Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon
53 sonuçtan 41 ile 45 arası

Konu: Çocuk - Bölüm Yorumları

Durum:
    bhr94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 340

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Çocuk - Bölüm Yorumları

Mükemmel bir bölüm izledim, mükemmel. Uzun süredir tv'de yer alan bir yapımda bu kadar heyecanlanıp tek bir dakikasını bile kaçırmamaya gayret ederek sıkılmadan dizi izlediğimi anımsamıyorum. Sanki dizi değil de sinema filmi izliyorum, öyle akıcı, öyle içi dolu.

Asiye-Hasan yüzleşmesi tam da düşündüğim gibi Hasan açısından kalbime dokundu. Hasan neden istenmediğini anlamaya çalıştı, benim de içim acıdı. Asiye, kendisini bulduğunda Hasan henüz on altı yaşındaymış. On altı yaş nedir ki, hala çocuk, hala anne sevgisine ihtiyaç duyan bir çocuk. Zaten yaşın ne önemi var, insan anne sevgisini duyumsamayı her yaşta ister. Ayrıca on altı yaşındaki bir çocuğun, bundan zaten olmaz diyip peşine düşmemek nedir? O yaştaki bir çocuk batağa düşmüş olsa bile çeker çıkarılır. Hele annesiysen bu çocuk olmamış diyip bırakma lüksün yok, o çocuk o haldeyse senin suçun çünkü. Asiye hikaye bu şekilde ilerlerse benim gözümde berbat bir anne. Ama ben hikayenin bize anlatılan gibi olduğunu düşünmüyorum. Bence Asiye, eşi Rıza peşine düşer Hasan'a zarar verir diye oğlunun karşısına çıkmadı. Yani hikayesi Akça ile bu anlamda paralel diye düşünüyorum. Yok böyle değilse Asiye hikayenin en karası olur benim için. Oğlunun tüm o acılı serzenişlerine sessiz kalışı, yüzünde ufacık da olsa belirmeyen merhamet duygusu ile Asiye bu bölüm beni dumura uğrattı. Hasan'ın vurulduğu bölümdeki acılı anne, bu kadın olamaz. O yüzden neredeyse eminim, Asiye eşi öğrenip Hasan'a vermesin diye sustu. Dizi finale gitmezse ki umarım gitmez, Rıza da bir yerlerden çıkıp gelecektir.

Hasan'ın, annesinden göremediği sevgiyi belki babasından görür umuduyla babasını sorması, gözlerindeki anlık umut içimi acıttı. İyi bir babanın oğlu olup olmadığını sorgulaması, Asiye'den aldığı cevapla mutlu olması...

Hasan, çok büyük hatalar yapmış. Ama sevginin iyileştirici gücü adına yapılmış birçok film izleyebilir ve kitap okuyabilirsiniz. Bize izletilen Hasan yaptıklarından pişmanlık duymuş ve iyi şeyler yapmaya dünden hazır. Ama adamın elinden tutan biri yok. Annesi ayrı bir alem, kardeşleri arkasından vuruyor, baba zaten yok. Akça da Hasan'a güvenmiyor, ama onun güvenmemek için haklı gerekçeleri var, Akça'ya bu konuda kızamam. Yani Hasan ayağa kalkmayı çok istiyor, ama sürekli çelme takıyorlar.

Hasan'ın kardeşlerini biranda sahiplenmesi, koruyup kollaması bazı izleyicilere inandırıcı gelmemiş. Ben yadsımadım bu durumu. Çünkü Hasan ailesini bulabileceğini fark ettiğinde annesinden ziyade kardeşleri olma fikrine heyecanlandı. Annesi Hasan'ın onu bırakan, bulduğunda da sahip çıkmayan yani kısaca annelik yapmak istemeyen biri. Ama kardeşleri suçsuz, abileri olduğundan da habersizler. Hasan zaten aile özlemi çekiyor, kardeşlerine doğru koşması bana yapay gelmedi. Ama iyilikten maraz doğar misali, kollarını açıp kucaklamak için hazır beklediği kardeşleri onu sırtından vurdu. Bu saatten sonra Hasan'dan abilik beklemeleri olası değil.

Murat'ın Asiye'ye söylediği sözler karşısında o kadar şaşırdım ki; "Ben mi hapse gireyim? O zaten alışık, hapse girip çıkmış." Ne demek bu? Nasıl bir karakter bu Murat. Ödleklik, korkaklık farklı bir şey, birinin üzerine suç atmak farklı bir şey. O kişiye iftira atarken bundan vicdan azabı duymamak ve kendini haklı görmek ise bambaşka bir şey. Murat bu saatten sonra toparlanır mı, toparlanırda nasıl toparlanır, Hasan'ın değerini nasıl anlar, bilemiyorum.

Ali Kemal'in beyaz bir karakter olduğunu hiçbir zaman düşünmemiştim zaten. Yaşadığı ortam ve çevre sayesinde temiz bir görünüm yansıtıyordu Ali Kemal. Hasan'ın yerinde o olsaydı kimbilir neler olurdu? Kolay şeyler yaşamadı, oğlunun aslında yeğeni olduğunu ve bir abisi olduğunu öğrendi. Evet ama Hasan'ın öğrendikleri ya da öğrenecekleri ve yaşadıkları karşısında bunlar çok daha basit kalıyor. Etrafında da kendisi için koşturan bu kadar insan var ve yalnızlık ne demek bilmezken Ali Kemal'in tavırları itici olmaktan öteye gidemiyor. Başta Ali Kemal'in korkularını anlamıştım; Hasan'a güvenmiyor, Efe yıllarca baktığı büyüttüğü, oğlum dediği çocuk, onu güvenmediği bir adama teslim etmek istemiyor. Ama gidip de o adama suç atıp içeri girmesini sağlamaya çalışması ve bu sayede oğlunu ondan koruma düşüncesi Ali Kemal'in kapkara ruhunu gösterir. Normal biri bunu herhangi bir insana yapamazken adam bunu kan bağı olan abisine yapmaya niyetlendi, bence ötesi yok. Ayrıca hiçbir sır saklı kalmaz, Efe olayını saklayacağına usulünce anlat da bir uzlaşma yolu bulunsun. Hasan kabul etmez ama en azından git, çocuğun aklı karışmasın gibi gerekçelerle iknaya çalış. Hasan'a suç atma fikri ne iğrençtir. Sonra daha bu işin Hasan'a üstten bakma durumları filan var. Yok şu kadar sene master yaptım, yok yurtdışında okudum. Mesleğim şu, master yaptım de geç, adamı gücendirmek zorunda mısın? Kaldı ki Hasan'ın o soruyu sormasındaki sebep de bir sohbet konusu açılsın, kardeşleri ile bir şeyler paylaşsınlar diyeyken. Sevilecek adam değil Ali Kemal de Murat da.

Ortalık zaten karışmışken Asiye-Rıza-Ali üçlüsüyle ilgili dede de ortaya bir bomba attı. Hasan'ın bu durumu öğrenmesiyle işler iyice sarpa saracak. Kendisini sırtından vuran kardeşlerinin babasının, kendi babasının katili olduğunu öğrenen Hasan, ayakta nasıl duracak bilemiyorum. Daha bunun Efe'nin kendi oğlu olduğunu öğrenme kısmı var.

Ayşe'ye de ayrı gıcık oluyorum, söylemeden geçemeyeceğim. Murat'ı sevdiğini filan da düşünmüyorum; paranın, unvanın derdinde o.

Fragman kafamı karıştırdı. Olanlar rüya gibi gelse de Hasan'ın arkadaşlarının, Emine'nin filan da ortamda olması rüya değil gibi hissettirdi. Mantıken baktığımda da Şule'nin Hasan'a Efe olayını anlattığı yerin nikah salonu olması da saçma geliyor. Akça-Hasan evliliği Şule'nin işine gelecek bir şey, bunu neden baltalasın anlamlandıramıyorum. Ama umarım Hasan'ı batağa çekmezler, çünkü karakter gelişimi şuan için çok başarılı.

Son cümlelerim İsmail Hacıoğlu'na övgüler olsun. Mükemmel bir oyuncu, izlerken onun Hasan olduğunu o kadar inanıyorum ki. Kendisini uzun süredir bilir, izlerim zaten, ama bence en üzerine yakışan rolü Hasan oldu. Oyuncu diye geçinen çoğu kişi yerine böyle kaliteli oyuncuları izlemek istiyorum. Ama reytingler bana inat yükselmiyor sanki. 4-5 bandına sabitlese de içimiz rahatlasa keşke. Edho'yu izlemem bilmem, asla tarzım değil. Ama Kadın'ı uzun süre izlemiş ve bırakmış biri olarak onun hala izlenmesi ve bu dizinin reytinginin 4 bandını zorlaması bana üzücü geliyor. Sonuçta biri seyirciyi oyalayalım, tutarsız da olsa sahne yazalım mantığında ilerken öteki dolu dolu bölüm izletiyor. Bu da bana haksızlık gibi geliyor.

2. Beğenenler;
    fifi92 (06-11-19), zorlu ikili (06-11-19), ^nymph^ (06-11-19)

Durum:
    fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    37

Aldığı Beğeni: 51

Bahsedilme
    0 Mesaj

Oooo buralar biraz hareketlenmiş ne güzel

Asiye anne falan değil bunu dünkü bölümde anladım

hasan yaralandığında kendini paralayan aglayan anneliğini hissettirenle aynı kadınmı ??
    neden Hasan’dan bu kadar korkuyor yakınına bırakmıyor,Efe’yi el sıkışırken uzaklaştırması,bana kalsa hala okaranlıkta gömülü olurdun demesi,ben senden ne çalmışım diye pişkin pişkin soru sorması,çok nefret ettim ya kadındaan ,haykırıyor karşısında beni niye istemedin,sevmedin,buldun niye sahiplenmedin diye kadında gram duygu,annelik adına bişey yok ya yok,KADIN EVDE YOK hasanın tabiriyle desek

murat alikemal Ayşe igrençsiniz,nefret edilmeyecek kadar kötüsünüz,hele Ayşe oyuncu zaten sıfır karakterde çamur olunca izleyesiim gelmiyor sahnelerini,zengin erkek peşinde koşan asalak kız Hasanı bilseydi ona bile yazardı belki,alikemal evli ondan bişey çıkmazdı,Murat’a takmış

Hasan hepsini öldür üstüste koy göm vallahi,sonrada Hasan manyak,Hasan bela,Hasan kötü e olur tabi
    şule Hasan’a söyleyecek sandım ama o da amca ayağına Asiye’ye şok yaşattı,fragmanda yine Şule söyleyecek aferin sana vallahı sevindim akçadan umudu kestim ben zaten başkasından duyması kötü tabi ama artık bilmesi ve o çakma ailesine kara bulut gibi çökmesi gerek

ismali övmesem tamamlamam yorumumu

yine muhteşemdi,ağladım,hafiften gülümsedim o çocuk gibi heyecanlanırken,O gereksiz olmayasıca kardeş bozuntularının yaptıklarından sonra kızdım,üzüldüm hasana,hala onları korumaya çalışıp onların burda ne işi var ben yaptım diyip polislere çıkışması. Seviyorum adamın oyunculugunuda,yaşatmasınıda,iyiki Hasan olmuş,iyiki İsmaili düşünmüşler bu karakter için,helal olsun,aldığı övgüler,tebrikler,paralar helal helal helal

4. Beğenenler;
    ^nymph^ (06-11-19)

Durum:
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı bhr94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Asiye, eşi Rıza peşine düşer Hasan'a zarar verir diye oğlunun karşısına çıkmadı. Yani hikayesi Akça ile bu anlamda paralel diye düşünüyorum. Yok böyle değilse Asiye hikayenin en karası olur benim için. Oğlunun tüm o acılı serzenişlerine sessiz kalışı, yüzünde ufacık da olsa belirmeyen merhamet duygusu ile Asiye bu bölüm beni dumura uğrattı. Hasan'ın vurulduğu bölümdeki acılı anne, bu kadın olamaz. O yüzden neredeyse eminim, Asiye eşi öğrenip Hasan'a vermesin diye sustu. Dizi finale gitmezse ki umarım gitmez, Rıza da bir yerlerden çıkıp gelecektir. .

aaa bak Buda olabilir dogru Rıza tehdit etmiştir Ali’den olan çocugun peşine dşersen bulursan öldürür falan diye ama yinede ona annelik yapmamaısna engel degil bu bence

aylardır gözünün öönünde adam,kaç kere sordu ne istiyorsun benden neden peşimdesin dedi asiye bişeydemedi sürekli bahane yok annen yok annelik yapayım,yok yalnızsın acıdım böyle yüzüne yalan söylemesi daha çok kızdırdı Hasanı hatta ben bu Efe olayında bile akçadan daha çok Asiye’ye kızacağını düşünüyorum,benden başka ne saklıyorsun dediğinde yine sustu,efeyi ondan sürekli kaçırdı,Hasan bunları düşününce kayış kopacak yine,sonra Hasan saldırdı,kafasını patlattı,komaya soktu olacak e nolacaktı başka

muratın o sinir bozucu ‘o zaten hapse girmiş çıkmış alışkındır demesi beni sinirlendirdi o ne demek ya,sende gir o zaman alış,geberin ya ailecek hemde

allah bilir o köşk bile Alinindir yani hasanın babasının,asiyede evim diye ortalıkta dolaşıyor,o Aslan gibi evvlatlarım dedigklerinde yakındır kediye dönerler inşallah

hasan bu gidişle fazla dayanmaz bu hayata,hani dedi ya akçanın dizlerine başını koyup ‘bu acıyla ölürüm ben’ diye,kardeşlerden anadan sevdiginden yedigi darbelerle fazla ayakta kalmaz

Durum:
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

anneden yana ofsayta düştük ama kardeşler gol oldu galiba
    Bunlarda analarına çekmemiş,babaları iyi adammış demekki

Ahh be Hasan herkesi iyi sanıyorsun,üzülüyorum bu saflıgına
    babaları ne olmuşki evlatları ne olsun,babası babanı sırtından vurdu öldürdü,oğulları seni sırtından vurur,gammazlar

bide nasıl heyecan yapmıştı o gereksizlerle buluşacak diye,artık salın Hasanı ailesi olmadan Hasan bu yaşa gelmiş bundan sonra olmasa da olur gölge etmesinler yeter köşkünüzde yaşamaya devam,hele böyle aile kardeş anne olmaz olsun

akçası oğlu yeter adama

O çocuk çilesini çoktan çekti,bitti,yeter dedi ya Asiye bence de yeter bulaşmayın,gözüne gözükmeyin başına bela getirmeyin yeter

7. Beğenenler;
    zorlu ikili (08-11-19)

Durum:
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    37

Bahsedilme
    0 Mesaj

bunuda yaptırdınız ya bu adama ,kafasına silah dayadığı fotoğraftan bahsediyorum,artık ne seöyledinizse ne yalanlar attınızsa adam kendini öldürerek kurtulmak raddesine gelmiş

asiye ne yalanlar uyduracak bakalım

bide bu babaların arasındaki konuyu ögrense hasan yeregöğe sıgmaz,yakar herkesi herşeyi

10.bölümdede Şule-Hasanın fırtınalı sahnesi olacakmış,fena

bu Efe konusu açıldı ya Hasan-akça biisüre soguk olurlar herhalde ama eninde sonunda sorunları aşıp çocuklarına sahip çıkacaklardır,Hasan kendi yaşadığını çocuğuna yaşatmaz,yaşatılmasına da izin vermez

Sayfa 9/11 İlkİlk ... 567891011 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 7 kullanıcı var. (2 üye ve 5 konuk)

1. Urfatokat15,
  2. fifi92

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri