Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon
135 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Çilek Kokusu - Bölüm Yorumları

Durum:
    OXFORD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    #among the stars
    Konular
    190
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 33

Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Çilek Kokusu - Bölüm Yorumları

Daha önceki başlığın mesaj sayısı 1000'e ulaştığı için yorumlarınıza bu başlıkta devam ediniz.
    Tek cümlelik mesajlar, başlıkla ilgisi olmayan mesajlar, büyük harfle, tamamı renkli, kalın (bold), altı çizili ve italik yazı tipi ile yazılan tüm kural dışı mesajlarınız uyarı bırakılmadan silinecektir. Lütfen sohbet ortamı oluşturmayınız.
    Your beliefs become your thoughts,
    Your thoughts become your words,
    Your words become your actions,
    Your actions become your habits,
    Your habits become your values,
    Your values become your destiny.

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    518

Aldığı Beğeni: 1,041

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı pense Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslı'ya kızıyoruz ediyoruz da Burak ile tanıştığından beri başına gelmeyen kalmadı.Sıradan dertsiz tasasız hayatı tepetaklak oldu.Burak'ın söylediği yalan büyüdü de büyüdü.Çağla okuldaki herkesi ayarlamış sınıftakileri bile ne Çağlaymış arkadaş manyaklığı aştı bunun ki şizofreniye kadar gidiyor.Burada Burak'a çok iş düşüyor.Artık zamanı geldi düğünde mutlaka söylemesi gerekir.Yoksa ezil ezil nereye kadar madem bitecek bu dizi dört bölüm sonra Volkan'ın yaptıkları da ortaya çıkmalı artık kendi mi itiraf eder yoksa Çağla mı deşifre eder bilmem mutlaka ortaya çıkmalı zaten eğer ki orada Burak Aslı'yı alıp gitmişse kapıya konacaklar vay ki vay Aslı'nın durumu içler acısı bu kısacık dört bölümde bağlayabilecekler mi olayları bakalım.
    Eee Aslı istenmeyen gelin olacağı için uğraşacağı kişi sayısı da fazla. Bir de eski sevgili var. Aslında ben Deniz uğraşır diyordum ama diziden çıktı. Sonuçta o da pek masum bir kız değildi. Volkan'ı parmağında oynatıyordu, yalan söylüyordu.
    4 bölüm kaldı diyoruz ama umarım bir çözüm bulunur ve devam eder. Çünkü 4 bölüme sığdıracakları konu sınırlı olur. Finale göre yazmıyorlardır sonuçta. Devam etmesi de reytinge bakıyor ya hani. Başka kanal alternatifi de sunulabilir. Bazı kanallar koyacak dizi bulamıyor. Koyduğu dizi ilk 20 ye giremiyor, 3 reytinge ulaşamıyor. Belki başka kanalda devam eder ya da 4 bölüme biter.
    20 de Burak açıklasa,öğrenseler, 21 de kapıya konurlar. 22 de bir şeyler olur ve aileler hayır diyerek bir yere varamayacağını anlar. 23 de kabullenme ve son. En hızlı final yolu bu herhalde. Oysa ki daha okul sahneleri yeni başlayacaktı. Orda güzel sahneler çıkabilirdi az entrikalı, bol eğlenceli.

Durum:
    asir5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Zemheri
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    369

Aldığı Beğeni: 377

Bahsedilme
    1 Mesaj

Günaydinlar mutlu günler :love01:

Alıntı 1993 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çağla aslının kulupte dosyasına baktığında 1994 yazıyordu doğum tarihi hatta eylül doğumluydu ama dizide kutlanmadı
    kuşlu sitede yazdım burdada yazayım
    nihat resme bakarken alttaki resim 9.bölümdeki ağvadan resim aslınn mavi çantası felan var
    yani nihat o zmndır biliyo
    şey olabilir mi
    aslınn babası otelde ölmüştü acaba nihatın alakası var mı
    burakı değil aslıyı takip ettiriyodu belki
    ölümüne sebep olduğu adamn kızını merak ediyo olabilir
    Öylemiymis… Orayi kacirmisim.. Dizinin tanitiminda 19 yasinda yazilmisti.. O zaman Asli`da liseyi yeni bitirmemis.. Yada Burak gibi cift dikis gitmis…
    Her dizide mutlaka yas konusunda sIkinti oluyor… Niye bilmiyorum…. Adam gibi yazsalar olmaz sanki… Dalga gecer gibi gidisata göre yas degistiriyorlar, dandik diyince, olmadi diyince biz kötü oluyoruz…

Alttaki resmi göremedim, ama baktigi resim Asli`nin sinava girdigi gün. Ne zamandan beridir takip ettiriyor bilemiyorum ama o resme göre Cagla`nin garson kizla el ele gördüm demesinden sonra takip ettirmistir demistim.. Eger dediginiz dogruysa, altini doldurmalilar… Umarim resimleri karistirmamislardir yani…

Baba konusunda aynisini düsünemiyorum. Babasi öldükten sonra Asli ve annesi cok zorluk cekmis, evlerini, yazliklarini Satmak zorunda kalmislar, Asli kücük yasta calismaya baslamis vs.. Eger Nihat`in bu isle ilgisi varsa böyle olmamaliydi… Ölümüne sebep olmussa cok daha öncesinde gizliden yardim etmis olmasi gerekirdi.. Mesela en azindan evlerini satarken o almis, böylecede orada oturmalarini garantilemis olabilirdi vs… Bu saatten sonra öyle birsey cikarsa gülerim sadece..

Volkan saykosu yüzünden ayrılmasınlar da onun yaptığı oyunlara inanan bir Aslı çekemeyeceğim bu saatten sonra gidip Volkan'ın kollarında ağlayan bir Aslı'ya mümkün değil tahammülüm yok.Yeter ki birbirlerinden vazgeçmesinler ayrı da olsalar aralarında ki aşkı hissedelim.Kimseyle öpüşmesinler mesela,birbirleri hakkında kimseyle olumsuz şeyler konuşmasınlar ayrılık güzel olur o zaman birbirlerini deli gibi özleyen ASBUR izlerim ayıla bayıla izlerim.
    Aslı'nın babası yaşıyor mu bilmem hiç onu düşünmedim kim bilir belki de Başak'ın konuştuğu kişi odur.Gerçekten de yaşıyor sa Aslı ve annesi asla affetmez ki onu neler çekmişler yıllarca deli gibi çalışmışlar kız her gün garson diye küçük görülüyor.Aslında bu şekilde olması sonradan birlikte olmalarını kolaylaştırır eğer gerçekten Nihat'ın parmağı varsa ölümünde Burak asla gidip Aslı ile birlikte olmaz.Babasını ne kadar çok anlattı Burak'a sürekli ağladı babası ne kadar önemli biliyor Aslı için işte o zaman birlikte olmaları imkansızlaşır.
    Nazlim, o cümle Asli icin degil, Gonca icin dendi.. Tekrar izledim. Gonca`yla bulusunca, yine o kizla bulustu filan diyor, Basak`ta aradigimiz kiz bu olabilir onuda takip et diyor… Yani isimize yarayacak, onun üzerinden Asli`ya ulasabiliriz demek istiyor-ki onuda Gonca`lar pastane acarken yapti.. Konu oraya baglandi. Gonca üzerinden Asli`ya ulasip oyununa dahil etti…. Asli ile alakasi yok Basak`in.. Tek mesele Burak`in sevgilisi olmasi… Gonca`yi takip ettirerek pastaneyi ögrenip, Asli`nin üzerine oynadi..

Nihat`in Asli`nin babasiyla ilgisinin cikmasi bu saatten sonra olmaz… Bunca sene nerdeydin derler adama… Vicdani yeni mi geldi.. Evinde asci olduktan sonra mi?? Burs konusunda da ayni… Madem vicdan yapti niye ilk kazandiginda vermemis… sacma…. Neresinden bakarsan bak sacma olur böyle bir baglanti…. Bu dizinin konusuda böyle bir seyi kaldiracak kadar güclü ve dramatik degil… Hic öyle seylere girmesinler, tirt yani

Burak kendini ickiye verecekmis bilmem ne… ergenlerin fantazileri onlar.. Senarist bile iki bölüm sonrasini bilmez, haftalik konulari baglayip yazarken, ergenler 5 bölüm öncesini bilip yaziyor… pehhh… Hem o Volkan konusundaydi.. Burak ögrenince Asli`yi terk edecek yine icecek filan diye yazilmisti… Hani bi kere icti kapisina dayandi ya … ordan aldilar yürümeye calistilar… üstünde durmaya bile gerek yok yani…

Alıntı elitay88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün bir haber çıkmış 21 Kasım da Big Brother Yarışması başlayacakmış diye. Canlı yayınla. O gün Çilek Kokusu var. Acaba PT 2 de mi başlayacak? Yoksa duruma göre Çilek Kokusunu mu PT 2 ye atacak? 7 bölümü var dizinin en azından. Reyting oranları da Pazar günü yayınlanan Hatırla Gönül'den iyi daha fazla rakibi olmasına rağmen. Umarım kanal harcamaz.

Dizideki olaylara dönersek, ilişkinin ortaya çıkma sürecini izleyeceğiz sanırım. Mücadele başlayacak. Bence artık hazırlar. Çünkü Aslı ilişkiyi önce kendi içinde bir kabullendi. Burak sorumluluk almaya başladı. Birbirlerine güvenmeye başladılar. Başkalarının lafıyla hareket edip birbirlerine küsmediler. Volkan Aslıyı o kadar doldurmuştu ki Aslı Burak ile baya kavga eder diye tahmin ederken, iyileşmesi için elinden geleni yaparak, ilgisini ve sevgisini gösterdi. Büyük bir kıskançlık kavgası yaratılabilecek bir durum vardı. Eski sevgiliyle mekandan ayrılıp, yeni sevgilisini orda bırakan Burak dayak yediği için hemencecik affedildi. Neden diye bile sormadı Aslı?:whistle2:img-wink:

Bize verilen susarak anlaşıyoruz mesajı da cidden komikti. Susarak anlaşıyorlar da ne anlatıyorlar acaba?
    Aslı: Burak ben Volkan'dan hoşlanıyordum eskiden.
    Burak: Evet aşkım biliyorum ama artık beni seviyorsun.
    Aslı: Tabi ki aşkım. Yalnız seni.
    Burak: Bak susarak nasıl da anlaştık.

Bu konuyu rafa kaldırdı Aslı. Söylemek istemiyor. Ancak şunu unutmamalı birden fazla kişinin bildiği sır sır değildir. Gonca tamam kimseye söylemez de Volkan duydu yahu. Söylemicem dedi ama nasıl güveniyor bu kadar ona? Üstelik o bakış ve umut dolu yaklaşımı gördükten sonra. Resmen sevinmişti ve elini tutmuştu. Bu kadar kolay bu durumu kabullenmesi garip değil miydi yani? Hadi kabullendiğini düşünsün peki ya ilerde ters düşerlerse ortaya dökmeyeceğinin garantisi var mı? Yok tabi ki. Bu nedenle konuşması lazımdı. Hesap vermek için değil. Sadece sonradan bir acaba oluşmasın diye. Acaba Volkan aklının bir yerlerinde var mı bana söylemediğine göre? Burak Aslıya Volkan ile ilgili bir soru sormadığından anlatma gereği duymuyor belki. Anlatsa iyi olurdu.
    Sasirmadim Simgem… Büyük bütceli dizilerle karsilastirmamali… Onlarin anlasmalari baska oluyor… Dizinin bitecegi gün degistirmesinden belliydi.. Bazen reytinglerin önemi olmayabiliyor. Daha öncede yazdim. Dizi yaz dizisi olarak basladi. Kanal belkide tutmaz diye gördü sadece yaz ekranini doldurmak istedi… Tutunca da diger isleri baslayana kadar uzatti.. gün degistirmesi yeni dizisine yer acmakti.. yeni günde nasil olursa ona göre bakariz dediler reytingler düsüncede ipini cektiler.. anlasmalarin önemi yok. 26 bölüm garanti diye birsey yok. Isterse reyting rekorlari kirsin eger kanalin planina uymuyorsa bitirir… ki dizinin reyting kaybetmesi bahane olmustur bitirilme karari almistir.. Benim icin belliydi bu durum hic 26 bölüm garanti demedim.. Konulara hizlica dalmalarindan da belliydi bitecegi.. Yazmadim ama aklimdan gecen oydu gecen bölüm ve fragmani görünce apar topar baglayip bitirecekler birkac bölüme dedim… Zaten dünden beridir de heryerde yaziliyor 23. Bölüm final diye.. Haaa sevdim mi bu durumu tabiki hayir… dandik mandik izliyordum/k… yazik oldu…

Burak`a güvendiginden degil, Cagla`yi kiskandigindan Burak`la ilgilendi Asli… Ben Asli`nin askina zerre inanamiyorum… Burak`in askina asik ve kaybetmek istemiyor… tek mesele bu… Cagla o eve gelmeseydi Asli biraz zor Burak`in odasina gider, ona bakardi… hersey Burak`i Cagla`ya kaptirmamak icindi… Burak ne dedi Volkan`a biz birbirimizi cok seviyoruz, Asli ne diyor hep, Burak bana cok asik, ben onun kalbindeyim… Bir kere olsun biz demedi… Cünkü olamamis… Burak`in aski var Asli icin Burak degil…

Ay hic konusmadan anlasiyoruza girmeyeyim, kendimi tutamam… Bildigin rezaletti… Dalga geciyorlar bizimle… Adam gibi iki cümle yazacaklarina, konusmadan anlasiyoruz dedirtip konuyu kapadiklarini saniyorlar ama seyirciyi daha cok irrite edip kaciriyorlar farkinda degiller…

Burak Asli`nin güvenmemesine sebep olacak hicbirsey yapmadi.. Gecmis gecmistir, ona bakarak yargilamasini kabul etmiyorum, önemli olan Asli`dan sonrasiydi ve bu cocuk Asli`ya sana birseyler hissediyorum dedikten sonra hep ayni cizgideydi. Attigi en büyük adimda Cagla`yla ayrilmasiydi-ki orada daha Asli ona karsilik bile vermemisti, istemem yan cebime koy tavrindaydi.. Haa Burak bunu Asli`nin gözüne sokarak yapsaydi o zaman Asli beni kandirmak icin oyun yapiyor filan diye düsündü diyebilirdim.. Ama cocuk Asli`dan bagimsiz, onun duydugunu bile bilmeden yapti… Yeri gelmeden bahsetmedi bile Cagla`yla ayrildigindan…. Cagla`nin evine gitme, sahte sevgilik oyununa son ver diye yirtindi cocuk… Buna ragmen Asli`nin Burak`a hirlamasi, cirlamasi olmadi… Onun yapma dediklerini inadina yapar gibi yapti… Burak elini tuttugunda hisimla cekmisti, Volkan defalarca tuttu elini, güya sasirmis gibi yapip eli elinde kalakaldi… Evinde kalma sacmaliginida orada olanlarida unutmadim.. aklima geldikce sinir geliyor bana… Saf filan degil Asli… Tek saf var benim icin oda Asli`nin gercek yüzünü görmeyen Burak…

Asli her konuyu rafa kaldiriyor… güvendigi herneyse… Ona gelene kadar su sahte sevgililik isi var… Volkan`in Eda`ya söylemesi… Tamam Cagla`ya karsi korumak icin söyledi, Eda`ya niye söyledi.. Daha dogrusu Asli neden orada Volkan konusabilirmiyiz diyip, Volkan`a buna gerek yoktu neden yaptin diye hesap sormasi gerekirken, Eda`nin elbiselerini giyip kutlama yapmaya kalkti??? Hadi diyelim ogün birsey diyemedi ( asla kabulum degil) neden daha sonrasinda bu konuyu Volkan`la konusmadi?? Neden Eda`ya demene gerek yoktu, beni zor durumda biraktin, gercegi ögrendiginde neler olur diye düsünüyormusun, bu konuyu bir an önce halletmeliyiz demedi… Neden Cagla`nin herseyi bildigini ögrendiginde, Volkan`a bu is bitti artik gerek yok, Eda`yla konusalim demedi?? Neden kendisi Eda`ya bildigin gibi degil, biz arkadasiz filan demedi… Bu konu, Volkan`a olan gecmiste duygularindan cok daha önemli.. Burak`la birlikte ama Eda ve Sinan Volkan`la birlikte saniyor… gecmiste kalan duygular bir sekilde platonikti, gecti gitti denir de, bu konu ne olacak???

Fragmanda görüyoruz ki Cagla sahte Volkan askindan yürüyor… Bunun tek suclusu var oda Asli…. Burak orada müdahale eder, birseyler söylerse kizarim… Gerci gelen videolardan ve resimlerden belliki Burak müdahele ediyor, elinden tutup alip götürüyor Asli`yi… Salak saf oglum benim…
    Bu duruma gelinmesi tamamiyle Asli`nin sucu.. Konusmasi, tepki vermesi gereken yerde susan, habire sebepsizce Burak`a hirlayan, cirlayan Asli bi zahmet gereken yerde gereken kisiyede tepki vermesini bilseydi… Burak hep pesinde asik cocuk, herseyi halleder degil mi… Asli hanim keyfine baksin… Olmadi Burak`a cirlar yine ne olacak ki…

Evet sahte sevgililik Burak`in fikriydi. Bodrumda kalacak bir durumdu.. Burak fazlasini tahmin edemedi, ama Asli, mutlaka karsilasacaklarini bile bile Burak`lara ait isyerinde calismaya basladi, Volkan`a güvenerek.. Birgün mutlaka karsilasacaklarini düsünmesi gereken Asli`ydi, Burak degil.. cünkü Burak orada calistigini bilmiyordu bile.. Hazira konmak isine geldi Asli`nin, is aramak zorunda kalmadi, zaten Volkan`a asikti o dönem…Ayni evde kaldiklari ortaya ciktiginda en azindan isten ayrilmaliydi.. Ayni evdeyiz yeter, ayni isyeri olmasin demeliydi… Hadi oda olmadi, Burak yirtindi Cagla`ya gitme diye dinlemedi gitti… Burak yirtindi sahte sevgililik oyununa bir son ver diye onuda tinmadi.. Volkan`a da bu isine geliyor dedi tepkisini koydu, daha ne yapacakti cocuk, cikip o mu anlatacakti Eda`ya, Sinan`a??... Asli armut pis agzima düs diye dolaniyor zaten…biraz da o adim atsaydi ya madem Burak`i seviyor… askim askim diye dolanmanin nesi sevmekse…

Bosuna demiyorum Asli`nin askina inanmiyorum inanmayacagim diye… Bugüne kadarki davranislarina bakinca Volkan`a karsi hala birseyler hisseden, ona ulasamadigini düsündügü icin Burak`in askiyla idare eden bir Asli var… Saf tecrübesiz filan yazalim diye ikili oynayan, icten pazarlikli bir Asli yazdilar… Benim izledigim Asli`nin bana hissettirdikleri bunlar.. Asli bugüne kadar gördügüm en sacma, en ikiyüzlü esas kiz…

Cagla`ya karsi kendini suclu hissetmismiste susmusmus… Hadi canim ordan…. Bu cocuk o kizdan ayrilmis, hic asik olmadim demis… öylesine bir iliskiydi demis… sen olmayan vicdanini kullaniyorsun… yemezler…. Isine geliyor Volkan`in seni güya kurtarmasi… ay bak yine sahte sevgililigini kutlama yemegine geldim sinir geldi…

Volkan`in eski duygularini duyup, konuyu kapatmasi isine geldi kizin… Iki laf etmedi, edemedi… isine mi geldi??? Burak`a söylemeyisinede bayildim acikcasi… Ortaya cikarsa bir bahane bulur Burak`i suclu cikarir nasil olsa… Mesela, niye ondan önce karsima sen cikmadin, niye gec kaldin, sen olsaydin ben Volkan`a asik olurmuydum diye posta koyup hesap sorabilir yani Burak`a… Burak`ta ay canimm benim yüzümden diye kendini suclar bir sürpriz yapip kendini affettirir…

Neyse, fragmana geleyim yine… Asli salagi dügünün kime ait oldugunu görmemis mi, fark etmemis mi Cagla onu Volkan`in kiz arkadasi olarak tanitana kadar??? Hadi fark etmemis, fark edince niye hala orada durmus??? O kadar mi saf bu Asli, orada birseyler cikacagini düsünememis… Ben buna saflik demem ki… Burak burada o halleder, demistir derim… Malum, kizimiz habire söyleyebilirmiydin, elimden tutup cikarabilirmiydin diye bik bikliyordu… Bakti Burak gözünü karartmis, basladi anneme ilk ben söyleyecegim diye kivirmaya… Söylemenin o kadarda kolay olmadigini anladiginda Burak`tan özür diledi mi??? Hayir.. suclamaya gelince elinde bayrak en önde kosuyor… Hersey benim istedigim gibi olacak, Volkan iyi cocuk, hassas cocuk derdinde haspam…

Okul sahneleri, yaslarin sacmaligindan heyecan yaratmadi bende.. 19 yasinda gecen yil liseyi bitirmis, üniyi kazanip gidememis kiz oldu 21 yasinda, 23 yasinda okul bitti dedirttikleri cocuk oldu üni 2. Sinifta… anasi daha 2. Siniftaki oglunu evlendirme meraklisi oldu… ögrenci Cagla evlilik meraklisi oldu… Aileler bu durumdan memnun oldu vs… inandiriciligini sahneler baslamadan yitirdi gözümde… Madem basindan beri okul isi akillarinda vardi ona göre yazsalardi… Bu kadarda kör göze parmak olmaz ki!!
    Dizinin bitmesine seviniyorum, cünkü her gecen bölüm izledigim icin kendime daha cok kiziyorum.. Sen ve Nazli olmasaydiniz coktan birakmistim… En cokta Nazlimin dedigi gibi, sizinle yazismak icin izliyordum, ona üzülecegim… Gerci biz buluruz yine yeni bir dizi kendimize degil mi??

Aslı'ya kızıyoruz ediyoruz da Burak ile tanıştığından beri başına gelmeyen kalmadı.Sıradan dertsiz tasasız hayatı tepetaklak oldu.Burak'ın söylediği yalan büyüdü de büyüdü.Çağla okuldaki herkesi ayarlamış sınıftakileri bile ne Çağlaymış arkadaş manyaklığı aştı bunun ki şizofreniye kadar gidiyor.Burada Burak'a çok iş düşüyor.Artık zamanı geldi düğünde mutlaka söylemesi gerekir.Yoksa ezil ezil nereye kadar madem bitecek bu dizi dört bölüm sonra Volkan'ın yaptıkları da ortaya çıkmalı artık kendi mi itiraf eder yoksa Çağla mı deşifre eder bilmem mutlaka ortaya çıkmalı zaten eğer ki orada Burak Aslı'yı alıp gitmişse kapıya konacaklar vay ki vay Aslı'nın durumu içler acısı bu kısacık dört bölümde bağlayabilecekler mi olayları bakalım.
    Nazlim, Asli`nin basina gelmeyen kalmadi da Burak`in basina gelmeyen kaldi mi?? Barda cikan kavga, o adamin peslerine takilmasi, otelden kacip denizde mahsur kalmalari Burak yüzündenmiydi yoksa Goncanin felekten gece calip icip ortaliga atlamasindanmiydi?? Gonca ve Asli yüzünden gazetecilere yakalanip sahte sevgililik isinin baslamasina sebep olan Burak degil di ki!!! Asli`nin degil Burak`in basina gelmeyen kalmadi… Siradan hayati o cok sevdigi kankasi Gonca`nin zengin koca bulma, barlarda gezme isteginden bozuldu… Burak yüzünden degil… Burak`in basi Asli yüzünden derde girdi ve bunu onarmak icin yardim istedi sadece… Daha yeni babasiyla arasi bozulmus ceza almisken Asli`ya yardim etmek isterken yakalandi cocuk gazetecilere… Asli Burak`a bunu borclandi… Ondan sonra olanlarinda yukarida da yazdim tamami Asli`nin düsüncesizligi… Burak`a degil Asli`ya cok is düsüyor.. Burak`i dinlemeyen, burnunun dikine giden, Volkan`in dediklerini yapan, Volkan ne dese ona uyan Asli… Bu duruma gelinmesinin tek sorumlusu Asli… Burak`i adam yerine koymayan Asli… Volkan`a hassas cocuk, iyi cocuk diyen Asli… Hee Volkan`in yaptiklari ortaya ciksa ne olur… asli yine iyi cocuk diyecek bir yol bulur…

Benim cok umudum yok… Daha cok karistirip, son bölümde oldu bittiye getirecek, arsivin tozlu raflarinda yerlerini alacaklar…

Durum:
    pense - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    1,212

Aldığı Beğeni: 1,070

Bahsedilme
    0 Mesaj

Canım Azerim bu yazdıklarında sonuna kadar noktası virgülüne kadar haklısın da işte Aslı saykosu Burak'ın göz bebeği.Burak'a kıyamıyorum.Şaka bir yana herhalde hiç bir dizide en en dandiğin dandiği dizide Aslı gibi bir karakter olmamıştır.Bizim anladığımız karakter ne istediğini bilmeyen bir ona bir buna giden karakter belki bunu anlatmak istemediler doğru anlatmayı beceremediler. Kuşlu da millet elli kere söyledi senariste yazdığınız karakter tutarsız ne istediği bilmeyen bir karakter diye buna rağmen devam etti ben sizden daha çok düşünüyorum herhalde diziyi dedi ve bu nedenden dolayı da dizi bitiyor.Artık ne söylesek boş ateş olmayan yerden duman çıkmaz dört bölüm sonra dizi bitiyor.Baksana son fragmana neler yazmışlar burslu diye küçük görülen bir adet Aslı.Halbuki gerçekte Türkiye de ki bütün özel üniversitelerde her üç kişiden biri bursludur ve kimse bilmez bile hangisinin burslu hangisinin paralı olduğunu.Nereden mi biliyorum en yakınım olan kardeşimden artık ne yazacaklarını şaşırdılar.Her şeyi geçtim Çağla nasıl bir karakter hiç mi oyuncular bu senaryoya müdahale etmez bu kadarını da ben oynamam demez.Aslı sınıfa girmiş üstelik yakasında ki karttan görevli olduğunu anladığım kadın arkaya otur diyor afra tafra yapıyor gözetmen midir hocamıdır nedir hangi üniversite görevlisi bir öğrenciye bu şekilde davranabilir ki ister paralı ister burslu olsun dedikleri gibi en iyi üniversiteyse bir de ince elenip sık dokunarak çalışanlar alınıyordur.Çağla'nın neymiş ki gücü de görevliyi bile ayarlayabiliyor işte takıldık bir kere ikilinin uyumuna 20 bölümdür izliyoruz sonuna da geldik bundan sonra izlemeye başlamadan önce bir diziyi hem uyumlu çift olmasına dikkat edeceğim hem de senaryoya kafa dağıtık sizlerle yazıştık.En güzel tarafı da bu.

Keşke düğünde Aslı Volkan'ın kız arkadaşı dediğinde Çağla, Burak'tan önce karşı çıkan masaya yumruğu vuran bir Aslı izletebilseler bize.Hani artık kimse benden susmamı beklemesin dedi ben Volkan'la sevgili falan değilim diyen Aslı görüntüsü kadınlar adına da güzel olur ama nerede dizi bitecek biz hala ezik Aslı izlemeye devam ediyoruz.Çağla okulda da herkese başlamıştır söylemeye garson bu kız diye.Bu yaz tatile gittiğimiz yerde stajyer garson kızlar vardı o kadar hoşlar o kadar tatlıydılar ki ben garsonların yerinde olsam itiraz ederdim herhalde bu diziye hani mantık aranacaksa bana göre aranması gereken en önemli konu bu garson aşağı garson yukarı.İnsan emeğiyle bir iş yapıyorsa hiç bir iş küçümsenmemeli.Kışın okuyup yazın çalışan tonlarca genç var ne var ki bunda hiç biride Burak'ta dahil çıkıp demiyor ki kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kız neden bu kadar küçük görüyorsunuz demiyor.Dedirtseler ya Çağla'nın yüzüne karşı kardeşim sen ne işe yararsın hazır yemekten başka.Mantıksızlıkların içinde arada bir de mantıklı şeyler yazalım demediler.
    Konu OXFORD tarafından (04-11-15 Saat 16:07:30 ) değiştirilmiştir. Sebep: kısa aralıklıklarla, arka arkaya mesaj yazmayınız

Durum:
    elitay88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    518

Aldığı Beğeni: 1,041

Bahsedilme
    0 Mesaj

Neyse, fragmana geleyim yine… Asli salagi dügünün kime ait oldugunu görmemis mi, fark etmemis mi Cagla onu Volkan`in kiz arkadasi olarak tanitana kadar??? Hadi fark etmemis, fark edince niye hala orada durmus??? O kadar mi saf bu Asli, orada birseyler cikacagini düsünememis… Ben buna saflik demem ki… Burak burada o halleder, demistir derim… Malum, kizimiz habire söyleyebilirmiydin, elimden tutup cikarabilirmiydin diye bik bikliyordu… Bakti Burak gözünü karartmis, basladi anneme ilk ben söyleyecegim diye kivirmaya… Söylemenin o kadarda kolay olmadigini anladiginda Burak`tan özür diledi mi??? Hayir.. suclamaya gelince elinde bayrak en önde kosuyor… Hersey benim istedigim gibi olacak, Volkan iyi cocuk, hassas cocuk derdinde haspam…
    Düğünün kime ait olduğunu anlamamış olması imkansız. En azından servise çıkarken görürdü yani. Banane görürlerse görsünler demiş olmalı. Söyledikleri yalanlar her yerde karşılarına çıkıyor. Dürüst olmaları gerekirdi bir noktadan sonra. İlişkilerinin oturmasını beklediler ciddi olmadan açılmak istemediler belki ama farkında değiller mi etraflarında atmacalar çok? Çağla vardı ki tek başına yeterli bir de gizli ortağı Volkan ve açık ortağı Gani var.

Aslı çok kararsızdı başta. Hatta ilk zamanlar Burak'a aşk filan duymuyordu bence de sadece hoşlanıyordu. Zamanla tanıdıkça sevdi ama en çok kendisine olan aşkına aşık oldu. Hayallerindeki süprizleri ona Burak yaptı. Volkan'a ise ilk görüşte tutulmuştu. Fiziksel olarak beğenmiş sonra da hayallerindeki erkeğin özelliklerini Volkan'a yüklemişti. Kibar, romantik, anlayışlı,huzurlu. Karşısına birden Burak çıkınca afalladı. Bana göre değil dedi ama önyargıyla baktığını sonradan anladı. Önceleri kafasında Volkan'ı nereye koyacağını bilmiyordu ama artık arkadaş konumuna aldığını söyledi. Daha fazlasının olamayacağının sinyalini verdi.

Çağlayla konuşurken biz demedi evet. Aslı bunu dillendirmekten korkuyor. Biz deyince sanki herkes duyacak ve üstlerine yürüyecek gibi. 4 bölümlük mücadelelerini izleyebileceğiz bakalım.

Başka başlıklarda karşılarız belki bu diziden sonra da. Farklı karakterleri yorumlarız.:whistle2:img-wink:

Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)