Sayfa 77/77 İlkİlk ... 27677374757677
382 sonuçtan 381 ile 382 arası

Konu: Osmanlı'da Derin Devlet (STV)

Durum:
    çeşm-inaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Bheegi bheegi...
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    6

Aldığı Beğeni: 5

Bahsedilme
    0 Mesaj

öncelikle hayırlı sabahlar,
    dizimiz ilk bölüm itibariyle güzeldi,akıcıydı.:good:dizinin merak uyandıran bir üslubu var.üstü kapalı mesaj vermek yerine direkt adres göstermeleride çok cesurcaydı.:img-hi::img-hi:dizi,STV'de farklı bir rüzgar estirdi.ben bir yandan dizinin ismi farklı olabilirdi diye düşünürken bir yandan da böyle derinlere girilmişken isabetli olmuşuda içimde geçirmiyor değilim.:) reytinglere gelirsek,açıkçası benim için hayal kırıklığı oldu.:icon_sorrben ilk etapta ilk 15'i zorlar diyordum.neyse hayırlısı olsun.inşallah yükselir ki bununda örnekleri mevcut.bknz;(tek türkiye,kollama,farklı desenler vs...)ha unutmadan dizi sosyal mecralarda baya konuşulmuş.güzeeelll.:)

Durum:
    salihas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

İzledik ama 1. bölüm yorumu yazmak şimdiye nasip oldu anca.

Dizide çok güzel sahneler vardı. :img-wink:

-Ahmet Han'ın İstanbul'un bir taşı ile yaptığı hamle süperdi
    -Pehlivan'ın babasının Acem Şah'ına okkalı Osmanlı tokadı sahnesi mesela.
    -Dizilerde ana kahramanın anası babası ölünce intikam yemini ederler falan ama bu dizide Pehlivan'ın önceliği babasının intikamı değil, devletin bekasıydı. İçimize kadar giren yılanlardan büyüklerimizi haberdar etmekti.
    -Devletin yetkili isimlerinin zevk sefa içinde, akrabalarına tüm yetkili konumları doldurması, halkın her şeyden haberdar olması falan... Dışarıdan yılanlar girse de böyle bir ortam olduğu için çöküşe geçtiğimizi gördük.
    -İki Halil'in ilk sahnesi de fena değildi. Bizim Pehlivan gayet umursamaz, Patrona ise sevdim seni kerata havalarındaydı
    -Kaymak Mustafa Paşa çok hırslı gözükmedi gözüme sadece gaza gelen tiplerden sanki İspirzade de bu gazı iyi veriyor Patrona için Dilruba'yı da çok basit harcadılar, aksini düşünmek olmazdı zati...
    -Şeyh efendinin Pehlivan'a bölüme damga vuran "Acem'in derdi Ali sevgisi değil, Ömer nefretidir!" sözü de süperdi...
    -Perihan Savaş'a sultanlığı yakıştırdım, her şeyden elini eteğini çekip rahatına bakan bir karakter değil Hatice Sultan. İbrahim paşaya sen şöyle şöylesin diyor ne güzel =) Ahmet Han2ın da gözlerini açmaya devam eder inşallah.
    Gerçi şu en yakınındaki yılanımız Firdevs konusunda napıcak bilmiyorum...
    -Firdevs, ne şirret bir karakter yaa! Yılanlar da pek iyi anlaşıyor tabii kendi de yılan ne de olsa!
    -Dilruba ve Pehlivan aşkı bir tuhaf öyle çok sıcak gelmedi,
    Bitmeyen Hikaye'deki gibi birkaç ufaklık sahnesi belki ehh işte dedirtir =) yalnız kolye güzelmiş =)
    -Mezarlıkta Pehlivan ve Kul Ahmed sahnesi de çok iyiydi. Ahmed Han'ın kul Ahmed ismi pek etkileyiciydi. İşte bu yaa bizim padişahlarımız dedirtiyor birden coşuyoruz =)
    -Pehlivanın kardeş bildiği kalleş çıkan herife de iyi oldu
    -Patrona'da kalıp var, karizma var lakin ses :icon_whis dublaj yapılsa daha iyi olurdu
    -Son sahne de güzeldi, Patrona ava giderken avlandı :img-tomat İbrahim paşanın kellesini kesecekken Pehlivan Paşa'nın ayağını yerden kesti, güzel bir bölümdü, verilen emeklere değmiş, herkesin emeğine sağlık :img-wink:

---
    2. bölüm yorumu daha sonra :]

Sayfa 77/77 İlkİlk ... 27677374757677

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri