Sayfa 164/200 İlkİlk ... 64114154160161162163164165166167168174 ... SonSon
999 sonuçtan 816 ile 820 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    124
    Verdiği Beğeni
    44

Aldığı Beğeni: 475

Bahsedilme
    6 Mesaj

Çukur, Gürcistan'da ve Şili'de de yayınlanacak
    Ranini tv

Show TV'nin sevilen ve başarılı dizisi Çukur, yurt dışına açılmaya başladı. İki hafta kadar önce dizinin yurt dışı dağıtımını Inter Medya'nın üstlendiği haberini sizlere duyurmuştuk. Şirketin CEO'su Can Okan, devam eden Discop Dubai'de dizinin Şili'de ve Gürcistan'da da yayına gireceğini duyurdu.

Çukur (The Pit), ülkemizdeki pek çok diziyi de yayınlayan Şili kanallarından Mega'da ekrana gelecek. Okan, Mega ile yeniden çalıştıkları için gurur duyduklarını ve dizinin büyük bir başarı kazanacağına inandığını belirtti. Ayrıca Orta Doğu ülkelerinin devam eden Discop'ta diziye olan ilgilerinin büyük olduğunu da ekledi.

Çukur'la birlikte bugün Kolombiya'da ekrana gelmeye başlayacak Kanatsız Kuşlar'ın Porto Riko'da yayınlanacağı da açıklandı.

Durum:
    Cannyusuff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dizinin senaristleri eğer ben hata yapmıyorsam büyuk bir mantik hatası yaptılar. Kimsenin de dikkatini çekmedi. Vartolu nun annesi öldüğünde ve sultan paşaya onu istanbul dışına gönder dediğinde ki idris koçovalı nın evi dizide gösterildiği gibi şu anki büyük bahçeli ev değil.farklı bir ev. Oysa ki daha vartolunun annesi hayattayken yani daha önce ki bir zamanda vartolu saadeti şimdi ki evin önüne götürüp burası benim babamın evi diyor. Büyük bir hata. Ne dersiniz.

Durum:
    aslanselda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    574

Aldığı Beğeni: 634

Bahsedilme
    5 Mesaj

selamlar,

nereden başlasam bilemiyorum, aslında dün yorum yapmak istemiştim ama fırsatım olmadı, şimdi yazmak istediklerimi ne kadar hatırlar, aktarırım bilemiyorum ama artık :)

bölüm hem çok güzeldi, hem de bazı noktalarda tam fiyaskoydu benim için.

teker teker başlayalım :)

* evdeki karakterlerin bir var olup, bir yok oluşu durumunu anlayan var mı? hele ilk bölümlerde görülen küçük oğlan sırra kadem bastı, en son geçen hafta aklıma geldi, bu evde bir oğlan çocuğu yok muydu diye :)

bu hafta karakterlerin çoğu yoktu nerdeyse.

* sultan hanımın 360 derece dönüşünü anlayan var mı?

sena ile yaptığı konuşma neydi öyle Allah aşkına, bi bakasından emir almak mı??? aman arkanı dönmeden çek git, yamaç bile olsa... yedik mi bu sözleri biz. Tavırlar, konuşmalar, bakışlar, şefkat gösterileri, sıcaklık, geçen bölüm müydü, neydi, dışarı çıkan Sena'ya karışmamalar falan şaka gibi değil mi? karakterin de bir çizgisi olur, yani bu kadar değişmez, inandırıcılık nerde kalıyor o zaman. Sultan'ı hiç sevmedim, sevmeyeceğim de.

* Dizideki baba-oğul ilişkilerini/gizemlerini çözebilen var mı?

ben tam arapsaçıyım bu konuda.

1. İdris - Selim ilişkisi
    2. İdris - Yamaç ilişkisi
    3. İdris - Salih/Vartolu çıkmazı

4. Baykal - Nazım ilişkisi
    5. Sena - Annesi ve Babası ve Kardeşi çıkmazı

bu saydıklarım arasında en çok merak ettiklerimden birisi Nazım-Baykal olayıydı, daha önce hissettirmiş olsalar da, emin olamıyordum, Nazım karakteri Baykal'ın gerçek oğlu mu diye, evet çok belliydi baba deyip de terslendiği anlarda bozulmasından ama yine de daha net cümlelerle açık edilsin istiyordum, bu bölüm onu gördüm sonunda...

evet Baykal, Nazım'ın öz be öz babasıymış... Nazım'ın hali de içler acısıymış... daha önce de hissetmiştim dediğim gibi ama bu bölüm daha bir yaktı içimi hali. Kim olursa olsun, ne olursa olsun, bir evlat babasının bir baba gibi olmasını ister ve bunu sonuna kadar hak eder.

adam, "evet benden oldun ama benim değilsin, ben sadece Baykal'ım, başka bir sıfatım olamaz, sorumluluğum olamaz" diyor resmen. İstemediği bir çocuk muydu, bir birliktelikten oldu da sahip çıkmak zorunda mı kaldı, nedir bilemiyorum ama baba olmamış hiç bu kesin.

resmen her fırsatta öz oğlunu aşağılamaktan çekinmiyor, onu rencide edip, incitip, sonrasında sözüm ona gönlünü alıyor... yedik mi ?

ama işin acı tarafı ise, hediyesi için sözüm ona teşekkür eden, "benden sana bir baba tavsiyesi" diyen Baykal'a hala inanmak için yanıp tutuşan, yüzünde hemen gizleyemediği o tarifsiz sevinç içimi öyle burktu ki... gerçekten nazım'a çok üzüldüm.

gelelim olayın diğer boyutuna; Baykal, kendi oğluna, hayatı boyunca oğlum dememiş ama kendisinden olmayan bir çocuğu "oğlum" diye sahiplenmiş... bir önceki sahnede "bana baba deme" diye kızdığı adama, akabindeki sahnede "oğlum" dediği adama bir bakın.

sanırım herkes Emrah amirin Baykal'ın oğlu olduğunu düşünmüş ama ben tam aksini düşündüm nedense. Bana sahiplendiği, kullandığı bir çocuk gibi daha çok.

zaten asıl sinirimi zıplatan da bu oldu. Tamam yapım şirketi, kanalı, nerdeyse oyuncuları aynı ama bu bir önceki dizinizde yaptığınız şeyleri aynen bu diziye aktaracağınız anlamına gelmez, gelmemeli !!!

merdivenlerden yer altına inilip, gizli buluşmalar, kolları aça aça "oğluuummm"......."babammmm" demeler...

bu nedir ya, Allah aşkına bu nedir, bu saçmalık nedir, bu kadar mı copy-paste olur. Hadi özgün bir şey yapamadınız, daha mantıklı bir sahne de mi yazamadınız. Emrah amir, Baykal'ın yukarıdan indirttiği, kendi amaçları için kullandığı bir polis olarak kalabilirdi... ki daha mantıklı olurdu.

7 yaşından beri görmemişmiş de, tıpkı kendisine benziyormuşmuş da, yok çukur'u onun için istiyormuşmuş da...........yedik mi???? şahsen ben yemedim.

çocuğu kullandığını düşünüyorum, Baykal gibi bir adamın kendinden başka birini gerçekten sevebileceğine inanmıyorum. Çukur'la olan hikayesinin ardında çok başka şeyler olmalı.

ki eğer öz oğluysa, nasıl onu bir başka aile büyütmüş, açıklansın bi zahmet.

* gelelim bir diğer saçmalığın daniskasına;

sena ile anne-babasının konuşmasını az çok hatırlayanlar bilir... bu konuşma çok ilginçti, anne öz anne mi? yoksa değil mi? tam bir belirsizlikti, ilk önce üvey anne hissi verdi, sonra öz annesiymiş de oğlunu kaybetmiş sena yüzünden imajı çizildi...

şimdi geldiğimiz nokta da ise Emrah amir üvey çıkıyor... bu ne saçmalık ya, nasıl bir üveylik bu anlayan varsa, bana anlatsın Allah aşkına çok rica ediyorum.

1 . emrah sena ile konuşurken, annemle-babamın yüzüne bakamıyorum demedi
    2 . emrah, falan filan annemle, babamın yüzüne bakamıyorum da demedi
    3 . emrah, falan filan babamla, annemin yüzüne bakamıyorum da demedi

4. emrah tam olarak, FALAN FİLAN ANNEMLE, FALAN FİLAN BABAMIN YÜZÜNE BAKAMIYORUM DEDİ.

yani isimleri ile hitap etti, ikisi de öz değil demek oluyor, peki üveylik nerde... biri bana üveyliğin tanımını yapsın ya. Evlatlık dense anlayacağım ama bu üveylik değil.

peki nasıl oluyor bu hikaye, nasıl oluyor anne, emrah için kızını harcıyor... çözemedim bu hikayeyi, çözemeyeceğim de, çünkü o kadar mantıksız ki, altını dolduramadılar bir türlü

* peki emrah - sena hikayesinde ki dramatize edilmiş ama oldurulamamış komediyi anlayan oldu mu?

acaba arkasından nasıl bir gerçek çıkacak diye kafa yorduğumuz hikaye bu mudur? :)

başka yorumum yok maalesef buna :) :) :)

* selim gerçeği ?

hani şu herkesin aklında olan da kondurmasak mı dediğimiz :)
    hani senaristlerin yazarken sakınmayıp, adını koymakta çekindiği :)

işin sonunu başka bi şeye bağlarlarsa sakın şaşırmayın :) olacak olan bu sonunda çünkü

* gasteci kız :) (mert kulakların çınlasın e mi)

kesinlikle Baykal'ın adamı değil, yamaç ile konuşurken "bi baksana bana ne yapabilirim ki ben" diyen kızın, hemen akabinde yuzunun değişeceğini biliyordum, kötü anlamda değil tabi

bakalım gösterdiği kadar yaman bir kız mı? ne yapacak nazım'a

aliço ve yamaç ile olan sahnelerini sevdim.

* İdris'in yıkımı güzeldi, flasback istedim hemen geldi, sahne daha anlam kazandı. Şimdi onu karşısında sapasağlam göreceği sahnede ki tepkiyi merakla bekliyorum. Sevinç ve keder bir arada yaşanacaktır.

çünkü hayalinde "bana bi masal anlatır mısın?" diyen adama babalık yapamadığı, akabinde de Kahraman'ı öldürdüğü gerçeği vardı.

* çukur tek kelime ile süperdi... organizasyon, birlik, kuvvet, bağlılık, güven hersey vardı.

* müzikler harikaydı... bu dizinin tartışılmaz en büyük gerçeği, kullandıkları müzikler. Seyirciyi buradan vuruyorlar zaten.

* Ayşe'nin çabuk U dönüşü... korku dünyası, çaresizlik, özgüven eksikliği, ayakları üzerinde hiç durmamış kadın profili. Yalnız gereksiz hareketleri ve bakışları ile tahrik edici... cemil abayı yaktı bile... eve girdiğinde ki tepki neydi öyle "ohhhh burdasın"

ya cemil ile selim konuşması... uuuvvvvvv tüyler ürpertici :)

* celasun... mümkünse akşınla da olmasın, karaca ile de...

çünkü yamaç ile elektrikleri daha bi tuttu :) :) bu beraberliği sevdim

* medet'e de üzüldüm bu bölüm ne yalan söyliyim... ne yalan söyliyim hiç sevmem oysa :) :) murat cemcir, çınlatalım şimdi de

bu kadar dövülür mü bi adam. Doldurup saldılar ortaya... o da yedi... aptal işte... hiç mi yamaç'ı tanımamış.

offf ne yazdım beeee... yazacaklarım aklımdan uçmuştur dedim ama nasıl sinir olduysam artık

ve son olarak yeni bölümden ilk sahne : MÜKEMMEL !!! yamaç'ın gözyaşları der susarım :love04:
    Yeryüzünde gelmiş geçmiş tek MUSTAFA !
    Yoluna BinCan feda ATA'm!!!
    Korkma BuVatanı hainlere Yem etmeyeceğiz.

4. Beğenenler;
    Tiger Stormy (03-03-18)

Durum:
    ekrempoke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Cannyusuff Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dizinin senaristleri eğer ben hata yapmıyorsam büyuk bir mantik hatası yaptılar. Kimsenin de dikkatini çekmedi. Vartolu nun annesi öldüğünde ve sultan paşaya onu istanbul dışına gönder dediğinde ki idris koçovalı nın evi dizide gösterildiği gibi şu anki büyük bahçeli ev değil.farklı bir ev. Oysa ki daha vartolunun annesi hayattayken yani daha önce ki bir zamanda vartolu saadeti şimdi ki evin önüne götürüp burası benim babamın evi diyor. Büyük bir hata. Ne dersiniz.
    evet öyle bi surum var ama kesin olarak bi hata var denmez sanırım. aradaki önemli fark birinde idris hapiste. yani normalde büyük evde yaşarken hepsi idris hapse girince diğer eve geçmişler gibi bi durum da çıkabilir.

Durum:
    ali azeri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İçerde-Çukurda
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    21

Aldığı Beğeni: 22

Bahsedilme
    0 Mesaj

B.K.

Gerçekten mi? K olduğundan eminmiyiz? H falan olmasın. Ben de Yamaç gibi “neler Mine de” ye bağladım. “Ne olur K yok, H olsun”
    Vartolu İdrisin oğlu, Emrah Senanın abisi, aynı zamanda da Baykalın oğlu çıktıktan sonra, bir de Baykal İdrisin kardeşi çıkarsa... işler iyice arap saçına döner.
    Aklıma iki teori geliyor.
    1.Baykal İdrisin amcasının oğlu, zamanında İdrisin amcasıyla babası kardeş kavgasına tutuşmuşlar, Amcası İdrisin babasını vurmuş, Cumaali de Baykalın babasını ve böyle devam etmiş.
    2. Baykal İdrisin üvey kardeşi, aynı Vartoluyla Yamaç gibi. Ve zamanında İdrisin babası çocuğa bakmamış, şimdi o da intikam alıyor.
    Ölürsem sakın ağlama Ana.
    Götür beni Karabağa,
    Göm beni Hocalıda,
    Başı koparılmış yavrunun yanında.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)