Sayfa 65/118 İlkİlk ... 155561626364656667686975115 ... SonSon
590 sonuçtan 321 ile 325 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Durum:
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    520

Aldığı Beğeni: 624

Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

Vay benim babam vay! Çukur böyle bir drama görmedi. O nasıl tam her şeyin bittiği, Yamaç'ın çaresiz kaldığı, Cumali ve Medet'in deve cüce oynadığı, aşkım Selomun seyrek saçlarını savurduğu tam o anda adeta bir süper kahraman gibi belirdi. Önüne gelen kuzuyu indirdi. Koçovalılar ve diğerleri şok! Tam hamle yaptılar, Salihten cesaret alıp, onda da Salih vuruldu. (Sanırım?) Bu çocuğun yüzü hiç gülmeyecek mi? Minik İdris'inin ona baba dediğini duyamayacak mı? Cumali'nin içtenlikle bebe dediğini duyamayacak mı? Saadet'in sarımsaklı tarhana çorbasını bir daha içemeyecek mi? Çetoyla karşılıklı göbek atamayacaklar mı? Vartolu bir kere yalancıktan öldün, bu sefer öleceksen tam öl. Millet görsün Koçovalılar nasıl ölür. Şaka bir yana vurulma açısı sağ. O yüzden ölmeyeceğini düşünüyorum. Diğer hafta da Cumali vurulur. Sonra da Metin, Kemal, Celasun, Meke derken... En son Remzi'de olayı kapatırız. Bu sefer ölür sanırım. Neden Remzi ölmedi onu da anlamadım ya şaşırmadım. Bari avukat kafasında mermiyle geri döneydi de gözümüz gönlümüz açılaydı. Neyse...

Çeto'ya üzüldüm ama. Hatırlar mısınız ilk sezon Vartolu gençken intikam için kaleşnikof alıp herkesi taradığını söylemişti. Çeto sende al eline silahı tara sana kız gibi kıvırtma diyenleri. Sonra da çukuru bir rahat bırak. Al Mahsumu git. Tokat'ta kendinize yeni bir hayat kurun. Saadetle Salih'in bıraktığı yerden. Hem Ayşe sana yar olmaz anam babam valla olmaz.

Çeto da Salih gibi çocukluğunda istismara uğramış. Ailesiz kalmış. Tam her şeyi kaybettiği yerde kendisine bir kardeş bulmuş. Vartolu ve Medet'i hatırlatıyor ikisi bana. Acarı öldürdükleri için kızıyorum ama bir yandan da seviyorum galiba. Finalde olurda Koçovalılarla ittifak kurarsanız -her şeye rağmen artık nasıl olacaksa- İdrisle akraba çıkmayın tamam mı! Dayanamam! İdris'i gömmeden konuyu kapatmam. İyi forumlar.
    <span style=font-family: times new roman><font color=#00ffff><font size=1><font size=3>"Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı."</font>
</font></font></span>

Durum:
    Hustler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    her an her yerde
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    10

Aldığı Beğeni: 39

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Yamaç Koçovalı'nın Hikayesi

Yamaç Koçovalı kimdir?
    Doğduğu ailenin yaşama şekline isyan eden hatta bunu:

'Bana öğretilen her şey Bana önerilen her şey Bana dayatılan yaşantı İşe yaramaz bir çöplük Yarattığınız sistemler Kullandığınız yöntemler Yaşamak istemem artık aranızda Yaşamak istemem istemem istemem' şarkısını son ses açarak herkese duyurmaya çalışan 18 yaşında bir genç olarak karşımıza çıktı. İçinde ki delilik, ailesine olan sevgisi ne kadar kırılırsa kırılsın bambaşka. Sevdiklerini/ailesi olarak kabul ettiklerini korumak için yapabileceklerinin ucu bucağı yok bunu da gördük. Yeri geldiğinde elini kana bulamak zorunda kalıyor sonrasında kendini tamir edebilmesi her seferinde biraz daha zorlaşıyor sonucundaysa telleri yavaş yavaş tamamen kopuyor.

Bu hayata başlamadan önce hayali 2 kız 1 erkek çocuğuydu. Kızlarıyla dünya turuna çıkacaktı, oğlu da annesiyle kalacaktı. Ailesinde ki erkeklerin eşlerine olan tavırlarına, aldatmalarına bakınca Yamaç'ın Sena'ya olan aşkını çok sevmiştim ben özellikle ilk sezon. Bir şekilde hayaline ulaşacak inanıyorum diyordum kendi kendime. Bu sezon ise Yamaç'ın ailesiyle ilgili hiçbir şeyi göremiyorum sanki özellikle son 4-5 bölümdür. Bebeklerini kaybettiklerini öğrendi ve bu hastane odasında ki kısacık bir sahneyle geçiştirildi. Yamaç kafasını karıştırmak için Sena'yı delirttiklerini çözmüştü. Hesap sormasından ziyade yaşadıklarının acısını 1 kişiyle bile düzgün konuşabildiğini görmedim ben daha. Geçtiğimiz bölümlerde 'benim sırtım delik deşik' diye bir cümlesi vardı Yamaç'ın. O cümlenin üzerine kaç ihanet daha yaşadı, neler duydu ancak hiçbir şey yapmadı. Bunların bir patlama noktası olacak mı yoksa üstü kapatılarak unutulacak mı acaba diye tedirgin bir halde bölümleri takip ediyorum.

Yamaç'ın istemediği bir hayatın ortasına bomba gibi düşüşün hikayesini izliyorduk biz. Liderliğini, ailesini, aile bellediklerini korumasını. Yolunda gitmeyen her şeyi zekasıyla alt etmesini, elinden geldiğince silahlardan uzak durmasını, kendi vicdanının adaletini sağlamasını izliyorduk. Kimsenin zorladığı kalıba girmiyordu Yamaç. Kendi kalıbını oluşturuyordu. Dişe diş kana kan bile dese mantığının sesini geri plana atmıyordu. Deliliği sevdikleri zarar gördüğünde hortluyordu. Kimsenin kalesine girme gibi bir isteği yoktu kendi kalesini koruyordu. En yakınlarından ihanetler gördü yine de hepsinin elinden tutup ayağa kaldırdı. Hepsini bir araya getirdi. Ölümün kıyısına kadar gitti kendi yaptıklarının çeyreğini göremedim ben sevdiklerinden. Onu vuranı Yamaç ve Selim öğrendiler tamam da Cumali annesine yemin etmişti ellerimle canını alacağım diye neden bu işin peşini bıraktı? Yamaç vurulduğunda beklediğim sahneleri ucundan kıyısından görmedim ben. Tamam kendi başına ayakta kalmayı biliyor Yamaç. En zor şeyleri de yaşasa kendi payını da düşünerek bir çıkış yolu buluyor hatta saflıkla affedici olmak arasında ki ince çizgide sınırları zorlayarak yürüdüğü oluyor ama karakteri bu olduğu için ben bir şekilde kızsam da anlıyorum onu. Ancak çevresindekilerin en kıymetlileri diye anlatılan Yamaç'a olan bu hiç tepkisizliklerini anlayamadım, anlayamıyorum.

Tüm bunları yeni bölüm fragmanından sonra yazmayı istedim çünkü beklediğim gibi Medet vurulmuş ve ortalık yangın yerine dönmüş. Vartolu'nun hikayesi son derece ilgi çekici açıkçası. Yamaç karakter olarak ne kadar özelse benim için Vartolu'nun hikayesi de öyleydi. Hatalarıyla, günahlarıyla, içinde ki Salih'i keşfetmesiyle, ağabeyliğiyle. Ancak ilk sezonda Yamaç'ın söylediği bir söz vardı ben bu sezon da aynı şeyi düşünüyorum. Salih'in yaşadıklarının zorluklarının farkındayım, Sultan'ın yaptıklarının affedilir hiçbir tarafı yok. Kendisini aldatan kocasına ağzını açamamışken küçücük çocuğa yaşattıklarının bir bedeli de olamaz zaten. Ancak Vartolu ne olursa olsun Kahraman'ı öldürttü ve o mezar orada durduğu müddetçe 'Çukur evimiz, Salih babamız asla.' Benim için Salih Çukur'un Salih abisi olacak daima.

Cumali için Yıldız ve Damla paralel olarak açılacak ve işlenecek konular anlaşılan o ki. Benim merak ettiğim nokta izleyici Yıldız'ı Cumali'ye layık(!) bulmadığı için mi Damla karakteri geldi yoksa zaten planlı mıydı? Cumali Yıldız'ı tanıyıp aşık olduğunda da bu işi yapıyormuş zaten. Koçovalılar ahlak, sadakat konusunda-Yamaç ve Salih'i ayrı tutuyorum- çok matahlar sanki. Yıldız ile Cumali arasında neler geçmiş, Sultan'ın bunda payı ne merak ediyorum ben hala. Damla konusundaysa Uluç Reis'e de güvenmediğim için şüpheyle yaklaşmaya devam edeceğim. Yamaç'ın evlendiğini bilmiyordum demesi ve üstüne ertesi gün Yamaçla ilk kez tanışması bana tuhaf geldi. İlk kez tanışıyorsa evlenmesi üzerine öyle bir yorum yapması sadece kıskandırmak için miydi yani? Kısaca Damla ve Uluç olağan şüphelilerim.

Yücel'in Karakuzular'dan ayrılma hikayesi aşırı temelsiz. Gerçeği mi anlattı yoksa Yamaç'ı inandırmak için uydurdu mu bilemedim. Yücel de şüphelilerimden ancak hainlikten ziyade çok daha başka planları varmış gibi hissediyorum Çeto ve Mahsun konusunda. Mahsun'un ailesine dair bildiği bir şeyler mi var acaba diye de düşünmüyor değilim. Çeto'nun geçmişte yaşadıkları sonucu kötü biri olmasını anlayabilirdim tabii kardeşlerimiz dedikleri çocukların organlarını satmasaydı. Kardeş olarak gördüğü tek insan Mahsun mu yoksa kendinden başka kimseye önem vermiyor mu bunu da yeni bölümde anlayacağız. Ancak organ konusu Mahsun'u yangından kurtarmasıyla kapanırsa Salih'in öfkeyle kalkmasının sonuçları olarak Yamaç'ın planı baltalanmış olacak, Mahsun'un kardeşlerine olan sevgisine inancım kalmayacak ki bu ikisi hiç istemediğim şeyler.

Son olarak Gökhan bey katıldığı bir programda Salih ve Cumali için güçlü hikayeler yazacağım demiş. Bundan yana mutluyum da bu süreçte Yamaç neler yapacak? Onun hikayesi ne yöne akıyor? Dizide o kadar çok karakter ve ucundan kıyısından yazılmaya çalışılan hikayeler var ki ben artık Yamaç'ın hikayesini izleyemiyormuşum gibi hissediyorum. Oysa bu Yamaç'ın dipsiz bir Çukur'a devamlı düşmesinin hikayesiydi. Benim içim en üzücü nokta bu...
    Konu Hustler tarafından (03-03-19 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    Aynur (05-03-19), Francoise (09-03-19), Saykos (11-03-19), TurkeyStyler (04-03-19)

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    124
    Verdiği Beğeni
    44

Aldığı Beğeni: 472

Bahsedilme
    6 Mesaj

Atakan Arslan, Çukur dizisinde mi rol alacak?

Survivor şampiyonu Atakan Arslan Çukur'da rol alacağı haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

Avatar ve Paşa lakaplı Survivor 2016 şampiyonu Atakan Arslan, Çukur dizisinde oynayacağı iddialarıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

Kesin olarak geri dönüş almadım'

Arslan, hakkında çıkan Çukur dizisine oyuncu olarak girecek iddialarına da yanıt verdi. Arslan, “Çukur dizisinin yapım ekibi ile görüşmeler yaptım, fakat onların süreci nasıl ilerliyor bilmiyorum, henüz kesin olarak geri dönüş almadım hala olabilir” dedi.

MEDYATAVA

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    524
    Verdiği Beğeni
    168

Aldığı Beğeni: 608

Bahsedilme
    34 Mesaj

Bu sezonun en iyi bölümüydü herhalde. Salih'in Medet için endişelenmesine, Medet'in bunu görmezden gelip "ağbi"sini kıskanmasına bayılıyorum.
    Cumali'cim ne zaman farkına varacak bakalım Damla'nın? Şimdi ailesi isteyeceği için inada bindirip Yıldız'da diretir bir süre. Oysa ki Damla ile olursa hem o çok eğlenir, hem de biz.
    Mahsun'u son dönemde sevmeye başlamıştım. Bu bölümde ise epey üzüldüm. Yalnız kaldı. Geçsin Koçovalılar'ın yanına, bitirsinler Çeto'yu.
    Yalnız çekirdek çitleyip, sahneye verdikleri tepkiler muazzamdı.

Durum:
    hubido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Uşak
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı A.Konak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sezonun en iyi bölümüydü herhalde. Salih'in Medet için endişelenmesine, Medet'in bunu görmezden gelip "ağbi"sini kıskanmasına bayılıyorum.
    Cumali'cim ne zaman farkına varacak bakalım Damla'nın? Şimdi ailesi isteyeceği için inada bindirip Yıldız'da diretir bir süre. Oysa ki Damla ile olursa hem o çok eğlenir, hem de biz.
    Mahsun'u son dönemde sevmeye başlamıştım. Bu bölümde ise epey üzüldüm. Yalnız kaldı. Geçsin Koçovalılar'ın yanına, bitirsinler Çeto'yu.
    Yalnız çekirdek çitleyip, sahneye verdikleri tepkiler muazzamdı.
    Gelecek bölümde Cumali ve Damla Düğünü var :)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri