Sayfa 122/168 İlkİlk ... 2272112118119120121122123124125126132 ... SonSon
837 sonuçtan 606 ile 610 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Durum:
    ee&my - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    22

Aldığı Beğeni: 64

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

Alıntı efran_albatros Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çukur sırf Efsun&Yamaç şahaneliği için dört gözle izlediğim beklediğim bir dizi olmaya başladı iyice, kaç senelik dizi bir kere başına oturup izlemişliğim bile yoktu ama bu aralar tek eğlencem haline geldi resmen

Bayılarak izliyorum Efsun ve Yamaç'ın hikayesini, çok da güzel yazıldığını düşünüyorum az ama öz sahneleri var dizide. Hatta sahnelerinin az olmasını bile sevmeye başladım çünkü belki biraz da bu yüzden bu kadar etkileyiciler. Uzun uzun izlediğimiz çiftler, senaristler bir noktadan sonra yazacak bir şey bulamayıp kısır döngüye bağladığı için sıradanlaşıyor hatta sıkıcılaşıyor galiba. O yüzden bu çifte dair en muzdarip olduğum konu olan "az görebilmek" fikrini bile sevdim benimsedim artık :)

Geçen hafta Yamaç kıskançlıktan tertemiz delirdi. Normalde bu tarz sahneler beni etkilemekten uzaktır ama Efsun o kadar güzel g*t etti ki tabiri caizse, o kadar güzel geri püskürttü ki Yamaç'ı..."Anlatacaksın zaten" şeklindeki emrivaki istek "Tamam sus ya sus" diyerek ortamdan kaçmayla son buldu. Efsun'u hiçbir şey için sevmesem bile Yamaç'ı şöyle güzel benzettiği için yine severdim :)

Efsun karakterinin şu noktada kime ne zararı var ki böyle nefret alıyor onu da çözemedim hiç. Nehir'in Yamaç'la Efsun olsun yahut olmasın derin bir ilişkisi olamayacağı çok açıktı zaten. Efsun diye bir insan hiç olmasa bile Yamaç yine Nehir'i korumak için o eve getirecek sonra da kendi dünyasına geri dönecekti. Bu çok net bence, Yamaç ona sıkıntılarını anlatmak için geldiğinde "tamam anlat ama kısa kes...bitti mi.. iyi hadi pizza söyleyelim" dediği gün Nehir Yamaç'ın ilgi alanının çok dışına itildi zaten. Bunları söylediğinde Yamaç öyle bir baktı ki ona, o bakış ne kadar ayrı ve farklı iki insan olduklarını idrak ettiğinin kanıtıydı. Sonrasında da tek bağları hamilelik konusu oldu zaten. Ben şu manzarada Efsun'un hiçbir etkisini katkısını göremiyorum. Yok da nitekim. Kız gitmeyi bile düşünüyor artık. Yamaç'ın hayatında zorla ite kaka kendine yer açacak bir kadın değil Efsun, bunu ufak ufak ayrıntılarla defalarca gördük, her şeyi geçtim bir kere bile Efsun gitmedi Yamaç'a, hep Yamaç geldi, hatta çaldığı kapı açılmadığında kırdı yine girdi.

Bir de Azkar'cıların Efsun nefreti var. Onu da hiç anlamıyorum. Efsun'un bakımlı ve gösterişli olmasını eleştiriyorlar mesela? Ne alaka yahu?? Bu kız çok zengin, bu kızın tarzı bu ve hep böyleydi, yeni bir şey değil. Efsun'un gösterişli giyinmesinden başka karakterlere pay çıkarmak fazla zorlama değil mi sizce de? Mesela ben diziyi izlemeye başladıktan sonra 1. sezonda yer alan Efsun'un babası Baykal'ın da birkaç sahnesine göz attım, o adam da çok şık havalı giyiniyormuş. O zaman diyelim ki "Baykal da İdris'in önüne geçsin diye onu daha kaliteli giydiriyorlardı" Valla sizin yorumlardaki mantık da bu aynen...Eski bölümlerden birinde Efsun'un babaannesi "senin silah tutmaya ihtiyacın yok, ellerin yeter kokun yeter, sende annenin elleri var. Hadi git şimdi güzelce giyin, güzel kokular sür, her zamanki Efsun ol" tarzı bir konuşma yapmıştı mesela. Karakteri tanıtmak adına çok önemli doneler vardı o sahnede. Adının "büyü" demek olduğu da bizzat Yamaç tarafından vurgulandı. Kısacası Efsun zaten etrafındaki tehlikeli, gaddar hatta vahşi adamlarla güzelliği ve zarafetini kullanarak baş etmek üzere yetiştirilmiş bir kadın, bizzat babaannesi tarafından. Şimdi bu kız çok süslü diye yapım ekibini eleştirmek biraz mantık sınırlarını zorlamak olmuyor mu acaba, sadece soruyorum :)))

Ha eğer sezon başında Yücel'e yardım etmesine geleceksek o ekipte Azer de vardı hatırlatırım :)
    öncelikle merhabalar,
    yazdiklarinizi üzerime alindigim icin nacizane cevap verme geregi hissettim:) bu kilik kiyafet olayi ile ilgili dediklerimin halen arkasindayim. biz karaca karakterini ilk 2 sezon verdigi onca kayiba ragmen hic saclari masasiz, surati makyajsiz görmedik, en azindan ben görmedim. hatta azer ile tanisana kadar bu kiz hep bakimli dolanirdi ortalarda. nehir karakteri bile efsun isin icine iyice girmeye baslamadan önce gayet kendi tarzi olan, bolca makyaj yapilan bi karakterdi. nehiri görmezden gelebilirim hamilelik olayiydi, yabanci bi evde kaliyor vs. diye ama karacanin stilinin iyiye gitmesi gerekirken bu derece kötüye gitmesinin altinda bariz bir artniyet ararim. efsun tabiki bakimli olacak karakteri geregi ona laf etmem zaten komik olur ama diger kadin karakterlerin efsun yamac olayi olusmaya basladiktan sonra görsel acidan bu denli düsüse gecmeleri cok saibeli. kilik kiyafet olayinida gectim. cekim acilarinda bile bariz ayrimcilik var. efsun ile yamacin sahnelerinde kullanilan lensler cok daha yumusak, cekim acilari cok özenilerek ayarlanmis, renkler asiri sicak vs vs. en önemlisi replik yaziliyor bu ikiliye. hic bir sahneleri yarida kesilmiyor, derin ve uzun konusmalari bolca mevcut. azer ile karaca ise agiza 1 parmak bal calmak amaciyla yazilan sahneler ile gecistiriliyor. bunlar televizyon dünyasinin olmazsa olmazlari zaten onun farkindayim merak etmeyin. yamac basrol dolayisiyla onun ask hayatini gösteren sahneler digerlerine nazaran 100 kat daha özenilerek cekilmeli.

belki inanmayabilirsiniz ama ben efsun karakteri ile yamacin olmasini deli gibi isteyenlerden biriydim. ama bunlarin hepsi nehirin etrafinda ajan gbi dönene kadardi. gizli ask, imkansiz ask temali dizi filmleri bende severim ama ortada ben hamileyim diye sana dostca icini döken caresiz bir kadin varken gidip o kadinin deli gibi aradigi adam ile birlikte olmak iste o cok atesli diye lanse edilmeye calisilan aski bana sadece ucuz gösteriyor. hele efsunun gecen bölüm yamaca nehir ile ilgili attigi trip tam cay demle yaninda yat diyebilecegimiz cinstendi. senin yamaca bu konuda ne tür bi trip hakkin var acaba?? efsun ile nehirin yüzlemesini bir cok olaydan daha fazla merak ediyorum zaten. gerci elimizde gökhan horzum gibi bi senarist varken dogru dürüst, hak edene hakkinin verildigi bi yüzlesme sahnesi izleyecegimize ihtimal dahi vermiyorum.
    nehir sezon basladiginda gayette sevilen bir karakterdi, hikayesine azda olsa bi giris yapilmisti ama sonra ne olduysa birden bire rafa kaldirildi ve haftalarca ortalarda görünmedi. yamac karakteri ilkinde sarhos bir sekilde iliskiye girmis olabilir ama 2.defa sevistiklerinde gayet ayik bi kafayla yapti bunu. yamac gayette nehire karsi bi hoslanti belirtisi hep gösterdi, asil efsun hic bir zaman planda yokken birden bire ne hikmetse kör kütük ona asik olmus gibi davranmaya basladi.
    hikaye bazinda benim acimdan les bi senaryolari var ama uyumlari cok güzel, zaten o uyum sayesinde tutuldular.

yani demem o ki sizin tabirinizle siz "efyamcilar" bu "azkarcilar" hep efsunu elestiriyor desenizde azkarci olmayan genel izleyici kitleside ayni düsünüyor- cevremden duydukalrim, bölümün altina yapilan yorumlardan vs. okudugum genel görüsler bu yönde. bahsettigim olay kilik kiyafet, makyaj, cekim acilari, sahne süreleri vs.

yani dedigim gibi dediklerimin hala arkasindayim. ortada bariz bazi seyleri geri plana atma, bazilarini ön plana cekme durumu var ve bunu fark etmemek icin 3 maymunu oynamak lazim. alt tarafi kurgu olan karakterleri yorumluyoruz sonucta. azer ile karaca bize tanitilan ilk hallerinden fersah fersah uzaktalar, ölümüne fangirl degilim, böyle yazilmaya devam ettikleri sürece beni ekrana cekemezler zaten. türk dizilerinin en büyük hatalarindan birisi zaten genellikle tek cifte özenmeleri. 2, 3 cifte neden ayni anda ayni özen gösterilemiyor ben bunu sorguluyorum? ayni sey nehir icinde gecerli mesela. neden biz nehirin hikayesinin ilerleyisini göremiyoruz? neden o cephede hemen geri plana atildi bu kiz, üstelik hamileyken? senarist sagolsun her seyi havada birakarak insanlari böyle düsünmeye zorluyor.

belki yine sey diyebilirsiniz bu yazdiklarinin efsunla ne alakasi var diye ama var. efsunun hikayesine senarist özen gösteriyo, karakterini cok fazla zedelemeden yaziyor, cagatay ayagina baglayarak devam ettiriyor hikayesini...diger kadin karakterlerin hikayesi ise öyle havada asili kalarak yarim yamalak devam ediyor iste. damla bebegini düsürmüs damlanin o evdeki kankasi karaca ve saadeti bi yanina gönderelim demiyor senarist.. bu böyle uzayip gider.

iyi yorumlar

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Kısaca Sel.
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,390

Aldığı Beğeni: 466

Bahsedilme
    3 Mesaj

Ben Nehir'in başta Yamaç'ın hayali olarak yazıldığını düşünüyorum zaten, sonradan çok ortaya dökülünce buradan bir şaşırtma ihtimali kalmadı ve bu fikirden dönüldü sanırım. Tabii bu benim tahminim. Hatta o aynı rüyayı görme olayı bile bundan dolayıydı sanırım. Yoksa sırlar dünyası gibi yok aynı rüyayı gördük elimizdeki çocuk vardı bilmem ne çok alakasız şeyler.

Damla konusunda bahsettiğiniz olayı ben de takip ettim biraz kuşu siteden, ben ünlüleri sevme destekleme savunma yaşımı çok gerilerde bıraktım açıkçası, eskidendi böyle fanatik fanatik bir oyuncuya bağlanma kafalarım, artık o kafalarda değilim :) Hiçbir oyuncunun kişisel hayatıyla, düşünceleriyle ilgilenmiyorum hassas konular söz konusu olmadığı sürece. Efsun karakterini seviyorum bu kadar :)
    Ama sadece bir çocuk yüzünden bir arada kalan çiftler konusu da eskimedi mi? Ben gökhan'in nehiri hayal yazacak kadar vizyonu olduğunu sanmıyorum. Bence hiç yoktu öyle bir dava. Öyle bir davayı sırf fark edildi diye u dönüşüyle değiştirmez idi. Dünya sinemasında efsanelere imza atar halüsinasyonlar . çukur senaristinden joker senaristi olmasını bekledik sadece, elimizde patladı.

3. Beğenenler;
    efran_albatros (21-03-20), susu-chan (29-03-20)

Durum:
    efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    nadaan parindey
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    142

Aldığı Beğeni: 437

Bahsedilme
    3 Mesaj

Alıntı ee&my Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle merhabalar,
    yazdiklarinizi üzerime alindigim icin nacizane cevap verme geregi hissettim:) bu kilik kiyafet olayi ile ilgili dediklerimin halen arkasindayim. biz karaca karakterini ilk 2 sezon verdigi onca kayiba ragmen hic saclari masasiz, surati makyajsiz görmedik, en azindan ben görmedim. hatta azer ile tanisana kadar bu kiz hep bakimli dolanirdi ortalarda. nehir karakteri bile efsun isin icine iyice girmeye baslamadan önce gayet kendi tarzi olan, bolca makyaj yapilan bi karakterdi. nehiri görmezden gelebilirim hamilelik olayiydi, yabanci bi evde kaliyor vs. diye ama karacanin stilinin iyiye gitmesi gerekirken bu derece kötüye gitmesinin altinda bariz bir artniyet ararim. efsun tabiki bakimli olacak karakteri geregi ona laf etmem zaten komik olur ama diger kadin karakterlerin efsun yamac olayi olusmaya basladiktan sonra görsel acidan bu denli düsüse gecmeleri cok saibeli. kilik kiyafet olayinida gectim. cekim acilarinda bile bariz ayrimcilik var. efsun ile yamacin sahnelerinde kullanilan lensler cok daha yumusak, cekim acilari cok özenilerek ayarlanmis, renkler asiri sicak vs vs. en önemlisi replik yaziliyor bu ikiliye. hic bir sahneleri yarida kesilmiyor, derin ve uzun konusmalari bolca mevcut. azer ile karaca ise agiza 1 parmak bal calmak amaciyla yazilan sahneler ile gecistiriliyor. bunlar televizyon dünyasinin olmazsa olmazlari zaten onun farkindayim merak etmeyin. yamac basrol dolayisiyla onun ask hayatini gösteren sahneler digerlerine nazaran 100 kat daha özenilerek cekilmeli.

belki inanmayabilirsiniz ama ben efsun karakteri ile yamacin olmasini deli gibi isteyenlerden biriydim. ama bunlarin hepsi nehirin etrafinda ajan gbi dönene kadardi. gizli ask, imkansiz ask temali dizi filmleri bende severim ama ortada ben hamileyim diye sana dostca icini döken caresiz bir kadin varken gidip o kadinin deli gibi aradigi adam ile birlikte olmak iste o cok atesli diye lanse edilmeye calisilan aski bana sadece ucuz gösteriyor. hele efsunun gecen bölüm yamaca nehir ile ilgili attigi trip tam cay demle yaninda yat diyebilecegimiz cinstendi. senin yamaca bu konuda ne tür bi trip hakkin var acaba?? efsun ile nehirin yüzlemesini bir cok olaydan daha fazla merak ediyorum zaten. gerci elimizde gökhan horzum gibi bi senarist varken dogru dürüst, hak edene hakkinin verildigi bi yüzlesme sahnesi izleyecegimize ihtimal dahi vermiyorum.
    nehir sezon basladiginda gayette sevilen bir karakterdi, hikayesine azda olsa bi giris yapilmisti ama sonra ne olduysa birden bire rafa kaldirildi ve haftalarca ortalarda görünmedi. yamac karakteri ilkinde sarhos bir sekilde iliskiye girmis olabilir ama 2.defa sevistiklerinde gayet ayik bi kafayla yapti bunu. yamac gayette nehire karsi bi hoslanti belirtisi hep gösterdi, asil efsun hic bir zaman planda yokken birden bire ne hikmetse kör kütük ona asik olmus gibi davranmaya basladi.
    hikaye bazinda benim acimdan les bi senaryolari var ama uyumlari cok güzel, zaten o uyum sayesinde tutuldular.

yani demem o ki sizin tabirinizle siz "efyamcilar" bu "azkarcilar" hep efsunu elestiriyor desenizde azkarci olmayan genel izleyici kitleside ayni düsünüyor- cevremden duydukalrim, bölümün altina yapilan yorumlardan vs. okudugum genel görüsler bu yönde. bahsettigim olay kilik kiyafet, makyaj, cekim acilari, sahne süreleri vs.

yani dedigim gibi dediklerimin hala arkasindayim. ortada bariz bazi seyleri geri plana atma, bazilarini ön plana cekme durumu var ve bunu fark etmemek icin 3 maymunu oynamak lazim. alt tarafi kurgu olan karakterleri yorumluyoruz sonucta. azer ile karaca bize tanitilan ilk hallerinden fersah fersah uzaktalar, ölümüne fangirl degilim, böyle yazilmaya devam ettikleri sürece beni ekrana cekemezler zaten. türk dizilerinin en büyük hatalarindan birisi zaten genellikle tek cifte özenmeleri. 2, 3 cifte neden ayni anda ayni özen gösterilemiyor ben bunu sorguluyorum? ayni sey nehir icinde gecerli mesela. neden biz nehirin hikayesinin ilerleyisini göremiyoruz? neden o cephede hemen geri plana atildi bu kiz, üstelik hamileyken? senarist sagolsun her seyi havada birakarak insanlari böyle düsünmeye zorluyor.

belki yine sey diyebilirsiniz bu yazdiklarinin efsunla ne alakasi var diye ama var. efsunun hikayesine senarist özen gösteriyo, karakterini cok fazla zedelemeden yaziyor, cagatay ayagina baglayarak devam ettiriyor hikayesini...diger kadin karakterlerin hikayesi ise öyle havada asili kalarak yarim yamalak devam ediyor iste. damla bebegini düsürmüs damlanin o evdeki kankasi karaca ve saadeti bi yanina gönderelim demiyor senarist.. bu böyle uzayip gider.

iyi yorumlar
    Size de merhaba :)

Şurdan başlayayım. Bu dizi bir bütün, yani bazı çiftlerin ya da karakterlerin sevenleri şucu bucu diye ayrılsa ve birbirleriyle kapışsa da yapım ekibinin de bu kafada olduğunu düşünmek yanlış olur. Bu dizi bir bütün, üstelik rekabeti bol bir günde yayınlanıyor ve eminim ki bu işin başındaki profesyonel insanlar Efsun-Yamaç ön plana çıksın, yok Azkar çıksın, Vartolu çıksın diye değil komple "Çukur" yükselsin motivasyonu ile çalışıyorlardır. Yer yer bazı karakterler daha geri plana düşer, bazıları yükselir bir şeyler olur ama yapım ekibinin sevilen bir karakteri düşürmek için çaba gösterdiğini düşünmek çok uç bir nokta ve çocukça bir düşünce bana göre. Neticede bu bir iş ve bu insanlar bundan para kazanıyor, kendi ayağına sıkmaz kimse fandom kafasıyla düşünüp...

Efsun diziye girdiği ilk andan beri aynı şekilde, aynı tarzda giyiniyor, bu hiç değişmedi bir senedir böyle.. O yüzden başka karakterlerin stylingini beğenmeyip bunu Efsun'a bağlamak bana göre son derece zorlama bir düşünce. Mesela Vartolu karakteri de giyimi kuşamı ile daha orijinal ve çarpıcı, Selim Yamaç falan daha sıradan giyiniyorlar. Çünkü bazı karakterler fiziksel görüntüsü ile de vurgulanmayı gerektiriyor, Efsun'da bunlardan biri, yanlı bakmayan herkes bunu çok net görür bence.

Geçeyim Nehir'e..Bundan sonrasında ne olur onu bilemem ama şu ana kadarki hikayede Efsun Nehir konusunda sinsilik falan yapmadı. Nehir'e yaklaşma sebebi Yamaç'ı "MERAK ETMESİYDİ". Bu o kadar net şekilde vurgulandı ki, şüpheye yer bile kalmadı. Efsun tanıdığı andan beri Yamaç'a bir ilgi ve çekim duyuyordu ama birbirlerini öldürme noktasına geldikleri için en ufak bir adım da atamıyordu. O yüzden de hem Yamaç hakkında bir şeyler öğrenmek hem de Nehir'le yaşadığı ilişkinin boyutunu anlamak için Nehir'le birkaç kez buluştu. Bu buluşmalarda Nehir'in gözünden Yamaç'ı anlatmasını dinledi başka da bir şey olmadı. En son gidişinde de Yamaç gerçekten öldü mü bunu anlamak için gitti. Dahası da olmadı zaten. Ne Nehir'i alttan alttan işledi, doldurdu, ne de Yamaç'ı, hiç müdahil olmadı ilişkilerine, hiç karışmadı. Bunun neresinde sinsilik? Hatta Yamaç onu kollarının arasına alıp "istemiyor musun gelmemi?" diye tutkuyla sorduğunda bile adamı itip "benim ne istediğimin bir önemi yok, seni bekleyen biri var" dedi. Yamaç da beni seviyor o zaman biz ayrılmayalım böyle devam edelim kafasına hiç geçmedi. Yamaç ısrarla kopamadığı için şu an hala görüşüyorlar, yoksa Efsun bugüne kadar Yamaç'a hiçbir adım atmadı.

Geçmiş sezonlarda durum nasıldı bilemem ama izlemekte olduğum şu 3. sezonda Yamaç'ı en çok düşünen karakterlerden biri Efsun'dur, o kadar kalabalık bir ailesi olmasına rağmen üstelik. Yaralandığında çocuk eli yarasında gezdi durdu ortalıkta üstelik kazağı beyazdı ve yaranın kanı kazağa akmıştı, kıpkırmızı görünüyordu. Ona rağmen hiçkimse ne oldu neyin var demedi, Nehir de dahil buna. Bir Efsun var Yamaç'tan hiçbir beklentisi olmaksızın onu düşünen. Geri kalanların çoğu hep Yamaç'tan bir şeyler isteme, talep etme ya da hesap sorma derdindeler, istekleri olmayınca da çemkirip duruyorlar anca. O yüzden Efsun'un Yamaç'a ilaç gibi geldiğini düşünüyorum. Karşısındaki erkekten maddi manevi hiçbir şey beklemeyecek kadar güçlü bir kadına Yamaç gibi omzunda tonla yük taşıyan bir adamın herkesten çok ihtiyacı var.

Son bölümde ettikleri kavgada da Efsun'un Nehir'e atıfta bulunması Yamaç'a yönelikti, Nehir'le hiçbir alakası yoktu. Yamaç "seni başkasıyla düşünmek beni deli ediyor" diye böğürünce, "ulan sen evinde hamile bir kadın olan adamsın, kime neyin hesabını soruyorsun, seninki can da benim ki ne, ben sana böyle yapıyor muyum" demeye gelen bir çıkış yaptı o kadar. Orada odak noktası Nehir değildi, Yamaç'ın hadsiz çıkışına tepki verdi.. Ki akabinde Yamaç'ın geceleri çatılarda uyuduğunu da gördük, Efsun bilmese de Yamaç şu an da gizli saklı kaçak göçek yaşadığı adı belirsiz ilişkiye sadık bir adam. Nehir'le de evli değiller, evlenmek zorunda da değiller. Sadece ortak çocuklarının sorumluluğunu alma kararı aldılar, bu onları bir çift yapmaz. Tabii bu bir dizi evreni olduğu için olaylar dramatize edilecektir. Efsun gitmeye kalkacak hatta gerçekten gidecek belki. Falan filan...

Efsun-Yamaç ilişkisi sonradan çıktı, ilk bölümlerde hiç öyle bir şey yoktu demişsiniz. Ben buna hayret ettim açıkçası, boş sahneleri yok yahu, o kadar net söylüyorum. 3. sezon başından beri Yamaç ve Efsun'un beraber ve birbirlerine dair bütün sahneleri ilerde birgün birleşeceklerinin ipuçları ile doluydu, birbirlerine silah doğrulttukları sahne de dahil buna. Hatta belki de en çok o sahne. Yamaç o sahnede Efsun'un kafasına doğrultmuştu silahı, sonra Efsun yüzünü dönüp göz göze gelince silahı kalbine doğru indirdi yavaşça. Aşka dair çok güçlü bir metafordu birbirlerinin kalbine nişan almaları :)) Ya da ilk karşılaşmalarına gidelim, Efsun Yamaç'a elini değdiği an ürpermişti, Yamaç baygındı o anda, Efsun elini değince birden gözünü açtı. Daha bismillah orada ilk elektrik verildi net şekilde. Aynı gün Efsun Yamaç'a masal anlatırken Yamaç "NESİN SEN, NESİN SEN?" diye sayıklıyordu, bunlar size bir şey ifade etmediyse bilemiycem ama bangır bangır bu ikisi aşık olacak diye verildi ipuçları..İkinci masal sahnesi zaten direkt Yamaç ve Efsun için spoiler niteliğindeydi. Yaralı bir asker vardır, düşman ülkeden şifacı bir kız bulur onu iyileştirir, asker giderken bu savaş bitince gelip seni alıcam der. Birebir yaşadı bunu Efsun ve Yamaç 20. bölümde. Hikayenin devamında kız başka bir ülkeye gidiyor bir kızı falan oluyor. Bu da yaşanacak bence, Efsun Yamaç'ı bırakıp gidecek ve bir kızı olacak.

5. Beğenenler;
    onceuponatime (23-03-20), Selin (21-03-20), susu-chan (29-03-20)

Durum:
    dreams_blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ♥ ArHas ! Ezbur &#9
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    45

Aldığı Beğeni: 111

Bahsedilme
    1 Mesaj

Yazdığım yorumun hiçbir yerinde Efsun'un saf olduğuna ya da mecbur bırakıldığına dair bir ibare yok, zaten böyle de düşünmüyorum. Yine yazdığım yorumun hiçbir yerinde Efsun'u canlandıran oyuncuyu sevdiğime dair bir ibare de yok, aksine Güllerin savaşını izlerken gıcık olurdum :) Yani sanki ben söylemişim gibi yazdığınız her şey size ait "önyargılar" dan ibaret. Benim Efsun'u sevme sebeplerim çok başka.

Alıntıladığınız cümlemde de belirttiğim gibi Efsun şu an baştaki çizgisinde değil, kimseyle uğraşmıyor Çağatay'ı saymaksak ki o da birkaç hafta önce kızın kolunu sıkıp üstü kapalı tehdit ederek hak etti zaten. O yüzden Efsun şu an kimseyle uğraşmazken ona diğer çiftlerin sevenlerinden büyüyen nefreti pek anlamlandıramıyorum. Daha doğrusu anlıyorum da neyse işte :)))

Neden iğrenç bir karakter mesela? Ben gri bir karakter demeyi tercih ediyorum. Çünkü hem acımasız hem de merhametli bir tarafı var. Bu da onu ilginç ve seyir zevki yüksek bir kadına dönüştürüyor, üstüne kafa yoruyorsun, anlamaya çalışıyorsun, çok boyutlu yani. Benim için öyle en azından. Ki izlediğim kadarıyla bu dizideki sevilen tüm karakterler öyle zaten, hiçbiri sütten çıkma ak kaşık değil.
    yamac - efsun uyumunu sevdiğiniz için
    bizede ay şunlar sussun diye
    kadını gri yapmanız şimdi :))
    iğrenclikleri say say bitmez ki
    çatılarda yamacın babasının öldürülmesini finanse etmesi mi ?
    o çukur kadınlarının kaçırılmasında, fuhuşa zorlanmasında payı olmasında mı
    Kimliğini gizleyip, sinsi bir yılan gibi nehirle tanışıp,
    sonra yamacla tanışıp onu sırtından kalleşce bıcaklamasından mı
    ve nehirin varlığını bildiği halde, yamacın evdeki hamile kadını gittiğini bile bile
    bi ergen tripiyle nasıl gidersin demesine mi ?

zaten efyamda inandırıcı gelmiyor,
    ve sonradan yazıldığı eğreti durduğu o kadar belli ki,
    sahneleri habire bedensel yakınlaşma
    önce yamacın höt höt yapması
    zorlama kıskanma sahneleri..

o kücümsenin nehirle hiç olmazsa
    Acından öptüm gibi gibi dertleşme sahnesi
    dans gibi eğlence sahnesi
    beraber keyifli tv izlemeleri var...

Yani dolu dolu....

Zaten esas kız nehirmiş
    ama artık efyamcılar ne kadar ısrar ettiyse....

Zaten şu saatden sonra nehyam istemem
    ama kimse bana Efyamın aşk olduğuna inandıramaz...

Durum:
    efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    nadaan parindey
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    142

Aldığı Beğeni: 437

Bahsedilme
    3 Mesaj

Alıntı dreams_blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yamac - efsun uyumunu sevdiğiniz için
    bizede ay şunlar sussun diye
    kadını gri yapmanız şimdi :))
    iğrenclikleri say say bitmez ki
    çatılarda yamacın babasının öldürülmesini finanse etmesi mi ?
    o çukur kadınlarının kaçırılmasında, fuhuşa zorlanmasında payı olmasında mı
    Kimliğini gizleyip, sinsi bir yılan gibi nehirle tanışıp,
    sonra yamacla tanışıp onu sırtından kalleşce bıcaklamasından mı
    ve nehirin varlığını bildiği halde, yamacın evdeki hamile kadını gittiğini bile bile
    bi ergen tripiyle nasıl gidersin demesine mi ?

zaten efyamda inandırıcı gelmiyor,
    ve sonradan yazıldığı eğreti durduğu o kadar belli ki,
    sahneleri habire bedensel yakınlaşma
    önce yamacın höt höt yapması
    zorlama kıskanma sahneleri..

o kücümsenin nehirle hiç olmazsa
    Acından öptüm gibi gibi dertleşme sahnesi
    dans gibi eğlence sahnesi
    beraber keyifli tv izlemeleri var...

Yani dolu dolu....

Zaten esas kız nehirmiş
    ama artık efyamcılar ne kadar ısrar ettiyse....

Zaten şu saatden sonra nehyam istemem
    ama kimse bana Efyamın aşk olduğuna inandıramaz...
    "Ay şunlar sussun diye Efsun'u gri karakter yapmanız" derken?????

Hem acımasız hem de merhametli bir tarafı var Efsun'un diye belirtmiştim oysa ki, ki gri karakter dediğimiz şey de böyle bir şey oluyor zaten. Efsun babasının Yamaç tarafından öldürüldüğüne inanarak intikama soyundu evet, ama aynı Efsun defalarca Yamaç'ın hayatını da kurtardı, bu kısım pek işinize gelmediği için sanırım ısrarla göz ardı ediyorsunuz. Yamaç Makbule tarafından yaralanıp evin önünde bayıldığında Efsun onu sırtından vurup öldürebilirdi direkt, Azer Yücel ya da Timsah olsa böyle yapardı, oracıkta bitirirdi Yamaç'ın işini. Ama Efsun Yamaç'ı oradan alıp götürdü, yetinmedi yarasına dikiş attı, yetinmedi uyusun diye masal anlattı. İşte gri karakter derken böyle bir şeyden bahsediyorum...

Ayrıca jenerikte Efsun'u oynayan oyuncunun adı Nehir'i oynayan oyuncunun önünde yazarken esas kız Nehir'di demek de biraz ilginç bence. Bu çok basit ve genel bir kuraldır oysa ki.

Efsun ne zaman Yamaç'a "nasıl gidersin?" dedi ayrıca, ben öyle bir sahne öyle bir replik hiç hatırlamıyorum. Ama "gitme" desin diye Efsun'un gözünün içine bakan bir Yamaç ve ona "GİT" diyen bir Efsun hatırlıyorum mesela :)

Tabii Nehir ve Yamaç sahneleri sizin daha fazla ilginizi çekmiş olabilir, ben sizin aksinize başkalarının zevklerinin değişkenlik göstermesini tuhaf bulmuyorum :))

8. Beğenenler;
    onceuponatime (23-03-20), Selin (21-03-20), susu-chan (29-03-20)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri