Sayfa 13/14 İlkİlk ... 391011121314 SonSon
69 sonuçtan 61 ile 65 arası

Konu: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

 1. #61
  Durum:
  Çevrimdışı
  dreams_blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  30.09.2010
  Yer
  ♥ ArHas ! Ezbur &#9
  Mesajlar
  5,510
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  45

  Aldığı Beğeni: 111

  Bahsedilme
  1 Mesaj

  Standart Cevap: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

  Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bütün bölüm hastanede geçti daral geldi. Mehdi 'yi izleyemedik ne zaman uyanıp gözlerini açacak diye beklemekten helak oldum. Benal baş ucuna gelince adam kalpten gidiyordu. Neyse ki Zeynep 'in sesini, ellerinin sıcaklığını hissedince adama can geldi derin bir oh çektim. Zeynep, bebeğin Mehdi 'den olduğunu için için biliyordu aslında kabullenmek istemiyordu. Nihayet kabullendi gerçeği anlaması iyi oldu daha fazla kandırılmasını istemiyordum. Benal 'le sarılmaları garibime gitti.Keşke yaşanmasaydı..
  ..
  yani senarist eylem olursa sarılması çok normal :))
  başka bi senarist olsa, zeynep surat yapardı, (yani mehdiye aşık ya)
  eylem hanım maalesef fazla modern,
  ve gercek hayatda olunmuycak kadar
  yani gercek hayatda şu mümkünmü,
  kadın, senin aşık olduğun adamdan gebe kalmış
  bunu söylüyor ve sohbetin sonunda sarılıyorsun...

  Ben beğenmedim bölümü
  ilk kez beğenmedim...

  ama yaldızı nihayet görebildik
  yaldız - yasemin aşkı yavaş yavaş start versinde
  başka boyutdan renk gelsin diziye

  zira - Emine Faruk aşkından bööö geldi
  keşke benal - faruk olsaydı..

  vede bayramın şanssızlığımıdır nedir
  o adam zaten dönmüycem dedi
  şimdi hastanede bu tavırda karşılanması
  artık bu saatden sonra döneceği varsada dönmez !

 2. Beğenenler;
  yedel (19-03-20)

 3. #62
  Durum:
  Çevrimdışı
  fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Süper Moderatör
  Üyelik tarihi
  24.01.2010
  Yer
  L'Histoire des ours Panda
  Mesajlar
  26,568
  Konular
  18
  Verdiği Beğeni
  933

  Aldığı Beğeni: 1,049

  Bahsedilme
  14 Mesaj

  Standart Cevap: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

  Herkese merhaba,

  Öncelikle ayıptır, yazıktır diye başlamak istiyorum.. Ülkede hayat durmak üzere.. Lütfen bir an önce setlere de ara verilsin.. Orası da sosyal mesafenin neredeyse hiç olmadığı, insanların yoğun olduğu bir bölge.. Yani neyi beklediler bilemiyorum ara için fakat eğer önümüzdeki haftaya da bölüm yetiştirmek istiyorsanız o zaman lütfen bir an önce çekimleri bitirin, insanları evlerine yollayın.. Sokağı çıkma yasağının gelmesini beklemeyin.. Zaten her geçen zaman, birçok şey için geç şu an..

  Gelelim bölüme..

  Fragmanlardan bölümü sevebileceğimi düşünüyordum ki, yanılmadım.. Gayet doyurucu bir bölüm olmuş..

  Bölüm boyunca Zeynep'in kararının ne olacağı belliydi.. Herkes o kadar emindi ki Zeynep'in gideceğinden, bağırıyordu kısacası cevabı.. O yüzden çok şaşırmadım bölüm sonunda yaptığından..

  Zeynep'in bu evliliği mantıken yaptığını söylemiştim bu fikrimin hâlâ arkasındayım.. Birçok şeyi hep böyle yaptı, duygularını karıştırmadan durumları kontrol altına almaya çalıştı.. Bölüm boyunca da bu durumu sağduyulu bir şekilde yönetti bana kalırsa.. Duygularını bastırıp, mantıklı bir şekilde hareket etti.. Etrafındaki herkes ise duygularını karıştırdı bu duruma.. Hepsi parladı, hepsi fevri davrandı..

  Hele Mehdi.. En çok ona üzüldüm bölüm boyunca.. Tam bir çaresizlik hissiyatı mevcuttu kendisinde.. Kimseyi suçlayamıyor.. Hatta kendini suçlamak istiyor, bunu bile başaramıyor.. O kadar berbat durumda idi.. Annesiyle ablasının yaptıklarını öğrendiğinde yıkılmışlığı daha dokundu bana.. Güveni sarsıldı.. Ailesine karşı olan bu öfkesine bir şey diyemedim bu yüzden.. Ona çizilen aile figürü böyle değil.. Bunlara alışık değil Mehdi.. Güveni zedelendi, nasıl toparlayacak bilmiyorum..

  Bölümün son dakikalarında ilginç bir durum yaşandı aslında.. Zeynep, Nermin annesine gidiyordu.. Nermin'in diyecekleri belliydi. Evine dön, yeter bu saçmalık artık.. Bu Zeynep'i etkiler miydi.. Etkilemezdi.. Herkes gibi o da annesinin diyeceklerini biliyordu çünkü.. O yüzden telefonlarını açmak istemiyor, onunla görüşmesini geciktiriyordu.. Bile bile gidiyordu Nermin'e yani.. Hazırlıklıydı..

  Daha Nermin'e gitmeden, Sakine annesi çıktı karşısına.. Kadını aşağılayan onlarca cümle kurdu Zeynep'e.. Ki daha bir gün önce görümcesi Müjgan da buna benzer cümleler kurmuştu.. O zaman bayağı kızmıştı fakat Sakine annesine bir şey diyemedi Zeynep.. Yine onun karşısında susmayı tercih etti.. Mağlup oldu bir kez daha..

  Sanki yine onu dinlermiş gibi onun fikrine yakın bir şekilde Mehdi'nin yanında olmayı tercih etti gibi göründü..

  Oysa annesiyle konuşmasına rağmen yine isteği o mektubu vermekti Mehdi'ye.. Buluştuklarında yapacaktı bunu.. Aklındaki karar ayrılıktı.. Herkesin dediği ve gördüğü gibi..

  Daha bölümün başında Zeynep bizlere söylemişti aslında ne yapacağını.. Kaç gündür söyleyeceğim gerçeği fakat Mehdi'yi görünce yapamıyorum diyordu..

  Mehdi duygularını kontrol eden tek insandı..

  O tepede Mehdi'yi görünce her şeyden vazgeçti.. Kalmayı tercih etti..

  Ve ilk defa rahatlamış, hatta hafiflemiş bir Zeynep gördük.. Çünkü kimse kararına hükmetmiyordu.. Benal'ın duygu sömürüleri, Sakine annesinin baskıları, Müjgan'ın aşağılamaları, Nermin annesinin yargıları, Emine'nin eleştirileri.. Hiçbiri yoktu..

  Sadece karşısında Mehdi'yi görüyordu.. Salt ve berrak.. Mehdi'ye bakarak hareket etti ilk defa..

  Mehdi'nin bir önceki gün Zeynep'e karşı olan konuşmasını da sevdim.. Zaten ben Mehdi'nin bu naif tavrını hep takdir ediyorum.. Mesela Faruk olayında da esip gürlememişti.. Oysa düğünde yaşanılanlardan sonra, Mehdi'nin ortalığı ayağa kaldıracağını bekliyordu herkes.. Zeynep de bu yüzden çok çekiniyordu.. Ama o çantasını usul usul toplayışı ve evi terk edişi çok hoş bir hareketti..

  Aynı şekilde Zeynep'e karar senin demesi de hoş bir hareketti.. Mesela ben Zeynep'in peşinden koşmasını istemezdim Mehdi'nin.. Çünkü bu duyguları sömürmek demek.. Zeynep'in ona olan ilgisinin farkında iken, bunu kullanması hoş olmazdı.. Hatta evde annesiyle ablalarını suçladıktan sonra çıkarken, Zeynep'e ters davrandığına da pişman oldu.. Sonuçta bu Zeynep'in sorunu değildi.. Evet Zeynep bu konunun merkezinde belki fakat onun problemi değildi.. Mehdi bunu anladıktan sonra, Zeynep'e kendi içini döküp sen bilirsin dedi.. Olması gereken de buydu bence..

  Zaten Mehdi'den başka, Zeynep'e hayatına dair baskı kurmayan, ona seçme fırsatı sunan başka biri var mı ki.. Yok..

  Zeynep'i öpmüyor bile Mehdi.. Alnından öpmesi bir sahiplenmenin değil de, Zeynep'in sevgisini sığdıramamanın ona bir türlü kıyamamanın bir yansıması.. Çok seviyor Zeynep'i.. Alnından öperken de bu çokluğu gösteriyor işte..

  Şimdi ikisi de bir seçim yaptı.. Bu sefer baştan beri dedikleri kader değil de seçimleri buluşturdu onları.. Yani artık suçlayacakları bir kader de yok.. Artık olası bir sorunda, birbirlerini suçlama zamanları geldi demektir Tamam tamam.. Yani demek istediğim seçimlerinden artık kendileri sorumlular.. Başa çıkacak da onlar bu sorunlardan..

  Geçen gün, bu ilişki böyle giderse yürümez demiştim.. Çünkü ikisinde de bir çaba göremiyordum.. Şimdi en azından umut görüyorum, sonuçta artık sığınacak bahaneleri yok.. Bakalım şimdi iki farklı karakter, aynı yolda yürüyebilecekler mi? Bunun için ne yapabilecekler, göreceğiz..

  Kitabı da bitirdim geçen gün.. Olayları ve durumları birbirine karıştırmışlar, diziyi piyasaya sürerken.. Bence gayet yerinde tercih olmuş.. Kitaptaki Zeynep'i çok sevdim.. Hele kendini bulduktan sonra, söyledikleriyle daha da sevdim.. Neden diye diye kendini bitirdi kitapta.. İnsanın kimliğini kaybetmesi çok zor..

  İşte bu hikayede de dileğim kimsenin kimliğini kaybetmemesi..

  Evet..Tabii ondan önce, setlere ara verilsin diyorum..

  Kendinize çok dikkat edin bugünlerde arkadaşlar.. Sabır diliyorum.. Atlatacağız inşallah bu günleri de..

  Herkese sevgiler..
  Konu fracture tarafından (19-03-20 Saat 01:43 ) değiştirilmiştir.

 4. Beğenenler;
  deren1970 (19-03-20), mazze (19-03-20), yedel (19-03-20)

 5. #63
  Durum:
  Çevrimdışı
  deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  09.05.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  24,597
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  3,137

  Aldığı Beğeni: 1,625

  Bahsedilme
  2 Mesaj

  Standart Cevap: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

  Ben Geldimmm

  Aslında diziyi ilk bölümden itibaren takip ediyor sayılırım sayılırım diyorum her bölümü 2,5 saat süren diziyi tamamı ile izleyemiyorum bu hafta ki bölümün mesala son 1,5 saatini izleyen bendeniz çok sevdiğim, nickine aşina olduğum kardeş-can dostları görünce artık sayfaya bir geleyim dedim. İyi yapmışım değil mi

  Şimdi öncelikle benim bu yıl izlemeye çalıştığım dizi sayısı en fazla 3 (bu üçün içinde bu dizi de var) ve bu diziyi biraz ayrı tutuyorum diğerlerinden şöyle ki. Bu dizide nasıl desem zaman su gibi akıp gidiyor Kısacası yazan, yöneten, çeken, oynayan kısacası emeği olan herkese bu yüzden kocaman bir teşekkür cidden sahneler öyle akıp gidiyor ki bölüm sonuna nasıl gelindiğini (en azından ben) anlayamıyorsunuz. İzleyiciye bunu verebilen yapım sayısı bence çok az ve bu dizi bunu başarıyor. Kocaman tebrikler herkese

  Bölüme dönünce Mehdi için durum çok zor, Zeynep için çok zor. Biri evlenmeden önce beraber olduğu kadının kendisinden hamile olduğunu öğreniyor, diğeri evlendiği adamın kendisinden önce ilişki yaşadığı kadının hamile olduğunu öğreniyor (aslında aynı şey di mi yazdığım ,neyse yahu) gerçekten böyle bir durum başımıza gelse ne yaparız, nasıl yol izleriz bilemiyorum. Bakalım Mehdi-Zeynep bu olayda nasıl yol izleyecek, bu olay evliliklerini nasıl etkileyecek, Benal denilen şahıs ve varlığı (ki hamileliğini kendisi için öylke böyle kullanmayacak) nasıl etki yapacak bu çifte ben de merak ediyorum. fracture ciğim senin enfes güzel yorumlarını tekrar okyabileceğim için çok şanslıyım ( bu dizide de yollarımız kesişti ne güzel) yedel ciğim ve diğer yorum yazan arkadaşlar da gelebildiğinde inşallah daha kocaman bir aile olabiliriz bu sayfalarda

  Edit: Şu Korona virüsü cidden psikolojilerimize kötü etki yaptı/yapıyor. Mesela ben korka korka işe gidip dönüyorum İnşallah çabucak bu kötü günleri atlatırız hep birlikte

 6. Beğenenler;
  fracture (19-03-20), mazze (19-03-20), yedel (19-03-20)

 7. #64
  Durum:
  Çevrimdışı
  mazze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  13.01.2015
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  978
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  577

  Aldığı Beğeni: 572

  Bahsedilme
  3 Mesaj

  Standart Cevap: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

  Selamlar,
  Biraz önce yazdıklarımı gönderemedim ,tekrar yazamayacağım.
  Tek izlediğim diziyi sevgili fracture,yedel ve sevgili deren nin izlemesine bayıldım.Sevgili Seval eksik umarım oda gelir.
  Ay ben Mehdi ve Zeynebi sevdim sizinle ballı kaymaklı olur,okunuyorsunuz.

 8. Beğenenler;
  deren1970 (23-03-20), fracture (19-03-20), yedel (19-03-20)

 9. #65
  Durum:
  Çevrimdışı
  yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.12.2011
  Yer
  Cennet vatanım
  Mesajlar
  2,693
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  2,051

  Aldığı Beğeni: 1,794

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Doğduğun Ev Kaderindir (TV8)

  Bundan beş altı ay öncesine kadar küresel bir salgın dünyayı kasıp kavuracak deseler ciddiye almazdım , yaşadıkça gördüm. Olanlar karşısında şaşkınım ve açıkçası endişeliyim de. Kendime ve sevdiklerime teselli vermeye çalışıyorum. Başımıza gelen her şerde bir hayır vardır . Beterin beteri de var. Çok şükür sıcacık evlerimizde güvendeyiz. Yiyecek sıkıntımız yok. Savaşta değiliz ve üzerimize bombalar yağmıyor. İnanıyorum ki millet olarak bu zorlu sürecin de üstesinden geleceğiz. Birazcık sabır..

  BTY başlığı buraya taşınmış :)) Sevgili fracture ,mazze ve fatoş abla sizleri gördüğüme ne kadar sevindim anlatamam.. Seval Ablayı arıyor gözlerim. Buraları okuyorsa kendisine selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Umarım çok iyidir. Sevgili mazze , yorum gönderirken sistem bazen dışarı atıyor. Ben göndere tıklamadan önce yazdıklarımı kopyalıyorum. Tekrardan giriş yapıp yapıştıra tıklarsanız sorun olmuyor.

  Mehdi, Benal le birlikte olmakla belki de hayatının en büyük hatasını yaptı. Zeynep ‘e senden çocuğum olsun istiyorum dedi ya bu bana yanlış geldi. Benal den değil senden çocuğum olsun isterdim deseydi daha uygun olurdu. Çoğu erkek baba olmak ister ama sevdiği kadından olursa mutlu olur. Mehdinin sözlerinden iki kardeş birlikte büyür giderler anlamı da çıkıyor. Bilmiyorum içime mi doğuyor nedir ben Zeynep ‘in çocuk sahibi olamayacağını düşünmeye başlıyorum. Kibritin ve Benal in çocuğunun annelik misyonunu üstelenecek gibime geliyor.Umarım yanılırım.

  Benal ,davasında haklı ya da haksız olsun umurumda değil ben çiftimin etrafında onu görmek istemiyorum. Üçüncü kişilere her zaman tahammülsüz olmuşumdur bu hikayede de öyle. Mümkünse gebelik sonlansın veya bir mucize olsun bebeğin babası Mehdi olmasın. Şimdiden Mehdi ile ilgili evlilik hayalleri kurmaya başladı bile. Masum gibi gözükse de ben masum olduğuna inanamıyorum nedense..

  Müjgan Zeynep e karşı ne kadar çirkinleşti öyle.. Sözleri yenilir yutulur cinsten değildi. Zeynep ten başka biri olsa ağzının payını verirdi. Bir gün önce ben senin hakkında yanılmışım Mehdi ile çok güzel ilgilendin gibisinden laflar etmiyor muydu bu kadın ? Ne oldu da değişti ? Hala olacağını öğrenince Zeynep ‘i nasıl da gözden çıkardı ? Zeynep sessiz kalmaya devam ettikçe ezilmeye devam edecek.

  Zeynep demişken umarım mazeret sınavlarına girer. Yaşadıkları kolay değil biliyorum ama lütfen okulunu ihmal etmesin altın bileziğinden olmasın.

  Bu diziyi izlerken insan sürekli hayatı sorgularken buluyor kendini ve ben olsaydım acaba ne yapardım diye düşünüyorsun. Zeynep , önce gitmeyi seçmişti. Annesi : ” Kocana sahip çık kaptırma sen de kocanın koynuna gir çocuk yap “ deyince fikrini değiştirdi. Zeynep in annesini sevemiyorum. Ne yani Zeynep Benal le eşitleneyim diye çocuk yapınca çok mu mutlu olacak ?

  Şu Benal zararlısı yüzünden çiftimi doya doya izleyemiyorum. Yarın bir gün bebeğinin kalp atışlarını dinletmek için Mehdi yi çağıracak Zeynep in ağırına gidecek üzülecek benim kuzum. Utanmadan Zeynep e sen de gel derse şaşırmam hani.

  Ay ben niye bu kadar karamsar bir bölüm yorumu yazdım ki.. Ev depresyonuna yakalandım galiba.

  Neyse şimdilik bu kadar. Sevgiler sunuyorum.

 10. Beğenenler;
  deren1970 (23-03-20), fracture (20-03-20), mazze (19-03-20)

Sayfa 13/14 İlkİlk ... 391011121314 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.