Sayfa 1/31 1234511 ... SonSon
154 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Breaking Bad (AMC)

Durum:
    aysa-17310 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Breaking Bad (AMC)

İki yıllık ömrünüz kaldığını öğrenseniz, ne yapardınız? Sizi bilemeyiz, ama tüm hayatını kurallara göre yaşayan kimya öğretmeni Walter White çok farklı bir yol seçiyor: Hayatının denklemini değiştiriyor. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşüyor... Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Başroldeyse Malcolm in the Middle’ın babası Bryan Cranston hayatının performansını sunuyor.

Bryan Cranston - Walter White
    Anna Gunn - Skyler White
    Aaron Paul - Jesse Pinkman
    Dean Norris - Hank
    Betsy Brandt - Marie
    RJ Mitte - Walter White Jr.

Tavsiye üzerine yeni izlemeye başladığım bir dizi. Ancak yalnızca ilk bölümü izlememe rağmen, rahatlıkla "süper dizi" diyebilirim. Gerçekten enteresan bir konusu var. Walter White'ı oynayan Bryan Cranston'ın oyunculuğu kesinlikle izlenmeye değer. Ve eğer kimyaya da ilgi duyuyorsanız kesinlikle kaçırmayın.

2. sezon bölümleri 13 ekimden itibaren her salı 22.15'te e2'deymiş.
    Konu Aynur tarafından (23-10-18 Saat 23:04 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    hacivatiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    SMK
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

ben de emmyyi kasıp kavuran bu dizinin nasıl oluyor da forumda bir başlığı bile yok diyordum.:icon_whis forumda izleyen yok sanırım.
    aslında ben de izlemiyorum.:img-hyste konusunu biliyordum ama hiç denk gelmedi o kadar ilginç de gelmemişti zaten.

Başroldeki oyuncu iki yıl üst üste emmyde en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı.
    ben onu malcolm in the middle'da izlemiştim.
    Seni 3000 defa seviyorum

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben de burda başlığı olmamasına çok şaşırdım, üst üste birkaç kez arattım hatta açmadan önce. Kalitesi itibariyle söyleyebilirim ki, başlığı olmaması bence bir eksiklik..

İlk bölümle ilgili yorumlarımı da yazayım bari, şimdi öncelikle Walter White'ın aile hayatı çok doğal ve gerçekçi olarak sunulmuş seyirciye. Yürüme engelli, biraz da sorunlu bir oğlu var. Ama karısı gerçekten seviyor gibi görünüyor. Walter kimya öğretmenliğinin yanı sıra bir araba yıkama yerinde çalışıyor. Malum öğretmen maaşları.:) Bir gün, narkotikte görevli kayın biraderinin "Gel bir operasyonu izle, hayatına heyecan kat." daveti üzerine, metamfetamin üretilen bir laboratuvarın baskınına katılıyor. Ve baskın sırasında, eski bir öğrencisinin yan evin penceresinden atlayarak kaçışına tanıklık ediyor. Öğrenci de bunu tanıyor kısa bir an..
    Ertesi gün, öksürürken baygınlık geçiriyor, kendini ambulansta buluyor. Doktor akciğer kanseri olduğunu, tedavi edilemeyeceğini, kısa bir zamanı kaldığını söylüyor. Bizim Walter da gidip o öğrencisini buluyor, ikna ediyor ve birlikte uyuşturucu dünyasına balıklama dalıyorlar.:img-hyste Walter gerçekten iyi bir kimyacı, ürettiği "mal" çok saf olduğu için, alıcılar hemen peşlerine düşüyor.. Bu arada hastalığını ve tabii ki de ne işlere bulaştığını ailesinden gizliyor.. Ama tabii ki asabiyeti (mağazada oğluna bulaşan birini neredeyse dövecekti mesela) ve giderek içine kapanması onların da dikkatini çekiyor.

En güzel sahnelerden biri, Walter'ın çamaşır makinesinin içindeki paraları topladığı sahneydi bu arada, belirtmeden geçemeyeceğim.:good:

Ayrıca insan Walter'a hak vermeden edemiyor, bugüne kadar tek bir sigara içmemiş ama akciğer kanseri! Çok iyi ve de zeki bir kimyacı olduğu halde, bir işe yaramayan, aptal, züppe öğrencisinin dalga geçeceği pozisyonlarda, para kazanmak için sürünüyor.. En sonunda, "Adaletin bu mu dünya?" deyip illegal alanlara kaydı adamcağız haklı olarak..:img-hyste

Durum:
    hacivatiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    SMK
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 16

Bahsedilme
    0 Mesaj

o camdan kaçma olayını görmüştüm demek o ilk bölümmüş.:img-wink:
    oğlunun yürüyemediğini biliyordum ama ben kısa bir sakatlık sanmıştım demek ki devamlı olan bir sorun.

ailesinin haberi yok mu hastalığından vah garip demek tek başına yaşıyor hastalığını.

ayrıntılı anlatım için teşekkürler.:img-wink:
    Seni 3000 defa seviyorum

Durum:
    Yönetmen
    Yer
    İzmir
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hacivatiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o camdan kaçma olayını görmüştüm demek o ilk bölümmüş.:img-wink:
    oğlunun yürüyemediğini biliyordum ama ben kısa bir sakatlık sanmıştım demek ki devamlı olan bir sorun.

ailesinin haberi yok mu hastalığından vah garip demek tek başına yaşıyor hastalığını.

ayrıntılı anlatım için teşekkürler.:img-wink:
    Rica ederim.:)
    Çok beğendiğimden yazayım demiştim..

Evet karısına söylemedi, hastalık haberini alıp eve gittiğinde karısı gününün nasıl geçtiğini sordu, bu da kısa bir süre düşünüp yalnızca "iyi" dedi. :)

İşin ilk günlerinde, silah zoruyla tarif almaya çalışan belalı tipleri karavanda zehirledi ayrıca.:img-hyste Onu unutmuşum. Birkaç saniye içinde su katınca patlayan bir maddeyi aktive etti, kendi de ağzını burnunu kapatıp tüydü. Dışardan kapıyı da tuttu eliyle.. Zaten hemen zehirlenip öldüler.:icon_whis

Cnbc-e Bryan Cranston'ın Emmy ödülünü de koymuş reklamlara. Benim gönlüm Dextercığımdan yanaydı.. Ama tarafsız olmak gerekirse Bryan da en az onun kadar hak ediyor..

Sayfa 1/31 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri