Sayfa 3/79 İlkİlk 12345671353 ... SonSon
395 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

 1. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  cukuradustuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  22.04.2020
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  105
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

  Çok garip bir şey var. Sosyal medayadaki Azer-Karaca fanları da sahnelerini beğenmiyor. Örnek olarak da Efsun-Yamaç çiftinin sahnelerini göstererek imreniyorlar. Burada ise Azer-Karaca daha iyi yazılıyor gibi şeyler görüyorum. Şaşırıyorum açıkçası bunlara.
  Bana kalsa Azer ve Karaca çiftini izlemeye tahammülüm dahi yok. Çok kötüler hele ki performanslar rezil. Cihangir de Ece de dökülüyor. Bu sahneler başka çiftlere yazılsa potansiyel 3 katına çıkar. Fakat oyuncu kumaşı yeterli değil. Bölümde ise araya girip durmaları çok rahatsız etti beni. İzlerken acayip yoruluyorum. Asla ve asla o tarz sahneleri Efsun ve Yamaç'a istemem mesela. O büyüyü bozar, ek olarak bizim karakterlere ters o haller.

  Efsun ve Yamaç tabii ki naif yazılamaz. Naiflik içerecek bir durumları yok çünkü. Naif yazılsa yakışacağını da sanmıyorum. Farklı bir büyüsü ve tarzı var. Sadece iki karakterin karşı karşıya durması bile cinsel bir gerilim hissettiriyor ikisi arasında.
  Yamaç sevmeyi biliyor, bir kadına verebileceği sevginin, değerin ne olduğunun farkında. Efsun gibi bir karakteri erkek gözünde anlatmama gerek yok her şey ortada. Efsun'un tavırları çelişkili evet ama yine de kıvamında. Aradaki tansiyon gayet yerinde.
  Azer ve Karaca'da ise ne Azer sevmeyi biliyor ne de Karaca sevilmeyi ortaya da yaz dizisi kıvamında, ne yapacağını bilmeyen ve en önemlisi naif gibi gözüken bir çift çıkıyor ama öyle bir şey yok.

 2. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  cukuradustuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  22.04.2020
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  105
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

  Alıntı yahut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Senarist Gökhan horzum diziyi öyle bir yazıyor ki düşünün yani yamaçı ilgilendiren konular ve düşmanlar dışında kalan tüm olaylar zaman kaybı. Yanisi damla ve cumalinin duygusal sahnesinin ne karakter gelişimine katkısı var nede dizinin akışına. Bu sahneleri izlemeyip sadece Yamaç ve etrafındakilere bir de o dönemki düşman kimse onları izlerseniz dizi süresi neredeyse yarıya düşüyor ve diziye dair her şeye hakim olabiliyorsunuz. Müthiş bir kurgulama tekniği bu (!) tebrik ediyorum senaristimizi.

  İşin özü damla cumali, azer karaca, selimin tek sahneleri, vartolunun medetle sahneleri, vartolunun tek sahneleri, cumalinin tek tabanca hali, emminin kocovalılar olmadan bos beleş şeyleri, meke celasun, kocovalı kadınların aptal entrikaları, sultan hanımın gereksiz tripleri...

  Bakın bunlar olmasın demiyom ama izlettirdiği şeylerin ana hikayeye bağı yok. Yamaç ne yaparsa, ne adım atarsa ana hikayeye yön verebiliyor hadi bakın yazdıgım seyler ana hikayeye yön vermesin ama karakter gelişmine de katkı vermiyor hoş karakter gelişimi tek bir sahneyle 3 yıllık bir şeyi alt edebiliyor yani bu dizi bu senaryoya rağmen bu denli devam edebiliyorsa bu yapımın ve oyuncuların başarısıdır bence.
  Gerçekten de çok doğru bir tespit. Gökhan Horzum'un bazı hikayelerdeki anlamsız diretmesini anlamıyorum. Büyük ihtimal zamanı doldurma amaçlı şeyler deniyor kafasında. Sürekli bir gizem yaratıyor ve bunun nedeni ise senaryoya güvenmiyor. Senaryosuna güvenen adam bu kadar karakter eklettirip heyecan uyandırmaz. Ana castta bu kadar cevher ve potansiyel varken yazmayıp sadece yeni sayfalarla seyirciyi gazlamanın tek nedeni bu bence. Hikayesine, kalemine güvenmemek.

 3. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  23.10.2006
  Yer
  nadaan parindey
  Mesajlar
  2,446
  Konular
  7
  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

  Alıntı baiano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Efsunun bedel ödemesi konusunu tamam geçiyorum size göre gerekli değil peki en çok garibime giden Efsunun çelişkili tavırları ki fragmandan da anladığımız kadarıyla yine aynı şeyler dönüyor ve efsun yine tavırlarıyla, söyledikleriyle çelişiyor. senarist her işte olduğu gibi bunuda bir kısırdöngüye soktu tebrik ederim. görürsünüz efsun erdenetlere de gider böyle devam eder. hatta ben nehir konusundan da anladığım üzere efsunun nehirden önce öleceğini düsünüyorum büyük ihtimal cünkü senaryo o yöne gidiyor. nehir daha ön plana çıkarılmıs final sezonu oldugu icin. sürekli bebek ile bir temas var bakın 2 bölüm çekildi 2 tanesinde de yamaç bebeğe dokundu. büyük vurgu var bebeğe o bebek doğacak bu kadar vurguya rağmen doğmazsa aklımızla alay ediyor demektir. efsun ise kendini feda eder kurşunun önüne falan atlar yüzde yüz ölürken bile seviyorum demez :) nehirin daha önce öleceğini düşünüyordum ama kısmet degilmis. ben serenin de efsunyamac iliskisiyle bagı olacağını sanmıyorum digerleri gibi o yüzden efsun gidici benim tahminimce.
  Yamaç'ın dünkü bölümde Mahsun'la bile duygusal bir sahnesi vardı, hatta sarıldılar falan birbirlerine. Değil linç etmek, ne alaka diyen bile görmedim, ama Efsun'a gelince yer yerinden oynuyor. Çok ikiyüzlü bir durum var ortada, neresinden bakarsanız bakın.

  Efsun'un "çelişkili" dediğiniz tutumunun tek sebebi Yamaç'ın bir başka kadından bebeğinin olacak olması. O yüzden tam anlamıyla bırakamıyor kendini ve duygularını. Başka bir kadından bebek sahibi olacak bir adama "kal, gitme, beni bırakma" gibi bağlayıcı ve sorumluluğu olan cümleler de kuramıyor. Bunlarda anlaşılmayacak hiçbir şey göremiyorum. Boş bir trip değil Efsun'un hiçbir hareketi. Aksine kendi duygularının yakıcılığına ve yoruculuğuna rağmen Yamaç'a ihtiyaç duyduğu her anda karşılık beklemeksizin her şeyini seferber ediyor her zaman. Yeni bölüm fragmanı da bunun en taze örneği. Kişisel olarak çok gururlu, katı bir kadın olsa da işin ucunda Yamaç'ın yardıma ihtiyaç duyduğu bir durum olduğunda Efsun gururunu bile ezip geçiyor hiç düşünmeden.

  Nehir'e gelince de... Daha az önce girdim dizinin resmi yout*be sayfasına bir bakayım diye, yüklenen bölüm videoları içinde en düşük izlenme Nehir'in yoğun bakım sahnesinin videosu. Yazın yüklenen videolarda da Efsun-Yamaç videosu neredeyse bir buçuk milyon izlenme alırken, Nehir ve Yamaç'ın meşhur "romantik sahneler" videosu iki yüz binde kalmış. Hikaye bazında değerlendirince de ortada Nehir'e dair merak uyandırıcı bir şey yok, durum buyken Efsun'u ekarte edip Nehir'e odaklanılması için geçerli hiçbir sebep de göremiyorum. Senarist zaten Efsun ve Yamaç'a bir aşk hikayesi yazıyor, bu geçen sezon başından beri net. Ama hadi diyelim çift sevilmedi, benimsenmedi ya da iki oyuncu iyi bir elektrik yakalayamadı yakışmadı vs. beklenmedik bir durum olsa da senaryoları değişse, Nehir'e dümen kırılabilir mi gibi bir varsayımdan bahsetsek. Ama bu saydıklarımın hiçbiri olmadığı gibi Nehir sahneleri iyi izlenme bile almıyor. O yüzden tahmininize bir dayanak bulamadım. Sahneleri tabii ki de olabilir, Medet ve aşık olduğu kızı bile izliyoruz, Nehir'in de tabii sahnesi olacak :)
  Konu efran_albatros tarafından (15-09-20 Saat 22:19:48 ) değiştirilmiştir.

 4. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  onceuponatime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  18.12.2013
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  73
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

  Bölüm buram buram dram içeriyordu. Ben acı çektim valla Yamaç'ın başına gelenleri izledikçe. Bence de tag AffetYamaç falan olmalıydı. Bu bölümde iki sahne beni çok etkiledi. Birincisi Aras Bulut İynemli'nin hastane odasında acı çekerkenki hali. İkincisi Burak Dakak'ın hayal gördüğü sahne. Gerçekten çok iyi oynamışlar helal olsun. Mahsun gitti ve giderken de üzdü ama savaş alevlenince geri dönecek bence belki 5 bölüm falan oynamayabilir diye düşünüyorum. Çaycı Nedime hiç gerek yoktu. Bence o kısım gereksiz olmuş o adam işe kabul edilince bile ne kadar mutlu olmuştu. Şimdi de eldivenli kim diye düşün dur. Gülle uğraştığı için kadın mı acaba diye düşündüm. İki tane kadın var kafamda Makbule ve Süreyya. Ama 3. sezona tam bağlayamıyorum bu olayı tekrar söylüyorum gereksizdi.

  Yamaç'ın iki haftada düzelmesi de ayrı bi komedi malzemesi aslında ama zamanla ilgili kısıtlama olduğundan bu yola başvurmuşlar. Cengiz park meselesini Yamaç'ı ağına düşürmek için kullanacak bence. Yamaç'ın affetme huyu olduğundan çukurdakileri de affedecektir ama bence affetmemeli. Adamlar sürekli arkadan vuruyorlar sorgusuz sualsiz Yamaç'a sırt çevirebiliyorlar ki bu adam karısını babasını yakınlarını bu salaklar yüzünden kaybetti. Ama hala yaranamamış, koyun sürüsünden farksızlar. Gerçi şimdi bu yönden bakınca sürüye kurt girecek. Bu Yamaç kendisi yüzünden bunlara bişey olduğunu düşünüp bunların arkasından da ağlarsa sinir olurum. Yeni kitap da Aliço'yla gösterildi ama konusunu bilmiyorum. Bilemiyorum Erdenetleri anlatıyor olabilir belki çünkü çok fazla onlarla ilgili sahne açılmayaçalışılıyor.

  Efsun geliyor mutluyum. Damla Sönmez'i izlemeyi seviyorum karşıya geçiriyor duyguyu çok güzel. Ama Efsunla ilgili atak bekliyorum. Yamaç yalnız kalmamalı hatta ailesiyle aralarını düzeltmeyeçalışsa ne güzel olur azcık ütopik ama. Nehir mevzusuna gelince, bence ailedekiler artık bu kızın hamile olduğunu öğrenmeli. Şuanda orda hapis kaldı ve kaçmayaçalışacağını düşünüyorum. Seren'e ısındım ben Arık'la iyi ikili oldular.

 5. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  05.04.2007
  Yer
  MUSTAFA KEMAL PASA ❤
  Mesajlar
  6,801
  Konular
  6
  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

  Konu yine azer karaca yamaç efsun'dan daha iyi yazılıyor'a geldi madem bu konuda bir sey söyleyeyim... Sosyal medyada azer karaca şip leyen'ler #efyam'i rakip görüyor çünkü gökhan karaca ve nehir arkadaşlığına yönlendirdi diziyi. Nehir sena nin doldurması olduğu için sena aksin arkadaşlığının kalıntısı bu arkadaşlık.. Dolayısıyla azkar cıların aynı zamanda nehyam'i sevmesi tesadüf değil... Ben #efyam'ciyim hatta yazarken bile onların tag'i çıkıyor ama objektif bir şekilde azkar in daha iyi yazılmasını ne onların cinsel çekimine bağlıyorum ne de başka biseye...tamamen üçüncü kişilerden arınik bu ikisi.ikisi de hayattayken karaca için celasun olamaz azer için de herhangi bir kadın olamaz çünkü azer zaten ilk kez sevdiğini söyleyen biri. Ama #efyam öyle değil ne yazık ki. Arada bir nehir var. Yamaç nehre dokunmuş.efsun'a rağmen dokunmuş.bu benim için,#efyam'in büyüsünü bozmaya yeter de artar bile.tabi sırf ben böyle düşünüyorum diye #efyam'cılar bile kabul ediyor diye başlayan bir cümle kurulamaz.hepimiz aynı kişi değiliz sonuçta öyle değil mi.herkesin düşüncesi kendine.diziyi ilk sezondan beri izliyorum.ve karaca da müthiş bir karakter gelişimi görüyorum.bunun mimari azer'dır.kabul edin ki bir dark horse var ikisinde.karaca'nin bu gelişimini,diziye 3.sezonda giren efsun için gözardı edemem.kaldı ki 2 günlük seren ile bile kıyas liyorsunuz efsun'u.bi zahmet ben de karaca ile kıyas laya'bilirim.en doğal hakkım değil mi ?
  Konu Selin tarafından (15-09-20 Saat 22:40:05 ) değiştirilmiştir.
  https://i.ibb.co/cLBx4Cs/omrryaim3.png

Sayfa 3/79 İlkİlk 12345671353 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
Listeler
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
grandpashapet
grandpashapet
eta saat
bahis forum
ilbet
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis
deneme bonusu
ilbet giriş
ilbet giriş
ilbet
maltcasino giriş
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
grandpashabet
casino siteleri
canlı rulet
cratosslot giriş
izmit escort
izmir escort
eryaman escort
porno izle