4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Avatar:The Legend of Korra

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  hsm hayranı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  25.03.2009
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  2,584
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Avatar:The Legend of Korra

  The Legend of Korra , İlk gösterimini 14 Nisan 2012'de Nickelodeon ABD'de yapmış animasyon televizyon dizisi. Dizi Türkiye'de ise Nickelodeon kanalında 26 Ağustos 2012 tarihinde ön gösterimi ile yayına koyulmuş, 2 Eylül 2012 tarihinde yayın hayatına başamıştır. CNBC-e'de yakında yayın hayatına başlayacaktır. Yapımcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko olan dizi 2005-2008 arasında yayınlanan Avatar: Son Havabükücü'nün devamı niteliğindedir. Dizinin ilk sezonu 12 bölüm ikinci sezonu ise 14 bölüm olarak yayınlanacağı açıklandı.Özgün diziyle aynı kurgusal evrende geçmektedir: milletlerine bağlı olarak su, toprak, ateş veya havadan birini kontrol etme yeteneğine sahip insanların bulunduğu Asya tesirli dünyadır. Bu dünyada Avatar olarak bilinen biri vardır. Avatar dört ulusun arasındaki dengeyi sağlar ve yalnızca o dört elementi birden bükebilir. Korra dizinin asabi özgür kahramanı, özgün dizideki Aang'den sonra gelen Avatar bedenidir. Yaratıcıları Michael Dante DiMartino ve Bryan Konietzko diziyi, özgün dizinin sonundaki Ateşkralı Ozai ve Prenses Azula'nın yenilgisinden 70 yıl sonrasında yeni Avatar Korra'nın bükme karşıtı devrimcilerle yüzleşirken bir yandan da hava bükmeyi öğrenişiyle sürdürmeyi planlamaktadır.

  Korra, Güney Su Kabilesi'nden bir Su bükücüdür. Avatar Döngüsü'nde Havadan sonra Su geldiğinden, ana elementi Hava olan Avatar Aang'in bir su bükücü olarak reenkarne olmuş halidir. Su, toprak ve ateş bükmede henüz çok küçükken ustalaşmış, fakat hava bükmede bir türlü ustalaşamamıştır. Havabükmeyi ona öğretebilecek tek kişi dünyadaki tek hava bükme ustası, Aang ve Katara'nın oğlu olan Tenzin'dir. Önceki dizinin aksine, Avatar: Korra Efsanesindeki olaylar çoğunlukla Cumhuriyet Şehri (Republic City)'nde geçmektedir. Bu şehir, bükücü olan veya olmayan her milletten insana yuva olmuş bir yerdir. Seride kendilerini "Eşitlikçi" diye tanıtan, bükücü olmayan insanların örgütlenip bükücülere ve bükmenin yegane simgesi olan Avatar'a karşı açılan savaş işlenmiştir


  Dizi Korra adındaki, Güney Su Kabilesinden bir genç kızın yaşamını konu edinmektedir. Nickelodeon başkanının açıklamasına göre kahramanımız Avatar bu kez "asabi, özgür ve dünyanın sorumluluğunu üstlenmeye hazırdır. Ateş, Su ve Toprak elementlerinde ustalaşmış, fakat Hava elementinde de ustalaşması gerekmektedir. Karakter oluşturulurken kısmen de olsa özgün dizideki Avatar Kyoshi'den esinlenilmiştir; yaratıcıların dediğine göre Avatar hayranları arasında çok popülerdir. Aang'ın macerasını tekrarlamamak için yaratıcılar, diziyi Cumhuriyet Şehri (Republic City) adındaki bir yerde geçirmiştir. Şehrin bir çizimi dizinin duyurusuyla birlikte yayınlanmıştır. Şehrin tasarısında Shanghai'dan ve 1920 ve 1930'ların Hong Kong, Manhattan ve Vancouver'ından esinlenilmiştir. Dizide Korra, Avatar Aang ve Katara'nın oğlu üstâd Tenzin'den hava bükmeyi öğrenecek ve şehirdeki bükme karşıtı devrimcilerle yegâne bir savaş sürdürecektir.
  Always.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  cangemaseo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  26.01.2010
  Mesajlar
  307
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  korra başlığı açılmasına çok sevindim:happy0064

  baştan söyliyim asıl seriyi daha çok seviyorum

  ama korra da gerçekten iyi bence, zaten aang serisinin devamı gibi gelmiyo bana; tarz farklı, ortam farklı, savaşın amacı ve tarzı farklı, karakterlerin kişilikleri farklı

  yani farklı, farklı, farklı

  ama arada geçmişi görmek, sürekli bağlantı kurmak harika oluyo

  lütfen artık zukonun annesine ne olduğunu söylesinler:img-tomat

  baya zaman geçtiği için bölümler hakkında yorum yapamıycam

  ama yeni sezonu iştahla bekliyorum:img-eat:

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Blanca White - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  16.06.2008
  Yer
  Blanco Mundo
  Mesajlar
  6
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Korra'nın "efsanesi"ne kesinlikle ısınamadım. eski gruba neler olmuş diye merakımdan izleyebildim ancak. Çizim tarzlarına da gözüm pek alışamadı
  Ama hepsinden önemlisi bölümleri çok kısa tutmuşlar, karakterlerin hissedilir bir derinliği yok, yaratılan bütün karakterler eskilerin yerini tutsun diye yapılmış gibi (özellikle toprakbükücü Bolin yeni Sokka olmaya zorlanmış) Bir de bu spoiler kısmına girer mi bilmem ama yeni seride Asami isminde bir karakter var ve kesinlikle eski seride ve hatta Mai'nin yerinde olması gereken bir karakter olduğunu düşünüyorum. Ve evet Korra'yı sevemedim (Katara'ya benzetebilirsiniz ama bence kesinlikle Toph örnek alınarak yaratılmış ve Toph'u kesinlikle seviyorum) Yeni serideki Ateş-Su aşkı da kesinlikle eski seride olmalıydı.

  Oh! içimdekileri döktüm rahatladım. Devamı gelecektir ama...

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  live can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  07.02.2009
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  5,909
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  16

  Aldığı Beğeni: 26

  Bahsedilme
  4 Mesaj

  Standart Cevap: Avatar:The Legend of Korra

  The last airbenderdan sonra bu seriyi de izledim. İlk başta benim de gözüm alışamadı yenilere ilk sezonki aşk üçgenleri falan iyice soğuttu kendinden ama sonra yenilere de alıştım diyebilirim. Korra, Bolin, Zhu Li, Varrick, Asami, Korra'nın kuzenleri, Tenzin ve ailesi bölümler ilerledikçe ısındım sanırım karakterlere Bir tek Mako'ya ısınamadım sanırım, özellikle aşk olaylarından mütevellit, bir Asami'ye bir Korra'ya gidip gelmesi kısacası karakterin ayran gönüllü olmasını sevemedim. Sonra polis oldu Asamiyle Korradan elini eteğini çekti de daha katlanılabilir bir karakter haline geldi.

  Toph ve ailesi serinin güzel sürprizlerindendi hele Toph'u yedisinde neyse yetmişinde de o şeklinde görmek paha biçilemezdi

  Sezonların arasından en çok 3.sezonu sevdim diyebilirim en azda son sezon güzeldi. Sanırım Cumhuriyet Şehri sahnelerini hiç sevemedim bana Aang'ın yaşadığı dünyadan çok daha modern ve değişik geldi. Aang 100 yıl buz kütlesinin içinde kalıp çıktıktan sonra 100 yıllık süreçte insanların ya da şehirlerin belki de hiç değişmediğini gördük. Aang'ı bıraktığımız yerden Korra'nın başladığı yere geçen 70 yılda çok çok şey değişmesi benim hoşuma gitmedi açıkçası.

  İlklerin yerini almak ya da onun kadar iyi olmak zordur ama bu seride birçok değişiklik vardı ve bu da bence insanların Korra serisine alışmasını zorlaştırdı. Mesela Aang 12 yaşında bir çocukken Korra 16-17 yaşlarında bir genç kız. Aang bütün elementleri maceraları boyunca adım adım öğrenirken Korra ilk bölümde hava elementi dışında diğerlerini yalayıp yutmuştu, hele bir de metal bükmeyi bir iki denemede hemen çözüvermesi onu 4 elementten daha fazlasını yapabilen bir avatar haline getirdi, seri biraz daha sürse Bolin gibi lav bile bükebilirdi sanırım

  Korra'ya bu şekilde aşırı anlam yüklenince de beklentilerde yüksek oldu tabi. O yüzden de Korra'nın düşmanları bence Aang'ın baş ettiklerinden kat kat daha zordu. Çoğu yerde bu mu gelmiş geçmiş en güçlü avatar diye yorumlar okudum buna şahsen katılmıyorum. Yapabildikleri ölçüsünde evet Korra metal bile bükebilen bir avatardı. Aang'ın avatar haline geçmesi bile bölümler sürmüşken hatta serinin sonunda bu özelliği ancak kontrol edebilir hale gelmişken Korra 1.sezondan sonra bunu yapabilme kabiliyetine sahipti.

  Bir başka fark iki avatarında savaştıkları düşmanlar. Aang belki bir dönem Zhao, Zuko gibi güçlü rakiplerle savaşsa da onun nihai rakibi Ozaiydi. Onunla karşılaşması da serinin sonunda oldu zaten ve Ozai sadece ateş bükebilme yeteneğine sahipken Aang ancak avatar haline geçerek Ozaiyi yenebildi. Kaldı ki yanında yaşları küçük olmasına rağmen legend bükücüler diyebileceğimiz Katara ve Toph vardı.

  Korra serisine şöyle bir bakıyorum da her yerden çeşit çeşit düşman fışkıran bir seri. İlk sezon ki Amon düşman başına, kan bükücülük yeteneğinin ustası olmuş, bunu da bükücülerin yeteneklerini ellerinden almak için kullanan bir psikopat. Ben kardeşinin dediği babamın bize ne yaptığını gördü ondan bükücülerden nefret etti vs. demesine hiç katılamadım. Tek amacı avatar da dahil bütün bükücüleri bertaraf ederek bu yeteneğe sahip tek kişi olarak dünyada kalmak, ondan başka da bunu yapacak insan kalmadığı için diğerleri artık sıradan insanlar olacağı için bir nevi yeni avatar olmak. Ki bence kan bükücü birisi avatardan bile güçlü olabilecek tek bükücü türü. Kaldı ki Korra'nın Amon gibi biriyle uğraşmasının sebebi Aang'ın dönemine dayanıyordu.

  2. sezona geliyoruz güç delisi bir amca çıkıyor karşımıza. Unalaq o kadar abisini ve ailesini yenmeğe kafayı takmış ki Vaatuyla bile tereddüt etmeden birleşti Ravaa'yı yok etti, avatarın sonu geliyordu nerdeyse. İlk avatarın yaptığı ve Aang dahil diğerlerinin de sürdürdüğü hatayı Korra düzeltti. İnsanlardan bile önce var olan kötü ruh Vaatu'yu yenmek Korraya kaldı diyelim.

  3.sezon ise hepsi birbirinden yetenekli anarşistlerin dönemi. Zaheer bile başlı başına yeterdi zaten. Onlarında amacı avatarı ve döngüyü yok etmekti. Kendisini öldürmesi gereken zehire rağmen Korra teslim olmadı ama tabi ciddi hasar aldı.

  4.sezon tamamen Korra'nın kendini bulma sezonuydu. Kendine inancını kaybetti, ilk bölümde her şeyi yapabileceğine ve durdurulamazlığına olan inancı kayboldu. Bir yerde okumuştum Aang ve Korra serisi arasındaki en temel farkla ilgili, Aang sıradan olduğu düşüncesiyle başlayarak aslında sıradışı olduğunu keşfetti, Korra ise sıradışı olduğunu, özel olduğunu sanarak büyüdü ama aslında sadece sıradan bir insan olduğunu, 4 hatta 5 farklı bükme gücü olsa da avatar olsa da o gücü kullanamadıktan sonra yenilmez olmadığını keşfetti diye. İki seriyi ayıran kısım tamda buydu bence. Aang bükücülükle ilgili her şeyi kendi başına öğrenmek zorunda kalmışken Korra küçüklüğünden beri avatar olma bilinciyle ustalar tarafından yetiştirildi. O da yolculuğu boyunca kibirli, bencil olmamayı kendisinin dediği gibi acının nasıl bir şey olduğunu yaşayarak Kuvira gibilere bile merhamet gösterebilmeyi öğrendi.

  Ben açıkçası iki seriyi de sevdim çünkü ikisinin de farklı güzellikleri vardı. Komple olarak Aang'ın olduğu seriyi daha fazla benimsesem de Korra'yı da es geçemem. Korra belki de diğer tüm avatarlardan daha fazla olarak Tenzin'in dediği gibi kısa sürede birçok kötülükle savaşmak zorunda kaldı. Nasıl ki 12 yaşında bir çocuk olan Aang'dan çok şeyler beklendiyse Korra gibi genç bir kızdan da sırf avatar diye çok şey beklendi. İkisi de avatar olmanın belki de ana amacı olan dünyaya denge getirme amacını başarabilmek için uğraştı. İki seride ara ara açıp tekrar izleyebileceğim işler olmuş diyebilirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. The Legend of the Blue Sea / 2016 / GK
  By evangelina in forum Güney Kore Dizileri
  Cevaplar: 71
  Son Mesaj: 08-02-19, 20:06:40
 2. Ben Efsaneyim (I a m Legend)
  By OXFORD in forum Dünya Sinemasından Film Tanıtımları
  Cevaplar: 60
  Son Mesaj: 07-02-15, 22:51:56
 3. Legend of the Seeker
  By kader.budur in forum Diğer Biten Yabancı Diziler
  Cevaplar: 214
  Son Mesaj: 07-04-14, 21:32:20
 4. The Legend / 2007 / GK
  By şimal yıldızı in forum Güney Kore Dizileri
  Cevaplar: 15
  Son Mesaj: 06-02-13, 19:43:49
 5. Efsane Prens (Prince of the Legend/Jumong)
  By rineed in forum Biten Kore Dizileri
  Cevaplar: 954
  Son Mesaj: 24-06-09, 23:11:48

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
taraftarium24
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

Mobil Ödeme bahis
cratosslot giriş
vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.