızları feride.. çünki çalıkuşu bu kez en bi sevdiği düşüne dalacak:happy0064

ve feride kamuran kavuşma sahnesi yavan her zmanki gibi..

ayrılıkları dibine kadar yaşatırken çok cömert çok acımasız çok gerçek..
    ama kavuşmalar eksikli..
    neyse çok kzımıyorum.. burdaki beklentimi düşürmüştüm çok..

kulubede feride ve muniseyi gördüğümde iyce anladım ben feride kamuran aşkı bahane anadolu feridesi şahane:img-in_lo
    Heh işte geldi Nükhet'im de en bi güzel yorumuyla!!:happy0064:happy0064

Anadolu Feridesi şahane bence de! Hissettin dimi sen de? Yazından onu anladım. Çok başka olacakmış, Aydan Şener'den sonra çook başka. Çünkü bu sefer arka planda Kamran çok güçlü bir karakterdi, belirgindi.

Feride'ye de zor olacak Kamran'a da. Ama en çok Anadolu'daki Feride'ye.:icon_sorr Feride'yi nasıl boşladıysa, ben fragmanın son sahnesi kaç saniyelikse orada aha dedim Feride bu, Gülbeşeker olacak olan Feride. Eli de çenesinde...

Düğünden ayrılırkenki bakışı da fena ve peçesi..onu unutmamaları iyi olmuş.

edit: Ya ne diyeceğim Murat falan yok heralde artık ahahahaa, iyi iyi sağolsun düşünür bizi sevgi:img-hyste

Durum:
    #göçebe# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    güneşin kalbinde..
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı gokce_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Heh işte geldi Nükhet'im de en bi güzel yorumuyla!!:happy0064:happy0064

Anadolu Feridesi şahane bence de! Hissettin dimi sen de? Yazından onu anladım. Çok başka olacakmış, Aydan Şener'den sonra çook başka. Çünkü bu sefer arka planda Kamran çok güçlü bir karakterdi, belirgindi.

Feride'ye de zor olacak Kamran'a da. Ama en çok Anadolu'daki Feride'ye.:icon_sorr Feride'yi nasıl boşladıysa, ben fragmanın son sahnesi kaç saniyelikse orada aha dedim Feride bu, Gülbeşeker olacak olan Feride. Eli de çenesinde...

Düğünden ayrılırkenki bakışı da fena ve peçesi..onu unutmamaları iyi olmuş.
    teşekkür ederim gökçem..
    anadolu feridesi şahane:img-in_lo
    o minicik sahnede çok duygu var.. ama ben şimdi kötü oldum bi:icon_sorr
    anadolusuz çok eksik kaldık.. harika sahneler izliycektik harika duygulara şahit olacaktık..
    munise minik elleriyle nasılda iyi etmeye çalışıyor ferideyi..
    feride de çok tatlı durmuyor mu ama..
    ne çabuk bu duygu younluğuna geçmişler yansıtmışlar diy mi..
    muniseyele birbirlerine iyi gelmeleri ne güzel ama:img-in_lo
    fahriye de sanki yeniden ferideyle hayat bulmuş gibi o anlarda..
    en son kollarını iki yana açtığında güçlüydü çok..

Durum:
    odile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Çalıkuşu:)
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 10

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ya nasıl da okşuyor Feride'nin yanağını? Canım benim, canım Munise:icon_sorr
    Feride'nin duruşu da ilginç aslında, el çenesinde gözler dolu...Feride'yi bi değişik gördüm ben...

Feride evli mi gidiyor diyordun..e bu hikayeye ne katkı sağlayacak ki? Yani tutup kolundan getircek mi? Yok ya öyle bir ayrıntı gereksiz. Kitaba çooooook sadık çünkü. Bakalım görelim en iyisi.

EEE KALKIN UYANIN FORUMUN CANLARI!! ÇALIKUŞU'NA VEDA VAKTİDİR! NEDEN HERKES SESSİZ, SON HAFTA BU HADİ:happy0064

Munise'yi görüp de yazmamak olmaz ama, biz neler gördük..son görev hadi:img-wink:
    Munise aşkınaaa geldim be gökçe :img-in_lo ahh o minik kızı Feride'yi teselli ederken görmek ne kötü oldum ..bir yandan da iyi :img-in_lo
    bir de beni acayip duygularla baş başa bırakan soundtrack albüm için geldim ..ne güzel müzikler dinlemişiz biz..nasıl işlemiş öyle zihnime ..sahneler geliyor geçiyor gözümün önünden çok fena oluyorum :icon_sorr albüm öylesine dinlenmiyor hep Kamran ve Feride gözlerinizin önünde :img-in_lo:icon_sorr

Durum:
    ab-ı çeşm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 166

Bahsedilme
    0 Mesaj

EDİT: Unutmuşum Feride'nin aşkı aşk değildi ya da Kamran'ın aşkına rakip değil diyen canlar...ya beni üzüyorsunuz:icon_sorr

''Gülbeşeker'' adlı eserle bilikte aklıma ne geldi... Kamran'ın arkasından ''can içim'' diye koşan Feride geldi! Etmeyin, eylemeyin şu kızın aşkına nolur:) O can içim ki nasıl içten..Valla haksızlık ya.
    Kim demiş nerede demiş neden demiş diyerek bodoslama daldım hızlı girip çıktığımdan kaçırıyorum her yazılanı lakin ben benceyi yazayım canımın içi;
    Kamran bir aşıksa eğer bu hikayede ki öyle Feride bin aşık. Besime gibi bir merhametsiz bukalemun karakterli teyzeye, Necmiye gibi zalim, merhametsiz bir kuzene rağmen duyduğu o kadar ağır iftiralara rağmen Kamran asılmasın diye sokaklarda süründü. O günler için bir teşekkür alamadan teyzede kuzende aynı hale bürünmüşken Feride Kamran'ı affedip nişanlandı. Ama kuzenin belaları bitmedi Kamran kodesi boyladı aman hapis yatmasın diye Feride neredeyse saçlarını kesip satacaktı. Erkeklerin gitmeğe korktuğu hapishanelere ziyaretci olarak gitti kapı kapı dolaştı Azelyadan bezelye istedi. Kamran eve girdi Besime yan odadan hönkürdü Ne Ferideymiş Beee ocağıma incir ağacı dikti! O bölüm tamam dedim Feride evi terketti yok bizim kız Kamran'a sürpriz yapmaya gitmiş. Neyse nihayet bomba patladı çocuğu duydu onu da kabul etmişti gidiyordu kamran'ın yanına yine Besime yetişti iki tıs bir fıs kızın dünyasını yıktı. Yok böyle akrepli kuyuya değme kahramanlar giremez Feride iyi sabretti. Hatta bendeniz af buyrunuz Seyfettin efendinin iyilik ayağına yaptığı işide Ferideye bela olarak gördüm. Ez cümler aşklarında pek eksik yok lakin dizide fazlaca kötü var. Hani yılan çıyanı sokar onlarıda fare yer fareyide kedi yer sıralamasını yapsak önce fare çatlardı sonra kedi. :img-tomat diziye fazla kötü insan sokmuşlardı. Kamran Ferhat Feride Şirin olsa ne yazar o hikayede bile 3 kötü vardı. Burada evin hizmetlileri bile ayrı bir kötü ayrı bir haindi.
    Notcuk; Yazıp yazıp üzülmeyin Çalıkuşu kitabı yanmadı ben birgün usta birilerinin onu daha ince bir şekilde işleyeceğine inanıyorum. Buradan aklımızda kalan oyuncuların uyumu olsun. Ha bu arada dizi bitiyorsa Fragmanın Suçu Ne? :img-wink: izleyin arkadaşlar.

Sayfa 1/89 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri