Sayfa 121/137 İlkİlk ... 2171111117118119120121122123124125131 ... SonSon
681 sonuçtan 601 ile 605 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    istanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Dizilerle ilgili haberler yapan magazinsel bir web sitesi var her gün takip etmeye çalışırım. Son haftalarda Emanet 'le ilgili çok güzel şeyler yazıyor. Örneğin Sıla ve Halil 'in oyunculuk performansına hayran kitlesini arttırdıklarına övgüler düzülmüş ayrıca düşük bütçeli bir dizi olmasına rağmen ünlü oyuncuların yer aldığı yüksek bütçeli dizileri bile reytinglerde sollayacak derecede başarılı olduğuna dikkat çekmişler. Yeri geldiğinde eleştiriyoruz yerden yere vuruyoruz ama izlenme oranlarından da anlaşıldığı üzere Emanet çok başarılı bir yapım. Ne yalan söyleyeyim dizimle gurur duydum :)

Birkaç bölümdür Alkir ' ağırlık verilmeye başlandı. Neslihan - Bora ikilisinden gına gelmişti açıkçası sevindim. Sultan Hala 'nın kafasına taş düşmüş aylardır gözünün önünde olan gelin adayını görmeyi başarmış tebrikler :) Bizimkiler Yusuf için evlendiler Alkir de korkarım Sultan Hala için evlenecek. Alın size bir formalite evlilik daha.. Yalnız şunu söylemek isterim ki başlarda Kiraz- Ali cephesinde tutku ve aşk hissediliyordu. Ben artık aşkı da tutkuyu da hissedemiyorum. Şu an tek gördüğüm şey Kiraz 'ın Ali 'ye anne şefkatiyle yaklaşması..

Asiyann 'cım aşk olsun ne linçi olur mu öyle şey ? Ne düşündüğünü ne hissettiğini tabi ki yazacaksın. "Yaman Kırımlı 'yı Anlama Kılavuzu " çıkardın demek ? Ah ben de bir anlayabilsem.. Tamam o dosyadakilere kim olsa inanırdı ona bir şey demiyorum. Ama sonrasında yaptıklarıyla , zehir zemberek sözleriyle Seher kuşumu paramparça etti. Sevgili nazenin de dediği gibi insanlıktan çıktı. O kızın gözünden akan yaşların hesabını vermeli. Gözlerine yerleştirdiği korkunun yerine güveni sevgiyi yerleştirmeli . Özür dilesin canımı yesin :) Yusuf 'un hastalığını öğrendiğinde nasıl dağılmıştı hatırlayalım. Uçurum kenarına gidip isyan etmişti. Dizlerinin üzerine çöküp ağlamıştı. Seher 'imin neyi eksik ? Şimdi de aynısını yapabilir. Seher için ağlamasını istiyorum. Lütfen bunu yazmış olsunlar. Seher duygularını çok iyi ifade eden biri. Yaman ise kendini açıkça ifade edemiyor. Aşkını, kaybetme korkusunu dolaylı yollardan değil doğrudan ifade etsin istiyorum. Seviyorum hem de çok desin. Deli gibi pişmanım. Sensiz ben bir hiçim. Ne olur beni bırakma ben sensiz yaşayamam desin. Çok mu zor ? Değil.. Kırımlı 'yı ancak bu şekilde affedebilirim. Yapımın önceki dizilerinden birinde esas oğlan esas kıza aşkını mektupla ifade etmiş. Umarım kopyala yapıştır yaparak Yaman için de aşkını kağıtlara döktürmezler. Çok şükür dilsiz değil istediğinde şakır şakır konuşuyor. Hadi diyelim utandı çekindi. Teknoloji çağına yediden yetmişe hepimiz ayak uydurmuşken telefonla haberleşmek varken iletişim yöntemi olarak mektubu kullanmak aklıma mantığıma uymuyor. Dur bakıyım asiyann 'cım Yaman az biraz sürünsün de sonrasına bakarız :) Önce Seher 'in gönlünü alsın. İkna olursak yelkenleri indiririz biz de ne yapalım :) Sonsuza kadar kin besleyemeyiz sonuçta : )

Hahhah şimdi aklıma geldi. Fatoş Ablam burada olsaydı şu yazdıklarıma karşılık ağzıma kürekle vururdu herhalde :) Malum içimizde sevgili remoş tan sonra Yaman 'a en çok kızan o :) Ben mi ? Üçüncü sıradayım ben.. Tamam tamam yumuşamak acımak yok. Kinimizi diri tutuyoruz forumdaşlar :)

Nazenin 'cim , evet bence de daha sık uğramalısın başlığa. Her gün yazamasan bile gün aşırı bizi ziyaret etmeye çalışırsan memnun oluruz ablası :)

Duygusal bir bölüm bizi bekler arkadaşlar. Bu akşamki bölümü izlemenizi tavsiye ederim. Çok sevgili Yaman Kırımlı Beyefendi 'ciğim , papatyaları çöpe atıp güzelim çiçeklere yazık etmeyesin. Kurutup kurutup iç. Sinirlere, gerginliğe iyi gelir. Bu aralar Seher 'in ruhsal durumu midesine vurabilir. Termosa koyacağı bitki çayına kuruttuğun papatyalardan çaktırmadan ilave etmeyi unutma. Belkim bu sayede seni affetmesi kolaylaşır :) Bu da sana kıyağım olsun bayım :)

İyi seyirler diliyorum canlar. Bu bölüm kaçmaz. .
    mektup yazıp duygularını açıklama seçeneği çok mantıklı
    geçtiğimiz günlerde öyle bir foto paylaşılmıştı
    seherin yatağın üstünde otururken elinde bir mektup vardı
    ve o foto şuanda anlamlandı
    dünyanın en iğrenç şeylerini söylerken
    tek solukta söyleyen gözünü bie kırpmayan
    yaman kırımlı karısından belki mektupla özür dilicek
    yada bir ihtimal aşkını ilan edicek
    tabi o mektup seherin eline
    sağ salim ulaşırsa
    malum evde su yüzünü çıkmamış bi anakonda var
    ve o anakonda açığa çıkmadığı sürece
    bir arada mutlu yaşamaları imkansız kahramanlarımızın
    hırsız polis

Durum:
    asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Asiyann 'cım aşk olsun ne linçi olur mu öyle şey ? Ne düşündüğünü ne hissettiğini tabi ki yazacaksın. "Yaman Kırımlı 'yı Anlama Kılavuzu " çıkardın demek ? Ah ben de bir anlayabilsem.. Tamam o dosyadakilere kim olsa inanırdı ona bir şey demiyorum. Ama sonrasında yaptıklarıyla , zehir zemberek sözleriyle Seher kuşumu paramparça etti. Sevgili nazenin de dediği gibi insanlıktan çıktı. O kızın gözünden akan yaşların hesabını vermeli. Gözlerine yerleştirdiği korkunun yerine güveni sevgiyi yerleştirmeli . Özür dilesin canımı yesin :) Yusuf 'un hastalığını öğrendiğinde nasıl dağılmıştı hatırlayalım. Uçurum kenarına gidip isyan etmişti. Dizlerinin üzerine çöküp ağlamıştı. Seher 'imin neyi eksik ? Şimdi de aynısını yapabilir. Seher için ağlamasını istiyorum. Lütfen bunu yazmış olsunlar. Seher duygularını çok iyi ifade eden biri. Yaman ise kendini açıkça ifade edemiyor. Aşkını, kaybetme korkusunu dolaylı yollardan değil doğrudan ifade etsin istiyorum. Seviyorum hem de çok desin. Deli gibi pişmanım. Sensiz ben bir hiçim. Ne olur beni bırakma ben sensiz yaşayamam desin. Çok mu zor ? Değil.. Kırımlı 'yı ancak bu şekilde affedebilirim. Yapımın önceki dizilerinden birinde esas oğlan esas kıza aşkını mektupla ifade etmiş. Umarım kopyala yapıştır yaparak Yaman için de aşkını kağıtlara döktürmezler. Çok şükür dilsiz değil istediğinde şakır şakır konuşuyor. Hadi diyelim utandı çekindi. Teknoloji çağına yediden yetmişe hepimiz ayak uydurmuşken telefonla haberleşmek varken iletişim yöntemi olarak mektubu kullanmak aklıma mantığıma uymuyor. Dur bakıyım asiyann 'cım Yaman az biraz sürünsün de sonrasına bakarız :) Önce Seher 'in gönlünü alsın. İkna olursak yelkenleri indiririz biz de ne yapalım :) Sonsuza kadar kin besleyemeyiz sonuçta : )

İyi seyirler diliyorum canlar. Bu bölüm kaçmaz. .
    Yedel ciğim yanlış anlaşılma olmasın asla yelkenleri suya indirmiş değilim. Kırımlı’ya kinim, öfkem dipdiri. Onu nasıl affederim bilmiyorum. Normal hayatta uzak durulması, yüzüne bakılmaması gereken bir karakter yaptıklarından sonra. Senaryo ve kurgu çerçevesinde değerlendirmek, sürekli yermek yerine bu sefer iyimser yaklaşmak istedim sadece. Karekteri kendi içinde anlamaya çalışmak belki. Zaten kurgu olmasa, SehYam uyumu olmasa bu ilişkinin, aşkın(!) reel dünyada bir oluru yok bana göre...

O özür dilenecek, dilenmeli. Bu kadarını yazmış olmalı BYO! Karısı için, onu kaybetmemek için gözünü karartacak, dünyaları yakacak, gülüşü için dünyayı ayaklarına serecek kadar sevgisi varsa gerçekten, gurur murur dinlemez özrünü diler. ‘Özür dilemek karşınızdaki insana verdiğiniz değerin, kendi ‘Ego’nuzdan yüksek olduğunu gösterir’ der ünlü bir dr. Ki ben bu dosya meselesinden önce, daha evvel yaşattıkları şeyler için de özür bekledim bekliyorum Kırımlı’dan...

Öyle bir yazmış olmalılar ki Kırımlı’yı gerçekten pişmanlığını, yıkılışını hissedebileyim. Halil Bey bu konuda eminim başarılı olacaktır, tabi yazdılarsa. Ahh yedel’im ben de o kadar çok istiyorum ki gözyaşı dökmesini ve Seher’in buna şahit olmasını.

Dizlerinin üstüne çöksün.
    ‘Hata yaptım, sana onları yaşattığım için kendimden nefret ediyorum. Seni kendimden koruyamadım’ desin.

‘Ben seni deli gibi severken senin bir başkasını seviyor olma ihtimalin gözümü kör etti, bir kez daha terk edilme ve ihanete uğrama hissi insanlıktan çıkardı beni. Çok pişmanım’ desin.

‘Bir yanım yapmaz derken, diğer yanımla öfkemi kendime kalkan yaptım, sana olan aşkımı susturur sandım, hiç hak etmediğin sözler söyledim. Şimdi onların ağırlığında boğuluyorum, azgın sularda kaybolup gitmeme izin verme’ desin.

‘Mutlu olmayı bilmezken senin sayende öğrendim, sensiz nefes alamam, hiç bir şeyin kıymeti yok gözümde’ desin.

‘Söylediğin her şeyi, daha da fazlasını hak ediyorum, senin için her şeyi yaparım lütfen beni affet, özür diliyorum’ desin.

‘Yaptıklarımın affedilir yanı yok biliyorum ama izin ver; tamir edeyim, düzelteyim her şeyi, yeniden kazanayım güvenini, ne olur bir şans ver bize’ desin.....

Seher’in kıskançlığını anlayamayıp ‘Bir şeyi mi var, dr a mı götürsem acaba?’ diyen, özür dilemesi gerektiği okuduğu kitaptan aklına gelen Kırımlı’dan çok şey mi bekliyoruz cidden?

Şimdilik kaçayım..

Sağlıklı günler..

Durum:
    datakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

İyi geceler Emanet Ailesi

Bölümü izledikten sonra göynüme batan dikenleri birlikte çıkarmaya geldim. Tek başıma gücüm yetmedi çünkü...

Olabilecek en abidik şekilde dosya ortaya çıktı. Tam niye bu kadar zorlama yazıyorlar diye düşünürken, BYO Seher'in dosyayı çöpte bulmasıyla çıkageldi. Oysa en az 10 kolay ve mantıklı yolunu bir nefeste sayabilecekken ben, üstelik bu seyirci halimle

Asıl 'sızı' devamında başladı benim için. Seher'in yolun kenarında, çimenlikte çömelmiş, bir taşın üstünde kendi hayatına dair dosyanın parçalarını birleştirmeye çalışmasıyla. Kendinden başka herkesin bildiği ve kendinden başka herkesin utanması gereken
    dosyanın parçalarını. Ve yine yalnızdı Seher, koskocaman, acımasız dünyada küçücük kalmış, savunmasız haliyle. Yaşadıklarını hatırlayıp, dosyadakilerle birleştirdi ve anladı. Ve sırf bu kadarıyla bile Kırımlı'dan IQ, duygusal zeka olarak ne kadar üstün olduğunu kanıtladı.

Bu sırada travması bol, egosu-kibri cüssesiyle orantılı Kırımlı terasında gerz.k gerz.k kahvesini yudumluyordu. Aldığı bir kitapla, ettiği birkaç dandik kelamla ' tamam bu iş' havasında. Sağa sola emirler yağdırarak. Ya Kırımlı bir kere de kendin zahmete gir be kardeşim, yaptığın anca 'Nedim neredesin bul getir, Cenger ses ver'... İtiraf zamanı BYO; söyleyin içinizden kaçı aşık Kırımlı'ya?

Asıl öldürücü darbe odada geldi bana. Ve Sıla Türkoğlu 'na can-ı gönülden tebrikler ve teşekkürler. O ne güzel duygu geçirmektir. Bakışından, ağlayışına, sesinin buğulanmasından kirpiğinin titremesine kadar, bravissimo... Galiba bu diziyi bu yüzden sevdim ben. Böyle duyguları bana hissettirdikleri için. 'O yapmaz, O arkamdan vurmaz der; öyle verirdim son nefesimi. Çok dokundu...Ağzını açtığında güvenden başka söz bilmeyen Kırımlı öğren, güven böyle bir şey işte. Her şey tıkırında giderken büyük, büyük laflar etmek kolay. Asıl önemli olan ettiğin lafla sınandığın zaman altını doldurup dolduramadığın. Gerçi son zamanlarda epey 'altını doldurdun' sen ama

Aoo...Benim klavye kaymaya başladı. Saat de epey ilerlemiş. Şimdilik bu kadar olsun o vakit...(O vakit derken 'o zaman' anlamında o vakit. Yani vakit ilerlemiş anlamında değil vakit anlamında o vakit. Amanın Kiraz'a bağladım yine. Gecenin körü yazarsam)

Çıkmadan son iki:

1- Kırımlı o iki kaşının arasındaki çift çizgiye ütü basasım var. Gerektiğinde sal beyaa , güya üzüntülü bakacaksın, seviyor musun, kızıyor musun belli değil?

2-Sayın BYO eşitlemek/affettirmek için Seher'in ayarları ile oynamayı aklınızdan bile geçirmeyin. Bırakın Seher hep haklı , mağrur, üstün taraf kalsın. Başından beri yaşadıklarıyla, dilenmeyen sayısız özürle bunu çoktan hak etti çünkü...

İyi uykular, sahurda fazla kaçırmayın anacım...

Seviliyorsunuz...
    Konu datakan tarafından (15-04-21 Saat 03:00:50 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    asiyann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhabalar Emanet ailesi

Çiçeğim öğrendi diye sevinirken; yaşadığı hayal kırıklığı, üzüntüsü, çaresizliği, kimsesizliği beni mahvetti. Gözünden dökülen yaşlara dayanamıyorum artık
    Duygu geçişleri, ses tonu, ağlayışı o kadar gerçekçi ki ben de kahroldum onunla. Sıla Türkoğlu dram kadını olmuş, rolünün hakkını fazlasıyla veriyor.

Yalnız gencecik yaşında sürekli ağlamaktan kaş, göz, alın çizgileri yüzünü eskitecek. Yeter artık çiçeğimi ağlatmayın; mutlu olsun, yüzü gülsün oda ahalisi!

Ama dosyayı İkbal tarafından öğrenmediğine, sinsi yılanın o mutluluğu yaşamadığına sevindim...

Ben bu ilişkinin güzel seveni Yaman, cesuru Seher derdim. Ama benim çiçeğim de meğer ne güzel sevmiş, kendini zerre hak etmeyen kocasını. Babasından sonra sırtını yasladığı, kendini güvende hissettiği koca dağ olmuş ona..O nasıl bir güvendir. “Gözümle görsem, sana inanırdım, beni arkamdan vurmaz; benimle öl desen sorgulamadan tamam derdim” deyişi..Yaman’ın pamuk ipliği gibi olan güvenine karşılık, çiçeğimin yüz katlı halat gibi sağlam güveni..
    Yıktıklarını, kopardıklarını gör Kırımlı! Nasıl kazanacaksın o güveni yeniden?

Narin çiçeğimin cesaretine, kendini ifade edişine, şeffaflığına bayılıyorum. Kartlarını açık oynadı, dolandırmadan, ima etmeden dile getirdi üzüntüsünü, kırgınlığını. Yaman gibi yıkmadan, dökmeden, hakaret etmeden kendine yakışır asil bir şekilde anlattı duygularını..

Keşke o yüzüğünü çıkarıp verebilseydi kocasının eline. Gidecek, sığınacak yeri, başını yaslayacak derdini anlatacak bir omzu olsaydı; ablasının katiline, hayatını cehenneme çevirene sarılmak yerine..Bu kız neden bu kadar kimsesiz, neden neden?

Ahh Fırat elini çabuk tutup 2 göz odalı bir yer bulaydın da kardeşin geleydi yanına. Bir kaç gün de olsa Seher’in konaktan gitmesini çok istiyorum. Yusuf’u da amcası düşünsün, bulsun anlatacak bir şeyler..
    Kırımlı o kadar rahat ki biliyor kızın bir yere kıpırdayamayacağını çünkü.
    Ali lere gitsin hiç değilse orda kalsın bir süre..Kırımlı her gün kapısında sabahlasın konuşmak için, ama yüzüne bile bakmasın Seher.

Kırımlı kişisi de;

O kaybetme korkusunu biraz olsun hissetsin, aynı çatı altında olmamak neymiş görsün, gerçek yüzünü anlamaya çalıştığı o güzel gözlerinden mahrum kalsın, hasretinden kıvransın. Uzaktan emirler yağdırıp iş halletmek yerine, kendini affettirmek için uğraşsın, çırpınsın. Yağmurlarda ıslansın (tıpkı çiçeğim gibi) merhamet eden olmasın.
    Seher’e ulaşmak için Fırat ile, Ali komiser ile gerekirse Kiraz ile konuşsun çaresizce. Ama olumlu bir yanıt alamsın. Böylece herkes şahit olsun; o yüksekten yüksekten bakışlı , kibirli, gururlu koskoca(!) Yaman Kırımlı’nın düştüğü(!) duruma. Bu ne ki? Benim narin çiçeğimin hiç bir şeyden haberi bile olmadan, haftalardır herkesin gözünde düştüğü durum karşında..

Şimdi dizide paralellik söz konusu ya; hata yapma, güveni sınanma sırası Seher’e mi geçecek? Akşam da o kadar güvenden bahsetti. Hoş Yaman’a güveni yok artık. Çiçeğimin sonsuz kredisi var bende, ne yapsa hakkıdır.

Sevgiler efendim...

Konu asiyann tarafından (15-04-21 Saat 10:47:00 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    yedel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Cennet vatanım
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlar sevgiler arkadaşlar,

Alıntı remoş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mektup yazıp duygularını açıklama seçeneği çok mantıklı
    geçtiğimiz günlerde öyle bir foto paylaşılmıştı
    seherin yatağın üstünde otururken elinde bir mektup vardı
    ve o foto şuanda anlamlandı
    dünyanın en iğrenç şeylerini söylerken
    tek solukta söyleyen gözünü bie kırpmayan
    yaman kırımlı karısından belki mektupla özür dilicek
    yada bir ihtimal aşkını ilan edicek
    tabi o mektup seherin eline
    sağ salim ulaşırsa
    malum evde su yüzünü çıkmamış bi anakonda var
    ve o anakonda açığa çıkmadığı sürece
    bir arada mutlu yaşamaları imkansız kahramanlarımızın
    Merhaba Remoş,

Adet yerini bulacak desene :) Yani önceki dizilerinden kopya çekecekler. Yıl olmuş 2021.. Öfkesini, nefretini kusarken aslan kesilen adam iş aşkını itiraf etmeye veya özür dilemeye gelince mektupla mı ifade edecek kendisini ? Nerde mertlik nerde cesaret derim ben de :) Aşkını, sevgisini doya doya haykıramayan adamdan hayır mı gelirmiş ? Seven insan duygularıyla uzun süre savaşamaz bir noktada patlak verir. Çıksın karşısına açık açık konuşsun. Sözde yetişkin biri ama çoğu kez çocuk gibi davranıyor. Başkalarının güdümünden çıkmayan, aşkın tanımını kitaplarda arayan, özür dilemesi gerektiğini çocuk kitabından öğrenen esas erkeğin karakter gelişimini maalesef tamamlayamadık. Şimdiye dek kağnı yavaşlığıyla yürüme evresine geçtiğini gördük lakin koşma evresine geçtiğini göremedik :) İnsaf diyorum..

Anakonda 'nın ipliği bu sezon çıkmaz diye tahmin ediyorum. Karşımızda zekasıyla herkesi sollayan bir kadın var. Ne yapar eder paçayı kurtarmanın yolunu bulur. Gör bak Zuhal 'i de kısa zamanda o delikten kurtarır. Bizimkiler de aval aval baksın anca birbirini yesin.

Alıntı asiyann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Merhabalar Emanet ailesi

Çiçeğim öğrendi diye sevinirken; yaşadığı hayal kırıklığı, üzüntüsü, çaresizliği, kimsesizliği beni mahvetti. Gözünden dökülen yaşlara dayanamıyorum artık
    Duygu geçişleri, ses tonu, ağlayışı o kadar gerçekçi ki ben de kahroldum onunla. Sıla Türkoğlu dram kadını olmuş, rolünün hakkını fazlasıyla veriyor.

Yalnız gencecik yaşında sürekli ağlamaktan kaş, göz, alın çizgileri yüzünü eskitecek. Yeter artık çiçeğimi ağlatmayın; mutlu olsun, yüzü gülsün oda ahalisi!

Ama dosyayı İkbal tarafından öğrenmediğine, sinsi yılanın o mutluluğu yaşamadığına sevindim...

Ben bu ilişkinin güzel seveni Yaman, cesuru Seher derdim. Ama benim çiçeğim de meğer ne güzel sevmiş, kendini zerre hak etmeyen kocasını. Babasından sonra sırtını yasladığı, kendini güvende hissettiği koca dağ olmuş ona..O nasıl bir güvendir. “Gözümle görsem, sana inanırdım, beni arkamdan vurmaz; benimle öl desen sorgulamadan tamam derdim” deyişi..Yaman’ın pamuk ipliği gibi olan güvenine karşılık, çiçeğimin yüz katlı halat gibi sağlam güveni..
    Yıktıklarını, kopardıklarını gör Kırımlı! Nasıl kazanacaksın o güveni yeniden?

Narin çiçeğimin cesaretine, kendini ifade edişine, şeffaflığına bayılıyorum. Kartlarını açık oynadı, dolandırmadan, ima etmeden dile getirdi üzüntüsünü, kırgınlığını. Yaman gibi yıkmadan, dökmeden, hakaret etmeden kendine yakışır asil bir şekilde anlattı duygularını..

Keşke o yüzüğünü çıkarıp verebilseydi kocasının eline. Gidecek, sığınacak yeri, başını yaslayacak derdini anlatacak bir omzu olsaydı; ablasının katiline, hayatını cehenneme çevirene sarılmak yerine..Bu kız neden bu kadar kimsesiz, neden neden?

Ahh Fırat elini çabuk tutup 2 göz odalı bir yer bulaydın da kardeşin geleydi yanına. Bir kaç gün de olsa Seher’in konaktan gitmesini çok istiyorum. Yusuf’u da amcası düşünsün, bulsun anlatacak bir şeyler..
    Kırımlı o kadar rahat ki biliyor kızın bir yere kıpırdayamayacağını çünkü.
    Ali lere gitsin hiç değilse orda kalsın bir süre..Kırımlı her gün kapısında sabahlasın konuşmak için, ama yüzüne bile bakmasın Seher.

Kırımlı kişisi de;

O kaybetme korkusunu biraz olsun hissetsin, aynı çatı altında olmamak neymiş görsün, gerçek yüzünü anlamaya çalıştığı o güzel gözlerinden mahrum kalsın, hasretinden kıvransın. Uzaktan emirler yağdırıp iş halletmek yerine, kendini affettirmek için uğraşsın, çırpınsın. Yağmurlarda ıslansın (tıpkı çiçeğim gibi) merhamet eden olmasın.
    Seher’e ulaşmak için Fırat ile, Ali komiser ile gerekirse Kiraz ile konuşsun çaresizce. Ama olumlu bir yanıt alamsın. Böylece herkes şahit olsun; o yüksekten yüksekten bakışlı , kibirli, gururlu koskoca(!) Yaman Kırımlı’nın düştüğü(!) duruma. Bu ne ki? Benim narin çiçeğimin hiç bir şeyden haberi bile olmadan, haftalardır herkesin gözünde düştüğü durum karşında..

Şimdi dizide paralellik söz konusu ya; hata yapma, güveni sınanma sırası Seher’e mi geçecek? Akşam da o kadar güvenden bahsetti. Hoş Yaman’a güveni yok artık. Çiçeğimin sonsuz kredisi var bende, ne yapsa hakkıdır.

Sevgiler efendim...
    Sana da merhaba canım,

Son izlediklerimizden sonra şunu anladım asiyann 'cım. Bu ilişkinin güzel seveni de cesuru da Seher. Ben o çok sevdiğim, aşkına hayran olduğum Yaman Kırımlı 'yı arıyorum ama bulamıyorum. Kaybettik onu. Ne demiş Can Yücel ustamız :

"Mesele sevmek değil azizim.

Kime sorsan seviyor zaten.

Mühim olan güzel sevebilmek..

Kırmadan, dökmeden, yormadan, acıtmadan.. "

.....................

Yaman Kırımlı 'yı çok sevdik biz. ( Yani en azından ben ) Naif sevgisine hayran olduk. Karakterin gelişimini tamamladığına, piştiğine, sevdiğine zarar vermeyeceğine onu incitmeyeceğine , güven problemini aştığına, Seher 'e inancının tam olduğuna gönülden inandık. Zuhal 'in tuzağına düşeceğine ihtimal vermedik. Hadi düştü. Deliller kuvvetliydi aynı şey başımıza gelse belki biz de yerdik. Bizi asıl yıkan Seher 'e karşı canavarca hislerle hareket etmesi oldu. Benim nasıl canım yandıysa onun da canı yansın mantığıyla hareket etti belki ama çok abarttı. Bu durumda ben de büyük beklentiye girdim. Geri dönüşü olmayan hatalar yaptığına göre gerçeği öğrenince pişmanlığını çok derinden hissedeceğimizi onunla birlikte üzüleceğimizi ağlayacağımızı düşündüm hatta. Ne yazık ki umduğumu bulamadım. Bana hiçbir duygusu geçmedi.

Dün akşamki bölüme yükseldiğim için mi bilmem beklentimin altında kaldı. Senin de yorumunda belirttiğin gibi bağırmadan, çağırmadan, öfkelenmeden kırgınlığını çok güzel dile getirdi. Ama Yaman 'dan verim alamadım. Son derece ruhsuzdu Seher 'e oranla pasif kaldı. Seher odasında hüngür hüngür ağlarken onun da kapı arkasında onunla birlikte yıkılmasını , perişan olmasını, içinin yanmasını, sevdiği kadınla birlikte ağlamasını beklerdim. Bunun yerine odasına gidip duvarı yumrukladı. Bu mu derbeder olmak bu mu acı çekmek bu mu kaybetme korkusu ? Ben göremedim de..

Fragmanda hiçbir şey yok. Yaman Seher 'i nasıl kazanacağını bilmiyor. Özür dilemek insanın içinden gelir. Sağdan soldan topladığı bilgilerle değil. Bu olsa olsa zoraki olur. Beşeri ilişkileri kuvvetli olmayabilir - şirket yöneten biri olmasına rağmen-. Ama insanoğlu aşık olunca yaşadığı o mutluluğu, hazzı kaybetmemek için her şeyi yapar. Mantık ve gurur devre dışı kalır. Nasıl davranacağını, ne söyleyeceğini bilemeyebilirsin. Bu noktada kalbin , iç güdülerin seni yönlendirir. İşte Yaman da aslında kalbini dinlese, onun kılavuzluğuna güvense nasıl sevmesi gerektiğini öğrenecek. Seven kalp için özür dilemek ne ki ? Kendini affettirmek için gerekirse yalvarırsın, ayaklarına bile kapanırsın. Yaman için bulunmaz fırsat ayağına geldi. Sen olsan inanmaz mıydın diyerek kendini savunmaya çalışacağına bir kere de suçlu olduğunu kabul etsin. Şimdi kalbindekileri açmayacak da ne zaman açacak ? Bunca zamandır hislerini içinde tuttuğu yetmedi mi ? Seher 'i kötü adamların elinden kurtarınca seviyor anlamına gelmiyor artık. Eskidendi o. Dile dökülmemiş aşkın nesine inansın Seher ? Çiftimiz deli gibi aşık güya ama hissettiklerini açıkça konuşamıyorlar. Sezon finaline ne kaldı şunun şurasında ? Elimizde elle tutulur sahne yok. Deniliyor ki kötü günler bitince Yaman ve Seher birbirlerine destek olmak için sarılacakmış. Hiç yükselemedim. Teselli etmek için yolda gördüğün yardıma muhtaç birine de sarılırsın. Önemli olan aşk için sarılmak.. Şöyle en tutkulusundan. Görür müyüz dersiniz ey forumdaşlar ? :) Umut edelim..

Asiyann 'cım , sen, nazenin ve datakan 'ın endişelerini yürekten paylaşıyorum. Sehyam 'ı eşitlemek adına mutlaka Seher 'e de hata yaptıracak bunlar. Güven konuşması boşuna geçmedi. Yaman 'a güvenmeyeceği bir olay yaşanacak hissediyorum. Ama şunu bilsinler ki Seher 'e istedikleri kadar hata yaptırsınlar, istedikleri kadar bozmaya çalışsınlar Yaman kadar batıramayacaklar..

Yazdıklarımı hiç beğenmedim ay :) Diğer sekmede hüzünlü şarkılar açtım ondan mı ki ? :) Bu eleştiri dolu, karamsar yorumum için şimdiden özür diliyorum arkadaşlar. İnşallah bu akşamki bölümde Yaman 'dan istediğim verimi alabilirim. Bakalım :)

Hoşçakalınız.. Görüşmek üzere.
    Konu yedel tarafından (15-04-21 Saat 18:10:12 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri