Sayfa 90/118 İlkİlk ... 4080868788899091929394100 ... SonSon
590 sonuçtan 446 ile 450 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Durum:
    fifi92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    38

Aldığı Beğeni: 55

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

İşe gidene kadar yarim saatte bitirdim bölümü

vartolu öldüde haberimmi yok acaba ,bölümde yok gibi bişeydi

azer yücel timsah hatta ekmek remzi bile ondan fazla gözüktü

sez.finali yazilmiş çekilmiş bitmiş umarim yeni sezonda bu durum degişir

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    524
    Verdiği Beğeni
    168

Aldığı Beğeni: 608

Bahsedilme
    34 Mesaj

Alıntı dreams_blue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım ilk ahret sorumu sorayım

bu aliço kim, ve onu kim böyle vahsi tuzak kurarak öldürdü ?
    Bu şekilde sorularına yanıt pek bulamazsın. Youtube'da diziye ait bölümlerden sahneler mevcut. Onları izleyerek genel bir bilgi sahibi olabilirsin.

Bölüme gelince, Aliço'nun öldüğüne inanan biri var mı acaba? Hikayesi tamamlanmamış hatta hiç anlatılmamış bir karakter. Yeni sezonda ortaya çıkacağına adım gibi eminim. Her neyse dün en çok hoşuma giden Emmi'nin kimseyi tanımaz Yamaç'ı durdurup fırçalaması oldu. Kedi gibi gidip oturdu. Emmi de güzel konuştu. Muhtemelen sezon sonu ölecek ama keşke yaşasa. Eğer birileri illa ölecekse bu kişiler Sultan, İdris, Celasun, Ayşe ve Meke olsun. Akın'ın gelmesiyle Celasun bitecek zaten.

Akın'ı da sevdim. Ama Selim'e bir şey yapıp da onun intikamını aldırmasınlar çocuğa. Burak güzel oynamış. Daha önce çok kısa da olsa Gültepe'de izlemiştim. Orada daha küçüktü. Şimdi güzel bir psikopat olacak gibi duruyor.

3. Beğenenler;
    Frances (21-05-19)

Durum:
    Frances - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    385

Aldığı Beğeni: 334

Bahsedilme
    1 Mesaj

Herkese iyi yorumlar :)
    Diziye geçen sene bu zamanlar Vartolu karakteri için izlemeye başlamıştım. Kısa zamanda aşığı oldum karakterin Yamaç'ı da seviyordum ama Vartolu Salih'in hikayesi daha bi işledi yüreğime. Sanırım çoğu kişi için de öyle olmuş. İdris'in tüm oğullarını aşağı yukarı çözdüm ve sevdim ama bi İdris'i sevemedim. Nedenini de şimdi uzun uzun açıklamayayım başka zamana Sonra bu sezon düzenli izlemeye başlayayım dedim ama pek sevemedim. Daha doğrusu eski heyecanı alamadım diziden. Bunda bence Salih'in sahnelerinin azaltılmasının yeri büyük. Senarist sanki dengeyi kuramıyor. Erkan'dan kaynaklandığını düşünmüyorum yani sorunun. Kendisi mesleğine çok bağlı profesyonel birisi. Gerçi dizinin kadrosunun tamamı öyle :)
    Yine de eksik bir şeyler var. Dizinin izleyici kitlesi çoğunlukla erkeklerden oluşuyor o yüzden pek aşk sahnelerine yer verilmiyor olabilir çözemedim orasını. Aşk yönünden geçen sezon Salih ve Saadet çok güzel işlenmişti ama bu sene nedense pek özen gösterilmedi onlara. Sena ve Yamaç çiftini Sena'dan dolayı pek sevememiştim herkes gibi itiraf edeyim Yapmacık geliyordu kız ama ne yapayım.O yüzden yeni sezona Yamaç'a da birisini bulsalar fena olmaz. Çocuk bir gün yüzü göremedi çünkü. Evlendi, karısı delirdi, çocuğunu kaybetti, eşini kaybetti, şimdi de en yakın arkadaşını.. Tüm bunlara rağmen bir şey oluyor Yamaç koşuyor. Mutlu olmak onun da hakkı.

Ben dizideki aile ve kardeşlik vurgularını seviyorum. Bence dizinin başarılı olmasının nedeni de bu hem gereksiz aksiyon sahneleri ile bir kesim izleyici de soğuyor diziden. Mesela geçen gün tüplü sitede gördüm. Bir meydan muharebesi yaşanmış sanırım Yine bir tekerleğin içinde yuvarlanan abiler vardı Çok zorluyorlar çatışma sahnelerini bazen. Yapmasınlar olmuyorsa olmuyordur :) Geçen sezon da vardı bu tarz sahneler ama onlardaböyle kurgu ve çekim hataları yoktu. Bu sezon pek oturtamadılar. Ben bu yüzden final olmasını istemiştim ama 3. sezon da gelecekmiş. Neyse gelsin bakalım izleriz :)
    Asıl foruma yazma nedenim başka ama :) Burak Dakak desem Akın Koçavalı, Damla karakteri desem, Damla ve Cumali... Harika değiller mi? Bu sezon çok fazla sahne kaçırdım. Yüzüklü, Timsah ve Azer olaylarını pek bilmiyorum. Ama birkaç sahnelerini izledim ve Azer'i ben de beğendim. Umarım kalıcıdır :) Neyse konuyu dağıttım yine. Çukur'un aranan kadın kanı bulunmuş bence. Damla on numara beş yıldız Tam Cumali Koçavalı'ya layık bir eş. Bol ekşınlı ama bir o kadar da naif :) Cumali'de öyle oluyor onun yanında. Birbirlerini çok iyi anlıyorlar. Bu arada o son sahne neydi? Cumali Damla'ya sarılıyordu. "Ben hiçbir şey beklemiyorum senden" sahnesinden ben Cumali'nin Damla'yı sevdiğini anladım ama bu sevgi dostça bir sevgi mi? Biri beni aydınlatsın

Burak Dakak da harika bir transfer olmuş Kendisini ilk defa Gülperi'de izledim. Takip ettiğim bir dizi değildi ama birkaç sahnesine rastladım internetten baya oynamıyor yaşıyor çocuk. Tamam Celasun gibi manken değil ama önemli olan karakteri taşıyabiliyor mu? Bu konuda tüplü de herkes topa tutmuş çocuğu. Yahu siz çocuğun tipine niye bakıyorsunuz, Akın'ı oynayabiliyor mu? Ki kısacık bir sahneden bile ben çok etkilendim. Harika gözüküyor :) Gelelim Akın karakterine.. Bu ailede niye herkes Akın'a karşı soğuk ve uzak? Karaca geçen sezon kendisini dövdüğünden acımasız olduğundan bahsetmişti ama neden? Kimse bu dizide boş yere manyak olmuyor sonuçta. Bu konuda ve Yüzüklü ile Azer olaylarında bilgili olan birisi varsa beni aydınlatsın rica ediyorum :) İyi günler :))

NOT: Ben Selim'in eşcinsel olduğunu konusunda emin değilim ama bunu da ilk defa buradan duymuyorum. Sizler hangi sahnelerden anladınız? Ben atlamış olabilirim o sahneleri.
    Konu Frances tarafından (21-05-19 Saat 17:58 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Kısaca Sel.
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    1,255

Aldığı Beğeni: 348

Bahsedilme
    3 Mesaj

Herkese merhaba.

Diziye sevdiğim bir oyuncu, beklentim olan bir rol için geldi. Ama bu beklenti 2 yıllık bir beklenti ve kuruduk burda. Kök saldık nerdeyse. Akın'ın gelmesi o kadar geciktirildi ki diziye dönmem imkansız gibi görünüyor. Hala videolara bakrk izlemeye çalışıyorum ama videoların %90'ı Azer ile ilgili. Ben oyunculuğunu pek de iyi bulmadım. Sevenleri alınmasın ama dizide emanet gibi duruyor. Bu karakter sırf önceki dizisinden sevilen bir oyuncu tarafından canlandırılıyor diye dizinin 2 yıldır bel kemiği olan Vartolu karakterine bu saygısızlığı hazmedemiyorum. Azer Yamaç'la dövüşüyor, Azer racon kesiyor, Azer Celasun'la dövüşüyor, Azer Meke'yle dövüşüyor... Ve hepsini de al aşağı ediyor sanırım. Karakter kesinlikle çok itici. Umarım bu karaktere sezon finalinde deriz.

Akın karakteri beni daha çok heyecanlandırıyor. Ben Horzum'un kafasındaki Akın Koçovalı2ya Burak'ın yorumunun katılmış olduğunu düşünüyorum ki bence bu en güzel ve doğal olanıdır. Senaristin hayalindeki tamamen karşısına çıkamaz, Burak gibi bir oyuncu da Akın karakterini tamamen alakasız oynayamaz. İkisinin arasında böyle, ne Tamam işte Akın Koçovalı budur diyebiliyorum ne de Cık, hiç olmamış diyebiliyorum. Çünkü karakteri tam anlamıyla anlayabilmemiz için biraz zaman gerekiyor!

İdris'in ölümü yakındır arkadaşım @Saykos; unu şekeri irmiği hazırlasın bence helvasını kavurucaz...

Yamaç'a gelirsek Yamaç'a yeni partner bekliyoruz şimdi umarım gelecek sezona kadar kolu bacağı yüzüğü saçı gözü gösterilmez. İsmi geçenler; Almila Ada ve Tülin Yazkan'ı duydum ben. Ateş olmayan yerden duman tütmez zira Burak da konuşuluyordu ki geldi. Bu iki kızımızı da çok severim bu isimler umarım doğrudur ama daha çok Tülin'i istiyorum ben. Eski bir dizisinde feci harcanmıştı şimdi onu harcayanların utanma vaktidir.

cumali bu diziye geldiğinde morga girme numarası yapmıştı. Bu bakımdan Akın'ın da kendini ölü göstererek girişi bana amcasını hatırlattı. Biraz senaryo tekrarı olmuş gibi , ama Cumali karakterinin fos çıkması gibi Akın'ın da fos çıkmamasını temenni ederim çünkü bu senaristin herkese havalı giriş yaptırtıp sonra cortlama huyu var. İyi kötü Koçovalı Koçovasız her karakter için bu geçerli oldu bugüne kadar malesef. Ve bununla birlikte pek çok konu da havada kaldı, pek çok karakter de hikayesi tamamlanamadan diziden ayrıldı bence. Her neyse.

Horzum aşkı çok seviyor o yüzden Akın karakterini de boş bırakmayacaktır. Bir zamnlar bu sayfayı kaynattığımız arkadaşlarımız çok ii bilirler ki dah Akın'ın kaşı, gözü, kolu, bacağı görünürken ben ona talip olmuştum. Şimdi ben destiizdivacımızdan vazgeçiyorum arkadaşlar Akın'ı alan alabilir Zira kendisi reelde benden dört (4) yaş küçük hemi de daha da küçük duruyor. O yüzden Akın daha doğrusu Burak'ın yanına istediğim partner şöyle selvi boylu sarışın bir hatun Selvi derken yani Burak kısa manasında laf sokmaya çalışmadım, sadece zarif, kuğu gibi bir partner bekliyorum o kadr Burak'ın imajı çokça değişmiş ve reelde boyu 165 cm imiş sanırım olsundu boya değil oyunculuk performansına bakmak lazım o konuda da eleştirileri anlayamıyorum, Burak'ın yıldız ışığı taaaa Benim Adım Gültepe'den beri belliydi ama mesele, 1,65 boy ile 1,85'lik pehlivanları yere sermemesinde

İşte o zaman inandırıcı olmuyor

Bir kadın ince topukluklarıyla çatışma sahnesinde yer aldığında nasıl eğreti duruyorsa böyle si de eğreti durur

Akın'a gereken sırttan vurmaktır. Evet yanlış duymadınız beni

Hain bir Akın izlemek istiyorum, teke tek dövüşürken sırta bıçağı saplayacak psikopatlıkta bir genç istiyorum

Koçovalıların zıddı yaradılışta bir delikanlı istiyorum. Çünkü ben aynısını Cumali Koçovalı için de istemiştim. Hatırlarsanız eğer Karakuzular diye bir düşman var olmadan önce sayfalarca Cumali Koçovalı ailesini tarattı analizi kasmıştık burda. Bu dileğim yarım kalmasın istiyorum.

İstiyorum ki Akın sadece Selim, Ayşe ve Karaca'dan oluşan ailesini sahiplensin , diğer herkesi yarı yolda bırakabilitesi olsun

Bilhassa da Celasun'u. Evet Celasun'a yargıyı Akın dağıtsın.

Üstteki arkadaşım, lafım sadece size değildir, daha önce de bir üyeye eski yorumları okumasını tavsiye etmiştim, zaten öyle aman aman bir arşivimiz yok, eski mesajlara gidiniz , Selim'in eşcinsel olduğunu tartıştığımız günlere davet ediyorum sizi... Ama özet geçmek gerekirse Selim'in eşcinsel olduğu pek çok sahnede vurgulandı. Ceza gelmeyince de Horzum coştukça coştu. Artık Selim'i açık etmeyi bile göze aldı. Pek yorum gelmemiş bu sahneye ama Yamaç'ın Sena'nın kaçırıldığını Selim'le konuştuğu sahneyi izlediyseniz eğer, Selim Sena ölebilir, biliyorum korkuyosun ama bundan dah kötü şeyler de var dedi ve kendi flashback'ini yaşadı. Geçmişte aşık olduğu adam olan Cemil'i kendi elleriyle öldürmek zorunda kalmıştı bu yüzden aşk konusunda da en büyük travmayı kendisinin yaşadığını iddia etti ki haklı da. Umarım Selim daha fazla üzülmeden ölücekse ölür bu dizide.

Herkese iyi günler.

Edit: Aklımda bu vardısöylemeyi unutmuşum söylemezsem çatlarım. Piyasadaki en kısa oyunculardan biri de Tolga Sarıtaş'tır. Kimse boyuna bakıyor mu veya kimse oyunculuğunu yerden yere vuruyor mu? Hayır tam tersine çokça seveni var. Bu yüzden Burak'a da Akın'ı sevdirmesi için zaman tanınmalı diyorum . Sosyal medyada öyle komik yorumlar gördüm ki Bu akın değil, gerçek Akın'ın dublorü bu da gibisinden ve gerçek Akın olarak istedikleri de yine baby-face Öner Erkan'ın abisi olucak tipler tiplere gel. Lütfen KErtenkele tarzı dizilerin oyuncusu olabilecek tipleri Çukur'a yakıştırmayalım biliyorum ben de çok gömüyorum bu diziyi ama en nihayetinde yıldız gibi bir kadrosu var. Sadece sanatçılıklarıyla değil ülke gündemindeki malum konularda bile seslerini çıkarmaktan korkmayan çok değerli pırıl pırıl bir kadrodan bahsediyoruz sonuçta, lütfen abidik gubidik isimleri anmayalım bu isimlerle birlikte. Tamam mı? Teşekkürler.
    Konu Selin tarafından (21-05-19 Saat 22:56 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Saykos (22-05-19)

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    524
    Verdiği Beğeni
    168

Aldığı Beğeni: 608

Bahsedilme
    34 Mesaj

Arkadaşlar Vartolu'nun sahnelerinin azlığı Erkan'ın devamlı yurt dışında gösteri yapmasından dolayı. Yani burada Gökhan'ın kasti yazdığı bir rol kısması mümkün olamaz.
    Azer'i ben de hiç sevmedim. Daha önce de dediğim gibi en güzel kötüler ilk sezonda aynı anda harcandı. Rip Emrah, Nazım, Baykal

Cumali Damla güzel oldular ama sanki bu sefer de biraz hızlı oldu.

Akın'ı canlandıracak oyuncuyu herkesin kafasında canlandırdığı başkadır. Bu yüzden herkesin mutlu olması ilk aşamada mümkün olmaz. Ama Burak iyi oynadıkça ve Akın karakteri iki sene beklemeye değer bir karakter olduğunu kanıtlayınca sevilecektir. Selim bebek yüzlü. Bu sebeple normalde de yaşından ufak duruyor. Akın'ın bu sebeple hem küçük, hem de iyi bir oyuncu olması gerekiyordu bence Burak güzel de oldu. Göreceğiz bakalım haftaya ve gelecek sezonda.

8. Beğenenler;
    Saykos (22-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri