Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon
62 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Bruce Lee

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  hayran-I Devin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  20.12.2007
  Yer
  titanic_1912
  Mesajlar
  56
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Bruce Lee

  burda tek kolunun 2 parmağı üstündeki şınavı görüyorsunuz  BRUCE LEE ilaca karşı alerjiden dolayı öldüğü söylendi. daha doğrusu hastahane raporları öyle gösteriyor. hatta beyninde patlamaya hazır bi damar
  dahi olduğu söylendi.fakat efsanelerin söylentilerin ardı arkası kesilmedi.ölümünden çok az zaman önce doktora göründüğü biliniyor ve doktor Bruce Lee
  nin 18 yasındaki bi gencin vücuduna sahip olduğunu söyledi.oldukça sağlıklıydı.....

  Hollywood da ona karşı düşmanlık besleyenler olduğunu biliyordu.bruce lee çin sinemasını oldukça fazla kalkındırmıştır.Hollywood için en büyük tehlike ise
  Bruce Lee artık neredeyse flimleri kendi yönetir hala gelmiş olmasıydı ve Hollywood a karşı iyi hisler beslemiyor olmasıydı. çünkü Bruce Lee en ufak detayı
  bile kaçırmaz kamera açılarını flimin herşeyi ile ilgilenirdi... çin sineması yükseliyordu. Bruce Lee nin giderek yükselişi Hollywood da sok etkisi yarattı
  ve bir çok kişiye göre Bruce Lee yi Hollywood asıl sahipleri öldürttü bir çok söylenti var ancak en güçlü söylenti ise bir iç savasa kurban gitmiş olma ihtimalidir.Bruce Lee her fırsatta eski tekniklerin(kung.fu vb) yetersiz kaldığını ayrıca uzakdoğu dövüş sanatlarının %90 ı hiçbir işe yaramaz hepsi balondur demesi ve bunu yüksek sesle söylemeye baslaması olayları baslattı Bruce lee nin öğretmenlik zamanlarından itibaren bunu her yerde söylerdi.ayrıca çinli olmayanlara da uzakdoğu dövüş sanatlarının inceliklerini öğretirdi bu durum uzakdoğu dövüş sanatcılarının büyükleri çok kızdırmıştı ve onu aşağalamak için bir dövüşcü gönderdiler.adam Bruce a ben yenersem bu okulu kapatırsın eğer sen yenersen istediğine öğretmeye dewam edebilirsin dedi. öğretmen olduğu dönemde gerçekleşmiştir bu olay....ve Bruce adamı pestil edip ''ne yani sadece çinlilerde mi irade var onlar üstün ırk mı'' diye dalga geçti.Bruce Lee eski teknikler yetersiz olduğundan JKD(Jeet Kune Do)adlı bir teknik geliştirmeye basladı.Bruce Lee nin ölüm sebelerinden olma ihtimali olan bir ayrıntı ise yeni bi dövüş tekniği geliştetirmesi idi.'' ne yani Bruce Lee diye biri çıkacak ortaya ben biraz kung fu dan biraz kareteden biraz kick boxs tan alıcam ondan alıcam bundan alıcam vuruşları kısaltıcam ve bunada JKD dicem ve ben binlerce yıldır bu işi yapan sizlerden daha iyiyim milyonlarca cocuk benim peşimden kosuyor derse bu budizim birazda jutizim alıp yeni bir din yaratmaya benzer bunada kimse izin vermez.''

  kimse Bruce Lee nin eceliyle öldüğüne inanmıyordu.Ailesi de dahil

  Bruce ölümünden 1 kaç dk önce ağrı kesici hap almış bir arkadaşının evinde iken..uyumuş ve bi daha kalkamamış.böle bir ölüm nasıl olabirdi...
  33 yasında bir insan ağrı kesiciden sonra nasıl ölür fakat doktorlar ilaca karşı alerji dediler.ve o andan itibaren herkes Bruce Lee öldürüldü demeye basladı.
  Fakat geçen yıllar ona kazandırdığı şöhretten ve saygıdan hiç birşey kaybettirmedi.hatta malezyada bir kalibe hala yaşadığına inanıyor ve ona nerdeyse tapmaktadır.


  Bruce Lee tek yapan nedenler

  2.5 cm uzaklıktan yumrukla judo şampiyonunu 2 metre fırlatıp yere düşürdü..........
  tek kolunun 2 parmağı üzerinde sınav çekebilmesi
  onu yenecek kişiye flim yapması için acık cek teklif edilmesi
  gittiği her yerde onunla dövüşmek isteyen insanların olması(bir kaç tanesiyle dövüşürdü büyük bir flim starı iken dahil.....)
  kum torbasını delmiş olması
  Devin.......

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  hayran-I Devin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  20.12.2007
  Yer
  titanic_1912
  Mesajlar
  56
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  resimler devamlı güncellenecektir.

  resimler güncellenmeye devam edecektir...


  Konu Seno tarafından (02-02-09 Saat 20:15 ) değiştirilmiştir.
  Devin.......

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Bruce Lee
  Bruce Jun Fan Lee, (d. 27 Kasım 1940, San Francisco – ö. 20 Temmuz 1973, Hong Kong). Çin kökenli aktör ve Kung Fu savunma sanatı ustası. Lee Jun Fan Kantonca adı.
  Bruce Lee, Amerika doğumlu Çin kökenlidir. San Francisco'daki Chinese Hospital hastanesinde dünyaya gelmiştir. Babası Lee Hoi-Chuen Çinli, annesi Grace Lee yarı Alman yarı Çinlidir. Bruce Lee Jeet Kune Do (Türkçe durduran yumruk yolu) adını verdiği bir savunma sanatı sistemi geliştirdi.
  Usta Sifudan Yip Man Hong Kong şehrinde ilk savaş sanatları eğitimi aldı. 20 Temmuz 1973 Hong Kong'da beyninde oluşan ödem sonucu hayatını kaybetmiştir.
  San Francisco'da doğan Lee'nin asıl adı Jun Fan Lee'dır. İsmini doğumunda hazır bulunan doktor verdi. Babası ve annesi, Çin operasında oyuncuydu. Lee doğduğunda, bir turne için Birleşik Devletlerde bulunuyorlardı. Ailesi, Kung Fu öğrenmesini istedi. 6 yaşındayken bile ilerideki hırçın, sert karakterini belli ediyordu. Lee Kung Fu tekniklerini bilinçsiz bir şekilde öğrenmeye başladıktan sonra, 1954'de ünlü Kung Fu Ustası Sifu Yip Man’ının öğrencisi olarak Wing Chun sistemini çalışmaya karar verdi. İlerleyen zamanlarda da Wing Chun sistemine boks çalışmalarını da eklemeye başladı.
  Sık sık karıştığı sokak kavgalarından dolayı kötü şöhret edinince doğduğu Amerika Birleşik Devletleri'ne gider. Washington Üniversitesi'nin Felsefe Bölümüne yazılır. Bir yandan okula devam ederken, bir yandan da Amerikalılara Çin Kültürü'nün zenginliğini anlatmak için o güne kadar Çinlilerden başkasına öğretilmesi yasak olan olan Kung Fu dersleri vermeye başlar. Bu amaçla kendi adını taşıyan JUN FAN KUNG FU adında bir okul açar. Bu spor okulu 1963 yılına kadar açık kaldı. Yine aynı yıl Amerikalı Linda Emery ile evlendi. Lee daha sonra Oakland’da ikinci okulunu açtı. Burada geniş bir kitleye, Amerikalılara yabancı olan bu sanatın ne kadar geniş içerikli ve derin felsefeye sahip olduğunu ispatladı.
  İlk uzun metrajlı filmi; Çinli prodüktör Raymond Chow’un yeni kurduğu film şirketi Golden Harvestla çekilen için Big Boss(Büyük Patron)dur. Film Hong Kong ve güneydoğu Asya bölgesinde şimdiye kadar kırılmış tüm gişe rekorlarını alt üst ederek büyük bir patlama yaptı. Bunun üzerine Asya milliyetçiliğinin işlendiği Fist of Fury(Öfkenin Yumruğu) filminde oynadı. Lee'nin bu filmlerinde kendisine özgün stilini de görmek mümkündür. Hong Kong film sanayinde avantür filmlerin hareketli sahnelerine Bruce Lee'nin Hollywood tecrübesi ile olağanüstü koreografileri yeni bir boyut kazandırmıştır. Dönemin süper starı Wang Yu bile onun altında bir role razı hale gelmişti. Büyük Usta çekilen filmin güzel olması için dövüş sahnelerinin koreografisini düzenlerken gece gündüz demeden çalışıyordu. Hareketli sahneler için uzun plan çekimler yapar, yüksek tekmeler kullanır, Escriama’nın (silahlı dövüş sanatı) Nunchaku, Bo, Kali, bıçaklar ve küçük Çin okları gibi tüm silahlarını kullanarak dövüş sahnesini olağanüstü artistlik figürlerle süslerdi.

  Bruce Lee kalitesi ile Kung Fu sineması sektörüne yeni bir boyut kazandırdı. Escrima ustası Dan Inosanto, Lee'nin özgün stili Jeet Kune Do’nun kesinlikle gösteriyeolmadığını, aksine çok gerçekçi, fantezisi olmayan, vücut hareketlerinin işlevine uygun bir spor olduğunu söyler. Lee'nin komple bir sporcu olduğunu, Jeet Kune Do’nun da gerçek bir dövüşte çok etkili bir sistem olduğunu hararetle savunur. Bunun yanında Bruce Lee’nin de çok iyi bir aktör olduğundan, dövüş sanatını beyaz perdede fantastik bir şov olarak seyirciye sergilemeyi becerebildiğini söyler. İşte bu yüzdendir ki; filmleri dünya sinema klasikleri arasına girmiştir.
  Bruce Lee’nin üçüncü filmi Way of The Dragon(Ejderin Yolu) oldu. Bu filmde Lee'nin yanında yardımcı oyuncu olarak, Amerikada yedi defa karate şampiyonu olmuş Chuck Norris’i görüyoruz. Filmin final mücadelesinde ise adeta Karate ve Kung Fu'nun üstünlük mücadelesi sergileniyor. Bruce Lee'nin her filminde bir diğerine nazaran yenilikler göze çarpmaktadır. Bruce Lee’yi zirveye taşıyan film ise, Dan İnosantio ve Kerim Abdül Cabbar ile Game of Death(Ölüm Oyunu)dur. Amerikan filmlerinde başrol oynamayı çok isteyen ancak bunu başaramayan Lee, dördüncü filmini çekerken Amerikalı yapımcılardan başrol oynayacağı bir film teklifi geldi. Bunun üzerine sanatçı Ölüm Oyunu filmini yarıda bırakarak, Çin-Amerikan ortak yapımı olan Enter The Dragon(Ejder'e Giriş) filmini çekti. Amerikan Sinemasında ve Uzakdoğu film sanayinde süper starlığa yükselen Lee Ölüm Oyunu adlı filmini tamamlayamadan öldü.
  Ölmeden önce kaleme aldığı Tao of Jeet Kune Do adlı kitabı, ölümünden iki yıl sonra 1975 yılında, karısı Linda Lee tarafından yayınlandı.
  Bruce Lee hayatında 4 öğrencilerine Jeet Kune Do hocası olma lisansı verdi. Bunlar Taky Kimura, James Yimm Lee, Dan Inosanto ve Ted Wong.


  Tüm Filmleri
  Game of Death (1978) .... Billy Lo
  Enter the Dragon (1973) .... Lee
  Way of the Dragon (1972) .... Tang Lung
  Fist of Fury (1972) .... Chen Zhen
  Tang shan da xiong (1971) .... Cheng Chao-an
  Longstreet (1971) (TV) .... Tsung, Li
  Marlowe (1969) .... Winslow Wong
  Here Come the Brides .... Lin (1 episode, 1969)
  Tagged for Murder (1967) TV episode .... Leon Soo
  The Green Hornet .... Kato (26 episodes, 1966-1967)
  Batman .... Kato (3 episodes, 1966-1967)
  Ren hai gu hong (1960) .... Ah San
  Lei yu (1957)
  Zha dian na fu (1956) (as Lee Siu Lung) .... Yeung Siu-lung
  Zao zhi dang cu wo bu jia (1956)
  Er nu zhai (1955)
  Ai xia ji (1955)
  Gu xing xue lei (1955)
  Gu er xing (1955)
  Ai (1955)
  Wei lou chun xiao (1953)
  Ci mu lei (1953)
  Ku hai ming deng (1953)
  Qian wan ren jia (1953)
  Fu zhi guo (1953)
  Ren zhi Chu (1951) .... Ngau Tsai
  Xi lu xiang (1950) (as Lee Siu Lung) .... Cheung
  Meng li xi shi (1949) (as Yam Lee)
  Fu gui fu yun (1948)
  The Birth of Mankind (1946)
  Golden Gate Girl (1941) .... Infant  Bruce Lee’nin 35. ölüm yıldönümüKung Fu filmlerinin rakipsiz efsane oyuncusu Hong Konglu Bruce Lee, ölümünün 35. yılında anıldı.
  HONG KONG - Hong Kong’da toplanan hayranları Lee’nin çevirdiği filmlerin afişleri, fotoğraflarının kapak olduğu dergiler, hakkında yazılan kitaplar ve Lee’nin ABD’de geçirdiği günleri anlattığı mektupların da bulunduğu 800 kadar eşyayı sergilemeye başladı.
  Merkezi Hong Kong’taki Bruce Lee Kulübü tarafından düzenlenen serginin açılış törenine katılan Hong Konglu aktör Danny Chan, çoğu insanın Bruce Lee’yi sevdiğini, ancak çok azının onu tanıdığını söyledi.
  Üniversite eğitimi için ABD’ye giden Bruce Lee, 20 Temmuz 1973’te 32 yaşındayken beyin ödeminden öldü.
  Çinlileri ve işçi sınıfını zalimlerden koruyan karakterleri oynayan Bruce Lee’nin ünlü filmleri “The Chinese Connection”, “Return of the Dragon” (Ejderin Dönüşü) ve “Enter the Dragon”du (Final Dövüşü).
  “GİZİLGÜCE İNANAN FİLOZOF BRUCE”
  1940’da San Francisco’da doğan Lee, Hong Kong’da büyümüş, 18’inde de ABD’ye dönmüştü.
  Felsefe okuyan ve kung fu okulunda öğretmenlik yapan Bruce Lee, Çince Li adını afişlerde kullanmadı.
  Lee, öğrencisi Linda Emery’ye aşık oldu ve onunla 1964’te evlendi. Çocukları Brandon Lee de sinema oyuncusu oldu. Brandon da babası gibi çok genç yaşta, 28 yaşında film setinde öldü. Brandon, yanlışlıkla dolu tabancadan çıkan mermiyle ölmüştü.Bruce Lee, öğrencilerine, ona hayran yeni yetme delikanlılara hep, “İstidadınız neyse ona yönelin. Dövüş dünyasına bakıp durmayın. Gücünüzü heba etmeyin” derdi.
  Amerikalı Çin kesiminin Seattle’daki yöneticilerinden Ruby Chow’un Çin lokantasında bulaşıkçı olarak da çalışan Bruce Lee, en yakını sağdıcı Taki Kimura (84) tarafından şöyle hatırlanıyor:
  “O, tanıdığı herkese, büyük işler başarabilecek gizilgüce sahipsiniz diye yaklaşır, ikna ederdi. (Yeter ki insan kendine karşı dürüst olsun, tamamen açık olsun) derdi.”
  Washington Üniversitesi’nde felsefe okuyan Lee’nin 5 yıl önce Bosna-Mostar’da heykeli açıldı. Törene Katolik Hırvatlarla Müslüman Boşnaklar birlikte katıldı.  Bruce Lee'nin hayatı dizi oluyor
  Çin devlet televizyonu, Kung Fu yıldızı ve aktör Bruce Lee'nin hayatını konu alan 50 bölümlük dizi yayımlayacak.
  Yaklaşık 7 milyon dolara mal olan "Bruce Lee Efsanesi" adlı yapım, ülkede Lee hakkında çekilmiş ilk dizi ya da film olma özelliği taşıyor.
  Çekimleri Çin, Hong Kong, Macao, ABD, İtalya ve Tayland'da yapılan ve toplam 9 ayda tamamlanan dizi, bu hafta sonu yayımlanmaya başlıyor. Dizide Lee'nin Hong Kong'da geçen gençlik yılları, Uzak Doğu sporlarını öğrendiği ve öğrettiği ABD'ye taşınması, oyunculuk kariyeri ve genç yaştaki ölümü anlatılıyor.
  Diziyle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında, Lee'nin, "gücü, çevikliği, zekası, onuru, karizması ve Çinlilik bilinci aşılayan filmleri ile yükselmekte olan güçlü yeni Çin için önemli bir sembol olduğu" ifade edildi.  Brandon Lee
  Brandon Bruce Lee; (d. 1 Şubat 1965 - ö. 31 Mart 1993) Çin kökenli Amerika'lı aktör. Ünlü Kung Fu ustası Bruce Lee ve İngiliz karısı Linda Lee Emery'nin oğludur.
  Brandon Lee Oakland, Kaliforniya'da doğdu. Doğumundan bir hafta sonra dedesi Hoi-Chuen öldü ve bunun üzerine ailesi Los Angeles, Kaliforniya'ya taşındı. Brandon Lee henüz 8 yaşında iken babası Bruce Lee beyin tömürü yüzünden aniden yaşamını yitirdi.
  Brandon Lee 1994 yılında ünlü Çizgi roman yazarı James O'Barr'ın The Crow adlı çizgi romanından beyaz perdeye uyarlanan filmide baş karakter olan Eric Draven'ı canlandırdı. Yönetmen Alex Proyas tarafından beyazperdeye aktarılan film, rock müzisyeni olan Eric'in sevgilisinin bir grup serseri tarafından tecavüze uğramasını ve ardından olay yerine gelen Eric'in aynı serseriler tarafından öldürülmesinden sonra gelişen fantastik olayları anlatmaktadır. Daha sonra bir karga tarafından hayata geri döndürülen Eric, sevgilisinin intikamını almaya başlar.
  Brandon Lee'nin ölümü de babasının ölümü gibi ani ve beklenmedik bir şekilde olmuştur. Lee, The Crow filminin çekimlerinin bitmesine 8 gün kala, 31 Mart 1993 tarihinde, çekimler sırasında yanlışlıkla doldurulmuş bir silah ile vurularak hayatını kaybetmiştir. Olay, Lee'nin evlenmesine yalnızca 2 hafta kala meydana gelmiştir Brandon Lee'nin ölümünden sonra nişanlısı Eliza Hutton ve annesi, The Crow filminin yapımcısı Alex Proyas'den filmi tamamlayıp yayınlanmasını istemişlerdir. Bunun üzerine son sahneler Brandon Lee olmadan tamamlanmış ve film bu şekilde yayınlanmıştır. Günümüzde 4. serisi de yayınanlanan film büyük bir hayranlık uyandırmış ve kült bir yapım olmuştur
  Ölümünden sonra Brandon Lee'nin mezarı babası Bruce Lee'nin yanına yapılmıştı

  Filmografi
  Kung Fu: The Movie (1986) .... Chung Wang
  Legacy of Rage (Long zai jiang hu) (1986) ..... Brandon Ma
  Kung Fu: The Next Generation (1987) .... Johnny Caine
  Ohara (TV bölüm 1988) ..... Kenji
  Laser Mission (also known as Soldier of Fortune) (1990) ..... Michael Gold
  Showdown in Little Tokyo (1991) .... Johnny Murata
  Rapid Fire (1992) ..... Jake Lo
  The Crow (1994) .... Eric Draven
  Dövüş Sanatının Efsanesi Bruce Lee 35. Ölüm Yıldönümünde Tüm Dünyada Anıldı Biz Bruce'a doymadık doysun kara topraklar
  33 yıla sığan aksiyon, dövüş, sinema ve felsefeyle dolu bir yaşam. Bruce Lee'den söz ederken ne tam bir dövüşçü ne de tam bir aktör demek mümkün. Bruce Lee, Jeey Kune Do adını verdiği öğretisiyle, bugün dövüş sporlarıyla uğraşan birçok kişinin ilham kaynağı oldu. Yaşarken ustalığı dünyanın her yerinde kabul gören Bruce Lee'nin ölümü de türlü spekülasyona neden olmuştu.
  B ruce Lee dünyanın gördüğü en büyük dövüş ve savaş sanatçıları arasında. Savaş sanatı üstadının kısa ama ilginç bir yaşam öyküsü var. Bruce Lee, 27 Kasım 1940 tarihinde San Fransisco'da doğdu, babası bir Hong Kong'lu, annesiyse bir Alman'dı.
  Çin inanışlarında sabah 6-8 saatleri arası için "Ejder Saati" deniyor. Bruce Lee de dünyaya gözlerini bu saat aralığında açtı. Üstelik Çin takvimine göre 1940, "Ejder Yılı" olarak kabul ediliyor. Bu nedenle Çin'de birçok insan Bruce Lee'nin dövüş ustası olarak yaratıldığına inanıyor.
  Küçük Bruce henüz üç aylıkken ailesi Hong Kong'a taşındı. Bruce Lee savaş sanatları eğitimine ise 14 yaşında büyük Wing Chun ustası Yip Man'ın okulunda başladı. Yip Man'ın Bruce Lee'yi öğrenci olarak kabul etmesi biraz zaman almıştı. Bruce Lee zengin bir ailenin çocuğu olduğu için kendine güveni fazlaydı. Derslere deri ceket ve ağzında sakızla geldiğinden, üstat ondan fazla hazzetmemişti. Wing Chun ustaları, hoşlanmadıkları öğrencileri yok sayar ve onlarla dövüşmezler. İlk 10 dersinde Yip Man, Bruce Lee'yle hiç ilgilenmemiş, ama belli bir zaman geçince ondaki ışığı görüp özel olarak ilgilenmeye başlamıştı. Bruce Lee, Yip Man'la yaklaşık üç yıl kadar çalıştı. Bu arada karıştığı sokak kavgalarının sayısı artınca, babası hapse girmesinden korkup oğlunu ABD'ye gönderdi. Bruce Lee, Washington'da felsefe okudu.
  Efsane olmak istemedi
  Bruce Lee, ABD'de savaş sanatı okulları da açtı. Çinli Wing Chun üstatları, Çinli olmayan insanlara dövüş öğrettiği için Bruce Lee'nin okullarını tanımadıklarını açıkladıktan sonra, Bruce Lee kendi yolunu oluşturdu. Tek bir stile bağlı kalmamayı benimseyen Bruce Lee, kişinin iç dinamiklerini harekete geçirmesini ve limitlerini kaldırmasını salık veren Jeet Kune Do felsefesini öğretmeye başladı. Ancak bir efsaneye, bir süper yıldıza dönüşmeye başladığını fark edince bu okulları kapattı.
  Bruce Lee bir Çinli olmasına rağmen ABD sinemasına da damgasını vurdu. Wing Chun çok estetik bir dövüş olmadığı için, kamerayı daha çok seven dövüş stilleri geliştirdi. Genç yaşta çok spekülatif bir ölümün başrol oyuncusu oldu ve geride savaş sanatlarına merak sarmış çok fazla sayıda hayran bıraktı.
  "Küçük Ejder" neden öldü?
  Bruce Lee'nin 20 Temmuz 1973'teki ölümü Asya'da bir gizem fırtınası ve tüm dünyada birsürü iddianın gezindiği bir efsane yarattı. Hayranlarının genelde yeniyetmelerden oluşması nedeniyle, ölümünün doğal nedenlerden olamayacağı iddiası kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.
  Bruce Lee başrol oynayacağı "Ölüm Oyunu" (Game Of Death) adlı filmini bitirmek için yapımcısı Raymond Chow'la görüşmek üzere rol arkadaşı Betty'nin dairesine gitmişti. Betty, baş ağrısından şikâyet eden Bruce Lee'ye bir aspirin karışımı olan Equogesic verdi. Bruce Lee, ilacı içtikten sonra uzanmak üzere yatak odasına gitti. Yapımcı, nerede kaldıklarını öğrenmek için telefon ettiğinde Betty, Bruce'un uyuyakaldığını söyledi. Yapımcı Raymond, Betty'nin dairesine gidip Bruce'u kaldırmaya çalıştıysa da başaramadı. Doktor çağırdı. "Küçük Ejder" hastaneye gittiğinde ölüydü. Ve böylece Bruce'un nasıl öldüğü büyük bir tartışma konusu oldu. Ölümünün beynindeki tümörden olabileceği söylendi. Bunun doğuştan mı yoksa daha sonra mı ortaya çıktığı meçhuldü, ama kafasında her an patlamak üzere olan hasar görmüş bir damar nedeniyle erken öldüğü söylendi. Bruce Lee'nin ölümüyle sadece Hong Kong değil tüm dünya yasa boğuldu. Cenazesindeki kalabalığı durdurmak için polis tarafından barikatlar kuruldu. Bruce Lee, Amerika'nın Seattle eyaletinde Lake View mezarlığına gömüldü.  Mostar`a Bruce Lee heykeli dikildi
  Kung Fu savaş sanatının rakipsiz ustası Bruce Lee`nin heykeli, ünlü sinema oyuncusunun ölümünden 32 yıl sonra Bosna-Hersek`in Mostar kentinde açıldı.
  Alman Büyükelçisi Arne Freiherr von Kittlitz Ottendorf`un katıldığı Lee`nin gerçek boyuttaki bronz heykelinin açılış töreninde Mostar sakinleri Müslüman Boşnaklarla Katolik Hırvatlar buluştu. Mariyana Martinoviç(18), ``Li(Lee), savaşta tarafsızlığı simgelerdi, onun için heykelinin (Bosna Savaşı`ndan sonra) Müslüman doğu ve Hırvat batı kesimleri arasında İspanya Meydanı`nda açılıyor olması güzel`` dedi. Çinli ailenin çocuğu olarak ABD`de 1940`ta doğan Lee, Hong Kong`da büyüdü ve ABD yurttaşıydı. Çince Li soyadı ondan afişlerde hep ``Lee`` olarak kaldı. Dövüş sanatında sürati ve estetiğine kimse ulaşamadı. -BELEDİYENİN BARIŞ MÜCADELESİ
  ``Küçük Ejder`` (Şiao Lung) Bruce Lee`nin heykelinin dikilmesi hakkında Mostar belediyesi yetkilileri, bire bir boyda bronz heykelin, halklar arası nefrete karşı ve adalet için mücadelenin simgesi olarak dikileceğini belirtmişlerdi. Lee heykeli belediye meclisi ve ``Mostar Şehir Hareketi`` işbirliğiyle iki yıl süren çalışmayla dikildi. Bosna Savaşı`nda (Nisan 1992-Kasım 1995) hemen hemen tamamen harap olan Mostar, uzun süre Bosna`da halklar arası nefretin ve bölünmenin sembolü olarak kaldı. Yıkılmış Osmanlı eseri Mostar Köprüsü`nün onarılarak yeniden açılması, kentin savaş yaralarını sarışının simgelerinden biri olmuştu. -BRUCE`UN HAYATI- Felsefe okuyan ve kung fu okulunda öğretmenlik yapan Bruce Lee, öğrencisi Linda Emery`ye aşık oldu ve onunla 1964`te evlendi. Çocukları Brandon Lee de sinema oyuncusu oldu. Brandon da beyin ödeminden ölen babası gibi genç yaşta 13 yıl önce 28 yaşında film setinde yanlışlıkla, dolu tabancadan çıkan mermiyle ölmüştü. Bruce Lee, öğrencilerine ve kendisinin hayranı gençlere hep, ``İstidadınız neyse ona yönelin. Dövüş dünyasına bakıp durmayın. Gücünüzü heba etmeyin`` derdi. Amerika`da Çin kesiminin Seattle`daki yöneticilerinden Ruby Chow`un Çin lokantasında bulaşıkçı olarak hayata atılan Bruce Lee, en yakını sağdıcı Taki Kimura(79) tarafından şöyle hatırlanıyor: ``O, tanıdığı herkesi, (büyük işler başarabilecek gizli güce sahipsiniz) diye yaklaşır, ikna ederdi. (Yeter ki insan kendine karşı dürüst olsun, tamamen açık olsun) derdi.`` Washington Üniversitesi`nde felsefe okuyan Bruce, uzun zaman, eşsiz yeteneğinin gizli olduğu karateye ve kung-fu`ya pek aldırmadan yaşamıştı. Bruce Lee, son ``Ejderha`` filminin Asya-Avrupa ve Amerika kıtalarında estirdiği hayranlık fırtınasına tanık olmadan, 20 Temmuz 1973 günü, beyin ödeminden Hong Kong`da öldü. AA  Bruce Lee nasıl öldü?Ersan Özer
  Sabah gazetesindeki İlhan Mansız röportajında çok eğlenceli bir bölüm vardı.
  `Japonya sevgisi nereden başladı?` sorusuna, `Çocukken sabah akşam Bruce Lee filmi izlerdim. Onun hareketlerini yapmaya çalışırdım. Hatta çekik gözlerimden dolayı bana Bruce Lee lakabını takmışlardı` cevabını vermiş.
  Bruce Lee aslında Çinli ama Mansız sanırım `çekik gözlü` sempatisini anlatmaya çalışmış.Hakikaten de şu anda yirmili-otuzlu yaşlarını sürenler için müthiş bir ikondur Bruce Lee.
  Niyesini bilmiyorum fakat bizde adı, `Burus Lii` ve `Buruş Lii` diye iki farklı şekilde telaffuz edilir. Lehçe farkı olsa gerek.Aramızda Pekin veya Şangay Çince`sini tercih edenler var demek ki!Bir de nasıl öldüğü muammadır. Türlü şehir efsanesi anlatılır. Arkadaşlarla çok tartışmışlığım var.Benim bildiğim, Bruce Lee`yi Çin hükümeti öldürtmüş çünkü Kung Fu`nun sırlarını Amerikalılar`a vermiş.Fakat teyzemin oğlu buna şiddetle karşı çıkardı. Ona göre Bruce Lee gibi Çin milliyetçisi daha dünyaya gelmemiş. `Filmlerinde dikkat et, dövdüğü bütün adamlar Japondur, bi tane bile Çinli dövdüğünü göremezsin. Böyle milliyetçidir yani!` derdi.O, Bruce`u mafyanın öldürttüğünü iddia ederdi.
  Bruce Lee dünyada 10. dandaki tek karateciymiş. Film çevirmediği zamanlarda bu gücünü mafya ile mücadelede kullanıyormuş.İşte bu yüzden de mafya tarafından çapraz ateş açılarak öldürülmüş.Eğer mermiler tek taraftan gelseymiş Bruce Lee mermilerden daha hızlı olduğu için elleriyle mermileri durdururmuş. Ama kalleşler çapraz ateşe tutmuşlar maalesef!
  Hehehe. Çok komik di mi? Çocuk da değildik hee. Lisede falandık.
  Gerçekte ise ünlü oyuncu-dövüşçü beyin kanamasından ötürü hayatını kaybetti. Buna neden olan da (gerçi bu kısmından da tam emin değilim ama) baş ağrısı için aldığı hapın allerji yapmasıymış.Mühim bir adamdı hakikaten. Baksanıza, İlhan Mansız`ın Japonya`ya gitmesinde bile payı varmış. Burdan da belli değil mi büyüklüğü?
  Son olarak şunu söyleyeyim: Ben Bruce Lee`nin hem atmaca hem de leylek duruşunu teyzemin oğlundan çok daha iyi yapardım.Başarılı bir insanım.Her konuda.

  Konu Seno tarafından (02-02-09 Saat 20:16 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart
  Çin’de Bruce Lee’nin ile barışıyor
  Çin Bruce Lee ile barışıyor. Devlet televizyonunda Lee’nin hayatının anlatıldığı 50 bölümlük bir dizi çekilecek
  PEKİN - Çin devlet televizyonu, Kung Fu yıldızı ve aktör Bruce Lee’nin hayatını konu alan 50 bölümlük dizi yayımlayacak. Yaklaşık 7 milyon dolara mal olan "Bruce Lee Efsanesi" adlı yapım, ülkede Lee hakkında çekilmiş ilk dizi ya da film olma özelliği taşıyor.
  Çekimleri Çin, Hong Kong, Macao, ABD, İtalya ve Tayland’da yapılan ve toplam 9 ayda tamamlanan dizi, bu hafta sonu yayımlanmaya başlıyor. Dizide Lee’nin Hong Kong’da geçen gençlik yılları, Uzak Doğu sporlarını öğrendiği ve öğrettiği ABD’ye taşınması, oyunculuk kariyeri ve genç yaştaki ölümü anlatılıyor.
  Diziyle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında, Lee’nin, "gücü, çevikliği, zekası, onuru, karizması ve Çinlilik bilinci aşılayan filmleri ile yükselmekte olan güçlü yeni Çin için önemli bir sembol olduğu" ifade edildi.

  Film başladığında sesler bir anda kesildi. Çoğunluğunu ergenlik çağındaki çocuklarla bıçkın delikanlıların oluşturduğu sinema seyircisi açısından çok nadir rastlanan bir durumdu bu.
  Jenerikte ENTER THE DRAGON yazısı belirdi ama aralarında benim de bulunduğum seyirciler EJDERİN ÜÇ FEDAİSİ filmini seyretmeye hazırlanıyorlardı.
  1981 ilkbaharı, Kütahya'da Hülya sinemasındayım. (Binası hala duruyor ama sinema çoktan kapanmış)Bruce Lee'nin daha önceki üç filmini de seyretmiştim. Bu dördüncüsünün öncekilerden daha iyi olduğunu zaten hissetmiştim, nasıl kaçırırım?
  Bruce Lee'den Kung Fu dersi:
  Aradan yirmi küsur yıl geçmiş, hala gözümün önünde:
  Bruce Lee filmin başlarında genç Kung-Fu öğrencisinin omzuna elini atmış ve öteki kolunu havaya kaldırıp parmağıyla gökyüzünü göstererek "Ayı parmakla gösterdiğin zaman ona dokunduğunu hissetmezsen, bu yaptığın anlamsız bir hareket olur yalnızca.
  "Bir işi yaparken ne yaptığının farkında ol, hayalgücünü harekete geçir ve o işi tam anlamıyla hissederek, hakkını vererek yap!" anlamına gelen ilk ve tek Kung Fu dersimi hala hatırlarım. Hocanın adı Bruce Lee olunca unutmak mümkün mü?
  Filmi seyretmiş olanlar bilirler, en sonunda aynalarla dolu bir odada Bruce Lee kötü adamla son ve ölümüne bir dövüş çıkarır. Kötü adam o odaya doğru kaçarken arkadan başka bir seyirci arkadaş ağzından kaçırdı "Şimdi bir odaya girecekler, orası ayna dolu..."Yanındaki seyirci buna çıkıştı hemen "Sen madem filmi görmüşsün bir daha niye geldin ki oğlum?"
  Cevap hazır "Çok güzel film olduğu için geldik oğlum!"
  O filmin 1973 yılı yapımı olduğunu ve Hong Kong'da ilk gösterime girmeden kısa bir süre önce Bruce Lee'nin garip bir şekilde öldüğünü henüz bilmiyordum.(Demek ki biz o filmi seyrederken film zaten sekiz yıllıkmış. Ve Kütahya'ya YENİ gelmişti. Ne günlermiş be!)
  Çocukluk Anılarında Bruce Lee Geyikleri
  Bruce Lee biz yeniyetmeler arasında bir efsaneydi! Onun adına epik destan yazan bir arkadaşım bile vardı. (Tematik olarak kötüydü belki ama kafiye örgüsü müthişti ve şiirselliğine diyecek yoktu.)
  Bir diğer arkadaşım ciddi ciddi "Valla oğlum, on sekizini doldurunca gideceksin o Çin'e.. Bir okula kapılanıp artık kaç seneyse iyice bir öğrenmek lazım şu işleri.." diyordu. Diğer bir arkadaş cevap yetiştiriyor "Biz geç kaldık. Bunlar daha yedi sekiz yaşlarında başlıyorlar da böyle oluyorlar."
  Bruce Lee, asıl adıyla Lee Jun Fan, 27 Kasım 1940'ta San Francisco'da doğdu. (Bu da onu Yay burcu yapar, ama Çin takvimine göre o yıl Ejder Yılı'ydı) Aktör olan babası Lee Hoi Chuen, 'Kanton Opera Kumpanyası'yla Amerika turnesine hamile eşini de götürdüğü için Bruce Lee Amerika'da doğdu ama aile Hong Kong'luydu. Nitekim 1941 başlarında Hong Kong'a döndüler.
  Çocukluğundan başlayarak Bruce Lee pek çok filmde rol aldı ama bunların hemen hepsi de sadece Uzak Doğu'da gösterime giren filmler oldu. İlk gençlik yıllarında sokak çetelerine de bulaşıp kavgalara karışan dostumuz yirmi üç yaşında "Dayak yemekten bıktım artık" diyerek Kung Fu öğrenmeye başladı.1954'te çaça dersleri de alıp 1958'de Hong Kong'ta Çaça Dans yarışmasını kazandı. 1958 tarihinde 'Öksüz' adlı bir filmde önemli bir rolü vardı. Bu filmin bir diğer özelliği Bruce Lee'nin dövüş yapmadığı TEK FİLM olmasıdır.Gene 1958'de Hong Kong boks şampiyonasına katıldı ve üç yıldır şampiyon olan Gary Elms'i yendi. (Bildiğimiz boks, Kickboxing değil yani) 1959'da Amerika'ya geldi. Geçinmek için yaptığı bir sürü acayip işin yanında Uzak Doğu dövüş dersleri de vermeye başladı. Bu süreçte bazı Uzak Doğulular tarafından "Bizim gizli sırlarımızı Batılılara öğretiyor" diye eleştirildiği söylenir.
  1961'de Washington Üniversitesi Felsefe Bölümü'ne girdi ve üniversiteyi bitirerek lisans diplomasını almayı başardı.
  Hong Kong ve Amerika arasında geçen hayatında kavgalar, skandallar eksik olmadı. Film yapmak ve dövüş dersleri vermekten başka, Amerika'da televizyon dizilerinde oynadı, talk-show'lara çıktı. Jeet Kune Do adlı dövüş ve felsefe sistemini gelişirdi.
  Garip bir ölüm
  33 yaşındayken garip bir şekilde öldü. Ölümü üzerine pek çok hikaye anlatılır.
  Bilinen şu ki: 20 Temmuz 1973 akşamı eşiyle dışarı çıkmak üzerelerken Bruce Lee kendisini yorgun hissettiğini söylemiş ve eşinin verdiği uyku ilacını alarak 'biraz dinlenmek üzere' yatağa uzanmış. Bir daha uyandırılamamış. Eşi durumu farkedip ambulans çağırdığında Bruce Lee hala yaşıyordu. Hastaneye ulaştırıldıktan kısa bir süre sonra 'beyin ödemi' nedeniyle öldüğü açıklandı.
  Fiziksel durumu çok iyi olarak bilinen Bruce Lee'nin 33 yaşında birden ölüvermesi hayranlarını kuşkulara yöneltti. Ölümünün 'doğal sebeplerden kaynaklanmadığı' iddia edildi.
  Kimisi bunu 'evinde Feng Shui'nin yanlış uygulanması neticesinde kötü ruhların marifeti' olarak yorumlarken, kimisi eşinin ona verdiği uyku ilacını ölüm sebebi olarak gördü.(Kütahya'daki arkadaşlarımdan duyduğum hikaye ise, 'dövüş sırlarını Batılılara vermesi nedeniyle' Çin mafyası tarafından öldürüldüğü yolundaydı)Öldüğü sırada Enter the Dragon filmi henüz tamamlanmıştı ve gösterime girmesine bir kaç gün kalmıştı.'Ölüm Oyunu' filmi ise o sırada henüz tamamlanmamıştı. O film sonradan dublör kullanılarak ve Bruce Lee'nin senaryo üzerindeki son fikirleri hayata geçirilmeden bitirildi. Dolayısıyla 'Ölüm Oyunu' filmini ben tam bir Bruce Lee filmi saymam! Bruce Lee'nin oğlu Brandon Lee de 3 Nisan 1993'te 'The Crow' filminin çekimleri sırasında kaza kurşunuyla öldüğünde yalnızca 28 yaşındaydı. Gel de 'karanlık ve mistik' bazı güçlerin işin içinde olabileceğini düşünme!Baba Bruce Lee ve oğlu Brandon, Seattle'da Lake View mezarlığında yanyana yatıyorlar. Biz geride kalanlar ise çocukluk anıları, sinema, felsefe, hayat ve ölüm hakkında konuşmaya devam ediyoruz işte.
  Return Of The Dragon (Way Of The Dragon)(Ejderin Donusu)
  ejderin dönüşü orjinal adı Ejderin Yolu onun 3. filmiydi.Komple bir Bruce lee
  yapımıydı.O yazdı o yönetti ve mekanları o seçti.çinli bir yapımcı şirketi için
  Roma da film yapmak oldukça zordu.Bruce lee' ye bu izin verildi.Filmde Amerikan sinemasının tanınmış aktörü Chuck Norris' inde oynaması filme uluslararası bir tat verdi
  Filmin konusu:Roma da lüks bir lokanta işleten arkadaşını mafyaya haraç vermekten kurtarmak için İtalyaya gelen Hong Kong lu bir gencin hikayesini anlatıyor film.Bruce Lee 'nin mafyaya açtığı savaş ve Chuck Norris'in rakip olarak karşımıza çıktığı bu filmde, Bruce Lee'nin rejisörlüğünüde yaptığı tek filmdi.
  Yapım : 1972, HongKong
  Tür : Aksiyon / Dram / Komedi / Suç
  Yönetmen : Bruce Lee
  Senaryo : Bruce Lee
  Oyuncular : Bruce Lee, Robert Wall, Chuck Norris, Nora Miao, Ping-ao Wei, Chung-hsin Huang, Tony Liu
  Yapımcı : Bruce Lee, Raymond Chow
  Görüntü Yönt : Tadashi Nishimoto
  Müzik : Joseph Koo
  Süre : 1 saat, 40 dk.
  Film Orjinal Adi: Meng Long Guo Jiang


  Bruce Lee`nin hayatı müzikal oluyor
  Dövüş sanatının ünlü ustası Bruce Lee`nin yaşam öyküsü müzikal oluyor. Yönetmenliğini Matthew Warchus`un üstleneceği eserin müziklerini tanınmış sanatçı David Bowie yapacak.
  Internetteki``imdb`` sitesinin haberine göre, 2008 yılında izleyiciyle buluşacak müzikali Tony ödüllü David Henry Hwang yazacak. Yönetmenliğini Matthew Warchus`un üstleneceği eserin müziklerini tanınmış sanatçı David Bowie yapacak. Bruce Lee`yi anlatan müzikalin yanında bir başka dövüş sanatları müzikali daha yola çıktı. ``Crouching Tiger, Hidden Dragon`` isimli Kung-Fu filminden uyarlanan müzikalin de sahneye getirilmesi planlanıyor. -O BİR EFSANEYDİ
  Bruce Lee, 27 Kasım 1940 sabahında, San Francisco`da dünyaya geldi. Doğduğunda Çin takvimine göre ``Ejder Yılı`` idi. Aile kısa bir süre sonra Hong Kong`a geri döndü. Oyuncu babasının oynadığı filmin setinde onu gören yönetmen, rol teklif etti, efsanenin kariyeri 8 yaşındayken başladı. Bir sokak kavgasında dayak yiyen Bruce, küçük düşme korkusunu yenebilmek için dövüş sanatları eğitimine başladı. Giderek ustalaşarak kung-fu derslerine girmeye başladı. Dansa da ilgi duyan Lee, ayak hareketlerinin çoğunu dansa borçluydu. En sevdiği dans olan çaçada Hong Kong şampiyonuydu. Ailesi tarafından Amerika`ya gönderilen Bruce Lee, kung-fu hocalığına başladı ve 22 yaşındayken ``Chinese Kung-Fu`` adlı kitabını yayınladı. Okuluna da devam eden Lee, felsefe eğitimini tamamladı. Linda Emery ile evlendi, önce Brandon, sonra kızı Shannon doğdu. Brandon, 1993`de film setinde esrarengiz bir kaza sonucu öldü. Birkaç beyazperde denemesi başarısız olan Lee, kendini dövüş sanatına verdi ve bir okul açtı. Orada aralarında Steve McQueen, Careem Abdul Jabbar ve James Coburn`un da yer aldığı öğrencilerine gerçek birer ``jeet kune do`` olmayı öğretti. 1970`li yıllarda şöhrete kavuştu ve 31 yaşında ilk büyük filmi ``The Big Boss``ta rol aldı. Filmi, ``Chinese Connection``, ``The Way of Dragon`` ve ``Enter the Dragon`` izledi. Hollywood ile Hong Kong arasında mekik dokumaya başlayan oyuncu, sırtından ciddi şekilde rahatsızlandı. Doktorlar dövüşü bırakmasını ve yataktan çıkmamasını öğütledi, tam 6 ay kıpırdamadan yattı. 20 Temmuz 1973... ``Game of Death`` filmiyle ilgili yapımcıyla konuşmak için başrol oyuncusunun evine giden Lee, burada aspirin aldı ve uzandı. Uzun süre kalkmayınca yanına giden dostları çok geç kalmıştı, ``Küçük Ejder`` ölmüştü. Ölümünün beyin tümöründen olabileceği söylenmesine karşın adli tıp raporunda, ``ölüm nedeni bilinmiyor`` ibaresi yer aldı. Hong Kong yasa boğuldu, hayranlarını yatıştırmak için polis barikatlar kurdu. Efsane, Amerika`nın Seattle eyaletinde Lake View mezarlığına gömüldü, talihsiz bir kazaya kurban giden Brandon Lee de sonradan babasının yanına gömüldü. Baba-oğulun mezarları, hala bir mabet gibi binlerce hayranları tarafından ziyaret ediliyor.

  Bruce Lee`ye Sergili Anma
  Kung Fu filmlerinin rakipsiz efsane oyuncusu, ölüm yıldönümünde anıldı.Kung Fu filmlerinin rakipsiz efsane oyuncusu Hong Konglu Bruce Lee, ölümünün 35. yılında anıldı.Hong Kong`da toplanan hayranları Lee`nin çevirdiği filmlerin afişleri,fotoğraflarının kapak olduğu dergiler, hakkında yazılan kitaplar ve Lee`nin ABD`de geçirdiği günleri anlattığı mektupların da bulunduğu 800 kadar eşyayı sergilemeye başladı.Merkezi Hong Kong`taki Bruce Lee Kulübü tarafından düzenlenen serginin açılış törenine katılan Hong Konglu aktör Danny Chan, çoğu insanın Bruce Lee`yi sevdiğini, ancak çok azının onu tanıdığını söyledi.Üniversite eğitimi için ABD`ye giden Bruce Lee, 20 Temmuz 1973`te 32
  yaşındayken beyin ödeminden öldü. Çinlileri ve işçi sınıfını zalimlerden koruyan karakterleri oynayan Bruce Lee`nin ünlü filmleri `The Chinese Connection`, `Return of the Dragon` (Ejderin Dönüşü) ve `Enter the Dragon`du (Final Dövüşü).
  `Gizilgüce İnanan Filozof Bruce`
  1940`da San Francisco`da doğan Lee, Hong Kong`da büyümüş, 18`inde de
  ABD`ye dönmüştü.Felsefe okuyan ve kung fu okulunda öğretmenlik yapan Bruce Lee, Çince Li adını afişlerde kullanmadı.Lee, öğrencisi Linda Emery`ye aşık oldu ve onunla 1964`te evlendi.Çocukları Brandon Lee de sinema oyuncusu oldu. Brandon da babası gibi çok genç yaşta, 28 yaşında film setinde öldü. Brandon, yanlışlıkla dolu tabancadan çıkan mermiyle ölmüştü.
  Bruce Lee, öğrencilerine, ona hayran yeni yetme delikanlılara hep,`İstidadınız neyse ona yönelin. Dövüş dünyasına bakıp durmayın.Gücünüzü heba etmeyin` derdi.Amerikalı Çin kesiminin Seattle`daki yöneticilerinden Ruby Chow`un Çin
  lokantasında bulaşıkçı olarak da çalışan Bruce Lee, en yakını sağdıcı Taki Kimura(84) tarafından şöyle hatırlanıyor:`O, tanıdığı herkese, büyük işler başarabilecek gizilgüce sahipsiniz diye yaklaşır, ikna ederdi. (Yeter ki insan kendine karşı dürüst olsun,tamamen açık olsun) derdi.`Washington Üniversitesi`nde felsefe okuyan Lee`nin 5 yıl önce Bosna-Mostar`da heykeli açıldı. Törene Katolik Hırvatlarla Müslüman Boşnaklar birlikte katıldı.

  Bruce Lee hayranları bir arada
  Üniversite eğitimi için ABD`ye giden Bruce Lee, 32 yaşında beyin ödeminden ölmüştü...
  Kung Fu filmlerinin efsane oyuncusu Bruce Lee, ölümünün 35. yılında anıldı. Hong Kong`ta toplanan hayranları; Çinliler`i ve işçi sınıfını zalimlerden koruyan karakterleri oynayan Lee`nin çevirdiği filmlerin afişleri, fotoğraflarının kapak olduğu dergiler, hakkında yazılan kitaplar ve Lee`nin ABD`deki günlerini anlattığı mektupların da bulunduğu 800 kadar eşyayı sergilemeye başladı. Merkezi Hong Kong`taki Bruce Lee Kulübü tarafından düzenlenen serginin açılışına katılan aktör Danny Chan, çoğu insanın Bruce Lee`yi sevdiğini, ancak çok azının onu tanıdığını söyledi.
  Konu Seno tarafından (02-02-09 Saat 20:17 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  bruce lee ve ailesi
Sayfa 1/13 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Bruce Willis
  By ozdnuygn in forum ABD/Hollywood Oyuncuları
  Cevaplar: 119
  Son Mesaj: 25-05-19, 23:40
 2. Bruce Almighty / Aman Tanrım (05.09.2003)
  By hellokitty in forum Dünya Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 27
  Son Mesaj: 06-11-15, 20:53
 3. Bruce Lee
  By <GüMüŞ> in forum Sonsuzluğa Uğurladıklarımız (Yabancı)
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 18-07-09, 21:42

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.