Sayfa 184/211 İlkİlk ... 84134174180181182183184185186187188194 ... SonSon
1053 sonuçtan 916 ile 920 arası

Konu: Emanet (Kanal 7)

Durum:
    sirinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Emanet (Kanal 7)

Bir adam düsünün. Çocukluğunu yasayamamış, anne sevgisi görmemiş ve küçük yasta babasını kaybetmiş. Böyle acılar yasayan bir cocuk elbette büyüdüğünde icine dönük, sert mizaçlı bir insan olur. Gülmeyi bırak tebessüm etmeyi bile denemez. Dört yaşındaki elini yaralayan yeğenine ne demişti ilk bölümde Yaman:

„Beni iyi dinle ateş parçası. Bu hayatta dimdik ayakta durmak istiyorsan, neydi kuralımız? Güçlü olacaksın. Gücünü merhametle harcamayacaksın. Gardını hic indirmeyecek, o an gelmişse, sana uzanan eli gözünü kırpmadan kıracaksın. Sonu ölüm bile olsa, gözünün icine bakıp üzerine yürüyeceksin. Ve bir daha düştüğünde ağlamak yok. Yeniden ayağa kalkmasını bileceksin. Anlaştık mi? Geldik en önemli kuralımıza. Hic kimseye güvenmeyeceksin. Özellikle de kadınlara. Kadınlar yılandır. En zararsızı annedir. O bile yeri gelir kendi evladını zehirler. Tamam mi, aslan parçası? O zaman ise kendi yaranı sarmakla basla. Ve yaralarını hic kimseye gösterme.“

Bu cümleleri ancak yüreği yaralı, anne şefkati görmeyen bir adam söyler. Yaman bunları Yusuf’a söylerken, Kevser’in de tipki annesinin yaptıgı gibi çekip gideceğini düşünmüştür belki de. Aslında İkbal Yaman’a dünyaları verdi. Eger Kevser’i itip öldürmeseydi Yaman ve Seher hic karsilasmayacaklardi ya da çok geç karsilasacaklardi. Tabii ki Yusuf’un annesiz kalması konusunda durmuyorum. Bu bir çocuğun basına gelebilcek en korkunç şey.

Hepimiz izledik. Yaman’in Seher’le evrilmesini. Ilk önce sert bakislari yumuşamaya başladı… Sonra da o dik durusundan eser kalmadı. Gün geçtikçe hic kimsenin lafını dinlemeyen Yaman Seher’in ağzından çıkan sözlerini önemsemeye başladı. İçinde bir yerlerde saklı tuttuğu, annesinin terketmiş olduğu o küçük çocuğu cikardi gün yüzüne. Konusmayi sevmeyen Yaman konuşmaya başladı. Daha dikkatli davranmaya özen gösterdi. Sert kaba adam gitti, yerine düsünceli naif konuşan adam geldi. Sesinin tinisi değişti. Ne demisti kendisi 179. Bölümde:

„Seni ilk gördüğümde. Farketmem uzun sürdü sadece.“

Seher’i ilk gördüğünden beri sevdi. Önyargıları yüzünden kadınlar onun icin yılandı. Seher’e güvenmemeli inanmalıydı. Belki de hayatına Seher gibi bir kadın hic girmemişti. Bundan dolayı Yusuf’u kacirip yurt disina götürebilecekken, Seher’den koparabilecekken bunu yapamadı. Selim’le ilk karsilastigi andan itibaren Seher’i ondan kıskandı. Onun adini bile duyduğunda yumuşayan surat ifadesi hep sertleşti. Seher’in onunla evlenebileceğini düşünürken ne kadar da sinirliydi. Deli danalar gibi. Hic özür dilemeyen Yaman Seher icin düşmanından özür diledi. Seher dedi diye belinde ki uzun yıllardır tasidigi silahını bıraktı.

Seher onun icin o koca konağı yuva yaptı. Kücücükte olsa Seher’in dokunuşları kasvetli konağı huzurlu bir ortama cevirdi. Yeğeni ile nasıl konuşması gerektiğini nasıl davranması gerektiğini Seher’den öğrendi. Hosuna gitmeyen kimyonlu yumurta yedi. Seher yaptı diye.

Evlenme teklifi ederken (ne kadar kendisi aklımda tek Yusuf yoktu desede) aklında tek Seher vardi o an. Bence Yusuf’u hic aklına getirmedi bile. Seher evlenme teklifini kabul etmeyince nasılda küçük cocuklar gibi nazlandı morali bozuldu. Onunla evlenmeyi çok istedi. Bu yüzden ki düğüne giden bütün adımların eksiksiz olmasını istedi. Çünkü onun icin bu evlilik gercekti ve hic ayrılmayacaklardı. Seher’den ötesi yok Yaman icin. En ince ayrintisina kadar izledik düğün hazirliklarini. Her seyin Seher’in gönlünde ki gibi olmasını istiyordu. Kalabaliktan sıkılan ve göz ününde olmak istemeyen Yaman her ayrintisinda hazirliklarin yer almak istedi. Çünkü kalbini emanet ettigi kadınla evlenecekti.

Seher’e yaklaşma çabaları icin hep bir bahanesi vardi. Ve bu bahaneleri iyi kullandı. Gözleri hep Seher’in saçlarında yüzündeydi. Sevdiği kadına bakmaya doyamıyordu adeta. Bir dokunabilseydi o saçlara.

„Benzemiyorsun, evet. Benzemiyorsun çünkü ben daha karşılarına hiçbir kadınla cikmadim. Sen ilksin. […] Bahsettigin kadınlar. Onlar başka, evet. Ama sen bambaşkasın. Belki de tamda bu yüzden farklı oldugun icin her şey daha inandirici. Farklı iste. Kendine özgü, özel yani. Sen tanidigim hiçbir kadına benzemiyorsun. Sen de hic kimsede olmayan bambaşka bir şey var.“

Bunları söyleyen Yaman’in ses tinisi ilk bölümlerde ki Yaman’in ses tinisi ile ayni olmadigini hepimiz çok iyi biliyoruz. Ilk kez bu bölümde öpmüştü Yaman Seher’ini (103. Bölüm).
    Her şey o kadar güzel ve masalsı giderken meşhur mavi dosyamız ile Yaman gibi bizde uçurumdan asagiya düştük. Tek bir farkla biz gercekleri biliyorduk izleyeci olarak.
    Ben yine de Yaman’a kızamadım o bölümler icin. Yaman Seher’le evlendiği icin, sevdiği kadın ve yeğeni ile kendilerine küçük bir dünya kurarken tepetaklak yere cakildigi icin. Dünyası basına yikildigi icin yaptı bunları. Basinda ki pembe bulutlar birden kara bulutlara dönüştü. Yine basa ‚kadınlar yılandır‘ önyargısına döndü. Inandigi sevdiği icin kendisine kızdı. O zamanlarda bile gözlerinin arkasında Seher’e olan duygularını gizleyemedi. Sevgisi hic eksilmedi.

Gercekler ortaya ciktiginda da bir an önce gercek bir evliliği olsun istedi. Seher’in yürüyemediği zamanlarda onunla nasıl ilgilendi nasıl destek oldu.

Ikisinin birlikte her hangi bir sayfayı açıp okudukları mesnevi kitabindan alıntılar (176. Bölüm)…

Mesnevi (Seher): „Gönlün varsa eğer, yürü, gönül sahibi bir dost ara. Katı bir taş ve mermer bile olsan, gönül sahibine erişirsen cevher olursun.“
    Yaman: „Çok doğru. Ben de seni tanıyana kadar ağır ama degersiz bir taştım. Ama sen…“
    Mesnevi (Yaman): „Arzuyu sabır gerçeklestirir, acele degil. Sabret. Allah dogruyu daha iyi bilir.“
    Yaman: „Bu ikimiz icin söylenmiş sanki.“
    Mesnevi (Seher): „Saadet zamanı avluya doğru oturmuşuz, sen ve ben. Endamımız çift, suretimiz çift, ruhumuz tek, sen ve ben. Bulandıran palavralardan azade, gamsız bir keyif, sen ve ben. Sen ve ben, ne sen varsın ne de ben. Bir olmuşuz aşk elinden.“
    Yaman: Arif baba bosa dememiş. Arayanlar icin mana vardır diye. Belki bizim icinde mana budur.
    Mesnevi (Yaman): „Benim hayatımın gecesinde şu güneş gibi yirmi tane güneş doğsa da, karanlık gecemi aydınlatmaya çalışsa, sen gelmedikçe seher olmaz sevgili.“

Yaman’in ağzından ilk defa dolaylı yoldan olsada ‚Seher‘ ismini duyduk bu bölümde.

Yaman karekteri Seher’den daha ince daha güzel yazılıyor. Belki de bu yüzden Yaman tarafım daha ağır basıyor bilemiyorum. Hepimizin bildigi neden tekrardan yazma gereği duydum bilmiyorum ama icimden geldi.

Kendinize iyi bakin, sağlıkla kalın canim forumdaslarim
    Konu sirinem tarafından (22-06-21 Saat 21:56:30 ) değiştirilmiştir.
    Le vent se lève, il faut tenter de vivre…

Durum:
    sirinem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba sevgili sirinem,

Ahahhah şükür delirmedik bu sezon :) Ama ramak kalmıştı ucuz kurtulduk ablası :)

Bugüne değin eline silah bile almayan Seher bir insanı vurabilecek kadar gözü döndü. Akıl karı değildi. Beklemiyorduk..

Bölümde komiğime giden kısımlar da oldu aslında. Seher eline aldığı o palayla koskoca adamı alt edeceğini nasıl düşündü ki ? :) İlk raundda nakavt oldu zaten. İkincisi ok atmayı bile beceremeyen çelimsiz bir genç kız ilk defa eline aldığı silahla uzak sayılabilecek bir mesafeden adamın göğsüne nasıl isabet ettirebildi ? Cesaretli kızmış vesselam..

Yaman 'la alakalı ikilemimiz hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor bana. Bir gün seviyoruz diğer gün sinir oluyoruz. Çok kızsak ta uzun sürmeyebiliyor. Kesin Bay Kırımlı 'da şeytan tüyü var :)

Seher geri döner mi ? Bilemiyorum ablası.. Tahmin yürütebilirim ama net bir fikrim yok.

Ayrılık çok uzamaz bence de. Yusuf amcasını isterken, özlerken Seher kayıtsız kalamaz. Yusuf onların ortak emanetleri. Yusuf için bile olsa mutlaka bir araya geleceklerdir.

Sevgili sirinem, aramıza geç katıldın evet. Ama olsundu :) Seni tanıdığıma şahsım adına çok memnun oldum. 6 Temmuza kadar buralardaymışsın. Canın sıkıldıkça gel başlığımızı şenlendir :) Her zaman bekleriz. Ne zaman istersen tatlım..

Evet, ablacım kesinlikle seytan tüyü var Yaman'da. Dizinin bölümleri tekrar izlemeye başladım su sıcak günlerde… Kesinlikle ben iflah olmaz bir Yaman KIRIMLIciymisim. meğer bunu farkettim Adam ne yapsa vardır bir bildigi diyorum kendi kendime. Bu ne istir anlamadım. Kendimi bu konuda çözemiyorum. Dediğin çok doğru, Yusuf ortak emanetleri. Ayrılık fazla uzun sürmez ama iste gönül yeni evlerinde iki üc cocukla görmek istiyor onları.

Seher iyi bir nisanciymis. Tam Yaman KIRIMLI'nin yanina yakışan cinsten

Ben de buraya yazdigim, sizlerle tanışma ve sohbet etme fırsatı yakaladigim icin çok memnunum. Kendine iyi bak ablacım

Alıntı asiyann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Emanet ailesi

datakan cım; çiçeğime ‘büyük oyun’ oyun yazan kalemler, bu hayali de yazar yazar..
    Yoksa ben içinden çıkamıyorum o sahnenin..

Kırımlı kendi hatalı, haksız olduğu durumlarda ne zaman Seher’e gerçeği söyleyecek olsa önce hayal ediyor. Hayallerini süsleyen ise hep haşin, öfkeli, kendisine kızan bir Seher oluyor..

Bakınız;

-Sahtecilik olayında tuzak kuranın kendisi olduğunu itiraf eden karakol hayal sahnesi,
    -Ziya’nın katil olduğunu söylemek için odalarındaki hayal sahnesi,
    -Finalde de silahı verirsem ne olur diye hayal etmiştir

Umut olmadan ‘enayilik’ devam etmiyor ne yapayım

……….

Ben de geleyim oylamamı yapayım istedim..Katılımcılar tatile çıkmadan halledelim değil mi?

1.) Tabi ki yedel. Benim SehYam enayiliğim de epey fazla yedel cime yetişemesem de 😄

2.) SehYam aşkına düşmüş tüm forumdaşlar bence. ‘Hepimiz’

3.) Yaman’a kıyamadıklarını düşündüğüm Diotima ve sevgili sirinem

4.) Datakan, ben ve sevgili remoş

5.) Sanırım ben
    Hemen atlamışım, kendimize oy veremiyormuşuz Çok özür..

Zaman zaman paylaştığı şiirler, şarkılar ve hassas yazılarından dolayı oyumu Diotima dan yana kullanıyorum..

6.) nazenin

7.) Datakan

Örtmenim müsadenle 2 katagori daha oylamaya sunuyorum:

8.) En duayen, görünmese de bizimle olduğunu hissettiren yorumcu

deren1970 (Fatoş abla cığım )

9.) En toparlayıcı, teşvik edici, düştüğümüzde bizi kaldıran yorumcu

yedel ve datakan

Aramıza yeni katılan sevgili sirinem ve sevgili bitanem_61 ve zaman zaman bizi yoklayan sevgili CALIO
    sizlere de paylaşımlarınız için teşekkür ederim

Yedel ciğim etkinlik fikri için sana; etkinliği hazırladığı için datakan cıma ve katılımları için tüm forumdaşlara teşekkürler..Var olun canlar

Şimdilik gidiyorum..

Görev teslimi ve vedalaşmak için döneceğim

Sevgiyle kalın edenim..

Sevgili asiyann

kuslu sitede rüya olma ihtimalini okumuştum. Hatta 'Öyle bir şey kesin olmaz' dedim. Ama siz simdi benim aklıma karpuz kabuğu düşürdünüz. Ne yapacağım ben simdi? Ben tüm yaz boyunca kafamda türlü türlü senaryolar kurarım simdi. Rüya olmasını çok isterim. Aslında olabilirde demek istiyorum ama diyemiyorum. Gerci senarist tayfası bizi ancak böyle bir finalle sasirtabilirlerdi. Öbür türlüsü heyecanlı ve bekletici bitmeyebilirdi. Farkinda misiniz ben de devreler yandı ama olsun eylüle kadar bir sekilde heyecanı ayakta tutmak gerek.

Dogru bildiniz Yaman'a çok kısamda zaman zaman kıyamıyorum. Aski onun gözlerinden sözlerinden duymak daha çok hoşuma gidiyor. Herhalde kadın oldugum ve karşı cinsten bunları duymak daha iyi geliyor. Zaten yapımcı teyzeninde istedigi bu yöndedir diye düşünüyorum

Kendinize iyi bakin

Alıntı yedel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gitmek istiyorum gidemiyorum :) Yeni kategoriler eklenmiş katılmasa mıydım di mi asiyann 'cım ? :)

8 ) En duayen katılmasa da bizimle olduğunu hissettiren yorumcu ?

Benim de aklıma Fatoş Abla'dan başkası gelmiyor. Başlıkta kaç kişi olduğu görülmediği için yorumlarımızı kimlerin okuduğunu bilemiyorum. Şayet görebilseydim mutlaka anardım. Oyum Fatoş Abla 'ma gitsin o halde :)

9 ) En toparlayıcı, teşvik edici , düştüğümüze bizi kaldıran yorumcu ?

Asiyann ve datakan arasında gidip geliyorum. Hımmm.. Datakan Allah için hiç pes etmedi. Ben ve asiyann bir ara ( dosya zamanı ) umutsuzluğa düşüp bir kaç gün yorum yazmayı bırakmıştık. Kesinlikle bu ödül datakan 'ın olmalı :)

Benim de katkım olmasın mı ? Olsun bakalım :)

10 ) En romantik yorumcu ?

Ben. Kendime oy veremiyordum değil mi ? :) Yine iki kişi arasında gidip geliyorum. Diotima pek belli etmese de iflah olmaz bir romantik :) Asiyann da benim gibi aşka aşık bir yorumcu.. Oyumu asiyann 'a veriyorum. Diotima 'cım üzgünüm :)

11 ) En dobra yorumcu ?

Aklımda üç isim var. Remoş, bitanem_ 61 ve nazenin. Ne yapsam bilemedim.. Mmmmm.. Remoş en dobrası galiba. Lafını sakınmadığı için :)

12 ) En detaycı yorumcu ?

Nazenin..

Bitanem_ 61 nickli arkadaşımızın yorumlama stilini az çok bildiğim için kategorilerde ismi geçti. Fakat aramıza yeni katıldığı için sevgili sirinem hakkında net fikir sahibi olamıyorum. Ama Paşacı kategorisinde oy vermiştim diye hatırlıyorum :) Ayrıca romantik biri olduğunu düşünüyorum tam emin olamasam da :)

Hadi bakalım herkes oylamaya ..
    Balik burcu olarak romantik oldugum doğrudur ablacım Evet, kendimi bu forumda Paşacı ilan ediyorum… Galiba her türlü gürültü patırtıda Yaman'i temize çıkarabilecek kabiliyet var ben de

Alıntı bitanem_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayfaya geç katılan,çenesi düşük, karışık yorumcu geldi açılın

Her zaman diyorum diziyi netten video larla başladığımdan karışık izledim, ilk bölüm, ortasından, günlük derken baya karışık izleme fırsatım oldu o yüzden yaman a daha bir sıcak bakıyorum
    ne kadar sıcak baksam da,hala seherin denize girip çıkmasını, bodruma kapatılmasını,ok atışında dikilmesini unutmadım ve ben o zamanlar izleseydim emin olun yamanın kulakları çok çınlardı, gerçi hala o sahneler aklıma gelince çınlıyor, hatta bu kız bu adama nasıl aşık olacak ne bulacak bunda bile demiştim

izledikçe yamanı anladım,yaptıkları haklıdır demiyorum ama yaşadıklarına bakınca adam da çekmiş yahu, yamanın hayatı hiç kolay olmamış en büyük darbede anneden gelmiş, o çirkin ruj,u sürmüş almış bavulunu eline üç tane evladı nı bırakıp başka adam gidecek bide rezil dönüp en küçük çocuğa, o yaştaki sabiye babana benzeme diycek, ana ol da başında dur benzemesin, bu durumda en çok güveneceği anası gidince o çocuğun dünyası başına yıkılır mı yıkılır, üstelik baba da kendini asmış, kendi küçükken, büyümüş abilik yapmış
    hadi ziya yı biliyoruz da, diğer kardeş nasıldı acabadaha çok yamana mı yoksa ziya ya mı benziyordu
    bide bu çocuklar niye çocuk esirgemeye gitmemiş orayı anlamadım, üç çocuk kimsesiz nasıl büyür, öyle yaman gibi sert kabuklarla ve güvensiz büyür

gelelim yamanın hayatındaki kadınlara, iş ortağının kızını saymassak ikbal var onuda ziya sevdiği için kabullenmiş, abisine iyi geldiği için de ikbalin hırslarını görmezden gelmiş(ne büyük hata)
    kevser,yamanı düzelte bilirdi, ikbal yengem müdahele edipde kevseri kötü duruma düşürmeseydi, deliller kuvvetliden ziyade,kevser de annesi gibiydi abisini aldatan çocuğuyla ilgilenmeyen kadın, daha fazlası olmazdı çünki yaman annesinin gittiği anda kaldı, aynı şey yusufun da başına gelebilirdi ki o zamanlarda şimdiki kibar yaman yoktu

yaman, seher le değişti çok güzel olduğu için değil bence(ama güzel kadın )yamanın her fırsatta söylediği gibi yusufa olan sevgisi gerçek hatta tek gerçek,yaman gözünden bakarsak, ortaya çıkmış bir teyze, korkutursak, azcık işkence edersek oda olmadı eline para verirsek, o da diğer kadınlar gibi gider, yusuf da ona benzemez, ama seher fazla inatçı çıkınca ,yaman efendinin de yaraları iyileşmeye başladı bence

anne ve baba önemli bence en azından biri dik durmalı ki hayatta yolunu bulasın garibimin kimsesi yokken hemde en büyük darbeyi yemişken hak vermesemde bazı şeylere yamanı anlıyorum ve seherden çok ona üzülüp acıyorum

seher abla ve babasını kaybedince hayatı değişti tam düzeldi derken ablasının olayı çıktı oda ziya nın aklı başına gelince düzelir elbet ama yaman,cığımın ki öyle mi
    daha o ali denen komser le kardeş olduğunu öğrenecek
    bide annesi yaşıyorsa çıkıp gelir, al sana bir soğuk duş etkisi daha,ah aha düşüncesi bile ürpertti beni
    ayrıca neden bilmem ama nedim,e hiç güvenmiyorum sanki birden ihanet edecek havası var,hayır adamdan bir şey ögrmedim kabul yardım da ediyor saherle yusufu kurtarırken yaralandı da ama ısınamıyorum o adama
    bir cengere güveniyorum, son yaptığı onun değil senaristtin hatasıydı, yoksa cenger aklı başında insandı yahu
    bazı şeyler kaçınılmaz dizi uzadıkça ortaya çıkacaktır elbet, o vakte kadar seher le yamanın arasını düzeltin, hemde öyle bir düzeltin ki, bizim oğlan ötede beride dağıtmasın karısıyla ağlaşsın

arif babaydı adı zannedersem (azcık isim özürlüyüm)o adamla yaman nerde tanıştı ki, ve bu adam yaman la ali nin kardeş olduğunu nasıl biliyor, al sana yaman, ıma bir ihanet daha, diyorum bu adamın çekeceği daha çok var

en, seçimlerin de pek becerikli değilim o yüzden cevap yazamıycam
    iyi akşamlar
    Sevgili bitanem_61

Trabzonlu'lara bir zaafım vardır Çok severim… Etrafimda da çokça Trabzonlu dostlarım, komşularım ve arkadaşlarım vardır.

Yazinizi keyifle okudum. Ben de Yaman hakkında icimden gelenleri yazdım bir yazımda naçizane. Cogu yaptıkları ben de doğrular demiyorum ama anlayabiliyorum kendisini. Gercekten çok çekmiş. Seher bile bir bölümde demisti kendisine. Ben babamin dizinin dibinde otururken sen kim bilir neler yaşadın diye. Kedisininde dediği gibi ağır ve degersiz bir tas gibi hissediyordu kendisini. Kendisine deger vermeyen bir insan baskalarinada kolay kolay deger veremez. Vermeyi bilmez. Dediginiz gibi Kevser Yaman'a iyi gelebilirdi Eger İkbal vadisi kötülük yapmasaydı. Çünkü Seher'de ki iyilik kesin Kevser'de de vardi. Bazen o kadar çok istiyorum ki eskiye yönelik sahneler cekseler ve biz de bu sayede görebilsek ne nasıldı diye. Arif baba Yaman nasıl tanistilar? Ali ve Yaman'in hala nasıl kardeş olduklarına dair o sahneyi izlemedim. Zaten bilmiyorumda hangi bölümde oldugunu.
    Benim de teğmenim 2. sezonda karşına daha da bağlı her seyi onunla konuşabilen bir Yaman görmek.

Kendinize iyi bakin

Bir şey sormak istiyorum. Bugün Yaman'in dogum günü olan bölümü izledim. Aklıma geldi. Hep sormak istiyordum çünkü. Yaman neden zaman zaman sol kolunu tutuyor sinirlendiğinde. Ben mi hızlı hızlı izlediğim icin kacirdim bir seyleri yoksa ona daha bir aciklik getirmediler mi?

'En'lere katılamadım çünkü daha yeni oldugumdan emin olamıyorum doğru yorumlayabildigimi forumdaslarimi.

Sağlıkla kalın canlar
    Konu sirinem tarafından (22-06-21 Saat 22:04:06 ) değiştirilmiştir.
    Le vent se lève, il faut tenter de vivre…

Durum:
    bitanem_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    sung ji gun & lee seo jin
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı sirinem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili bitanem_61

Trabzonlu'lara bir zaafım vardır Çok severim… Etrafimda da çokça Trabzonlu dostlarım, komşularım ve arkadaşlarım vardır.

Yazinizi keyifle okudum. Ben de Yaman hakkında icimden gelenleri yazdım bir yazımda naçizane. Cogu yaptıkları ben de doğrular demiyorum ama anlayabiliyorum kendisini. Gercekten çok çekmiş. Seher bile bir bölümde demisti kendisine. Ben babamin dizinin dibinde otururken sen kim bilir neler yaşadın diye. Kedisininde dediği gibi ağır ve degersiz bir tas gibi hissediyordu kendisini. Kendisine deger vermeyen bir insan baskalarinada kolay kolay deger veremez. Vermeyi bilmez. Dediginiz gibi Kevser Yaman'a iyi gelebilirdi Eger İkbal vadisi kötülük yapmasaydı. Çünkü Seher'de ki iyilik kesin Kevser'de de vardi. Bazen o kadar çok istiyorum ki eskiye yönelik sahneler cekseler ve biz de bu sayede görebilsek ne nasıldı diye. Arif baba Yaman nasıl tanistilar? Ali ve Yaman'in hala nasıl kardeş olduklarına dair o sahneyi izlemedim. Zaten bilmiyorumda hangi bölümde oldugunu.
    Benim de teğmenim 2. sezonda karşına daha da bağlı her seyi onunla konuşabilen bir Yaman görmek.

Kendinize iyi bakin

Bir şey sormak istiyorum. Bugün Yaman'in dogum günü olan bölümü izledim. Aklıma geldi. Hep sormak istiyordum çünkü. Yaman neden zaman zaman sol kolunu tutuyor sinirlendiğinde. Ben mi hızlı hızlı izlediğim icin tacirdim bir seyleri yoksa ona daha bir acizlik getirmediler mi?

'En'lere katılamadım çünkü daha yeni oldugumdan emin olamıyorum doğru yorumlayabildigimi forumdaslarimi.

Sağlıkla kalın canlar

Yazına bayıldım, içimden geçenleri şahane anlatmışsın ben pek içimden geçenleri yazıya dökemediğimden acayip bir şey oluyor yazılarım ama sen yaman,cığımı güzel anlattın, üstüne daha da yazılır

yaman la seher hayata eşit başlamadı malesef, o yüzden aynı yerden bakmamak lazım

bende senin gibi atlayarak izlediğimden yanlış olabilirim ama
    o mikrop anası giderken elini tutup itmiş garibimi o yüzden ağrı yor kolu, yani tek yarası kalbinde değilgene içlendim yahu
    gidip bir doz yaman alayım

Durum:
    Diotima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Merhaba

Geçmişten unutamadığımız anları hatırlatmanız iç çekmelerime neden oldu. Neler izledik öyle. Bu arada yalnız olmadığıma sevindim.Yaman'ı da anlamak lazım isimli çalışma yapamamama rağmen bunu şu an okuyorum. Sevgili bitanem_61, sirinem çok güzel ifade etmişsiniz. Ben yazmayı çok seven biri değilim. Kısa anlatıp geçerim. Çok güzel ifade etmişsiniz.

Sevgili Bitanem_61 Yaman ve kardeşleri belli yaşa kadar yetimhanede büyüdüler. Hatta Yusuf'u sosyal hizmetler aldığında Yaman, Seher'e ilk günün ne kadar zor geçtiğini anlatmıştı. Ziya abi de sanki oradaki günlerinden bahsetmişti yanlış hatırlamıyorsam...

Sevgili sirinem Yaman da babası kendini astığında ipten kurtarırken üstüne düşmüş ve sol kolu kırılmış. Bu yüzden her acısında o anı hatırlayıp, sol kolunu tutuyor.

Kendimi sorulara endeksli gibi hissettim hemen geldim cevap vermeye. Yok yok şaka tabiki. Aslında şarkı mı yazmaya geldim. Ama şu an acil çıkmam gerekiyor. Mutlaka yazacağım. Gerçi ıngilizce bir şarkı tükçesi aynı etkiyi verir mi bilemedim. Ama yazacağım.

Kendinize iyi bakın. Sevgiler.

Durum:
    CALIO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Emanet
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar
    Diziyi izlemeye başladığım'dan beri anlamadığım tek şey Yaman neden Seher'in ismini söylemiyor..

1) Annesinin adı olsa anlıycam..Ki Annesine bile o kadın demiyor Anne diyordu..
    2) İsim konusunu o kadar gereksiz uzattılar ki seyirci de heyecan kalmadı..
    3) Yıllar önce Fatmagül'ün Suçu Ne dizisini izlemiştim orada Fatmagül haklı olarak Kerim'e ismiyle seslenmiyordu o bile 21.bölüm de Kerim demeye başlamıştı..
    ama Yaman'ın,Seher dememesini hiç anlamadım

Dosya olayın da bile hak vermiştim Yaman'a ama bu son olayda bir türlü hak veremiyorum üstüne elime verseler bir kaşık suda boğucam Seher giderken benden mutlu seyirci olmamıştır her halde..Dönüp bakmasa hiç neden diye sorgulamam bile..
    Seher'e şiddet uygulamasını,dosya olayında ki gibi Yusuf'u koz olarak kullanmasını hazmedemiyorum..
    Ama yine de yeni sezon da sizi izlemek için sabırsızlanıyorum..Haklarını yemeyim haftalık oynayan bir çok işten çok daha ince yazılan sahneler var dizi'de

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri